Interim - regeling van universitaire examens Fiscale studie in juridische faculteit te Leiden Slagroom Opheffing van V.S.-bases in buitenland Vermogen IN slechts 6% toegenomen Tegenover acht miljoen winst op verkochte effecten in 1961 nu verlies van bijna vier ton HET RAADSEL ECIL Alfredo DE FLUIT MET ZES SMURFEN J Cl Koene redding Slagroom Moord in de Moskee DAGPUZZLE Contract voor kerncentrale met General F!metric getekend Koersdaling voor aankopen benut <0 EXAMENS Britse autoproducenten geven hun mening over nieuwe begroting Dibelius bekritiseert Der Stellvertreter" Langere Delfzijlse buitenhaven gaat f 12 min. kosten Tijdens Braassemweek Herdenking vestiging van christendom in deze streek Leeuwen verscheuren paard in CIRCUS VRIJDAG 5 APRIL 1963 PAGINA 7 ndagkoffie «Lees de schriften en ge zult gered worden Zondagtoetje is n toetje met Beleg modern - beleg in ERIC DE NOORMAN Q/ \waag 1 beg, me leuk/ 1 beguchteo ugeen/ vgeemrbz/c zeu=s bnna vegsmugft/ Zondagfruit is fruit met door MARTIN MONS u 1 (Van onze onderwijsredacteur) DEN HAAG, 5 april In verband met de invoering van het nieuwe academisch statuut, dat naar ver wachting op 1 september a.s. in werking zal treden, is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend ter herziening van de regeling der toelating tot - universitaire examens. In de nieuwe wet op het weten schappelijk onderwijs zijn inzake de examens bepalingen opgenomen, welke vooruitliepen op de mammoetwet (er is o.a. sprake van de studierechten verbonden aan de diploma's A en B van het zesjarig atheneum). Deze be palingen zijn ,,in de ijskast" gezet tot de mammoetwet van kracht wordt. In afwachting daarvan zijn de bepalingen van de oude hoger-onderwijswet voor lopig gehandhaafd. Nu echter het academisch statuut gaat gelden, zouden de oude bepalin gen alsnog op bepaalde punten bijge schaafd moeten worden. Bij het aca demisch statuut zal onder meer worden bepaald welke interfaculteiten een uni versiteit kan omvatten en welke inter faculteiten in de plaats zullen komen van de verenigde faculteiten van het oude stelsel. Dit vereist een aanpas sing van de oude bepalingen. Ook zou de oude regeling bijgewerkt moeten worden in verband met de instelling van een faculteit der sociale weten schappen. Een en ander heeft minister Cals aanleiding gegeven nu een interim regeling voor te stellen, die de oude regeling vervangt en die rekening houdt met de nieuwe situatie ingevolge de wet op het wetenschappelijk onder wijs en het academisch statuut. De interim-regeling zal gelden tot de mammoetwet van kracht wordt. Bp de aparte wet, die de mammoetwet in werking zal doen treden, zullen tevens de nu nog sluimerende examenbepalm- gen van de wet op het wetenschappe lijk onderwijs gaan gelden en dan kan de interim-regeling weer vervallen. In het thans ingediende wetsontwerp, dat dus in hoofdzaak van juridisch- technische aard is, wordt de volgende recapitulatie van de studierechten ge geven: voor de examens in de facul teit der godgeleerdheid is vereist het diploma gymnasium-alpha: voor de examens in de faculteit der rechtsgeleerdheid: gymnasium-alpha en -bèta: bij de examens in de notariële en fiscale studierichting tevens h.b.s.-A en -B met voortentamen Latijn; faculteit der geneeskunde: gymnasi um-bèta, h.b.s.-B en ook gymnasium- alpha met voortentamen natuurkunde, scheikunde en biologie: faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen: gymnasium-bèta en h.b.s.-B; faculteit der letteren: gymnasium- alpha en -bèta (met bèta echter geen toegang tot de examens in de klassieke taal- en letterkunde) faculteit der economische weten schappen: gymnasium-alpha en -bèta en h.b.s.-A en -B: faculteit der sociale wetenschappen: gymnasium-alpha en -bèta en h.b.s.-A en -Bt faculteit der diergeneeskunde: gym nasium-bèta, h.b.s.-B en ook gymna- Sium-alpha met voortentamen natuur kunde, scheikunde en biologie: technische hogescholengymnasium bèta en h.b.s.-B; interfaculteiten: elk diploma, dat toe gang geeft tot examens in minstens een der faculteiten of afdelingen, waar uit de interfaculteit is samengesteld (met mogelijke afwijkingen ingevolge het academisch statuut). De memorie van toelichting bij het wetsontwerp, dat mede under verant woordelijkheid van „Financiën ver schenen is, schenkt apart aandacht aan de fiscale studierichting. Het ligt in de bedoeling de mogelijkheid te openen aan de universiteiten en hoge scholen afzonderlijke belastingweten- schappeltjke studierichtingen te openen in de juridische en in de economische faculteit. Vooral bij de juridische facul teit zal dit een speciale bezetting eisen. Hierbij is gedacht aan een drietal hoogleraren en enig wetenschappelijk personeel. Aangezien echter het te ver wachten aantal studenten betrekkelijk gering zal zijn, wordt voor wat de fis cale studierichting in de juridische fa culteit betreft gedacht aan concentra tie aan één instelling van wetenschap pelijk onderwijs. De andere juridische faculteiten zullen eveneens examens in deze studierichting kunnen afnemen, maar voor de concentratie is de keuze gevallen op Leiden. In deze universi teit met haar grote juridische faculteit (Advertentie) «niiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiHiiniiiniimi' kan de fiscale studie het best worden ingebouwd. Aan een dergelijke concen tratie bestaat voor wat de economische faculteit betreft geen behoefte. Zoals reeds eerder is aangekondigd, zal te zijner tijd overgegaan worden tot ge leidelijke opheffing van de Rijksbelas tingacademie te Rotterdam. Het wetsontwerp bevat ook een voor stel tot een wijziging van de wet op het wetenschappelijk onderwijs. In deze wet wii minister Cals opgenomen zien, dat volgens het academisch statuut een regeling wordt getroffen inzake de toe lating tot de examens van het weten schappelijk onderwijs 'en behoeve van personen, die hun vooropleiding geheel of gedeeltelijk buiten ons land hebben genoten. Ad nprtpntlp LONDEN, 5 april. Mr. L. G. T. Farmer, de huidige voorzitter van de Britse Society of Motor Manufacturers and Traders heeft naar aanleiding van de Britse begrotingsvoorstellen het volgende gezegd: „De belastingen op benzine en dieselolie hebben een di recte invloed op de industriële kosten over een wijd terrein. De auto-indus trie overweegt dat tenminste de drie penny extra belasting, die opgenomen is in' de totale belastinghoeveelheid on gedaan zou moeten worden gemaakt, en dat een verdere vermindering tot uitvoering zou komen als een der mid delen om de economie van Groot-Brit- tannië verder te stimuleren. Het nieuwe voorstel betreffende be paalde aftrekfaciliteiten (capital Allow ances) op zakenautomobielen bete kent een verbetering in de positie van de personenwagens die meer dan 2000 pond sterling kosten en die nu geheel afgeschreven kunnen worden tegen be lastingen wanneer ze lang genoeg in gebruik blijven. Dit is als zodanig een welkom besluit". WASHINGTON, 5 april (Reuter) Gisteren is de tekst gepubliceerd van een verklaring, die de Amerikaanse minister van defensie, McNamara, on langs voor de commissie voor de strijdkrachten van de Amerikaanse Senaat heeft afgelegd. De minister zei hierin, dat het „in belangrijke mate" mogelijk is de Amerikaanse luchtba- ses >n Spanje en Marokko prijs te ge ven. Dit geldt ook voor de Amerikaan se bases in Groot-Brittannië. McNamara baseerde zijn uitspraak onder meer op de stelling, dat de mi litaire waarde van de B 47 strategi sche bommenwerpers aan het vermin deren is. Bovendien beschikt Amerika thans over nieuwe wapens, zoals de vanaf onderzeeërs te lanceren Polaris- raketten, die nieuwe mogelijkheden in houden. De minister lichtte toe dat zijn woor den „in belangrijke mate" in die zin moeten worden opgevat, dat de Ver enigde Staten bepaalde elementen van het bezit van de bases willen behou den. SAN JOSE, (Californië) 4 april (UPI) De Amerikaanse maatschappij „Ge neral Electric" heeft vandaag een con tract ondertekend voor het bouwen van een kernreactor in Nederland, bestemd voor de eerste kernenergiecentrale in ons land. Het contract werd gesloten met de N.V. Samenwerkende Eiektriciteits-Pro- ductiebedrijven (S.E.P.) uit Arnhem. Men is van plan een reactor te bou wen die een vermogen zal hebben van 50.000 kvv. de kosten worden geraamd op 25 miljoen dollar. BERLIJN, 5 april (UPI) De Evan gelische bisschip van Berlijn Otto Di belius, heeft het kerkblad .Berliner Sonntagsblatt" scherpe kritiek geleverd op het toneelstuk „De Plaatsbekleder". De bisschop kwalificeert dit toneel stuk van Rolf Hochhut, als „een zeer goedkope en uiterst naïeve manier van geschiedschrijving". „Dit stuk heeft nie mand goed gedaan, noch ons volk, noch de wereld, die nog steeds van het re cente verleden te lijden heeft", aldus de bisschop. De grondgedachte van het stuk, dat de Paus en hem alleen schuld treft, is volgens Dibelius onjuist. Het stuk draagt er volgens hem niet toe bij een beter inzicht in het verleden te verschaffen. t Artiiprt.pntiv) V N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag DEN HAAG, 5 april De scherpe fluctuatiès aan alle grote béitrzen heb ben het afgelopen jaar ook het koers verloop van de aandelen Interunie niet onberoerd gelaten. Dit heeft er tóe ge leid, dat de vermogenstoename van de vennootschap in deze periode beperkt is gebleven tot 17.778.864 (v.j 63.128.000) ofwel tot ruim 6 pet. (27 pet.). Ultimo 1962 beliep het vermogen 310.414.850 bij een geplaatst kapitaal van 87.750.000 67.500.000). De snel le toeneming van het kapitaal maakt het volgens de directie wenselijk tijdig ruimte voor verdere uitbreiding te scheppen; aan de a.s. algemene verga dering zal daarom worden voorgesteld het maatschappelijk kapitaal te ver dubbelen tot 200 miljoen. De waar de der aandelen bedroeg aan het einde Van Yoo verslagjaar 186 (372 pet.) te gen ƒ228 (456 pet.) een jaar tevoren. P? inkomsten over 1962, waarin ver- i,„frv;„e baten van een in de loop van overgenomen kleine beleggings- ïïaf,tsobaPPij, bedroegen 14.154.711 „„a Op verkochte effecten verlies geleden van f 375.130 (v.j. winst van 8.189.440). De beheers kosten bedroegen 0,22 (0,19 pet.) van het 1 676.746 549.896). tof 3 kwam de helft hier- laste van de reserve koersver- schillen. Aan deze reserve werd ver- nog 700.000 onttrokken (v.j. 7.900.000 gedoteerd), waarna een sal- TIw imT v Van f 13.802.834 13.775.138). Voorgesteld wordt zo als bekend een dividend van 9 per aandeel (v.j. 9,50 plus 5 pet in aandelen ten laste van de agioreserve) De totale reserves beliepen aan het eind van het boekjaar 167.146.980 124.224.654). 'Met betrekking tot de bèleggingspo- litiek merkt de directie in haar jaar verslag op, dat deze in de geografische spreiding geen grote verschillen heeft gebracht. Het bezit aan Nederlandse in ternationale fondsen daalde t.o.v. 1961 van 21,2 tot 20,0 pet. en van lokale fondsen van 22,1 tot 21,8 pet, al wer den in beide categorieën aankopen ge daan. Ook het aandeel der Amerikaan se fondsen daalden en wel van 32,9 tót 30,3 pet. Verkopen vonden hier plaats in o.a. de chemische industrie en de staalinlustrie; dé belangen bij o.a. de petroleumindustrie, de openbare nuts bedrijven en financiële instellingen wer den daarentegen verder opgevoerd. In de E.E.G-landen en in Engeland werd het procentuele belang vergroot. In Europa inclusief Nederland, is thans ruim 56 pet. van het totale vermogen y.an Intcrunie belegd. Het belang bij flnancieie instellingen bedraagt ca. /35 mdjoen (y j. 29 miljoen" ofwel 12,8 (9,9) pet. Hiermee hééft deze sec- tor de éérste plaats in de bèlegginorspor- tefeuille overgenomen van de openbare nutsbedrijven, waarvan het totale be lang overigens steeg tot ruim 39 34,5) miljoen. Gedurende hét gehele jaar had Interunie de beschikking over ruime liquiditeiten, waardoor het mo gelijk was scherpe koersdalingen té be nutten voor nieuwe aankopèn. Op aan trekkelijke niveaus werden o.a. Colga te, Pepsi Cola, Philips en I.B.M. gé- kocht. De petroleumindustrie neemt thans 11,4 (8,1) pet. voor haar reke ning. Zowel aankopen van o.a. Kon. Petroleum, Texaco en Standard Oil of California als stijgende koêrsen heb ben daaraan het hunne bijgedragen. 50. Wonder boven wonder slaat geen der wachters op de palissade alarm, als Egil lenig als een slang wegglipt in het riet. Pas op veilige afstand durft hij op te staan. „En nu oppassen, dat ik niet verdrink in dit moeras," mompelt hij. Het scheelt af en toe geen haar, maar tenslotte weet hij het pad, waarlangs hij ook gekomen is, terug te vinden en dan rent hij in de richting van het woud, dat als een vage streep aan de horizon ligt. Hij neemt niet eens de moeite zijn sporen te verbergen; het enige wat hij wil, is zo gauw mogelijk en zo ver mogelijk uit de buurt van de grimmige moerasbewoners te komen. In middels overlegt hij wat hem te doen staat. Teruggaan naar de burcht met Harg en zijn griezeltroep, lokt hem niet, maar waarheen dan? Weer dezelfde wanhopige vraag; waarheen moet hij gaan om uit deze verschrikkelijke toestand te raken Harg is wel geen bijster vriendelijk heer, maar de burcht is op het ogenblik de enige plek, waar hij veilig is, want zou hij inderdaad vluchten, dan kan hij er op rekenen, dat hij weer in handen zal vallen van de kerels in het moeras. Terug naar de koningsburcht lijkt op het ogenblik de enige oplossing. Bijkans uitgeput van het harde lopen, komt Egil de volgende morgen aan. De schildwachten aan de grote houten poort kijken verbaasd, maar ze zijn gewend geen vragen te stellen en zeker niet aan de gevreesde koning Wuffa zelf al ziet die er ook op dat moment uit als een landloper. On gemoeid stevent Egil direct naar zijn vertrekken en het eerste wat hij ziet is het breed grijnzend gezicht van Harg. „Wat doe je hier in mijn..." „Tut, tut," grinnikt de lijfwacht, „welkom op de burcht, kereltje. Ik dacht werkelijk dat je de benen had genomen. Zo, dus je wilt met je spelletje doorgaan... Egil?" PI B COPENHAGEN 3077 MOCO DELFT, 5 april De Technische Hogeschool kand. natuurk. ing.H. van Dam (Amstelveen), A. Deerenberg (Schoonhoven), B. Eendebak (Voor burg), R. Eggink (Delft), R. Feleus (Rotterdam), L. de Jong (Schiedam), A. de Koek (Utrecht), L. Struik (Laag- Zuthem), B. Tideman (Laren), J. Wisse (Bergen op Zoom), natuurk ingen.: P. Buis (Hilversum), P. van Dijk (Noot dorp), C. Frumau (Delft), M. de Jonge (Delft), H. Manders (Breda), C. van Mill (Schinveld), G. van Muiswinkel (Goes), F. Simon van Leeuwen en B. Stork (Den Haag), P. van Velze (Utrecht), G. Vijverberg ('s-Gravenzan- de), L. Wüdeveld (Leiden). AMSTERDAM, 5 april G.U. doet, pol. en soc wetensch.: N. Meulenbroek, Rotterdam. LEIDEN, 5 april De rijksuniversi teit doet. scheik.: J. Moed en J. Mun ting, Leiden, doet. bioi. G. de Bruün en mevr. M. Knaap-van Meeuwen, Leiden. Kand. A wis- en natuurk. P. Ragetiie, Leiden, en B. Manders, Den Haag, idem A: H. Hulsman, Leiden en A. van Duyneveldt, Den Haag, idem F: mej. B. Belfroid, Leiden, en de heren A. Kroner, Den Haag, G. Lodder, Leiden, en C. Meijer, Oegstgeest, idem G: mej. J. van Oifen en de heer G. Léger, Lei den. NIJMEGEN, 5 april Kath. univer siteit kand. biol.: mej. E. Brennink- meijer,Eindhoven, en de heer H. de Vries, Heeswijk. Kand. rechten: J. De- ricks, Waalre, M. van der Grinten, Eindhoven, K. Houben, Venlo, C. Teu- lings, 's-Hertogenbosch, en W. Vercau- teren, Breda. Doet. not.: J. Roes, Wins- sen. Kand. gesch.: mej. P. van Heyst, Maastricht, en de heren G. Huijbregts, Oosterhout, en J. van Oorschot, St.-Óe- denrode. Doet. Gesch.C. van den Broek, Herpen, en B. Niessen, Nijme gen. ROTTERDAM, 5 april Ned. Econ. Hogesch. kand. econ.: D. van Lottem, en B. Boulonois, Rotterdam. Doet econ. P. Loojjen, W. van Schelven, A. Nauta, Rotterdam, A. Meerding, Den Haag, G. NtJboer, Assen, H. TurpiJn, Den Haag, F. van Dijk, Rijswijk, W. Back, Baarn, en P. Ressenaar, Den Haag. BREDA, 4 april Geslaagd aan „Markèndaal", Katholiek Instituut voor Sociale Opleiding. (Maatschappelijk werk): J. Ammann, Tilburg; G. Bor- kens, M. van Breugel, Rotterdam; M. van Dorp, Hoogerheide; M. Duurland, Th. Heggelman, Rotterdam; G. Her mens, Rijen; H. Koops, Tilburg; W. Langeslag, Wychen; H. Raming, Bre da; J. Schreuel, Zundert; M. yerheyen, Rotterdam; A. van Lierop, Middelburg G. Stheins, Breda; E. de Vries, 's-Her togenbosch. GRONINGEN, 5 april Dé raad van bestuur van het havenschap Delf zijl heeft besloten tot verlenging van de buitenhaven in oostelijke richting. Dé totale kosten van dit projekt, dat in 1963 en 1964. zal kunnen worden uit gevoerd, worden geraamd 0p twaalf miljoen gulden. De bijdrage van het rijk is 6i/s miljoen gulden; binnenkort zal de aanbesteding plaats hebben. PENKs/E?NOU, HET/S H/EG \MAGZf/MO/E EEN HU/S TEZ/SN/ WAT EEN 'AAQLANPt/ /N SMUe/=SNAAM KUN y/EN/ETKNKEN WAAG y/EJE SMUGEEN 'E HEBT ME/ LECONF1ELD (Engeland), 5 april (UPI). Toegejuicht door twee jeugdige elftal len vloog een helikopter van de Royal Air Force gisteren boven het strand van het graafschap Yorkshire om een voetbal uit de golven te redden. De helikopter kwam in actie nadat de jongens met hun handen in reusachtige letters „bal in zee" hadden uitgegra ven, compleet met een pijl die naar zee wees. De bemanning redde de bal en wierp die met prijzenswaardige precisie af. Aan de bal zat een briefje: „Zorg dat het niet weer gebeurt. De volgende keer houden we hem." (Advertentie) ROELOFARENDSVEEN, 5 april Tijdens de Braassemweek, die deze zomer van 13 tot 18 juli wordt gehou- de.., zullen de kerken rond het Braas- semermeer het feit herdenken, dat Sii.t Willibrord een kapelletje liet bou wen in Leimuiden. De plaatsen Lei mui en en Rijnsaterwoude zouden ou der zijn dan Amsterdam. In een oor konde uit het jaar 1063 wordt voor het eerst melding gemaakt van de vesti ging van het Christendom In dit ge bied. Een actiecomité, bestaande uit de pastoor en de dominee van Leimuiden, is bezig met de voorbereiding van een aantal evenementen, die de herden king passend moeten omlijsten. Tij dens de Braassemweek, wanneer er vele zeilers zullen zijn, zal mogelijk een tocht met verlichte gondels wor- d o gehouden. Ook een historisch open luchtspel staat op het programma. Zo wel de katholieke als de protestantse kerken uit de gemeenten Alkemade, Leimuiden Rijnsaterwoude en Wou- brugge hebben hun medewerking toe gezegd. Voorts heeft men het plan ter felegenheid van deze herdenking de omkerk van Rijnsaterwoude van een carillon te voorzien. 59 „Wilt u zeggen, dat dit dus geen Afrikaanse pijl is?" „Het spijt mé voor u, mijnheer Perquln, maar dat is hét werkelijk niet." „Dat wil dus zeggen, dat die tropee niets heeft te maken met de moord. En dat we nog even wijs zijn, wat betreft de herkomst van dat vergif. Het is gek, maar in mijn onderbewustzijn was ik er de hele tijd al bang voor. Die tropee hing daar al zo om en bjj de veertig jaar en..." „Veertig jaar?" herhaalde professor van Lokeren, terwjjl hij zijn neus vlak bij de donkere veeg bracht. p&st u toch alstublieft op," waarschuwde Perquin „Och, meende professor van Lokèrén ziélsrustig, ..zolang ik geèn wondje aan mijn neus heb, kan het helemaal geen kwaad. Maar laat ik u vertellen da* net mu heel erg zou verwonderen, als dit vergift ouder was dan een paar maanden. Het is om zo te zeggen nog vérs.' „Als het nog vers is, werkt het dan snellér?" „Natuur lyk. „Hoeveel tijd zou het nemen, als het eenmaal ln de bloedbaan was gebracht, denkt u?" „De eerste symptomen komen onmiddellijk. Een gevoel van malaise en duizeligheid." Hij wierp een blik op de door Perquin meegebrachte analyse. „Bij deze samenstelling moet bi) een mens verlamming binnen het uur volgen. Exitus binnen vijf of zes uur. Deze samenstelling wordt uitsluitend voor de jacht februikt. En dan nog voor de jacht op kleinere ïeren. Bu zo n klein dier gaat het proces natuur lijk sneller." „Waarom gebruiken ze geen gif, dat de stakkers ineens doodt?" „Niet uit bewuste wreedheid. Het is meer een kwestie van het vlees zo lang mogelijk vers willen houden. Zolang het dier nog leeft zet er geen bederf Ln'. daar hebben we Trees met de koffie. U drmkt toch natuurlijk een kop koffie? Ik heb trou wens voor de lunch op u gerekend." „Ik geloof, dat ik het verstandigst doe, dat ding maar weer in te pakken," meende Perquin, terwijl hu de pijl met afkeer bekeek. „Zet deze ontdekking uw onderzoek erg achter uit?" vroeg professor Van Lokeren met meegevoel. „Och, van die pijl heb ik nooit veel verwachting gehad. Ik was het met mezelf al eens geworden, dat die alleen maar had moeten dienen om een vals bewijs te construeren, dat een onschuldige moest belasten. Maar wat u mij vertelt over de tijdsduur... Die onmiddellijk volgende malaise en het binnen het uur optreden van verlammingsverschijnselen, ja, dat verandert het aspect van de zaak natuur lijk wel. Mevrouw De Pauw had geen klachten voor ze na afloop van de dienst de moskee weer verliet. En toen volgden ook binnen het uur die'eerste symp tomen van verlamming. Ik kan dus moeilijk aan nemen, dat die spijker ai vergiftigd was,toen zij van huis ging. Tenzij door een of ander toeval het vergif op de heenweg nog niet in de bloedbaan is geraakt." „Dat valt moeilijk aan te nemen, dunkt me." „Ja, vooral gegeven het feit, dat ze toen al klaag de dat die spijker haar pijn deed. Dat was het punt, waarop ik onzeker was, de duur van het proces en vooral de snelheid. Die snelheid hebben ze bij het laboratoriumonderzoek onderschat, blijkt nu wel. Ik veronderstel, dat dat komt, doordat men hier met dit samengestelde vergift geen praktische er varing had. Die analyse was toch volkomen cor rect, nietwaar?" „Volkomen." „Zodat de gemaakte fout geheel op het gebied van de praktijk ligt. Nu, dat is tenminste een troost. „Maar het is minder fraai, dat het aantal ver dachten nu zo geweldig wordt uitgebreid. Iedereen, die die avond ln de moskee was, heeft kans gehad, die spijker te vergiftigen. Of neen, daar ben ik er nog niet mee, want gedurende de dienst kon ieder een vrij binnenlopen. En al die schoenen stonden gedurende die tijd geborgen in een kast, die niet was afgesloten. „Ik zou theoretisch op twee manieren deze zaak kunnen openbreken. Door de plaats van herkomst van het vergift te vinden. Of door klaarheid te krij gen over het motief. Theoretisch, zoals ik al zei. want zelfs als ik weet. wie zich dat vergif zou kunnen verschaffen en op welke wijze, moet ik toch ook nog gaan bewijzen, dat hij het werkelijk heeft gehad en heeft gebruik om mevrouw De Pauw te vermoorden. En omdat je het bij een moord nu een maal in de meeste gevallen moet hebben van aan wijzingen, krijg ik zelfs dan mijn zaak nog niet terang zo lang ik geen steekhoudend motief kan aantonen. Ik zou natuurlijk wel een of ander wrak motiefje in elkaar kunnen timmeren, maar dat ver draai ik. Daar ben ik niet voor. Mijn plicht is de waarheid te vinden, de zuivere waarheid. Zolang er nog maar een schaduw van twijfel is aan iemands schuld, zou ik geen gerust ogenblik hebben als hij door mijn toedoen werd veroordeeld." „En u is in geen van beide opzichten tot nu toe een stap verder gekomen?" (Wordt vervolgd) BRUSSEL. 4 april (ANP) Woeden de leeuwen hebben gisteren tijdens een circusvoorstelling in Brussel een paard levend verscheurd. Het gebeurde tij dens een van de glansnummers van het Circus van Moskou, dat al geruime tijd met groot succes wordt opgevoerd. Leeuwen maken daarbij een aantal rondjes door de piste op de rug van galopperende paarden. Ook 's avonds hadden de koningen der dieren zonder moeilijkheden hun plaats als ruiter in genomen, maar even later struikelde een van de paarden. Het dier sleurde in zijn val het achter hem lopende paard mee en de twee leeuwen maakten een buiteling. Woedend wierpen zij zich op de paarden, waarvan zij er een zo ver wonden. dat het moest worden afge maakt. Met waterspuiten konden de dieren naar hun kooien worden terug gedreven. MAGISCHE VIERKANTEN 2 3 4 9 10 Tl 72 2 10 3 11 4 12 5 7 8 13 15 16 6 U 7 IS 16 Horizontaal en woorden invullen. vertikaal dezelfde 1. rook - 2 handelsterm - 3. vreemde mur - 4. durf - 5. pier - 6. vette vloei stof - 7. kerkelijk gebruik - 8. bloem - 9. grondsoort - 10. bloedvat - 11. wreed heerser - 12. menigte - 13. kleine stad - 14 voorzetsel - 15. toespraak - 16. groente. OPLOSSING VAN 4 APRIL I- jrizontaal: 1. zottin, N.V.V.; 2. wors telaar; 3. aria, goal; 4. R.V.U., berrie; temmen. D.D.R.; 6. gevat, zeeg; 7. agi tator; 8. ris, omen; 9. laagte, els; 10. Ida. exces gaten. arts. Vertikaal: 1. zwartgallig; 2. oorveeg, Ada; 3. triumviraat; 4. tsa. matig; 5. it., betasten; 6. negen, ex; 7. '.or, Zoo, ca; 8. Naardermeer; 9. valide, Eist; 10. vuur, ergens.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7