Zesduizend kinderen vierden het feest van palmpasen BÉP „Niemand van ons" door het Nieuw Rotterdams Toneel Bestuurderen hengelden naar de kas Agenda voor Haar lei en omgeving De Nederlandse Comedie met spits-geestige „Mary, Mary" Alliance boekt in beker wedstrijden resultaat Discriminatie bij woningruil Schuld en boetemaar geen toneel VERDUISTERING BIJ VISCLUB Orgelbespeling in Teylers Museum Sprankelende Kitty Janssen door „eigen publiek in titelrol op Sterrenparade Koninginnedag Brandjes in Burg. Reinalda Park SOLEX SHmHmH S* Vragen aan B. en W. Wentzel opent expositie van Flip van der Burgt N ieu w-Guinea-kruisen in Haarlem uitgereikt In Heemstede Albert van Dalsum geopereerd Hockey in Haarlem en omgeving HARDEBELT MAANDAG 8 APRIL 1963 PAGINA 3 't Is goed als KEYSER 't doet Films Muziek Toneel Cabaret T entoonatellingen dan kan men zich voorstellen, dat het publiek afzüdig blijft. Tilburgse Academische Economische Kring OVERJAS UIT CAFÉ GESTOLEN Beurs van Amsterdam OTO i 375- (Advertentie) STOMEN VERVEN STOPPAGE lORENTZPLElN ?s - SOFNDA.OIE'N 17 HAARLEM, 8 april Het raadslid A. Ton (PvdA) heeft aan B. en W. van Haarlem de volgende schriftelijke vra gen gesteld: „Is het uw college bekend dat de R.K. Coöperatieve Bouwvereniging „St. Josef" te Haarlem een niet-rooms ka tholieke bewoner van een woning in de Delftlaan waarover genoemde Bouw vereniging het beheert voert woning- ruil met een kandidaat-huurder onmo gelijk heeft gemaakt, omdat laatstbe doelde (ook) niet rooms katholiek is, wat schriftelijk aan de betrokkene werd medegedeeld. Is uw college niet van mening dat in de huidige situatie het weigeren van een met gemeenschapsgelden gebouwde wo ningwetwoning op grond van de boven omschreven reden onaanvaardbaar is, ook al is zulks statutair mogelijk. Is Uw college voornemens om naar aanleiding van dit voorval, stappen bü meergenoemde Bouwvereniging te on dernemen, opdat deze discriminerende maatregelen in de toekomst worden voorkomen". HAARLEM, 8 april Zaterdag middag moest je stad en land afrij den om in een weggedoken bakkers winkel nog een broodhaantje te vangen. Het was dan ook altijd het laatste exemplaar. Een paar duizend van die bruingebakken haantjes zijn op de vooravond van Palmzondag in evenzovele huisgezinnen terechtge komen, waar de oudere jeugd met veel fantasie haar palmpaas aan het optuigen was. De jongeren keken vol verwachting toe naar de bedrijvig heid, waartoe zelfs de meest on handige huisvader zich verplicht had. Ponden pinda's werd met ge duld en pijn in de vingers aan een touw geregen, crêpe-papier in veler lei kleuren werd in repen gescheurd, de omzet in rozijnen bij de kruide niers bleek plotseling gestegen en ijverige moeders waren druk in de weer met het maken van papieren rozetten. Zo groeiden binnen de rom meligheid van de zaterdagmiddag de palmpasens naar hun volwassenheid. Stokken werden stevig gekruist en met kleurig papier omhuld. In het ene gezin bleek men gesteld op pom peuze zwier, die deed denken aan de vaandelprocessies van weleer, in het andere was de soberheid troef. Maar overal is er gezwoegd om de kinderen weer een verrassingsvolle Palmzon dag te bereiden. Nadat gisterenochtend in de liturgie de pueri Hebraeorum hun kans hadden gekregen, kwamen rond het vroege middaguur de Hollandse pueri aan de beurt, de kinderen uit Haarlem, Over- veen en Heemstede. Voordat zij van huis trokken, werd nog een pas gewijde palmtak in de palmpaas geprikt en werd het broodhaantje als bekroning op het pronkstuk gestoken. En toen kon net feest beginnen. Dank zij de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin en de bij haar aangesloten speel tuinverenigingen was er in Haarlem en Overveen (Heemstede werkt zelfstan dig) weer een perfecte organisatie op gezet, die het welslagen van de optoch ten verzekerde. In alle parochies deed een stoet de ronde, bij elkaar waren er ongeveer zes duizend kinderen, die aldus het feest van palmzondag vierden. De zon scheen en het was lente. Voor dit jaar, na die grauwe en barre win ter, een feest apart, waarop het kuku- Iehaantje meer dan ooit zjjn symboti- OYER VEEN, 7 april In tegenstel ling tot een opening in een museum, waar men midden tussen het geëxpo seerde staat, is een opening m „Bloe- menheuvel" in Overveen altijd een dich te opening, ongeacht of het een Spaan se, een Amerikaanse dan wel een Raads herenopening is. De toon van deze speelse vergelij king wist Dick Wentzel vol te houden in een toespraak waarin hu niettemin veel wetenswaardige dingen zei over, of naar aanleiding van, de expositie van houtsneden door Flip van der Burgt. Hü noemde deze Amsterdamse grafi cus „één van de jongens, die zich er niet met een Jantje van Leiden van afmaken." In een verhaal, doorspekt met anec dotes, schetste hij de ontwikkeling van de exposant. Aarzelend is deze begon nen en eerst de laatste tien jaar is er „tekening in zjjn werk gekomen". In middels zijn zjjn prenten over de hele wereld verspreid maar Flip van der Burgt is er niet arrogant door gewor den, hij gedraagt zich niet als een arri vé, wel als een sympathiek collega. Het initiatief om dokterskamers per abonnement te doen versieren met prenten is van hem afkomstig. In zjjn woning kon de groep „Werking" expo seren, tekenavonden werden daar ge organiseerd en beeldhouwers voerden er hun opdrachten uit. Zjjn vrouw, Adik, in het atelier een voortreffelijke gastvrouw, heeft door haar werk aan de drukpers een actief aandeel in het grafisch bedrijf. Aan het slot van zjjn toespraak huldigde de heer Wentzel haar daarvoor met een bos bloemen. Vooruitlopend op de bespreking van de houtsneden van Flip van der Burgt willen wij thans reeds vermelden dat een bezoek aan de onderhoudende ten toonstelling in Bloemenheuvel te Over veen zeer de moeite waard is. sche diensten bewees. Het broodhaan tje wil immers niet meer maar ook niet minder zjjn dan de verkondiger van een nieuwe lente, vol vruchtbaar heid en jong leven. HU wil in ieder ge val niet een droevige herinnering zjjn aan zjjn driemaal kraaiende collega uit het evangelie, die de eeuwen door de verloochening van Petrus uit de ver getelheid houdt. Het zou trouwens, na tweeduizend jaar, een verdrietig ver schijnsel zjjn, dat in Haarlem op zes- duizend-voudige wijze die arme Petrus zjjn daad nog eens verweten zou wor den. Palmzondag is gisteren dus ook een feest van het voorjaar geworden. De kinderen hadden er plezier in, hoe ze soms ook met hun palmpaas moesten sjouwen. De zon kleurde de stoet tot een slingerend en fonkelend mozaïek, de vyind deed het, zeker vergeleken met andere jaren, kalmpjes aam, Alles waaierde even vriendeljjk uit, tot groot genoegen van de toeschouwers langs de weg. De mannen, en meisjes, van de muziek ontbraken evenmin op het ap pèl. Zjj bliezen en sloegen er lustig op los; het uurtje van de zondag, dat zij prijs moesten geven, is aan het jonge volk welbesteed geweest. Iedere stoet had haar eigen charme. In iedere parochie wapperde het voor jaar. In sommige gevallen werd een Voor een attractief tafreel zorgden gis teren de kinderen uit het woonwagen kamp, toen zij met hun palmpasens in een bootje het Spaarne overstaken. parochiële autoriteit, die altijd identiek bleek te zjjn met de pastoor, met een palmpaas verrast. In het centrum maakte een stoet van de gelegenheid gebruik, langs het huis van de bisschop, aan de Nieuwe Gracht te trekken. Mgr. Van Dodewaard was thuis en bekeek de fleurige guirlande met plezier. Hjj kreeg natuurlijk een palmpaas. Traditiegetrouw werden de patiëntjes in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" en de Mariastichting niet vergeten. In kleine groepjes drong het palmpaas- volkje naar binnen en zonder spijt wer den enkele palmpasens achtergelaten. Zo was er in iedere parochie wel iets te beleven. De jongelui van „Zaanen- oord", in Haarlem-Noord, bij voorbeeld kregen gezelschap van de kinderen uit het woonwagenkamp. Zjj waren per bootje het Spaarne overgestoken. Veel meer valt er niet te vertellen. Het legioen der zesduizend trok na zijn kruistocht huiswaarts, na veelal eerst op de speeltuin getracteerd te zijn. Thuis was de palmpaas geen lang le ven meer beschoren. Een fluistering, waaraan de jeugd ziicJi tereciht tegoed gedaan heeft. HAARLEM, 8 april Er was niet bijzonder veel publiek bij de voorstelling van „Niemand van ons" van de jonge Duitse hoorspel- en romanschrijver Siegfried Lenz, die het Nieuw Rotterdams Toneel zater dagavond in Haarlem speelde. Men is ten onzent in het algemeen niet erg gebrand op „tijdstukken". Wan neer het dan bovendien een reeks politiek-filosofische en -sociologische gedachten betreft die nauwelijks een dramatische vorm hebben gekregen, HAARLEM, 8 april Een Haarlem se visvereniging met ongeveer twintig leden is door haar vroegere voorzitter en penningmeester financieel ernstig gedupeerd. Zü hebben bekend ten nade le van de vereniging een bedrag van f osfi te hebben verduisterd. Beide man nen zijn v£r de officier van justitie geleid. Bovendien heeft de peMingmees- dat hét niet i. uM..1»-"'-1» geld ten eigen bate heeft gebrui De zaak is aan het rollengracht toen hü op 5 Januari van dit jaar^e huidige penningmeester bij de Haarlem se politie aangifte kwam doen van diet stal van de verenigingskas Het Kistje waarin naar zijn zeggen ongeveer zou hebben gezeten, zou inde laatst leden oudejaarsnacht mt zpn huis z«n gestolen. Een onderzoek leverde echter geen resultaat op. Aan het deze maand kwam er enig licht in de zaak, toen de penningmeester, ten aan zien van wiens eerste verklaring bij ae politie enige twijfel bestond, bekende dat de kas leeg was toen hU in mei 1961 het penningmeesterschap van de vereniging op zich na. In de kas naa volgens de boeken 240 moeten. Als gevolg van deze mededeling werd daarna de vroegere voorzitter, een broer van de huidige penningmeester, aangehouden. Ook de vooramlige pen ningmeester werd gearresteerd. De ex- voorzitter bekende dat hij ten nadele van de vereniging 160 had verduisterd. HAARLEM, 8 april Vanochtend heeft de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, in zjjn werk kamer ten stadhuize aan vier, thans in Haarlem woonachtige Nederlanders het Nieuw Guinea Herinneringskruis uitge reikt. Zp ontvingen dit onderscheidings teken,. omdat zij zich na 1 januari 1962 op h'jzondere wjjze als burgers ver dienstelijk hebben gemaakt tijdens acties tegen infiltranten op Nieuw Guinea. De onderscheidenen zjjn dr. H. Bijkerk, arts; M. S. F. Kloër, destijds inspecteur der Rijkspolitie H. E. Vreede, destijds inspecteur der Rijkspolitie en C. L. B. W. van Suchtelen van der Haare, amb tenaar der PTT. Burgemeester Cremers begon met op te merken, dat hü met wist waardoor zij zich onderscheiden hadden, maar hij begreep wel, dét zij zich onderscheiden hadden. Hij feliciteerde hen daarom met dit Erekruis, waarbij beide officieren der Rijkspolitie ook de bebehorenden gesp ontvingen. De burgemeester dank te hen voor wat zij als Nederlanders in het belang der Nederlandse zaak heb ben gedaan. Gezamenlijk toastte men daarop op het welzijn van Nieuw Guinea. V Hij had het geld van de penningmees ter gekregen, die geweten zou hebben waarvoor zijn voorzitter het geld nodig had, namelijk voor het delgen van enke le zakelijke schulden, waarbij ook de penningmeester was betrokken. Over de verdwijning van de rest van het geld kon de ex-penningmeester geen redelijke ungi verdwijning van de rest van het ex-penning verklaring geven. HAARLEM, 8 april Er Is zondag middag in het Teylermuseum weer in tensief gesproken en gediscussieerd over de toongeslachten van de 18e eeuwse Zwitserse wiskundige Leonard Euler. Zijn ideeën kon men via de elek- troakoustische installatie in de aula van het museum beluisteren. Nog voor dat de organisten Klaas Bolt en Anton de Beer met hun bespelingen begon nen, hield professor H. Mol een korte toelichting op deze nieuwe installatie. Volgens proL Mol heeft men er naar gestreefd de orgelklank zo exact moge lijk weer te geven. Daarom zijn zowel voor de hoge als voor de lage tonen aparte speakers aangebracht. Het ge luid dat door dit brede front wordt voortgeplant, bleek met uitzondering van enkele lage pedaaltanen, bijzonder acceptabel. Het was een genoegen te luisteren naar composities van Pelletier en Bux- tehude, welke door Klaas Bolt op de 12-toons-speeltafel in de zgn. midden toonstemming werden verklankt. Een speels effect leverde de ritmische be geleiding van een ostinaat handtrom meltje op bij enkele oude liedzettingen voor orgel, die door de welgekozen re gistratie van Klaas Bolt heel plezierig klonken. De reeks kleine klankstukken, welke Henk Badings voor het 31-toonsorgel schreef, werd door Anton de Beer be kwaam ingeleid. Bij de realisatie van deze nieuwe klankmogelljkheden kon men opnieuw ervaren, dat voor huidi ge componisten, die willen experimen teren met nieuwe toonsystemen, nog een groot compositorisch terrein braak ligt. ANDRt KAART CINEMA PALACE: («e week). West Side Story, 14 jaar. Dag. 2 en 8 uur. FRANS HALS: De orgelman, 14 jaar. 2, 7 en 9.18 uur. Dinsdag: 2 en 8 uur. LIDO: (4e week). Als twee druppels water, 18 Jaar. 2, 1 en 9.15 uur. LUXOR: Giant, 14 Jaar. Dag. 2 en 8 uur. REMBRANDT: Division Brandenburg, 14 jr. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m do.: De angst heeft klauwen, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: La Dolce Vita, atrikt volw. Dagelijks 2 en 8 uur. MINERVA, t/m do. 8.18 uur: Da Overval, alle leeftijden. Wo.-midd. 2.30 uur: Robin Hood en rijn schelmen, alle leeftijden. Maandag 8 april Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Oratorium- Ver. met de Matthaus Passion van J. S. Bach. Met Heieen Verkley, sopraan; Annie Hennes, alt; Tom Brand, tenor; Arte van Dijk, bas; Arjan Blanken, tenor; Herman Schey, bas; Otto Ottens, bas; Nelly Duin. viola da gamba; Piet Kee, orgel; Koor school van de Kathedrale Basiliek St. Bavo o.l.v. Kees Bomewasser; N. Ph. O. Dirigent George Robert. Dinsdag 9 april Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Oratorium- Ver. met de Matthaus Passion van J. b. Bach. Met Heieen Verkley, sopraan; Annie Hermes, alt; Tom Brand, tenor; Arle van Dijk. bas; Arjan Blanken, tenor; Hrtrnan Schey, bas; Otto Ottens, bas; Nelly Duin, viola da gamba; Piet Kee, orgel: Koof- school van de Kathedrale Basiliek St. Bavo o.l.v. Kees Bomewasser; N. Ph. O. Dirigent George Robert. Maandag 8 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging Qijebert Japiox met „Twa X tw» ss twa". Dinsdag 9 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging J. J. Cremer met „Gerrit Witse". «Adam en Eva", Raara»tog«] .8. tedere avond 8-8 uur. Cabaret 9—li uur. Frans Halsmuseum: Werken uit da Haar lemse Schooi van de 16e t/m 19a eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10—5 uur. Zondags 1—5 uur. 10 april t/m 19 mei: avondopenstelling met kaarsverlichting, bloemen, floodlight en oude muziek, 8.30—10.30 uur. Teriers Museum: Schilderijen 19e «n 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanss en Franse school, 18a t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 1 1s uur. Eerste zondag van da maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 78: Oude religieuze kunst, schilderijen middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 9—5 uur. In t Goede Uur, Nieuwe Kerksplein Maand april: Tekeningen en grafiek van Ruth Fischer. Museum „'t Huls vin Looy". t/m 3 Juni: ,Van vormende hand tot lopendo band'1. Vlshal: Expositie Modern Kunstbezit van de gemeente Haarlem. Geopend dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van l tot 5 uur. Tot en met 14 april. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1 rood. Expositie van schilderijen en lino's van Henk van der Horst. Geopend dagelijks van 9—6 uur. Keukenhof, Litis, tot 15 mol openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Geopend van 8 uur v.m. tot een half uur na zonsondergang. Kasteel Keuken hof, schilderijen, plafondschilderingen en kunstvoorwerpen. Vleeshal. Grote voorjaarstentoonstelling van de Ned. Ver. „De Verzamelaar". Za. 8 april 10.309 uur en zo. 7 april 11—5 uur. Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 168. Tentoonstelling van grafiek van Flip van de Burgt Geopend dagelijks 10-5 uur. Zo. 9-5 uur. HAARLEM, 8 april De Nederlandse Comedie heeft gisteren voor een avond verrukkelijk divertissement gezorgd, toen zij „Mary, Mary" speelde van Jean Kerr, de echtgenote van de beroemde Amerikaanse to neelcriticus, Walter Kerr. Het is in feite een niemandalletje, dat technisch niet eens goed uitgewerkt is. Maar het is tegelijkertijd een fonkelend vuurwerk van spitse woordspelingen en geestige zegswijzen. Kees Brusse toonde zich voor dit menselijk spel van spot en zelfspot een vaardig regis seur, terwijl Kitty Janssen uitblonk als het oer-vrouwelijk vrouwtje. drie bedrijven vol. De grapjes zijn ook niet allemaal geïntegreerd in de han deling. Ze hangen er soms bij; ze wor den gelanceerd omdat ze het in ge zelschap goed doen. Maar dat hindert allemaal niet, want het geheel is uit stekend amusement geworden: de Ame rikaanse samenleving, bezien door een Amerikaanse met zin voor betrekkelijk heid en humor en begaafd met een ge zonde zelfspot. Kees Brusse heeft zich als acteur altijd al tot deze benadering van de mens en zijn situatie aangetrok ken gevoeld. Als regisseur blijkt hij er evenzeer voortreffelijk gestalte aan te kunnen geven. Alfred Pleiter schreef de uitstekend klinkende vertaling, die hier en daar veel van een vrijmoedige be werking had. Harry Wich ontwierp het modieuze flat-decor. Natuurlijk was Kitty Janssen het vrouwtje waar alles om draait. Af en toe heel naïef, niet helemaal uitbundig geestig, maar met een ondergrond van echt- menselijk verlangen, speels en coquet. Deze avond, voor „eigen" pu bliek sprankelde zij in de voorstelling. Guus Oster kent dit blijspel als goed vakwerk. Hij draait er zijn hand niet voor om en dit soort rolletjes de echtgenoot speelt hij glad en ge makkelijk. Wanneer de auteur zoals hier in het derde bedrijf hem echter niet voldoende houvast meer geeft, maakt hij er een cliché-blijspelfiguur van en dan is hij bepaald vervelend. Win- nifred Bosboom typeerde heerlijk de kraakheldere verloofde, wier gevoel al tijd drie maanden later zal reageren dan haar verstand. Louis Borel gaf een heel aanvaardbare filmacteur te zien met grappige hinniklachjes. Hij zegde zyn tekst echter te weinig genuanceerd om de grapjes allemaal tot hun recht te doen komen. Jan Teulings was eens te meer de oubollige, gezellige en spits- geestige huisvriend-advocaat. Kest mij te vermelden de voortref- feluke toiletten van Kitty Janssen en winmrred Bosboom, ontworpen en uit- door het Haarlemse modehuis Abeule. Ze waren een lust voor het oog. De uitverkochte schouwburg heeft ervan genoten. Met de Paasdagen keert deze plezierige vertoning in Haarlem J. W. v.d. V. Jean Kerr moet een geestige vrouw zijn. Haar toneeldebuut getuigt van het plezier, dat zij heeft in de mensen en hun ongewild komische situaties. In „Mary, Mary" gaat het om twee men sen, die gescheiden zijn. Hij: een Jan tje-precies, een analyserend intellectua list en zij: een vrouwtje, dat misschien niet knap en niet intelligent is, maar dat een bevrijdend gevoel voor humor heeft. Het tweetal komt op verzoek van een huisvriend-advocaat nog eens bij elkaar om financiële perikelen te be spreken. Zij flirt genoegelijk met een filmster-op-leeftijd en hij wordt geleefd door zijn nieuwe, ultra-hygiënische ver loofde. Natuurlijk komt alles weer goed. Het derde bedrijf is wat zwak. Een dergelijk vuurwerk houdt geen mens Lenz heeft twee hoorspelen tot toneel stuk verwerkt. In het eerste deel laat hij negen brave burgers van allerlei maatschappelijke stand in een cel bq- eenbrengen op last van een dictatorale „gouverneur". Zij krijgen gezelschap van een verzetsstrijder, die een misluk te aanslag op de gouverneur heeft ge pleegd Eton opdracht luidt: Bluft in de cel tot ge van de verzetsstrijder te we ten züt gekomen, wie zijn medeplichti gen waren. Aanvankelijk weigeren allen verontwaardigd, maar gaandeweg leg gen zjj de verzetsstrijder het vuur nader aan de schenen, teneinde zelf toch maar vrij te komen. Tenslotte wurgt een hun ner de man, waarna allen op vrye voe ten worden gesteld. In het tweede bedrijf zijn allen op nieuw bijeengebracht, nu in opdracht van de toenmalige verzetsstrijders. Zij zullen verantwoording moeten afleggen van hun aandeel in de moord. Een hun ner, een student, ontpopt zich als rech ter namens het verzet. Gaandeweg blijkt ieder een motief te hebben gehad om de moord te begaan. Tenslotte bied er één, een boer, zichzelf aan als schuldige. Op het kritieke moment echter pleegt een ander, een consul, zelfmoord en neemt daardoor de schuld op zich. Maar, aldus vraagt de schrijver, al is de misdaad dan uitgeboet, is daardoor ook de schuld van de anderen verdwe nen? De anderen, die door hun passi viteit mede-verantwoordelijk zijn? Lezen haalt nogal wat overhoop. Het vraagstuk van de collectieve en de in dividuele schuld. Het vraagstuk ook van de mede-plichtigheid door neutraliteit. Hij stelt zjjn problemen echter niet hel der en zjjn antwoord is bepaald niet afdoende. Daar komt bij, dat hjj zich verliest in wijsgerige en maatschappe lijke problematiek, zonder een drama tisch aanvaardbare vorm te vinden. In dat opzicht zjjn Sartre en Camus, Priestley en zelfs ten onzent Max CroisAt in zijn „Medeplichtigen" heel wat Verder gekomen. Het voornaamste bezwaar is wel, dat zjjn personages ons nauwelijks interesseren. 't Zijn bur- termannetjes zonder achtergrond, .zon- er individualiteit. De enige, die min of meer een eigen leven leidt, is de Consul maar die plaatst- zichzelf bewust bui ten de handeling. Zjjn enige activiteit zjjn zelfmoord aan het slot is daardoor niet meer dan een onsamen hangende verrassing. Rob de Vries heeft als regisseur ge zorgd voor een zo goed mogelijke tekst- zegging. Voor het overige heeft hij ge streefd naar een hogere symboliek, waarvoor het stuk géén voldoende aan knopingspunten bood. De voorstelling kwam daardoor nauwelijks boven de toe vallige gebeurtenis uit. Alfred Pleiter had voor een zeer natuurlijke verta ling gezorgd en het decorontwerp van Johan Greter trof de juiste sfeer. Als de voorstelling diezelfde sfeer had ge had zou zij vermoedelijk geslaagd zijn geweest. Nu bleef het bij een goede be doeling. Hans Tiemeyer maakte van de Con sul een mooi type, dat knap buiten de handeling bleef en kwistig bonmots rondstrooide. Johan Schmitz als dokter, Wim Hoddes (als plaatsvervanger voor Lo van Hensbergen) als inge nieur, Robert Sobels als bankier en Sac- co van der Made als hotelier zorgden voor goed uitgewerkte cliché-typeringen. Pieter Lutz was als chauffeur alleen maar een bruut en Lex Scthoorel gaf een wat uiterlijke vertolking te zien van de gepijnigde drukker. Piet van der Meulen was een zwevende verzetsheld. In kleinere rollen speelden Jan Lemaire als bewaker, Arnold Gelderman als ma joor en Hans Pauwels als kapitein. Eric Schneider tenslotte als de student- rechter bleef knap aan de rand van de handeling zwerven, maar wist tenslot te ook met meer hoe hjj zjjn personage tekenen moest Voor acteurs is aan deze rollen beslist geen eer te be halen. J. W. r. d. V. HAARLEM, 8 april De toneel speler Albert van Dalsum, die op 26 maart in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" is opgenomen, heeft een lichte operatie ondergaan. De patient maakt het uitstekend. HAARLEM, 8 april In Louis d'Or heeft de afdeling Kennemerland van de Tilburgse Academische Economische Kring (TAEK) onder leiding van drs. F, Russel een algemene vergadering gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd drs. P. Emondts met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. De ver gadering benoemde drs. F. Vissers tot secretaris-penningmeester. GEEN SPREEKUUR Wethouder mr. J. C. Hijszeler te Bloemend aal houdt woenadeg geen spreekuur. terug. HEEMSTEDE, 8 april De Com missie Koninginnedag Heemstede heeft voor de viering op 30 april een bij zonder aantrekkelijk programma sa mengesteld. De dag begint mei het traditionele jeugdappèl op het Raad huisplein, waaraan meegewerkt wordt door alle jeugdorganisaties, sportvere nigingen en alle scholen in Heemstr .e. Na het vlag hijsen en het vlaggelied, houdt de burgemeester een toespraak. Het jeugdappèl wordt besloten mei het zingen van het Wilhelmus en een mas saal défilé. Om half elf 's morgens wordt op het Raadhuisplein een muzikale show gehouden, uit te voeren door 120 jongens en meisjes van de V.I.J.O.S. jonge ren-drumband uit Bussum. Een bijzon dere attractie wacht de Heemster. aren 's middags van half een tot drie uur in het Heemsteedse Sportpark, waar een grote Sterrenparade wordt gehouden. Bekende artisten van radio en televi sie verlenen aan dit programma hun medewerking. Optreden zullen: de Boe- renkapel „De Hooischelf", Frans van Dusschoten, conférencier en imitator, Anneke Grönloh. Johnny Kraaijkamp, Rijk de Gooyer, het Trio Coranto (mu zikale clowns) en de International Foot ball Dogs. Al met al een programma dat er zijn mag. De toegang is gratis. Na de sterrenparade volgt om vier uur op het Sportpark een voetbalwed strijd voor de KNVB-beker tussen RCH en de ere-divisieclub Willem II. 's Avonds om 7 uur zal de Harmonie St. Michaël een muzikale rondgang ma ken door de gemeente, vertrek vanaf Nieuw Berkenrode. Tot besluit van de Koninginnedagviering wordt 's avonds van acht tot twaalf uur op het feeste lijk verlichte Raadhuisplein een Oranje bal met attracties gehouden. De dans muziek wordt verzorgd door het orkest „The Spitfires" o.l.v. Kees van der Togt. De algehele leiding is in handen van mevrouw Van der Moolen. Op het Wilhelminaplein is het op 27, 28, 29 en 30 aprii Kermis. HAARLEM, 8 april Een 19-jarige Haarlemse vertegenwoordiger, die zon dagavond zjjn overjas in een café aan de Jansstraat had opgehangen, heeft later op de avond dit kledingstuk in een café aan de Botermarkt terugge vonden. Toen hij in het eerste etablis sement zijn jas miste, is hü met een vriend op zoek gegaan. In het bewuste café aan de Botermarkt zag hü de jas hangen. Ze bleek te zün gestolen door een 18-jarige los-werkman uit Noord- wükerhout. De politie zoekt op het ogenblik nog naar de vijftig gulden, die in de jas hebben gezeten. HAARLEM, 8 april Voor .411 ia nee waren het de bekerwedstrijden, welke aan deze zondag nog fleur konden ge ven. Een fleurig resultaat heeft die dag echter niet opgebracht, want alleen dames V slaagde er in om door te dringen tot de kwartfinale voor de Amsterdambeker. Bü Ever Swift wa ren de wedstrijden uit de z.g. nood- competitie de hoofdschotel en de bruin- witten hebben zich daarby zeer be hoorlijk geweerd. Büzonder geldt dit voor de dames van Ever Swift, die kans zagen om HHYC te verslaan. Voor de Amsterdambeker zün er nog een drietal vertegenwoordigers uit on ze omgeving, die hun candidatuur stel len. Zandvoort versloeg daarvoor HIC op eigen terrein met 23, Alliance V haalde een 2—4 overwinning op het Voorburgse Cartouche en de dames van Strawberries versloegen met ge- lüke cüfers de gastvrouwen Terriers. Een beker voor de heren, de Tresling- beker zit er niet meer in, daar zowel BMHC VII als Alliance IH en Rood Wit het loodje moesten leggen in deze vierde ronde. Een büzonder attractief spel was de basis waarop de dames van Ever Swift de overwinning op het gevreesde HHYC kon behalen. Er werd door de bruinwitten zeer afwisselend over bei de vleugels gespeeld en zij voorkwa men daarmede op het moeilijk te be spelen veld, dat de aanvallen zouden verzanden in een te kort spel waarop HHYC bü uitstek goed vat heeft. C. Boele en H. Benard waren de grond legsters van vele gevaarlqke aanval len, de verdediging speelde een gede gen rustig partijtje en kon daarmede ook volstaan zonder HHYC al te ge- vaarlük te laten worden. (21). De heren van Ever Swift hadden de handen vol bü Hilversum III, maar slaagden er toch in om een gelü'ke eindstand uit het hol van de leeuw te halen. Vorige wedstrijd tegen deze te genstanders eindigde met een 20 ver lies, zodat men het gisteren bereikte zeer verdienstelijk mag noemen. Heren, Promotieklasse C. Strawber ries-Amsterdam UI 00. 2e klasse d. HHYC III-BMHC IV 4—0; HBS H-Hu- dito H 2—3; E. Alkmaar H-Zand- voort 1—1; BMHC V-Eechtrop H 13; Hermes-Strawberries H 01; F. Hilversum III-Ever Swift 22; BMHC VI-Laren III 1—2. 3e klasse. D. Alli ance IC-HBS III 1—1; Saxenburgers- Siseo 21. 4e klasse D. HBS V-Groen Geel VU 3—0; E. Soheybeeck H-Alk- maar IV 3—0; Alliance V-Zandvoort II 13; Eechtrop Hl-Rood Wit H 10; Hermes H-Strawberries IV 1—1; F. Zandvoort III-Myra 0—5; Amsterdam VII-Strawberries V 51. Districtscompetitie. Ie klasse. Schey- beeck III-Ever Swift IV 5—0 (regl.); Alliance VI-BMHC VHI 1—2. 2e klasse. Rood Wit Hl-Zandvoort IV 31; Sa xenburgers II-HBS VI 50; HIC VH- Saxenburgers IV 7-1; Terriers IH- Schevbeeck IV 1—2. Treelingbeker. LibertyJBMHC Vn 21; Rood Wit-To- go Hl 2—3; RBC II-AHiance Hl 3—2. HTCC-Ber. Eechtrop-Push 0—2. Dames Promotieklasse A. Togo-Rood Wit o—2; 2e klasse. B. Ever Swift- HHYC 2—1; BDHC Hl-Leiden 0—1; Rood Wit H-Groen Geel H 61; C. SCHC H-Echtrop 41. '3e klasse. D. BDHC IV-HBS H 5—0; Strawberries II- Siseo 05; E. Scheybeeek-Alkmaar H 61; HBS IV-Terriers H 11; Hermes- Strawberries III 07. 4e klasse D. Ever Swift II-Alliance I V21; HBS V- BDHC V 0—12; 3. Ever Swift Hl-Alk maar IV 4—2. Districtscompetitie. Ie Idasse. Sa- xenburgers-AMVJ IV 31; Hurley IY-Rood Wit V 06: Parnassiaprjjs. BDHC-'s-Hertogenbosch 31. Amsterdam beker. HIC-Zandvoort 2—3; Dordrechtl-Alliance II 32; Car- tooche I-Alliance V 24; Rood Wit HI- Hurley H 00 (na verlenging)Ter riers I-Strawberries I 24. HAARLEM, 8 april Viermaal in het afgelopen weekeinde moest de brandweer uitrukken voor een brand in het (toekomstige Burgemeester Reinal da Park in Haarlem Oost. Steeds had den jongens het vuur aangestoken. Ten slotte werd zondagavond een jongetje gepakt. Het was toen met de brandjes gedaan. Omstreeks kwart over zes zaterdag middag werd de brandweer voor de eerste keer gealarmeerd. Toen stond 25 vierkante meter droog gras in brand. Met een hoge-drukstraal kon het vuur worden geblust. Zondagmiddag om even over haS twee stond maar liefst 12000 vierkante meter gras in brand. Een paar uur later brandde 3000 vierkante meter 'gras en 's avonds om acht uur nog eens 8000 vierkante meter. In alle gevallen kon het vuur spoedig worden geblust. Om vier uur zondagmiddag stond 5000 vierkante meter gras in brand achter Het vuur betekende voor het houten gymnastieklokaal een groot gevaar. De 16-jarige Jan Saes en de 20-jarige Flip van Nes pakten kordaat de brand aan. Zü kregen spoedig asistentie van de brandweren van Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout. Advertentie „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455 Vorig opening Slot 8/4 4'i Ned. 1960 102(4 4>/« Ned. 1961 100ft 100ft 41/4 Ned. 1963 100% 4 Ned. 1961 98% 4 Ned. 1962 98% Staffel 1947 S3ft B-N.G. Won. bouwl. 6 107% Ned. Handel MijCert. 370 Amsterdam Rubber 119'/. 119% 145(4 H.VA. 145(4 A.K.U. 445(4 447(4 Berkel Patent 194(4 Calvé-Delft Cert. 783 Deli-Mfj. 137.20 Fokker 408 Ford 913 v. Gelder .264 Hoogovens 526 Mtiller Co. 331 Mk Ned. Kabel 488 Philips Gem. Bez. 155.20 155.90 Unilever 156.90 158.20 Wilton-Fijenoord Billiton 2e 425 Dordtsche Petr. gew 788(4 Kon. Petroleum 50 172.80 172.80 Holl. Amerika Lijr 115' 115tt Java Ch. PL. 14814 K.LJvl. 54.20 Kon. Ned. Stoomb Mij 144% 1451/4 KJPM. 141% Stoomv Mij Nederl. 132V. 133 v. Nievelt 114% 118 v. Ommeren 246 Rott. Lloyd 132(4 Ned. Scheepv. Unie 135 135 Interunie 196.50 Robeco 215 Unltas 506 Ver Bezit 129 Rentespaarbrieven '57 142.00 Rentespaarbrieven '58 122 2(4 Amsterdam '56 X 2(4 Amsterdam '56 n 83% 92% 2(4 Amsterdam '56 ID 92(4 98% 89(4 129 3(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '57 Alb. Heyn KL obi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3