SPEL MET MATERIAAL EN MENSEN - nieuw Hm van meesterlijke FELLINI Een problemen stellend en zuiverend drama m KRO-gids met Pasen geheel nieuwe uitvoering Bijna 650.000 exemplaren in koperdiepdruk De nieuwe lelijke )S is feller Verrassende vinding moderniseert wasdag! Luisteren naar: BLIJFT 95 KM Kist met 50 kg. vergif ontvreemd 30 kggevonden Deel van ^hama' uitgebrand Weer KRO-team naar Concilie HOOFDPIJNPOEDERS Katholieke zender in LIBERIE Vanavond zendt „RELAY" uit Dinsdag Dinsdag Woensdag Woensdag IS ER KRUID GEWASSEN TEGEN REUMATIEK? Waswater nu zo zacht als Meiregen Radio-reportage van het KVP-congres in Deo Bosch Churchill ereburger van Verenigde Staten Vanavond Danspaar Susana y José voor KRO-televisie Buitenland Buitenland DïNSDAG 9 APRIL 196S PAGINA 11 Cartoons (Advertentie) Stoffelijk overschot van verdronken matroos gevonden Schippersgezin gewekt door janken van hond fit Sandra Milo als Guldo Anselmo's vrien din in de film „8VZ De duizendkunstenaar FelUni heeft, volgens zijn eigen telling, zijn acht-en-een-halfde film voltooid en hij gaf die de schijnbaar fan tasieloze naam van „8%". Een creatie van Fellini is hier in het Hollywood aan de Tiber een gebeurtenis, een sociaal evenement, waarover in brede kring wordt gepraat en gediscussieerd. Zijn voorlaatste film, „La Dolce Vita" joeg de golven hoog op en de oordelen va rieerden van juichende bijval tot sissen de woede. Bij het publiek werd deze film een mondiale bestseller. De film „8%" wordt door 75 van de 100 critici een meesterwerk genoemd; de resteren de 25 zijn geboeid, maar houden het erop, dat Fellini deze maal zijn publiek bij de neus neemt. Zowel „La Dolce Vita" als „8gaan over het eeuwige waarom, de zin de. dingen, de orde, God, het vlees en de duivel. In de vorige film nam de regisseur de stof uit het leven om zich heen, in „8%" zoekt hij de verwoording van zijn vragen slechts in zichzelf. Hij is geen Tachtiger, die ons de allerindividueelste expressies van zijn allerindividueelste emoties voorschotelt, het verhaal van zijn eigen ervaringen ligt in het gemeenschapsvlak, is een vorm van het problemen stellende en zuiverende drama. Het is vrijwel onmogelijk iets samen- hangends over het verhaal van „8V2" te geven. Werkelijkheid en droom, fanta sie, symbool en herinnering lopen door een. De beelden volgen elkaar zonder aanduiding op, gaan in elkander over. De enige onweerlegbare werkelijkheid is Guido Anselmo (Marcello Mastroian- ni), een 43-jarige regisseur op het top punt van zijn bekendheid en roep. Hij is bezig aan een film, maar van binnen helemaal leeg en volkomen onmachtig tot enig creatief werk. Misschien is hij dat wel altijd geweest, in ieder geval is het voor hem thans duidelijk. Hij wordt meegevoerd op een hallucinerende stroom van het leven hij zoekt naar oplossingen, naar uitstel, naar ontsnap ping. De producer begint zich zorgen te maken, zijn intelligente en gevoelige vrouw (Anouk Aimee) doorziet hem, weet, dat hij alleen nog maar een holle en schone schijn ophoudt. Zij kent een van zijn ontsnappingspogingen (isanora Milo). Zij veracht her „zelfs akj..3® de waarheid spreekt, lieg je" en biijit toch van hem houden. Guido krijgt dwangvoorstellingen en wordt door de dokter naar een kuuroord gezonden, een verflenste ville d'eau met zieke en oude of vreemde badgasten. Overigens be tekent deze overplaatsing alleen maar het verleggen van het operatieterrein, want heel de staf en heel de „troupe" volgen hem, van de producer af tot de figurant-in-spe toe, zijn vrouw, een goede bekende (Rosella Falk) en het vriendinnetje. In de badplaats heeft de regisseur nog een aantsl ontmostingGn, maar dG film komt niet verder. Hij vlucht in het reus achtige' een krankzinnige lanceerplaats van raketten en het moet uitdraaien op de ondergang van de aarde. Hij pro beert dan uit te beelden, wat hem rest. zijn eigen leeggelopen leven met dub belgangers van zijn omgeving, van zijn vrouw, zijn maïtresse, van vroegere ge liefden, van de kardinaal, die hij in het kuuroord ontmoette. En tussen dat alles door duiken telkens de herinne ringen op! zijn overleden ouders, de reusachtige keuken der patriarchale hoeve uit de Romagna, waar hij met heel de kinderbevolking in de heerlijke wastobbe gestopt werd; hoe hij door de paters van het college met andere jongens gesnapt werd, toen ze voor een paar stuiver een voddige prostituée lie ten dansen aan het strand, de vlucht langs zee, de vreselijke straf op school. In droom, of symbool komt verschillen de keren het college-uniformpje terug, een benauwende herinnering even vaak als een heimwee naar de these van weleer, die verloren ging in het moeras van de antithese, voorlopig nog zonder oplossing. Uiteraard zijn de filmbeelden van typisch-Italiaanse inhoud. Nog Italiaan- ser is één der dromen van de echte „maschio", de echte man. Die speelt in dezelfde boerderij-keuken, maar nu 's het de volwassen Guido zelf, die door de vrouwen uit zijn leven van kind tot volwassene wordt gediend en in de bad stoof gedragen. En als het vrouwvolk rebelleert, omdat de regisseur een tra gische oude chorus girl" geen plaats in zijn film wil geven, grijpt de „opper machtige" moedersjongen-„Latin lover" de bullepees meer voor de knallen dan om er mee te slaan. Wie is in deze film Claudia (Claudia Cardinale) Houdt u van veilig de benen op de grond, dan is zij één der dienster tjes, die de kurende badgasten op voor geschreven tijden de glazen kwalijk riekend water reiken. Guido heeft haar één keer op een afstand gezien. Kan het u niet schelen, dan bestaat Claudia helemaal niet. Zij is het symbool van de al-bruid, de inspirerende, de rustgeven de aan lichaam en ziel, van Plato's Eros tot het door Schubert getoonzette „Die Sehnsucht Du und was Sie stillt". Maar de film lukt niet De kata- strofe komt op een persconferentie onder de monsterstellage voor de ra ket. De regisseur heeft niets te ver tellen. Zijn geestelijk failliet is duide lijk. Maar Guido Anselmo, alias Fede- rico Fellini, schiet zich onder tafel al leen maar symbolisch voor het hoofd. Hij geeft het niet op. Zijn vrouw doet een laatste poging tot verzoening en hereniging. De oerkrachten van de man en de kunstenaar komen boven en op onbeschaamde abrupte wijze eindigt heel de kermis in een witte optocht, die overgaat in een rondedans van alle personen, die in de film zijn opgetreden. Zij dansen op de maat van een orkestje van clowns en van een jongen, die het uniformpakje draagt van het college, thans in het wit. Hij leidt met zijn fluit de melodie en de dans; de nostalgie naar de these en het ongerepte, naar de zin, die toch ergens achter 's-levens optocht moet schuil gaan, maar die wij zelf moeten ontdekken en waarmaken. Er zijn critici, die niet geloven in de eerlijkheid van Fellini's „happy ending". Maar er is niemand, die niet toegeeft, dat alles „verduiveld knap" gemaakt en uitgebeeld is. Fellini zelf Is de ont werper van de idee voor zijn „acht-en- een-halfde". Het gehele werk is door- gecomponeerd, geen schaduw, geen ge baar, of het heeft zijn zin in het grote (en vooral symbolische) geheel. Menig tafereel stijgt boven het verhaal uit, zonder schade voor dat verhaal. De was tobbe-passage in de boerderij-keuken wordt een poëtisch en sterk loflied op de Italiaanse) vrouw en de liefde. Tegen heel de achtergrond van de film wordt dit motief herhaald, niet het minst in de spot, dat is de zelfspot, van Fellini op de zuidelijke mannetjes putter. De keuze van de spelers, van het eerste vlak tot de nel nog niet amorfe rij der figuranten, is meesterlijk. Made leine Lebeau als oudere actrice, die een rol in Guido's film wil hebben, Barbara Steel, een zwart lemmet, de voortreffe lijke kardinaal, de dansende arbeider aan de rakettoren, Sandra Milo, die haar zeer domme, lieve en carnale rol „bra vissimo" speelt, de beide intelligente vrouwen Rosella Falk en Anouk Aimée. Fellini speelt met zijn materiaal en met zijn mensen. Hij weet er dat uit te halen, wat de zuivere bijdrage is tot zijn com positie. Fellini's „acht-en-een-halfde", is veel méér dan alleen maar een cijfer zonder naam. Het is een chef d'oeuvre en behoort tot de beste Italiaanse films, die tot nog toe zijn verschenen. J. SCHIPHORST CONTACT (Van onze radio- en tv.-redacteur) AMSTERDAM, 9 april De Katho lieke Radio- en Televisiegids, welke de KRO wekelijks aan zjjn leden begun stigers ter hand stelt, zal te beginnen met het Paasnummer in een geheel nieuwe vorm verschijnen. Gisteren zijn in hotel Krasnapolsky in Amster dam de eerste exemplaren aan de pers totale oplage, Inclusief de nummers voor reclame en propaganda, bedraagt 640.000 exemplaren. De veranderingen zjjn drieledig en betreffen de presentatie, de inhoud en de indeling van de gids. Doel van de wijzigingen Is vooreerst, een blad uit te brengen dat qua vormgeving en inhoud voldoet aan de voor 1963 gel dende eisen. Daarnaast wil men door gen deze'pr^ammahandleiding b« de ®n thans 629.060 abonees in de bus zal vallen of op de daarvoor bestemde vaste punten zal worden verkocht. De Beeld van het kinderbad op een boerderij in Romagna uit Fellini's film 8W Advertentie) Ja, Togal. En niet tegen reumatiek-alleen. Ook griep en spit en zenuwpijnen verdwijnen snel, afdoend en veilig. Neem daarom Togal-pastilles in huis. Zeker is zeker. Togal tegen pijn. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. eerder redactionele bijdragen, de band tussen de KRO-leden en de omroep organisatie nauwer aanhalen. Wat als eerste opvalt, wanneer men de uitgave van voorheen naast de nieu we KRO-gids legt, is dat de leesbaar heid enorm is toegenomen. Dit is mo gelijk geworden doordat in de nieuwe opzet het gehele blad in koperdiepdruk wordt uitgevoerd. Dit geschiedt op de hiervoor speciaal ingerichte persen van de drukkerij in Etten-Leur. Het procé dé brengt tevens met zich mee, dat nu gemakkelijker kleuren kunnen worden gebruikt, zowel voor foto's als voor tekeningen. Daarnaast is het formaat iets veranderd; het blad is iets korter en ook een beetje breder, hetgeen enorme voordelen biedt voor de typo grafische vormgeving. Hoewel aan de feitelijke inhoud het verstrekken van gegevens omtrent de radio- en televisieprogramma's niets is veranderd, is toch wel de mogelijkheid geschapen wat ruimer aandacht te besteden aan verschillende onderdelen van het programma. Voorts stelt de redactie zich voor, geregeld reportages te brengen over activiteiten van de omroep en de daarbij betrokken men sen, welke niet direct betrekking heb ben op het programma van de be treffende week, waarvoor de gids wordt uitgegeven. De kleine Guido Anselmo wordt door een der paters van het college voor het schooltribunaal geleid. Een karakteristiek voorbeeld van de wijze, waarop Federico Fellini zich in zijn film „8Vz van uiterlijke beeldcompositie bedient om innerlijke gevoelens en stemmingen van zijn sujetten weer te geven. Het leidingwater is in Nederland bijna overal hard. Het wordt opge pompt uit de grond, en neemt dan bodemzouten mee, die het water veel te hard maken. Daardoor kan de waskracht van normale wasmid delen niet volledig worden benut, en wordt het gewassen textiel vaak stug. De enige oplossing zou zijn, om voortaan regenwater te gebruiken, maar wie in Nederland heeft nog een regenton? Castella brengt nu op een grandioze manier uitkomst. In haar laboratoria is een zachtmaker ontwikkeld, die het leidingwater zo zacht maakt als Meiregen. Deze zachtmaker draagt de naam Antical-3 en is toegevoegd aar. het nieuwste Castella wasmid del: Actief Blauw. De resultaten zjjn opzienbarend. Met Castella Actief Blauw wordt 100% waskracht ontwikkeld. In het mei regen-zachte sop wordt het goed veel schoner, en van stugheid is geen sprake meer. In massa moderniseren d> vrouwen nu de wasdag: alom wordt Castella Actief Blauw gevraagd en enthou siast gebruikt! (van onze verkeersredacteur) AMSTERDAM, 9 april Gisteren zjjn in Nederland de fellere 2 C.V.'s geïntroduceerd: „lelijke eendjes" met een sterkere motor, die een snellere acceleratie waarborgt. Uiterlijk onderscheidt de fellere DEN HAAG, 9 april. Een groot deel van een in de nacht van zondag op maandag ontvreemde hoeveelheid zeer zwaar vergif is gisteravond terug gevonden. Uit de aanhangwagen van een vrachtauto die in de Newtonstraat alhier geparkeerd stond, werd de kist waarin zich het vergif bevond, door onbevoegden weggehaald. In de kist zaten tien blikken die elk vijf kg gekristalliseerd gevaar-lijk poeder genaamd phenacitine U SP-16 bevatten, bestemd voor de bereiding van medicijnen. De kist met nog zes blikken is gisteravond gevonden in het water langs de Newtonstraat. De politie is op de aanwezigheid van de kist in het water door een buurtbewoner attent gemaakt. FRANKFORT. 9 april (DPA) Nabij Osterspai aan de Rijn is gisteren het stoffelijk overschot gevonden van de 37-jarige matroos W. P. Halderman uit Haarlem, die sinds februari werd ver mist. Hij is in de omgeving van Bingen overboord gevallen en verdronken. „eend" zich niet met de vorige ty pen. De cylinderinhoud van de mo tor en de compressieverhouding zijn dezelfde gebleven en als topsnelheid wordt nog altijd 95 km per uur op gegeven. Een nieuw in- en uitlaat systeem, alsmede grotere kleppen zijn er echter oorzaak van, dat deze nieuwe uitvoering van de 2CV zich in het verkeer vinniger gedraagt. De motor is robuuster en moderner geworden: de cylinderkoppen zijn als gietstuk nu dezelfde als die van de Ami 6. Ook krukas en zuigers zijn sterker geworden; de koeling van de cylinder is verbeterd en de ventila- teur is van zwaardere uitvoering Inderdaad, zo hebben wij persoonlijk mogen constateren, is de accelera tie feller geworden. Men kan zich met de „eend" nu gemakkelijker in het normale verkeer aanpassen. Haalde het oude type een snelheid van veertig km per uur binnen ne gen seconden, het nieuwe type doet er acht seconden over. Om een snel heid van tachtig km per uur te be reiken had het oude type 48 secon den nodig, het nieuwe type 32. In de nieuwe serie 2 CV 1963 is ook een luxe-model verschenen met een ver stelbare voorbank inplaats van losse stoelen, een luxe stuurwiel, ver chroomde wieldoppen erl speciale (op paperclips gelijkende) bumpers. Ook is de sinds 1955 niet meer ver schijnende KRO-niek in ere hersteld. Hierin zullen wetenswaardigheden, die niet direct een geheel artikel vragen, resumerend worden behan deld. Voorts heeft men de cartoonis ten Opland, Wibo en Yrrah aange trokken voor een wekelijkse bijdrage. De jeugdrubriek Wampoen is verval len. In plaats daarvan zullen ge regeld kinder- en jeugdprogramma's worden besproken. Bovendien zal Lea Smulders bij het zondagpro gramma van de radio het Evangelie van die dag voor de kinderen ver tellen. De nieuwe KRO-gids begint met een algemeen inleidend gedeelte, gevolgd door een toelichting op de radiopro gramma's en de programma's zelf. Hierbij heeft men deels de avondpro gramma's over twee pagina's onder de uitzendingen in de ochtend- en mid daguren geplaatst, deels ook de oude volgorde gehandhaafd, hetgeen uiter mate verwarrend kan werken. De bui tenlandse radioprogramma's heeft men sterk gecomprimeerd weergegeven in een wegwijzer naar de diverse soorten uitzendingen, wat voorlopig als een pluspunt moet word enbeschouwd. De televisieprogramma's binnen- en bui tenland heeft men naast elkaar ge plaatst, dit speciaal ten gerieve van de kijkers in het oosten en zuiden van het land. Het ligt in de bedoeling te zijner tijd in Limburg een redacteur te doen vestigen, die zich voornamelijk met de toelichting van buitenlandse programma's zal gaan bezighouden. HILVERSUM, 9 aprU. De KRO zal zaterdag 20 april in het radiopro- gramma een reportage uitzenden van et tweejaarlijkse congres van de Ka tholieke Volks Partij, dat ditmaal in Den Bosch wordt gehouden. Dit con gres zal geheel in het teken van de komende verkiezingen staan. De uit zending is te beluisteren van half ze ven tot tien voor zeven. iiimiiiiiimiiiiiiuiiiiuiimiiiiiiiiiiiiiiminiiiminiiiiiiiiinir BRUINISSE, 9 april In de Oost- kophaven, bij de Deltawerken in de Grevelingen, is vannacht het woonge deelte van het 600 ton grote motor schip „Chama" van schipper Charles Louis Verberght uit Antwerpen uitge brand. De pontboot „Zeehond" van Vin der Taks bergingsbedrijf en later ook de brandweer van Bruinisse be streden het vuur. De schipper, die met vrouw en zoon onder het verblijf sliep w ar de brand ontstond, werd gewekt door het janken van de hond. Zij kon den zich door een noodluik in veil' hoid stellen. De oorzaak van de brand is waarschijnlijk een defect aan de olie kachel. HILVERSUM, 9 april. De Tweede zittingsperiode van het Vaticaans Con cilie. welke 8 september begint, zal op nieuw door de KRO in een aantal radio- en televisiereportages worden gevolgd. De leiding van al deze uitzendingen berust bij drs. M. van Buuren pr., chef van de afdeling godsdienstige uit zendingen van de KRO. De radio-com mentaren zullen verzorgd worden door Dick de Vree en Ben Brans, het tele- vlsiecommentaar wordt geleverd door Ed Lautensehlager. Er gaat deze keer geen eigen came raploeg naar Rome. In overleg met de Italiaanse Televisie (RAI) zal een Ita liaanse televisieploeg geregeld voor op namen zorgen. Wel gaat er een NRÜ- technicus mee voor het opnemen, mon teren en doorzenden van de nogal tal rijke radio-uitzendingen. Evenals het vorig jaar zullen ook medewerkers aan andere omroepen gebruik kunnen ma ken van de eigen KRO-studio in Rome. (Advertentie) PER ETUI VAN 6 EN 12 WASSENAAR, 8 april Het Kardi naal van Rossum Instituut in Wasse naar heeft het initiatief genomen tot oprichting van een radiozender „De Stem van Afrika" in Liberië. Het In stituut heeft hiervoor de instemming van de kerkelijke autoriteiten in Ne derland, Rome en Liberië zelf en ook van de wereldlijke overheden in deze staat. Het doel van de zender is zoveel mogelijk Afrikaanse volkeren een goe de voorlichting te bieden op velerlei gebieden als hygiëne, landbouw en veeteelt, maatschappelijke verhoudin gen, internationale betrekkingen, on derwijs, enzovoorts. Het ligt in de be doeling ook een volledige schoolradio- dienst aan de zender te verbinden. De uitzendingen zullen geschieden in het Frans, Engels, Arabisch en enkele Afrikaanse voertalen. Het voornemen bestaat de zender deels commercieel te exploiteren om dat men anders een voortdurend be roep op de toch reeds schrale missie- kassen zou moeten doen. HTLVESSUM Vandaag tekent pre sident Kennedy in de rozentuin van het „Witte Huis" in Washington de wet, waarbij aan Sir Winston Churchill het Amerikaanse ereburgerschap wordt ver leend. Deze ondertekening zal via de communicatiesatelliet „Relay" recht streeks naar Europa worden uitgezon den. De Engelse ex-premier zal er voor het televisietoestel getuige van kunnen zijn, omdat de B.B.C. de uitzending overneemt. Ook de N.T.S. zendt het ,,Relay"-programma rechtstreeks uit en wel van 21.00 tot 21.45 uur Nederland se tijd. De extra uitzending heeft tot gevolg, dat het VARA-programma van dinsdagavond enkele wijzigingen onder gaat. HILVERSUM, 9 april. De Belgi sche zangeres Jo Leemans is een van de gasten in het liedjesprogramma ge wijd aan het voorjaar, dat VARA-re- gisseur Wim Neyman vanavond pre senteert (8.20 u.). De Spiegel der lichte kunsten, genaamd „Uit", zal in twee afleveringen op het scherm komen, omdat om negen uur precies via de Amerikaanse t.v. sateliet Relay beel den zullen worden overgebracht uit Amerika, waar aan Sir Winston Churchil het ereburgerschap van de Ver. Staten zal worden verleend. Het Haags Studentencabaret bezingt ver volgens de gebeurtenissen van de laat ste drie maanden in een nieuwe afle vering van K-wartaal. Het vraagstuk van de geboorteregeling zal vanavond voor een tweede maal aan de orde wo'den gesteld. Dit onderdeel begint om vijf voor half elf. De KRO-radio zendt om tien voor half negen een concert door het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Willem van Otterloo uit. Mede werking wordt verleend door Jean An- tonietti, piano. (Van onze radio- en t.v. redactie) HILVERSUM, 9 april. De KRO- televisie zal dinsdag 16 april, 's avonds van tien over half tien tot kwart over tien in samenwerking met de NTS een optreden van het beroemde Spaanse danspaar Susana y José op het sc arm brengen. Onlangs heeft dit ge zelschap tijdens een tournee door En geland een kort bezoek gebracht aan Nederland bij welke gelegenheid Susa na y José voor de camera s een reeks „Flamenco-variaties" hebben uitge voerd, die zij speciaal voor dit optre den hebben geschreven. Advertentie) Uw zorgen voor morgen bij DE OLVEH geborgen. Sovjet-Unie. De Russische kosmo naut Herman Titov, is van majoor tot luitenant-kolonel bevorderd. Alle vier Russische kosmonauten hebben nu de rang van overste, behalve Andrian Ni- kola jev, die majoor is gebleven. (UPI) Het nieuwe luxe-model van de „lelijke eend", de ATM 3 heeft o.a. een doorlopende voorbank (inplaats van stoelen) en verchroomde wieldoppen. HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Or gelspel. 18.30 Radlo-Volks-Unlversiteit: Muz. act. en specialiteiten, door Hans Citroen. 19.00 Voor de kinderen, 19.05 Paris vous parle: gesproken briet uit Parijs. 19.10 Gitaarmuz. 19.20 Inleiding tot muziekbegrip, muz. lezing. 19.35 Ka- mermuz. 20.00 Nws. 20.05 Gastenavond: gevar. progr. 22.00 Zangrecital: mod. liederen. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act, 23 00 Klass. gr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM EL 298 m. KRO: 18.00 Licht instrumentaal kwartet met zangsol. 18.20 Kaarten op tatel, gesprek, over act. problemen. 18.30 Lichte gr 18.50 Van klanten en wanten weten, vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lij densmeditatie. 20.00 Cantemus Domino, een beschouwing over Gregoriaanse ge zangen. 20.20 Radiophllharmonisch ork. en sol: Klass. en mod. muz. 21.30 Klein taaigeding. 21.45 Orgelspel: klas. muz. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Gr. 23.10 Lichte gr. 23.55- 24.00 Nws. geringsu itz.: Geven en nemen Tips voor en van weggebruikers. HILVERSUM n 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening 7.20 Klass. gr. 7.45 Radiokrant 8.00 Nws. 8.15 Weense dansen. 8.30 Lichte gr. 8.45 L. gr. 9.00 Voor de zieken. 9 35 Gr. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Koorzang 10.15 Morgendienst. 10.45 Vocaai ensemble, koperkwartet en orgel: Geestelijke lied. 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoor spel (deel 13 .herh. v. donderdag 4 april jl.). 11.50 Lichte gr. 12.15 Marsmuziek 12.30 Medede. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal kwartet. 12.53 Gr., eventueel act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Klas. gr. 14.20 Klass. gr. 14.50 Wie luistert mee?, lessen in het muziekbeluisteren 15.20 Pianorecital Mod. en oude muz. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Oude muz. 17.40 Beursberi. 17.45 Klass. grammofoonmuzlek. ENGELAND, BBC Home Serv. 330 m. 18.00 Nws. 18.15 In the South East 19.00 Spirituals. 19.30 Klas. muz. 20.30 Klank beeld. 21.15 Lezing. 21.30 Quiz. 22.00 Nws. en berichten. 22.30 Lezing. 22.45 Parlementair overzicht 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.45 Viool- en pianorecital. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m. 18.33 Sportoverzicht en uit slagen races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en journaal. 19.31 Hoorspel. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. sportber. en actualit. 20.41 Verzoekprogr. 21.30 Balletmuz 22.15 Lichte muz. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nieuws. NDR WDR 309 m. 19.00 Nws. 19.-50 Dansmuz. 20.15 Gevar. progr. 21.00 Dans muz. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. progr. 21.00 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. progr 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.20 Gevar muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.19.00 Nws. 19.20 Hoorspel. 20.00 Ork. en piano: klass. en mod. kamermuz. (I.d. pauze: Muzlkaaal nieuws). 23.13 Volksliederen en -dansen 23.28 Gram. 23.24 ld. 2352- 24.00 Nws. BRUSSEL 824 m: 18.00 Nws. 18.03 Amusementsmuz. 18.18 Paardesportber. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokron. 19.00 Nws en weerber. 19.40 Gr 19.50 Syndicale kron. 20.00 Hoorspel. 20.55 liedjes. 21.15 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz 22.45 Mod. kamermuz. 23 00 Nws. 23.05 Lichte muz. 23.35 Nw gr. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 484 m.18.30 Chansons. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Gevar muz. en act. 21.30 Chansons. 22.00 We reldnieuws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Serv 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quiz. 13.40 Radiokron. 14.00 Orkestmuz 15.00 Hoorspel. 16.00 Vespers. 17 45 Voordr ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m.12.00 Pop. gr. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Licht progr. 18.46 Voor de kinderen 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Gevar. muz. 16.15 Dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.32 Gr. v. d. jeugd 17.00 Lichte muz. 17.31 Gevar. progr. NDR WDR 309 m.12.00 Lichte ork muz. 13.00 nws 13.15 Gevar. muz. 14.30 Amusementsmuz. 16.00 Kas. en mod. liederen. 17.00 Nws. 17. Dansmuziek. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m: 12.0o Nws.- 12.10 Mod. kamermuz 13.05 Gr 14.15 intematilonale solisten. 15.05 Gr. 16.30 De muz. in de hedendaagse we reld. BRUSSEL 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12 30 Weerber. 12.35 Lichte muz 12.50 Beursber. 13.00 Nws. „n weerber. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Komische operamuz. 15.00 Lichte muz. 15.30 Symfonische muz. 16.00 Nws 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Koorzang. 17.00 Nws. 17.15 Kamer muziek. 17.40 Symfonische muziek BRUSSEL 484 m.11.55 Amusements muz. 12.03 Gevar. muz. 12.30 Gevai muz. en actualiteiten. 14.03 Lichte gr. 15.03 Operettemuz. 16.08 Lichte gr. 17.0. Nws. 17.15 Gevar. muziek. HILVERSUM 1. 402 m. VARA: 7.00 nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijd lied 7.23 Lichte ochtendklanken (Om 7.35 van de voorpag., nraatje) 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gr. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Kookpraatje 9.15 Klass. gr. 9.35 Waterstanden 9.40 Mod. kamer muz. VPRO: 10.00 De natuur op huis bezoek, lezkrg. 10.05 Morgenwijd. VARA: 10.20 Voor de vrouw, 11.00 Smaken ver schillen amusementsprogr. (Herh. van zaterdagavond jl). 12.00 Voor het platte land 12.05 Lichte gr. (12.30-12.33 Meded. t.b.v land- en tuinbouw) 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel en viool: Ned. lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdcon- kamermuz. 14.45 Volksliedjes en -dansen 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Amsterdamse politiekapeL 17.30 Tentoonstellingsagenda 17.35 Licht Instrumentaal trio 1750 Re- VARA: 19.30 Sport. NTS: 20.00 Journ 20.20 Liedjes over de Lente VARA- 20" Uit (eerste deel). 21.00 TV-satelliet Re lay. 21.15 Uit (tweede deel). 21 35 K- wartaai studentencabaret. 22. 0 Ouder avond. 22.55 Tweede Journaal. Nws- (Regionaal progr. NDR 18.20 Programmaoverzicht. 18.25 Die Nordsehau WDR; 19.30 Hier und Heute, journaal 19.15 Bonte dierenwereld Co? Je la muerte. NDR: 19.25 Londens dagboek). 20.00 Journ. en weeroverzich: 20-U> Der Datterich. kluebt in dialect ,uu Voorposten van de verstandhouding reportatie. 22.30 Nws. en weerbericht. FRANS-BELGISCHE T V.-PROGR 18.30 Berichten. 18.33 Vooi de Jeugd. 19.00 Inleiding tot de economie. 19 3 Melchior des Trois Rivières. spe!. 22.10 Vocaal kwartet van Brussel. 22.25 Journ VLAAMS-BELGISCHE T.V.-PROGR 19.00 De sociale gedachte en actie. 19 30 Franse les. 19.55 Sportprogramma. 20.00 Nws. Konrad Adenauer, filmklankbeeic 22.20 Nieuws. NCRV: 17. 00 Voor de kinderen. 17.3o- 17.45 Jeugdjournaal. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 17.00-18.00 Voor de Jeugd. 17.00-18.00 Voor de jeugd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11