Beroering rond zieken huis in Amersfoort Directrice ontslagen; een tekort van drie ton CHINEES VRACHTSCHIP ZINKT OP „MAIDEN TRIP" Minimumprijs van gladiolen weer in discussie PAUS ondertekent nieuwe Pacem encycliek Ter in Aantal waarnemers voor artsen daalt Romantische Mode vol vrouwelijke Charme I I SNEEUW in Noord-Italië VOORTRCEKEES OUDERS VOOR f 100.- BESTOLEN i pijptabak DE DIAMANTEN KONING Dr. Sidik komt voor economische betrekkingen Taxi uit de bocht: vier gewonden Paas* Shawls Dames* nylons KVP-congres KLM-jaarverslag Tweede Kamer Europa's lichte geurige BIDAULT vertrokken naar Brazilië max irnzmmmmwzr"* KWEKERS EN EXPORTEURS BIJEEN Nederland-Indonesië Arbeider valt van twee meter hoogte Zaterdag 20 april Joingalui misdragen zich in trein Millitiair breekt enkel op stationstrap Bejaarde wielrijder aangereden en meiisje onwel zeer spoedig in Zeeland trekt Noors vrachtschip vlot Sterrit voor fietsers naar Keukenhof Auto onder express naar Scandinavië DINSDAG 9 APRIL 1963 PAGINA' 2 55 Top-hit van de voorjaars mode! De jabot! 18.75 12.95 24.75 1.95 2.50 95 ct 1.75 Twinset? Ja, twinset is en vogue! Brandje iin de polder door Francis Durbrfdge (Van onze correspondent) AMERSFOORT, 8 april Een te kort van 300.000 en het ontslag van de directrice, zuster Chr. Bok, hebben grote beroering veroorzaakt onder het personeel van het protestants-christelijke streekziekenhuis „De Lichtenberg", al hier. Hierdoor is tevens een reeks van andere moeilijkheden aan het licht ge komen, die de steer in dit vijfhonderd bedden tellende ziekenhuis volkomen heeft vertroebeld. Hoewel het financiële Jaarverslag van 1962 nog niet was ver schenen, was het toch reeds een pu bliek geheim dat Let ziekenhuis J)e Lich tenberg" een tekort van enkele tonnen had. Het dagelijks bestuur heeft voor dit tekort een zondebok gevonden in de persoon van de directrice, die men heeft' verweten te weinig personeel te hebben aangetrokken, waardoor een wachtlijst van vijfhonderd patiënten ontstond. De directrice werd hierop per 1 septem ber ontslag aangezegd, met de mede deling dat zij direct haar kamer moest verlaten. Naar nu is gebleken, waren er nog meer problemen. Eind vorig jaar ont stond er een conflict tussen de genees heer-directeur dr. A. Brester en de in ternist dr. J. P. E. Spema Weiland, als gevolg waarvan dr. Brester zijn ont slag aanbood. Een commissie van goede diensten bemiddelde, waardoor dr. Bres ter, die 27 jaar aan het ziekenhuis was verbonden zijn ontslag introk. Het gevolg was echter, dat de internist zich onrecht voelde aangedaan, waarop deze op zijn beurt zijn ontslag indiende. Ook de ver houding tussen de economische direc teur A. Vons en directrice Bok liet alles te wensen over. De heer Vons verklaar de eind vorig jaar in de operatiezaal in het bijzijn van dr. F. A. G. Insinger: „Zij eruit, of ik eruit". Vanochtend is als directrice ge ïnstalleerd zuster F. van Schalen, die vorig jaar werd gepensioneerd. Ook deze benoeming heeft wonderlijke kan ten. want daarbij werd de adjunct- directrice zuster Jetty gepasseerd. Het dagelijks bestuur adviseerde deze zus ter voorlopig maar met vakantie te gaan. omdat zuster Van Schalen een adjunct niet op prijs stelt. De benoe- LISSABON, 9 april (TTPI) De voormalige Franse premier en tegen stander van president De Gaulle, Geor ges Bidault, is gisteren met een toestel van de Braziliaanse vliegtuigmaat schappij „Panair do Brasil" uit Lissa bon naar Brazilië vertrokken. Bidault vertrok nadat hjj driemaal een onderhoud had gehad met de Braziliaanse ambassadeur in Portugal, dr. Francisco de Lima. Hij heeft twee weken in Portugal vertoefd. NAIROBI, 8 april (Reuter) De politie in Nairobi heeft meegedeeld, dat 54 negers zijn omgekomen bij een ongeluk, waarbij een vrachtauto bij Ki- tui, 130 kilometer ten oosten van Nai robi, van een brug in een rivier stort te. De enige overlevende was de chauf feur. Tot dusver zijn 36 lijken gebor gen. ming van de nieuwe directrice is ge schied zonder dat het algemeen be stuur daarvan in kennis werd gesteld. De wethouder K. de Wilde, door de gemeenteraad aangewezen als gedele geerde in het algemeen bestuur, heeft zowel tegen het ontslag van de direc trice als tegen de benoeming van de nieuwe directrice energiek geprotes teerd. De gemeente Amersfoort is ga rant voor een eventueel tekort van het ziekenhuis en wethouder De Wil de heeft daarom gemeend de burge meester te verzoeken, hem toestem ming te verlenen in de eerstvolgende raadsvergadering opening van zaken te geven. De wethouder voor Volksgezondheid L. M. van Voorene, die zitting heeft in het dagelijks bestuur, heeft de raads commissie voor gezondheidszorg mor genavond in spoedvergadering bijeen geroepen, terwijl ook de commissie voor financiën met spoed zal vergaderen. De fractie van de CHU heeft het college een aantal vragen gesteld over de pro blemen in het ziekenhuis, die beant woord dienen te worden in de raadsver gadering van dinsdag 30 april. HAARLEM, 9 april Voor de Haar lemse politierechter werd gistermorgen een 18-jarige matroos uit Haarlem er van beschuldigd dat hij in januari van dit jaar een kastje bij zijn ouders thuis zou hebben opengebroken en daaruit een bedrag van 100 gestolen hebben. „Ik moest in militaire dienst en ik had geen geld, het was dus noodzaak", verweerde zich de matroos. „Van het geld heb ik een nieuw pak gekocht." Het geld dat daarna overbleef 40 spendeerde hij aan sigaretten. De diefstal van het geld was gepaard ge gaan met een groot aantal ruzies, die vaak zo hoog liepen dat verdachte met het servies en zware leunstoelen ging gooien. „Het is overal bekend dat u zo als een wildeman tekeer kunt gaan. Thuis zijn ze gewoon bang van u", waarschuwde de politierechter. De of ficier van justitie had voor de vecht lustige matroos een eis van 12 weken en een onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering in petto. De politierechter, die diefstal met ver breking bewezen achtte, was eveneens van mening dat voor verdachte alleen verstrekkende maatregelen getroffen moesten worden en veroordeelde de matroos conform de eis. Een 57-jarige bedrijfsdirecteur uit Haarlem werd veroordeeld tot drie we ken gevangenisstraf en twee jaar ont zegging van rijbevoegdheid, omdat hij in januari van dit jaar 's nachts om 3 uur in kennelijke staat van dronken schap in zijn auto van Amsterdam naar Haarlem gereden had. Op de Amster damsevaart waar een agent hem over de gehele breedte van de weg van links naar rechts zag zwenken, werd hem het stopteken gegeven. De man ont week de agent echter en reed verder. Na een achtervolging kon verdachte tenslotte tot stilstand gebracht worden. De officier van justitie had tegen hem een gevangenisstraf van 6 weken en 2 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. ■a .VV*- ■ÉilBl Op een Italiaanse werf werd dit schip gebouwd, de Hai Haiang, voor de Vhina Merchant Steam Navigation Cy. Veel succes had het nieuwe schip niet op zijn maiden-trip. Met zeventig graden slagzij tuimelde het voor de kust van For mosa, waar het zijn thuishaven zou hebben. Dit gebeurde in een stormachtige zee, waaruit de lading niet dan met moeite gered kon worden. Daarop zonk het schip. Negen man worden nog vermist, één kwam er om het leven. (Telefoto). HAARLEM, 9 april Gladiolenkwe- kers en exporteurs hebben bepaald niet dezelfde mening. Dat bleek maandag middag tijdens de vergadering van de Ned. Gladiolen Vereniging in Brink- mann te Haarlem overduidelijk. Ieder jaar komt het verzoek van het Pro- duktschap voor Siergewassen om te la ten weten hoe men zich de minimum exportprijzen voor het komend seizoen heeft gedacht. En steevast willen de kwekers dan min of meer de prijzen van verleden jaar vasthouden en vin den de exporteurs een forse prijsver- verhoging verantwoord. Voor hoge mi nimumprijzen zijn de kwekers echter bijzonder huiverig. Men vreest dat men met knollen zal blijven zitten. Een bin nenlandse minimumprijs is er niet, zo dat men in dat geval de knollen voor de bekende appel en het even vermaar de ei van de hand zou moeten doen. De vergadering werd gepresideerd door de heer J. Bijvoet, daar zowel voorzitter als vice-voorzitter verhinderd waren. Een deel van de leden was ook nu van mening dat men de prijzen van verleden jaar maar moest handhaven, en dat bracht meteen de exporteurs in actie. De heren J. Tegelaar en H. Hogervorst pleitten voor hogere prij zen. Met deze minimumprijzen kan men niet meer werken. Alles wordt duurder, de kosten stijgen, kortom: men moet DJAKARTA, 8 april Volgens be trouwbare kringen in Djakarta zal dr. Abdoel Sidik vandaag naar Nederland vertrekken om in Den Haag de moge lijkheden te bespreken voor een her opening van de economische betrekkin gen tussen Nederland en Indonesië. Dr. Sidik, die thans hoofd is van de afdeling buitenlandse economische be trekkingen by het ministerie van Bui tenlandse Zaken, zou in Den Haag een nieuwe post bekleden als hoofd van de economische afdeling by de Indonesi sche vertegenwoordiging. De benoe ming van dr. Sidik zou spoedig zpn te verwachten. Inmiddels heeft drs. H. Leopold, die uit Singapore naar Djakarta is gereisd, zaterdag een bezoek gebracht aan het by ~rie NIJMEGEN, 8 april Drie kinderen en een volwassene zyn hier zaterdag vry ernstig gewond, toen een taxi uit de bocht vloog. Het ongeval gebeurde op de Graafse- weg. De taxichauffeur, afkomstig uit Grave, reed extra hard om een aan staande moeder bytyds naar het zie kenhuis te kunnen brengen. De wagen botste tegen een benzinepomp, waarbp een man bezig was zyn auto te wassen, zyn drie dochtertjes keken toe. Allen werden vry ernstig gewond. De aanstaande moeder is kort na het on geval by buurtbewoners bevallen van een levenloos kind. IJMUIDEN, A. S 9 april De 48-jarige Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken om regelingen te bespre ken voor de opening van de Nederland se vertegenwoordiging in Djakarta. uit Egmond aan Zee, opperman afdeling ovenbouw van Hoog ovens, viel gisteren van een twee me ter hoge stelling, doordat hp misstapte. Hij moest in het Roode Kruis Zieken huis te Beverwyk worden opgenomen. AMSTERDAM, 8 april Het hoofd bestuur van de Koninklijke Nederland- sche maatschappp tot bevordering der geneeskunst richt zich in het jongste nummer van Medisch Contact, het offi ciële orgaan dezer maatschappy, tot „alle artsen van Nederland". Verge leken met een jaar geleden, zo zegt Hallo jabot! Blij je weer te zien! Deze 100% wollen pullover dankt er zijn romantische gratie aan. Kleuren rose en bleu Leuk modieuze damesvestjes met kort mouwtje en kraagje. Modekleuren Damesvestjes m. kraag en lange mouw, ook in grote maten Zeer grote sortering passend bij uw nieuwe pakje of zomermantel, met stip of in effen kleuren Leuke gebloemde shawls en hoger GAVROCHES Leuke garnering bij uw vestje of truitje en hoger met en zonder naad. Nieuwste modekleuren 1.95 - 2.50 - 2.95 Wol «p wol! Twinsetmode maakt u dubbel gelukkig: èn als 't zonnetje niet wil schijnen, èn als hij wèl door de wolken breekt. Voor dit wollen twinset kunt u daarom kiezen uit vele zonnige kleuren, zoals rood grijs en wit 24.75 VRIJDAG A.S. „Goede Vrijdag" zijn onze zaken de gehele dag GESLOTEN uw speciaalzaak voor mode en kwaliteit Haarlem Gr. Houtstr. 85-87 Ged. Oude Gr. 86 onder een dak Heemstede Raadhuisstr. 52 Haarlem-N. Rijksstr.weg 533 het hoofdbestuur, het aantal dew by het bureau der maatschappy ingeschre ven waarnemers met meer dan vpftig procent gedaald, terwyi de voorziening met waarnemers reeds in het afgelopen jaar, met uitzondering van enige weken in het najaar, moeiiykheden heeft op geleverd. Het bureau doet niet anders en kam niet anders doen dan bemidde len, dan het in contact brengen van hen die een waarneming wensen met hen die om een waarnemer verzoeken. Aan waarnemingen voor zieke collegae wordt voorrang verleend. Het hoofd bestuur vreest dat het in de toekomst en vooral in de zomer niet mogelijk zal zyn aan elk verzoek om een waar nemer te voldoen. De waarnemers die thans als zodanig werkzaam zyn, gaan dikwyis zonder verdere inschakeling van het bureau van de ene waarneming naar de ande re. De waarnemers die zich melden wensen in het algemeen een waarne ming voor direct en wensen zich niet te binden aan een waarneming in de toekomst. Het gevolg is dat aan hen die reeds geruime tpd van te voren een waarnemer vragen, geen enkele garan tie kan worden gegeven dat zp op het juiste moment ook een waarnemer zul len kunnen krygen. Het hoofdbestuur doet; zo schrpft het, wat het kan, en het wekt alle artsen die in staat en bereid zpn als waar nemer te fungeren, op zich te melden, zodat in de eerste plaats de zieke col legae kunnen worden geholpen. Verder heeft het hoofdbestuur contact opgeno men met de hoofdinspecteur voor de volksgezondheid en met andere instan ties die in dit opzicht behilpzaam kun nen zyn. Toch zal dit alles naar de mening van het hoofdbestuur niet vol doende zyn. Daarom adviseert het de artsen die met vakantie willen gaan. met collegae uit de omgeving een af spraak te maken onderling voor elkaar waar te nemen. NIJMEGEN, 6 april. Zaterdag 20 april zal het twea-jaarlijkse congres van de Katholieke Volkspartij worden gehouden in de Casino-Schouwburg te 's Hertogenbosch. Het congres zal deze keer de vorm van een demonstratieve bijeenkomst hebben en geheel in het teken van de komende verkiezingen staan. Behalve de partijvoorzitter, mr. P. J. M. Aalberse, en de fractievoor zitter in de Tweede Kamer, dr. W. L. P. M. de Kort, zullen de drie Tweede- Kamerkandidaten, die rnet De Kort lijsttrekkers zijn, het woord voeren: de ministers Klompé en Veldkamp, alsmede de heer Jan Maenen. BEVERWIJK, 9 april Een 31-ja- rige Beverwijker is in het politiebureau alhier ingesloten op verdenking van diefstal van een klauwhamer. Zijn werkgever, een Beverwijkse aannemer, had aangifte gedaan van de diefstal. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 9 april Vanmorgen heeft de Paus In de bibliotheek van de pau selijke appartementen de nieuwe Ency cliek „Pacem in Terris" in vijfvoud getekend. Twee exemplaren gingen naar de Staatssecretarie, twee naar het secretariaat „Voor de brieven aan de vorsten" en één exemplaar is bestemd voor de Paus zelf. De gebeurtenis werd opgenomen door de Italiaanse radio en televisie en zal vanavond op het scherm verschy'nen. Aanwezig by de onderte kening waren de kardinaal-staatssecre taris Cicognani en enige hoofden van de departementen van de Staatssecre tarie. Na de ondertekening, die geschied de met de pen, welke de Paus in- dertyd cadeau gekregen heeft van de Italiaanse katholieke arbeiders, zei de H. Vader, dat deze Encycliek, die handelt over de vrede, gericht is niet slechts aan het wereldepiscopaat, aan de clerus en de gelovigen, maar aan alle mensen van goede wil. Dit is een novum, maar de algemene vre de is een zaak, die iedereen zonder onderscheid interesseert. De Encycliek valt uiteen in vijf ver schillende delen- de betrekkingen van mfens tot mens; 'die van de mensen met de overheid; die van de politieke ge- CASTRICUM, 9 april De Rykspo- litie ter plaatse heeft proces verbaal opgemaakt tegen jongenlui die zich in een trein misdroegen en andere reizi gers lastig vielen. De jongelui hadden een dansavond gehad. BEVERWIJK, 9 april De brand weer moest gisteren met nevelspuiten in actie komen voor een grasbrand, die woedde op een terrein achter de ge meentewoningen aan de Wykermeer- weg. Het vuur kon spoedig worden ge blust. Vermoedeiyk is het onstaan door dat kinderen met lucifers speelden. BEVERWIJK, 9 april De 20-jarige militair H. P. brak gisteren zpn enkel toen hy de trap van het station af rende en de laatste treden in zpn haast oversloeg. De jongeman moest naar zpn onderdeel in Amersfoort terugke ren. Hp ligt nu in het Roode Kruis Zie kenhuis te Beverwpk. BEVERWIJK, 9 april Op.de Wpk aan Duinerweg werd de 68-jarige wiel- rpder R. de R. uit Beverwyk, toen hp zonder op te letten linksaf sloeg, aan gereden door een hem achterop komen de personenauto. Nadat een arts eerste hulp had verleend, werd De R. met een ziekenauto naar zijn woning vervoerd. Zpn fiets werd geheel yernield. Toen men nog bezig was met de wiel- rpder, werd de 15-jarige I.F. plotseling onwel. Op advies van de arts werd zp met een politie-dienstauto naar haar ouderlijk huis vervoerd. (Advertentie) zekerheid obligatie. De winstkans aandeel meenschappen onderling; die van de menselpke wezens en de verschillende politieke gemeenschappen met de we reldgemeenschap; het vpfde deel ten slotte omvat een aantal pastorele nor men. Op deze wpze, aldus de Paus, hebben wp niet alleen de basis van het gebouw van de vrede willen illustre- re: maar ook hebben wp de verschil lende plannen van dit gebouw aangege ven alsmede als het ware de stenen zelf, die noodzakelpk zpn voor zyn con structie. Vooral aan de kinderen van de Kerk, aldus de Paus, zeggen wij, aansluiten de op het woord van Christus „Gaat en onderwpst": „Draagt de vrede uit". Wp hopen dat Onze boodschap in de Encycliek „Pacem in Terris" door de mensen in vreugde ontvangen zal wor den en dat zij hun harten ervoor zullen openen. Wij intussen zullen de loop van de Encycliek volgen met ons gebed en met de levendigste gevoelens van een liefde, die alle mensen omvat. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 9 april. Op zeer kor te termijn zal de Tweede Kamer het jaarverslag van de KLM over 1962 ont vangen. De vaste commissie voor Ver keer en Waterstaat is vorige week vertrouwelpk ingelicht over de resul taten van het afgelopen jaar. Dit deelt de regering mee in ant woord op vragen van de heer Posthu mus, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Hij had onder meer ge vraagd of de ministers konden mede delen „of zij nu eindelijk een inzicht hebben gekregen in de exploitatiere sultaten over 1962 van de KLM". IJMUIDEN, 9 april Op verzoek van de Noorse assuradeuren en reders heeft de zeesleepboot „Zeeland" van de N.V. Bureau Wpsmuller zijn sleepreis onderbroken om hulp te gaan verlenen aan het gestrande Noorse vrachtschip Sonny van de rederij Johan Eliassen te Bergen in Noorwegen. Vrpdagmorgen strandde dit 2255 ton metende schip in een modderbank bp Cabo Santa Pola voor de Spaanse kust. De „Zeeland", die met een 7.000 ton metend Liberty-schip, de Dodman Point, onderweg was van Plymouth naar La Spezia in Italië en zich in de Middellandse Zee bevond, heeft zater dagmorgen zijn sleep binnengebracht in de haven van Carthagena om vandaar naar de Sonny te stomen. Zondagmor gen werd de aan de grond zittende Noor bereikt en 's middags werd een sleep- verbinding vastgemaakt. In de loop van maandag gelukte het de Sonny weer in diep water te trekken. HAARLEM, 9 april Tweede Paas dag organiseert de Ren- en Toervereni- ging „De Bollenstreek" uit Lisse een sterrit naar de Keukenhof. Iedereen met een fiets kan daaraan mee doen, alleen moet hp kunnen aantonen dat hp meer dan zestig kilometer heeft afge legd. Daartoe dient men bp aankomst in Lisse in het bezit te zpn van twee stempels, die gehaald kunnen worden by een willekeurig pompstation, café, politiebureau etc. De eindcontrole heeft plaats in café-restaurant „De Beurs" aan de Haven in Lisse, dat voor die gelegenheid van tien uur 's morgens tot 's middags vier uur geopend is. Als „beloning" ontvangt iedere deelnemer een fraaie herinnering. de prijzen aanpassen. De kwekerij de heer J. de Wit voerde nog al eens het woord betoogde dat minimum prijzen geen verkoopprijzen behoeven te zijn. De exporteurs mogen er net zo veel boven maken als ze willen. En toen kregen we weer een herhaling van hetgeen we nu al vijf jaar in de ver gadering van de Ned. Gladiolen Ver eniging horen. „De kwekerij heeft ge makkelijk praten, zei de export, „maar in de praktijk komt het er op neer dat minimumprijzen ook verkoopprijzen zijn". Twintig leden van de vereniging had den andere prijzen ingediend en daar mee moest het bestuur ter tafel komen. Deze lagen inderdaad wat hoger, maar de kwekers schrokken hiervan op en meenden dat zo het hek van de dam was. Hier had men niets aan; hetzelf de hadden de exporteurs ook van de voorstellen van het bestuur gezegd... Een lid kwam dan ook tot de conclu sie dat men er het beste aan deed alles maar op te ruimen. Dat kan echter weer niet, omdat een dergelijk voor stel bij het PVS nooit ingang zal vin den. Het PVS houdt zich trouwens graag aan de prijzen die bij het Landbouw Economisch Instituut uit de bus komen. Die werden ook voorgelezen. De ver schillen bleken allesbehalve te verwaar lozen. Er was tussen de maten veer tien en twaalf een prijsverschil van maar liefst 2 of daaromtrent. We zou den flink moeten afronden om er iets dragelijks van te maken, aldus de voor zitter. Toen het bestuursvoorstel in stemming werd gebracht kreeg het twee stemmen voor. Men had echter nog een voorstel met prijzen die iets hoger lagen, maar toah heel wat onder die welke de exporteurs naar vo ren hadden gebracht. Tenslotte kwamen die van de exporteurs in stemming. Daar de exporteurs beter vertegenwoor digd waren dan de kwekers kwam dit voorstel er met 63 tegen 25 door. Vijf leden kon het kennelijk niet schelen en stemden blanco. De nieuwe mini mumexportprijzen voor het a.s. seizoen worden als volgt: veertienen op 8.-, 12-14 7; 10-12 5 8-10 3,50 6-8 /2 4-6 1,25 en 2-4 0,60 per 100. Deze prijzen worden straks alleen van kracht als het PVS er mee accoord gaat. En dat staat nog te bezien! MILAAN, 8 april (UPI) Noord- Italië heeft zaterdag een verlengstukje van de zeer koude winter gekregen in de vorm van een koudegolf, gepaard gaande met sneeuw en hevige regenval. Een aantal dorpen werd van de bui tenwereld afgesloten door lawines, sneeuwbergen of overstromingen. Zelf» aan de Riviera zag men sne-uw op de bergen. De weg tussen Turijn en Savona werd geblokkeerd door sneeuw, en in Sant' Anna di Valdieri, waar men nog steeds zoekt naar het verongelukte toestal van koning Saoed, werd het verkeer door één meter hoge sneeuwbanken volko men lam gelegd. Deskundigen verklaarden dat het wrak van het vliegtuig niet voor ."juni of juli gevonden zal kunnen worden. (Advertentie) 7'' ui NIEMEYER GARANDEERT DE KWALITEIT UTRECHT, 8 april Op een over weg in de Vliegveidweg tussen Hengelo en Oldenzaal is vanmorgen om kwart over tien een auto tegen de Holland- Scandinavië-express opgereden. De be stuurder van de wagen, de heer A. J. Kers-uit Almelo, werd met shock naar het katholiek ziekenhuis in Hengelo gebracht. De auto raakte bekneld onder de locomotief van de trein. Tussen Olden zaal en Hengelo reden de treinen enige tijd over één spoor. De reizigers in de express konden hun tocht naar Scandi navië echter pas voortzetten, nadat de wrakstukken van de auto waren op geruimd. IK GA KUKEN WAAR MAURICE BL'JFT. WACHT HIER. VLAANDEREN SCHhT» HAAL DE AUTO EN GA VANMIDDAG NOG OP DE E00T IK HEB ER GENOEG VAN „jeN HEBT NU TWEE MAN VAN DIE BENDE GEVAN GEN. LAAT IN5PEK- PICOT NU VERDER DIAMANTENKONING VINDEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2