pauselijke onderscheiding Jan Fransen in de sprint sneller dan de favorieten Spaartegoed in 1962 met ƒ10,7 miljoen gestegen Speeltuinen morgen open F. X. M. Caron verrast met Agenda voor Haarlem Mr. Aug. Povel ten grave gedrag en Vermiste jongen is verdronken PETRI-interieur 82.300 badgasten in Zandvoort Worstelende jongens' in Lorentzlyceum Unilever hoger BUS IN SLOOT LANGS WAARDERWEG POLAROID Ccboxw kijken AT AX-TAXI Eind 1962 had Haarlem 171.012 inwoners TWEE GEVALLEN VAN KOLENDAMPVERGIFTIGING CLUBTITEL ,DE BATAAF" Vorig jaar foun dations voor de elegante vrouw Tegeo gepiarkeeirdle auto gieib oteit De beurs vandaag: HAARLEMSE NUTSSPAARBANK VIJFTIG JAAR VINCENTIAAN Bromfiets midden op straat in brand Adoptie Commissie Bejaarden tien jaar Jongeren richten „Kami gro" op N'Ph'°- Diri*ent DINSDAG 9 APRIL 19b* PAGINA 3 1,2,3.4,5 Voorbereiding programma zomervakantie is in volle gang Voor de grote vakantie staan tal van Waterstander Voer het betere uurwerk Feestelijke bijeenkomsten in Concertgebouw Burgerlijke Stand Haarlem Eéïtft ia Films Muziek Toneel Diversen Opticien WEBER - Grote Houtstraat 166 - b/d Houibrug Cabaret Tentoonstellingen HAARLEM, 9 april „Vijftig jaren Bijn op zichzelf geen titel om feest te vieren, wel de wijze, waarop die vijf tig jaar beleefd zijn". Deze woorden Waren van de heer Th. Verhoeven, toen hij gisteravond de heer F. X. M. Caron feliciteerde met diens gouden jubileum als Vincentiaan en de pauselijke onder scheiding, die hij naar aanleiding daar van ontvangen had. De heer Caron werd 5 april 1913 lid van de St. Vincentius- vereniging in Eindhoven. Toen hij in 1927 naar Haarlem kwam werd hij lid van de Conferentie St. Bavo in de (Advertentie) Mobilofoon service daft én nacht HAARLEM, 9 april In het laatste kwartaal van het vorig jaar is het inwonertal van Haarlem slechts met 57 personen toegenomen. In dezelfde periode werden 775 kinderen gebo ren, terwijl 418 Haarlemmers overle den. Het geboorte-overschot bedroeg dus 357. Het vertrekoverschot was, zoals gewoonlijk in het vierde kwartaal van elk jaar, aanzienlijk: 300. Aan het ein de van het vorig jaar telde Haarlem 171.012 inwoners, dat is 639 meer dan het jaar daarvoor. In het vierde kwartaal kwamen 160 woningen gereed. In totaal werden m 1962 in Haarlem maar 594 woningen gebouwd. Dit aantal is kleiner dan m de vjjf voorgaande jaren. Aan de wo ningvoorraad werden in 1962 197 wonin gen onttrokken. HAARLEM, 9 april Gisteravond zijn bij de Haarlemse politie twee ge vallen van kolendampvergiftiging ge meld. Omstreeks half tien bleek een bejaard echtpaar in hun woning aan de Pieterstraat door kolendamp onwel te zijn geworden. De 78-jarige man en zijn vier jaar jongere vrouw zijn ter obser vatie opgenomen in het Grote Gasthuis. Bij onderzoek bleek, dat de pijp van de schoorsteen vuil was. Deze is later door de brandweer gereinigd. Omstreeks kwart voor tien werd kolendampvergif tiging gemeld in twee naast elkaar ge legen woningen in de Graafschapstraat. Daar waren de slachtoffers een 23- j'arige monteur, die korte tijd bewuste loos raakte, een 69-jarige weduwe en een 66-jarige man. Ze zijn allen voor onderzoek overgebracht naar het Grote Gasthuis. parochie van de kathedraal. Dat hij zjjn vijftig jaren welbeleefd heeft, mo ge onder meer blijken uit het feit, dat hij voorzitter is van de Commissie Kin deruitzending en van de Commissie- Magazijn. Bovendien is hij actief op het terrein van de Kinderbescherming. Nadat gisteravond in de kapel aan de Zoetestraat een H. Mis was opge dragen, werd in het Vincentiusgebouw een bijeenkomst gehouden, waarbij on der andere aanwezig waren mevrouw Caron, de heer Th. Verhoeven, presi dent van de Bijzondere Raad, plebaan mgr. H. W. Agterof en afgevaardigden van de Liefdewerken, waaraan de heer Caron medewerkt. De president van de Bavo-conferen- tie, de heer L. C. van Schie, liet in zijn toespraak duidelijk uitkomen, hoe de heer Caron zich bijzonder verdienste lijk heeft gemaakt en allerwegen wordt gerespecteerd. Zijn behulpzaamheid is spreekwoordelijk geworden en daarom, aldus spreker, is het maar goed ge weest, dat er ook een mevrouw Caron was. Anders zou de jubilaris nu alleen van zijn A.O.W. moeten leven. De ple baan maakte een woordspeling op de naam Carcn die hij in verband bracht met het latjjnse „earus", dat dierbaar aardig betekent. Hij was van mening, dat de jubilaris aldus zijn naam alle eer aandeed. Tenslotte deelde de ple baan mede, dat de heer Caron onder scheiden was met het pauselijk gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Mevrouw Caron speldde daarop haar echtgenote het onderscheidingsteken op. Nadat de heer Verhoeven woorden van gelukwensen had gesproken, be lichtte de heer A. G. Luxemburg het vele werk, dat de heer Caron voor de Kinderuitzending heeft gedaan. De P. M. Muringer deed dat namens de Commissie-Magazijn. Als representant van de Kinderbescherming trad mr. J. Smithuysen op, die de jubilaris een „disstributeur van liefde en blijdschap" noemde. Als een van de oudste Vin- centianen sprak de heer A. Heems, die de heer Caron nog zijn intrede had zien doen in de Haarlemse Vincentiusvereni- ging. In bewogen bewoordingen dank te de heer Caron tenslotte voor de hul diging, die hem was bereid. Vanmorgen omstreeks acht uur is een N.Z.H.-bus, die voor een tegemoetko mende vrachtauto moest uitwijkeneen sloot langs de Waarderweg ingereden. De bus kantelde gedeeltelijk, waaroor de inzittenden, een twaalftal arbeiders, een nat pak opliepen. De bus was op weg naar het Haarlemse industrieter rein. Enkele arbeiders liepen lichte verwondingen op. lllllillilllilllllllllllllllliiiimillllillllllilllimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Mevrouw Caron speldt haar echtgenoot de pauselijke onderscheiding op, die hem werd verleend bij zijn gouden jubi leum als Vincentiaan. HALFWEG, 8 april Jan Fransen is de nieuwe clubkampioen op de lan ge afstand van het Halfwegse „De Bar taaf". De jonge amateur zegevierde na een afmattende race de storm achtige wind had op het parcours aan de Oude Kruisweg vrij spel in de eindsprint over de favorieten Gerard Wesseling, Mik Snijder en Henny Scholten. Met Ko Zomer en de ver rassend goed rijdende Klaas Groot had dit viertal zich op het voorplan kun nen handhaven. Vrijwel alle favoriete A-klassers (26 man) alleen Dick Enthoven en Bert Boom waren niet van de partij van de oranje-zwarte club versche nen voor dit kampioenschap aan de start. Van hen had wereldkampioen Henk Nijdam al na 200 meter met een lekke band te kampen en dat kwam hem op een verlies van bijna drie mi nuten te staan. De sterke Nijdam heeft nog wel serieus geprobeerd om zijn op gelopen achterstand ongedaan te ma ken, maar toen hjj na een soloren van bijna negentig kilometer de kopgroep tot op 1 min. en 5 sec. genaderd was, stapte Henk van de fiets. De enige ontsnapping in deze titel strijd kwam in de tweede ronde het parcours moest elf keer afgelegd wor den van Wim Griffioen, Gerard Wesseling, Henk Buis en Piet van Dongen. Zij brachten het tot een voor sprong van 35 sec. en wisten die 'n paar ronden lang te behouden. Toen OVERVEEN, 9 april Velen van hen die de verleden week op 86-ja- rige leeftijd overleden mr. Aug. Po- vel hebben gekend en gewaardeerd als een uitzonderlijk mens, waren in de Overveense parochiekerk en later op het kerkhof aanwezig om hem de laatste eer te bewijzen. De Mis van Requiem werd opgedragen door de pastoor van de parochie; het was een zoon van de overledene, de Benedictijn pater E. Po- vel, die daarbij als diaken fungeerde. Het college van commissarissen van de N.V. Drukkerij De Tjjd, waarvan de heer Povel tot zijn dood lid was geweest, werd vertegenwoordigd door mr. G. C. J. T. Kropman en mr. dr. P. J. Witteman. Voorts waren van het dagblad „De Tijd-De Maasbode" aan wezig de heren W. C. H. Leijdeckers, algemeen directeur, mr. W. A. M. van der Kallen, directeur-hoofdredacteur en H. Baron van Lamsweerde, hoofdre dacteur. Van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad woonde de voltallige di rectie de uitvaart en begrafenis bij. Uit Amsterdam waren er onder meer enige representanten van het college van re genten van het ,,R. C. Oude Armenkan toor en Huize St. Jacob", van welk college de overledene vijftig jaar lid is geweest. Bij het graf, dat omzoomd was door kransen en bloemstukken, o.m. van de directie van de Spaarnestad en com missarissen en directie van De Tijd, sprak de oudste zoon van de overlede ne een woord van dank voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen. DEN HAAG, 8 april De achtja rige Keesje Wallaard is verdronken. De scholier werd vrijdag 29 maart om twaalf uur 's middags vermist. Twee rechercheurs van de Haagse kinderpo litie hebben vanmorgen bjj het zoeken naar de jongen m de Laakhaven het stoffelijk overschot gevonden tussen de havenkant van een industrieterrein en een aan die kade gemeerde logger. (Advertentie) Zijl weg 56-58 Haarlem Tel. 18014 moesten zij de winst weer volledig prijsgeven. Van deze vermetele vluch telingen kon tenslotte alleen Wesseling zich in het leidende peloton dat in de slotfase tot zes man geslonken was handhaven. Hij moest echter in de eindsprint, die door Snijder ingezet werd, voor Fransen het hoofd buigen. Met 'n halve lengte verschil bleef Halfwegse Jan aan de winnende hand. Door de burgemeester van Haarlem mermeer, mr. G. C. v. d. Willigen, werd Fransen na afloop van de race in het stampvolle café Boogaard in de oranje-zwarte kampioenstrui geholpen. Bovendien kwam de kersverse kam pioen voor één jaar in het bezit van de „Vermeulen"-wisselbeker en kreeg hij een door het Amsterdamse jurylid J. Ottenhof geschonken gouden me daille. In het kampioenschap van de nieu welingen toonde Bert Broerse zich dui delijk de sterkste. Hij ontsnapte in de slotronde uit een negen man sterke kopgroep en bleef met bijna één mi nuut voorsprong zijn concurrenten de baas. De uitslag luidt: 1. E. Broerse, de 66 km. in 1 uur 44 min. 15 sec.; 2. D. Holst in 1.45.10; 3. R. van Staverden in 1.45.28; 4. V. Baker, 5. B. Zoeteman, 6. C. Breed in 1.45.37; 7. F. Zomer, 8. R. Copier, 9. D. Heemskerk, 10. E. Overweg. De uitslag van d« aspiranten luidt: 1. H. van Leeuwen, de 22,5 km. in 38 min. 55 sec.; 2. J. Buis, 3. M. Jong kind, 4. G. Zantingh, 5. J. Hermans in 39.20; 6. T. van Dongen in 39.23; 7. H. Baan, 8. P. Colijn, 9. W. Snijders in 40.17. De door het bestuurslid P. C. v. d. Kwast beschikbaar gestelde zilveren medaille kwam in het bezit van de Haarlemmer Henny van Leeu wen. HAARLEM, 9 april Blijkens het jaarverslag over 1962 van de Haarlem se Nutsspaarbank hebben de inleggin gen de terugbetalingen met ongeveer acht miljoen gulden overtroffen. Na bij schrijving van de inleggersrente steeg het spaartegoed met een bedrag van bijna 10,7 min tot een totaal van 94 min. Deze stijging is de grootste die de Haarlemse Nutsspaarbank ooit heeft genoteerd. Het betekende tevens, dat in drie achtereenvolgende jaren het spaartegoed met meer dan 10 min is toegenomen. De totale omzet die in 1961 nog juist beneden de 100 min bleef steeg in het afgelopen jaar tot bijna 111 min. Evenals in 1960 en 1961 werden ook in 1962 meer dan 10.000 nieuwe spaarders ingeschreven, namelijk 10.887. Na af schrijving van een aantal verjaarde re keningen bedroeg het totaal aantal spaarders aan het einde van het jaar verslag 107.225. Opmerkelijk was de snelle groei van het nieuwe bijkantoor in Hillegom, dat in september 1961 werd geopend. De groei van het spaartegoed bedroeg in het afgelopen jaar niet minder dan 33.6 pet. en het aantal spaarders steeg met 27.8 pet. Het rijdende bijkantoor blijft zich in een toenemende belangstelling verheugen en heeft bij de spaarders een grote populariteit verworven. De omzet bedroeg 2,8 min. Er werden 873 nieuwe spaarders ingeschreven. Ook de financiële resultaten waren over het afgelopen jaar bijzonder gun stig. In relatieve zin is zelfs sprake van een verlaging van de kosten. Het exploitatie-overschot bedroeg 586.273,89 tegenover 460.636,69 in 1961. Na de gebruikelijke afschrijvingen kon een bedrag van 529.041,20 naar de re serve worden overgeboekt, welke daar door steeg tot ruim vier min. gulden. Voor 1963 werd de rente gehandhaafd op 3 pet voor de gewone boekjes met dagelijks opvraagbare saldi en op 3,5 pet voor de gewone boekjes met da gelijks opvraagbare saldi en op 3,5 pet voor bijzondere spaarrekeningen, zoals termijnrekeningen, rekeningen krachtens ZANDVOORT, 9 april Blijkens de gegevens van de badgastenstatistiek lo geerden in 1962 82.300 personen In Zand voort. Namelijk 25.000 in hotels en pen sions, 16.000 bij particulieren, 34.000 in- trekkerskampen, 4500 in caravankam pen en 2800 in het strandtentenkamp. Het aantal overnachtingen bedroeg 900.000 of 10 pet. minder dan in 1961. De gemiddelde verblijfsduur was in de hotels 3.68 dag in de trekkerskam pen 4.9 dag en m de caravankampen 11.2 dag. In de sector van gemeu bileerde kamerverhuur door particulie ren was de gemiddelde verblijfsduur voor Nederlanders 32 dagen en voor Duitsers 16.2 dag. Wat de nationaliteit van de gasten betreft, in de hotels werd 65 pet van de overnachtingen door Duitsers geboekt, 17 pet door Nederlanders en 18 pet door andere buitenlanders dan Duitsers. Voor de pensions waren deze percen tages 83, 12 en 5 en voor de particu liere kamerverhuur 35, 62 en 3. Van het totaal der geregistreerde gasten was 56 pet Duits, zij boekten echter slechts 31 pet van het totaal der overnachtin gen. De 35 pet Nederlandse gasten daarentegen 66 pet en de 9 pet andere vreemdelingen dan Duitsers 3 pot. van het aantal overnachtingen. Advertentie De best gesorteerde corset-speciaalzaak AMSTERDAM •.„DEN HAAG UTRECHT HAARLEM NIJMEGEN BREDA TILBURG ZANDVOORT, 8 april Een 20-ja- rige scholier uit Heemstede is gister avond met zijn auto tegen twee gepar keerd staande wagens op deBrederode- straat in Zandvoort opgereden. Tegen over de politie heeft de jongeman ver klaard, dat hij in een slip was ge raakt en daardoor de macht over het stuur verloor. Beide geparkeerde wa gens werden vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. SLEUTELBE9N GEBROKEN De zevenjarige Floris v.d. V. is zondagoch tend op de speelplaats van de kleuter school aan het Spaarne zo ongelukkig gevallen, dat hij een sleutelbeen brak. Nadat hij in de Mariastichting was ver bonden, kon de jongen naar huis terug keren. HAARLEM, 9 april Morgen gaan de speeltuinen van de Haarlemse Ka tholieke Vereniging voor het Gezin open. Daarmee wordt het nieuwe sei zoen ingeluid, waarvan de voorberei ding in de afgelopen maanden heeft plaats gehad. ïn verschillende tuinen zijn de speelwerktuigen_ opgeknapt of vernieuwd. De speeltuin Mariagarde kreeg zelfs een nieuwe omrastering. Na het seizoen zal de Hof van Eden aan de Geuzevesperstraat definitief worden ingericht. de jeugdspaarwet, ambtenarenspaarre- keningen en werknemerspaarrekeningen Het spaarplan „De Zilvervloot" blijkt een groot succes. Het spaartegoed steeg met bijna een half miljoen en over schreed een bedrag van 1,5 min. Het aantal deelnemers groeide met 82j. en bereikte een totaal van 3.984. Ook de animo voor de gesubsidieerde spaarre geling voor ambtenaren blijft levendig, ofschoon de groei minder sterk is als gevolg van de beperkte mogelijkheid tot deelname. aantrekkelijke evenementen op het pro gramma. Er wordt thans de laatste hand aan gelegd en het spreekt van zelf dat sommige attracties ook dit jaar weer worden georganiseerd in samen werking met de Haarlemse Raad voor de Jeugd en het Haarlems Speeltuin Verbond. Alle activiteiten zullen wor den gepubliceerd in een eigen vakan tiekrant, waarvoor een nieuwe vorm wordt gekozen. De voorbereidingen voor de vakantie kampen zijn eveneens in volle gang. Dit jaar zullen ruim driehonderd kin deren in de gelegenheid worden gesteld van een heerlijke vakantie te profite ren. Voor het eerst wordt dit jaar ge bruik gemaakt van het vakantiekamp „De katjeskelder" in Oosterhout. De andere zijn der traditie getrouw Epe, Hattem en Blaricum. In een binnentuintje van het Lorentz lyceum is een dezer dagen een beeld geplaatst, vervaardigd door de beeld houwer J. H. van Borssum Buisman. Het stelt twee worstelende jongens voor. Het beeld is gemaakt in opdracht en werd bekostigd uit „het fonds voor het aanbrengen van kunstwerken bij scho len en openbare gebouwen." Een uitge breid gezelschap, waaronder wethouder D. J. A. Geluk, is gisteren een kijkje gaan nemen. Algemeen was men enthousiast over dit beeldhouwwerk. Jammer is het, dat het weggedoken staat in een te kleine ruimte, welke zwaar overscha duwd wordt door hoge muren. Misschie- dat een fraaiere beplanting het bee wat meer accent kan geven. AMSTERDAM, 9 apriL Opnieuw waren het de certificaten Unilever, die vandaag ter beurze de grootste koers stijging maakten. Het fonds opende an derhalf a twee gulden boven de slot- prijs van giseren. De vraag kwam over wegend van lokale kant, maar men vond toch een goede steun in Wall Street, waar Unilever giseren wederom hoger noteerde. Dit in tegenstelling tot Royal Dutch, waarvan de koers nu al enkele dagen onveranderd is gebleven Als reactie hierop is de koers van het olieaandeel vandaag opnieuw een klei nigheid afgebrokkeld. Voor Philips kon nog weer enig avans worden geboekt. Ook Hoogovens zijn nog iets opgelopen AKU was nauwelijks prijshoudend. Ook de scheepvaartmarkt gaf fractioneel la gere koersen te zien. Van Nievelt Goudriaan kon de koers winst van giseren echter nog iets uit breiden. De staatsfondsenmarkt was wee: aan de vaste kant 444 Ned. i960 VA Ned. 1961 4i,i Ned. 1963 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.VA. A.K.U Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez. Unilever Wilton-Fijenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Ujr Java Ch. PL KL.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij KPM Stoomv. Mi] Nederi v. Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrieven *57 Rentespaarbrieven '58 244 Amsterdam '56 I 2(4 Amsterdam '56 n 2»4 Amsterdam '56 m 214 Amsterdam '59 214 Rotterdam '57 Alb Heyn Kl. obi Vorig Slot 10244 39A 96ft 107V 375 120 1444 448 193 134. 418 912 2671 534: 330 497 156 158.4 273 792A 172.4 116- 148:. 54.5 145; 145 132 118 250 135 135 197 216 508 129.5 141s. 122 83L 92s, 92) 98s. 89 129 opening 9/4 100j4i 100ft 93*, 119%i 14414 44814 156.30 169.30 Dinsdag 9 april. Hoog water: 4.18 en 16.32 uur. Laag water: 12.16 uur. Woensdag 10 april. Hoog water: 4.48 en 17.02 uur. Laag water: 0.31 en 12.51 uur. (Advertentie) HAARLEM, 9 april De Haarlem se brandweer heeft gisteravond om streeks kwart over tien in de Karei van Manderstraat een bromf iets, die mid den op straat in brand stond, geblust. De omwonenden wisten niet van wie de bromfiets was. Later op de avond werd by de politie aangifte gedaan van dief stal van een bromfiets uit de Spaam- wouderstraat: de in brand gevloden fe.ror"^ets de gestolene te zijn. De politie heeft nog niet, de dader kun nen opsporen. De bromfiets is waar- schunlqk in brand gevlogen, doordat het motortje te warm gedraaid werd en tenslotte vastliep. HAASLEM, 9 april Donderdag 18 april viert de Stichting Adoptie Com missie Bejaarden haar tienjarig be staan. Voor de bejaarden zal ter ge legenheid daarvan in de gemeentelijke concertzaal zowel 's middags als des avonds een feestelijke bijeenkomst wor den georganiseerd. H et gevarieerde mu- siekprogramma wordt verzorgd door on groot aantal radio-artiesten. HAARLEM, 9 anr„ heeft een nieuwe vereniging i^r jon- geren, de Kami gro, die sloft voorstelt jongeren uit de middengroepen een wekelijkse ontspanningsavond met dans en cabaret aan te bieden On tweede Paasdag gaat de Kamigró een groot Paasbal organiseren in de ztal van het parochiehuis De Linge aan de Lingestraat. Ook mtroducees zlin wei kam. Het bal begint om 8 uur. Bevallen van een ZOON: R. M. Koe- ne-Aben, M. Th. L. Tromp-v. d. Valk W. J. M. v. Muiswinkel-Goeijers, w! C. I. Schoon-Rodenburg, S. .J de Hart- Eekhout, J. Smit-Blok, J. Bosman-Kok, F. C. E. v. Tricht-Tebrunsvelt, T. H. Gruben-Haajjer, L. M. Spoelstra-Sie- mons, M. I. de Geus-Fijnheer, G. H. M. Stam-Paauw; van een DOCHTER: M. G. Mudde- Reus, C. A. A. Piek-Kossen, E. M. Xolk-van der Meij, E. H. Prast-v Straa- ten, J. A. H. Willegers-Ruwhof, W. Ch. M. Bafcker-Eleveld, A. J. Barneveld- Koöps, J. A. M. Vink-Damen, J. van Zwieten-Broere, C. Spek-van den Bo gaard, C. E. de Zwart-Heijerman. ONDERTROUWD: E. Schaefer en H. J. v. Veldhuijsen, H. C. Duif en A. C. C. Binee, G. A. Vlasman en C. C. Kockel- koren, R. C. van 't Hof en J. W. C. van Eerden, H. J. Valk en E. Anspach, P. Wernsen en A. Anspach, D. A. Mol en W. E. Holzapfel, E. J. Ditters en A. de Mestral Combremont. OVERLEDEN: P. G. v. d. Broek 62 J., R. v. Rossum 81 j., M. Kaptijn 72 3-> C. A. B. v. d. Vooren 64 j., M. W. F. V. Woesik-v. Gennip 66 j., J. Nieuwenhuis- Ketting 71 j„ D. Dekker 81 j., C. den Dekker-Slot 84 j„ G. de Man-Plij 72 j., S. A. Podt 68 j. AUTO GESTOLEN Een inwoner van Haarlemmerliede heeft bij de Zandvoortse recherche aangifte gedaan van diefstal van zijn Citroën-personen- auto, die hij zaterdagavond op het Sta tionsplein in Zandvoort had neergezet. Gisterochtend miste hij de wagen. Advertentie DAGBLAD COBOUW' CH#t vakdagblad voor de bouwwereld) VoMeenjjrafej»oeiabonnenient_COBOUW, POSTBUS 1067, DEN HAAG CINEMA PALACE: (6e week). West Side Story, 14 jaar. Dag. 2 en 8 uur. FRANS HALS: De orgelman, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2 en 8 uur. LIDO: (4e week). Als twee druppels water, 18 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. LUXOR: Giant, 14 jaar. Dag. 2 en 8 uur. REMBRANDT: Division Brandenburg, 14 jr. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m do.: De angst heeft klauwen, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: La Dolee VSta, strikt volw. Dagelijks 2 en 8 uur. MINERVA, t/m do. 8.15 uur: De Overval, alle leeftijden. wo.-midd. 2.30 uur: Robin Hood en zijn schelmen, alle leeftijden. Dinsdag 9 april v£°n™I^bou,w' 730 uur: Chr. Oratorium- Ra oir Mof Matthaus Passion van J. S. Hermes Verkley, sopraan; Annie D?ik b'as LTom Bran*. tenor; Arte van Schev baV rv4n ®lanken. tenor; Herman vibl^^0; °^etnSk^S:„Sy ofrKees ^^hedrale Bakltef st. B^vë Dinsdag 9 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging J. J. Cremer met „Gerrit Witsë". Dinsdag 9 april Aula Lorentzlyceum, 7.45 uur: HWSK C. J. van Houten over: „Oppervlakte-foto- metrie van extra-galactische nevels". (Advertentie) DE IDEALE ZONNEBRIL - 27 modellen van 14,tot 39,75. Krelagehuis, 8 uur: K.N.M.T.P. Joh. M 1 Piët over „De flora van de bergen" (Zuid- Slavië). „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 8—2 uur. Cabaret 9—11 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 18e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 18—5 uur. Zondags 15 uur. 10 april t/m 19 mei: avondopenstelling met kaarsverlichting, bloemen, floodlight en oude muziek, 8.30—10.30 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur In t Goede Uur, Nieuwe Kerksplein Maand april: Tekeningen en grafiek van Ruth Fischer. Museum ,,'t Huls van Looy". t/m S juni: ,Van vormende hand tot lopende band". Vishal: Expositie Modern Kunstbezit van de gemeente Haarlem. Geopend dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Tot en met 14 april. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1 rood. Expositie van schilderijen en lino's van Henk van der Horst. Geopend dagelijks van 95 uur. Keukenhof, Lisse, tot 15 mei openlucht tentoonstelling van voorj aars- en zomer bloemen. Geopend van 8 uur v.m. tot een half uur na zonsondergang. Kasteel Keuken hof, schilderijen, plafondschilderingen en kunstvoorwerpen. Vleeshal. Grote voorjaarstentoonstelling van de Ned, Ver. „De Verzamelaar". Za. 6 april 10.309 uur en zo. 7 april 11—5 uur Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse weg 168. Tentoonstelling van grafiek van Flip van de Burgt. Geopend dagelijks 10-5 uur. Zo. 2-5 uur. Ie Paasdag gesloten, op 2e Paasdag als op zondag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3