PRINS BERN HARD Brussel Nauwere Benelux-eenheid in Europa van toekomst ■■■■Hi SKODA'63 CONTACT u Herwonnen Levenskracht bestaat vijftig jaar Festiviteiten naast studie, bezinning en heroriëntatie Luisteren naar: Kijken naar: gezond 7000 kg. smokkel- boter achterhaald W etenschappelijk adviescollege voor NTS en NRU TV bij huwelijk van prinses Alexandra Voetbal Straffen van 21 en jaar Verloting 100 t.v.-toestellen Prils van de tv- kritiekopgericht Donderdag Vrijdag ■onderdag Vr»'daq Schenk Vreugde Schenk Wijn Een antwoord gevraagd van duizend edel moedige katholieken! Onderzoek kijk- en luistergewoontes Rembrandt-diefstal in Aerdenhout In bisdom Breda Negen jaar minimum leeftijd H. Vormsel HALVE EEUW STRIJD TEGEN TBC Annie Palmen in de jury van Top of Flop Bestuursoverdracht op Nieuw-Guinea in NCR V-klankbeeld Vrijstelling luister en kijkgeld Vanavond Mej. A. de Visser hoofd redactrice Vrije Geluiden Buitenland PAGINA 13 - Een souvenir voor thuis. ■^l i OMDAT SKODA LANGER MEEGAAT DOOR UITZONDERLIJKE DEGELIJKHEID een veilige keuze 2l *r (9ebrhaielnZT6'' BRUSSEL, 11 april Prins Bern- hard heelt hier gisteren in een rede verklaard niet te geloven, dat Benelux door de Europese integratie zijn be- itaansredenen heeft verloren. Spre kende tijdens een lunch, die werd bijgewoond door prins Karei van Luxemburg en prins Albert van Luik, betoogde prins Bernhard, dat het ideaal Van een werkelijk Verenigd Europa „ons, zo min als de andere partners, Wag verhinderen onze historische ver worvenheden te verdedigen". ,,Het Europa van de toekomst zal er slechts sterker door worden, indien een evenwicht van krachten wordt bereikt, waaraan ieder der partners een gelijk waardige bijdrage levert. Het is mijn stellige overtuiging, dat Benelux een dergelijke bijdrage zal kunnen leveren. Voorwaarde daartoe is. dat de interne Benelux-eenheid verder wordt versterkt en uitgebouwd". De rede van prins Bernhard, die hij gedeeltelijk in het Nederlands en gedeeltelijk in het Frans uitsprak, werd yerscheidene keren door applaus van zijn talrijk gehoor er waren meer dan vierhonderd deelnemers uit de drie Benelux-landen aanwezig onderbroken. Onder hen bevonden zich leden van het Belgische en Neder landse kabinet, ambassadeurs van de Advertentie Sen origineel geschenk. Door zijn grote verscheidenheid in smaak en prijs passend voor iedere gelegenheid. Copyright Stichting Wiinpropigand» Prins Bernhard in geanimeerd gesprek met links prins Charles van Luxemburg en rechts prins Albèrt van België tij dens de vergadering van het Benelux Comité in Brussel. (Telefoto). Benelux-landen, bürgemeesters en tal rijke vertegenwoordigers van het han dels- en bedrijfsleven. Prins Bernhard bepleitte een nauwe re samenwerking op het gebied van het bedrijfsleven in de drie Benelux-landen om op de meest doeltreffende wjjze de concurrentiestrijd in Europa het hoofd te kunnen bieden, onderlinge afstem ming van plannen en activiteiten tus sen de grote Benelux-havens, een betere aansluiting van de hogere en middel bare, alsmede de technische opleidin gen, een versnelde vrijmaking van het grensverkeer en de voortzetting en in- tensificatie van de culturele samenwer king. (Advertentie) Ons katholieken wordt vaak een twee slachtigheid verweten. We zouden slechts één dag per week het katholiek-zijn be leven en de overige zes dagen het H. Evangelie schromelijk verwaarlozen. U kunt deze mening logenstraffen. Hoe? Door een edelmoedig antwoord tegeven op onze vraag. Onze congregatie werkt in Afrika, Azië, Noord-Amerika en Midden- en Zuid-Amerika. In vele landen op vier continenten trachten we de geestelijke nood te le nigen. Voor deze mooie taak zijn jonge men sen nodig met hoge idealen. Gelukkig zijn er nog van die jonge mannen! Maar hun opleiding in Sevenum, Dui ven en Valkenburg kost geld, veel geld Help de mogelijkheid te scheppen deze opleidingen voort te zetten. Stort Uw bijdrage op giro 1126985 ten name van de Oblaten van Maria te Cuyk (N.-Br.). Of nog beter: Geeft Uw toestemming tot automa tische giro-overschrijving van DRIE RIJKSDAALDERS per maand van Uw rekening op de onze. Bedenk, dat, hoe lofwaardig ook, tech nische hulp alleen niet voldoende is voor een gezonde ontwikkeling van de z.g. achtergebleven landen. Voor Uw antwoord zijn we U dank baar Opleiding Missionarissen Provincialaat: Oblaten van Maria Cuyk (N.-Br.) BRUSSEL, 10 april De Belgische douane heeft na een woeste achtervol ging een Nederlandse vrachtauto ach terhaald, die niet minder dan zevendui zend kg. Nederlandse smokkelboter bleek te vervoeren. De vrachtauto ein digde de dolle rit in een greppel langs de weg naar de Belgische plaats Kalmt- hout. De inzittenden konden in het duister ontkomen. De boter, die in beslag werd geno men, wordt de grootste hoeveelheid ge noemd, die tot dusverre in de „boter- oorlog" in één klap in handen van de Belgische douane is gevallen. "HllliiiiiiiiiiilllllllllllllllllllltlllllllllllllIllinilllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiiiiuiiiiiiiiiiiMiiuii,,! I Van grote betekenis noemde prins Bernhard voorts de „psychologische toe nadering" van de Benelux-volkeren. ,,Zie ik het goed, dan is de situatie zo, dat hoe dichter onze volkeren elkaar naderen, hoe zwaarder het accent op de nog bestaande geschillen wordt gelegd. Ik geloof, dat ik zou overdrijven wan neer ik zou zeggen, dat er geen menta- liteitsverscihillen tussen de drie volkeren bestaan, maar ik zou er toch wel de nadruk op willen leggen, dat het on derlinge wanbegrip en de wederzijdse vooroordelen sinds de oorlog snel in betekenis zijn afgenomen. Deze opmer king werd met applaus door de hon derden aanwezigen begroet. Prins Bernhard braclit ook de mili taire samenwerking ter sprake. „Ge zien de mogelijkheden en de behoefte aan zo nauw mogelijke Benelux-sa- menwerking op alle terreinen, heb ik persoonlijk jaren geleden mijn fanta sie zelfs zover laten gaan, dat ik aan de betreffende autoriteiten heb voor gesteld om de Benelux-strijdkrachten te integreren en te komen tot één departement van Defensie voor Bene lux. Dit denkbeeld heeft niet die weer klank gevonden die ik had gehoopt, maar toch heeft het mogen lukken tenminste onze luchtmachtopleiding voor zover mogelijk gemeenschappe lijk te doen plaats vinden". Een luid gelach klonk op uit de zaal toen prins Bernhard hieraan toevoeg de: „De redenen zult u kunnen begrij pen". (Advertentie) onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk - 125 km/u oersterk buisliggerchassis: knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat Geheel compleet - v.a. 5250, Ootavia Combi v.a. f 6475, H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN -TEL. (01717)2010 DEALERS: Fa. H. BROUWER, 2e Jan Steenstraat 46, Amsterdam, tel. 726842 v. d. GUN's Autobedr. N.V., B. Ruloffstracrt 5, Amsterdam, tel. 738022 Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 Rayon Hilversum-Baarn: Garage J. H. IESBÈRTS, Loosdrechtseweg 24, Hilversum, tel. 45100 Rayon Naarden-Bussum: KOUDIJS' Autobedrijf, Cattenhagestraat 45, Naarden, tel. 13486 (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 11 april De bestu ren van de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Televisie Stichting, waarin de vijf omroeporganisaties sa men werken, achten het, nu het weten schappelijk onderzoek naar de kijk- en luistergewoonten is aangevangen, wen selijk bij de vaststelling van het verde re beleid de inzichten te kennen van een onafhankelijk wetenschappelijk ad vies college. Besloten werd derhalve tot de instelling van eer dergelijk col lege over te gaan, dat de NTS en de NRU van advies zal dienen zowel in zake de reeds geëntameerde als aan gaande de in de toekomst eventueel aan te pakker onderzoeksprojecten. De volgende personen zjjn bereid ge vonden in dit college zitting te ne men: prof. dr. T. T. ten Have, hoogle raar in de grondslagen van de sociale paedagogiek aan de Universiteit in Amsterdam, prof. dr. J. p. Kruyt, hoogleraar in de sociologie aan "de Rijksuniversiteit in Utrecht, prof. dr. G. Kuiper, hoogleraar in de sociologie aan de Vrjje Universiteit in Amster dam en prof. dr. E. J. Leemans, hoog leraar iri de empirische sociologie aan de katholieke universiteit in Nijmegen. Te zijner tijd zal worden overwogen, of en in hoeverre het wenselijk geacht moet worden, dit wetenschappelijk ad viescollege verder uit te breiden. HILVERSUM, 11 april In een rechtstreekse Eurovisie-uitzending zal de NTS woensdag 24 april, van twaalt uur 's middags at een reportage over nemen, welke de BBC die dag maakt van het huwelijk tussen prinses Alexandra van Kent en Angus Ogilvy, zoon van de Schotse graaf van Airlie. De plechtigheden hebben plaats in de Westminster Abbey en worden geleid door de aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsey. Prinses Alexan dra is een nicht van koningin Elisabeth en neemt in de lijst van Britse troonop volgers de twaalfde plaats in. BUSSUM, 11 paril - De NTS heeft gisteren een voortreffelijke reportage af geleverd van de wedstrijd Feijenoord Benfica, dat moet gezegd worden. Ner gens in het buitenland doet men dat beter. Integendeel. Onbegrijpelijk was het overigens dat men te laat met het Feijenoord-stadion werd verbonden. Dit had niet mogen gebeuren. En men had het nieuwsjour- naal waarachtig ook wel na de match kunnen vertonen. Onbegrijpelijk ook is het dat men bij zo'n wedstrijd tijdens de rust niet eenvoudig met de camera's in het stadion bleef. Daar waren onge twijfeld tal van pakkende sfeerbeelden op te nemen geweest, zoals na afloop trouwens bleek. De interviewtjes met minister Luns, en de heren Cottaar en Kieboom vielen er goed in. En de com mentaar van Herman Kuiphof was uit stekend. Hij deed het deskundig en ge lukkig niet te overdadig. H. Hn. (Advertentie i HAARLEM, 11 april De Haarlemse rechtbank heeft vanochtend de 31-jari- ge koopman Sigmar G. uit Aken we gens diefstal van o.m. ;n zelfportret van Rembrandt uit een villr inAer denhout veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek. Tegen hem Tad de officier mr. J. J. Bredius veertien dagen geleden zeven jaar met aftrek geëist. De 31-jarige koopman H. F. S. en de 35-jarige H. F. werden vrijgesproken van diefstal door middel van braak. Wel werden zij veroordeeld wegens medeplichtigheid. H. F. N., tegen wie veertic dagen ge leden drie jaar met aftrek was geëist, kreeg anderhalf jaar met aftrek, en H. F. S., tegen wie zeven jaar was geëist, kreeg nu twee jaar met aftrek. In de nacht van 27 op 28 juli van het vorig jaar heeft het drietal ingebroken in de villa van jhr. mr. J. H. Loudon in Aerdenhout. Er werden vier kostbare schilderijen, waaronder een zelfportret van Rembrandt, meegenomen. De schil derijen werden bij Vaals verstopt en later naar Aken overgebracht, waar ze de politie in handen zijn gesteld, nadat de drie daders inmiddels in Zwitserland waren aangehouden. G. heeft alle schuld tijdens de rechtszitting op ziclh geno men. N. zou slechts als chauffeur zijn opgetreden. S. heeft getracht zijn aan deel in de hele zaak volledig te ont kennen. BREDA, 10 april „Op velerlei ma nieren heeft men de laatste jaren ge tracht het sacrament van het H. Vorm sel zijn juiste plaats in het christelijk leven te geven. Het meest opvallend is aan het persoonlijk beleven van het sacrament tegemoet gekomen door de vormelingen ook de kinderen in de gelegenheid te stellen zelf hun pe ter en meter te kiezen", aldus het secretariaat van het bisdom. Vaak is ook de wens geuit het sa crament op een latere leeftijd toe te dienen. Om deze ontwikkeling te bevorderen willen de bisschoppen geleidelijk de minimale leeftijd brengen op negen jaar, zodat bij een driejaarlijkse vorm- dag in de parochie de drie hoogste klassen van de lagere school gevormd kunnen worden. Daarom zal dit jaar in het bisdom Breda het H. Vormsel niet volgens het gebruikelijke schema toegediend wor den. De dekenaten die dit jaar aan de beurt waren, zullen pas volgend jaar de bissohop op bezoek krijgen. (Van onze Utrechtse redactie) UTRECHT, 11 april „Als „Her wonnen Levenskracht" in de loop van vijftig jaar groot en sterk is geworden, is dit niet in de eerste plaats toe te schrijven aan de kunde en de activiteit van de mannen in Utrecht, maar aan het idealisme en de liefdadigheid van de mensen in het gehele land." Aldus karakteriseerde de heer W. Es- sers, algemeen penningmeester van de K.A.B. en voorzitter van de katho lieke vereniging tot bevordering van de volksgezondheid en tot bestrijding van volksziekten „Herwonnen Levens kracht" de voorspoedige groei en ont wikkeling van deze nuttige organisatie, die op 15 juni a.s. zijn gouden jubi leum zal vieren. De stichting is in 1913 opgericht door het voormalige R.K. Vakbureau, en heeft onder meer veel werk verzet op het gebied van de tbc-bestrijding. De feestdag zal worden ingeluid met een plechtige H. Mis in de kapel van het ziekenhuis-sanatorium „Berg en Bos" te Bilthoven, op te dragen door de geestelijk adviseur sector J. Does burg. Tegelijkertijd zullen echter in alle parochiekerken van ons land, waar zich ter plaatse een comité van Her wonnen Levenskracht bevindt (onge veer 1400) een H. Mis worden opge dragen. 's Middags zal in gebouw „Tivoli" te Utrecht een feestelijke bijeen komst worden gehouden, waarbij .de aanwezigheid van Kardinaal Alfrink en van de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid verwacht wordt. Op deze bijeenkomst, welke door minstens één vertegenwoordiger van elk der 1400 plaatselijke comité's zal worden bijgewoond, zal ook de verloting plaats hebben van honderd televisietoestellen als feestgeschenk aan even zovele invalide patiënten of langdurig zieke leden. Er zijn meer jubileumacties. Zo zal aan lichamelijk gebrekkige of langdu rig zieke kinderen in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar in de maan den juli en augustus a.s. gelegenheid worden geboden gedurende twee we ken op vakantie te gaan naar „Berg en Bos" in Bilthoven. De viering van het gouden jubileum zal niet beperkt worden tot alleen festi viteiten. De dag zal ook worden be steed aan „bezinning en oriëntatie op de toekomst." In de overtuiging, dat er zowel op het gebied van preventieve als curatieve gezondheidszorg behoefte zal blijven bestaan aan charitatieve in stellingen als Herwonnen Levens kracht is men reeds geruime tijd gele den begonnen met een intensieve stu die over heroriëntatie. Contact is opge nomen met deskundige organisaties. Centrum De bedoeling van deze studie, die blijvend voortgezet zal worden, is ener zijds het verschaffen van voorlichting in eigen kring, anderzijds het zelfstandig of gezamenlijk met andere organisaties optreden om de nodige oplossingen te bieden. Iets dergelijks bestaat thans reeds op het gebied van de reuma-be- strijding, waar de gemeenschappelijke werkzaamheden hebben geleid tot stich ting van een reuma-centrum, dat te Nijmegen zal worden gevestigd en waarvoor reeds de beschikking over een terrein is verkregen. Indien mogelijk of noodzakelijk zullen m de toekomst onder meer de volgen de tijdelijke of blijvende objecten wor den aangepakt: kinderuitzending, astma- bestrijding, reumabestrijding, revalida tie van volwassenen zowel als van kin deren, epileptische ziekte en zwakzin nigenzorg. Advertentie Rear, 9en'«erS; Dri* ^rru"* ERT chocolade Sma ken °or ow fijnste de baala ""beperkt h u,, Perkt houdbaar (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 11 april De zange res Annie Palmen zal deel uitmaken van de jury in het eerstkomende Top of Flop-programma, dat de VARA, dit maal een week vervroegd, op zaterdag avond 3 mei om half acht zal uitzenden. Naast deze zangeres van „De Speel doos", zitten in de jury de muziek- journalist Skip Voogd, de jeugdige drummer van „The Lords", Harry Hee- ren, en zómaar een teenager uit de zaal. - (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 11 april De NCRV zal woensdag 1 mei, de dag waarop het bestuur van Nieuw-Guinea door de UNTEA zal worden overgedragen aan Indonesië, een radio-klankbeeld verzorgen, dat is getiteld „Nieuw-Gui nea gisteren Irian Barat nu". Dit klankbeeld zal worden samengesteld door Joop Pieket Weeserik en Jan de Visser, die destijds beiden aanwezig zijn geweest bij de installatie van de Nieuw Guinea Raad iit Hollandia. In het klankbeeld, dat drie kwartier zal duren, zullen gerepatrieerde landge- n iten herinneringen ophalen uit de pe riode dat zij in Nieuw-Guinea werk zaam zijn geweest. Ook zal worden meegewerkt door de oud-gouverneur van Nieuw Guinea, dr. Platteel, thans burgemeester van Ede. Het ligt in de bedoeling tijdens dit klankbeeld ook flit sen te laten horen van de bestuurs overdracht zelf. UTRECHT, 11 april Het gezel schap van televisiecritici heeft de stich ting „prijs van de televisiekritiek" op gericht, die is gevestigd in Hilversum. Deze stichting stelt zich ten doel, jaar lijks twee zilveren Nipkovschijven uit te reiken aan televisiemedewerkers die tot bijzondere prestaties zijn gekomen. De prijzen zullen worden toegekend door een jury, gevormd door leden van het gezelschap van televisiecritici. De Nipkovschijven 1963 worden uitgereikt maandag 2 april in 's-G - eland. De namen van de prijswinnaars worden voorlopig nog geheim gehouden DEN HAAG, 11 april Voor de vrij stelling van betaling van luistergeld op grond van financiële draagkracht zijn nieuwe normen vastgesteld. De nieuwe regeling heeft terugwerkende kracht tot 1 januari 1963. Vrijstelling kan nu wor den verleend aan hen wier wekelijkse gezinsinkomen niet hoger is dan de f 42,06 in gemeenteklas I en 40,26 In de gemeenteklas V. Bij een gezin met twee personen zijn deze bedragen f 60,08 en 57,52. Voor eik gezinslid meer wordt de norm met 5 verhoogd. Dezelfde normen zijn, eveneens van 1 januari 1963 af van toepassing op vrijstelling van betaling van het kijk geld, doch, zoals bekend, wordt hier alleen vrijstelling verleend aan invali den en chronische zieken, wier inko men beneden de norm ligt. HILVERSUM, 11 april In een uit zending van het Rooms Katholiek Kerk genootschap kan men vanavond vanaf zes uur kóken naar een reportage uit Rotterdam van de plechtige viering van de liturgie van Witte Donderdag, waar bij drs M. van Buuren pr. een toelich ting zal geven. In de serie Tijdschet sen van de VARA zal Jef Last aan dacht besteden aan het Balinese drama Djaljaprana". Na het journaal en de rubriek „Achter het nieuws" om kwart voor negen een gesprek met mr. F. H. J. M. Daams, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. „Planten zon der wortels" van Arnold Wesker zal in een televisiebewerking door de Toneel groep Studio van tien over negen af op het scherm worden gebracht. In het radioprogramma vanaf half zeven over beide zenders Hilversum I en II een steriofonische uitzending van Bach's „Mattheus Passie" HILVERSUM, 11 april Het VPRO- bestuur heeft met ingang van 1 april benoemd tot hoofdredactrice van „Vrije Geluiden" mej. Ank de Visser. Ze volgt in die functie dr. E. D. Spelberg op, die 1 juli de pensioengerechtigde leef- *jjd zal bereiken (Advertentie i Rustig oud met OLVEF pensioen. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Gram. 18.25 Gesproken brief. 18.30 Die Matthaus- Passion. stereofonische uitz. van het Ora- torium in de Grote Kerk in Naarden. Diulnnnnn (20.25-20.20 Nws.; 20.20-20.25 Gram). DUIICllldlIU 22.30 Nws. en meded 22.40 Act 23.00 Sportact. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws grammofoonmuziek. 12.55 Katholiek nws 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Lichte grammofoonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Klassieke grammofoonmuz. 14.30 Cellorecital: moderne muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.46 Omroeporkest: klas sieke muziek. HILVERSUM n, 296 m. NCRV: 18 15 Zendtijd politieke partijen: C.H.U. 18.25 Gram. 18.30 Matthaeus-Passion (I. d. pau ze: 20.15 Voordr.). 22.30 Nws. 22.40 Ra diokant. 23.00 Platennws. 23 55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.18.00 Nws. 18.15 In the South East. 19.00 Amus. muz. 19.30 Ork. muz. 20.30 Discussie. 21.00 Cabaretliedjes. 21.30 We- tenschappel. vragenbeantw. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Liederen. 22.45 Parlement, overz 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23 15-23.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Ught Programme, 1500 en 247 m.18.33 Sportoverz. en uitsl. races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en jour naal. 19.31 Hersengymn. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws., sport en act. 20.41 Sa menzang. 21.00 Vragenbeantw. 21.30 Amu- sementsmuz. 22.31 Jazzmuz. 23.50 Avond- gebden en gewijde muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.: 19.U0 Nws. 19 15 Spirituals en gospelsongs. 20.45 Klass ka- mermuz 21.45 Nws. 22.15 Gevar. progr. 23.30 Klass. muz. 24.00 Nws. 0.20 Lichte ork muz. 1.00-1.10 Weerbericht. FRANKRIJK UI, 280 en 235 m.: 18.00 lehte muz. 19.00 Nws. 20.00 Klass. muz. 21.35 Gram. 23.10 Gram. 23.35 Idem. 23.52-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Nws. 18.03 Religieuze koorzang. 18.28 Paardesport- berichten. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Radiokron. 19.40 Lichte muz. 19.50 Politik, trib. 20.00 Klass. en mod ka mermuziek. 22.00 Nws. 22.15 Chansons. 23.00 Nws, 23.05 (Jitz. gewijd aan de opera. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL. 484 m.: 19.00 Amus. muz. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 22.00 Wereld- nws. 22.00 Klass. kamermuz. 22 55 Nws. ENGELAND. BBC Home Service. 330 m.12.00 Lezing. 12.15 Brievenbeantw 12.46 Meded. 13.00 Nws 13.10 Hoogtepun ten uit de progi. van de afgelopen week. 14.00 Klankb. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Klankbeeld. 15.00 Klass. muz 17.00 V d 1eugd. 17.55 Weerbericht ENGELAND, SBC Light Progr, 15.00 en 247 m.12.00 Kerkdienst 12.31 Sport- parade. 12.50 Gevar. progr. 13.31 Licht progr. 13.45 V. d. kinderen. 14.00 Ork muz., met koorzang en sol. 15.05 Verz. progr. 15.30 Pianorecital. 15 45 Voetbal- rep. 16.45 Lichte muz. 17 00 Sportrep NDR-WDR, 309 m.12.00 Amus muz 13.00 Nws. 13.10 Klass. kamermuz 16.15 Passiemuz. FRANKRIJK UI, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gewijde muz 14.00 Gram. 14.10 Kamermuz 15.00 Gram BRUSSEL. 324 m.12.U0 Nws. 12.03 Klass. muz. 12.30 Weerbei 12.3» Lichte muz. 12 50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Kamermuz 14.50 Clavecimbel en orgel 15.00 Tweede deel van oratorium. 15.45 Pianorecital 16.00 Nws. 16.03 Beursber i6.09 Casino- concert. 17.00 Nws. 17.15 Koorzang 17.35 Instrumentale soli. 17.45 Duitse les. BRUSSEL. 484 m.: 11.55 Amus. muz 12.03 Franse chansons 12.30 Gevar muz. en act. 14.03 Muz. van Belg componisten. 15.03 Ernstige muziek. 16.08 Operamuz 17.00 Nws. 17.15 Gevar muziek HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijd lied 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Lichte gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Conc. ge bouworkest: mod. muz. (gr.). (9.35-9.40 aterstanden)VPRO: 10.00 En zij gin gen op naar Jeruzalem: Engelse kerk zang met comm. VARA: 10.20 V. d. vrouw 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Klavecimbel recital klass. muz. 11.40 Elektr. orgel spel. AVRO: 12.00 Ucht lnstr. ens. 12.20 Regeringsultz.V. d. landbouw 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en Recreatie, afgewisseld met gram 13.00 Nws. 13.15 Meded. event, act. of gram. 13.25 Licht instr. ens. 14.00 Kerk orgelconc. met viool begeleiding. 14.45 Voordr. 15.00 Gram 15.05 Gewijde muz. (gr.). VARA: 16.00 Grepen uit de muz. geschiedenis, muzikale lezing. 16-30 V. d. zieken. 17.00 Zangrecital: Negro-Sprl- tuals (gr.). 17.15 Klass. gram. 17.40 Act. KRO: 18.00-19.25 Plechtige viering van de liturgie van Witte Donderdag VARA: 19.30 Tijdschetsen. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Thuis bfl.. 21.10 Planten /.onder wortels, Toneelstuk. NTS: 22.50-2256 JJournaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.00-18.05 Overz. van de middagprogr. van de komende week. 18.10-18.15 Nws. (Reg. progr. NDR: 18.20 Progr overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.30 Hier und Heute. joum. 19.15 Er. het geschied de...; Achtung, Ampel! NDR. 19.25 De herder - legende en werkelijkheid 20.00 Joum. en weeroverz. 2015 Die Legende vom heiligen Trinker. spel. 12.30 Joum en weerber. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 1853 V. d. kinderen. 19.00 De kunst van het spreken. 19.30 Politiek progr. 30.00 Joum 20.30 De mens van de 20e eeuw, wedstr. progr 21.30 Nwe ölms. 22.00 Literair progi 2250 Joum. HILVERSUM n, 298 m. - KRO: f.00 VLAAMS-BELG. TELEV ISlEPKt >GR. Nws. 7.10 Morgengebed, f.15 Muz. progr met event, act. 7.55 Overw. 8.00 Nws. 8.16 Klass. en moderne orkestmuz. (gr.). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Koorzang (gr.). 10.00 Moderne orkestmuziek (gr.). 10.45 Chanson*. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Pianorecital: klassieke muziek. 11.46 Godsdienstige uitzending. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Licht klassiek concert. 1250 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.38 Lichte 19.00 V. d. jongeren. 19.25 V d vrouw L9.55 Sportprogr. 20.00 Nws. 20.20 Fa- blola, historische speelfilm. 22.00 Nws. DUITSE TELEVISIEPROGR. 16.60-17.00 LIL op Goede Vrijdag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 13