AVRO gaat in juni op grootse wijze 40-jarig bestaan vieren Eén MAAND lang elke dag feestelijkheden in Hilversum Personalia Planten zonder wortels Kennedy fel tegen hogere staalprijs Regering moet het niet de industrie beschermen Luisteren naar: Morgan Rum Kijken naar: Charles Aznavour 2 juni in Domino Prinses Beatrix opent voor de t.v. „Actie-Dousadj" Prins Bernhard naar Mexico Zaterdag Zaterdag TWEE jaar geëist voor verduistering gemeentegelden Wijding Benoeming Vanavond RECORDOMZET van de GEROFABRIEK Met prinses Beatrix 29 april terug Bij busongeluk in Spanje Nederlandse vrouw omgekomen Drie dagen verlofloon extra voor personeel staatsmijnen Buitenland VRIJDAG 12 APRIL 1963 PAGINA 6 L Bossche rechtbank Vliegfeest Circus Krone Eerste hoorspel the right rum for todays taste DISTILLED IN JAMAICA. DRAADLOOS AGIO verkrijgbaar (Van onze radio- en tv redacteur) HILVERSUM, 11 april De AVRO gaat in juni op grootse wijze haar veer tig-jarig bestaan vieren. Op een hier voor speciaal aangelegd feestterrein, nabjj het station Soestdijkerstraatweg in Hilversum, dat „in de wandeling" ge durende de festiviteiten AVRO-40 zal worden genoemd, zullen dagelijks tal van attracties worden georganiseerd, die voor eenieder toegankelijk zijn. Hoe wel de publieke vermakelijkheden zich voornamelijk op dit terrein afspelen, heeft ook de gemeente Hilversum zich niet onbetuigd gelaten. Gedurende de hele maand zullen de straten feestelijk zijn versierd en in de avonduren zijn Advertentie) DEN BOSCH, 12 april De offi cier van Justitie bij de rechtbank heeft gisteren twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de ex-gemeenteont vanger van Ammerzoden, Hedel en Maasdriel. Hij wordt ervan verdacht ln de jaren 1950 tot 1962 uit de gemeente kas een bedrag van 43.000 gulden te hebben verduisterd. Zowel uit het verhoor als uit het re quisitoir van de officier bleek dat de verdachte gewend was om royaal uit te gaan. Nadat daardoor tekorten wa ren ontstaan, is hij van kwaad tot er ger gekomen door het ene gat met het andere te stoppen. De officier wees er op dat dorpspolitiek er de .oorzaak van ls geweest dat de ontvanger, voor dit ambt onbekwaam, door de gemeente raad, buiten de voordracht om en on danks de waarschuwingen van B. en W. werd benoemd. Uitspraak 25 april. WITTEM, 11 april —Dinsdag 16 april gal mgr. P. Moors in de kloosterkerk alhier de H. Priesterwijding toedienen aan de fraters redemptoristen H. Spra ke! 'Borne)P. Clusters (Stramproy), G. Roest (Nifkerk), H. Walter (Rotter dam), P. Zuidgeest (Monster). VALKENBURG, 11 april Eerste Paasdag zal mgr. Constands Kramer O.F.M., bisschop van Luanfu, in de ka pel van het scholasticaat op de Cau- berg alhier, twaalf fraters van de Con gregatie van de Heilige Haren (SS.CC.) tot subdiaken wijden. Het zijn de fra ters Harris Leijen. Zaandam; Willem Langenhuijsen, Schijndel: Frans Waal- ders, Winterswijk; Paul Dekker, Breda; Gerard Polman, 's-Gravenhage: Mar- tien Bolwerk, Schijndel; Koos Moller, Rotterdam; Karei van Kijk, Hintham; Ad van de Ven, De Eerde; Gerard Groot Zevert, Beltrum; Wim Bastiaan- sen, Breda en Jan Wouters, Macharen. DEN HAAG, 10 april Bij K.B. ls aan prof. mr. dr. G. van den Bergh Ijn verzoek eervol ontslag verleend id, tevens voorzitter, van de kies raad onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten sedert 1945 door hem als zodanig bewezen. Bij hetzelfde K.B. is in zijn plaats ais voorzitter be noemd mr. L. A. Nypels, thans plaats vervangend 'voorzitter, die in deze func tie wordt opgevolgd door het lid van de kiesraad mr. dr. J. Donner. Aan mr. Th. M. J. de Graaf, lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Lisse, is op zijn verzoek eervol ont slag verleend als plv. lid van de kies raad. In zijn plaats is, eveneens bij K.B. mr. A. F. C. L. Kievits, burge res ter van Ammerzoden, benoemd. verlicht. Het spreekt vanzelf dat ook in de radio- en télevisieuitzendingen van de AVRO ruim aandacht aan het jubi leum zal worden geschonken, deels in directe uitzendingen vanaf het feestter rein, deels ook in hiervoor speciaal sa mengestelde programma's. Het terrein AVRO-40 bestaat uit drie gedeelten: een feeëriek verlicht park als achtergrond voor een overdekt podium, waar tegenover tribunes met een capa citeit van vijfduizend zitplaatsen zjjn ge bouwd. Voorts een winkelboulevard met een plein, waarop een muziektent voor het geven van uitvoeringen, alsmede een restaurant. En tot slot een sprook- jestuin met bekende figuren uit radio- en televisie-programma's voor de jeugd. Bij slecht weer heeft men bovendien de beschikking over de nabij het feestter rein gelegen Expo-hal. Onderhandelin gen worden nog gevoerd over de aan leg van een luchtbrug tussen de AVRO- 40 en de aan de andere zijde van de spoorlijn gelegen Expo-hal. Het begin van de feestelijkheden wordt zaterdag 1 juni aangekondigd door twee herauten, die te paard door de stad trekken. Die middag is er op het vliegveld Hilversum een groot vliegfeest. In samenwerking met de 75-jarige Kon. Bond van Zang- en Ora toriumverenigingen zal gedurende de gehele dag in studio 1 een zangcon cours worden gehouden, dat zaterdag 8 juni wordt voortgezet. Deze dag en vele volgende dagen zullen zowel 's middags als 's avonds in AVRO-40 gevarieerde programma's worden ge presenteerd, afwisselend bestaand uit muziek en show. Een deel daarvan iiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiMiiiiiiiii Frankrijk» populaire zanger Char les Aznavour is ongetwijfeld een van de belangrijkste gasten bij dit AVRO-jubileum. Zondag 2 juni zal hij optreden in de Club des Vedet tes „Domino". Weini" had het overigens maar gescheeld of Azna vour was in het geheel niet naai Nederland gekomen. De Franse chan sonnier is er namelijk weinig op ge brand voor de televisiecamera's te verschijnen, terwijl zijn agenda zo bezet is, dat het haast niet mogelijk was een datum voor de opnamen vast te stellen. Begin februari gelukte het de AVRO met Aznavour een contract af te sluiten, maar nauwelijks enkele weken later, toen hem in zijn kleed kamer in het Parijse „Olympia" de eervolle uitnodiging bereikte in Cannes op te treden tijdens een Eu- rovisiefeest op IS mei, heeft men vanuit Frankrijk alles gedaan om het contract ongedaan te maken. Het is ze niet gelukt en zodoende zal Charles Aznavour met zijn „hese" stem donderdag 16 er. vrijdag 11 mei in Theater Gooiland in Hilversum aanwezig zijn voor de opname van een tour de chant, waarin hij dertien chansons zal zingen uit het repertoire dat hem onlangs in Parijs zoveel suc cessen heeft opgeleverd. wordt verzorgd door „d'Oprechte Amateur". Twee toneeluitvoeringen in de open lucht staan op het programma, te weten „Naar het u lijkt" van William Sha kespeare woensdag 5 juni door de to neelgroep Ensemble, en „De ingebeelde zieke" van Molière dinsdag 11 juni door de toneelgroep Studio. Bovendien speelt het Amsterdams Jeugdtoneel woensdag 12 juni „Een vissersjongen" en op za terdag 15 juni „Robin Hood". Een attractie is ongetwijfeld de serie voorstelling die Circus Krone van zater dag 22 tot en met woensdag 26 juni zal geven. Vooraf aan de middagvoor stelling van zaterdag zal de bonte cir cuskaravaan een tocht door de stad maken. Bekende radio- en televisie medewerkers zullen dinsdag 25 juni hun rijkunsten beproeven in één van de coursen welke die avond in het Sport park zullen worden verreden. Zaterdag 29 juni concerteert de Mastreechter Staar en de Marinierskapel, met aan sluitend een groot vuurwerk. Ook in de radio-programma's wordt ruimschoots aandacht besteed aan het veertig-jarig bestaan van de AVRO. Zondag 23 juni wordt in het Concertge bouw in Amsterdam een jubileumcon cert gegeven door het Radio Filharmo nisch Orkest met medewerking van de Italiaanse tenor Giuseppe di Stefano. Het concert zal rechtstreeks worden uitgezonden. Bovendien heeft de AVRO opdrachten verstrekt tot het compone ren van enkele concertwerken. Willem F. Strietman's „Introduzione per una commedia dell'arte" zal worden ge speeld door het Omroeporkest, „My- thos per none stumenti e mezzo-sopra no" van Jan van Vlijmen zal worden uitgevoerd door leden van het Radio Kamerorkest. Voorts zal het eerste con cert, dat door de AVRO 21 november 1923, werd gerelayeerd voor de micro foon worden gereconstrueerd. Aan tien Nederlandse auteurs is op dracht tot het schrijven van een ver haal verstrekt, waarvan de oor- dracht in juni zal zijn. Onder regie van Kommer Kleyn zal het spel „Vijf seconden" van Friedrich Hollander voor de microfoon worden gebracht. Dit spel werd eertijds als eerste hoor spel uitgezonden. Zondag 2 juni zal onder de titel „In het voorbijgaan" een door Jan Moraal samengesteld klankbeeld van twee uur worden uit gezonden, gewijd aan veertig jaar AVRO. De komedie „Een mldzomemachts- droom" van William Shakespeare zal in een speciaal aan de televisie aan gepaste uitvoering donderdag 20 juni op het scherm worden gebracht. Even als het vorig jaar zal, ditmaal 14 juni, een Televisie Jeugdavond worden geor ganiseerd, waarvan de programma's gewijd zijn aan de jeugd en ook zoveel mogelijk door hen zullen worden gerea liseerd. Aan het einde van de jubileummaand, zondag 30 juni, zendt de AVRO uit de Expo-hal via de radio en de televisie onder de titel „Cavalcade" een amuse mentsprogramma uit, waarin sterren van vroeger en nu optreden. Onder meer zijn hiervoor geëngageerd: Vera Lynn, Greta Keller, Chiel de Boer, Clinge Doo renbosch, Mieke Telkamp en Maria Za- mora. Ook enkele oudere orkesten als de „Decibels" zullen te beluisteren zijn. AMSTERDAM, 12 april Prinses Beatrix zal op de dag dat zij van haar grote reis naar Japan, Amerika en Ca nada op Schiphol terugkeert maan dag 29 april in een televisie-uitzen ding het programma inleiden voor de actie voor het Iraanse dorp Dousadj van de Europese werkgroep, waarvan zij presidente is. De werkgroep wil, naar bekend, dit dorp, dat 1 september 1962 door een aardbeving werd ver woest, door de Europese jeugd doen herbouwen. De prinses zal in de tv-uitzending een uiteenzetting geven van het doel van de werkgroep en een gesprek voeren met de secretaris van de groep, de Israëliër David Mitchnik, die het pro ject in Iran leidt. Voorts zullen enkele buitenlanders wat vertellen over de op zet van de actie in hun land. De „Actie Dousadj" duurt tot en met 29 mei. Voor de herbouw door Europe se en Iraanse vrijwilligers is ruim één miljoen gulden nodig, waarvan bijna de helft voor de herbouw van 118 boer derijen. Daarnaast wil men een bad huis, moskee, gemeentehuis en een school bouwen, waarvoor totaal bijna veertig mille nodig zullen zijn. HILVERSUM, 12 april De KRO- televisie begint vanavond in het vóór programma met een filmpje over de problemen rond de jongeren in het be drijfsleven, waarvan de samenstelling berust bij Monique Habets. Na het jour naal en de actualiteitenrubriek „Brand punt", om kwart voor negen opnieuw een kijkje op zolder, waarbij mogelijk interessante kunstvoorwerpen aan het licht zullen komen. Om kwart over ne gen begint dan het mysterie-spel „Lau- des Evangelii" van Leonide Massine. De epiloog wordt omstreeks kwart voor elf gesproken door mgr. dr. A. C. Ram- selaar. Daarna volgt nog het tweede NTS-joumaal. ZEIST, 12 april De regelmatige om- zetverhoging die de Gerofabriek in de voorafgaande jaren kon boeken heeft zich, blijkens het jaarverslag, ook in 1962 voortgezet. In Nederland werd een recordomzet bereikt, terwijl aan het eind van het jaar een niet onaanzien lijk bedrag aan orders in portefeuille moest blijven. De afleveringen via de verkoopkantoren in het buitenland nar men verder toe. Ook de omzetverhoging van de directe export is niet onbevredi gend. Als baten wordt in de verlies- en winstrekening alleen het saldo van de exploitatierekening genoemd ad f 1.181.540 (949.401), waarvan de belas tingen dus al in mindering zijn ge bracht. Dit geeft vanzelfsprekend geen enkele indicatie over de geldwaarde van de omzetten, terwijl zelfs index cijfers hierover in het verslag ontbre ken, welk feit moeilijk aan de concur rentiepositie kan worden geweten. Af geschreven wordt 606.863 (563.740), aan rente is betaald 64.831 (38.334) en het algemeen reservefonds 125.000 (nihil), waarna ais netto winst 384.846 (347.327) wordt opgevoerd. Hieruit wordt, zoals bekend, over 2,5 min. kapitaal een dividend verstrekt van 12 pet. in con tanten (v.j. 2 cash en 10 pot. naar keuze). Eén aantal investeringen komt op een later tijdstip gereed dan verwacht. Desondanks kon een belangrijk deel van de kostenstijging worden opgevan gen, een factor die ook in de toekomst van het grootste belang blijft. Verdere modernisering dient daarom het hoofd thema te blijven. BUSSUM, 12 april In „Planten zonder wortels" tekent de auteur Ar nold Wesker het morbide leven in een Engelse plattelandsgemeente. De men sen zijn er in een verschrikkelijke ma te „doodgewoon" en de grootste zon de is er „het uit de toon vallen". Niet temin overkomt zij aan Beatie Bryant, een meisje dat een poos hl Londen heeft gewoond en gewerkt en dat nu naar huis terugkeert. Zij is inmiddels verliefd geworden op een jongeman, die haar een soort „culturele" levenshou ding inclusief abstract schilderen heeft aangepraat. Pas als aan het slot van het stuk blijkt dat de singuliere vrijer haar in de steek laat vindt zij zelf haar eigen en echte levenshouding. Zij kan „op eigen benen staan". Daar zijn dan echter wél een aantal conflic ten met haar oer-burgerlijke familie aan voorafgegaan. Vooral met de niets ziende en niets begrijpende moeder komt het tot een hevige uitbarsting. Arnold Wesker heeft in zijn stuk de ellendige onbenulligheid van de men sen en de plaats met vaardige neo-rea- listische hand getekend. Dat valt niet te ontkennen. Evenmin overigens dat men daardoor ook een ganse avond zit op te luisteren tegen een de keel afsnoerend gewauwel. De uitbarsting aan het slot werkt niet alleen voor het meisje Beatie als een bevrijding. Kees van Iersel had het stuk mo gen wij het een typisch VARA-stuk noe men bekwaam gerealiseerd. Met be hulp vooral van Nell Koppen, die de moeder bijna pijnlijk-nauwkeurig ge stalte gaf, en van Dore Smit, die ove rigens het evenzeer geschokte als op bloeiende meisje misschien een iets te opgewonden accent meegaf. Geen avond alles tezamen om verrukt van te we zen. H. Hn. Ad van Gessel, Els Bouwman en Dore Smit (van links naar rechts) in een scène van het stuk „Planten zonder wortels", dat donderdagavond door de VARA-televisie werd uitgezonden. WASHINGTON, 12 april (Rtr) Pre sident Kennedy heeft verklaard even als vorig jaar bezwaar te hebben tegen elke algemene staalprijs verhoging. Hij zei, dat een algemene verhoging het Amerikaanse volk zou benadelen en een inflatie zou uitlokken in plaats van de huidige prijs-loonstabiliteit. Kennedy legde zijn verklaring af in antwoord op een bekendmaking van de wheeling steel corporation, dat zij de prijzen van staalprodukten heeft verhoogd. De staalprijssituatie heeft Kennedy min stens viermaal genoodzaakt zijn plan nen om naar Palm Beach in Florida te vertrekken, uit te stellen. „Ik verzette me verleden jaar tegen een dergelijke verhoging ik verzet me thans tegen een dergelijke verho ging", aidus Kennedy. „De regering heeft geen belang bij vaststelling van het geslhikte prijs- of winstpeil van enig particuliere industrie. Wij hebben belang bij de bescherming van het Amerikaanse volk, dat het meest van een algemene verhoging van de staal- prijzen te lijden zou hebben." Kennedy betoogde voorts, dat een algemene verhoging van de staal prijs op dit ogenblik de Amerikaan se uitvoervergroting zou belemmeren, de invoerconcurrentie doen toenemen, de betaüngsbalanspositie, waarvan Amerikaanse wereldomvattende ver plichtingen afhangen, ongunstig zou beïnvloeden, de voordelen van de hui dige economische groei verminderen en de werkgelegenheid voor het Ame rikaanse volk verkleinen. Hij voegde er aan toe, dat de staal industrie onder haar produktiecapaciteit werkt en zij meer transacties tegen concurrerende prijzen nodig heeft en niet minder transacties tegen hogere prijzen. De president drong ook aan op zelf beheersing bij de vakbond van arbei ders in de staalindustrie, er op wij zend dat, aangezien er nog steeds meer dan 100.000 staalarbeiders werkloos zijn de noodzaak van meer werkgelegenheid met arbeidszekerheid bestaat en niet minder werkgelegenheid met hogere lo nen. SCHIPHOL, 12 april Als ©revooïw zitter van de Nederlandse delegatie zal prins Bernhard op zaterdag 20 april van Schiphol naar Mexico vertrekken om het tweejaarlijks congres bij te wo nen van de internationale Kamer van Koophandel, dat daar van 22 tot en met 26 april zal worden gehouden. De delegatie staat onder leiding van mr. D. A. Delprat, voorzitter van de Amsterdamse Ka dei. Carrier van Koophan- Na afloop van het congres keert prlM Bernhard met een KLM-vliegtuig via Montreal naar Nederland terug. In Montreal zal zich, als alles vol gens schema verloopt, het weerzien tus sen vader en dochter voordoen, want d» reis van prinses Beatrix, die na Hono- loeloe de V.S. en Canada zal bezoe ken, loopt dan eveneens ten einde. De prinses heeft op hetzelfde vliegtuig pas sage geboekt en zo laat het zich aan- zien, dat prins Bernhard en prinses Beatrix maandagochtend 29 april samen op Schiphol zullen aankomen. (Advertentie) Een OLVEH verzekering uw levensbelang. MALAGA, 12 april (UPI) Een Ne derlandse vrouw is om het leven geko men en zes andere Nederlandse toe risten hebben ernstige verwondingen opgelopen toen een bus gisteren op de weg van Sevilla naar Malaga in een ra vijn stortte. De politie zei dat de omgekomen vrouw de 72-jarige mevr. Sueth Lage was. Vier gewonden, die in ziekenhuizen zijn opgenomen, zijnChristine Johanna Ap pels (67), Adriana Willemien Rijken (47), Maria Volter (82) en Jo van Hoorem (73). Een tweetal andere Nederlandse vrou wen, van wie de namen niet werden vermeld, werd licht gewond. Deze toe risten konden naar haar hotel terugke ren. Bij het ongeluk werden ook zes zich in de bus bevindende Spanjaarden ge wond. HEERLEN, 12 april De perso neelsleden van. de Staatsmijnen, die op 31 december j.l. in dienst waren en die op de dag van de uitkering nog in dienst zijn, ontvangen een uitkering uit de bedrijfsresultaten over 1962 ter hoog te van drie dagen verlofloon, vermeer derd met twaalf pet. van de gezins- en kinderbijslag. Deze uitkering wordt ook gegeven aan degenen, die aansluitend aan hun dienstverband zijn gepensio neerd met ingang van een latere da tum dan 1 januari 1962. Voor gehuwden bedraagt de totale uitkering minstens 75 gld. De personeelsleden worden in de gelegenheid gesteld één derde of tweederde deel van de uitkering te spa ren. Ze ontvangen hierover egn spaar- premie van twintig procent. De uitbetaling geschiedt op 25 april. (Advertentie) IMPORTEUR: ANDRE KERSTENS N V. TILBURG Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Moderne gram. muz. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.18 Klassie ke gram. muz. 9.00 Godsdienstige uitz. vara 18 00 10-°° T>jinn, gevar. progr. 12.30 Meded. HILVERSUM 1402 m. VARA. 18.00 t lanfl_ en tulnbouw. 12 33 Licht ens. Nws. 18.15 Gesproken bnef uit Vlaande- met zangsol 12.55 Katholiek nws. 13.00 ren. 18.20 KindCTkoor. 18.50 Onder het N L15 Platennws 13.20 Musicerende mes, Praatje^ 19.00 Paulus de boskabou- mlettanten. 13.43 Franse les. 14.05 V.d. ter. 19/10 Muziek voor kinaeren (gr.). 15 nn OitAarsnel 15 20 Muziekoe- XP^01>r^3\HaerLamb^^en1^ubf- ^240 Uchte'gr^T ZT1§!£ 20.40 Vijftig jaarLambarene, een jubi- Als dag van gistereni kjankb. 16.30 k™ 'n Lichte gram. muz. 17.00 V.d. jeugd. 2L35 Zonder blMdoek^d?scussVes. §215 17'15 Licht ^trument. trio: Jazzmuz. Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nws. n VPRO: Orgelspel en zang: gewijde muz. KIIITOnijnfl VARA: 23.00 Soc. nws. in esperanto. UU11 Glllul III 23.10 Gewijde muz. (gr.) 23.56-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 11.30 Ooggetuigenverslagen. 12.00 Au- HILVERSUM II, 208 m. KRO: 18.20 tomobilistenkrondek. 12.30 tinerviews. Europa Seminarie Maastricht, klankb. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 18.50 Regeringsuitz: Nabeschouwing Hoorsipe. 13.40 Gevarieerde muziek. 14.10 over de Dag der Dorpshuizen op 22 Hoorspel, 1«510 Hoogtepunten uit de pro* maaft 1963 gehouden te Utrecht, door gramma's van de afgelopen week. 16.00 dr. G. Hendriks, Hoofd Afdeling Onder- Populaire muziek. 17.00 Voor de Jeugd, zoek en Maatschappelijk Opbouwwerk 17.85 Weerbericht, van het Ministerie van Maatschappelijk Werk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Bespr. ENGELAND, BBC Light Programme, van boeken v.d. jeugd. 19.30 Zendtijd m. 12.00 Hersengymnastiek, politieke partijen: V.V.D. 19.40 Orgelwer- 12.M Sportparade. 12.5o Lichte muziek, ken (gr.). 20.00 Johannes Passion. 22.20 J?;»'Berichten voor automobilisten. 13.4* 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. pAV.arieerd_-progr,aJlnnTa^ 1432 Pianospel. 22.40 Avondtheater: Moderne gramme ^.50 Reportager 15 05 Gevarieerde mux. foonmuz. en: De man, die Jezus' zijde 17-90 Sportreportage. doorstak, hoorspel. 23.65-24.00 Nieuws. BRUSSELi 324 m 12 00 Nwg Amus, muz. 12.30 Weerber. 12.30 Weer bericht. 12.36 Lichte muz. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. en weerbericht. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Nws. 14.03 V. ENGELAND, BBC Home Service, 330 d. filmliefhebbers. 14.45 Voor de platen- m.: 18.00- Nws. 18.15 In the South East, liefhebbers. 16.00 Nws. 16.03 Lichte mu- 19.00 Muz. v. h. continent 19.30 Inter- ziek. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Nieuws, vieuw. 20.00 Klass. muz. 21.15 Licht pro- 17.15 Lit. zangen. 1725 Lichte muziek, gramma. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Gram- 17.45 Engelse les. 22.45 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht 23.15-23.45 Pianospel. BRUSSEL, 484 m.: 11.66 Amus. muz. 12.18 Lichte gram. muz. 12.30 Gevar. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 muz. en act. 14.03 Gevar. muz. 16.08 en 247 m.: 18.00 Zang. 18.45 Hoorspel. Bel Canto. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de 19.00 Nieuws en journ. 19.24 Voetbalrep. jeugd. 19.31 Liedjes. 20.00 Hoorspel. 20.30 Nws. sport en act. 20.41 Discussie. 21.30 Ge- FRANKRIJK 3, 280 en 233 m: 18.00 varieerde muz. 22.31 Ouderwetse dans- Nieuws. 12.10 Orkestmuziek. 15.45 Re- demptlon le file de l'hommé, Demasy. 17.15 Harawi, Messiaen. muziek. 23.31 Gevarieerde muziek. NDR-WDR, 300 m.: 18.00 Hoorspel. 19.00 Nws. 19.30 Passlemuz. (verv.) 21.45 Nws. 22.00 Klass. kamermuz. 23.05 Klas. kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Orkestconc. 1.00-1.10 Weerbericht. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.19.00 Nws. 20.00 Ork, koren en sol: kamer muziek. Gedichten t.g.v. Goede Vrijdag 23.10 Artistes de passage. 23.52-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.18.03 Mod. muz. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nws en weerber. 19.30 Radiokron. 19.40 Koor zang uit Brabant. 20.00 Johannes Pas sion, Schuetz. 20.35 Theaterkron. 21.00 Wiener Festwochen 1962: kamermuziek. 223Kdn 22'°° NTS' 2?-15 KR0: 19-30 Progr- voor Jongeren. NTS: fcri'is L®6 zeven kunsten. 23.00 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 2020 '®i-U6 Kamermuz. 23.56-24.00 Nws. Act. 20.45 Schatten op zolder. 21.15 Lau- rttcqft .O, des Evangelii, mysteriespel. 22.46 Epi- 19 30 Nws "?uz' 1°°8- LTS: 22.55 Journaal. 00 Die Matthaus Passion, Rapd- 21.80 Wereldnws. 21.45 Vervolg Matthauus Passion, Bach. 23.16 Nws. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnast. 7.20 Socialis- DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.00-18.50 Dienst t.g.v. Goede Vrijdag. 20.00 Nws. en weeroverz. 20.15 Dood en opstanding. 20.15 Johannes Passion, Bach 21.40 Nws. en weeRrbcerin the. 21.40 Nws. en weerberichten. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. - 18.30 Ber. 18.33 Sésame. 19.00 ENgelse tlsoh strijd!. 7.23 Lichte ochtendklanken les. 19.30 R.K. uitzending. 20.00 Jour- (gr.). (Om 720 Van de voorpagina, naai. 20.15 Eurovisie Frankfurt: Johan- praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied, nes Passion, Bach. 21.35 Kunstkroniek. 8.18 Lichte gram. muz. 8.40 Gram. muz. 22.05 La Semaine Sai-nte Jérusalem, 8.50 Wegwijs: tips voor trips en vakan- film. 22.25 Journaal. ties 9.00 Postdulvenberichten. Aanslui- vtaamsrftc tft FVTtTFPnrv-n tend: gymnastiek v. d. vrouw. 9.10 Klas. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Koorzang: 19.00 Religieüs progr. 19.30 Sportprogr. geestelijke liederen. VPRO: 10.00 Samen 19-55 De Weerman. 20.00 Nws. 20.20 De thuis, lezing. 10.05 Bijbelse miniaturen, Apostelen, apostelspel, 21.05 Eurovisie: lezing. VARA: 10.20 Lichte ork. muz. Frankfurt: Johannes Passion, Bach, (gr.). 10.30 Van de wieg tot het graf, 21.35 Fitomws. en nieuwe films. 22.20 vragenbeantwoording. 10.45 Geknipt voor Nieuws, herhaling: gevar. progr. 12.15 Tussen mens en nevelvlek: pop. wetenschappel. lezing. 12.30 Med. t.b.v. land- en tulnb. Aansluiten: postduivenber. 12.34 Sport- actualiteiten 13.00 Nws. 13.15 VARA-Va- ria. 13.20 Nieuwe gram, met comment. AVRO: 15.00 Weekendjoumaal. 17.09- 13.45 V.d. twintigers. 14.20 Radio Jazz- 17.45 V.d. kinderen, club. 14.50 Gevar. gram. muz 15.05 Ma- _TTT___ tinee op de vrije zaterdagRadio-FIl- DUITSE TELEVISIEPROGR. harmonisch ork. en sol: pop. klassieke 14.30 Engeles les. 14.45 Voor de kinde en mod. muz. In de pauze: 15.50-16.10 ren. 15.15 Vinci Leonardo und die Boekbespreking. 17.00 Omroepkamerk.Folgen, fiimrep. 15.45 Tele-Mix, gevar. Geestelijke liederen. 17.15 Draaiorgel- progr. 16.15 Der Unschuldige comedie. muziek (gr.) 17.30 Weekjoumaal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. HILVERSUM H, 298 m. KRO: 7.00 17.00-18.00 voor de eugd. CONTACT I Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 6