Anti-bombetogers in Londen slaags met de politie Ongerustheid over onthulde BB geheimen Rajakowitsch nog spoorloos Einde van oorlog in JEMEN Imam AL BADR belooft het land te verlaten E RYNBENDE'S gg| WHITE Haagse vrouw overvallen Geen belasting voor wapens 12.75 ■agg«mMHUdhlHHCT OPSTELWEDSTRIJD BIJ LUCHTMACHT-FEEST Congres voor „Abrahammen" in Oosterhout DE REVOLUTIE VOLTOOID Chefarine 4" Vuur verivoest 18 hectare bos en heide Hondsrugroute DODEN IN HET WEGVERKEER Groninger van doodslag verdacht Ruitentikkers 9 aangehouden Jongelui schieten met glazen stuiters dubbele jonge klaie^^p' 18-jarige scholier bekent moord op SONJA MCCASKIE Meisje maakt val van acht meter „Veiligheidsgordel- staking" jongensmarkt ANORAKS SHORTS 4 SO 4 middelen versterken eikaars werking Schedel beschadigd DADER VANNACHT GEARRESTEERD Vermiste man blijkt verdronken DINSDAG 16 APRIL 1963 PAGINA 7 Paasdag in de LONDEN, 16 april De jaar lijkse protestmars van Britse pa cifisten, behorend tot de Cam pagne voor Kernontwapening, eindigde gisteren in Londen met grote betoging in Hyde Park. De betogers waren zoals gewoon lijk op Goede Vrijdag vertrokken uit Aldermaston in het graaf schap Berkshire - het was de zes de jaarlijkse optocht - en arri- veerden Tweede hoofdstad. elke woensdag Chefarine "4" bevat vier beroem de geneesmiddelen die eikaars werking versterken. Hierdoor is het mogelijk met een kleinere dosis te volstaan. Bovendien zórgt één der bestanddelen dat een ge voelige maag niet van streek raakt. Chefarine "4" is dus een bijzonder veilig middel voo.' de bestrijding van pijn en griep. BEROEMDE geneesmiddelen IN EÉN TABLET ,Mé, kijk! Zijn jullie het? Wat doen jullie buiten met zulk weer! Ga toch gauw naar huis!" SAN FRANCISCO, 16 april (Rtr.) De Amerikaanse dominee van Ne derlandse afkomst, K. F. Botermans uit San Alselmo, bU San Francisco, weigert 61 procent van zijn federale inkomstenbelasting voor 1962 te be talen. „Ik kan niet langer gewillig mee betalen aan de opbouw van ons mili taire apparaat, dat bestemd is om miljoenen en nog eens miljoenen mensen té .doden," aldus een brief van de predikant aan de dienst der belastingen. Bij deze brief was een cheque voor 39 procent van het te betalen bedrag aan inkomstenbelas ting bijgesloten. „Ik wil voortaan slechts 39 procent van de verlangde inkomstenbelasting betalen. Dit deel is, naar ik meen te weten, gelijk aan dat deel van de federale begroting, dat niet recht streeks voor militaire doeleinden wordt aangewend," aldus dominee Botermans. In zijn brief, waarvan afschriften gezonden zijn aan president Kenne dy en andere regeringsfunctionaris sen, zegt dominee Botermans, dat hij het volkenrecht aan zijn zijde heeft. Hij verwijst naar uitspraken van Amerikaanse en geallieerde rechters bij de Neurenbergse processen, vol gens welke bij daden van genocide eenieder verantwoordelijk moet wor den gesteld. „Wijzelf", aldus schrijft dominee Botermans, „hébben dikwijls geheel terecht verklaard, dat het Duitse volk in opstand had moeten komen tegêh de immorele daden van de Nazi-regering. Het is duidelijk, dat Ons defensieprogramma een voorbe reiding is voor een poging tot geno cide, die veel verwoestender 2ou kun nen zijn dan die waarvan de Nazi's ooit gedroomd hebben." Dominee Botermans, die een vrouw ®n vier kinderen heeft, zegt dat hij bereid is de consequenties van zijn "onding te aanvaarden. (Van onze Londense correspondent) RENO, ie aprll (Rtr)_ Een 18-jarige holier heeft bekend de moord op het P' Jjrl"8en bekende Schotse meisje »onja MeCaskie te hebben gepleegd, vermoord ?klster werd begin april Amerika»?ar tIat in Reno, In de fen Haar ïnt at Nevada, aangetrof- verminlt lük was °P gruwelijke wijze da?6 h70^enna^rd gevonden door- trachtte te verkopenaiBhAiinVm;reftatïe probeerde hij te vluchten m««r toon de politie enkele malen 'in 5! n,^lt schoot, gaf h|j zich over Toen do !o£o lier in de flat van zijn slachtoffer werd' gebracht, gaf hij toe het m^sie te hebben vermoord omdat hij haar aanranden. Hij was haar wonW hin hengeslopen en had haar in haar slaan gewurgd. Na zijn daad had h« £35 slachtoffer in stukken gesneden en zich vervolgens in haar auto uit d» voeten gemaakt. De officier van justitie, die de moor denaar had verhoord, noemde hem een Van de onverschilligste delinquenten RU zijn loopbaan. MüNCHEN, 16 april (Reuter) De 5°»tie van München heeft meegedeeld 2,at het haar nog niet is gelukt dr. 5i"h Rajakowitsch, een voormalige "Jedewerker van Eichmann, te vinden. denkt dat hij tijdens de Paasdrukte I er de Beierse grens naar Oostenrijk 18 gegaan. a Rajakowitsch en zijn vrouw kwamen ,,"^erdag per vliegtuig in München nadat zij uit Zwitserland waren verif,W6zen- De Westduitse autoriteiten dab den hem tot ongewenste vreem- "8- Hij zal naar Oostenrijk worden Zhn n wanneer hij wordt gevonden, polj.yerdwijning is door de Münchense D, ,.^n mysterie genoemd, ri o jarige Rajakowitsch wordt door veru„®tenrijkse autoriteiten gezocht in van met de deportatie in de oorlog -n zesduizend advn~cauulzena Weense Joden. Zijn ge?c^at beeft vorige week in Wénen na p dat zün c'iën* van plan is zich te rv,a,s?n bij de Oostenrijkse justitie melden. (Van onze correspondent) Adriaï?^,LO' 16 aPrtl - De vijfjarige ls eiit£ R?nde van de Jupiterstraat 30 faam m uit het slaapkamer- booetnVan „en Hat van acht meter de „f'vallen. Het meisje kwam op 8ebrrX„ gels terecht en is met een fran.,,,®11, arm en een schedelbasis- •enomir 'n bet katholiek ziekenhuis op- ^rgwekkemf toestand van het kind 18 llUBIUli-uiaia ïciuvivh "1' hoofdgroep van de betogers, •an deze regionale regerings- De optocht werd wederom geleid door kanunnik Collins van de Engelse Staatskerk, een geestelijke die blijkbaar gemakkelijk gemist kan worden voor de Paasplechtigheden In de Sint Pauius- kathedraal, waartoe hij behoort. Onder de betogers, die de gehele mars mee maakten, bevonden zich groepen anar chisten en communisten. Toen de stoet gisteren Londen bereikte, voegden zich vele betogers, die niet hadden deelge nomen aan de rast van de protestmars, bij de optocht. Het kwam tot een tref fen tussen de betogers en de honderden politiemannen, die hen opwachtten in White Hall. Er werden 72 betogers, meest jonge lieden, gearresteerd, waar onder een 19-jarige jongeman, die héden voor de politierechter zal verschijnen, omdat hjj in het bezit was van bedwel mende middelen. De meesten van de gearresteerden behoorden tot de Fede ratie van Londense Anarchisten. Wat ongerustheid heeft verwekt bij de Britse regering is het feit dat aan het begin van de mars van Aldermaston pamfletten werden verspreid onder de betogers, welke afkomstig heten te zijn van de zogenaamde „Vredesspi- onnen". Deze pamfletten onthulden bijzonderheden over een twaalftal Êrote schuilkelders, verspreid ovér ingeland, welke bedoeld zijn als re gionale hoofdkwartieren voor de ci viele defensie in geval van oorlog en voor het handhaven van de publieke orde èn de ambtelijke administratie voor het geval de hoofdstad „onbruik baar" zou zijn geworden tengevolge van een kernbomaanval. Ongeveer 800 van de deelnemers aan de Aldermaston-mars verlieten op za terdag dè om een van centra te bestormen in de buUrt van Reading. De politie wachtte hen op. Wat de Inhoud betreft van de pamflet ten, verspreid aan het begin van de mars, gaat het niet bepaald om gevaar lijke staatsgeheimen. Maar de informa tie, welke reeds geruime tijd in het bezit was van de Britse pers, is op ad vies van de Britse regering voorheen niet gepubliceerd door pers of radio. Dé politie onderzoekt de zkak in de hoop dê opstellers en drukkers van het pamflet te vinden. Als het parlement terugkeert van récès, zê.1 de regering ongetwijfeld het vuur aan de schenen worden gelegd, ware het slechts om dat het achterhalen en publiceren of verkopén van staatsgeheimen in Enge land nu begint te lijken op een nieuw nationaal tijdverdrijf. (UPI) Volgens de Londense „Ti mes" blijkt uit de publikatie van het pamflet met geheime gegevens over de Britse defensie door de beweging voor kernontwapening, dat deze beweging een centrum voor ondermijnende activi teit aan het worden is. De meest verontrustende ontwikkeling in de beweging is volgens het blad, dat alle gematigdheid daar geleidelyk- aan plaats gaat maken voor anarchis tische elementen, wier denkbeelden over geweldloosheid „flexibel zijn in de klassieke marxistische betekenis van het woord". Het blad herinnert eraan, dat „éen van de klassieke wegen naar anti-demokratische anarchie en gewel- dadigheid het in diskrediet brengen van gezag en wet is". DUSSELDORP (UPI) Een gezel schap Britse „ban-de-bom-demonstran- tenheeft Zondag hun driedaagse „veiligheidsgordel staking beëindigd en is aan boord van hun gecharterd lijn- vllegtuig teruggekeerd naar Engeland. ï?r Vliegtuig, met 48 Britten en 7 Westduitsers aan boord, vertrok des avonds naar Londen. De politie van Düsseldorp zegt dat de 48 demonstranten die zich sinds vrij dag nog in het vliegtuig bevonden, had den besloten hun veiligheidsgordels vast te maken en zich aan de luchtveilig- heidsvoorschriften te houden, toen aan zeven Westduitsers toestemming was ge geven zich bij de groep te voegen om in Londen te gaan' demonstreren. De Britse demonstranten waren hun gordelaktie vrijdag begonnen toen hun door Westduitse autoriteiten werd be let het vliegveld te verlaten om deel te nemen aan een van de 21 „ban-de-bom- marsen", die lijden» de Paasdagen in de Bondsrepubliek zijn gehouden. AUvêrtentle Van prima watcrafstotsnde poplin. Kleur: modern ko ningsblauw. De capuchon is van dubbelstof. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 6 jaer met kleins stijging per meat P.v. II Iter I6.50 Gemaakt van sterke fantasie no-iron denim. Kies uit 5 vrolijke kleuren. Speciaal verlaagda Ad. prijs leeftijd 4 jeer met kleine stijging per moot b.v. It jaar 6»^ II^l-IL' Geruime tijd geleden al hebben wij bericht van de aanstaande viering van het gouden jubi leum van de koninklijke lucht macht. Een viering die er op de eerste plaats op zal zijn gericht, de Nederlandse burgerij en de lucht macht nader tot elkaar te brengen. Daarom ook géén groot vliegteest: daarvan geniet, hoe groot ook, een in verhouding toch te gering aantal toeschouwers dat bovendien vrijwel uitsluitend uit overtuigde luchtvaart- enthousiasten bestaat. „De koninklijke luchtmacht is zich bewust". zegt generaal-majoor W. den Toom, plaatsvervangend chef luchtmachtstaf, „soms overlast te veroorzaken met al dat lawaai en andere vervelende zaken". Hij wil nu eens laten zien waarom en hoe zij een functie vervult in de verdediging van diezelfde burgerij. Dat gebeurt o.m. door de al eerder aangekondigde „open dagen" op de luchtmachton derdelen. Maar ook de jeugd wordt bij de viering van het luchtmacht jubileum ingeschakeld. In overleg met de wethouders van onderwijs van de rondom de betref fende onderdelen gelegen gemeenten is een opstelwedstrijd uitgeschreven onder de leerlingen van het voorbe reidend hoger en middelbaar onder wijs. Het onderwerp: geen militaire zaak maar... de Deltawerken. Prij zen: voor de 120 beste jonge schrij vers (sters) een rondvlucht per lucht- macht-Friendship boven de Delta- lllllllllllinilllllllllllllHlinillllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMII CAIRO, 16 april (AFP, Reuter) Radio-Cairo heeft gemeld dat Jemen, de VAR, Saoedi-Arabië en de Verenig de Naties een akkoord hebben gesloten om een eind te maken aan de strijd ln Jemen. Krachtens deze overeen komst zal imam Al Badr van Jemen Arabië verlaten. Hy zal zich waar- schijnlijk in Italië vestigen. Verder zou premier Faisal van Saoedi-Arabië heb ben toegezegd, dat zijn land de troepen (Advertentie zodat met een kleinere dosis kan worden volstaan E«n enkel tabiet zorgt bij pijn, griep of een "landerig gevoel" dat u met plezier uw werk kunt doen! 20 tabletten i 0.80, 40 tabletten (in strips) f l.BO, 100 tabletten (3.60. itiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiliiiiiiiiiiillliiiiiiiiiiiliilifliiiiiiKllllilliiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniin,!,,,,,,,,,,,,, van de imam in Jemen niet meer zal steunen. Aan de grenzen van Jemen zal een controle worden ingesteld om te voorkomen dat van buiten af weer een aanval op de republiek Jemen wordt gedaan. Tenslotte zullen dé Egyptische troepen geleidelijk uit Je men worden teruggetrokken. Krachtens het akkoord zullen de Verenigde Naties waarnemers sturen nakr de grens tussen Jémèn én Sa oedi-Arabië. Er zal een gedemilitari seerde zone worden ingèstéld, die twintig kilometer breed is aan beide kanten van deze grens. De overeen komst zou tot stand zijn gekomen door bemiddeling van Ralph Bunche en Ellsworth Bunker. Bunche was de vertegenwoordiger van secretaris-gé neraal Oe Thant van de V.N. en Bunker trad op als vertegenwoordi ger van president Kennedy. In de nieuwe grondwet van Jemen wordt de Islam tot officiële staatsgods dienst verklaard. Er komt dienstplicht. De president van de republiek is, be halve staatshoofd, ook voorzitter van de presidentiële raad en opperbevel hebber van de strijdkrachten. De pre sidentiële raad 2al, als het hoogste li chaam, de algemene politieke lijn be palen op politiek, economisch, sociaal en bestuursgebied. Ali Sabry, voorzitter van de uitvoe rende raad van de V.A.R., heeft in middels in Cairo bekendgemaakt, dat de afgevaardigden van Egypte, Syrië en Irak overeenstemming hebben be reikt over „alle grondwettelijke ba ses" van de nieuwe federale Arabische staat. De commissie van vertegen woordigers van de drie landen zal van daag bijeenkomen om een ontwerpver- klanng op te stellen, die „de grond slagen van het nationale handvest van de federale staat" zal bevatten. SANAA Een Jemenltische delega tie met president Sallal aan het hoofd zal zich binnenkort naar Cairo bege ven om de mogelijkheid tè bespreken van toetreding van Jemen tot de nieu we Arabische federale staat. WIERINGERMEER, 1« apr» Za terdagmiddag heeft een felle brand in ruim een uur tijd een terrein van acht hectare sparre-, denne- en loofhout in het Robbenoordbos i" de Wieringer- meerpolder verwoest, en diezelfde middag is in Leersum tien hectare heidegrond een prooi van de vlammen geworden. Het vuur in de Wieringermeerpolder werd om vier uur ontdekt door de brandcontroleploeg van het Staatsbos beheer en door een passerende wegen wachter, de heer P. van Loon uit Wie- ringerwerf. Op verschillende plaatsen sloegen reeds metershoge vlammen uit het droge bosgewas toen de brandweer uit omliggende plaatsen arriveerde. De zware rookwolken trokken vele belang stellenden. Onder leiding van de heer A. M. Methorst, bosbouwkundig ambte naar van het Staatsbosbeheer, werd de brand bestreden met hulp van perso neel van het Staatsbosbeheer en van toeristen. Honderden meters slang wer den uitgelegd om water uit het iJssel- meer over de dijk naar de bedreigde punten te voeren. Om ongeveer vijf uur slaagde men erin de brand te lo kaliseren, waarna met de nablussing kon worden begonnen. Kort na twaalf uur zaterdagmiddag schelde de alarmbel op het vakantie centrum „Ginkelduin" bij Leersum. Enkele honderden vakantiegangers hebben de brandweren van Leersum en Amerongen geholpen het vuur te be dwingen. Gezamenlijk konden zij voor komen dat ook een aangrenzend stuk bos door het vuur werd aangetast. In het paasweekeinde waren vele vakantiegangers naar deze streek ge komen. Vakantiehuisjes, caravans en tenten stonden vlak bij de bedreigde percelen. Enkele uren na het ontstaan van de brand, was men het vuur mees ter, maar een terrein van ongeveer tien hectare was toen in «én gebla kerde vlakte veranderd. Dé Oosterhoutse ras-organisator Leo Wellens heeft weer iets. Op de eerste zaterdag van ok tober haalt hij mannelijk Ne derland, dat in 1913 is geboren, naar zijn woonplaats om deel te nenien aan het eerste Abrahamscongres. Het eerste, maar niet het laatste, dat is de overtuiging van Leo Wellens, die er een jaarlijks evenement van wil maken. Bij louter toeval wordt de vaderlandse Abrahammen deze dag bereid. „Al jaren loop ik te denken om Oosterhout iets te bieden, waar mee deze „mooiste plaats van Bra bant" in de belangstelling komt te staan. Toen ik me op een gegeven moment realiseerde dat ik vijftig jaar werd en dus Abraham zou gaan zien ging me een lichtje op. Zijn verjaardag, dezer dagen inmiddels ge vierd, kwam zo eens ter sprake met vrienden, die toevallig ook dit jaar de vijftig vol maken. „Laten we er een gezellig feestje van maken" stelden de Abrahammen voor. „Geen gek idee" dacht Leo Wellens, „maar dan dé boel even flink aanpakken. Het „feestje" wordt nu een landelijk con gres, dat reeds veel belangstelling trekt. „Ik heb al tien toezeggingen uit Amsterdam binnen, om maar iets te noemen." De reacties stromen bin nen, niet alleen bij hem thuis of tele fonisch, maar ook in postbus vijftig, di" hij voor deze gelegenheid heeft weten te „organiserenWant orga niseren kan hij, dat heeft hij al menig maal bewezen. In enkele jaren tijds bijv. heeft Leo Wellens het Ooster houtse Smulnarrencarnaval gemaakt tot een der grootste van Brabant. Als er in Oosterhout een flink feest gevierd moet worden, zit Leo Wel lens er bij; dan weet men dat het goed zal lópen. In 1948: veertig jaar voetbalvereniging T.S.C.; 1950: twee honderd jaar gilde St. Sebastiaan; 1956: de grote Mento-feesten, waar in hij een groot aandeel had, enz. Een leuke reactie op het Abra- hammenfeest kwam uit Breda, waar Gaby Dime liedjes componeerde voor deze dag, o.m. „Abraham, waar haal jj de mosterd vandaan". Leo Wel- S lens weet het wel, in Oosterhout na- l tuurlijk. „En laat een mosterdfabriek al contact met mij gezocht hebben werken, met toelichting door een des kundige van rijkswaterstaat, mits de ouders tot die vlucht-van-een-uur hun toestemming geven. Er wordt, al heeft een aantal wethouders ook iet wat aarzelend op het verzoek tot medewerking gereageerd, op een gro te deelname gerekend. Dan nog wat nader nieuws over de „open dagen", alie voorafgegaan door een rondgang van de lucht machtkapel onder leiding van kapi tein Harry van Diepenbeek, een défilé voor burgemeesters en basiscomman dant en een concert door dezelfde kapel. De data zijn nu definitief vast gesteld: vliegbasis Woensdrecht 6 juni. Gilze-Rijen en Eindhoven 7 juni, Twenthe 14 juni, Deelen 15 juni, Leeuwarden 18 juni, Soesterberg 19 juni, Volkel 22 juni en Ypenburg 26 juni. De bevolking uit de omtrek heeft vrije toegang tot de basis en krjjgt daar van alles te zien, o.m. op een speciale tentoonstelling. Hoogtepunten van de vliegshow worden demonstraties met helikop ters en lichte vliegtuigen, solo-lucht- acrobatiek met een Fokker S-14 Mach-trainer, napalm - bombarde ment door Republic F-84 F Thunder- streak jachtbommenwerpers, vlieg- demonstraties met de Potez-Air Fou- ga Magister straalt'ainer, in gebruik bij de geïntegreerde vliegopleiding op de basis Brasten in België, het op treden van het luchtmachtstuntteam „Whiskey Four", bestaande uit vier T-33A straaltrainers van Woens drecht, parachutistendroppings uit een voor troepenvervoer aangepaste F okker-Friendship Dan zijn er nog de „open dagen" bjj de andere luchtmachtonderdelen: Breda (6 juni), Zeist (11 juni), Njj- - - - Helder megen (19 juni), Den juni) en Nieuw-Millingen (28 (25 juni). LEO WELLENS .ras-organisator. die met dit congres ook „iets wil doen". Een uitgebreide commissie houdt Leo Wellens er niet op na: met enkele mensen hard werken, dat is de methode. De heer A. van Gils van de plaatselijke V.V.V. is Abra- hammensecretaris en Smulnar Tiny van Raay zorgt voor de centen. Zondag heeft Leo Wellens al enkele fraaie Abrahammen gekregen o.a. van de carnavalsvereniging De Drum- knaauwers uit Gemert. Wie weet krij gen alle congressisten ook een blij vend aandenken mee naar huis. Een baard krijgen ze zeker gestuurd, die hoort er bij. Hoe de dag precies in elkaar gezet wordt weet Leo Wellens nog niet. Dat groeit vanzelf, dat gaat bjj hem al tijd zo Een ding weet hij zeker: de hoofdlijn is een echt gezellige dag met veel Brabantse leut. (Advertentie) Op 1 juli, de eigenlijke dag van het jubileum, is er op Soesterberg o.m. een kranslegging bij het monument voor de gevallenen, 's Middags is er een grote grond- en luchtparade, waaraan o.m. een Fokker C-5 zal meedoen, een vliegtuig van het type dat in 1940 bij de strijd om de Grebbeberg werd ingezet. Wanneer de volgende dag op Soes terberg een groot korpsdiner voor alle officieren van de luchtmacht wordt gehouden, is daar ook prins Bemhard aanwezig. Hij zal bovendien op 20 juni in het Scheveningse Kur- haus het galaconcert bijwonen dat de luchtmachtkapel daar ter gelegen heid van het jubileum zal geven. De Hondsrugroute, een fraai tra ject door een van de schoon ste delen van de provincie Drente, is nu officieel in ge bruik gesteld. Zy loopt van Emmen naar Zuidlaren en terug, ligt als een halssnoer om de Hondsrug en ver bindt fraaie dorpen met elkaar. Op de heenreis ondergaat men de schoonheid van plaatsen als Exloo, Borger, Gieten, Zeegse en Zuidlaren en terug kan men genieten van de rustieke dorpen Sieen, Schoonloo en Rolde: in de staatsbossen zijn boven dien zes wandelingen uitgezet. In Utrecht en Gelderland kent men rou tes als deze al, in Zeeland en Lim burg zullen dit jaar nog soortgelijke tracee's worden ingesteld. MAASTRICHT, 16 april Naar eerst zaterdag bekend werd zijn op Goede Vrijdag 's avonds omstreeks 'f uur twee auto's op de provinciale weg van Maastricht naar Valkenburg ln de ge meente Ambt) met elkaar ln botsing gekomen. De politie trof in een der auto's het stoffelijk overschot aan van de 59-jarige verkoper N, Kleijuen uit Valkenburg. De bestuurder van de an dere auto had een shock en een zware hersenschudding. Hü Was na het onge luk het veld ingerend. Deze man, een 23-jarige vertegenwoordiger uit Maas tricht, is in érnstige toestand naar een ziekenhuis aldaar overgebracht. Een arts heeft het vermoeden uitge sproken, dat de heer Kleijnen, net slachtoffer, in zijn auto door een hart verlamming is getroffen. Eerst daarna zou het ongeluk zijn gebeurd. Dat zou dan een verklaring kunnen zijn voor het feit, dat de auto's beide aan de rech terzijde zwaar zijn beschadigd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. BUSSUM, 16 april Vannacht is de 28-jarlge buffetbediende Bob Coppens uit Hilversum met zUn auto op de Oud Loosdrechtsedijk tegen een betonnen paal gereden waarna hij uit de auto werd geslingerd. De heer Coppens had waarschijnlijk een te hoge snelheid toen hij omstreeks half twee over de Oud Loosdrechtse dijk in de richting Hilversum reed. De bestuurder geraakte zodanig gewond dat hij later in de R.K.Z. in Hilversum overleed. De auto is totaal vernield. DEN BOSCH Op het kruispunt Mi- chiel de Ruyterweg en Maarten Tram straat te Vught is zaterdagmiddag rond één uur de 17-jarige G. van Roosma len uit Vught op zijn bromfiets door een auto aangereden. Gistermorgen is hij aan de bekomen verwondingen overle den. APELDOORN Te Nieuw Milligen, gemeente Apeldoorn, is zaterdag het an- derhalfjarig dochtertje van de familie Bronkhorst overreden; het meisje werd op slag gedood. Het kind kwam onder een der wielen van een melkauto. DEN HAAG In de Ursulakliniek in Wassenaar is zaterdagochtend een vierjarige jongen uit de Schèükburger- straat in Den Haag, M. N. van Rijn, overleden aan de gevolgen van een aanrijding. Het kind kwam vrijdagmid dag onder een personenauto op de hoek van de Schalkburgerstraat en een zij straat. BALKBRUG Gistermiddag, tijdens de training voor de grasbaanwedstrij- den met motoren, is hier de 35-jarige heer F. Oldeman uit Ommen met zijn motor gevallen en zo ernstig gewond dat hij korte tijd later is overleden. Hij was getrouwd en had twee kinderen. VIERLINGSBEEK, 16 april Van nacht is hier een bestelauto in de bocht over de Molenbeek geslipt en tegen de brug gereden. De bestuurder, de 25-ja- ge A. Sindendonk uit Cuyk aan de Maas, were op slag gedood. De naast hem zittende 24-jarige E. van der Heij den, eveneens uit Cuyk, werd ernstig gswond opgenomen in het ziekenhuis in oxmeer. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 16 april Met een blok schaaf heeft een uit een inrichting ont snapte varensgezel van vijfentwintig jaar zondagavond hier een 48-jarige vrouw op het hoofd geslagen. Het slacht offer is niet een scheur in de schedel en een verbrijzelde duim in het zieken huis Zuidwal opgenomen. De dader is de afgelopen nacht in een Utrechts lo gement van zijn bed gelicht. Toen de vrouw in haar woning aan de Sneeuwbalstraat werd aangevallen, stond zij gebukt over een gereedschaps kist. Zij zocht daarin een nijptang, waar mee de- varensgezel een spijker uit een van zijn schoenen wilde halen. Terwijl de vrouw naar de tang zocht, pakte hij de schaaf die ook in de kist lag en sloeg haar ermee op het hoofd. De varensgezel was één dag in huis bij de vrouw, die pensionhoudster is. Hij was de nacht tevoren meegebracht door een taxichauffeur die ook in het huis aan de Sneeuwbalstraat woont. De chauffeur had de man 's nachts om vier uur een rit gegeven van het station Hollandse Spoor. De varensgezel vertel de dat hij een kamer zocht om de nacht door te brengen. De chauffeur had hem toen naar zijn pension meegenomen, waar hij zolang onderdak kreeg. Sinds vrijdag werd de varensgezel vermist uit de psychiatrische inrichting „Bloemen- daal" in Den Haag. De politie heeft nog niet kunnen nagaan, of er iets wordt vermist uit de woning van de pension houdster. De varensgezel is verschei dene malen veroodeeld wegens diefstal. Spoedig nadat zö zijn daad in Den Haag had ontdekt, wist de politie de identiteit van de zeeman: hy miste im mers een hak, die bij de inrichting Bloemendaal was gevonden. Zyn signa lement werd per telex verspreid. De Rhenense politie zag verband tussen de opsporingsoproep en de diefstal van een auto; een verband dat inderdaad bestond, want de man had, na op een eveneens gestolen bromfiets van Den Haag naar Rhenen te zijn gereden, daar een personenwagen ontvreemd waar mee hü naar Zaltbommel ging. De rüks- politie heeft met een helikopter en sportvliegtuigje gisteren vergeefs van uit de lucht in het midden van het land naar de auto gezocht. Inmiddels had de varensgezel ln Zaltbommel al een an dere wagen gestolen om daarmee naar Utrecht te rijden. Znid-Afrika. Naar aanleiding van een bomaanslag op een winkel in Jo hannesburg heeft de politie 43 Ban toes gearresteerd, die ervan worden verdacht de aanslag te hebben ge pleegd. Volgens de politie zijn alle ge arresteerden lid van de ondergrondse beweging „Poqo". (AFP) (Van onze correspondent) GRONINGEN, 16 april De politie heeft een vüftigjarige Groninger gear resteerd, verdacht van poging tot dood slag. In de nacht van zaterdag op zon dag is hy betrokken geweest by een hevige vechtparty in een sousterain aan de Radesingel. De 6I-jarige bewo ner van het sousterain werd daarbij ernstig gewond en met een schedeiba- sisfractuur en verwondingen aan het gezicht overgebracht naar het aca demisch ziekenhuis. Beide mannen verkeerden die nacht onder invloed van alcohol. Zij gingen de woning van de 61-jarige man binnen, waar een vechtpartij ontstond. Het slachtoffer bleek later zwaargewond op bed te liggen in de kamer was een enorme ravage aangericht. Aangezien de woning was afgesloten heeft de vijf tigjarige de vlucht genomen door een raam te verbrijzelen. Dit werd gehoord door een bewoner van de Radesingel, die, toen hy ging kyken, nog juist een man zag weghollen. De politie trof in de woning van het slachtoffer een paar schoenen aan: de dader had zich uit de voeten gemaakt op pantoffels van het slachtoffer: toen hü werd ge arresteerd had hij deze nog aan. O (Van onze correspondent) APELDOORN, 16 april. In Dieren zijn zaterdag vier jongelui aangehou den, die vorige week tijdens een nach telijke autorit met een katapult een groot aantal ruiten lieten sneuvelen. Het zijn twee Utrechters, beiden 22 jaar en van beroep musicus, een 18-jarige student uit Driebergen en een 19-jarige jongeman uit Dieren. De jongelui huurden in Utrecht een auto en kochten in Dieren enige honderden glazen stuiters. Vanuit de wagen na men zij op de route Dieren-Apeldoom de langs de weg gelegen huizen met deze knikkers onder „vuur". Niet min der dan 72 personen deden aangifte van vernieling. De schade beloopt naar schatting vier a vijfduizend gul den. De jongens zijn op het politiebu reau te Apeldoorn ingesloten en zullen woensdag voor de officier van Justitie te Zutphen worden geleid. WEERT, 16 april. Uit de Zuid willemsvaart is hier het stoffelijk over schot opgehaald van de 26-jarige onge huwde J. Heber uit Maalbroek. die se dert 31 maart werd vermist. De man, die aan toevallen leed, was die dag op een bromfiets van de ouderlijke wo ning vertrokken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7