In afwachting nadere studie WERVING SPAANSE ARBEIDERS GESTOPT Vuur verwoest fabriek van bouwplaten Ultimatum aan voorzitter van V.V.V. in Bergen Engelse HOVERCRAin Nederland geïntroduceerd Schip, vliegtuig of auto? Op een luchtkussen over land en water Spreekuur hij de politie blij, KVPARCUV Moeizaam gesprek Mijnindustrieraad „Soc.-economisch evenwicht moet ___jven bestaan" jSSBtSSSSSlI1* mJÜ Schade ruim een half miljoen Samenwerking versterken Rechten KLM in Irak bekort BITSER* &ESSERT Minister De Pous gaat in tegen socialisten BABY GESTIKT IN LEDIKANT Drs. Schmelzer: Notawisseling had gevolgen voor route op Bagdad en Basra Minister waarschuwt - met oog op Castro - voor onrust in West Inspecteur J. Gosker DONDERDAG 18 APRIL 1963 PAGINA 5 *1 ZWrrK? BRaND Rs Assert Amerikaans Sleutelspel Neem een briefkaart en een postzegel van f 1.-. Bewaar deze sleutel en let op de adver tentie van a.s. vrijdag! GECONTROLEERD Juist, een góed uitziende regen jas die bést be schermt, dat is 'n combinatie die niet makkelijk te vinden is. Of toch? Maar dan óók nog licht in het dragen, en sterk voor jaren, en keurig kreuk- herstellend,zelfs na lang zitten Ook dat? - JA, -TERLENKA- de beste partner voor de man-op -de-weg, in ieder seizoen, overal. Een ideale jas. in vele prijsklassen Militair geheim Handen vol werk Geen stuk speelgoed HEERLEN, 18 april Aan liet ein de van een urenlange verandering, ge wijd aan de prob:' -en met "letre' king tot de tewerkstelling van buitenland se arbeiders 'n de L'mburgse mijnin dustrie, heeft de Mijnindustrieraad (M.I.R.) gisteren besloten om een spe ciale studiecommissie in het leven te roepen. Deze commissie zal niet alleen de problematiek ten aanzien van de buitenlandse mijnwerkers, maar ook het totale vraagstuk van de personeels voorziening en het personeelsbeleid bij de Limburgse mijnen aan een diepgaan de studie moeten onderwerpen en daar over op korte termijn rapprort dienen Uit te brengen aan de mijnindustrie- raad. Onmiddellijk daarna zal de MIR een nieuwe vergadering beleggen om op grond van het rapport eventuele maatregelen te treffen. In afwachting van de resultaten van de werkzaamheden van de studiecom missie en van het overleg in de MIR, zullen de Limburgse mijnondernemin gen de werving van Spaanse arbeiders stopzetten. Wat de werving van andere buitenlandse mijnwerkers betreft, zul len de werkgevers geen nieuwe ver plichtingen meer aangaan. Bovenstaande besluiten, zo is van de zijde van de MIR meegedeeld, zijn ge nomen om in de toekomst moeilijkhe den, als het recente conflict met de Spaanse mijnwerkers, te voorkomen. Voor de zo noodzakelijke stabiliteit in de mijnindustrie, moeten dergelijke moeilijkheden nu meer dan ooit ver meden worden, aldus de MIR. De besprekingen in de raad zijn, zo vernemen wij, bijzonder moeizaam verlopen. Aanvankelijk stelden de werknemers zich namelijk op het standpunt, dat de werving van alle buitenlandse arbeiders door de Lim burgse mijnen onmiddellijk stopgezet zou dienen te worden, hetgeen som mige vakbondsleiders al meermalen naar voren hebben gebracht. Zij zijn namelijk van mening, dat de wer ving van buitenlanders geen afdoende oplossing inhoudt, om het grote te kort aan ondergrondse mijnwerkers op te heffen. Volgens hen is dit al leen mogelijk, wanneer zodanige maat regelen worden getroffen, dat de be loning van de mijnwerkers weer een duidelijke prioriteit zal gaan verto nen ten opzichte van de beloning van andere arbeiders. (Van onze parlementaire redacteur) AMSTERDAM, 18 april De minis ter van economische zaken, drs. J. W. de Pous heeft op de toogdag van de C.H.U. onder meer gesproken over wat bjj de komende kabinetsformatie aan de orde zal zijn. Hij stelde voorop dat er uit vele verlangens een keu£e zal moeten worden gemaakt en dat deze bij de C.H. anders zal uitvallen dan bij de socialisten. De C.H. wil het evenwicht en de Synthese behouden die in de afgelopen vier jaar op sociaal-economisch gebied Zijn bereikt. De minister achtte de ver langens die in een rapport van de so cialistische Wiardi Beckmanstichting zijn neergelegd daarmede in strijd. De ze gaan sterk in de richting van toene mende overheidsvoorzieningen en be perking van de particuliere consump tie. De bezwaren van de minister zijn, dat dit tot belastingverhoging zou lei den, terwijl er weinig ruimte zal over blijven voor een reële loonsverhoging die in de pas loopt met het accres van het nationale inkomen. Immers de con sumptie zal beperkt moeten worden. Bovendien voorzag de minister toene mende planning van de particuliere ac tiviteiten. Ook daartegen liet hij een Waarschuwend geluid horen. Het verheugde hem intussen, dat ook de Wiardi Beckmanstichting inziet, dat verdergaande arbeidstijdverkorting een trg dure maatregel zou zijn. Minister de Pous zei, dat hem de logica ontging van de redenering van de oppositie, dat de gunstige resul taten die door het huidige kabinet zijn bereikt, alleen aan de hoogcon junctuur moeten worden toegeschre ven. „Wanneer er iets fout gaat is men er aanstonds bij om daarvoor het kabinet aansprakelijk te stellen, maar nu het goed gaat, geschiedt dat blijkbaar ondanks het kabinetsbeleid, zo merkte hij ironisch op. De minister zei, dat een yan de voor- ielen van de afgelopen periode, waarin socialisten niet mede hebben geregeerd 's, dat er een flink aantal controver siële punten is opgeruimd, zoals het N. Guinea-vraagstuk, de mammoetwet en het loonbeleid. Hij stelde vast dat, nu de Tweede Kamer onlangs de wette lijk* basis heeft aanvaard voor het hieuwe loonsysteem, ook dit laatste de finitief van de politieke agenda is afge voerd. Het nieuwe loonbeleid heeft niet alleen een belangrijke reële verbete ring van de lonen tot gevolg gehad, het heeft ook een meer effektief Prijsbeleid tot gevolg gehad. (Advertentie) Dris verrukkelijke smJ m. ct"*°lede, ,8mker> J (Bebr. hazelnoot) P"'">é J *00r "w %nete dessejz!,, voor Bebrulk L Hef besluit van de MIR bevat dat niet alleen de problematiek van de bui tenlandse mijnwerkers zal worden be studeerd, maar ook de vraagstukken met betrekking tot de gehele perso neelsvoorziening en derhalve ook de be loning van de binnenlandse mijnwer kers. Wat dit laatste betreft, kan de vergadering van gisteren niet los ge zien worden van het gesprek, dat het dagelijks bestuur van de MIR onlangs begonnen is met de minister van eco nomische zaken. Dit gesprek zal van avond in Den Haag worden voortgezet. Het betreft de problematiek van de Ne derlandse mijnen en met name de door deze industrie verlangde overheidssteun om de concurrentie met de buitenland se mijnen, die door de overheid zwaar gesubsidieerd worden, te kunnen vol houden. Uitvoerig hebben de leden van de MIR de recente moeilijkheden met de Span jaarden besproken. Van werknemerszijde is daarbij onder meer betoogd, dat de Staatsmijnen het conflict niet juist heb ben aangepakt. Ook thans weer is de vraag aan de orde gesteld, wat nu pre cies de oorzaak van het conflict geweest kan zijn. Verder dan gissingen kwam men niet. Wat de samenstelling van de studie commissie betreft, heeft de raad be sloten, dat het dagelijks bestuur in uit gebreide samenstelling, tijdens een mor gen te houden vergadering, tot de for matie van de commissie zal overgaan. (Van onze correspondent) OOSTERHOUT, 18 april Een grote fabriek voor rieten bouwplaten alhier is gistermiddag door een felle uitslaande brand in ruim een uur tjjd totaal ver woest. De vrijwillige brandweer die met groot materiaal was uitgerukt, kon voorkomen dat de kantoren en wooneta- ges eveneens een prooi der vlammen zouden worden. De fabriek zelf bevatte grote hoeveelheden riet en reeds afge werkte bouwplaten, die geheel verloren zjjn gegaan. De bouwplatenfabriek is tegen brand en bedrijfsschade verzekerd. Een voor lopige raming van de schade aan ge bouwen en machines, waaronder zeer zeldzame persen, beloopt een bedrag van ruir. een half miljoen gulden. De oor zaak van de brand is nog niet bekend. Vermoedelijk is het vuur ontstaan op de bovenverdieping bij een der persen. Het bedrijf heeft al meerdere malen brandschade gehad. MUSSELKANAAL, 18 april. Een baby van twee maanden van het echt paar Germs alhier is gistermiddag ge stikt.' Het lag in één bedje met haar even oude zusje en kwam, nadat het door de moeder was verzorgd, zo te liggen, dat het tegen de zijwand van het ledikantje werd gedrukt. (Van onze correspondent) BERGEN (NH), 18 april De di recteur binnenland van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer (ANW), de heer W. A. van der Palm, heeft de bestuurs vergadering van de ANW voorgesteld een ultimatum te richten tot de voor zitter van de vereniging voor vreem delingenverkeer alhier. De heer Van der Palm heeft, alvorens tot deze stap te besluiten, advies ingewonnen van de juridisch adviseur van de ANW De directeur van de VVV-Bergen krijgt drie dagen gelegenheid als zo danig af te treden. Verder wordt van hem geëist dat h\j in de dagbladen de heer Van der Palm en zijn medeleden van de commissie van advies inzake het bestuursgeschil in Bergen, te we ten drs. P. W. Heggen, directeur van de provinciale VW-Limburg en mr. B. H. Woltjer, rehabiliteert. Mocht hij daaraan geen gevolg geven, dan zal hem een proces wegens smaad wor den aangedaan, zo staat in het ulti matum. De directeur van de VW, de heer Broersma, had namelijk in de toe lichting op de agenda van de van avond te houden ledenvergadering van de WV-Bergen het advies van de heren Van der Palm, Heggen en Woltjer van nul en gener waarde genoemd en deze heren verweten dat zij hand- en spandiensten hadden verleend aan enkele grote bedrijven in Bergen om deze de gelegenheid te geven de macht in de VVV aan zich te trekken en voorts dat zij zich niet aan de wettelijke voorschrif ten hebben gehouden. In een telegram aan de voorzitter en de secretaris van de VVV heeft de (Advertentie) (Van onze correspondent) ROOSENDAAL, 18 april Staatsse cretaris drs. Schmelzer heeft gisteren in een verkiezingsrede voorgesteld de samenwerking tussen de drie christen democratische partijen, KVP, AR en CHU, die sinds 1952 geestverwanten in het kabinet hebben te versterken. De drie partijen zouden in de toe komst moeten proberen bü kabinetsfor maties tot een gezamenlijk standpunt te komen over het programma en de samenstelling van het kabinet. „Met an dere woorden: samen erin of samen eruit", zei de staatssecretaris tijdens een vergadering van de kring Tilburg van de KVP in de Roosendaalse schouw burg. „Men zou ook kunnen overwegen in hoeverre ook in het parlementaire vlak een nauwere samenwerking te verwe zenlijken valt, wellicht in de vorm van gezamenlijk beraad tussen de fracties over belangrijke beleidspunten". De staatssecretaris noemde als mogelijk heid dat voordat elke fractie haar standpunt over een bepaald onderdeel van het beleid bepaalt de woord voerders of liever nog kleine werkgroe pen uit de fracties eerst gezamenlijk tot een gesprek komen. De fracties zouden in deze opzet wel zelfstandig blijven, maar de door allen gewenste samenwer king zou toch meer gestalte kunnen krflgen, aldus drs. Schmelzer. heer Van der Palm geprotesteerd te gen de door deze heren opgestelde agenda voor de ledenvergadering. Hij noemt deze agenda in strijd met de verplichtingen volgens de statuten en de acte van compromis en spreekt de verwachting uit dat de ledenvergade ring overeenkomstig de statuten en de acte van compromis /al aandelen. Volgens deze acte van compromis hadden de heren Broersma en Dal- loyaux, de secretaris, zich moeten neerleggen bij de uitspraak van de commissie van advies, d'e had geste:d dat zij hun bestuursfuncties ter be schikking van de ledenvergadering moesten stellen. Zij weigerden dit ech ter. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 18 april Voor de eerste maal heeft dan een „hover craft" zjjn kunnen in Nederland ver toond. Dank zij de bemoeienissen van de Benzine en Petroleum Handel Maatschappij werd captain L. R. Col- quhoun, die bij de Engelse Vlckers Armstrong-fabrieken de leiding van het hovercraft-project heeft, gistermid dag in staat gesteld het luchtkussen voertuig VA-2 in de Usselincxhaven van de B.P. te demonstreren (zoals hij dat vandaag speciaal voor Prins Bern- hard nóg eens zou doen). Vooral de Engelse B.P., maar ook wel andere oliemaatschappijen zien in de hovercraft voor hun exploratie werkzaamheden in vaak moeilijk be gaanbaar terrein het vervoermiddel van de toekomst. En Nederland moest, vond men, daarmee nu ook maar eens kennismaken. Op 7 en 8 april werd de VA-2 van München, waar hij werd gedemonstreerd voor NAVO-autoriteiten, in onderdelen naar ons land gebracht. Gistermid dag zat hij weer helemaal in elkaar en kon dit demonstratie-exemplaar het water in. Of liever: het water óp, voor enkele snelle tochtjes. Het voertuig, dat uiterlijk het midden houdt tussen het luchtschip op een oude illustratie in een van Jules Vemes romans en het produkt van drie winters nijver knutselen door een doe-het-zelver op scheepsbouw- gebied, liet zich daarna weer voldaan op de vaste wal neerzakken. De „zweefboot" had zijn introductie in Nederland met succes doorstaan. Het drie jaar oude woord hovercraft (Engels „to nover" zweven, of het „staan" van bijvoorbeeld een roof vogel) is de aanduiding voor „een voer tuig dat zich boven de oppervlakte van land en water voortbeweegt op een luchtkussen". Dat denkbeeld is niet nieuw. Al tientallen jaren geleden werkten Amerikaanse en later ook Finse deskundigen aan het leggen van een luchtlaag tussen voertuig en be gane grond, een laag die de wrijvings weerstand zou verminderen op dezelf de manier als oliesmering dai doet met de wrijving tussen bewegende opper vlakken. De Engelsman Christopher Cockerell wist dat idee tot praktische uitvoerbaarheid uit te werken. Hij zette zjjn proefnemingen voort, toen hij er eenmaal in was geslaagd twee in elkaar gemonteerde lege blikken, ver bonden met het verkeerde eind van een stofzuiger, te laten zweven. De Engelse militaire autoriteiten za gen wel wat in Cockerells plannen en bombardeerden ze prompt tot militair geheim. Voor twee jaar. Want in 1958 werd de hovercraft van de geheime lijst afgevoerd en in handen gegeven van een regeringsinstantie, die uitvin dingen van nationaal belang ontwik kelt. Spoedig daarop kwam de particu liere maatschappij Hovercraft Deve lopment Ltd. tot stand. Saunders-Roe kreeg de opdracht tot de bouw van de eerste hovercraft. En 11 juni 1959 verhief die SR-N 1 zich voor het eerst in het openbaar dertig centimeter van een betonnen helling om zee te kiezen. Elf dagen later stak hjj de Solent over van Cowes naar Portsmouth en terug en de daaropvolgende maand volbracht hjj de overtocht over het Kanaal- De SR-N 1 verschafte veel basis materiaal en de door een aantal in- De „hovercraft" m of op zijn element. dustrieën opgerichte „Hovercraft Club" begon een aantal prototypes te fabriceren, verschillend van grootte en vermogen, maar één in hun mogelijk heden, de voordelen van deze vorm van transport te demonstreren. De SR-N 2 liet niet lang op zich wachten en maakte met zjjn capaciteiten geen kwade indruk: maximaal draagver mogen 14 ton, accommodatie voor 66 passagiers, een hover-hoogte van 30-45 cm bjj normale en 75 cm bij lichte belasting, een kruissnelheid van 130 km per uur en een maximale actie radius van 1200 km. De VA-1 van Vickers Armstrong maakte drie jaar geleden zijn eerste tocht. De VA-2 werd speciaal gebouwd om er demon straties mee te geven en begin vorig jaar kwam de VA-3 gereed. Dit type weegt tien ton en kan 24 passagiers vervoeren; de snelheid bedraagt ca. 110 Kilometer, de hover-hoogte 20 cm. De fabriek behaalde vorig jaar een ple zierig succesje, toen British United Airways met de VA-3 een regelmatige veerdienst begon te onderhouden over de monding van de Dee, van Wallasey naar Rhyl in Wales. En de fabriek heeft de plannen voor een opvolger til klaarliggen. Tussen de honderd en duizend ton moet dit voertuig gaan wegen. Het is bestemd voor de volle zee en zal daarom belangrijk hoger moeten kunnen komen: maximaal 90 cm bjj snelheden tussen de 110 en 130 km per uur. Een ideaal toestel ho pen de ontwerpers voor een fre quente, snelle dienst tussen eilanden en de vaste wal, in tamelijk beschutte wateren, bijvoorbeeld in de drukke zomermaanden over het Kanaal; 200 passagiers en 20 auto's zouden er elke keer moeten kunnen worden overgezet. De hovercraft zal alle ontwerpers en plannenmakers nog handen vol werk geven met het oplossen van allerhande technische vraagstukken, al was het alleen maar de kwestie van hei la waai dat de motoren produceren. Maar vooral Engeland geeft hun de gelegenheid dat werk te doen. De Britse autoriteiten zochten geen spij kers op laag water en gaven het voer tuig schip, vliegtuig of misschien wel auto? een tjjdelijk bewjjs van luchtvaardigheid. Pas als de techni sche zaken in kannen en kruiken zjjn, gaat men zich meer bezinnen op alles wat er met een eventueel geregeld ge bruik van luchtkussen-voertuigen in het verkeer komt kijken. En de belangstel ling voor de VA-2 bij de demonstratie van gisteren, voor Nederland en de Scandinavische landen bestemd, kwam dan ook niet alleen van de pers maar evenzeer van vele vertegenwoordigers van lucht- en scheepvaartindustrie. De VA-2 wordt voortgestuwd door een propeller, aangedreven door een lichte Continental-vliegtuigmotor twee van zulke motoren zorgen er voor dat het toestel tot 20 cm hoogte kan worden opgeti'd. Dat bleek gisteren voortreffelijk te gaan. Vlot verhief de VA-2 zich van het soppige weiland, een waaier modderwater naar de omstanders rondspuitend. Via een speciaal gegraven helling schoof hjj het water op, om even later over de Usselincxhaven voort te stuiven, nog lang niet op kruis snelheid (74 km per uur) en zeker niet op zjjn maximumsnelheid van 110 km. Even vlot als hij was ver trokken keerde captain Colquhoun even later terug om opnieuw vier lootje kort weer gelukkigen, die een winnend hadden getrokken, voor een tochtje mee te nemen. En moesten Vickers-monteurs nieuws gierige Amsterdamse lieverdjes nog op het laatste ogenblik van de VA-2 aftrekken. De Engelse bestuurder wilde zjjn passagiers een snelle draai-in-de-lengte (belangrijk in ge val van nood) niet aandoen maar, verzekerde hij, het kan wel; het werden deze keer wat ruime maar toch vrij snelle bochten. De toekomst van de hovercraft is nog onzeker, ook al zouden de Engel sen als zij dat wensten er nu negen tegelijk kunnen demonstreren. B.P. beschouwt hem al niet meer als een stuk speelgoed, maar als een „serieus en praktisch, nieuw vervoermiddel". De maatschappij heeft zich daarom met de ontwikkeling ervan „nauw ver bonden". Het geld dat daarin gaat zitten komt er straks wel dubbel en dwars uit, vertrouwt zij. Niet alleen wanneer zij luchtkussen-voertuigen gaat gebruiken voor het distribueren van haar produkten en haar werk- DEN HAAG, 18 april De Neder landse regering heeft er in toe moe ten stemmen, dat de rechten die ze b« een in 1954 gesloten overeenkomst tos sen Irak en Nederland had verkregen voor een „door de Nederlandse rege ring aan te wijzen luchtvaartmaat schappij" niet onverkort worden ge handhaafd. Nota's die eind vorig jaar tussen de Iraakse en Nederlandse re gering werden gewisseld, hebben tot gevolg gehad dat de overeenkomst van 1954 zodanig is gewijzigd dat bijvoor beeld de „door de Nederlandse rege ring aan te wijzen luchtvaartmaat schappij" niet meer op één zelf de route zowel Bagdad als Basra kan aandoen. Minister Luns en staatssecretaris Stjjkel delen dit mee aan Eerste en Tweede Kamer in een toelichtende no ta. Zij merken ook op dat in 1954 toen de overeenkomst tussen Irak en Ne derland tot stand kwam. Irak nog niet of nauwelijks over een eigen nationale luchtvaartmaatschappij beschikte. Op dit moment is de situatie anders. Irak heeft nu een eigen luchtvaartmaat schappij die reeds een aantal interna tionale diensten vliegt. De wens of de wijziging van de overeenkomst van 1954 die nu tot stand is gekomen, a an de uitdrukkelij ke goedkeuring van de Staten-Gene- raa) moet worden onderworpen, moet uiterlijk op 16 mei door ten minste der tig leden van de Tweede Kamer of ten minste vijftien leden van de Eerste Kamer te kennen worden gegeven. (Var. onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 18 april In het Cari bische gebied rondom de beide konink- rjjkslanden Suriname en de Nederland se Antillen heerst heel veel onrust. Uit kijken is daarom geboden, ook al heb ben de recente verkiezingen in Surina me bewezen, dat extreme elementen daar niet veel kans hebben, zo zei mi nister Korthals als de bewindsman, die belast is met „aangelegenheden van het koninkrijk" gisteren in de Eerste Ka mer. De minister was het helemaal eens met de senatoren, die gewezen hadden op het gevaar dat het koninkrijk be trokken raakt in een conflict tussen voor- en tegenstanders van Castro In Midden- en Zuid-Amerika. Drs. Korthals deelde .mee. dat pas de vorige week een concreet voorstel van de Antilliaanse Regering is ont vangen over de oprichting van een An tilliaanse luchtvaartmaatschappij. Dit voorstel dient zorgvuldig te wor den overwogen. De overeenkomst die de KLM heeft aangegaan met VLASA, de Venezolaanse luchtvaartmaat schappij. heeft ten doel de verbinding in het Caribische gebied re verbete ren, onder andere door inschakeling van straalvliegtuigen, zei de minister. De begroting van het kabinet van de vice-minister-president werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. zaamheden in afgelegen, woestijn- of moerasachtige delen van de wereld, maar ook omdat dit voertuig het na tuurlijk niet zonder brandstof kan stel len. De B.P. leverde vorig jaar al brand stof en smeermiddelen voor de com merciële VA-3-hovercraftdienst in Wa les en toonde op de British Fair in Stockholm alvast een „hoverstation" voor de hover-auto van de toekomst. En waarom zou dit alles zo gek gezien zjjn? Wie weet stuiven wij over een aantal jaren allemaal regelmatig op een luchtkussen voort, over land cd water, tussen de Wadden- of Zeeuwse eilanden bijvoorbeeld, of over het IJsel- meer. Er zijn al plannen voor hover- kruiwagens voor de bouwnijverheid, hover-brancards (in een experimenteel stadium reeds gefabriceerd) en hover- auto's, die op een hoogte van ander halve centimeter over speciale wegen met een snelheid van 480 km per uur moeten gaan voortsuizen. Misschien wordt er straks om zo'n experimenteel, log geval als de VA-2 is, wéér ge lachen. Maar niet zo smalend meer. (Advertentie) Rustig oud met OLVEK pensioen. heeft een moetingen op het politiebureau. Op een spreekuur over verkeer We zijn begin februari begon nen; elke zaterdag komen er tussen de tien en twintig mensen, gewoon individueel, niet eens in plukjes. Ze vragen: „meneer, hoe krijg ik m'n schade betaald? Ik heb in Duitsland een aanrijding gehad." „Meneer, een arbeidersbusje zet bij ons in de straat elke dag het verkeer klem. Stopte het ding tien meter verder, dan was er niets aan de hand." „Meneer, by bushalte zo en zo kan je nooit zien of er wat aan komt. Kan dat bushuisje niet een eind verderop?" „Waar mogelijk worden de wensen van de spreekuurklanten binnen enkele dagen verwerkelijkt. Zo kwam er iemand met een enorme tekening ter verbetering van een circuit. Het was gewoon een vondst, al kost de uitvoering tienduizenden, maar het zit er in, dat het nog eens gebeurt. Soms krijgen we prettig opgewonden mensen op het spreekuur. Laatst hadden er twee gewed om een pakje sigaretten, dat je twee spiegels aan je caravan moet hebben als je ermee op vakatie gaat. Staat niks van in de wet, zei er een. De weddenschap werd op het spreekuur beslist." De bescheiden inspecteur Gosker is danig in zijn schik met het succes van zijn origineel idee, dat een primeur voor Europa betekent

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5