„HARINGBUYS" WEER IN DISCUSSIE K.V.P.-woordvoerder wenst desnoods afspraak overeind 0000O Bejaarden vieren het tweede lustrum Adoptie - commissie MEUWSEN Aöeeda voor Haarlem en om Onderwijsvoorstellen aan de Haarlemse gemeenteraad NEDERLAND-B RAZILIË nox Die Raeckse gaf Celebes uitstekend partij Gemeenteraad Bloemendaal Boete van f200 geëist wegens aanriiding heerlijke PITTIGE drop Ruth Fischer in „In 't goede uur" Service-station in Zandvoort Meisje gei vond bij botsing Haarlemse rechtbank STER KLASSE REGEN Vijfde nederlaagrit van „De Kampioen T. Sterk 25 jaar bij Vermaat Kennemer Dierentehuis krijgt ander terrein SPORTAGENDA In Hoofddorp VOLLEYBAL IN HAARLEM VRIJDAG 19 APRIL 196c PAGINA 2 BRANDWEER MOEST WOENSDAG ZES KEER UITRUKKEN Wat er standen KLASSIEK EN SPORTIEF v.a. 79.50 kunt u uitstekend terecht! Films Muziek Toneel Dans Cabaret I liversen T entoonstellingen DONDERDAG 2 MEI a.s. „Olympisch Stadion". Aanvan 8.15 u. INTERLAND VOETBALWEDSTRIJD Neomist in parochie van St.-Jan BLOEMENDAAL, 19 april De raadsleden hebben een dezer dagen een nota van B en W ontvangen betref fende de restauratie van de „Haring- buys". In de volgende raadsvergade ring zullen B en W met een definitief voorstel daaromtrent komen. Het was dus kennelijk niet de bedoeling, dat de Haringbuys in de raadsvergadering van gistermiddag in discussie zou ko men. De voorzitter, burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller, verklaarde dat ook nadrukkelijk. Niettemin vielen er wel een paar woorden. Uit de mond van de heren Jaeobson (V.V.D.) en Van Lennep (Prot. Chr.) kwamen op merkingen, waaruit bleek, dat zij branden van nieuwsgierigheid naar het voorstel. Laatstgenoemde had de stille hoop, dat er een bevredigende oplos sing zou komen en dat de Haringbuys niet die verkeersproblemen zou veroor zaken als verwacht werd. Geheel in tegenstelling daarmede was het waar schuwende woord van de heer Strack van Sehjjndel (K.V.P.), die met ver schillende cijfers aantoonde, dat de Viersprong, waaraan de Haringbuys ligt, de gevaarlijkste in de gemeente Bloemendaal is. Het vorig jaar wer den daar zo'n 40 ongevallen genoteerd. In de gehele gemeente was trouwens het aantal verkeersongevallen toegeno men. In 1961 waren dat er maar liefst S74, bijna het dubbele van een viertal laren tevoren. Ten aanzien van de Haringbuys acht te de heer Strack van Schijndel de situatie onhoudbaar. Hij gaf bij voor baat B. en W. de verzekering, dat het komende voorstel een definitieve oplos sing zou moeten geven. Een voorwaar de zou moeten zijn, dat er op korte termijn een wijziging in de Viersprong komt ter beveiliging van het verkeer. Met een noodoplossing zou hij geer, genoegen nemen. Die zou trouwens maar extra geld kosten. Indien er geen afdoende oplossing gevonden kon wor den, moest de Haringbuys maar af gebroken worden. Wellicht denkt men nog aan verplaatsing. Maar volgens hem moest men dan geen officieel on derzoek afwachten. Begin met afbre ken, zo betoogde hij. Blijkt later, dat heropbouw elders mogelijk is, dan zal ik daar van harte mee instemmen. Van de zijde van het college kwam geen commentaar op deze opmerkin gen. De volgende raadsvergadering zal het z{jn standpunt, vastgelegd in een voorstel, verdedigen. Bij de vaststelling van de 106e sup- pletoire begroting over 1961 vroeg de neer Povel (K.V.P.) om maatregelen (Advertentie) Favoriet voor deze lente? Zo'n modieuze overhemdbiouse met b-r-e-d-e strepen op witte ondergrond. Maar ook in effen wit bordeaux, bleu of lichtgrijs, of moderne ruildesstns. Draag ze zo of onder een pullover! In BeH-0-fast en nylon jersey, 14,90 17,90 HAARLEM, 18 april In een wo ning aan de Leidsestraat had gister avond een der bewoners in de keuken een petroleumstel gevuld met een meng sel van petroleum en benzine. Toen hü de pit aanstak, sloeg de brand erin. De man slaagde erin het vuur te doven met een jas, maar liep aan zijn rech terhand zodanige brandwonden op, dat hij in de Mariastichting behandeld moest worden. De brandweer kwam er natuurlijk by te pas. Zij moest gisteren trouwens nog vijf keer uitrukken. Be woners van een woning in de Klaren- beekstraat bleken last van kolendamp te hebben. De brandweer ontdekte, dat de kachelpijp verstopt was. De bewo ners hadden geen nadelige gevolgen. Slechts wat hoofdpijn. De jeugd wilde gisteren weer een vuurfeest aanrichten in het Burg. Rei- naldapark. De brandweer rukte uit, maar de jongelui waren zo verstandig geweest het vuur zelf te blussen. Om 17.52 uur werd er alarm gemaakt door een winkelierster van een winkeltje, dat tegen de Grote Kerk aan de Oude Groenmarkt is gebouwd. Tijdens een hevige regenbui had zij last van een flinke lekkage. De brandweer kroop op het dak en maakte de regenpijp vrij. Op de Wagenweg hadden bewoners van een pand overlast van rioolgassen, die afkomstig zouden zijn van een naast gelegen garage. Men dacht met ben zinedampen te doen te hebben. Bij on derzoek bleek, dat de lucht afkomstig was van ontzettingsmiddelen, die ge bruikt worden bij het schoonmaken van auto's. De Hinderwet is van het geval op de hoogte gesteld. Tenslotte werd de brandweer geroe pen naar een woning in de Enostraat, waar men veel last van rook had. Een onderzoek wees uit, dat een gedeelte van de schoorsteen verdwenen was. Er was geen roetzak in de schoorsteen en tenslotte was de kachelpijp niet goed aangesloten. De bewoners is een stook- verbod opgelegd. IJMUIDEN Vrijdag 19 april. Hoog water: 11.57 u. Laag water: 6.51 en 19.57 u. Zaterdag 20 april Hoog water: 0.40 en 13.09 u. Laag water: 8.19 en 21.11 u. ter voorkoming van zo'n late indie ning. Het achtte dit systeem niet ge lukkig. mede in verband met de con trole. Uit het antwoord van wethouder Hijszeler bleek, dat er naar een op lossing gezocht wordt. Op de afdeling financiën ter gemeentesecretarie moet iets veranderen. Met de reorganisatie van de positie van de gemeente-ont vanger hoopt men reeds veel te be reiken. Daardoor komen bepaalde ta ken gemakkelijker te liggen. De benoeming van leden in de vrou wen-advies-commissie voor de woning bouw wierp bij de heer Laane (K.V.P.) de vraag op, waarom er geen binnen- huisarchitecte volgens de betreffen de verordening benoemd was. Over deze leemte werd enige tijd heen en weer gepraat, maar tenslotte zegde de voorzitter toe, dat voor een dergelijke figuur nog een plaats in de commissie zal worden opengehouden. Bekeken zal worden, of de wethouder van volks huisvesting met het voorzitterschap van de commissie belast kan worden. Mevrouw Polak (P.v.d.A.) drong er op aan. dat de commissie meteen aan het werk zou gaan. Wethouder Hijsze ler wees er echter op, dat men toch zou moeten wachten tot er nieuwe bouwplannen zijn. Op de bestaande, reeds in uitvoering zijnde, zou men toch geen invloed meer kunnen uitoe fenen. Daar nam mevrouw Polak geen vrede mee. Er kan nog wel invloed uitgeoefend worden, verzekerde zij. Uiteraard alleen op details. Daar kon de wethouder accoord mee gaan. Met betrekking tot het uitbreidings plan ..Bloemendaal-Overveen" merk te de heer Strack van Schijndel (K.V.P.) op, dat naast het betrokken gebied een buurt ligt met smalle stra ten. De meeste auto's worden daar bij gebrek aan garages langs het trot toir „gestald". Hij vroeg daarom, of in dit uitbreidingsplan niet bepaalde voorzieningen konden worden getrof fen. Bijvoorbeeld het maken van par keergelegenheid of de bouw van boxen. De voorzitter verklaarde daarop, dat deze kwestie reeds in de betrokken commissie ter sprake is geweest. In bedoelde buurt zullen parkeerhavens worden aangelegd. Met de politie is inmiddels contact opgenomen om te bekijken, of de straten soms overvol zijn. Dat blijkt (nog) niet het geval te zjjn. Enige «rees voor de toekomst Is er natuurlijk wel. Maar in het uitbrei dingsplan zullen voorzieningen worden getroffen. De heer Brückmann (V.V.D.) maakte onder meer bezwaar tegen de hoogbouw in dit plan. Op Lindenheuvel zou een torenflat komen van elf verdiepingen. De flat komt dus boven de bomen uit. Vijf verdiepingen achtte hij meer dan voldoende. De voorzitter gaf daarop als zjjn me ning te kennen, dat het moeilijk is een bepaalde norm voor de hoogte aan te leggen. Men gaat er meestal van uit, dat de gebouwen niet van- uit de Kennemerduinen te zien mo gen zijn. Volgens hem zal het alle maal wel meevallen. Niettemin zeg de hij toe, dat het college met de wens van de raad rekening zal hou den. Er ontstond nog enige discus sie over de wegenaanleg binnen het plan, maar uit de woorden van de voorzitter bleek dat niet alles gerea liseerd hoefde te worden. Naar aanleiding van de wijziging van de beheersverordening voor de al gemene begraafplaats zei wethouder Van der Laan, dat de bestaande rech ten gehandhaafd zullen blijven. De ge meenteraad ging tenslotte aeoord met de aankoop en plaatsing van een de montabel kleedgebouw voor Mariën- weide. De afwerking van het sport veld moet dit jaar haar beslag krijgen. Er zullen ter plaatsing van het ge bouw nog al wat bijkomende kosten komen, maar daarover zal de raad een afzonderlijk voorstel worden ge daan. Op een desbetreffende vraag ant woordde de voorzitter nog, dat ook el ders voorzieningen voor sportgebouwen getroffen moeten worden. Plannen zijn er wel in de maak, maar men zal er rekening mee moeten houden, dat een rijksgoedkeuring heel lang op zich laat wachten. Zeker bij sportzaken. By de rondvraag werd onder meer geïnformeerd naar het rapport over de raadhuisbouw. Wethouder Hijszeler kon mededelen, dat het nu grotendeels klaar is. Binnenkort komt de commis sie, die het moet samenstellen bijeen, om het af te werken. HAARLEM, 18 april Een geldboe te van 200 eiste de Haar'emse offi cier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bonman, vanmorgen tegen een 43-jarige secretaris uit Heemstede, die op 15 november van het vorig jaar op de Paviljoenslaan met zijn auto een meisje zou hebben aangereden. Ver dachte reed in de richting van de Klei ne Houtweg, toen plotseling uit een van de dashbordkastjes zijn wegenkaart viel. Hij remde af en bracht zijn wa gen uiterst rechts van de weg. Lang zaam rijdend bukte hij zich om de kaart op te rapen. Toen hij zich weer opricht te bemerkte h\j, dat hy op een aantal mensen inreed. Hy probeerde nog krachtig te remmen, waarbij zijn voet echter van de rempedaal gleed. Eerst raakte hjj een fietsende dame. Daarna reed hij het meisje aan. Met een linker-onderbeen fractuur moest het meisje in het Grote Gasthuis worden opgenomen. Gevreesd wordt dat zij, tengevolge van de aanrijding, blijvend-invalide zal zijn. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. KRANSLEGGING De jaarlijkse kranslegging bij het monument achter de Ned.Hervormde kerk zal dit jaar plaatsvinden op 10 mei om 7 uur 's avonds. De krans zal worden gelegd door de burgemeester van Bloemen daal, dr. D. H. Peereboom Voller. Advertentie HAARLEM, 19 april In de grote zaal van het Concertgebouw hebben de bejaarde leden van de Stichting Adop tie Commissie Bejaarden met een groots muziekfeest het tienjarig be staan van hun stichting gevierd. Giste ren zijn zij 's middags en 's avonds bijeengekomen om te luisteren naar een programma, waarbij de AVRO, verschillende orkesten en tal van voca listen zich van hun beste zijde lieten zien. Ook van buiten de stichting was er belangstelling voor de bijzondere jubileumviering: de heren A. de Boer, hoofdcommissaris van politie. A. van der Veldt, wethouder van sociale zaken, en J. Fonttjne, oud-hoofdcommissaris, kwamen een kqkje bij het feest nemen. Natuurlijk vielen er bij deze byzondere gebeurtenis de nodige onderscheidin gen. Als trouwe donateur-wervers wer den de heren C. van Beekum en J. Stollenga naar voren geroepen. Zy ont- i Advertentie) ■jassen HAARLEM: GROTE HOUTSTRAAT 32, tel. 13440 CINEMA PALACE (8e week): West Side Story. 14 jaar Dag. 2 en 8 uur FRANS HALS: Degens, dolken en doodsge vaar. 14 jr, 2. 7 en 9.15; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: Sodom en Gomorra, 14 j. Dagelijks 2 en 8 uur. LUXOR: Parijse perikels, a.l. 2, 7 en 9.15; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: 'sNachts kan van alles ge beuren, 14 j., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXYvr. t.m. zo.) Drie revolverhelden, 14 j. Ma, t.m. do.: Hellegebroed, volw 2.30, 7, 9.15; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Mon oncle. a.l. vr., za. en zo. 2.15, 7 en 9.15 uur; ma. t.m. do. 2.15 uur. Der Rosenkavalier, 14 j. ma. t.m. do. 8 uur. MINERVA: Drie dolle tantes, a.l., vr. en di .15 uur: za. en zo. 9.15 uur. Piefke, de schrik van de compagnie, a.l., vr. en za. 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uur. Vrijdag 19 april. Concertgebouw, 8.15 uur: Salzbureweek. Concert door het Mozarteum Orkest o.l.v. Mladen Basic. Woensdag 24 april Grote of St. Bavo Kerk, 8 uur: Salzburg- week. Orgelconcert door Albert de Klerk, m.m.v. Annette de la Bije, sopraan en Jan Hesmerg, viool. Donderdag 25 april Concertgebouw, 8 uur: Concert door Haar lems Chr. Mannenkoor en het Haags Ma- trozenkoor. m.m.v. Sipke de Jong. piano. Vrijdag 19 aprU. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Nathan de Wijze" van G. E. Lessing. Regie: Vladek Sheybal. In de hoofdrollen Henry Orri en Guus Hermus. Zaterdag 20 april Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Co- medie met „Tocht naar het duister" van Eugene O'Neill. Regie: Frans van der Lin- gen. In de hoofdrollen: Ida Wasserman, Paul Steenbergen ên Eric van Ingen. Zondag 21 april Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Co- medie met „De zaak Howard" van Ronald Miller. Regie: Bob de Lange. In de hoofd rollen: Leo de Hartogh, Joris Diels. Maandag 22 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep En semble met „De duivel hale ze" van Robert Thomas. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrol len: Conny Stuart, Heieen van Meurs en Ton van Duinhoven. Dinsdag 23 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep En semble met „De duivel hale ze" van Robert Thomas. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrol len: Conny Stuart, Heieen van Meurs en Ton van Duinhoven. Woensdag 24 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nw Rott. Toneel met „Niemand van ons" van S. Lenz. Re gie: Robert de Vries. In de hoofdrollen: Bernard Droog, Arnold Gelderman. Maandag 22 april Concertgebouw, 8 uur: Israëlisch Dans theater „Karmon Israeli Dancers and Sin gers". Raamvest 5. Iedere avond Cabaret van 9 tot 11 uur „Adam en Eva' van 8 tot 2 uur Maandag 22 april Rest. Brinkmann, muziekzaal, 8 uur: Ver eniging „Haarlem", Ir. J. Bardet spreekt over „De rol van de kastelen ln de ge schiedenis van Kennemerland". Frans Halsmuseum, 8 uur: Salzburgweek Dr. K. Willvonseder uit Hallein spreekt over „De kunst der Kelten". Dinsdag 23 april Rest. Brinkmann, 8 uur: Ver. St. Adelbert, Dr. P. A. Elderenbos spreekt over de kloos terorde van Taizé. Houtmanpad 22, 7.30 uur: Jeugd en Mu ziek, de heer H. Brouwer spreekt over en geeft demonstraties op de doedelzak. Woensdag 24 april Aula A. H. Gerhardschool, Raaks, 7.30 uur: Haarlemse Discoclub, grammofoonpla- tenconcert. Programma: Schumann, Pijper Badings, Beethoven. Donderdag 25 april Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsvergade ring. Stadsschouwburg, 8 uur: W.I.Z.O., Forum met „Die Fledermaus". Frans Halsmuseum; Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dag. van 105 u. Zo. 15 uur. 10 april t/m 19 mei: avondopenstelling met kaars- verlichting, bloemen, floodlight en oude muziek. 8.3010.30 uur. Teylers Museum. Schilderden 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school ïfie t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van U—3 uur Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76 Uude religieuze kunst, scttlldertlen middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012 30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur In 't Goede Uur, Nieuwe Kerkspleln Maand april: Tekeningen en grafiek van Ruth Fischer Museum ,,'t Huis van Looy". t/m 3 Juni: Van vormende hand tot lopende band Geopend dag. van 1017 uur. Zo. van 13— 17 uur. Tot en met 3 juni. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land l rood Expositie van schilderijen »n Uno's van Henk van der Horst. Geopend dagelijks van 95 uur. Tot 20 april. Keukenhof. Llsse, tot 15 mei openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Geopend van 8 uur v.m tot een half uur na zonsondergang. Kasteel Keuken hof, schilderijen, plafondschilderingen en kunstvoorwerpen Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse weg 158 Tentoonstelling van grafiek van Flip van de Burgt. Geopend dagelijks 10-5 uur Zo 2-5 uur Vishal. Tentoonstelling Keltische Kunst, bodemschatten uit Salzburg. Geopend dag. 10-5 uur, zo.- en feestdagen 1-5 uur, iedere vrijdagavond 8-10 uur t.m. 2 juni. vingen namens een dankbare leden- schare een kist sigaren. Ook de Rode Kruis-helpers, die zich al jarenlang voor de feestavonden voor de bejaar den inzetten, werden niet vergeten. Hun vertegenwoordiger, de heer L. A. Op- huyzen, ontving uit handen van de oprichter en voorzitter van de stichting, de heer J. W. Th. Fibbe sr, een vaantje waarop het opschrift van waardering voor de hulp getuigde. De vice-voorzit- ter van de stichting, de heer B. van der Wal, tenslotte richtte zich tot de grote man van de bejaardenvereniging, de heer Fibbe. Deze had de vereniging gemaakt tot een echte steun voor de bejaarde leden en had zich daarby door geen enkele tegenslag uit zijn evenwicht laten brengen. Ook mevrouw Fibbe werd in de hulde betrokken en ontving een boeket bloemen. De optredende musici, zangers en zangeressen, een groep AVRO-artisten, lieten niets na het de bejaarden zo prettig mogelijk te maken. Vele roman tische ouderwetse wysjes waren voor deze gelegenheid op het repertoire ge nomen. Grote indruk liet Jules de Cor- te na, die met zijn ,,Ik zou wel eens willen weten" kenneiyk de goede toon te pakken had. Dankbaar applaus ont vingen ook de andere zangers en zange ressen, onder wie Mieke Telkamp, Truusje Koopmans, Karei van der Vel den en Dick Doorn. De Zaaiers o.l.v. Gerard van Krevelen en de Wind molens o.l.v. Johnny Holzhuizen zorg den voor passende begeleiding en vlot te instrumentale nummers. De naam Ruth Fischer is verbon den met felle tekeningen van die ren, een specialisme waaraan zij zich tot voor een paar jaar ge heel wijdde. Haar voorkeur ging daar bij uit naar de wat excentrieke, die ren die zij opzoekt in Artis en waarin haar de humor treft in proportione- ring en houding. Van die soms wonderlijke creaturen weet zij heel boeiende tekeningen te ma ken die gespannen zijn getrokken en sprekende kenmerken weergeven van het schichtige moment waarop het dier onbewust poseerde. Enige van die subtiel-nerveuze teke ningen zijn wel te zien in haar ten toonstelling, deze maand te zien bij „In 't goede uur", maar het accent valt daar op een ander soort onderwer pen. Tijdens een reis door Italië was zij getuige van volksfeesten, waarbij ballonnen in de meest fantasierijke vorm en kleur een even feestelijke als magische rol spelen. Dit leverde voor haar voldoende stof om een cyclus te keningen en rijk gekleurde linosneden te maken. Deze vormen het hoofdbe standdeel van de expositie. Ruth Fischer heeft er boeiende composities van gemaakt, die evenals haar dierte- keningen een verrassende pointe heb ben, nochtans zonder deze rechtsteeks aan het object te ontlenen. Een aantal actietekeningen uit de ne geropera ..Porgy and Bess" rondt de tentoonstelling af, die in afwisseling en beeldende intelligentie een boeiend ge heel vormt voor wie de moeite wil ne men een meer dan vluchtige blik op het werk te werpen. L. T. HAARLEM, 19 april B. en W. van Haarlem stellen de raad voor 6500 ra2 grond in Schalkwük-B voor 43,- per m2 te verkopen voor de bouw van een Protestants-Christeiyke Huishoudschool. Een bedrag van 1150,- wordt ge vraagd voor het verbeteren van de w.c.'s in de kleuterschool „De Kinder tuin" aan de Tesselschadestraat. Voor het treffen van voorzieningen aan de kleuterschool „Delftwük" wordt 475,- gevraagd. Het verbeteren van de w.c.'s in de Kleuterschool „De Kleuterwereld" aan de Corn, van Noordestraat wordt 4500 gevraagd en voor het verbouwen en uit breiden van de protestantse kleuterschool aan de Colensostraat is een bedrag van 53.795,- nodig. Voor het aanleggen van linoleumvloerbedekking en het aan schaffen van een gasgeyser in de pro testantse kleuterschool aan de Raaf straat wordt 1372,- gevraagd en voor de aanschaf van meubilair en ontwik kelingsmateriaal voor de christelijke kleuterschool aan de Colensostraat 1015,-. Een aantal voorzieningen aan de christeiyke kleuterschool aan de Van Egmondstraat gaan 10.687,- kosten en voor het aanschaffen van meubilair voor de personeelskamer van de christeiyke b.l.o.-school aan de Llnnaeuslaan wordt 564,- gevraagd. Het aanschaffen van aanvullende leer middelen voor de protestantse kleuter school „Kleuterhonk" in Schalkwijk kost 239,- en voor het inrichten van een tweede klas van de katholieke kleu- ZANDVOORT, 19 april De „B.P." zal bij het door haar gepachte parkeer terrein aan het Groen van Prmsterer- plein te Zandvoort een „quick-service- station" met dienstwoning bouwen. Voor dit doel zal de gemeente 460 m2 grond verkopen voor 20 per m2 Voorts wordt aan de raad voorgesteld dit parkeerterrein te vergroten waar door de capaciteit met 125 auto's zal toenemen. De kosten daarvan worden geraamd op 49.000. Teneinde deze las ten te kunnen dekken, zal de pacht van de „B.P." worden verhoogd tot 9000 per jaar. De „Shell-Nederland" zal aan de Dr. C. A. Gerkestraat, nabü de Zandvoort- selaan een verkoopstation voor benzine vestigen. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld, daartoe het recht te ver lenen tegen betaling van 9.000 per jaar. Deze ontvangst is voldoende om de helft te dekken van de kosten ad 235.000 voor de aanleg van een par keerterrein by het circuit, waartoe de raad in 1961 besloot onder voorwaarde dat de rente en aflossing van dit kapi taal zou worden gevonden door met benzine naatschappy'en te sluiten over eenkomsten inzake benzinepompen. Voorlopig zal dus de helft van het ge projecteerde terrein worden aangelegd. Burgemeester en wethouders beraden zich nog omtrent de mogelijkheid om het resterende gedeelte te doen finan cieren. HAARLEM, 19 april Door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" wordt zondag in het Van der Aart sportpark te Haarlem-noord de vyfde rit van het nederlaagtoernooi gereden met het hoofdstedelijke „Ulysses" als tegenstander. Men verwacht daarvoor onder meer van de Haarlemse club een Chrig Plus, Tom de Klerk, Marcel Rutte en Jan Aldershof aan de start. In de vier voorgaande ritten met ,,De Bataaf", „Le Champion", „Kennemer land" en „Olympia" is „De Kampioen" nog steeds ongeslagen gebleven en ook in de ontmoeting met „Ulysses" heb ben de renners uit de Spaarnestad weer goede kansen om aan de winnen de hand te blijven. in (Advertentie) Officieel verkoop-adres (zolang de voorraad srtrekt): Sigarenmagazijn JAC. GROENEVELD, Oranjestraat 50-52, Haarlem-West, Telefoon 12123 (K 2500). tersehool in Schalkwijk wordt 4273,- gevraagd. Een bedrag van f 607 is no dig voor de aanschaf van schoonmaak middelen voor de Mariëtta-kleuter- school aan de Van Zeggelenstraat en voor het treffen van voorzieningen in het gebouw van de Dr. Huetschool voor debielen, aan het Prinsen Bolwerk, is 81.250,- nodig. Tenslotte wordt van de raad gevraagd de uitbreiding goed te keuren van het leerplan van de katholieke Huishoud school met een voor-opleiding „leer ling-kapster". De kappersbonden zien de behoefte aan een dergeiyke opleiding niet, aangezien er voldoende opleidings- mogeiykheden voor kappers en kap sters bestaan. De inspectrice van het Nüverheidsonderwys wijst er evenwel op, dat het hier gaat om een voorop leiding en niet. van een beroepsoplei ding. HAARLEM, 18 april In de kantine van Vermaats Pakkerüen V.V. is gis termiddag de heer T. Sterk gehuldigd, die 25 jaar by het bedryf werkzaam was. De directie en het vrijwel voltallige personeel waren by de huldiging aan wezig. De jubilaris, begonnen als ver koper, op het ogenblik als chef-maga zijnmeester bij het bedrijf in dienst is, werd door enkele sprekers, directiele den en collega's, hartelijk toegespro ken, terwijl hem bovendien door de di recteur van het bedrqjf de zilveren me daille van de My. voor Handel en Nij verheid opgespeld werd. Vanwege de directie ontving de heer Sterk een gou den horloge, de collega's bedachten hem met enkele gereedschappen. ZANDVOORT, 19 april In 1960 be sloot de gemeenteraad van Zandvoort om aan de stichting „Kennemer dieren tehuis" te verkopen een perceel grond achter de „Corodex"-fabriek, voor f 5,- per m2 zulks ten behoeve van de bouw van een streekdierenasyl. By nadere overweging biykt deze omgeving voor dit doel minder geschikt te zyn. Overeenstemming is bereikt omtrent de verkoop van een verder noordelijk gelegen terein, groot 13200 m2 voor 50.000. De gemeente zal dit terrein dan bouwrijp maken, de toegangswe gen aanleggen, enz. waarmede een be drag van 121000 is gemoeid. De oor- fP™')keHjke grondkosten bedroegen 4000,- zodat de gemeente op deze transactie rond f 75.000,- verliest. Daar staat echter tegenover, dat de gemeen te de aanvankelijk voor 37330,- ver kochte grond nabij „Corodex" thans voor bedrijven e.d. kan verkopen voor in totaal rond 130.000,-. De gemeente calculeert het voordeel van deze nieu we transactie dus op netto rond f 17.000. HAARLEM, 18 april De parochie van St. Jan aan de Amsterdamstraat heeft zondag 21 april weer een neomist in haar midden. Pater J. J. van Gel dorp, wiens ouderiyk huis in de van Keulenstraat no. 67 staat, zal zaterdag 20 april tussen 6.30- en 7.15 uur op fees telijke wijze van huis worden gehaald en daarna om half acht op plechtige wijze in zijn parochiekerk worden inge haald. Zondag draagt de neomist om half tien zqn eerste plechtige H. Mis op. 's Middags recipieert hy met zqn fa milie van 2 uur tot 3.30 uur in het parochiehuis aan het Teylerplein. De kerkelijke viering wordt 's middags om 4 uur besloten met een plechtig danklof. HaarlemTYBB-Celeritudo, Schoten- Aalsmeer, Onze Gezellen-EHS. Heemstede: RCH-Longa. Hillegom: Hillegom-Foreholte. Noordwük: SJC-VCS. Hoofddorp: Hoofddorp Boys-F oreholte. Halfweg: NAS-THB. Zandvoort: Zandvoortmeeuwen-Ripper- da. IJmuiden. Stormvogels-KFC. Bloemendaal: Bloemendaal-Zaanlandia IJmuiden: Stormvogels-KFC. Velsen-noord: WB-Zeeburgia. Beverwyk: De Kennemers-QSC, DEM- Wök aan Zee. CastricumVitesse-Velsen. (Advertentie) m L Een rijk bezit zo'n stoere katoenen regenjas I van tippits! kunt kiezen uit de enorme Ifeollektie van de speciaalzaak, o.a. modern r kort. favoriet bij de automobilist, maar bok i in lange modellen, wat vele heren nog pre- feroren, is een ruime keus. In moderne ge-j dekte tinten die de man van vandaag zo op prijs stelt! HOOFDDORP, 18 april Gistermid dag om twee uur is de 23-jarige mej. van R. gewond geraakt, toen zij met haar bromfiets tegen een vrachtauto gereden was. De auto werd bestuurd door een 22-jarige Haarlemmer, die op de Sloterweg onder Hoofddorp reed. Da man sloeg naar links af, kenneiyk om een erf op te rijden. Hij heeft vermoedelijk niet op het andere verkeer gelet. Voor het meisje op de bromfiets werd in ieder geval de doorgang plotseling ver sperd. Zy reed tegen de auto op en kwam te vallen. Zy liep wonden aan haar hoofd en een der benen op. Per ambulance werd zy naar haar huisarts gebracht, die onderzoek in een zieken huis te Haarlem nodig achtte. HAARLEM, 18 april De hoofd klasse-wedstrijden, die gisteren in hel Krelagehuis werden gespeeld, hebben beide een ander spelbeeld te zien ge geven dan verwacht. Het treffen tussen die Raeckse en het Haagse Celebes be gon normaal; na 7 minuten was de eerste set in het voordeel van de be zoeksters beslist. Ook in de tweede set bouwde Celebes een ruime voorsprong op, 4-10, maar daarna was het mei het overwicht van het team van mej. Van Beelen gedaan. De thuisclub vocht met een verbetenheid, die wy lang heb ben gemist, voor een goed resultaat. De dames Witkamp en Slurink traden aanvallend zeer op de voorgrond en daarnaast speelden de jongere krach ten, de dames Berkhof en Renes, een uitstekende party. De Haagse dames hadden kenneiyk niet op deze tegenstand gerekend en mogen zich met de twee winstpunten, die op het nippertje werden behaald, gelukkig prijzen (15-17, 16-14, 15-12 en 13-15). By HVSUS hadden wy wel op een spannend en langdurig duel gere kend, maar deze ontmoeting had juist een uiterst eenzydig verloop. Met 4-15, 6-15 en 4-15 legden de Amsterdamse stu denten beslag op de zege en daarmede op de kampioenstitel. By de heren eerste klassers deden zich geen verrassingen voor. Gios, in de tweede competitiehelft veel beter op dreef dan in de eerste, klopte de OVRA-reserves met 15-2, 15-10 en 15-13 en De Blinkert bleek te sterk voor WIK (15-10, 15-11 en 15-3). In de dames eer ste klasse leverde Velox een goede pres tatie door Blinkert 2 met 15-6, 15-3 en 15-4 te kloppen. Het eerste team van de groen-witten kwam wel tot winst; Gios werd met 15-11, 15-6 en 15-11 ver slagen. De uitslagen DAMES: Die RaeckseCelebes 2-3. De BlinkertGios 3-0, VeloxDe Blin kert 2 3-0, PSVHdie Raeckse 4 0-3$ Gios 2—HBC 3 0-3, JBS—PWN 2-2, HVS De Blinkert 4 3-0. HEREN: HVS—US 0-3, Gios—OVRA 2 3-0, De Blinkert—WIK 3-0, HSVC-- Alliance '22 4 3-0, EnergieFES JBS—De Blinkert 2 1-3, PWN 3—HVS 4 0-3, PSCBDSS 2-2, PWN—PSVH 3-0. FES 2—WIK 3 3-0, OVRA 5—OSS 3-0, Energie 2OSS 2 3-0. J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2