Gezin dakloos door brand Thema: de Kardinaal en Bergrede bisschop bij Pax Christi-voettocht Bedevaart door de lente van het Brabantse land Doorbouwen bij ongunstig weer Een dak is HEINZ KATHOLIEK MILITAIR TEHUIS IN GRAVE Gunstige beslissing omtrent rijksgarantie in zicht Linnaemhof - PRIL GROEN - door ambassadeur Attractieve speeltuin geeft 15 mei vrij spel geopend V. V. V. - Bergen krijgt geheel nieuw bestuur méér aan een ferme parapluie \fgjoL4quë4 Beroep minister op gemeenten Rath doodeheefver. O Prof. Zijlstra: beleid was goed Inzegening door mgr. Bekkers Nieuwe anjer voor dr. H. A. Cidor Jan Huckriede „IFein, Kunstmaand und Gesang Ruimtevlucht Cooper uitgesteld „Even" een Oosters menu maken Benoeming Crisis loopt af Voorzitter geëerd om verdiensten TWEE KINDEREN VERONGELUKT VRIJDAG 19 APRIL 1963 vraagt U van Uw huis: beschutting tegen regen - meer *uet? Of wilt U dat het een „thuis" is? Vraag dan by de vakman de nieuwste sta dboeken van R&D-behang. £en kleine bloemlezing uit de grote collectie ontvangt U als een briefkaart (voorzien van ct- extra postzegels) stuurt r?n Doodcheefver, afd. ■u, Postbus 375, Amsterdam. 't is Heerlijk-'t is Handig-'t is HOOGEVEEN, 19 april Kort na middernacht is hier aan de Kalkoven straat een door het gezin K. Snippe bewoonde alleenstaande arbeiderswo ning door brand verwoest. Man, vrouw en twee jongetjes van vijf en drie jaar, van wie één mazelen had, moesten in nachtgewaad de straat op vluchten. Van de inboedel kon niets worden gered. De brandweer was het vuur bin nen een uur meester. Het gezin was tegen brandschade verzekerd. Oorzaak van de brand is vermoedelijk een lek kende oliekachel geweest. CAPE CANAVERAL,, 19 april (Btr) De voor 7 mei vastgestelde lancering van de Amerikaanse astronaut Leroy Gordon Cooper is uitgesteld, aldus is van welingelichte zijde meegedeeld. De nieuwe datum voor de voorgenomen vlucht van 34 banen om de aarde zou 14 mei kunnen zijn. Het uitstel zou te wijten zijn aan een aantal technische moeilijkheden van onder geschikt belang". zenier vooral waarderen als een man, met wie ze openhartig kunnen praten. Een aardig moment was het, toen een van de militairen in Grave ver klaarde, hoe zeer dit katholiek mili tair tehuis gewaardeerd wordt. Hij bood een kruisbeeld, een klok en een schilderij aan. Het geld hiervoor werd met een cabaretvoorstelling bi/ elkaar gebracht. De voorzitter van de Centrale, de heer W. G. P. Essers, vertelde een en ander over de financiële zorgen, maar had goede hoop, dat de katholieken die zullen verlichten. Zo moet er be slist ook op Aruba een opvangcentrum voor onze katholieke militairen komen, dat echter 500.000,- gaat kosten. Met het tehuis in Grave is ruim 150.000,- gemoeid geweest. Leerlingen van de eindexcmenklassen Van de middelbare scholen en kweke lingen zijn gisteren op weg gegaan voor de Pax-Christi- voettocht door het mooie, Brabantse land, met als einddoel Den Bosch. Deze zuster gaat in Uden, een van de startpunten, na aankomst van de deelnemers, haar papieren nog even na. (Van onze verslaggever) DEN BOSCH, 19 april. Ruim 2600 middelbare scholieren en kwekelingen zijn vandaag in tien verschillende plaat sen op weg gegaan naar Den Bosch, het eindpunt van de zesde Pax Christi- Voettocht. Ze trekken in kleine kapit tels van 25 man, zingend, biddend, blaar vooral pratend over het thema Van de tocht: de Bergrede. Kardinaal Alfrink, die zondag met de trekkers de Eucharistie zal vieren, gaf van daag al blijk van zijn belangstelling, door een bezoek te brengen aan en- (Eigen bericht) DEN HAAG, 19 april In een cir culaire aan de gemeentebesturen wijst de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid er op, dat de afgelo pen winter de noodzaak van beper king van het vorstverlet in de woning bouw nog eens heeft benadrukt. De minister heeft hieromtrent overleg ge opend met de organisaties van werk gevers, van werknemers en met het risicofonds voor de bouwnijverheid. Uit de eerste besprekingen is reeds gebleken dat niet de werkgevers en werknemers alleen kunnen bepalen ol al dan niet zal worden doorgewerkt. Ook de opdrachtgevers en architecten nebben daarin een belangrijke stem. Voor wat de woningwetbouw betreft, doet de minister daarom een beroep °P de gemeentebesturen om reeds bij de voorbereiding van de plannen de maatregelen te treffen die het door- Werken bij minder gunstige weersom standigheden zullen bevorderen. Als voorbeeld noemt de minister dat bij vriezend weer reeds bij het optre den van weerfase 1 het werk geen door gang vindt. De minister meent dat hierin verandering kan worden ge bracht en dat getracht moet worden re bereiken dat zelfs bij weerfase 4 (niet meer dan 5 graden vorst) wordt doorgewerkt. (Advertentie) ontwerpers en fabrikanten van behang. keie routes; eerder op de dag had de bisschop van Groningen, mgr. Nier man, een aantal rustplaatsen bezocht. De deelnemers waren donderdag middag bijeengekomen op de Bossche Parade, vanwaar ze in extra bussen naar de startplaatsen werden ge bracht; dat wil zeggen naar een punt op een kilometer of zeven van die startplaatsen. Door deze „dropping" kregen ze alvast een aanlooproute, waarop ze met elkaar konden kennis maken. De extra-wandeling die in het door de lente gekuste Brabantse landschap op zichzelf al bevrijdend was bleek zeer gunstig te zijn voor het acclamatiseren. Sommige groepen waren er na de eerste kilo meters al zo in, dat ze al direct in discussie gingen over godsdienstige en kerkelijke onderwerpen, zoals de paasbiecht en het seminarie. Op de meeste routes was het gesprek ech ter nog gewijd aan meer profane on derwerpen, heel speciaal aan het eindexamen, dat voor 80 pet van de trekkers in zicht is. De deelnemers zijn zo over de ka pittels verdeeld, dat elke groep uit le- (Advertentie) Waarom niet? Kan gemakkelijk nu, met Heinz Nasi en Bami Goreng in blik* Twee nieuwe kant-en-klaar specialiteiten om meteen te proberen! Twee van de 57variëteiten den van verschillende scholen bestaat, meestal uit diverse delen van het land. Het was helaas niet mogelijk, het aan tal jongens en meisjes per groep on geveer in evenwicht te houden, gezien het grote aantal vrouwelijke kwekelin- gen.Van de 2600 deelnemers zijn bijna 2200 middelbare scholieren. Men over weegt nu al, om het aantal vrouwelij ke kwekelingen volgend jaar te beper ken tot het aantal van de mannelijke deelnemers, zodat men kapittels kan vormen, waarin meisjes en jongens althans wat de getalsverhouding be treft eikaars gelijken zijn. In de meeste startplaatsen hebben de jonge Pax-Christi-pelgrims gister avond behalve met elkaar ook kennis gemaakt met een deel van de bevol king en enkele van haar plezierige ac tiviteiten. Vandaag, op de eerste offi ciële trekdag, bleken de meeste deel nemers volop klaar te zijn om te kun nen overgaan tot het eerlijke, open ge sprek in de kleine wandelgroepen, welk gesprek de ziel vormen van de mas sale bedevaart. AMSTERDAM, 19 april „Het is In het belang van land en volk dat het beleid van het kabinet De Quay in hoofdlijnen wordt voortgezet. Wie dan mee wil doen aan het nieuwe kabinet is een interessante vraag maar van se cundaire aard." Dit zei gisteravond de minister van Financiën, prof. dr. J. Zijlstra op een verkiezingsvergadering van de anti-revolutionaire partij in de hoofdstad. „Dit kabinet heeft een zodanig beleid gevoerd dat wij niet nog eens een nieuw woord, na consumptiebeperking in 1952 en bestedingsbeperking in 1956, hebben behoeven te verzinnen", zo zei hij. Sprekende over de loonpolitiek zei de bewindsman, dat men in Nederland in verhouding met andere landen het verst geslaagd is in het niet verder gaan dan de economie kan dragen en het gaande houden van de vrijheid van onderhandelingen in de bedrijfstakken. TILBURG, 19 april Het generaal bestuur van de congregatie der mis sionarissen van de Heilige Familie heeft pater A. v.d. Broek per 1 mei benoemd tot rector van de missiepro- euur St. Theresia te Tilburg. Pater Van den Broek is verscheide ne jaren kapelaan geweest in Helmond. Twee jaar was hij verbonden aan het werk van de „Open Deur" in Amster dam. (Van een onzer verslaggevers) GRAVE, 19 april Nabij de grote weg tussen Nijmegen en Den Bosch alhier, naar ontwerp van de Haagse architect C. F. L. van der Lubbe, een vriendelijk gebouwtje verrezen, waar- In het katholiek militair tehuis is on dergebracht. Op de betekenis daarvan voor de vele in deze omgeving geleger de manschappen wees de bisschop van Den Bosch, mgr. W. Bekkers, nadat hij gistermiddag de inzegening had verricht. Als eis wilde de bisschop aan een militair tehuis stellen, dat daar de mogelijkheid geboden wordt voor het beleven van mede-menselijkheid. De dienst leert reeds, hoe men op elkaar aangewezen is, maar hier moet iemand met moeilijkheden door een ander met begrip opgevangen kunnen worden. Het contact kan ontstaan bij lectuur, door een gesprek aan de tapkast of misschien wel in een stil hoekje. Mgr. Bekkers vertrouwde er op, dat de jongens in militaire dienst bij het afzwaaien meer mens zullen zijn ge worden. Bij dit proces kan het militair tehuis z.i. een grote rol spelen. Staats secretaris M. R. H. Calmeyer, die de offiöiële opening verrichtte, herinnerde eraan, dat de bouw van dit tehuis een afsluiting betekent van een z.g. acht- tons plan. Minister Staf had destijds een subsidie van vier ton toegezegd aan de centrale van Katholieke Mili taire Tehuizen en de protestantse zus tervereniging „Pro Rege", als deze zelf ook vier ton bij elkaar konden brengen voor acht tehuizen. De Ka tholieke Centrale heeft daarvoor vijf nieuwe tehuizen gebouwd en drie her steld. De staatssecretaris kon nu de mede deling doen, dat het er met de nieuwe aanvrage om een rijksgarantie voor leningen ten behoeve van zes nieuwe tehuizen gunstig voorstond. Hij dacht wel, dat nog in zijn ambtsperiode de beslissing zou vallen, zij het, dat niet alle wensen vervuld kunnen wor den. De hoofdlegeraaiknoezenier, kolonel P. G. M. Schoonebeek, zei te menen, dat door de aanwezigheid van geeste lijke verzorgers in het leger het mili tair tehuis wel eens ondergewaardeerd wordt. Een enquête onder militairen bracht aan het licht dat zij de aalmoe- Mgr. W. AT. Bekkers, bisschop van Den Bosch, kon na de inwijding en opening van het nieuwe katholieke militaire tehuis in Grave de verleiding niet weerstaan de biljartkeu even ter hand te nemen, onder het welwillend, maar kritisch oog van de eerste militaire bezoekers. BENNEBROEK, 19 april Lin- naeushof, de historische tuin in Benne- broek, heeft gisteren voor de achtste maal zijn poorten geopend. De ambas sadeur van Israël, dr. H. A. Cidor, was er speciaal voor naar Bennebroek ge komen. Directeur H. W. Roozen van Linnaeushof had in zijn openingstoe spraak uiteengezet, dat de sierteelt in Israël met erg veel moeilijkheden te kampen had en ambassadeur Cidor haakte daarop in met te constateren, dat z\jn komst naar Bennebroek de Hol landse bollenkwekers derhalve wel wel gevallig moest zijn. Ter ere van de officiële opening van Linnaeushof kreeg de Israëli sche ambassadeur een boeketje aan geboden van een nieuwe anjervarië teit, die de Heemsteedse firma Erens heeft gekweekt en die de naam zal krijgen van prof. Martin Buber, die dit jaar de Erasmusprijs heeft gewon nen. Hoewel de bolbloemen zich als gevolg van het koude weer nog nauwelijks la- iiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiNiiiimiiiiiiiiiiiiii IIIIIII1IIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ten zien, biedt Linnaeushof toch al veel schoons. In de tropische plantenkas de inhoud heeft dank zij een uitstekend functionerende verwarmingsinstallatie de barre winter overleefd is een nieuw Minicorso gebouwd. De miniatuur-cor sowagentjes zijn vernieuwd en in een „natuurlijke" kasrijke omgeving ge plaatst. Nieuw is, dat vanaf 15 mei de Lin naeushof een bijna één hectare grote speeltuin krijgt met bijna vijftig attrac ties als een kabelbaan, vier glijbanen en een kettingbrug. In_ Linnaeushof zelf is een bronzen beeldje geplaatst van de Haarlemse beeldhouwster Janneke Ducro. De nieuwe speeltuin een der grootste van ons land zal op 15 mei door Godfried Bomans worden geopend. De Linnaeushof is niet speciaal af gestemd op het „bollenseizoen Hoewel er als men het seizoen mee heeft tal van bolbloemen te zien zijn, biedt de tuin in later maanden vele moge lijkheden als wandeltuin met prachtig groen, bossages en „gewone bloe men. Dat is dan ook de reden, dat Lin naeushof tot 15 september geopend kan blijven. Rond het restaurant zijn de ter rassen belangrijk vergroot en in de gro- te vijver zullen binnenkort zwanen en eenden worden geplaatst. De Israëlische ambassadeur, dr. H. Cidor, verkeerde gistermiddag in het charmante gezelschap van de Haarlemse bloemen meisjes. Hij had even tevoren de Lin naeushof in Bennebroek geopend. „Geef me maar een arm," zei hij. Wie zou hem ongelijk willen geven. (Van onze correspondent) ALKMAAR, 19 april. Het einde van de crisis in de V.V.V.-Bergen is in zicht. In een door circa 450 leden bezochte, zeer bewogen vergadering, Is de weg vrijgemaakt voor een nieuw bestuur. De bestuursleden A. Ursem en C. Zee (penningmeester) stelden hun mandaat ter beschikking. De heren J. Broersma en A. J. Dalloyaux, respec tievelijk voorzitter en secretaris, die aanvankelijk weigerden overeenkom stig het advies van de door de ANW ingestelde commissie hetzelfde te doen, stonden voor de keuze een voorstel van een commissie van goede diensten uit de leden, dat hun royement beoogde, in stemming te brengen, of vrijwillig hun mandaat ter beschikking te stel len. Hoewel zij eerst nog overwogen van de uitspraak van de A.N.V.V.-com- missie in beroep te gaan bij de rech ter, omdat zij van mening waren dat het onderzoek niet behoorlijk was ge weest, besloten zij na zich te hebben beraden toch maar vrijwillig heen te faan. Het vijfde bestuurslid, de heer Briefjes, volgde dit voorbeeld. Zij verbonden daaraan echter de voor waarde, dat terstond een nieuw be stuur gekozen zou worden, waarbij zij zich herkiesbaar stelden. De vergade ring ging hier niet mee akkoord en wilde een vrije stemming voor een ge heel nieuw bestuur in een volgende vergadering. De heer Broersma capi tuleerde tenslotte en verklaarde dat hij geen nieuwe strijd meer wenste en definitief aftrad. Hij zei de zorgen en de narigheden, die het voorzitterschap met zich bracht, niet langer te kunnen verdragen en wenste afscheid te ne men. Bij acclamatie benoemde de verga dering de 75-jarige voorzitter wegens zijn vele en grote verdiensten voor de V.V.V. tot ere-voorzitter, zulks tot diens grote voldoening. Een commis sie van vijf leden zal met het demis sionaire bestuur de verkiezing van een geheel nieuw bestuur voorbereiden, die in een ledenvergadering van 7 mei aan de orde komt. rein, Kunstmaand und 11/ Gesang", zo zou men de f V Amsterdamse Kunst- maanddirecteur Jan Huckriede eigenlijk wel kunnen karakteriseren: wat de wijn be treft, dat is één van zijn hob bies; dit edele vocht keuren verzamelen en drinken vindt hij één van 's levens machtig ste geneugten. In ZVz uur tijds twaalf soorten grondig proeven in een Maastrichts proeflokaal blijkt een niet te versmaden vakantie-occupatie. Zoiets heeft konsekwenties voor zijn wijn kelder, waar belegen exempla ren uit 1912 zich rijen naast de dernier cru de Beaune! Nauw verwant aan deze liefhebberij is zijn culinaire begaafdheid: eten koken wanneer de Kunstmaand- besognes aan de kant zijn is zijn dagelijks werk, of laten we zeggen, om zijn „Weib" niet te kort te doen, plezier. Dat onder al deze bedrij vigheden de wijsheid niet in de kan leyt, wordt alleen al bewe zen door het feit, dat dit jaar voor de dertiende maal de Am sterdamse Kunstmaand van start gaat. Huckriede is niet bij gelovig en ziet in dit getal geen onheilsbode; dit gesprek met hem vindt zijn oorzaak echter meer in het jubileumseizoen van het Kunstmaandorkest, dat dit jaar zijn tweede lustrum viert. Hoe die Kunstmaandbal aan het rollen is gekomen? Het begon in Hengelo in het jaar 1914, waar Jan Huckriede geboren werd als zoon van muzikale („mijn vader en moeder waren beiden verwoede zangers en steunpilaren van het Toonkunstkoor in Hengelo; als elfjarige jongen be- geleidde ik mijn moeder op concerten") maar niet bijster welgestelde ouders. „Geld voor een muziekstudie was er niet, en zo had ik twee- eneenhalf jaar een kantoorbaan; onderwijl reisde ik op en neer naar Arnhem om pianolessen te nemen bij Jaap Spaanderman. Deze heeft enige Twentse textielfabrikanten bewerkt(zoals Huckriede het zelf twee decenniën later zou doen ten bate van zijn Kunstmaand-) „om mijn vak studie te bekostigen aan het Muziek Lyceum in Amsterdam, waar hij mijn hoofdleraar bleef. Bij Badings leerde ik in die tijd driestemmige preludes en fuga's schrijven voor hel bijvak contrapunt. Nee, daarbij is het gebleven. Het componeren heeft me later nooit meer aangetrokken. Ik kreeg studie-toelage voor drie jaar, dus voltooide ik in drie jaar de cursus, die eigenlijk op vijf geraamd is. Toen ik klaar kwam was het oorlog, dus geen mogelijkheid voor buitenlandse ervaring of een binnenlandse carriere. De Nachtwacht was ondergedoken en in dat lege zaaltje van het Rijksmuseum werden enige tijd concerten georganiseerd; honorarium twintig gulden voor zeven concerten! De cellist met wie ik samenspeelde zei: „Goed, ik doe het ervoor, maar vibreren is niet bij die prijs inbegrepen'." „Ha de bevrijding trad ik als solist en met orkest op in de eer- schillende grote steden van ons land. Met drie collega's-pianisten ben ik toen piano-series gaan geven in „Ons Huis' in de Rozenstraat, in de Jordaan. Ieder had zijn eigen aanhang, er kwamen zo'n drie- vierhon derd mensen per concert en we hielden er wat van over. In die tijd realiseerde ik me, hoé moeilijk het voor een Nederlands artiest is om aan bod te komen en vanuit die idee, gecombineerd met een reactie tegen het toen nog zeer on-Hollandse en peperdure Holland Festival, is de Kunstmaand geboren in 1951. De opzet is bekend: vaderlandse kun stenaars laten optreden, aantrekkelijke toegangsprijzen, stimuleren van Nederlandse componisten door het jaarlijks verlenen van een of meer opdrachten: in totaal zijn dat er nu zo tussen de vijfentwintig en dertig, orkestwerken, kamermuziek en ballet, éénmaal een musical, die vijf avon den in Carré gemiddeld duizend toeschouwers trok." Die Strauss-achtige karakteristiek uit de aanhef is mede ontleend aan Huckriede's voorkeur voor de gehele Weense school: naar eventuele lievelingscomponisten gevraagd, noemt hij prompt Haydn, Mozart, Schu bert en Johann Strauss. Van deze voorliefde zijn de Kunstmaandpro- gramma's doorgaans een weerspiegeling. Het orkest, eerst geformeerd als incidenteel ensemble, kreeg in de winter van '54 zijn eerste subsidie van de gemeente Amsterdam. Ondanks de algemene klacht over vermin derd schouwburg- en concertbezoek is de directeur van plan, er voor lopig mee door te gaan: „Wij moeten vooral ook de jongeren trekken; onlangs zijn meer dan tweeduizend plaatsen verkocht (niet in schoolverband) voor een jeugdconcert waarbij Daniël Wayenberg Gershwin's Pianocon cert en de Rhapsody in Blue speelde. Ik wou. dat er meer van zulke stukken waren, ik voerde ze achter elkaar uit!" 'v-r iÉSi ■*»«- 'n licht sigaartje voor letterlijk iedere roker (Van onze correspondent) AMSTERDAM, 19 april Bij het achteruitrijden van een melkauto is de tienjarige Jacobus Langenberg uit Landsmeer gisteravond op de Buikslo- termeerdijk van de laadbak gevallen en overreden. Hij was vrijwel op slag dood. De jongen had de chauffeur bjj het op laden van melkbussen geholpen en was toen achterop de auto geklommen. Hjj moet daar door niet opgehelderde oor zaak vanaf zijn gevallen. ZIERIKZEE, 19 april Het vierja rig zoontje van de familie Boljjn uit Renesse, dat bij zijn oom in Zierikzee logeerde, Is daar gistermiddag om het leven gekomen. Met vier andere kin deren zat de jongen op een aanhang- wagen achter een trekker. Onder het rjjden gingen de kinderen aan het stoei en, waardoor het jongetje van de wa gen viel en onder een wiel terecht kwam. De jongen was op slag dood. (Advertentie) Een OLVEH verzekering uw levensbelang. ^«EERLANDS GROo^ f iiiiiiüii: Sommige verzinsels heb ben de charme van écht gebeurd te kunnen zijn, zijn, sommige ware gebeur tenissen stemmen tot enige voldoening omdat zij aan een speelse fantasie ont sproten lijken. Het leven_i« een fijne, warrige zaak. n dat is dan ook de bestaansreden van de cursiefjes-schrijver. Wat ik nu ga vertellen echter is ge woon waar. Het behoort tot de recente historie. Vorige week keek een mij bevriende relatie, die over een ferme tuin be schikt, uit zijn raam naar buiten en constateerde dat een man met een kiep-auto op zijn erf puin stond te lossen. Hij was zich nergens van be wust en hij begaf zich dus dérwaarts en vroeg: „Hé, wat heeft dat te betekenen". Toen ging het verder zó. De chauffeur: „Dat moet ik hier brengen van mijn baas". Mijn vriend: „Neen, daar weet ik niets van: neem dat spul dus maar weer mee". De chauffeur: „Ik ben alleen voor lossen, niet voor laden". Mijn vriend: „Wie is uw baas". De chauffeur: „Die en die". De chauffeur af. Mijn vriend naar de telefoon. De baas: „Hallo, met wie?". Mijn vriend: ,,U laat puin in mijn tuin storten". De baas: „Nou, dat zult u dan wel besteld hebben". Mijn vriend: „Nee. dat is het nou juist, dat heb ik niet". De baas: „Dan brengen wij geen puin" Mijn vriend: „Ik wil geen puin in mijn tuin vlak voor Pasen". De baas: „Dacht u dat het geen Pasen zou worden mét dat puin?". Mfln vriend: „Dat is onzin. Ik wil geen puin". De baas: „Meneer, u houdt mij op". Mijn vriend: „Ik wil dat u dat puin Iaat weg halen". De baas: „Wat maakt u een drukte over een beetje puin. Bent u dan dam 1940 vergeten? Toen lag heel Rotterdam in puin". Mijn vriend: „U zorgt er dus voor dat dat puin wordt weggehaald". Daarmee was de telefonade geëin digd. U wilt weten hoe het verder is afgelopen? Welnu, dat puin is inder daad nog vóór Pasen weggehaald Maar waar het nu ligt blijft een mysterie. Dat wil zeggen: mijn vriend ziet nu reeds de volgende Pa sen met enige zorg tegemoet. (Advertentie) SENORITAS EXTRA 10,3 cm: niet te langniet te kortnèt goed!'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5