De Gaulle: Geen druppel water in nationale wijn Meester in eigen huis Engeland niet in EEG Eigen kernmacht nodig .Stop bij girodienst spoedig opgeheven Proefneming met directe uitbetaling van tegoed MINISTER MAAKT UITSTAPJE m Mr. P. AALBERSE ontleedt tactiek van socialisten Nuchtere woorden op het congres van de K.V.P. Stoelveren op bovenleiding Grimau vandaag terechtgesteld Khroesjtsjev en kardinaal Feltin pleitten voor hem BRONZEN KRUIS VAN HOOGSTE CHEF Lottgering Mindszenty stelt drie voorwaarden Serge Bernier gearresteerd ftatfiol wee*" vandaag* NOG NOOIT GING HET FRANKRIJK ZO GOED Voortschrijdende automatisering BRIL 44 Mager loonkonijn een doorvoed dier Tilburgse agent mishandeld Treinverkeer drie uur gestremd ONDANKS VERZOEKEN UIT DE GEHELE WERELD BAARS verhuizen Volgens ANSA: Bekend OAS-lid Wisselvallig Publiek koos partij voor ruziënde familie ZATERDAG 20 APRIL 1963 PARIJS, 20 april Sinds generaal De Gaulle op 14 januari zijn jongste persconferentie hield, had hij zich niet meer in het open baar doen horen. Inmiddels heeft zich het een en ander voorgedaan: (verwachte) felle reacties bij de Europese en Atlantische partners op hetgeen de generaal in die persconferentie poneerde „Groot Brittannië niet rijp voor de Gemeenschappelijke Markt", „Frankrijk bedankt voor deel name aan een NAVO-kernmacht en zal zijn eigen kernwapenarse naal hebben" en op het binnen landse terrein o.a. sociale woelin gen, een (niet verwachte) mijn werkersstaking van 35 dagen, met totale negatie van een door president De Gaulle gedecreteer de „vordering". Beschimpingen 44 44 44 44 44 44 44 44 44 op alle brillen 50% KORTING 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 44 Eigen kernmacht MADRID, 20 april (Rtr.) De Spaanse communistenleider Julian Grimau is hedenmorgen vroeg door een vuurpeloton ge- executeerd, aldus heeft zijn ver dediger aan journalisten mede gedeeld. r 1 gig i WAT GEBEURT ER A S. DONDERDAG? N.V. CARROSSERIEFABRIEK CHRISTIAANSE UITDEUKEN REPAREREN tWMORRIS "êeforeipu fm/! Suède dames- en herenjasjes BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- hoogte Omroepers Ié cents eer m m.-noopte De administratie oehoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents oer week f 2.65 oer maanc 9C oe «wartaal Voor klachten over de bezorging s avond» tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. (Van onze Parijse correspondent) In een gisteravond door hem voor de Franse radio en televisie gehouden toe spraak vindt men neergelegd hoe de generaal die gebeurtenissen verwerkt heeft.1 De generaal begon zijn naar de vorm, zoals gebruikelijk, goed in el- kaai gestoken verhandeling met het volgende exordium: „Teneinde welva rend te zijn, meesters van onszelf en machtig, hebben wij, Fransen, reeds veel gedaan. Veel blijft ons nog te doen. Want de vooruitgang vergt inspanning. De onafhankelijkheid kri'gt men niet cadeau. De veiligheid is duur. Daarom heeft de staat, die tot taak en reden van bestaan heeft het algemeen belang te dienen, niet het recht de zaken hun beloop te laten." Generaal De Gaulle richtte hierna de blik op de eerste plaats naar het eco- nomisch-sociale terrein. Alle cijfers, al le tekenen tonen aan, zo stelde Juj vast, dat de levensvoorwaarden van de rran- sen niet ophouden beter te worden. De tegenwoordig zoveel gebruikte term „inhalen" vormt nog het beste bewijs, tvant indien sommigen van oordeel zpri dat zij achter liggen op „het peloton komt dit kennelijk, omdat het'peloton hogal naar voren is geschoten. Even wel: geen duurzame vooruitgang zon der regelmatigheid en methode, zonder daadwerkelijke inachtname derhalve van ,,het plan", dat Frankrijk heeft op gesteld en dat in vier jaar het levens niveau met twintig procent zou verbe teren. Het land mag niet in de inflatie terechtkomen, die de massa der bur gers zou ruïneren en Frankrijks bestaan afhankelijk maken van buitenlandse willekeur. Over de staking bii de steenkolenmij nen merkt De Gaulle op, dat zij een van die „probeersels en vergissingen" is geweest, die zich voordoen wanneer de aangenomen gewoontes in botsing ko- mc„ met de disciplines die inherent zjjn aan de grootscheepse gedaanteverwis seling, die de moderne maatschappij be zig is te ondergaan. „Teneinde de vooruitgang te kun nen zijn", aldus De Gaulle, „mag de Republiek niet de gemakzucht wezen". En, nu overstappende naar de interna tionale politiek, verklaarde de generaal dat dit ook niet het geval mag zijn „naar buiten". Dit tweede deel van zijn toespraak bevestigde dat de zoveel last en tegenspraak veroorzakende po sities van de generaal niet in het minst gewijzigd zijn of soepeler zijn gewor den. Voor het eerst sinds een halve eeuw, zo stelde hij vast, heeft Frankrijk geest en handen vrij om in de wereld de rol te spelen die de zijne zijn moet. Die po litiek is niet gemakkelijk. Generaal De Gaulle vond de wereld vol van sirenes, die Frankrijk de zoetheden bezingen van de onthechting, of anders was het een luidruchtig koor van beschimpingen. Er is echter geen enkele kans dat, toegevend aan de gemakzucht, Frankrijk zich op de achtergrond zal terugtrek ken. En daarom: zo de unie van West- Europa (Duitsland. Italië Nederland België, Luxemburg, Frankrijk) een kapitaal doel is van Frankrijks optre den naar buiten, „wij hebben er ons met in willen oplossen". „Ieder systeem, waarbij wij onze soevereiniteit zouden overdragen aan een internationale areopaag, zou on- varenigbaar zi'n met de rechten en plichten van de Franse Republiek. Een abdicatie van de Europese sta- ten, m het bijzonder van Frankrij'k, zou onvermijdelijk tot onderwerping voeren." De hoop behoudend, dat eens het grote Engelse volk zich zal ont- (Van onze Haagse redactie) Den HAAG, 20 april Overwogen Jyordt de inschrijving van nieuwe par- Vfuliere rekeninghouders bij de giro dienst binnenkort weer open te stellen. „stop" op de nieuwe aanmeldingen •^oest enige jaren geleden worden inge- yoerd omdat de girodienst dreigde in- u te storten wegens een overmaat aan werk en een ernstig tkort aan arbeidskrachten. Na jarenlange studie ™0,,dt thans geleidelijk overgegaan op mechanisatie en automatisering van de administratieve verwerking van de giro- erschrij vingen. De eerste resultaten zijn reeds zoda- "'g dat de grootste moeilijkheden lij- trf te zÜn overwonnen en dat aan de °ejatmg van nieuwe rekeinghouders jai fht kan worden. Volgende maand rau administratie van 175.000 post- .^eningen, dit is een vijfde van het Do u aut°matisch worden verwerkt. komende jaren hoopt men te komen totaal bezit van tien tot vijftien w i1helgrote computers, waarmee vrij- ■woLa a(lministratie elektronisch kan zo'n k1 verricht. De (huur) kosten van miiL terÜ bedragen ongeveer twintig ly°en gulden per jaar. diiito yerk- dat momenteel door zes- personeelsleden wordt verricht, 4?nn niet al te lange tijd door ®an gedaan kunnen worden. Op npnt^f ,termÖn hoopt men in te krim- Weu.^m,2enc! man- Door het gro- vrr>iit£i?"P dienst, waar veel jong deze ®Alk personeel werkt, denkt men der hi. X'3lutl0rmair ontwikkeling zon doen veriXXen vfln ontslagen te kunnen gen ziiri i^Pfn'v. ,sy?h°l°gen en sociolo- neelsbeleia f<fCP, rï om bÜ het perso- rassena adviveren. Door deze ver. ruimt^etXïï kelin§ wordt ook het (IT,etJ één Wap opgeheven, hem r-e girogebouw in Arn- xal èl£>hffVer vyf iaar gereed zal zijn, dierff S X001- de helft d°or de giro dienst worden betrokken. Voor de rekeninghouders betekent de overgang naar de automatisering dat de slappe overschrijvingsformulieren zullen worden vervangen door stevige tweedelige ponskaarten. Ook de afre keningen die men ontvangt worden aan merkelijk gewijzigd. De rekeninghouders zullen binnenkort vermoedelijk van een belangrijke nieu we service gbruik kunnen maken. Men „mogeiijkheid scheppen dat de waar hij staat ingeschreven, onmiddel lijk een bedrag kan opnemen van maxi maal vijfhonderd gulden, louter en al leen op zijn mededeling dat zijn tegoed toereikend is. Er zal eerst een proef worden genomen met een beperkt aan tal rekeninghouders. Wanneer deze be vredigend verloopt wil men de nieuwe regeling voor alle rekeninghouders in voeren. De procedure voor het opvra gen van geld door middel van een cheque die enige dagen duurt, wordt hiermee overbodig gemaakt. (Advertentie) Alleen bij voor iedereen Let op: de zaak met 2 etalages JANSSTRAAT 44 doen van datgene wat het buiten de Europese Gemeenschap houdt, was generaal De Gaulle van oordeel dat die Gemeenschap, zoals zij is, zich onverwijld verder moet ontwikkelen. Het is echter essentieel dat Europa Europa blijft en Frankrijk Frankrijk Ter zake van het Atlantische Bond genootschap stelde de generaal opnieuw, dat Frankrijk, hoezeer ook zijn defen sie samenvoegend met die van de bond genoten, van plan is er meester over te blijven. Frankrijk zal zodoende iets be ters kunnen bijdragen dan een mede werking zonder ziel en zonder kracht van een volk, dat niet langer verant woordelijk zou zijn voor zichzelf. Van daar dat Frankrijk zich moet uitrusten met de moderne middelen, die iedere potentiële agressor zullen afschrikken, tenzij hij bereid is zelf ontstellende ver woestingen te ondergaan. „Niemand", aldus generaal De Gaul le, „kan op voorhand weten of in ge val van een conflict de atoombommen in de aanvang aangewend zouden wor den of niet door de twee voornaamste kampioenen; en zo ja, of zij die dan slechts zullen aanwenden in Centraal en West-Europa zonder elkaar recht streeks en onmiddellijk te treffen. Hoe dan ook, en rekening houdend met deze onmetelijke en onvermijdelijke onzeker heid, Frankrijk moet in staat zijn om zelf rechtstreeks iedere staat te treffen, die zijn aanvaller zou zijn." De Gaulle verklaarde, dat noch de stemmen van het immobilisme „het is nutteloos" noch die van de de magogie „het kost te veel geld" Frankrijk van het bezit van een eigen kernmacht zullen kunnen afhouden. „Onze voornaamste plicht is sterk te zijn en onszelf te zijn. Aan anderen de gemakzucht". De Westduitse minister voor economische samenwerking, Walter Scheel, heeft in Egypte onderhandelingen gevoerd over de verlening van een Westduits krediet van 230 miljoen mark. Het gebruikelijke uitstapje naar de pyramiden kwam pas, nadat het akkoord was gesloten. De naam van de kameel, waarop Scheel zit? Bismarck. (Van onze parlementaire redacteur) DEN BOSCH, 20 april. „De socia listen hebben met hun mateloze kri tiek het vermogen tot oordelen van ons volk onderschat. De tv-uitzending voor hun eigen VARA was de eerste echo van de K.V.P. op de onverdien de en ongerechtvaardigde kritiek. Ik vraag mij af of degenen die de minis ter-president voor de tv hebben uitge daagd, daar achteraf wel zo gelukkig mee zijn", aldus de voorzitter van de K.V.P., mr. P. J. M. Aalberse, op het congres van zijn partij in Den Bosch, waar ook de vier lijsttrekkers hebben gesproken. Mr. Aalberse legde de tactiek van de socialisten bloot, om de K.V.P. stel selmatig een „confessionele partij" te noemen als aanloop voor de stelling, dat de godsdienst niet de basis kan zijn voor politieke partijvorming. „Wij zijn een partij op levensbeschouwelij ke grondslag", zo betoogde hij. Dat is wat anders. Het betekent dat wij uit een christelijke levensvisie vorm en in houd geven aan de samenleving. Dat dit een stevige basis is, heeft de afge lopen vierjarige parlementaire perio de wel bewezen", aldus de partijvoor zitter. Mr. Aalberse zette uiteen, dat het woningbeleid, hoe teleurstellend en verontrustend het ook is geweest, de omstandigheden wel erg heeft tegen gehad. Men vergete in dit verband vooral ook niet, dat de socialistische bewindsman mr. In 't Veld in de ja ren 1946-1951 de woningbouw uit vrees voor werkloosheid, en zells de vakop leiding van bouwvakkers heeft afge remd. Eerst onder de katholieke mi nister Witte is de woningbouw op vol le toeren gaan draaien. Voor de toe komst heeft de K.V.P. met alle kracht voortzetting van dat beleid op het oog. Mr. Aalberse was bijzonder tevre den over hetgeen er op het gebied van onderwijs, cultuur en recreatie door het kabinet-De Quay is tot stand gebracht. Hij bracht het uitvoerige program in herinnering dat mi nister Cals heeft uitgewerkt en wees erop, dat in deze periode voor het eerst de begroting van onderwijs de uitgaven voor defensie heeft over troffen. Ook vergeleken bij het bui tenland is dit een unicum: een kwart van de Rijksuitgaven wordt thans voor O.K. en W. besteed. Voor die genen, die capaciteiten bezitten, is er nu ook geen financiële belemme ring meer om naar de universiteit te gaan. Over het tv-beleid van de K.V.P. zei hij: „Het is een misvatting te den ken, dat althans een grote meerder heid in de K.V.P.-fractie tegen recla me m de tv zou zijn. Wij willen óók een tweede tv-net vanwege de keuze mogelijkheid en wij willen nieuwe zendmachtigingen omwille van het „open tv-bestel", maar wij willen daar bij geen bevoorrechte posities. De daadwerkelijke zelfstandigheid van de omroepverenigingen moet tevens de basis van het beleid blijven." Mr. Aalberse voorspelde de socia listische partijvoorzitter Suurhoff, dat hij over het „magere loonkonijn" dat hij in het begin van de periode van het kabinet-De Quay heeft laten opdraven, nog wel het nodige te ho ren zal krijgen. Het is namelijk een weldoorvoed dier gebleken na alle verbeteringen in lonen en arbeids voorwaarden, die er de laatste jaren uit de bus zijn gekomen. Hij wilde geen standpunt innemen ten aanzien van een toekomstige poli tieke constellatie. De uitlating van oud-premier Drees, dat er nu wel een beroep op de Partij van den Arbeid zal worden gedaan bij de kabinetsfor matie, noemde hij een uitlating die niet getuigde van bescheidenheid. Laat eerst de kiezers maar eens spreken, was zijn standpunt. (Van onze correspondent) TILBURG, 20 april Donderdag avond is een 86-jarige hoofdagent van de gemeente-politie alhier in een ge vecht met twee vrouwen, wonende in de Don Scutostraat, zodanig verwond dat hjj veertien dagen wegens kwets uren aan de rug het bed moet houden. De aanleiding van deze twist was de thuiskomst van de 21-jarige zoon des huizes, die in de avonduren na enkele glazen bier te hebben gedronken, in het ouderlijk huis ruzie met zjjn moe der en zuster kwam maken. De kibbel partij liep zo hoog op dat de jonge man op een gegeven ogenblik een mes te voorschijn trok. Zijn moeder holde toen het huis uit en waarschuw de de politie die direct met twee agenten hulp kwam verlenen aan de bedreigde vrouwen. Na enige scher mutselingen wisten de beide agenten de jongeman in de kraag te grijpen en hem het huis uit te werken. Aange zien deze overrompeling door de wets- dienaren volgens de moeder ai te hard handig geschiedde, wierpen de twee vrouwen zich op de onthutste agenten De jongeman wist zich intussen ios te metken en nam de benen. De agen ten kregen nu echter me twee tegen standers te doen en moesten op straat een aantal slagen met een pook en ta felpoot incasseren terwijl een lawine van meubelonderdelen naar hun hoofd werd geslingerd. Enkele toegesnelde voorbijgangers kozen party voor de familie en het re sultaat van de algemene vechtparty was dat de hoofdagent flinke verwon dingen opliep. Tegen de moeder en de dochter werd later procesverbaal opgemaakt terwpi de zoon die later werd gegrepen wegens weerspannigheid in de cel van het gemeenteiyk politiebureau werd gesloten. DEN HAAG, 20 april. Het trein verkeer tussen Den Haag en Delft is gisteravond bijna drie uur onderbro ken geweest als gevolg van kortslui ting, veroorzaakt doordat in de buurt van Rijswijk bundels metalen stoelve ren op de bovenleiding waren ge gooid. Tegen half elf kon het treinver keer worden hervat. Twee internatio nale treinen zijn van Rotterdam via Harmelen-Breukelen naar Amsterdam geleid. MOSKOU. (Reuter) Premier Khroesjtsjev had het Spaanse staats- ho .,'d, Franco, giste/en verzocht de doodstraf, die was uitgesproken tegen Grimau, te vernietigen, zo is door ra dio-Moskou bekendgemaakt. In het te legram aan Franco, waarin de Russi sche premier zijn verzoek deed, merk te hij op: „Er is geen enkel staatsbe lang, dat kan verklaren hoe het, vijf entwintig jaar na het einde van de Spaanse burgeroorlog, nog mogelijk is een man volgens oorlogswetten te be rechten. Door gevoelens van mense lijkheid geleid verzoek ik u ernstig het vonnis te herroepen en het leven van Julian Grimau te redden. Ik ben er van overtuigd dat een groot gedeelte van de wereld een dergelijke mense lijke stap met grote voldoening zou be groeten." FLORENCE. Ook de katholieke burgemeester van Florence. Giorgio la Pira, had zich tot Franco gericht met het dringend verzoek het doodvonnis tegen Grimau te- vernietigen. La Pira zegt in zijn telegram aan Franco, dat er geen bloed meer vergoten moet wor den op de aarde, die al in zoveel leed gedompeld is. PARIJS. De bisschop van Lyon, mgr. Gerlier. heeft zich ten behoeve van Grimau tweemaal in verbinding gesteld met de kardinaal-primaat van Spanje. Kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs, heeft dat eveneens gedaan. Hij heeft bovendien geschreven naar de apostolisch nuntius in Madrid en aan het Vaticaan. In Luik hebben rond 500 Spanjaar den, die in de fabrieken en mijnen al daar werken, betoogd tegen het dood vonnis. Een comité in Oslo, gevormd door 40 organisaties die Spaanse bal lingen steunen, heeft zich eveneens tot Franco gewend met het verzoek het doodvonnis te vernietigen. MADRID. Het secretariaat van de Spaanse primaat, Enrique kardi naal Pla y Daniel, deelde gisteravond mee, dat de kardinaal „een aantal" telegrammen had ontvangen, waarin 1MMÉÜ PK V «g A N i nm>- hm"" De dienstplichtig soldaat eerste klasse J. Bood uit Nieuw-Vennep (Haarlemmer meer) heeft gisteren aan zijn bed in het militair hospitaal aan de Muzenstraat in Den Haag bezoek gehad van zijn hoogste chef, de bevelhebber der landstrijd krachten, luitenant-generaal A V. van den Wall Bake. Deze kwam de gewonde nilitair het bronzen kruis opspelden, dat deze verdiende bij moedig optreden tijdens een vuurcontact met infiltranten op Nieuw-Guinea op 5 juni van het vorig jaar. Voor de uitreiking van de onderscheiding was het bed naar de binnen plaats van het ziekenhuis gereden, waar de lentezon luister bijzette aan deze gebeurtenis. De ouders van de onderscheiden soldaat waren voor deze gelegenheid hun woonplaats overgekomen. Soldaat Bood werd bij het vuurcontact, bij de kampong Wara, getroffen in het bovenbeen. Hij was onder vijandelijk vuur met zijn lichte mitrailleur naar voren gekomen, werd toen getroffen, maar hield pas op met vuren toen de infiltranten vluchtten. Hij zakte toen door bloedverlies in elkaar. Hij is van zijn verwondingen nog niet genezen. (Advertentie) STOMEN STOPPEN GROTE HOUTSTRAAT 5 :- TEL. 10771 AMSTERDAMSEVAART 30 r TEL. 11*561 BINNENWEG 137 - TEL. 36437 - (Advertentie) (Advertentie) Lange Herens r 36 38 Haarlem Telefoon 14371 Verenigde Staten. De Russische vice-premier Vladimir Novikov zal op 14 mei vertrekken naar de Verenigde Staten om een studie te maken van de elektriciteitscentrales. (UPI) (Advertentie) ■fnniiv Raamvest 29 - Tel. 14810 Uw verhuizing wordt met zorg uitge voerd. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. BERGPLAATS VOOR INBOEDELS op hem een beroep wordt gedaan bij de regering aan te dringen op gratie voor Grimau, „maar". aldus de woerdvoerder, ..de kardinaal pleegt zich met politieke aangelegenheden niet te bemoeien". AMSTERDAM. Bij het Spaanse consulaat in Amsterdam kwam het gisteravond tot vrij ernstige ongere geldheden, toen een menigte van on geveer honderd mensen het consulaat wilde binnendringen om te protesteren tegen het doodvonnis voor Grimau. De Amsterdamse politie moest de beto gers verdrijven met gummilatten en motorrijders. Vanmiddag wordt in Am sterdam een protestbetoging gehouden, waarvoor de politie toestemming heeft verleend. WENEN, 20 april (UPI) Kardinaal Mindszenty heeft geweigerd Hongarqe te verlaten, tenzij de Hongaarse re gering aan verschillende voorwaarden voldoet, aldus het Italiaanse pers bureau ANSA. Volgens het persbureau, dat zijn inlichtingen ontleend aan „goed in gelichte katholieke kringen", heeft de Hongaarse primaat zijn voorwaar den meegedeeld aan Franz kardinaal König, de aartsbisschop van Wenen, die hem donderdag ontmoette in het Amerikaanse gezantschap in Boeda pest. Mindszenty's voorwaarden zün, vol gens ANSA: 1. Overeenstemming over Mindszen ty's opvolger als primaat van Honga rije. 2. Een duideiyk omschreven belofte van de Hongaarse regering dat zq de katholieke kerk zal respecteren en op geen enkele wijze de godsdienstvrijheid zal beperken. 3. Een exacte omschryving van de betrekkingen tussen kerk en staat wat betreft de benneming van bisschoppen, de veiligheid van de katholieke geeste- lykheic" en andere kwesties. Zoals gisteren in een deel van onze oplaag reeds werd gemeld zal kardi naal König binnenkort nogmaals naar Boedapest reizen. PARIJS, 20 april (UPI) Met de arrestatie van een belangrijk lid van het Franse Geheime Leger (OAS), Serge Bernier alias Jean Murat, is waarschijnlijk een samenzwering tegen het leven van de Franse president Charles de Gauile verijdeld, aldus is gisteren in Parijs vernomen. Bernier, die donderdag na een vuurgevecht in Parijs door de politie werd ingerekend, was een van de OAS'ers. die op 22 augustus 1962 een aanslag pleegden op De Gaulle. Hij werd bii verstek ter dood veroordeeld. I Advertentie) BARtËüOrÏsST^ HAARLEM TEL 13439 LÊIDSESTRAAI .(BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TELi'2£359& DE BILT, 20 april. Gisterer en van daag hebben wij van droog en vrij zon nig lenteweer kunnen genieten; de tem peratuur steeg tot vijftien a negentien graden Celsius. Een actieve depressie nadert echter Ierland en stuurt de ko mende 24 uur een regenfrontje over ons land met een tot krachtig toenemende zuidelijke wind. Achter dit frontje zijn voor morgen enkele opklaringen te ver wachten; de temperatuur zal aan de hoge kant blijven, zodat het weekeinde wel wisselvallig maar niet onaangenaam wordt. Zondag: Zon: 5.33-19.46; Maan: 5.02- 16.25. Maandag: Zon: 5.31-19.48; Maan; 5.26- 17.51. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1