LHaarlems twaalfde parochie- Noodkerk in het Duinroosplantsoen wordt 28 april ingewijd Alleen maar doen „Ik weet tevoren, dat ik het nooit iedereen naar de zin zal maken'' Van der Burgt: begaafd graficus ISINT PAULUS 1 TAXI 13000 HOUTSNEDEN EN ETSEN IN „BLOEMENHEUVEL" Afscheiding van Aerdenhout TAUNUS 12 M - 17 M Uit STAD en STREEK ZATERDAG 20 APRIL 1963 PAGINA 3 HAARLEM, 19 april Nog Puim en week, en de parochianen rond het Duinroosplantsoen in Zuid-West hebben een eigen kerk. Een noodkerk weliswaar, maar daarmede willen zij zich nog wel een jaar of vijf behelpen. Het kerkje, dat in deze riante om geving inderdaad de indruk geeft van een noodoplossing, staat in het Duinroosplantsoen nabij de Oosterduinweg, precies bij de grens tussen Haarlem en Aerden hout. Zondag 28 april, 's avonds om zeven uur, zal de Deken van Haarlem, drs. Th. Zwartkruis, het inwijden. Daarna wordt pas toor E. A. S. M. Duym geïnstal leerd en gaat Haarlems twaalfde parochie officieel van start. Maandag 29 april, 's morgens om half acht wordt de eerste H. Mis in de kerk gelezen. Na beraad binnen het parochieel comité van actie, dat reeds enkele maanden aan de slag is, heeft pastoor Duym kerk en parochie onder de schutse gesteld van de Apostel Paulus. Hij meende hierin niet zelfstandig te moeten beslissen en is nu, evenals zijn parochianen, bijzonder tevre den met de keuze van Paulus. Er waren natuurlijk nog andere kandidaten voor het patronaat. Augustinus schijnt de grootste „concurrent" geweest te zijn. De populariteit van Paulus blijkt nu de doorslag gegeven te hebben. De keuze van deze apostel heeft overigens op de eerste plaats een oecumenische betekenis. Men heeft in deze gemengde omgeving naar een heilige gezocht, die voor iedereen aanvaardbaar is. Die iedereen aanspreekt, omdat hij alles voor allen wilde zijn. Paulus is met name ook de grote man geweest, die al zijn krachten heeft gegeven voor de eenheid van de gemeente. Die eenheid heeft pas toor Duym ook een beperkte be tekenis gegeven, namelijk een stevige band tussen de parochia nen onderling. Zijn parochie valt min of meer uiteen in, of liever: is samengesteld uit vier wijken, die met elkaar betrekkelijk weinig contact hebben. Paulus zal dus in het Duinroos plantsoen domineren. Niet zonder bedoeling merkt pastoor Duym op. Paulus is ook de man geweest, die zijn gemeenteleden van Jerusalem aanspoorde voor de kerk geld op zij te leggen. Ook deze aansporing heeft nog niets van haar actualiteit ver loren. Dat Paulus bovendien klein van stuk was, maar niettemin zijn mannetje wist te staan, willen som mige parochianen mede een oorzaak noemen van deze pastorale voor liefde. Ten bate van de nieuwe Paüluskerk in het Duinroosplantsoen hield de postduivenvereniging „De Snëlposteen verkoping van jonge duiven. Een klein meisje neemt een fraaie blauwkras in ontvangst. Links achter haar pastoor E. Duym. Jeugdherberg aan Delftlaan opgeknapt Omgeving Tuinwijk Vrijkomende woningen worden, tijdelijk verhuurd De noodkerk in het Duinroos plantsoen. Op het ogenblik wordt er hard gewerkt om de kerk klaar te maken. Zondag 28 april is de plechtige in wijding door de Deken van Haarlemwaarna de installatie van pastoor Duym volgt. GARAGE „PETERS" Se. aen* 'IHIKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINUiiiHHIHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIHIIIIIIIinHHIIIIIMIIIMIIIMnilllMIlil HlllllllllIllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ii'iMiiiiiiiiiiimiiiiiiriiiiiimiuiiiMiniiHimiiii,,!,,,!,,!!,,,,,!, Pastoor Duym woont nu in de Helm laan. Een fraai en stevig gebouwd huis. ,,Ik zou hier altijd wel willen wonen", zegt hij. Niet zozeer om dat/ mooie huis, alswel, omdat je midden wonen", zegt hij. Niet zozeer om dat tussen de mensen woont. Niet zo geïso leerd als dat meestal in een pastorie het geval is. Je maakt kennis met je buren, je bent in een bepaalde gemeen schap opgenomen. Voor hem was het natuurlijk een grote overgang, toen hij vanuit de Sint Jansparochie in Haarlem- Oost, waar hij vele jaren kapelaan ge weest is, naar het Duitroosplantsoen werd overgeplaatst. Hij moest overscha kelen op een heel ander levenspatroon. Maar in de paar maanden, dat hij nu in Zuid-West pioniert heeft hij reeds voldoende contacten gelegd om te kun nen getuigen, dat hij ook in het Duin roosplantsoen goed zal kunnen aarden. Hij krijgt veel medewerking en zijn parochianen laten het er niet bij zitten. Het gebied van de Paulus-parochie is in zijn geheel afgenomen van de Antonius-parochie in Aerdenhout. De andere aangrenzende parochies, die van de kathedraal en van de Bavo in Heem stede zijn (nog) ongeschonden geble ven. De grens wordt gevormd door de Pijlslaan - Spoordijk - Zandvoortselaan Nic. Beetslaan - Vondellaan - Van Haemstedelaan - Duinvlietweg. Het ge bied ligt dus in twee gemeenten: Haar lem en Bloemendaal (Aerdenhout). Er is ongeveer evenveel „Aerdenhout" als „Haarlem". De Antonius" van Aerden hout telt nu 900 zielen. De Paulus krijgt 1300 parochianen. Zij wonen verspreid over de vier wijken: Pijlslaan en om geving, inclusief Haarlem-Hoog, Duin roosplantsoen, Rijnegom en Elswout. Over de eerste wijk maakt pastoor Duym zich enige zorgen. De parochi anen aldaar worden van de kern van de parochie afgesneden door de Westelijke Randweg. De bewoners van Haarlem- Hoog bijvoorbeeld moeten via de Pijls laan een heel eind omlopen willen zij de kerk bereiken. Weliswaar is de af stand altijd nog een zes minuten korter lopen dan naar de kathedraal, maar een ongerief blijft het. Voordat de rand weg was aangelegd, kon men gemakke lijk vanuit dat gebied in het Duinroos plantsoen komen. Over de vaart lag een kwakeltje. Dat bruggetje is nu ver dwenen. Pastoor Duym hoopt van har te dat de gemeente hier ooit nog een oplossing voor vindt, hetgeen ook zou betekenen, dat een oversteek op de randweg gemaakt moet worden. De opbouw van de nieuwe parochie zal nog veel tijd vragen. Het is een organisatie apart. Grote steun ont- vangt pastoor Duym van het eind vo rig jaar op initiaief van pastoor Van Beukering uit Aerdenhout opgericht „Comité van Actie", waarvan de sa menstelling nu gericht is op de vier wijken. Het ligt in de bedoeling dat comité om te zetten in een parochiële adviesraad. Inmiddels zijn er vier kan didaten bij de bisschop voorgedragen om benoemd te worden tot kerkmees ter. Iedere wijk heeft aldus een ver tegenwoordiger iii het kerkbestuur. Als er zich geen onverwachte moei lijkheden voordoen, moet de definitieve kerk over ongeveer vijf jaar gereed zijn, althans in aanbouw zijn. Ze komt te staan op het terrein achter de hui dige noodkerk. Pastoor Duym wil geen extra-kosten maken om zijn noodkerk te verfraaien. Hij rioht nu reeds zijn ge dachten op de nieuwe kerk. Van verschil lende kanten heeft hij hulp gekregen of is die hem toegezegd. Haarlem- Oost is hem niet vergeten. De post duivenvereniging „De Snelpost", waar hij acht jaar lid van is geweest, orga niseerde Tweede Paasdag in café Brug- ging aan de Koningstraat een verko ping van jonge duiven. Uit heel het land waren duiven ten geschenke bin nengekomen: Oss, Hoorn, Amsterdam, Groningen om maar enkele plaatsen te noemen. Overal vandaan waren ook de kopers komen opdagen. Het werd aldus een klein feest met een goed doel. De bruto-opbrengst bedroeg 827. Er werden 34 duiven verkocht, de hoogste opbrengst voor een duif bedroeg 95. De Mater Amabilisschool, waar pastoor Duym elf jaar godsdienstle raar is geweest, organiseerde een bliksemloterij, die netto een bedrag van 375 opbracht. Het ligt nu in de bedoeling, een kunstenaar opdracht te geven tot het maken van een Ma- ria-beeld, voorstellend de Mater Ama- bilis (de beminnelijke moeder). Het beeld zal een plaats krijgen in de nieuwe kerk. Zo zijn er verschillende acties, met name nog die van de „Kanaries van Sint Jan", die woens dagavond 15 mei een uitvoering ge ven in het parochiehuis aan het Tey- lerplein. De Sacramentsvereniging is evenmin achtergebleven. Zij heeft pas toor Duym zeer ruim bedacht, onder meer met een volledig stel paramen ten en altaarlinnen. Pastoor Duym verwacht veel ook van zijn parochianen, en terecht. Een van hen heeft hem een orgel ten geschenke gegeven, een ander een kelk, een der de een ciborie. Weer een ander heeft de kosten op zich genomen van een Paulusbeeld, voor de vervaardiging waarvan aan een kunstenaar opdracht zal worden gegeven. De een heeft de gordijnen geschonken van de noodkerk, een tweede heeft de versiering voor zijn rekening genomen. Aldus laten de Paulus-parochianen zien, dat zij blij zijn met hun eigen parochie en hun eigen kerk. Het nood- kerkje, dat plaats biedt aan 270 men- HAARLEM, 19 april De jeugdher berg „Jan Gijzen" aan de Delftlaan is geheel gemoderniseerd. Nadat reeds eerder een begin met de vernieuwing was gemaakt, toen het kleine dagver blijf werd opgeknapt, heeft men nu tal van verbeteringen aangebracht in de hal, de gangen en het grote dag verblijf. Men heeft daarbij gebruik ge maakt van smaakvolle kleuren, mo derne verlichting en praktische vloer bedekking. HAARLEM, 19 april Al geruime tijd zijn B. en W. van Haarlem van plan de woningen aan de Zonnelaan en de Tuinwijklaan grondig te laten op knappen. De voorbereiding van de werk zaamheden eist echter aanzienlijk meer tijd dan verwacht was. B. en W. hebben destijds al besloten eventueel vrijkomende woningen in deze buurt niet opnieuw te doen verhuren. Thans hebben B. en W. besloten der gelijke woningen toch tijdelijk te verhu ren aan leerkrachten voor het middel baar onderwijs, die over enige tijd een definitieve woning krijgen. sen, heeft acht jaar in Den Helder ge staan. Het is nu geheel gerestaureerd en wordt weer opgezet door het bouw bedrijf ,,J. P. A. Nelissen Aannemings bedrijf N.V." te Haarlem. De H. H. Missen zijn iedere zondag om acht uur, half tien (hoogmis) en half twaalf. Tij dens de zomermaanden zijn ze een uur vroeger. Er is zelfs een kindercrèche georganiseerd. Tijdens de hoogmis en de late mis kunnen de kleine kinderen onder toezicht verblijf krijgen in een ruimte, die aan de kerk gebouwd is. Op de weekse dagen is er een H. Mis om half acht. Donderdags bovendien om vijf minuten over negen. De moe ders kunnen hun kleintjes dan ook in de crèche brengen. Wanneer het parochieleven een beetje op gang gekomen is, begint pastoor Duym aan zijn nieuwe kerk te denken. De bouw zal wel mede afhankelijk zijn van de bouw van het verpleegtehuis voor chronisch en langdurig zieken, waarvan het plan opgezet is door de Stichting Pius XII. Het tehuis is even eens geprojecteerd in het Duinroos plantsoen en krijgt een verbinding met de nieuwe kerk. En de scholen?Pas- toor Duym betwijfeld, of er ooit re den zal zijn tot de stichting van een eigen parochieschool. De kinderen zul len gebruik moeten blijven maken van de school in Aerdenhout. Wel hoopt men te komen tot de bouw van een kleu terschool in Duinroos. Het verenigings leven, voorzover dat op gang zal ko men, heeft evenmin een eigen behui zing. Misschien dat hier het jeugdhuis in Aerdenhout of het wijkgebouw im Haarlem-Zuid-West een oploosing bren gen. De heer J. W. Th. Fibbe sr. (uit een echt-Haarlemse familie: „we hebben allemaal op de Spanjaards laan leren fietsen") heeft een hekel aan diepgravers. Opschieten, niet zoveel praten en vooral niet stilzit ten, is zjjn devies. Een devies, dat hjj gevoerd heeft, zolang hij zich kan herinneren. Heel consequent, in zijn werk, als makelaar in de gemeente raad, waar hjj sinds een tien-tal ja ren een stem in het kapittel heeft, en thuis. „Ik heb geen enkel boek gelezen en in de bioscoop zullen ze mij niet zien zitten. Ik heb er een- voudig het geduld niet voor. Vooral als ik mij bedenk dat ik in diezelfde tijd anderen zpu kunnen helpen of een noodzakelijk karwei afhandelen. Praten, gewoon kletsen, kan ik ook niet. Alleen als het over zaken-doen gaat, over het opwindende gevoel dat over je komt als je iets in handen krijgt, dat je kan omvormen, kan persen, waarmee je kan wérken. Bij na iets maken uit niets. Alleen geld vertrouw ik niet, daar werk ik lie ver niet mee. „Misschien een wat eenzijdige belangstelling, die toch, gecombineerd met een groot ver langen de gemeenschap te tonen dat hij in zijn eentje in staat is het einde loze praten van comité's en admi nistratieve rompslomp te doorbre ken, gezorgd heeft voor heel wat successen. Tal van goed-lopende or ganisaties heeft de heer Fibbe op zijn naam staan. Die organisaties waren er opeens. „Ik zag dat ze no dig waren, dacht na over de vorm, maakte mezelf voorzitter en de zaak liep". Een van die organisaties is de Stichting Adoptie Commissie Be jaarden, die met een groot feest in het Concertgebouw afgelopen donder dag haar tien-jarig bestaan vierde. „Jammer, dat de oorspronkelijke op zet vergeten is", betreurt het de op richter, „wij wilden Haarlemmers vinden die zich het lot van de be jaarden zouden aantrekken en hen als een familielid zouden beschou wen, zonder hen overigens in huis te hoeven opnemen. Nu is het een gezelligheidsvereniging geworden, uitsluitend voor bejaarden. Van alle gezindten, want ik moet niets heb ben van schotjes". Ook de woningstichting „De kleine middenstander" kreeg de eerste im puls van de heer Fibbe, die het klaar speelde 111 flatwoningen te laten „Wat ik ook doe, ik weet tevoren dat ik het nooit iedereen naar de zin zal kunnen maken." De direc teur van het Huisvestingsbureau, de heven. En dat kan nog wel enige tijd duren. Natuurlijk, wanneer er flink wat nieuwe woningen gereed komen, kan de wachtlijst bij het bouwen. „Het duurde alleen allemaal zo lang, ik, werd mager van erger nis", herinnert de heer Fibbe zich. Ook in de bouw van het nieuwe ver pleeghuis voor bejaarden, een opzet van een van zijn andere organisa ties, de Stichting Vriendenhulp Zieke Bejaarden, zit te weinig schot. De heer ^Th. C. van Beek, constateert Huisvestigsbureau flink worder inge kort. Maar met ruim 2000 dringende gevallen die op een huis wachten, zal er toch behoorlijk gebouwd moe ten worden wil men er in een rede lijke tijd doorheen zijn. Er is hoop. Verwacht mag worden, dat er tegen het einde van de eerste helft van het volgende jaar ongeveer 800 woningen gereed gekomen zullen zijn, vooral in Schalkwijk. Dat betekent niet al leen dat er zoveel mensen geholpen kunnen worden, maar door opschui ving komen er ook andere woningen vrij, waardoor er ook beter geholpen kan worden. Maar ja, die achthonderd wonin gen is een verwachting. De heer Van Beek als directeur van het Huis vestingsbureau, kan met verwachtin gen nauwelijks rekening houden. Hij kan zich geen risico's permitteren. Wanneer hij dat op gezette tijden toch doet, dan komt dat omdat die risico's minimaal schijnen: wonin gen in aanbouw worden met enige opleverin gsdia tum mensen rekenen daarop en stellen er zich op in. En dan komt er plotseling een winter, zoals die van de afgelopen maanden. De bouw valt stil en de opleverings termijn moet maanden worden uitge steld. Voor het Huisvestingsbureau betekent dat veel extra Werk. Hui zen die eerder gereed komen, moe ten plotseling toegewezen worden aan mensen die pas later aan bod zouden komen. Anderen zullen nog even moeten wachten. Teleurstelling en boze gezichten. Maar dat leed is tenminste met een paar maanden verholpen. Het aantal woningen ver andert er niet mee. Alleen de volg orde van bewoning. Voorlopig het al nuchter. Hij zucht er niet meer bij,, want hij weet al jaren dat hij altijd aanzienlijk minder huizen te verdelen heeft dan er ingeschreve nen zijn bij zijn bureau. De jongste uitbreiding van het aantal huurmach- tigingen, waardoor vooral de jonge mensen die willen gaan trouwen, eerder in het bezit van een huur- machtiging kunnen komen, is een geste van het gemeentebestuur. Deze groep jonge mensen is verre weg het grootst en er kon het minst voor gedaan worden. Na de jongste maatregel kan men iets meer doen. Een huurmachtiging is weliswaar nog geen woning, maar de jonge mensen kunnen nu zelf actief mee werken bij het zoeken naar een huis. Slagen zij daarin, dan wordt hun ac tiviteit ook beloond met een vergun ning. Tot voor kort was dat anders. Zij moesten, ondanks alle eigen ac tiviteit, domweg worden afgewezen. Met deze maatregel wordt nie- man tekort gedaan, aldus de heer spehng tegen de Van B^ek. Maar ook hjj voorziet wel, toegewezen. De dat allerlei mensen wel weer zullen gaan klagen. Dat zal zo blijven tot de woningnood metterdaad is opge- 11111M111111111111111 mi 111111111111111 n 111111111 ii i n i 111 i i11111 11111 heer Fibbe had al honderd keer klaar kunnen zijn. „En het ergste is nog wel dat Haarlem een achter stand heeft ih te halen op dit punt", besluit hij. Hij zit achter het grote bureau in de directiekamer van de verzekeringsmaatschappij ,Emma" aan de Zijlweg, die hjj op eigen kracht begon, nadat hij na enkele baantjes ervan overtuigd was ge raakt dat een „Baas" boven hem niets voor hem was. Enkele malen .is de datum, waarop per dag loopt hö er nog"even" aan.' glliqSdeerd! nf| nilf"in ^cht^'w Tenminste wanneer hij het niet te lopig blijft het Dassen en II taxaties, vergaderin- mensen mondjesmaat tevreden stellenen zich de talloze boze gezichten niet per soonlek aantrekken. gen of met zijn grootste hobby: het bezoeken van „zijn" u~-J— bejaarden. en van de meest begaafde beoefe naren van de grafische kunst in ons land is Flip van der Burgt Bjjna honderd van zjjn houtsne den, en enkele etsen zijn tot 28 april in „Bloemenheuvel" te Overveen ten toongesteld. Binnen de beperking, die hij zich ge steld heeft, is Flip van der Burgt hoogst veelzijdig. In Amsterdam en Antwer pen heeft zich een algemene vorming voltrokken, die alle onderwerpen, waar in een beeldend kunstenaar belang kan stellen, binnen zijn beheersing heeft ge bracht. Figuur, landschap, stilleven en vrije compositie wisselen elkaar af als onderwerp van zijn bezig zijn, zonder dat er van een bepaalde voorkeur spra ke is en zonder dat er kwaliteitsver schil te bespeuren is. Het gaat er Van der Burgt niet meer om een onder werp uit te beelden (soms nog wel om een gedachte uit te drukken), maar om een houtsnede te maken. De hele zicht bare wereld is voor hem een materiaal aan de ene zijde, en het houtblok dat hjj met bewerkt oppervlak door de pers schuift, is zijn materiaal aan de andere zijde. Beide materialen, het onderwerpe- hjke en het technische, brengt hij te- zamen om Gr een spol m00 te foedrij- ven, waarin beide gelijke kansen krij gen. Zvjn uiteindelijke doel is een vlak in zwart en wit op te delen, waartoe de wereld het gegeven en het houtblok het middel levert. In deze zin mogen we stellen, dat voor Flip van der Burgt het onder werp niet belangrijk ;s, hoe gevoelig zyn observaties ook zijn en hoezeer zjjn hand ook bestuurd wordt door figuratief gevoel. De waarde van zijn prenten moet gemeten worden naar het nieuwe beeld, dat de graficus heeft doen ontstaan als het papier los komt van het geïnkte hout. Hij diept niet alleen het blok uit, maar ook de mogelijkheden van de drukpers. Hij werkt op de kops gezaag de houtschijf, op de nervenrijke plank, zodat elke houtsoort haar eigen natuur- tekening aan het ongebroken vlak toe voegt; mahonie anders dan eiken. Hij benut de levendige contour van de uit de stam gezaagde plank als een na tuurlijke begrenzing van het beeldvlak. Kunstmatige platen, zoals board, past h(j toe als toonplaten in zijn kleurhout- sneden; zij leveren een mechanisch ritme, waarvan het fijn verdeelde wit de kleur klankrij ker doet zijn. De Vlaamse com ponent in zijn op leiding is nog dui delijk, zowel in de beeldvorming, die bij de Vlaamse tra ditie aansluit als in de luchtige toon van zijn, soms car- toon-achtige, onder werpen. Maar daar. naast ontwikkelt Van der Burgt een decoratieve visie, waarbij nog meer het accent op de autonome vorm valt en de eigen functie van het ingesloten wit sterker tot uit drukking komt. Deze prenten in drie en vier kleu ren en ook hier wil ik toch de in vloed van de mo numentale aard der Vlaamse kunst niet uitsluiten wijzen Van der Burgt naar een toekomst, die nog tal van moge lijkheden te bieden heeft. Een bijzonder deel van zijn werk is gericht op bij bels-maatschappe lijke gegeven^. Bij gedichten van Nico Scheepmaker heeft hij een Kruisgang gesneden; hij heeft de Tien Geboden geïnterpreteerd en het verhaal van Jonas uitgebeeld, alles in vouwboek- jes, die bedoeld zijn voor massale ver spreiding. De ge tuigende mentali teit, die zo eigen is aan de houtsnede komt hier weer om de hoek kijken. De grafiek van Flip van der Burgt is in en buiten ons in belangrijke collecties opgenomen. innH mpprmalen geëxDoseerd en werdL. T. „Euridice Negro", een houtsnede van Flip van der Burgt. Advertentie TELEFOON 38058 - HEEMSTEDE K.V.G. Op woensdag 24 april zal voor de leden van het Katholiek Vrou wengilde, Haarlem, een filmavond ge houden worden. O.a. zullen de film» „Aruba, Bonaire en Curagao", „Rem brandt" en „Het zilveren huwelijks feest van het koninklijk paar" vertoond worden. De avond die zal gehouden worden in de muziekzaal van Brink- mann, begint om 8 uur. ORGELCONCERT in de Grote of St. Bavo Kerk zal op woensdag 24 april een concert gegeven w-orden, waaraan zullen medewerken: Albert de Klerk, orgel; Annette de la Bije, sopraan en Jan Hesmerg, obligaat viool. Op het programma staan werken van Mozart Het concert, dat om 8 uur begint, wordt gegeven in het kader van de Salzburg- week. COLLECTE De opbrengst van de collecte ter bestrijding van de reuma bedroeg dit jaar ƒ10.301,88. BEJAARDENAVOND Op dinsdag 23 april geeft de afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Bejaarden aan leden en genodigden een ontspannings avond in de Grote Zaal van het Con certgebouw. Medewerking zal worden verleend door de muziekver. „Crescen do" en het ensemble „De Hooibou- wers". BEJAARDEN NAAR KEUKENHOF Het bezoek dat de leden van de Kath. Bond van Bejaarden en Gepen sioneerden aan de Keukenhof en bol lenvelden zou brengen op 26 april, zal op die datum niet doorgaan. De tocht is uitgesteld tot vrijdag 3 mei. De jaar vergadering zal plaats hebben op 25 april, de kienmiddag op 2 mei. |i><l>lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilillllllllllllllllllMIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3