Israël gereed om in te grijpen? Betogingen in Jordanië voor Arabische eenheid Koning Hoessein ontbindt parlementdat tot V.A.R. toenadering wilde Pauselijk staatsiebezoek aan Italiaanse president Verf met voldoening Kennedy prijst encycliek Geen consuls van Vaticaan bloemen voor p ranco antwoordt GRIMAU Khroesjtsjev Geen gratie voor Grimau wegens diens misdaden en voortdurende subversie Volkerenmoord mag niet verjaren In zaak-Rajakowitsch is nu het woord aan het gerecht Na 25 jaar Lottgering In eerste helft van mei IR. WIESENTHAL IN ONS LAND Wedren met de tijd bij verdere opsporingen Suiker één cent per kg. duurder Europese student totaal uitgeput llllifc Prinsessen terug uit Oostenrijk Belgisch chirurg - aderverkalking - bleef opereren Het weer- Drie tot vier jaar voor op Amerikaanse collega Prins Bemhard naar Mexico vertrokken Prijs van f 25.000.- 5.W MORRIS (mforeijoa('uif.' MAANDAG 22 APRIL 1963 87ste JAARGANG No. 31416 AMMAN, 22 april (AFP) Het Jordaanse parlement heeft Zaterdag de slechts ruim drie weken oude regering van premier Samir El-Rifai weggestemd en Wel wegens diens afwijzende hou ding jegens toenadering tot de Verenigde Arabische Republiek, Welke thans Egypte, Syrië en Irak omvat. Na de val van de re gering ontbond koning Hoessein het parlement en belastte hij zijn oom, El Sjerif Hoessein Ibn-Nas- ser met de vorming van een nieu we regering. Een produkt van de Sikkens Groep „Niet verjaren" MADRID, 22 april (UPI) Het Spaanse staatshoofd genera lissimo Francisco Franco heeft premier Khroesjtsjev van de Sov- iet-Unie geantwoord op diens ver doek om gratie voor de Spaanse communistenleider Julian Gri mau, die zoals gemeld zaterdag morgen is terechtgesteld. FALCON TWEEDJASSEN Iets hogere temperaturen WAT GEBEURT ER A. S. DONDERDAG? BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14348G Bijkantoor Beverwijk Zeestraat 50; telet. 4790 Bijkantoor en Red iJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents Der millimeter- hoogte OmroeDers 16 cents oer m m.-hoogte De administratie behoudt zich net recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 41 cents per weak 2.65 per maanc. f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avond* tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. In het nieuwe kabinet heeft Saleh El-Ma jali de leiding van het ministe rie van binnenlandse zaken. De por tefeuille van defensie is in handen van Hoessein Ibn-Nasser zelf. De nieu we regering is gisterochtend beëdigd. Zij heeft in het bijzonder tot taak nieuwe verkiezingen voor te bereiden, die volgens de grondwet binnen vier maanden na de ontbinding van het parlement moeten worden gehouden. De betogingen, die de laatste dagen hl Jordanië zijn gehouden, zijn gister ochtend in Amman voortgezet, waar ordetroepen tegen de middag het ^uur openden om de voorstanders P\n toetreding van Jordanië bij de Ver- Arabische Republiek uiteen te De betogers zijn vaak jongelieden en vooral studenten, die willen protesteren tegen de tot dusver door de Jordaanse autoriteiten gevoerde politiek die vol gens hen gericht is tegen aansluiting van Jordanië bij de VAR. Zij hebben als embleem de vroegere Egyptische vlag met vier sterren gekozen. Deze sterren symboliseren de vier landen Egypte, Syrië, Irak en Jordanië. Met het oog op de botsingen tijdens de betogingen waarbij enkele doden en tientallen gewonden zijn gevallen, maar Waarvan de schattingen variëren naar gelang van de bronnen, heeft de Jor daanse regering een streng uitgaans verbod uitgevaardigd. In alle steden Wordt door politie en militairen gepa trouilleerd. Openbare gebouwen worden bewaakt. In de pers van de Arabische lan den, en vooral in die van Egypte en Syrië, worden koning Hoessein en de nieuwe Jordaanse regering fel aange vallen. In Israël volgt men de ontwikkeling van de situatie met de grootste aan dacht. Tel Aviv heeft laten weten, dat als Egypte tussenbeide komt, Israël verplicht zal zijn hetzelfde te doen. De kwestie-Jordanië zal het voornaamste onderwerp zijn op de agenda van de Israëlische kabinetsvergadering van he den. Uit Libanese bron verluidt, dat een sterke Israëlische troepenmacht aan de Jordaanse grens zou zijn samenge trokken. Volgens radio-Cairo zijn gisteren in alle delen van Jordanië de betogingen KONING HOESSEIN (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 22 april Men verwacht •Poedig te Rome de officiële bekend making, dat de Paus op 11 mei een ktaatsiebezoek gaat brengen aan de President der Italiaanse republiek, prof. 8egni, in het Quirinaals paleis. De laat- ?te maal, dat een Paus een officieel Pezoek aan het Italiaanse staatshoofd Pracht, was op 28 december 1939 toen y'us XII tien maanden na zijn kroning ™et Italiaanse koningspaar plechtig ging °Pzoeken. Het was toen heel wat meer dan een beleefdheidsvisite nadat de ko ninklijke familie de Paus was komen begroeten kort na zijn troonsbestij ging. Pius XII hield in het Quirinaal een warm pleidooi voor de vrede in (Advertentie) aan de r^.001* n van lof toegezwaaid cem in vred®sencycliek „Pa- Ivse van u '-een indringende ana- Stukken", zoaltlaa^se grote vraag- zoais de president zei. (iioaiucui zei, deze enevcii Is kath°bek trots was op Nkaan en idat er als Ame- *san van had geleerd. het algemeen en voor het buiten een eventuele oorlog blijven van Italië in het bijzonder. Op de ontvangst was die dag de Duce niet aanwezig. Mus solini's plannen strookten niet met 's Pausen pleidooi voor de vrede. Ook thans gaat het niet om een een voudige tegenvisite van de Heilige Va der aan prof. Segni, die 3 juli van het vorig jaar een visite ten Vatlcane maak te. Men zegt dat ook deze keer de vrede een belangrijke rol bij 's Pausen bezoek speelt. Verder zou dat treffen passen in het raam van de uitreiking van de Balzanprijs. Het gerucht wil, dat de Paus het zeer grote bedrag van de hem toegewezen vredesprijs wil bestem men voor een „edel doel". Anderen zeg gen weer, dat de Heilige Vader in prof. segni als het ware het prototype wil huldigen van alle politici, die bezield ï1 u ,vredesgedachte en omzichtig in hun beleid typisch de „mensen van goede wil zijn" tot wie de encycliek Pa- cem in Terris zich richt. Quirinaalse en Vaticaanse functionarissen zijn bezig het protocol op te stellen. De Paus, alleen in zijn auto gezeten, zal een groot gevolg hebben; onder wie zijn eerste minister, de kardinaal-staats secretaris Cicognani, en de deken van het Heilig College, kardinaal Tisserant. Aan de boorden van het St. Pieters plein zal president Segni de Paus op wachten en zich bij de stoet voegen Rome zai gepavoiseerd zijn, gedurende de tocht van het Pietersplein naar het Quirinaal zullen de klokken van alle Romeinse kerken luiden. Niet uitgeslo ten is dat de Paus prof. Segni zal ver heffen tot lid van de hoogste Vaticaan se orde, de Christus-orde. WENEN, 22 april (Rtr) De afge vaardigde van het Vaticaan op de con ferentie voor consulaire betrekkingen, die onder auspiciën van de Verenigde Naties in de Oostenrijkse hoofdstad wordt gehouden, heeft ontkend dat het Vaticaan zou overwegen in landen waar het geen diplomatieke betrekkin gen mee onderhoudt, consulaten te openen. Een Britse krant had geschre ven dat het Vaticaan dit van plan was. tegen koning Hoessein hervat. Er zou den talrijke arrestaties verricht zijn. Koning Hoessein heeft gisteren een bezoek gebracht aan de plaatsen in Je ruzalem waar zaterdag is gedemon streerd ten gunste van de Arabische eenheid en waarbij zich botsingen met de politie voordeden. Hij werd begeleid door zijn nieuwe premier, Hoessein Ibn- Nasser. Het uitgaansverbod in Jeruza lem is gisteravond twee uur opgeheven om de bevolking in de gelegenheid te stellen voedsel in te kopen. In Je stad was het toen rustig. Het persbureau voor het Midden Oos ten, „MENA", heeft in Cairo meege deeld. dat koning Hoessein gereed is om zijn land te ontvluchten, wanneer de pro-Nasser betogingen blijven aan houden. MENA zei dat hef in Beiroet verschijnende blad „Alanwar" het be richt toeschreef aan „welingelichte krin gen". Koning Hoessein zou reeds leden van zijn familie, onder wie zijn broer prins Mohammed, naar het buitenland heb ben gestuurd. De vorst zou zijn omge ving hebben meegedeeld niet het tra gische lot te willen delen van koning Feisal van Irak, die bij de staatsgreep van 1958 in Bagdad werd vermoord. Alanwar schreef dat koning Hoessein zijn abdicatie in het buitenland zou mee delen, tenzij de Jordaanse premier Sa mir El Rifal erin zou slagen „een bestand met de bevrijde Arabische landen" te bereiken. Diplomatieke kringen in Cairo vinden de geruchten overdreven. Ze hebben er op gewezen dat de pro-Nasser betogin gen in Jordanië „ingetogen" zijn ge weest. Een lange reeks bloemen ligt in de druilerige regen op straal voor de Spaanse ambassade in Londen, als eer betoon aan de zaterdag in weerwil van alle protesten en verzoeken om gratie namens Franco terechtgestelde Spaanse communistenleider Julian Gri mau. In tal van plaatsen werden protest betogingen gehouden voor de Spaanse diplomatieke vertegenwoordigingen. De Londense protestbetoging verliep, voor zover het de bloemenhulde betreft, rustig, maar de politie moest op andere momenten optreden tegen lieden, die te ver gingen in hun uitingen van ver ontwaardiging. SCHIPHOL, 22 april Twintig jaar na de opstand in het ghetto van War schau is zaterdag ir. Simon Wiesen- thal, leider van het Joodse Documen tatiecentrum in Wenen dat bij het op sporen van Rajakowitsch een belang rijke rol speelde, in ons land aange komen. Ir. Wiesenthal, die als jood de oor log in niet minder dan dertien ver schillende concentratiekampen heeft doorgebracht, is naar Nederland ge komen op uitnodiging van VARA en KRO. „Mijn rol in de zaak Rajako witsch is beëindigd", aldus ir. Wie senthal op Schiphol. „Thans is het woord aan het gerecht". Volgens hem zal het niet moeilijk zijn het bewijs te leveren, dat Rajakowitsch zich aan oorlogsmisdrijven heeft schuldig ge maakt. Welke andere oorlogsmisdadigers hij nog ter opsporing op zijn lijstje heeft staan, wilde ir. Wiesenthal niet zeggen. Dit zou de opsporing onnodig verzwaren. In dit verband werd hem gevraagd, of naar zijn mening Hitiers plaatsvervan ger Martin Borinann nog in leven is. „Als hij nog leeft, heeft het geen bete kenis meer", antwoordde dr. Wiesen thal, „hij zou al 70 jaar oud zijn. Hitier, die vandaag jarig zou zijn geweest, zou zelfs al 74 jaar zijn. „Rajakowitsch wist ai een half jaar, dat zijn lot bezegeld was. Hij corres pond eerde zelfs met de Oostenrijkse jus titie, maar zette intussen zijn zaken voert. Dat Rajakowitsch deze maand nog vrji onverwacht de benen nam, noemde dr. Wiesenthal een klucht. Fei telijk heeft niemand hem opgejaagd, „maar Rajakowitsch is voor zijn eigen geweten op de vlucht gegaan." „Zijn arrestatie is een van de gevolgen van het proces-Eichmann in Israël", ver volgde ir. Wiesenthal. „Die liet zich tij dens een ondervraging ontvallen, dat hfl in Argentinië Rajakowitsch had ge sproken en dat was voor mij het be wijs, dat Rajakowitsch nog in leven moest zjjn." Rajakowitsch vertoefde in Nederland van 1941 tot in 1948. Reden van zijn komst was de februaristaking van 1941. „Die staking is een heroïsche daad, die gelijk staat aan de opstand in het ghetto van Warschau." Op de vraag of hij meende, dat dr. Harster met een vonnis van twaalf jaar in Nederland voldoende was gestraft, antwoordde ir. Wiesenthal: „Ik twijfel geen moment aan de juistheid van het Nederlandse recht." Bovendien zei hij het proces zelf veel belangrijker te vinden dan het vonnis en de straf. „Als we door welke oorzaak ook toelaten dat een moord op een volk kan verjaren, doen we de mensen rechten geweld aan en lopen wij het risioo van een herhaling in de toe komst. Het moet in de hersens van de jeugd worden ingehamerd, dat mas samoord onder alle omstandigheden wordt bestraft, opdat beseft wordt dat onze doden niet vergeefs zijn gestor ven Dit zei ir. S. Wiesenthal zaterdag avond toen hij op een zeer druk be zochte bijeenkomst van de democra- tisch-socialistische studentenvereniging Politeia in Amsterdam sprak. Ir. Wiesenthal betoogde dat zijn bu reau een wedren met de tijd is begon nen, omdat volgens de wetboeken van strafrecht in de meeste landen waar geen doodstraf bestaat moorden m- twin tig jaar verjaren. Ir. Wiesenthal gelooft dat voor moordenaars van volken ande re wetten moeten gelden. Toen de wet boeken van strafrecht werden gemaakt bestond er nog geen massamoord. Hij begon zijn opsporingswerk in 1947 met een lijstje van 850 voort vluchtige oorlogsmisdadigers. Hoeveel hij er in de loop der jaren precies heeft opgespoord en voor de rechter heeft gebracht kon hij niet zeggen. Zeer dankbaar was hij voor het we tenschappelijk goed gedocumenteerde materiaal dat het Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie in Amsterdam over de zaak-Rajakowitsch verschafte. „Als hjj nu in Wenen vastzit, is dat dankzij dit materiaal", aldus de heer Wiesenthal, die geloofde dat de nazi's de enige winnaars van de koude oor log zjjn geweest. Franco schreef: „Het spijt mij dat ik u de onmogelijkheid moet meede len van het veranderen van het von nis dat door een competent hof is uit gesproken over Julian Grimau Garcia, die alle middelen had te zijner verde diging. De afschuwelijke misdaden die hij had bedreven en waarvan overtui gend bewijs bestond, alsmede zijn voortgaande ondermijnende handelwij ze tot aan het ogenblik van zijn ar restatie, verhinderen gratieverlening, temeer daar talloze personen die zich zijn martelingen en moorden herinne ren, en onder wie familieleden van slachtoffers zijn, nog in leven zijn. Dergelijke misdaden tegen de mens heid, ik ben er zeker van, zullen door het wereldgeweten worden veroordeeld ondanks de propagandacampagnes die worden gevoerd om opinies te misvor men". (Rtr). De echtgenote van Gri mau, die in Parijs woont, kreeg een flauwte toen zij hoorde dat haar man was doodgeschoten. Vrienden DEN HAAG, 22 april De suiker is met ingang van vandaag een cent per kilogram duurder. Bij beschikking van de minister vau Landbouw en Visserij is de af-fabrieks- prijs van suiker verhoogd met een gul don per 100 kg. Dit blijkt uit de wij ziging van de prijzenbeschikking suiker 1958 die in de Staatscourant van van daag wordt gepubliceerd. De afd-fabrieksprijs voor suiker, inclu sief accijns en omzetbelasting is hier mee verhoogd van 88 gulden tot 89 gul den per 100 kg. De consumentenprijs voor zuiker zal dienovereenkomstig wor den verhoogd van 98 cent tot 99 cent per kg. Deze prijsverhoging houdt verband met de medio januari van dit jaar door de minister van Landbouw en Visse rij vastgestelde hogere garantieprijs voor suikerbieten van de oogst 1963. WASHINGTON, 22 april Robert Hutchins, gewezen president van de Universiteit van Chicago, zegt in een brochure, dat de Amerikaanse studen ten, als zij 22 jaar zjjn, drie tot vier jaar achter liggen bij de Europese stu denten, maar dat zij frisser en vitaler zijn gebleven dan hun Europese leeftijd genoten. Volgens Hutchins is de Europese stu dent van 22 „totaal uitgeput" omdat hij te veel stof te verwerken heeft gekre gen. Overigens wordt naar zijn mening op de Amerikaanse scholen te veel nadruk gelegd op sport en specialisatie. U. Ir. S. Wiesenthal laat aan verslaggevers op Schiphol, na zijn aankomst, de lid tekens zien, die hij in het concentratiekamp van zijn verwondingen heeft overgehouden. van haar zeiden, dat mevrouw Gri mau drie dagen en drie nachten on vermoeid in de weer is geweest om te proberen haar man van het vuur peloton te redden. Zjj had vrijdag avond In een wanhopige laatste po ging geprobèerd president Kennedy op te bellen, doch zij kwam niet verder dan een ambtenaar van het Witte Huis. die zei dat hij haar bood schap zou overbrengen. Zij belde enkele malen het Vaticaan op waar zij met verschillende kardi nalen sprak. Mevrouw Grimau voerde voorts twee telefoongesprekken met de secretaris van de kardinaal Pla y Deniel te Toledo, aan wie zij vroeg bij de Spaanse autoriteiten voor haar man te pleiten. In tegenstelling tot de stellingname van andere, eveneens vooraanstaande kerkelijke autoriteiten liet kardinaal Pla y Deniel slechts via een woordvoerder verklaren „zich niet te bemoeien met politiek". SCHIPHOL, 22 april Met lichtge kleurde sjaaltjes om het hoofd, met zon nebrillen op en bruin van de winterse zon zijn zondagmiddag de prinsessen Irene en Margriet samen uit Zürich te ruggekeerd van een korte wintersport vakantie in het Oostenrijkse plaatsje Lech. De beiden prinsessen waren kort voor Pasen met hun ouders naar Lech ver trokken. Koningin Juliana en prins Bern- hard keerden echter reeds vorige week naar Nederland terug, aangezien prins Bernhard zaterdag naar Mexico moest vertrekken, waar hij het congres van de internationale Kamer van Koophandel gaat bijwonen. Koningin Juliana en prinse3 Christina deden zaterdag de prins uitgeleide. Al- kledij gesto ken en op het zonnige vliegveld trok- le drie waren in zomerse ken zij de belangstelling van enkele honderden toevallig aanwezige bezoe kers, die samenstroomden op de balu strade. De prins verscheen voor het eerst sinds vele weken zonder het gips verband om zijn rechterhand. Het middenhandsbeentje, dat hij tijdens de wintersportvakantie in februari heeft gebroken, is inmiddels genezen. Prins Bernhard zal het congres toe spreken en o.a. enkele installaties be zoeken van Nederlandse scheepswerven. Maandag 29 april wordt hfl via Mon treal op Schiphol terug verwacht. In Montreal speelt zich de avond tevoren het weerzien tussen vader en dochter af, want daar komt prinses Beatrix aan boord om van haar wereldreis naar Nederland terug te keren. De prins heeft in Mexico gezegd, dat Nederland overweegt een lening te verstrekken aan Mexico en dat er be sprekingen over dit onderwerp zullen plaatsvinden tussen vertegenwoordigers uit de beide landen. De prins heeft verder gezegd dat ko ningin Juliana voornemens is „binnen afzienbare tijd" een bezoek aan Mexico te brengen, maar dat dit bezoek in ieder geval niet dit jaar zou plaatsvin den. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 22 april In de Oost- viaamse stad Aalst is tijdens het week einde sensatie ontstaan rond een be faamd geneesheer, dr. De C.., hoofd chirurg van het stedelijk ziekenhuis e» gewezen voorzitter van de internatio nale vereniging van chirurgen. Het geval herinnert in menig opzicht aan het tragische levenseinde van Berlijns beroemde prof. Sauerbruch, wiens laatste operaties op aanvankelijk onbe grijpelijke wijze een fatale afloop had den en daarom verdenkingen opwek ten; Sauerbruch bleek inderdaad aan aderverkalking in de hersenen te lij den, hetgeen hem op beslissende ogen blikken de controle over zjjn geestes- vermogens ontnam. De beroering, welke thans in Bel gische medische kringen heerst, vindt haar oorzaak in een gerechtelijk onder zoek in verband met de behandeling van bepaalde personen, die een opera tie ondergingen in het Aalsterse zieken huis en korte tfld later overleden. Onder de slachtoffers zou zich een baby van drie dagen bevinden. Ten- fevolge hiervan werd een klacht inge- iend bij het parket, dat een onderzoek instelde. Achteraf werden nog drie andere lichamen opgegraven voor een gedetailleerde lijkschouwing. Allen wa ren door de betrokken chirurg geope reerd. De medische raad, waaraan het dossier van deze tragische affaire werd voorgelegd, verklaarde dr. De C. onmiddellijk ongeschikt om zfln verantwoordelijke functie nog lan ger waar te nemen, aangezien hfl .bevonden werd te lijden aan ader- Verkalking. Over de definitieve re sultaten van het gerechtelijk onder zoek zijn nog geen bijzonderheden bekend. DEN HAAG, 22 april In de 559e staatsloterij, eerste klasse, is een prijs gevallen van 25.000,en wel op lot nr. 19292. De terechtstelling van de Spaanse communist Grimau moet in het bui tenland wel een slechte indruk maken. Weliswaar zijn er in de laatste tijd, met name in Frankrijk, meer lieden wegens politieke misdrijven gefusil leerd, maar van hen kennen wij ten minste de tenlastelegging en hun vergrijpen zijn geen 25 jaar oud. V an Grimau hebhen wij alleen gehoord, dat hij zich in de Spaanse burger oorlog, door de Spanjaarden de oor log tegen de communisten genoemd, zou hebben misdragen. Dat kan wel zo zijn. Het ging daar, aan beide zijden overigens, bovenmate wreed toe. De man moet zich echter in wreedheid wel buitengewoon hebben onderscheiden om na zoveel jaren nog met recht en reden te kunnen worden geëxecuteerd. Geen overtui gende reden kan men vinden m het feit. dat hij nog onlangs bezig was met communistische cellenbouw. want opsluiting zou hebben volstaan om hem in deze activiteit te belemmeren. De Spaanse regering heeft in ieder geval nagelaten deze zeer onbarm hartige straf voor de wereldopinie voldoende te motiveren. Indien de terechtstelling inderdaad de reactie is op teiten uit de jaren 1956—38, moet men zich toch af vragen. of het ook van de Spaanse regering niet veel verstandiger zou zijn geweest'de oude wonden van de burgeroorlog te laten helen, dan nu nog, na 25 jaar, aan de honderddui zenden slachtoffers van dat bloedbad een zoenoffer toe te voegen. Het is een algemeen verschijnsel, dat de verjaring van de mogelijkheid tot strafoplegging, welke de gewone misdadiger na verloop van tijd voor vergelding vrijwaart, voor politieke misdadigers niet wordt aanvaard. Het protest tegen het geval Grimau is wellicht een teken van het doorbreken van het inzicht, dat de wrekende arm van de gerechtigheid gerechtigheid ter beschikking van de winnende partij niet al te vei in de tijd moet reiken, extreme gevallen daargelaten Twee Franse kardinalen hebben een beroep gedaan op kardinaal Pla y Deniel, primaat van Spanje, in naam van de christelijke barmhartig heid, doch deze onthield zich heel politiek van inmenging in wat hij ais een zuiver politieke aangelegenheid zeide te zien. Dit was duidelijk een vorm van niet thuis geven, want zo scherp is de scheiding tussen Kerk en Staat in Spanje nu ook weer niet. Indien de Spaanse kardinaal het von nis niet rechtvaardig had geacht, zou hij zich misschien toch nog voor gratieverlening hebben ingezet. De Spaanse kerk, die steun zegt te onder vinden van het Franco-regime, steunt dan indirect ook op de middelen waarmede dit regime zica handhaaft. Daarom is de voor de Spaanse kar dinaal gunstigste verklaring van zijn non-interventie politiek, dat hij het strenge vonnis inderdaad heeft ge billijkt. Om dit te begrijpen, zal men wel Spanjaard moeten zijn, of in ieder geval over meer inlichtingen moeten beschikken. (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TR 13439 LEIDSESTRAA* (BIJ KONlNGSPttlN) AMSTERDAM TEL Verwaehting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15) Aanvankelijk weinig, morgen over dag weer toenemende bewolking. Waarschijnlijk overal tot in de middag iroog weer. Iets hogere middagtem- peratnren. Aanvankelijk zwakke, la ter matige tot vrij krachtige wind tussen zuid en zuidoost. DINSDAG: Zon: 5.29-19.49; maan: 5Ü0-19J8. (Advertentie) STOMEN STOPPEN GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 AMSTERDAMSEVAART 30 - TEL. 11*561 BINNENWEG 137 - TEL. 36432 - Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1