BOTWINNIK komt ver in het 13e duel met Petros jan WINST bij voortzetting van de partijondanks duidelijk voordeel, twijfelachtig M w vet traitalO c J Chefarine „4 I CONTACT Nipkov-schijven uitgereikt aan H. Goinperts en Rudy Carrel 1 Rake klappen bij start van Ronde van België Week van de lichte muziek geopend Promenade-orkest in Utrecht TULPENRALLYE vreest vertraging bij de grens Luisteren naar: Samenwerking bij bestrijding van pijn! JURION niet in Belgische elftal PostZilverbergVan der Ven en Nijdam in het voorste gelid NILOC verslaat Zeeburg: 6-3 Donderdag nog klassementsproef in Zandvoort TV-programma's Dinsdag Dinsdag Woensdag Woensdag II I Nederlanders leiden Rog na gelijk spel tegen Engeland Joseph Blankenaar nu dichter bij Het Oosten m onderwerp van KRO-radio-rubriek Herdenking 4 mei voor radio en t.v. Vanavond Sportflits Radio-commentator naar Indonesië Buitenland Buitenland DINSDAG 23 APRIL 1963 PAGINA 11 et de dertiende partij is de tweede helft van de schaak tweekamp BotwinnikPe- trosjan om het wereldkampioen schap begonnen. Botwinnik had 'net zwart geen openingsproble- men en stond, na een zet of twin tig, goed. Petrosjan werd in een eindspel gedwongen, waarin hij Voor remise moest vechten. Hij deed dit nauwgezet. De partij is afgebroken in een hoogst interes sant paardeindspel. Botwinnik is ver gekomen. Of het toereikend is voor winst is de vraag. Glare Benedict-toernooi luzern, 23 april De wedstrijd P net Nederlandse schaakteam tegen Cla? 2d in de derde ronde van het rmia enedict-toernooi is een enerve- en Vafe^echt geworden. Bouwmeester n Berg kwamen spoedig re- °v®r.een tegen resp. Penrose en v®r^„ 'Pnns blunderde, zodat hij in een j Positie kwam. Alles hing toen Hindi» w 'euSdige Kuypers, die tegen wi2=t ter stond. Hij moest scherp op stelle 6 Vm ee-n «eHik spel veilig „it Deze winst kwam er niet P door J. H. DONNER Chefarine "4" bevat vier beroem de geneesmiddelen die eikaars werking versterken. Hierdoor is het mogelijk met een kleinere dosis te volstaan. Bovendien zorgt één der bestanddelen dat een ge voelige maag niet van streek raakt. Chefarine "4" is dus een bijzonder veilig middel voor de bestrijding van pijn en griep. Clubtitel dammen SPINWIEL VRIJMOED NOORD WIJK AAN ZEE, 23 april Nog maar zelden had de start vajn de Tulpenrallye zulk fraai weer. Toen vanmorgen de equipes in Noordwijk aan Zee voor het driedaagse avontuur de motoren warm lieten draaien, scheen de zon en leek er een vakantieritje op handen. PAUS ONTVANGT KATSJATOERIAN Advertentie Petrosjan Botwinnik 1) d2-d4 Pg8-f6 2) c2-c4 e7-e6 3) Pgl-f3 b7-b6 Weer dame indisch, zoals in de vijfde Partij. Petros jan volgt nu een ander Systeem. Lc8-b7 -g2 Lf8-e7 0-0 0-0 Pbl-c3 Pf6-e4 Pc3xe4 Lb7xe4 d4-d5 Le7-f6 Pf3-el Le4xg2 Pelxg2 e6xd5 c4xd5 c7-c5 d5xc6 e.p. d7xc6 Wit heeft niet veel plezier van zijn Opening. Zwart staat iets beter. 14) Ddl-c2 c6-c5 15) Tfl-dl Dd8-e8 16) Lcl-f4 Petrosjan dacht over deze zet 36 mi nuten na. O.i. komt er niet veel anders in aanmerking. Pb8-c6 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11) 12) 13) g2-g3 Lfl-g 16) 17) Lf4-d6 18) e2-e3 19) Ld6xe7 Lf6-e7 Ta8-d8 De8xe7 Zwart heeft de toekomst met meerderheid op de damevleugel. zijn 20) Pg2-f4 21) Dc2-a4 g7-g6 Pc6-e5 Tevens moet wit rekening houden met •en mat-aanval. 22) Tdlxd8 23) Tal-dl 24) e3-e4 Tf8-d8 c5-c4 b6-b5 Zwart wikkelt af. Hij komt in een gun- •tig eindspeL 25) Tdlxd8t De7xd8 26) Da4xb5 Dd8-dlt 27) Kgl-g2 Ddl-f3t 28) Kg2-gl Df3-dlt Botwinnik, dié over het algemeen veel j Sfbruikt. 'aat zelden een gelegen heid de zetten te herhalen voorbijgaan. 29) Kgl-g2 Ddl-f3t 30) Kg2-gl Df3xe4 31) Db5-d5 De4xd5 (Advertentie) ti' VS lè.' wassen met -3? ft Sébo shampoo Een produkt van l'Oréal de Paria BRUSSEL, 23 april Het teruglopen jh vorm, dat Anderlecht de uitschake- hng in het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs en het Belgi sche elftal in het Europese toernooi eer landenteams heeft gekost, is nu ook te lezen uit de samenstelling van het Belgische elftal, dat morgen tegen Bra- l'liè speelt. Be Belgische keuzeheer Constant Van- ferstock heelt drie spelers van Ander- 'echt, onder wie de aanvoerder Jurion [^vangen. Verder zijn de backs Hey- ,ens en Cornelia gepasseerd. Be formatie van de Belgen is nu: doei; Nicolay (Standard Luik); achter: •hers (Standard Luik) en Raskin (Beer schot); midden: Hanon, Verbiest en Lip- P.etis (allen Anderlecht); voor: Semme- (Standard Luik), Van Himst, Stock- (beiden Anderlecht), Van den Berg 1 Union St. Gillis) en Puis (Anderlecht). Prins ve^,,?maleZi<fn Littlewood (tegen tot win«t^=Ti.de z"n gewonnen stelling nT voeren werd het toch 2-2. pvej-igp resultaten waren: Zwit- Duitsland- Spanje lH-% (2 afgebr. partijen) De stand na dne dagen luidt: 1. Nederland ty, pnt., 2. Engeland 6%, 3. Duitsland 6 In 4 P®!-1', 4- Zwitserland 5, 5. Spanje 4V, en 2 afgebr. part., 6. Oos tenrijk 4% punt. Griekenland heeft zich in Dublin door een overwinning met 32 op Ierlan ge plaatst voor de volgende ronde van 2®t toernooi van het tennistoernooi om Davit Cup. 34) a2xb3 f7-f5 35) b3-b4 Kg8-f7 36) b4-b5 Pd3-e5 De enige zet om vervlakking te voor komen. Op 36) Pc5 kwam 37) Pb4. 37) b5-b6 a7-a5 38) Kgl-fl Kf7-e6 39) b6-b7 Pe5-c6 Na 39) Pd7 40) Pb6 Pb8 zou de zwarte koning niet meer naderbij kun nen komen wegens Pc4t 40) Pd5-c7t Ke6-d6 Hier werd de partij afgebroken. Petrosjan kan praktisch alleen 41) Pa6 hebben afgegeven. Het lijkt mij dat de volgende zetten dan geforceerd zijn: 41) Pa6, a4 42) Ke2, a3 43) Pb4, Pl>8 44) Kd3, Kc7 45) Kc3, Kb7: 46) Kb3. Er kan dan nog volgen: 46) Kb6 Vier middelen versterken eikaars werking, zodat met een kleinere dosis kan worden volstaan. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABIET Petrosjan, door zijn rivaal Botwinnik tot langdurig en zwaar nadenken gedwongen. 32) Pf4xd5 Pe5-d3 Tot zover ging alles vanzelfsprekend. Het paard-eindspel staat voor zwart zeer goed. 33) b2-b4 c4xb3 e.p. 47) Ka3:, Kc5 48) Kb3, Kd4 49) Kc2. Ke4 50) Kd2, Kf3 51) Kei. Natuurlijk staat zwart dan beter, maar winst is uiterst twijfelachtig i.v.m. het geredu ceerde materiaal. Zwart kan het pro beren. Als Botwinnik tot de conclusie komt dat het remise is, zal hij niet verder spelen. Hq is in die dingen niet kin derachtig, zoals gebleken is in de elfde partij. Ook nu is remise het meest waar schijnlijk. (Van onze dammedewerker) AMSTERDAM, 23 april De uitge stelde wedstrijd uit de vierde ronde om de Nederlandse clubtitel dammen tus sen de Almelose Damclub en Joseph Blankenaar uit Amsterdam is na een spannend duel door de Amsterdammers met 12-8 gewonnen. De stand in dit toernooi is nu gewordenHet Oosten (Rotterdam) 7 punten, 53 bordpunten, Joseph Blankenaar (Amsterdam) 6-46, Residentie Damgenootschap (Den Haag) 6-38, Utrechts Damgenootschap 5-43, Ge zellig Samenzijn (Amsterdam) 4-41, Ex celsior ('s-Hertogenbosoh) 2-37, Almelo se Damclub 2-35 en De Goede Zet (Gro ningen) 0-27. OOSTENDE, 23 april Noël Foré zal ook in de tweede etappe van de wielerronde van België gekleed zijn in de leiderstrui, die hij gisteren bij de start te Brussel droeg als winnaar van het vorige jaar. Foré was de snelste van een uit 37 renners bestaande kop groep, die een winst van meer dan tien minuten had genomen op de hoofd macht. Van de Nederlanders eindigden Zilverberg, Nijdam, Post en Van der Ven voorin. De overigen hadden de aansluiting gemist en kunnen verder kansloos worden geacht. Het sein voor de beslissende ontsnap ping werd gegeven na ongeveer ne gentig kilometer, toen twintig renners, bp wie Foré en Zilverberg, in de aanval gingen. Het peloton viel door deze acti viteiten in drie groepen uiteen en slechts de uit achttien coureurs be staande tweede formatie, met o.a. Post, Van der Ven, Nijdam en Marcel Jans- sens, zou de leiders nog te pakken krijgen. Dat gebeurde in Gent en daar na liep de achterstand van het twee de peloton steeds meer op. In de slotfase demarreerden nog Post, Denoyette en de Fransman Viot, maar het trio werd snel tot de orde geroepen. De uitslag: 1. Foré (Belg) 4.42.37, 2. Beheyt (Belg), 3. Viot (Fr.), 4. Kerck- hove (Belg), 5. De Coninck (Belg), 6. De Breucker (Belg), 16 Peter Post, 22 Zilverberg, 26 Van der Ven, 29. Nij dam, allen in dezelfde tijd als de win naar, 56 Piet van Est 4.53.14, 68 Knops, 69 Captein, 87 Enthoven, 89 Janssen, allen in dezelfde tijd als Piet van Est. ORANGE De Fransman André Darrigade won maandag de derde etap pe van de ronde van het Zuidoosten en veroverde daardoor de leiding in het algemeen klassement. Met een achter stand van negen minuten finishten De (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 22 april In de hoofdklasse dames van de handbal- competitie is het bijna een bekeken zaak dat Niloc beslag legt op het nar tionale kampioenschap. Na de over winning op concurrent Zeeburg, afge lopen weekeinde behaald, scheiden nog twee punten de Amsterdamse ploeg van de titel. Ook de heren van Niloc blijven gestaag op de goede weg voort gaan. Ditmaal moest Blauw Wit zijn meerdere in hen erkennen. Toch blijft Operatie hier een attente concurrent. De Hagenaars toonden zich duidelijk sterker dan WLC-DES. Voor Actief stonden o(j de dames gro te belangen op het spel, daar strijd moest worden geleverd met hekken sluiter PSV. De Eindhovense ploeg de monstreerde zjjn onmacht door een ne derlaag van 6—1. Ook Sagitta voelt wei nig voor het bezetten van de laatste plaats en onderstreepte dit onbehagen met een zege (3—4) over Athene. Op merkelijke schotvaardigheid demon streerde Hygiëa tegen WLC-DES: 14_5 Daar Niloc verder eveneens Zee burg op veilige afstand hield (6—3) ziet .de stand er nu aldus uit: Niloc 10—19, Hygiea 11—13, Zeeburg 10-12, Athene 10-10, WLC-DES 11-9, Sagitta 10—8, Actief 11—8, PSV 11—5. Ook de heren van Niloc is het voor de tiende achtereenvolgende maai ge- lukt, ongeslagen te blijven. Nu moest Blauw Wit er met 11—8 aan geloven. Zoals mocht worden verwacht, maak te Operatie voor eigen publiek geen misstap tegen het zwakke WLC-DES (23—14). Tussen Hellas en Aalsmeer ontwikkelde zich een spannende strpd die laatstgenoemde op het nippertje in zijn voordeel besliste: 1112. Door PSV met 128 te overtroeven klom ESCA een plaats op. De stand: Niloc 10—19, Operatie 11—18, ESCA 10—12, Aalsmeer 10—12, PSV 11—11, Hellas 10—6, Blauw Wit 9—3, WLC-DES 11—1. Waard en De Haan, terwijl Gelder- mans nog drie minuten later arriveer de. Advertentie) Een enkel tablet zorgt bij pijn, griep of een "landerig gevoel" dat u met plezier uw werk kunt doen! 20 tabletten 10.80, 40 tabletten (In strips) <1.50, 100 tabletten f3.50. UTRECHT, 23 april De „week van de lichte muziek", georganiseerd door de vier samenwerkende omroep verenigingen AVRO, VARA, NCRV en KRO, is gisteravond op feestelijke wijze ingeluid door het Promenade Orkest van de NRU dat in Tivoli het openingsconcert voor zjjn rekening nam onder leiding van Benedict Sil- berman en Gjjsbert Nieuwland. Drie prominente solisten verleenden hun medewerking aan dit gevarieerde programma: de sopraan Melita Mus- zely, de bariton Lawrence Winters en de pianist Gerard Hengeveld. Met een staalkaart van stijlen en gen res trad het populaire radio-orkest voor het voetlicht. Voor de pauze beluister de men overwegend operette melodieën van resp. Heuberger, Helimesberger, Léhar, Offenbach en Millöcker; het tweede gedeelte van dit concert was een cocktail van oorspronkelijke symfoni sche amusementsmuziek, music-hall en filmklanken, o.a. van Gershwin, Coates en Hengeveld. De diva van de avond, Melita Muszely liet het klinkende klatergoud van Lé har, Millöcker en Dostal op zjjn voor deligst schitteren, daartoe in staat ge steld door de briljante vocale mogelijk heden van haar soepele, heldere en licht getimbreerde stem. Het Promena de Orkest, bekend om zjjn veelzijdigheid en slagvaardigheid, begeleidde onder Silbermans leiding pittig en muzikaal en vertolkte ook de ouverture Der Apern- ball van Heuberger, de tussenspelen uit Offenbachs Hoffmanns Vertellingen en Liszts Rhapsodie nr. 14 met levendige toets. Lawrence Winters, de in Duitsland wonende Amerikaanse negerbariton, maakte in het tweede deel terecht gro te indruk door de zeer muzikale wijze, waarop hij een aantal songs van Gersh win, Weill en Kern vert rikte. Gerard Hengeveld introduceerde met het Pro menade Orkest o.l.v. Gijsbert Nieuw land zijn „Concertino voor piano en orkest", een onderhoudend werkje dat me» zijn vlotte melodische trouvailles en levendige ritmiek als bijdrage tot het repertoire van de verpozende con certmuziek zeker geslaagd kan heten. Ook het „Concertino Balkanese" van karavaan wordt deze keer van Noordwpk, via Den Haag en Utrecht eerst naar België gestuurd. Via de Nurburgrmg in Duitsland zet men dan via Saarbrücken koers naar Frankrijk, waar Grenoble in de Franse Jura het zuidelijkste punt van de route vormt. Via Besangon Belfort, Francorchamps en Luik wordt donderdag in de late ochtend Eindhoven bereikt. Daarna trekt Patt Moss en Eric Carlsson, befaamde figuren in de rallywereld en sinds enige tijd verloofd, starten ook in de Tulpen rallye. Zij zijn in die dagen echter felle concurrenten. men naar Zandvoort voor een laat ste klassementsproef voor koers ge zet kan worden naar de finish in Noordwijk. In de laatste uren voor de start kre gen de organisatoren plotseling ernsti ge moeilijkheden te verwerken. Fran se politie-autoriteiten berichtten giste ren, dat men in verband met de zesdaagse reis van president De Gaulle had besloten een groot aan tal douaneposten aan de Frans-Bel gische grens tijdelijk te sluiten. En bij de posten die wel zijn geopend zal, zo werd tevens meegedeeld, met vertra gingen rekening moeten worden gehou den. Men vreest nu allerlei narigheden als de rijders donderdag arriveren bij de grensovergang Longwy. De bespre kingen om de „schade" zoveel moge lijk te beperken zijn reeds in volle gang. Gisteren moesten ook nog enkele uit vallers worden genoteerdvijf Brit se, drie Nederlandse, twee Duitse en één Zweedse combinatie. Onder hen bevindt zich de Engelsman Mabbs, die in 1961 met zijn landgenoot Griffiths de sterrit naar Noordwijk heeft gewon nen. een zekere Gutesha was het beluisteren waard. Malando's Suite Castellano had weinig oorspronkelijks. Het stuk ging het ene oor in en het andere uit. Met de mars uit de Londen-suite van Eric Coates werd dit concert besloten. O. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 23 april Het pro gramma „Ouverture", waarmee de KRO op muzikale dagen de ochtend begint, zal ingaande donderdag 2 mei enigszins anders van opzet worden. Opvallend hierbij 's dat in dit radio programma aandacht besteed zal gaan worden aan televisie-uitzendingen. De KRO is daarmee de eerste omroep die regelmatig en in een vast programma de televisie die in vele gevallen de radio toch enigermate heeft ver drongen ter sprake zal brengen. Het ligt in de bedoeling informaties te verstrekken over komende program ma's, waarbij geen onderscheid zal worden gemaakt tussen de omroepen. Gezocht wordt nog naar een juiste vormgeving, doch algemeen is men bij de KRO van mening, dat, waar tele visie vaak de gespreksstof aan de ont bijttafel is, men met deze inzet veel radioluisteraars een plezier zal doen. Hoewel de gebruikelijke grammo- toonrubriek hoofdzaak blijft, zal men zich in „Ouverture", dat gepresen teerd wordt door Henk Terlingen, ook meer toe gaan leggen op nieuws heet van de naald, zowel uit* binnen- als buitenland. Nieuwsflitsen van jaren ge leden zullen gaan herleven onder het motto „Toen". Op vrijdagochtenden zal men voorts een uitgaans-agenda in voegen. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 23 april Op de avond van de vierde mei zal een direc te televisie-reportage worden uitgezon den van de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte. Daaraan vooraf zal de KRO ojn half acht een film documentaire van Poolse makelij uit zenden, getiteld „Nacht". Diezelfde avond presenteert de NTS bet spel „De laatste trein" van de Nederlandse schrijver Jan Staal, ge volgd door een documentaire over Edith Stein, die in Duitsland werd gemaakt onder de titel „Die Braut und das Kreuz". Via de KRO radio zal op zaterdag 4 mei van 20.50 tot 22.20 uur het in 1940 door Benjamin Britten gecompo neerde „War-Requiem" worden uitge zonden. Aan deze BBC-opname werken als solisten mee de sopraan Heather Harper, de tenor Peter Pears en de bas Dietrich Fischer Dieskau. HILVERSUM, 23 april Onder de titel „Mirakels" presenteert de AVRO- televisie vanavond het Amsterdamse telepathenduo The Ricardo's en het rekenwonder Miljardo. Om half negen een nieuwe aflevering van Willem Duys' Muziek Mozaïek, waarin ditmaal de jongeren hun mening mogen geven ?ver „Wat is talent?". „Nederlanders in Israël" werd gefilmd door Fred Oster, William Vogler en Dimitri Frenkel Frank. Aansluitend wordt dit land bezongen door de uit Israël af komstige zangeres Rika Zarai. Om tien uur „De vier temperamenten", een balletfantasie gedanst door leden van het Nationaal Ballet, welk pro gramma destijds door de W.D.R. in de Cinetone Studio's werd opgenomen. Muziek uit de Amerikaanse shów- wereld kan men vanaf vijf over acht beluisteren in het radio-programma van de AVRO, dat tn het kader van „De week van de lichte muziek" direct uit de studio in Hilversum wordt uitgezonden. Om negen uur con certeert via de andere zender het Pro menade Orkest onder leiding van Bene dict Silberman. VATICAANSTAD, 23 april (UPI) De Paus heeft maandag de Russische componist Aram Katsjatoerian en echt genote in audiëntie ontvangen. Katsjatoerian, die een toernee door Italië maakt, kreeg van de Paus de legpenning van het vierde jaar van zijn pontificaat. De tennis-oefenwedstrijd tussen de Davis Cupploegen van Nederland en Griekenland is verschoven naar woens dag, donderdag en vrijdag a.s. op de Metsbanen te Scheveningen. Uitslagen in de Eerste Divisie van de Engelse voetbalcompetitie: West HamNottingham 4-1, Manchester Uni tedWolverhampton 2-1. de rol die hjj zelf achter de schermen vervulde. „Het was zjjn voortdurende streven naar actualiteit, dat aan zijn shows de tinteling van het avontuur verleende", aldus het jury-rapport. De heer H. Schaafsma, die bij afwezigheid van de nestor van de t.v.-critici, de heer Piet Beishuizen, een enkele gedachte rond de uitreiking formuleerde, noemde als zijn per soonlijke mening, dat, in tegenstel ling tot de kritiek bij andere uitingen van cultuur, de televisiekritiek er één is, die zich louter heeft te be palen tot een éénmalige presentatie. Als zodanig zou naar zijn oordeel de t.v.-kritiek een aflopend verschijnsel zijn, dat steeds meer een resumerend karakter zal gaan krijgen. In zijn dankwoord betrok de heer Gomperts de jeugdige regisseur Hans Keiler, zonder wie, zoals hij zelf ver telde, de uitzendingen in de reeks Lite raire Ontmoetingen nooit die waar dering bij de critici zouden hebben gehad, als welke er nu aan was toe bedeeld. En hij voegde er aan toe: „Ik mag dan misschien iets van literatuur weten, van televisie weet ik niets". Rudy Carrell noemde de televisie „de mooiste uitvinding en zijn grootste liefde". Dat hij de laatste tijd meer r- vriendelijke „vak"-reacties dan echte Rudy Carrell ert H Gomperts laten hun kritiek kreeg, kon hij rich niet voorstellen. Meer zorgen maakte hp echtgenoten de Nipkovschijf zien. (Van onze radio- en t.v.-redactie) 's-GRA VELAND, 23 april Aan Rudy Carrell en Hans A. Gomperts zijn gisteren de zilveren Nipkov-schij ven uitgereikt, hen toegekend door het Gezelschap van televisiecritici. Dat gebeurde traditiegetrouw in „Hef Wa pen van Amsterdam" in aanwezigheid van tal van bekende figuren uit de wereld van pers en t.v., onder wie de voorzitter van de NTS. de heer E. Schiittenhelm. Het was voor de zesde maal dat deze „Prijs van de televisie kritiek" werd toegekend aan twee ver dienstelijke televisiemedewerkers. De schijven werden overhandigd door de criticus H. van Lith. De heer H. A. Gomperts kreeg een Nipkov-schijf, zo vermeldde het jury rapport, deels voor zijn presentatie van de rubriek Literaire Ontmoetingen, die boeiend en bescheiden, scherp en welwillend tegelijk was. deels ook om zijn intensieve voorbereidingen, die ge tuigden van diepe kennis van de onder werpen, te eren. Rudy Carrell viel deze onderscheiding ten deel, niet alleen omdat hp zich met zpn shows staande wist te houden temidden van veel geselecteerd buitenlands amuse ment, en zjjn shows ontwikkelde tot door alle lagen van de bevolking zeer geliefde programma's, maar ook voor zich echter over de kwaliteit van het Nederlandse amusement dat voor de televisie wordt gebracht. „Wanneer we zé doorgaan als op dit moment het geval is, wat moeten we dan als we straks ook nog een tweede kanaal moe ten vullen zo vroeg Carrell zich af. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 23 april De jour nalist Th. C. Droogh zal deze week van Schiphol naar Indonesië vertrek ken om voor de KRO-radio een aantal reportages te maken. Onder meer zal hij de kwestie der Maleise Federatie in zijn werk betrekken. De heer Droogh is de eerste radiocommentator, die na het herstel van de diplomatieke betrekkingen een visum voor Indo nesië heeft gekregen. Wel heeft onlangs een filmploeg van de NTS, in betrekkelijk korte tijd, voor het maken van reportages van de vul kaanramp op Bali, de nodige facilitei ten ontvangen. Voor de filmploeg, die de AVRO, met onder anderen mr. G. B. J. Hiltérmann, naar Indonesië wilde laten gaan, zijn nog steeds geen visa verstrekt. Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. HILVERSUM 1, 402 m. AVRO: 18.00 Beursber, 18.15 Act. 18.20 Gram 18.30 Radio-Volks-Universit.: De wester se mens in de Arabische wereld, door Cor Huisman 19.00 V. d. kind. 19.05 Pa ris vous parle. 19.10 Orgelspel. 18.20 Inl. tot muziekbegrip, ir.uz. lezing. 19.35 Lich te ork. muziek. 20.00 Nws. 20.05 Amus. muziek. 21.00 Wat ons bezig houdt, fo rum. 21.40 Klass. kamermuz. 22.00 Feest avond t.g.v. 50-jarig bestaan v. d. Ne derlandse Politie Sportbond. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Venster op de hedendaagse muziek, muz. lezing 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM H, 298 m. KRO: 18.00 Licht instrum trio. 18.20 Kaarten op ta fel, gesprekken over actuele problemen. 18.30 Lichte gram. 18.50 Van klanken en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.00 Can- temus Domino, beschouwing over Grego riaanse gezangen. 20.20 Harpduo. 20.45 Klein taaigeding. 21.00 Promenade-ork. en solisten. 21 46 Kerkorgelconc. 22.15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws 22.40 Medail lon: fragm. uit klassiek en romantisch repertoire. 23.10 Lichte gram. 23.45 De 15e internationale Tulpenrallye. 23.55- 24.00 Nieuws. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 In the South East. 19.00 Ballades, spirituals en calypso's. 19.30 Symf. muziek. 20.30 Literaii progr. 21.15 Lezing. 21.30 Quiz. 22.00 Nws. en ber 22.30 Kamermuz. 22.45 Pari. overz. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.45 Klass kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.18.33 Sportoverz. en uitsl. races 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Jour naal. 19.31 Hoorspel. 20.00 Gevar. progr. 20.41 Verz. progr. 21.30 Balletmuz. 22.15 Lichte muziek. 23.31 Lichte muz. 23.55- 24.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m: 19.00 Nws. 19.15 Dansmuz. 19.45 Cabaretprogr. 20.25 Dans muziek. 21.45 Nws. 23.30 Gewijde muz. 24.00 Nws. 0.20 Gevar. muziek. 1.00 Weer bericht en gevar. muziek. ENGELAND, BBC Home Service. 33 m.: 11.45 Rep. huwelijk H.K.H. Prinse- Alexandra van Kent. 13.15 Weerber. 13.2 Nws. 13.30 Quiz. 14.00 Lichte muz. e zang. 14.30 Pianospel. 15.00 Hoorspel. 16 Vespers. 16.45 Voordr. 17.00 V d. jeugif 17.55 Weerber. - ENGELAND, BBC Light Progr.. 150 en 247 m.12.00 Pop. gram. 12.31 .Gevar muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d kind 14.00 V. d. vrouw 1500 Rep motorraces 15.20 Gevar. muz. 15.31 Lichte muziek 16.15 Dagboek 16.31 Uitsl races. 16.36 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Lichte muz 17.31 Gevar. progr. NDR. VVDR, 309 m.: 12.00 Lichte muz 13.00 Nws 13.15 Operettemuz. 16.00 Vro lljke muz. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz FRANKRIJK Hl. 280 en 235 m.12.0'. Nws. 12.10 Klass. muz. 14.15 Solistencor eert. 16.30 Muz van Hongaarse comp 18.30 Kamermuz. 19.00 Nws 21.00 Hoorspr 23.10 Gevar muziek. 23.53-24 00 Nieuws BRUSSEL 324 m.12.00 Nws 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Licht- muziek. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.0(3 Chansons 15.00 Kinderkoorzang. 15.36 Klass. muz 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Engelse les. 16.24 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.1: Viool en pianorec 17.55 Slavische dar sen. BRUSSEL. 484 m.12.30 Gevar. progr en act. 14.03 Lichte muz. 15.03 Lichte muziek. 16.08 Lichte muz. 17.00 Nws. FRANKRIJK 111, 280 en 235 m. Operamuz. 19.00 Nws. 20.00 Kamermuz. 23.13 Volksmuz. 23.28 Kamermuz. 23.53- 24.00 Nieuws. AVRO: 19.30 Mirakels, licht progr NTS ,C 29-00 Joum. AVRO: 20.20 Televuier 30.30 18.30 Muziek Mozaiek. 21.15 Nederlanders in Is raël, filmrep. en lnterv 21.45 Israëlische liederen. 22.00 De vier Temperamenten, ballet NTS: 22 30-22.35 Journaal BRUSSEL, 324 m.18.00 Nws. 18.03 Lichte muz. 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d. sold. 18.50 Radiokron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Hoorspel. 20.55 Gevar. muz. 21.15 Jazzmuziek. 22.00 Nws. 22.15 Gevaimuz. 22.45 Kamermuz. 23.00 Nws. 23.05 Lichte muziek. 23.35 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m. uevar. muz. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGR 18.10-18.15 Nws. (Reg. progr. NDR Nordschau en: V. d. kina WDR. 18.30 Hier und Heute, joum. NDR: 19.00 Nws 19.03 Econom. kroniek. 19 12 Nws. 19.15 Reise ln die Romantik: Lieder aus der Kücke. NDR: 19.19 Trefpunt New York 19.59 Progr. overz.). 20.00 Journ en weer- overz. 20.15 Progr. over bijna vergeten 18.38 Chansons. 19.00 slagzinnen en noodlotsbeschikkinger.. 20.45 v) nn - Ausgerechnet Tatsachen balans in bewo gen beelden. 2L00 Hin und Her, klucht. 22.30 Joum. en weeroverz 22.50 Die Bre mer Eiswanderer: op schaatsen naar Hol land. TWEEDE PROGR. 18.40 Nws. 18.45 Amus. progr 19.15 Cabaretprogr. 19.30 Nws. en act 20 00 Veranderde maatschappij, rep 20 46 Ball des Lachelns, amus. progr. en operette- melodieën. 21.45 De Sportspiegel 22 15 HILVERSUM 1, 402 m. - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 720 Soc. strijd lied. 7.23 Lichte ochendklanken. (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje) 8.00 Nws en soc. strijd. 8.18 Lichte gram. 8.40 Nws. orgelspel. 9.00 Gym v d. vrouw. 9.10 e-ravq-RFIO rELEVisiFPRnri» Kookpraatje. 8.15 Oude kamermuz. 9.35 FRANS-BELG ielevibieproGR. Waterst. 9.40 Schoolrad. VPRO: 10.00 In- 18.30 Ber. 18.33 V. d. jeugd 19.00 Pro- zicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgen- gramma over de structuur v. d. investe- wijding VARA: 10.20 V. a. vrouw. 11.00 ringen en de techn vooruitg 1920 Kro- Specialiteiten-radioshow. 12.00 V. h. plat- mek voor automobilisten. 20.00 Nws. 20.30 te land. 12.05 Lichte gram. (12.30-12.33 Me- De zaak van Meegeren, film. 2". 00 Japan dedelingen t.b.v. land- en tuinb.) 13.00 eerste v. e. sene uitzendingen 22.15 Nws. Nws. 13.15 Meisjeskoor en instrum. kwar- VLAAMS-BELG TEi PUisurEuocu tet 13.35 Gram. 13.45 Gespr. portret. 14.00 rEL£A 'KlEPROGR. Jeugdconc.mod. lichte muz. 14.45 Volks- 19.00'De Katholieke gedachte en actie liedjes en -dansen. 15.00 Een politiek 19.30 Franse les 19.55 Sportprogr 20.00 v. d vrede, toe.-pr. 15.10 V d. jeugd. Nws 20.20 Bonanza, TV-Western 21.10 17.00 Promenade-ork.: oude amus muz. De grondwetsherziening, rep. 21.40 Progr. 17.30 Tentoonstellingsagenda. 17.85 Licht vaji 18e-eeuwse Zweedse volksliedjes in ens. 17.50 Regeringsuitz.Geven en neme moderne stijl. 22.10 Nws. Tips voor en van weggebruikers. HILVERSUM n, 298 m. —"NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber 7.10 Dagopening. 7.20 Oudé muz. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 815 De 15e internat. Tulpenrallye. 8.25 Lichte gram. 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d zieken 9.35 Gram. 9.40 V d. vrouw. 1010 Gram. 1015 Morgendnst. 10.45 Sa menzang: geestel. liederen. 11.16 De jeugd op eigen wieken, hoorspel. 1L45 Lichte gram. 12.05 Gitaarspel. 12.10 Licht in strumentaal trio. 12.30 Meded. Lb.v. land en tuinb. 12.33 Gewijde muz 12.37 Alle- Dag-Kerkdnst tn de Engels Herv. kerk te Amsterdam. 13.00 Nws. 13.15 Licht instrum. ens. m. zangsol 13.45 Moderne gram. 14.50 Wie luistert mee?, lessen ln het muziekbelulsteren. 15 20 Hobokwartet klass. en mod muziek. 15.50 Bijbelver^ tellingen v. d. jeugd. 16.00 V. d. Jeugd. 17.15 Jazzrubrlek. 17.40 Beursber. 17.46 Roemeens orkest. NTS: 11.25-13.15 Eurovisie; Rep. v. d. huwelijksinzegening van prinses Alexan dra van Kent en de heer Angus Ogüvy m de Abdij van Westminster VPRO 17.00 V. d. Kind. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, Internat, jeugdjournaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. Jeugd. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 12.00 Eurovisie: Huweltjk van Prinses Alexandra van "ent in de Westminster Abbey VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR 11.26-13.15 Eurovisie: Huwelijk Prinses Alexandra van Kent.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11