Vijfduizendste diploma zwem onderwijzer KNZB uitgereikt Onverstandig Rol van kastelen in historie van Kennemerland BETEUGELING VAN HET VERKEER In Zandvoort-Noord komt nieuwe katholieke kerk Ruim batig saldo voor Kabinet-De Quay Pleidooi voor meer-jarige woningbouw contingenten Kalme markt Bijzondere examendag in Haarlem Kettingbotsing aan Zomervaart Opdracht voor ontwerp aan Th. Nix Kamerlid Th. Laan in Zandvoort Nieuw badhuis aan Nijverheids- weg Ernstig ongeval in Haarlem-O. Sancta Maria W.van Liemt voorzitter van het curatorium Een der auto's te water Pauselijke onderschiding voor B. Delissen VERENIGING „HAERLEM" Chauffeur hield deel van lading achter VOOR SEIZOEN -1964 NOODKERK JEUGD IN NOORDHOLLAND In Heemstede Motorrijder geslipt op Schipholweg AT AX-T AXI Meisje meegesleurd onder vrachtauto DINSDAG 23 APRIL 1963 PAGINA 3 Mt£ l'PAN*?! HIK Wij vinden dit een onverstandig plan, omdat het neerkomt op een aan moediging om aan de laatste wijk plaatsen van rust en stilte die twee kostbaarheden te ontnemen. Zuid- Kenmemerland is een aantrekkelijk ge bied, maar zijn bekoring wordt reeds ondermijnd door het drukke door gaande verkeer naar de kust. Op een mooie zondag is Het bijna onmogelijk cén van de twee hoofdroutes naar *ce (de Zeeweg en de Zandvoorter- Wn) over te steken, zeer ten on ge rieve van de streekbewoners die daar om de een of andere reden overheen moeten. Zij vinden de ronkende en brommende karavaan stedelingen en "-hiftsers op hun weg, die op de vrije "a«en bun dwangmatige pelgrimage ha>ar de kust ondernemen. Met dat bwoiwenient raakt men op den duur Ochter verzoend als met een natuur- T^fschijnsel bijvoorbeeld het vader- 1 ands*. weer. En men troost zich met Maandagmiddag om half zes zal de burgemeester van Haarlem mr. O. P. F- Fl. Cremers, als hoofd van de politie op een groenstrook langs de Delftlaan ter hoogte van de Jan Campertstraat, het beeld „Beteugeling van het verkeer" namens de gemeente accepteren. Het grote, bronzen beeld een werkstuk van de Utrechtse beeldhouwer Pieter d'Hont stelt een stier voor, die door drie mannen wordt overmeesterd, terwijl een vierde man reeds onder de stier verpletterd is. Het staat op een voetstuk van 2.80 meter hoogte en is bedoeld als een memento voor de passerende weggebruikers. Begin 1960 heeft het College van B. en W. op voorstel van de gemeentelijke commissie voor toegepaste monumentale kunst de Utrechtse beeld houwer opdracht gegeven een ontwerp te maken. Het beeld, dat gegoten is bij de bronsgieterij Steylaart in Eemnes, heeft een plaats gekregen bij de woningen van de woningbouwcorporaties Patrimo nium en Zorgvliet. GAAT U VERHUIZEN? F. DAMIAANS EN ZN. Overzichtelijke beschrijving van de organisaties 1.2.3.4.5 Beurs van New York - HAARLEM, 22 april De commis sie Zwemonderwijs van de KNZB heeft gisteren een nieuwe mijlpaal bereikt. »n het Sportfondsenbad werden exa mens gehouden voor het diploma zwem onderwijzer van de KNZB en het bi soudere van deze examendag was, dat net diploma aan de vijfduizendste ge slaagde kon worden uitgereikt. De Haarlemse mejuffrouw Greta Zettels, lerares bij het nijverheidsonderwijs, w'as de gelukkige die het diploma in ontvangst mocht nemen. Als herinne ring aan dit heuglijke feit kreeg zij van de zwembond een fraaie vaas aange boden. De bijzondere examendag in het oportfondsenbad was voor verschillen de officiële personen aanleiding gewor den om naar Haarlem te komen. Aan net moeilijke examen voor zwemonder wijzer namen zes personen deel. Vier onderdelen moesten worden afgewerkt: eigen bedrevenheid met als eerste eis het reddend zwemmen, het klassikaal lesgeven, kennis van het menselijk li chaam, hygiëne en zwemwater en het onderdeel theorie. Nadat de heer S. Heijers jr., voorzitter van de commis sie zwemonderwijs der KNZB, de uit slag van het examen bekend had ge maakt van de zes kandidaten waren cr vier geslaagd, terwijl er één her examen zal moeten doen, deelde de KNZB-voorzitter Jan de Vries mede, oat mejuffrouw Zettels door het lot was aangewezen als vijfduizendste geslaag de. De heer De Vries wees op het grote nut en het belang van bevoegd zwemonderwijs, waarvoor veertig jaar Seleden door de zwembond de basis werd gelegd. In het begin kostte het 99' 9? HAARLEM, 23 april Onlangs is de heer Th. Hoffscholte afgetreden als voorzitter van het curatorium van het r.-k. meisjeslyceum „Sancta Maria", ïn zijn plaats is benoemd de heer W. v. Liemt. Na deze benoeming en andere Wijzigingen is het curatorium nu als Volgt geformeerd (in alfabetische volg orde) drs. J. G. Brautigam, W. van Liemt, mevr. mr. B. M. Santen-Schem- kes, drs. A. 3. B. Wachters, mr. J. H. G. Zeelenberg en drs. Th. Zwartkruis, bisschoppelijk gecommitteerde. Toen in het begin van dit schooljaar het nieuwe schoolgebouw van „Sancta Maria" in gebruik genomen werd en enige maanden daarna feestelijk kon worden geopend, liep daarmee een be langrijke episode in de bestuurlijke taak van het curatorium ten einde. Dat betekende logisch het heengaan van de Voorzitter, de heer Th. Hoffscholte, die reeds geruime tijd in Amsterdam woon de. Ook verschillende andere leden van het curatorium gaven de wens te ken nen om, na een voor velen negenjarige Zittingsperiode, hun plaats ter beschik- j tfL stellen. De heer W. van Liemt werd bereid gevonden het voorzitter schap op zich te nemen. Op initiatief van de burgemeester van Bloemendaal is de V.V.V.-Zuid- Kennemerland een z.g. toeristische autoroute aan het uitstippelen. In overleg met de Zuid-Kennemerlandse gemeenten wordt een schema opge- •teld van wegen met veel natuur schoon, waarlangs wegwijzers toeren de stadsbewoners en buitenlui zullen leiden te hunner recreatie. De mooie lanen aan de duinvoet van Bloemen- daal en Vogelenzang zullen erop Voorkomen zogoed als enige villa wijken, de omgeving van de Mooie Nel en Groenendaa'I. Naar verluidt Wil men hierdoor tevens de Zeeweg «n de Zandvoorterlaan enigszins ont lasten. gedachte dat er nog wijkplaatsen *'jm de stille tussengebieden, waar Wandelaars en fietsers tot zichzelf kunnen komen. Wat men nu, als de plannen wor- uitgevoerd, zou bereiken is een ttawwelijks merkbare ontlasting van vrije wegen toch al afgeschre ven heerbanen en een spreiding van <*e onrust en het lawaai over het hele gebied. Er is maar één middel om de ge- jmemde grote toevoerwegen te ont- en: een nieuwe weg om de agglo meraties van Haarlem, Bloemendaal ®n Heemstede been, namelijk de weg ïesinds jaar en dag in de fantasie wereld van verstandige plannen- makers onder de naam weg-De Ranitz 8'gen (illusoir) leven leidt. En laat men de tanen en dorpskernen alstu- bh«t bestemd blijven voor ben die ze wchzerf weten te vinden om er te genieten van de laatste resten ruimte en mat. E^c V.V.V. s zouden (meer oog moe ten krijgen voor bepaalde optimale grenzen. Wie iedereen overal wil teéen gemeten, bereikt dat niemand *®88n* nag geniet. veel moeite de regeringsautoriteiten voor de grote belangen van de zwem- sport te winnen, maar dat is gelukkig nu allemaal veranderd, aldus bonds voorzitter De Vries. Vervolgens deelde hij mede dat de heer B. Verwaal uit Den Haag wegens zijn bijzondere ver diensten voor de commissie zwemon derwijs, tot lid van verdienste van de KNZB was benoemd. De heer J. Nieuwenhuyzen Kruse- man, chef van de afdeling lichamelij ke vorming en sport van het Minis terie van OKW, wees op het grote nut van het zwemonderwijs. Zestig percent van het Nederlandse volk kan nog niet zwemmen en daarop doe lende zei de heer Nieuwenhuyzen Kruseman dat het zwemonderwijs op de scholen van het allergrootste be lang is. Namens minister Cals wenste hij de KNZB geluk met de bereikte resultaten. De heer N. G. Vlot bood daarna nog zijn gelukwensen aan na mens de Nederlandse Sport Federa tie. HAARLEM, 23 april Vannacht om kwart over twaalf zorgde een 33-jarige handelaar, die een vrachtauto bestuur de, uit Vijfhuizen op de Zomervaart voor een kettingbotsing. Omdat hij, naar hij verklaarde, vlak bij de kruising met de Patriarchstraat schrok van iets dat be woog, week hij naar rechts uit en zag plotseling de weg versperd door een ge parkeerd staande vrachtauto. Deze werd geraakt en schoof ruim twee me ter de weg over; waardoor een perso nenauto die even verder langs de weg stond de rijbaan overgeduwd werd en met de voorkant in het water van de Zomervaart terecht kwam. De eersite vrachtauto werd zwaar beschadigd, de bestuurder moest met een hoofdwond in het Grote Gasthuis worden behandeld. Nadat de man een bloedproef was af genomen, werd zijn rijbewijs gevorderd en de auto in beslag genomen. HAARLEM, 23 april Gisteren was het veertig jaar geleden, dat de heer B. Delissen lid werd van het collectan tencollege van de kathedrale basiliek „Sint Bavo". Tijdens een bijeenkomst in de aula van de Cruquiusschool viel hem een hartelijke huldiging ten deel. De voorzitter, de heer J. van Nes, open de de bijeenkomst, de secretaris las de notulen van 1923 voor en tenslotte sprak de plebaan, mgr. H. W. Agterof, woor den van waardering en gelukwens tot de jubilaris. Hij memoreerde, dat de heer Delissen veertig jaar lang in de vroegmis van 6.30 uur heeft gecollec teerd. Nadat de plebaan had gewezen op de bijzondere taak van de collec tant, deelde hij mede, dat de heer De lissen onderscheiden was met het gou den ere-kruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice". De voorzitter belichtte nog eens de verdiensten van de jubilaris en betrok ook mevrouw Delissen in die hulde. Hij verraste haar met een boeket bloe men. De nestor van het college, de heer v. d. Heuvel vertelde in een geestige speech van de activiteiten van de heer Delissen, die destijds deel uitmaakte met enkele bakkers en melkboeren van de zogenaamde nachtploeg. Tot be sluit sprak de jubilaris een dankwoord HAARLEM, 23 april Voor de le- herhaaldelijk binnenrukkende Friezen 17Uiinrlom" rlio V r\ ITOdI tnAffoliilz +/-» tonnnii Da rrv>o den van de Vereniging „Haerlem", die in grote getale aanwezig waren, hield ir. 3. Bardet gisterenavond in de Mu ziekzaal van restaurant Brinkmann een boeiende causerie over de rol van de kastelen hun opkomst, bloei en on dergang in de geschiedenis van Ken nemerland. Minstens negenenveertig kastelen, voor het merendeel woningen van de toenmalige adel, maar met een grote mate van verdedigbaarheid, heb ben er in de loop der eeuwen in de streek tussen Hillegom en West Fries land gestaan. Twee daarvan zijn voor de tand des tijds of opzettelijke ver woesting gespaard gebleven: het slot Heemskerk en de Assenburg, beide in de omgeving van Heemskerk. Evenals elders in ons land is ook het aantal ruï nes in Kennemerland gering: de ruïne van Brederode bij Santpoort, de ruïne van Egmond bij Egmond aan de Hoef, het Oude Slot in Heemstede en het wel zeer droevig restant van het kasteel van Kleef tussen de bloemenkassen in de Haarlemse stadskweektuin. Doordat men nog niet in de geluk kige omstandigheid is geweest op be langrijke fundamenten te stuiten en het aantal oude beschrijvingen van vroege re kastelen bijna op één hand te tel len is heeft men met geen mogelijk heid precies de plaatsen kunnen terug vinden van de overige driëenveertig kastelen, zoals die van de families Tet terode, Berkenrode en Adrichem. Wei is bekend, dat zij gestaan hebben op de smalle strook (geest)-grond, aan de ene zijde begrensd door meren en moe rassen en aan de andere zijde door de duinenrij. De meeste kastelen waren be stemd als belangrijke onderdelen van het verdedigingsstelsel, dat door de gra ven van Holland was opgebouwd om zo veel mogelijk te weren. De grach ten rond de kastelen in deze streek zijn een typisch Noordnederlands verschijn sel. Aan de hand van een aantal dia's, waaronder enkele luchtfoto's, toonde ir. J. Bardet aan in hoe sterke mate kastelen als van Brederode en de As senburg met hun vier ronde torens ge bouwd werden als verdedigingswerken. Hoe het slot van Egmond ongeveer in zijn glorietijd moet zijn geweest bleek uit een 16e-eeuwse prent, waarop de tekenaar, die het kasteel ook louter als ruïne gekend moet hebben, de werke lijkheid zo goed mogelijk had nage bootst. GEMEENTERAAD HEEMSTEDE De gemeenteraad van Heemstede komt donderdag 25 april, 's avonds om acht uur, in openbare vergadering bijeen. HAARLEM, 23 april Een truck met oplegger heeft vanmorgen, om ok- streeks 10 uur, in de Jansstraat voor grote ravage gezorgd, toen tengevolge van een defect aan een der stellen achterwielen de oplegger begon te slin geren, het trottoir ter hoogte van het gebouw van de arrondissementsrecht bank opreed en daar enkele fietsen ver nielde. Ook een vrachtwagen, waarvan men juist een lading bier loste, werd geraakt, waardoor vaten bier en fles jes over de rijbaan rolden. Beide vracht auto's werden zwaar beschadigd. Het verkeer moest een half uur lang langs andere banen worden geleid. HAARLEM, 23 april De Haarlem se politie heeft een 28-jarige chauffeur uit Haarlem aangehouden, die bekend heeft een deel van de lading koper, die hij voor een Haarlems transport bedrijf van Hendrik Ido Ambacht naar Haarlem zou vervoeren, heeft achter gehouden en aan een opkoper in IJmui- den heeft verkocht. De buit bestond uit een partij koper van 153 kilo. Een tweede verdachte die zijn medewerking aan het vervoer van de buit verleende en de helft van de opbrengst in zijn zak kon steken, rs eveneens aangehou den. ZANDVOORT, 23 april In Zand- voort doet zich in het zomerseizoen een toenemend gebrek aan kerk-gelegen- heid voor de katholieke inwoners en badgasten gevoelen. Hoewel dan in de ruim gebouwde parochiekerk van Sint Agatha op zondag soms zeven missen worden opgedragen, blijkt het nodig in het parochiehuis nog enkele diensten te houden speciaal voor de Duitse bad gasten. Al geruime tijd worden plannen beraamd om in Zandvoort-Noord een noodkerk te stichten in afwachting van de totstandkoming van een tweede kerkgebouw in Zandvoort. Daarmede wordt tevens tegemoetgekomen aan de parochianen in het sterk groeiende noordelijk gedeelte van Zandvoort om in de eigen omgeving ter kerke te kun nen gaan. De bisschoppelijke situeringscommis- sie heeft met het gemeentebestuur overleg gepleegd omtrent te besehik- (Advertentie) Verlangt u goed vakwerk? Vraag ons eens vrijblijvend offerte. Zijlvest 41 en Geertr. Carelsenstraat 54 Haarlem - Tel. 12456-14155-17616-52514 baarstelling van grond voor deze doel einden. De nieuwe kerk zal worden ge bouw op een terrein naast de wonin gen aan de Celsiusstraat. Het kerkbe stuur heeft aan de architect dr. ir. Th. Nix opdracht verleend deze kerk te ontwerpen. Zowel in verband met het beperkte bouwvolume als de financiële consequenties zal het nog wel enkele jaren duren voor men met de bouw van de kerk kan beginnen. Daarom zal eerst worden overgegaan tot het plaatsen van een noodkerk. De ge meente heeft daarvoor aangewezen een terrein nabij de Linnaeusstraat. Het kerkbestuur hoopt dat deze noodkerk vóór het seizoen 1964 in gebruik zal worden genomen. Inmiddels worden maatregelen genomen om reeds in het aanstaande seizoen in Zandvoort-Noord een kerk-gelegenheid op zondagen te verkrijgen. Van het protestants-christe lijk schoolbestuur heeft men toestem ming gekregen om de aula van de Beatrixschool aan de Dr. J. P. Thjjsse- weg op zondag voor dit doel te gebrui ken. ZANDVOORT, 23 april Voor de afdeling Zandvoort van de K.V.P. hield het tweede-kamerlid Th. Laan een boeiende politieke beschouwing. Sprekende over het kabinet-De Quay herinnerde de heer Laan aan de bittere kritiek welke dit kabinet van de zijde van de P.v.d. A. ontving. Maar ook waren tekenend de woorden waarme de prof. Romme dit kabinet begroette: het zal een cliristelijk-soeiaal kabinet zijn of het zal niet zijn. Tweeërlei vorm van uitdaging aan het kabinet waarvan nu het resultaat kan blijken. Bij de eindafrekening constateerde de heer Laan successen en tekortkomingen maar tenslotte een ruim batig saldo. Bij de kabinetsformatie in 1959 stelde de K.V.P. 4 punten centraal: 1. de vrijere loonvorming waardoor men los zou raken van de loonronden waarvan vooral de laagst bezoldigden de dupe werden. In dit opzicht is veel bereikt. 2. de bezitsvorming als middel tot spreiding van de welvaart: de K.V.P. had ook onder vorige kabinetten op dit aambeeld gehamerd maar onder het kabinet-De Quay de beste resulta ten bereikt, men denke maar aan ds talrijke spaarregelingen die getroffen zijn: 3. de kinderbijslag voor zelfstan digen, waardoor het aantal kinderen waarvoor toeslag wordt gegeven steeg van 20.000 tot 240.000; de beperking door het stellen van een loongrens blijft de K.V.P. echter een doom in het oog; 4. een zo krachtig mogelijk be leid tot oplossing van de woningnood. De heer Laan was geneigd dit laatste punt als een verliespost op de politieke balans op te nemen. Het woningbouw beleid van het kabinet is door alle par tijen, behalve de WD, ernstig bekri tiseerd. Los van de daling van de wo ningproductie is nog een verschuiving tot stand gebracht waardoor het aan tal woningwetwoningen ook verhou dingsgewijs daalde. Enkele jaren terug was er zelfs een motie Andriessen (KVP) nodig om het aantal woning wetwoningen op te voeren. De minister is te vroeg tot ombuiging van zijn beleid overgegaan. De heer Laan achtte een woning- produktie van 90.000 woningen per jaar, waaronder 45.000 woningwetwo ningen noodzakelijk. Ons volk zal de wijsheid en de kracht, maar ook de matiging moeten opbrengen om tot een zo groot mogelijke woningpro ductie te komen. Spreker achtte het HAARLEM. 23 april De Provinci ale Jeugdraad Noord-Holland (Kleine Houtweg 32, Haarlem).heeft een boekje uitgegeven, waarin de situatie wordt weergegeven van het jeugdwerk in deze provincie. In de inleiding wordt opge merkt dat men de gegeven inventarisa tie vooral niet moet zien als een notari eel opgemaakte lijst van in een sterf huis aanwezige goederen, want het jeugdwerk in Noord-Holland is spring levend, ook al laat de jeugd zich, overeenkomstig haar goed recht, niet binden aan traditionele vormen. De publikatie is niet volgestopt met statistieken en cijfers; er is integendeel een grote plaats ingeruimd voor een beschrijving van de organisaties zelf, zodat vooral de jongeren geïnformeerd kunnen worden omtrent wat er op het terrein van het jeugdwerk in de provin cie voorhanden is. Uit de summiere statistische gegevens blijkt dat eind 1962 van de ca. 560.000 jongeren van 8 tot 24 jaar in Noord- Holland er ca. 200.000 niet bjj het jeugdwerk betrokken waren. Procentu eel gezien betekent dit dat 64 pet van de Noordhollandse jeugd wél deelneemt aan een of andere vorm van jeugdwerk (het overeenkomstige landelijke per centage is 60 a 65 pet). Opvallend is, dat Noord-Holland in de vrije jeugdvorming (waaronder verstaan worden groeperin gen als verkenners, KAJ, sportbonden, NW-jeugd) aanzienlijk beneden het landelijk percentage blijft. Het boekje bevat een in hoofdstukken verdeelde beschrijving van alle r.-k. protestantse en jeugdorganisaties. niet-confessionele HEEMSTEDE, 23 april Indien de gemeenteraad van Heemstede met een daartoestrekkend voorstel van B. en W. akkoord gaat zal het gebouwtje bij de watertoren als badhuis worden inge richt. Het badhuis aan de Postlaan is vorig jaa.r door de gemeente aan de PTT verkocht en moet vóór I januari volgend jaar geheel ontruimd worden opgeleverd. Met de inrichting van het gebouwtje aan de Nijverheidsweg tot badhuis is een bedrag van ongeveer 50.000 ge moeid. Enkele pompen die buiten be drijf zijn moeten worden verplaatst en een hoofdwaterleidingsbuis moet worden verlegd. In het gebouwtje komt een wachtkamertje voor tien personen, een controle-kamertje, tien douches, een toi let en een ruimte voor centrale olie verwarming. Aan het gebouwtje zal ver der een glazen entree worden gebouwd, terwijl er ook een parkeerterreintje zal worden aangelegd. HAARLEM, 23 april Op de Schip holweg is gistermiddag een 19-jarige scholier uit Heemstede, met zijn motor geslipt toen hij te laat ontdekte dat de file auto's waarin hij reed stopte voor het verkeerslicht op de Buiten- rustbrug. Hij remde en verloor daarbij de macht over zijn stuur. De jongen liep een gebroken linkerbeen en een snijwond op. Hij moest in het Ma-rine- hoepiteal worden opgenomen. Wethouder J. A. Schippers had zich gisterochtend het tenue van een heibaas aangemeten om de eerste paaZ de grond in te slaan van het nieuwe kantoor van Tebhm N.V. Het ingenieursbureau Tebhin bouwt namelijk op de hoek van de SpaarndameewegZaanenlaan een nieuw kantoorgebouw. een leemte dat ons nog ontbreekt een wetenschappelijk verantwoord schema van de woningbehoefte in ons land. Voorts pleitte hij voor meer jarige woningbouwcontingenten ter bevordering van de productiviteit. Deze materie kan niet met kreten en leuzen worden afgedaan. Zij eist een gezamenlijke inspanning van al le betrokkenen, overheid, werkge vers, werknemers en bedrijfsleven om te komen tot produktieverho- ging, maar ook tot kwaliteitsverbe tering. De heer Laan sprak nog over de Europese eenwording, het aandeel dat de parlementariërs hebben in het werk der internationale organen (bijna de helft van de kamerleden is daarbij in geschakeld), de pensioenen voor het overheidspersoneel, het sociale beleid van minister Veldkamp en minister Klompé. Hij besloot zijn betoog met er op te wijzen dat men niet alleen moet streven naar stijging van de welvaart maar dat men in de staatkunde ook de mens moet zien in verband met zijn hogere, eeuwige bestemming. Nadat een zeer geanimeerde discus sie was gehouden sloot de voorzitter, de heer G. J. Versteege met een woord van dank deae goed geslaagde bijeen komst. (Advertentie) Mnhilofoon «ervice dap en nacht HAARLEM. 23 april Op het Nag*- zaamplein is gistermorgen om omstreek! half twaalf een 8-jarig voetgangstertje bij het oversteken door een vrachtauto aangereden. Het kind stak met twee anderen de rijbaan over. Toen zij bijna aan de overkant was, keerde zjj zich plotseling om en liep hard terug. Een juist passerende vrachtauto kon haar niet meer ontwijken. Onder het linker- wiel van de auto werd het meisje enkele meters meegesleurd, zodat zij ernstige verwoningen aan rechterbeen en onder lichaam opliep. Zij moest in de Maria- stichting worden opgenomen. Getuigen van het ongeval worden verzocht zich bij de verkeerspolitie te melden. OVERVEEN, 23 april Onder auspi ciën van de Jeugdnatuurwacht Bloe mendaal gaan de Bloemendaalse en Overveense scholen morgenmiddag een wandeling maken door de Kennemer- duinen. Om twee uur wordt er verza meld bij de eerste ingang naar de Ken- nemerduinen op de Zeeweg. De scholen in Aerdenhout en Vogelenzang gaan morgenmiddag wandelen in de Amster damse waterleidingduinen. Om twee uur worden de deelnemers verwacht bü de ingang „Oase" aan de Vogelenzangse- weg. Het comité Jeugdnatuurwacht Bloemendaal rekent op een grote op komst. AMSTERDAM, 23 april De stem ming ter beurse was vanmiddag enigs zins gedrukt, hetgeen waarschijnlijk moest worden toegeschreven aan het feit dat Wallstreet gisteren na een goed prijshoudende opening later op de dag een dalende beweging vertoonde, waar bij ook de Nederlandse internationale soorten niet buiten schot zijn gebleven. In overeenstemming hiermede toonden de koersen van de internationale aan delen vanmiddag een lichte afbrokke ling. Philips ging echter haar eigen weg, want dit fonds is nog een halve gulden gestegen. De scheepvaartmarkt was licht verdeeld. Kon. Boot zette de stij ging voort. Scheepvaart Unie werd ex 7 pet dividend verhandeld, op basis waarvan de koers van 129 overeen stemde met de slotprijs van gisteren. HVA was iets aangeboden. 474 Ned. I960 4)4 Ned. 1961 474 Ned 1963 4 Nea. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.VA AJC.O Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-MtJ. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Mtiller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bee. Onliever Wilton-Fijenoord Bllliton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika LJjr Java Cb Pi- v T. M Kon. Ned. Stoomb Mij K-P Jd. Stoomv. Mfl Nadeel v. Nievelt V# Omir. gt en Rott. Lioyd Ned. Scbeepv. 0nte Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '56 274 Amsterdam '56 1 274 Amsterdam '56 H - - - -56 nj Philips "stocks Vorig opening Slot 33/4 102% 100ft 10041 100% 99A a— 997. a— 93A-H 93% 103% 116*/- 145 144 451% 448% 201 815 a— 133 mrnm 409 916 266 571% 566 330=74 500 mrnm 150.80d 151-36 160.50-.80 161.70 257 a— 436 806 a_ 175.60 175.50 116* a— 52 146% 143%?-5» 135 161% 118 117% 263 127 129d 135%-6 191d mmm 218 A QO 130.60 143 117% 84% 93=74 93% 93% 88% 128 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.LJd. Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever UJS. Steel Stenamtoc: 19/4 47 34 10874 773-4 69 76 14P.4 36=74 6314 4074 4974 41% 3274 64 66% 23 4644 52=74 22/4 47 33% 10674 77% 69% 76% 14%b 377 63% 40 40% 42% 3374 6474 96% 23 45% 51% nauwelijks prijsh

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3