Havenarbeiders en matrozen roofden bier en overhemden uit de ROEPAT Bus met lallende arbeiders bracht politie op het spoor Straffen van f40 tot 20 dagen In Gourna zijn de nieuwe huizen leeg gebleven De gr af woningen zijn meer in trek EXPEDITIE NAAR EGYPTE EN DE SOEDAN VII Naast teleurstellingen ook verrassingen Veertig Egyptenaren laten de boot te water Vier jaar voor Rotterdammer SCHEEPSDIEVEN VOOR POLITIERECHTER PROF. A. BRONKHORST MET TUSSENBALANS VAN CONCILIE Zestien ontslagen officieren kunnen weer in dienst Baby getrapt: kind vrijwel blind Fa. B. ENGELENBERG Chaos Nederlands elftal heeft nog geen voorhoede Examens Kaperschip mm EêTfSt in Cöhwvr kijken Zo goed als Sjeik Ali op de hoogte is van de dalen der graven, zo kent eigenlijk iedere bewoner de streek. Sedert Thebe zich rond 1500 u. Chr. tot hoofdstad van de wereld ontwik kelde, sedert de grote veroverings tochten, die ongehoorde rijkdom men naar Opper-Egypte deden stromen, hebben er altijd mensen bij, op en in de graven gewoond. Nadat rond 1000 het verval van de ongekende bloeiperiode was ingetreden begon de beroving en het mag nog een wonder heten, dat er zoveel bewaard is gebleven. Het is zelfs onverklaarbaar, dat er na een speurtocht die nu al dertig eeuwen voortduurt, nog steeds nieuwe ontdekkingen ge daan worden. Is het graf van Toet-ancli-Amon niet pas in 1922 door Carter geopend, nadat hij de ingang had gevonden onder de hutten van een aantal arbeiders? Dat van zijn schoonvader Ichna- ton is verwoest teruggevonden van zijn mummie ontbreekt elk spoor. Deze filosoof - dichter - koning werd door de priester kaste van Amon zo gehaat, dat men zelfs zijn beeltenissen in an dere graven, na zijn dood liet stuk slaan. Het is zeer wél mogelijk dat zijn graf reeds kort na zijn overlijden is vernietigd. Bij een van de meest wélvaren- de bewoners, een handige jongen die een soort eethuis drijft, ben ik eens te eten geno digd. Hij had mij uitvoerig de plaats van zijn woonhuis gewezen, maar in het nachtelijk duister was het moeilijk te vinden. Ten slotte kwam Ibraim, zijn zoon, mij r,.et een lantaarn zoeken. VERFSPUITREVOLVERS Maar ook aan het verblijf te Gourne kwam een einde; Nefertete, die nu al dagen lang iti de brandende zon voor het huis van Sjeik A i gestaan had, moest te water. Dit moment ver vulde ons met niet geringe zorg. DONDERDAG 25 APRIL 1963 PAGINA 11 VRUMONA FABRIEKEN - BUNNIK (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 24 april De gehele •Borgen neeit üe politierechter zich J^anuaag beziggehouden inet de i>e- haudeiing van een omvangrijke dief stal van militaire overhemden, ilessen oier, sigaretten, sardines, legerrant- 'oeneu, auguraen, vieesconserven, sok ken eu anaere goederen, die eigendom ••'aren van de Staat der Nederlanden gestolen waren uit de ruimen van het schip „Koepat". Lietst 26 havenarbeiders, matrozen, teepsgasten eu andere lieden moesten tich voor dieistal van deze goederen erantwoorden. De politierechter, mr. A. H. d. VV. 11. stradmeyer deeiue Wratten uit variërend van veertig gul den ooele tot twintig uagen onvoor waardelijk. De meeste verdachten ga- veu hun schuld ronduit toe, anderen Ontkenden en beweerden zich op het laatste moment te hebben bedacht. Uit alle verklaringen bleea uat het aan boord van de „rtoepat" een on- beschruveiijke cnaos was geweest, militaire overhemden, flessen bier eu jenever lagen alom over de den ken verspreid, toen lospioegen in de hoofdsteuelijKe haven aan boord kwa men. Voor de meesten was de ver leiding te groot geweest. Zu hadden zich tegoed gedaan aan het geest- ryae vocnl ui wa.ua met een paar overhemden nuisw aarts getogen. Met lossen was een vronjke ooel ge weest. Eens was zelfs een bus met zingende, lallende en onvast op hun benen slaanué havenaxoetders van het wei'K gegaan. Dit was de groep noodlottig geworden. De politie kwam ue dieistal op het spoor. We ken lang waren nodig geweest voor het onderzoek. Als een kettingreac tie volgden de arrestaties elkaar op. Het is zeits onzeker gebleven oi men met de 26 verdachten, die van morgen moesten terecht staan, wel de neie groep ladingdieven in de kraag nad gevat. De chaos aan boord van de Roepat Was veroorzaakt door een overhaast laden in Hollandia. Toen het schip na melijk, dat militaire en burgergoederen naar Nieuw Guinea moest brengen, In Hollandia aankwam, was inmiddels de beslissing over Nieuw Guinea gevallen en stond het vertrek van de militairen vast. De lading was gelost en de burgergoederen waren er uitgepikt, de militaire kleding en rantsoenen werden daarna door een aantal Papoea's onder \leiding van de Nederalndse bemanning van het schip weer ingeladen. De offi cier van justitie, mr. R. L. Heukels, leverde felle kritiek op de manier van laden en op de zgn. „leiding" die de Nederlanders hierbij hadden gegeven. „Men heeft de troep maar een beetje chaotisch in het schip gesmeten en zich er verder helemaal niet om bekom merd". „ja maar", zo klonk een zwak ver- Weer van enkele bemanningsleden, die ook wegens diefstal tijdens de reis ge pleegd, terechtstonden, „sommige Pa poea's waren anti-Nederlands gezind en stonden direct klaar met een mes. En daar stond je dan tussen De 26 verdachten bestonden uit twee groepen: havenarbeiders, die tij dens het lossen in de Amsterdamse ha ven gestolen hadden, en bemannings leden van de Roepat, die zich in Hollandia en tijdens de reis voorname- (Van DEN HAAG, Haagse redactie) 24 april In de loop „Ar* A»s a ff. Van het vorige jaar is aan zestien offt oieren eervol ontslag verleend, omdat *jt) in verband met hun leeftijd vnf- *'S jaar en ouder niet meer ten volle Beschikt werden geacht voor de verde re vervulling van de militaire dienst. Dit was een wettelijke ontslaggrond. Vier van hen hebben tegen dit eervol ontslag beroep aangetekend bjj het Ambtenarengerecht te 's Gravenhage. Het besluit, waarbij hun eervol ontslag Ja verleend is voor drie van hen door Os ambtenarenrechter nietig verklaard. Voor de minister van defensie is dit aanleiding geweest de gronden, waarop hst eervol ontslag is verleend, nader •s onderzoeken. Daarbij is hij tot de overtuiging ge komen, dat de enig juiste beslissing Been andere kan zijn dan die, waarbo aan de zestien officieren de gelegen heid wordt geboden weer in actieve dienst terug te keren. Aan deze offi cieren is daarom meegedeeld, dat, ais «u dit wensen, de minister bereid is aan de Koningin in overweging te ge- *an de besluiten, waarbij hun eervol ont- s'ag is geregeld, ongedaan te maken. Een van de zestien officieren is de reserve-majoor L. Verpalen, wiens be roep door het Ambtenarengerecht in i?sn Haag ongegrond werd verklaard, jjegen deze uitspraak tekende hij hoger heroep aan. Dit hoger beroep heeft hij •hans ingetrokken. AMSTERDAM, 25 april Universi teit kand. econ. D. Hoek en J. Zanen, Amsterdam. lijk aan de eetbare lading hadden vergrepen. Onder de eerste groep be vonden zich een paar Inwoners uit Spakenburg en Bunschoten. De meesten hadden militaire overhemden en siga retten gestolen. „Hoe kwam u er toch toe? D wist toch wat u als havenarbeider te wach- iiiiiiimiiiiliiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiifiiiiiwiiiiimilllllllilllin iiiiiiiimiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ten stond, wanneer zoiets uit zou ko men?" vroeg de president. „Edelachtbare, je kon niet anders, je moest wel, alles lag zo maar voor het grjjpen", luidde het antwoord. „De verleiding was dus te groot", knikte de president nadenkend. „Niet de hele lading lag door elkaar", corrigeerde de officier van justitie. Twee havenarbeiders ontkenden de diefstal. Daar stonden weer de verkla ringen van een getuige tegenover, die hen met overhemden had zien rond scharrelen. „Ja ik heb wei hemden in m\jr> hand gehad en ik heb ze zelfs klaargelegd om mee te nemen maar ik ben later van het idee afgestapt", luid de het verweer. De politierechter sprak dit tweetal vrjj. De overigen werden veroordeeld tot straffen variërend van veertig gul den subs, acht dagen tot twintig dagen met aftrek. Omdat voor sommigen net voorarrest gelfjk was aan de opgelegde straf, was de zaak voor hen afgedaan. Een enkeling stapte over naar de pu blieke tribune om - vandaaruit het ver loop van de gebeurtenissen nauwgezet te volgen. jgMgjgjaj Het groepje bemanningsleden had zijn dorst tijdens de reis rijkelijk met Staats- bier gelest of was met platenspelers, toiletzeep en lucifers van boord ge stapt. „Het was zo warm" luidde het excuus. „Geen excuus" meende de of ficier van justitie. „Als ik de feiten nog eens goed be kijk, kan ik hier alleen maar het woord „kaperschip" gebruiken". De havenar beiders had de officier van justitie een „sprinkhanenplaag" genoemd, die als het ware op de goederen gesprongen was. De politierechter veroordeelde de be manningsleden van de „Roepat" tot tien dagen gevangenisstraf onvoorwaar delijk, vier dagen minder dan de offi cier van justitie had geëist. Klossend verliet de lange rij verdach ten het inmiddels benauwend warm ge worden zaaltje van de politierechter. (Advertentie) UTRECHT, 24 april (ANP) Prof. dr. A. J. Bronkhorst heeft vanmorgen in Utrecht tijdens de jaarlijkse Her vormde predikanten-vergadering een tussenbalans opgemaakt van het Con cilie. Hij zei, dat in technisch opzicht velen ongetwijfeld teleurgesteld zijn over de eerste periode van het Tweede r Vaticaanse Concilie. Anderzijds moet pater Sebastiaan Tromp, de secretaris Mag de „doorbraak" van de 20e no vember als definitief worden be schouwd? Of was zij slechts te danken aan een samentreffen van toevallige omstandigheden? Staat en valt zij met de persoon van de huidige Paus? Bij de behandeling van deze vragen legde prof. Bronkhorst er de nadruk op dat men, volgens hem, toegeven dat dank zjj de leiding van de Paus, de onver wachte openheid van vele bisschoppen voor de niéuwere theologie en de oecu menische problemen, deze eerste peri ode toch tot zeer belangrijke verrassin gen heeft geleid, die de stoutste ver wachtingen hebben overtroffen. De afwijzing van het schema over de bronnen der Goddelijke Openbaring heeft, volgens prof. Bronkhorst, een dubbele betekenis. Enerzijds heeft men gepoogd de weg open te houden voor een nieuwe discussie met de reformatie inzake de verhouding van Schrift en traditie; anderzijds beoogde het verzet tegen het bewuste schema de weg open te houden voor het wetenschappelijk bijbelonderzoek. De demonstratieve be langstelling bij vele concilievaders voor de galazitting van het pauselijk bijbel instituut op 22 november noemde prof. Bronkhorst in dit opzicht veelzeggend. (Advertentie) DAGBLAD COBOUW (Hit vakdagbiad voor do bouwwereld) Vooreen gratis proefabonnement COBOUW, POSTBUS 1067, DEN HAAG van de theologische voorbereidings commissie, zich nog lang niet verslagen voelt en geheel andere tragedies in de tweede periode mogelijk acht dan die op grond van de eerste periode te ver wachten zouden zijn. Andere stemmen verwachten continuïteit van beleid ook bij een eventuele nieuwe pauskeuze. Zij wijzen erop, dat de bisschoppen hun eigen plaats en zelfstandigheid zijn gaan ontdekken, bovendien zijn velen, met name in theologisch opzicht, geheel anders naar huis teruggekeerd als zij in oktober naar Rome waren gekomen. Niet zo zeer de reactie als wel het com promis schijnt het grote gevaar van de tweede periode, aldus prof. Bronkhorst. Tijdens het Concilie zelf zijn de twee belangrijkste punten, die de niet r.-k. 1 christenheid van het Concilie hoopte en verlangde, nog niet aan de orde ge- weest: de vragen rondom de tolerantie en het probleem van het gemengde huwelijk. Juist in de laatste maanden - heeft zich, volgens prof. Bronkhorst, ten aanzien van beide punten een ver blijdende ontwikkeling gemanifesteerd. In dit verband herinnerde hij aan de rede van kardinaal Bea op de Agape der broederheid inzake de erkenning der gewetensvrijheid, alsmede aan recente I berichten uit Spanje, die aldaar op een zekere ontspanning voor de protestan ten doen hopen. Ten aanzien van het gemengde huwelijk blijkt aan alle kan ten over mogelijke oplossingen te wor- den nagedacht. i Belangrijk noemde prof. Bronkhorst tenslotte de reacties op het Concilie in de r.-k. wereld zelf: enerz|1ds duide lijke afwijzing, bijvoorbeeld in Italië, onder andere om politieke en chauvi- nistisehe redenen; anderzijds een soms wei wat oppervlakkig enthousi asme, daarnaast een derde stroming, die de „stille revolutie", die zich aan het voltrekken is, slechts met moeite kan volgen. Koptische heremieten hebben zich ge kastijd in de graven en vat oorspron kelijk een pralend dodenhuis was, werd een kale cel. In de meeste graven zijn dan ook kool- en beenderresten ge vonden en aan het zwartgeblakerd pla fond ziet men dadelijk dat er inten sief gestookt is. Ook nu nog kan men gerust veronderstellen, dat er zich on der ieder huis in de woestijn van mr- na een graf bevindt. Later zijn er wat bouwseltjes, meestal van brokstenen, die men er in grote hoeveelheden vindt, of van ongebakken tichels, bij gekomen. Om hieraan een einde te maken heeft de Egyptische regering, tussen de Nïjl en de woestijn in, een geheel nieuw dorp gebouwd, dat heel wonderlijk van architectuur is, omdat men de stijl van de oude nederzettingen geheel heeft aan gehouden. Er is een binnenplein met een moskee, er zijn arcaden langs de huizen met ronde bogen. De huizen zijn aangestreken met een mengsel van ce ment, leem en gemalen stro. Alles heeft dezelfde oker-bruine kleur, die het gehele landschap kenmerkt. Wie menen zou, dat de mensen met graagte hun hol zouden willen ruilen voor een plaats in dit dorp, vergist zich deerlijk. Het dorp staat leeg en de grafbewoners zijn er met geen stok heen te krijgen. Zij horen nu eemaal bij de graven; zij moeten op de touristen letten, zij moe ten op de opgravers letten en zij moe ten op elkaar letten, want als er iets gevonden wordt trekken zij bliksemsnel hun conclusies. Trouwens, hoe zouden zij er het eerste bij kunnen zijn, wan neer het eens ging regenen. Er bestaat namelijk reeds vele jaren een legende, dat de eerste de beste regenbui heel veel zand zou doen wegspoelen en dan zijn de schatten, de sierraden en het foud voor het oprapen. Helaas regent et nooit in Gouma, absoluut niet, al sinds eeuwen, en dat blijft zo tot ver In de Soedan toe. Ik werd in een kaal vertrek, waar twer oude stoelen stonden, gelaten. Op de witgekalkte lemen wanden waren kindertekeningen gekrast, juist zoals kinderen het bij ons doen, de vloer was ook van leem. Ik meende met de ge hele familie te kunnen eten, maar dat bleek niet bij de gastvrijheid te zijn begrepen. Na enige tijd kwam de heer des huizes met een fles Egyptische wijn. Hij sprak twee of drie woorden en liet mij geruime tijd alleen. Daarna kwam hij terug met een groot rond dienblad, waarop gebraden en met rijstgevulde duifjes lagen, er waren gekookte wor telen, enkele gebakken aardappelen, en kele bitterzoute stukken koolraap en wat brood. Hij had voor mij een lepel en een vork meegebracht maar zei, dat het beter was met de handen te eten. Aldus deden we, nadat hij een onbe schrijflijk vieze handdoek met zorg over mijn knieën had gespreid. Uit het ge sprek bemerkte ik als spoedig, dat de man ook Abd el Rasoel heette en de rivaal van Sjeik Ali was. Hij had vier volwassen zoons en enige dochters. Kort geleden was zijn vrouw gestorven en hij was hertrouwd met een meisje van 17 jaar, waarbij hij opnieuw vier zoons hoopte te krijgen. Bij hoge uitzondering en als teken van grote vriendschap kreeg ik de vrouw na de maaltijd te zien. Een gie chelend wezentje, dat stierf van verle genheid, kwam even om de deur glu ren nadat haar man haar geroepen had. Zij droeg een vuurrode zijden rok en eer zwarte omslagdoek. „De Mohamme daanse vrouw komt na haar huwelijk nooit meer bu en", zei de man. „Haar plaats is in huis en niemand krijgt haar te zien. Hoogstens kan zij water halen aan de rivier!" Later op de avond trok ken wij hoger de bergen in, waar op een klein platvorm, voor een vesting achtig huis, een bruiloftsfeest gaande was. Bij het licht van een petroleum lamp zaten vier muzikanten, drie stie ten op koperen fluiten zeer helle klan ken uit en de vierde accompagneerde op een trommeltje. Een grote groep mannen zat er omheen en zo nu en dan sprong er een op om solo-dansen uit te voeren, waarbij hij steeds zijn rechterheup op liet springen. Ook wa ren er stokken-dansen. die enigszins de den denken aan gefingeerde zwaard- vecht-partijen. Na een uur naderde van uit de verte over de bergen een stoet van mensen te voet. Zij droegen klei ne lampen bij zich a omstuwden een paard, waarop de bruid gezeten was. Langzaam, terwijl de muziek steeds hef tiger werd, beklom de optocht het plat form. Ook de dansen werden onstuimi ger en oude mannen begonnen ouder wetse tweeloopsgeweren af te schieten. Voor de deur deed de bruid haar zwar te doek af, haar gezicht bleef echter verborgen. Zij droeg een scharlaken ge waad en reed met paard en al naar bin nen. Men zag hoe de bruidegom zijn bruid van het paard tilde. DaArna kwam er een stoet van vrouwen, die vruchten en zoete koeken in manden op het hoofd droegen. Tenslotte ging de deur dicht, de bruid was binnen, zij kan er tot haar dood blijven. Toen de vrouwen het huis weer verlieten, verdwenen zij da delijk van de plaats waar de mannen nog druk aan het dansen waren. Er ging nog een keer tïwt rond en een jo chie liet mij nog een maal ruiken aan een kruik, waaruit wierook opsteeg. Toen was het feest gedaan, en op een witte ezel werd ik huiswaarts gereden. In Gouma zijn enige jonge Duitse Egyptologen bezig met het ontgraven van de tombeau van een veldheer. Op een der spaarzaam overgebleven wandschilderingen wordt de bestor ming van een vesting weergegeven. Men meende zich tot het schoonma ken van deze schilderingen te kun nen beperken maar tijdens de werk zaamheden bleek dat slechts de ves tibule was gevonden en dat de eigen lijke grafkamer veel verder moest lig gen. De verdere ontgraving moet nu DEN HAAG, 24 april Het gerechts hof in Den Haag heeft vanmorgen een 27-jarige havenarbeider uit Rotterdam veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering wegens ernstige mishandeling van zijn zeven weken oude zoontje Benny. De rechtbank te Rotterdam had de man oorspronkelijk veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering. In hoger beroep riste de procureur- generaal verzwaring van deze straf tot acht jaar met aftrek van voorar rest en terbeschikkingstelling van de regering. De veroordeelde had het kind tegen het hoofd getrapt, waardoor het een schedelbreuk kreeg en nu vrijwel geheel blind is. De man verklaarde dat hij geïrriteerd was door huilen van het kind. Reeds eerder had hij z|jn achtjarig dochtertje mishandeld, waar bij hji acht ribben en een dijbeen van het kind brak. (Advertentie) Doelstroat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN DEN HAAG, 24 april Het Ne derlands voetbalelftal, dat donderdag 2 mei in het Olympisch stadion te Am sterdam tegen Brazllë speelt, is voor wat betreft de achterhoede en de mid denlinie reeds samengesteld. Deze linies zijn gelijk aan die, welke tegen Frank rijk op woensdag 17 april te Rotterdam opereerden. De voorhoede daarentegen wordt eerst zondag samengesteld. Er z|jn zeven kandidaten voor v|jf plaat sen. Dat zijn: de Fe|jenoorders Mou- lijn, Kruiver, Bennaars en Bergholtz, de Ajacieden Henk Groot en Petersen en Van der Linden van DOS. wachten omdat alles met de hand moet worden losgewroet en daarna moeten de kubieke meters puin met mandjes worden weggedragen. Dit werk kan men slechts aan geoefen de Koefti's overgel ten en die zijn met moeite te krijgen, nu heel de inspan ning der archeologie op Nubië gecon centreerd is. Ook m dit graf was zeer lang een woonst geweest. Een van de zijgangen bleek vol stukgebroken mummies te liggen. De armen, be nen en rompen zag men duidelijk tus sen het puin. De bewoners hadder blijkbaar hun huis schoongemaakt er de nutteloze dingen aan de kant ge daan. Verder moeten zij zich heel be haaglijk hebben gevoeld in de aanwe zigheid van zoveel grootouders. De boot was immers geheel ver bouwd tijdens de zware vorstperiode en zelfs de Rijn zat toegevroren toen we de koninklijke bark op waterdichtheid hadden willen beproeven en aangezien men niet met een schip door de tour- nikets van een sportfondsenbad komt, zat er niets anders op dan een en an der van het goed gesternte te laten afhangen. Daarbij kwam dat de boot thans zo droog als een noot geworden was en dat voorspelde niet veel goeds. Toch bestelden we vast 200 liter ben zine voor onze prinses, vier man om te helpen sjorren en een politie-agent om de anderen op een afstand te hou den. Dit alles getuigde van een illusoir optimisme want ieder die ons met dat vreemde ding had zien rondrijden, wil de nu ook wel eens zien, hoe zo'n bak op wielen het zou doen in de Nijl, waar slechts al eeuwerlang De- proefde zeilschipmodellen met even ervaren varensgasten het uithou den. Een grote menigte, te voet en op ezels, begeleidde ons dan ook naar de rivier-oever en de agent kon dreigen met z|jn geweer zoveel h|j wilde, en de vier mannen konden nog z overtuigend vertellen, dat alleen zij betaald zouden worden; iedereen moest en zou meehelpen en zo werd Nefer tete tot ver in de rivier geduwd en waarachtig, de bak begon te drijven en de carrier kon worden teruggehaald. Ik behoef niet te verhelen, dat we wat katterig in de sl 3 v~n Estna ar riveerden. Over de korte afstand van zestig kilometer hadden we bijna twee dagen gevaren. Omdat het aan de woestijnrand zo gloeiend heet was, had den we b|jna al onze warme kleding achter gelaten. Op de rivier bleken de ochtend en de avond echter zeer koud te z|jn, waarbij ik soms een trui en drie overhemden droeg. Ook de nachten in de tent, die we over de boot kunnen uitspannen, waren oor spronkelijk een beproeving. De stroom van de rivier was sterker dan men ons had bericht, zeker meer van 4.5 km, en door de plotselinge windvlagen uit de westelijke woestijn kon het kal me water in een oogwenk worden tot een woeste stroom, waarop de boot voortreed als een kar op een weg van kinderhoofdjes. Het zag er fraai uit voor de 1000 km, die we nog voor de boeg hadden. Als klap op de vuur- peil kwam een nauwelijks voorkomen aanvaring b|j de sluis, omdat er een touw in de schroef kwam bij een plot selinge zwenking van de boot toen de sluisdeuren een geweldige stroom wa ter doorlieten. Daar kwam nog b|j dat we regelmatig moesten blijven hozen, omdat Nefertete hardnekkig water maakte. Hiermee zfln nog niet alle kinderziek ten van onze prinses, die overigens al een naamloze, doch niet geringe staat van dienst achter de rug heeft bij de Britse pontonniers, opgesomd. We ver loren onderweg ook nog de schroefkop van een der motoren en als de ma chinekamer van de suikerfabriek te Armant ons niet met zoveel vriende- l|jkhe d en technisch vernuft te hulp was gekomen, zouden we Nubië wel van zeer grote afstand af vaarwel hebben kunnen wuiven. MARIUS VAN BEEK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11