MAKELAARS VERRAST MET FRAAI STAFJE Bij viering van het 40-jarig van hun vereniging HENSEN mm U kant KOPER of TIN gebruiken ZILMETA Engelse KRUISTOCHT tegen dierenmishandeling Okhuysens wijnhandel vernieuwd en uitgebreid Mozartconcert in Grote Kerk Bloemendaalse raad een dagje uit VERKTF.ZINC TWEEDE KAMER Stemmen in andere gemeente en stemmen bij volmacht Heren PWN en dames OSS werden kampioen Tweede keer in Haarlem Hnsqvama Eretitel van „Hofleverancier" i VOLLEYBAL IN HAARLEM Hogere koersen voor Philips en Olies In Kennemerduinen Meisje aangevallen, dader gevlucht Bromfietser gewond bij botsing IMllSllll I RONDRIT DOOR EIGEN GEMEENTE WIJZIGING BUSROUTES In Hoofddorp FELLE BRAND IN ONTVANGKANTOOR Amsterdam ontvangt zijn buren De beurs vandaag: DONDERDAG 35 APRIL 1963 PAGINA 3 Haarlem, 25 april Ter gelegen heid van haar veertigjarig bestaan heeft gisteravond de Vereniging van Makelaars in Haarlem en Omstreken een feestelijke vergadering gehouden, die grotendeels in de besloten sfeer lag. Het hoogtepunt was wel de verrassing, die de voorzitter, de heer P. H. Borg- houts. zjjn leden bereidde. Hij bood ieder fan hen een makelaarsstafje aan. SPIJKERBROEKEN BLAUW DENIM nafuurliik.... PAARLAARSTEEGI Burgerlijke Stand Haarlem Ho£Tma^00^r5^MWECMHuybenBs?r|: Grote Houtetr. 181 JEUGiDlBRIDiGE BBlilllBffl ÉIIÉ i sPPpMil Hm Bij de komende verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal op woensdag 15 mei, is het in bepaalde gevallen mogelijk een gemachtigde aan te wijzen of per soonlijk in een andere gemeente te stemmen. Aangezien de hiervoor geldende voorschriften onvoldoende bekend blijken te zijn is het nuttig deze regelingen aan de hand van voorbeelden uiteen te zetten. Hierbij dient men er rekening mee te hou den, dat een kiezer een oproeping ontvangt van de gemeente, waar hij op 2 april j.l. in het bevolkingsregis ter was opgenomen. Stemmen in andere gemeente Stemmen bij volmacht Beraad over haven- plannen is dringend nodig Beurs van New York In vroeger tijden sloten de makelaars, Wier beroep tot ver in de middeleeuwen teruggaat, de koop af met een klop op de rechterschouder van de andere par tij. Daarvoor gebruikten zij een stafje. Dat gebruik is verloren geraakt. Voor de heer Borghouts was het niettemin «en aanleiding om ter gelegenheid van dit feest ruim zestig stafjes te laten vervaardigen, die voor de leden een even fraaie als praktische herinnering zouden zijn aan de viering van dit achtste lustrum. Hij is in de geschiede nis van de makelaardij gedoken en stootte daarbij op het makelaarsgilde, dat rond 1370 zich reeds in Haarlem gevormd bad. Een oude ordonnantie uit de achttiende eeuw bevestigde hem, hoe de makelaars in Haarlem en omgeving steeds een belangrijke rol gespeeld heb ben. De voorwaarden van toen gelden bijna alle nu nog. De formule van de eed is nog dezelfde. Wat natuurlijk wel veranderd is, is de geldboete. Vroeger kwam daarvan een derde terecht bij de aanbrenger, een derde bij de hoofdof ficier van het gerecht en een derde bij de kerkgenootschappen. Stad en land heeft de heer Borg houts afgereisd om zijn idee te kun- nen verwezenlijken. Kosten noch moeite heeft hij gespaard. Het resul- nu geweest, dat iedere make er, lid van de vereniging, een prach- tig stafje heeft gekregen. Het is ver- van niet de hand gedraaid ebbenhout met aan iedere kant een zilveren knop. In de knoppen zijn aangebracht het wapen van de ge meente, waar de betreffende make laar beëdigd is, de datum van be ëdiging, zijn naam en de signatuur van de vereniging. De vergadering was bepaald enthou siast over dit gebaar van haar voor zitter De heer Borghouts reikte het stafje aan ieder van de leden uit. Zij ontvingen daarbij een oorkonde, waar op de uitreiking vastgelegd was. De heer J. M. Strijbis uit Heemstede, secretaris van de vereniging, overhan digde het stafje aan de heer Borghouts. De heer E. Woud, eveneens uit Heem stede, getuigde namens de vergadering van de dank jegens de voorzitter. (Advertentie) longen* maten Heren maten Meisje* maten Dame* maten 7.75 11.90 7.95 9.75 AMERIKAANSE import spijkerbroek 22.25 Spijker BLOUSES ?rijs en blauw borstzakken en lokje op bovenarm 9.50 Spijker IACK „leiba" 14.75 -.^vallen van een zoon: 24 april: V. Kiekens-Kruithof; 23 april: J. van a f ®rink-Oudman; 24 april: G. M. van Yeik-Verboom; 21 april: T. Honig- an der Meulen; 24 april; Ch. Kruithof- "inee; 22 april: I. K. Verheek-Karikor- *"'23 april: T. I. van der Sluis-Heu- Perman. Bevallen van een dochter: 23 april: Th. Makily-Bloemhard; 24 april: T n.?er Valk-van der Leij; 24 april: P JJb Osch-van Steenbrugge; 24 april: H Groen-Hulsebosch; 23 april: M. Kolderie-van Rugge; 2 april: arii-n. ii/r -Kieuwenhuis-Koenekoop; 24 PnLM/ J' Ates-Rossberg. M H?!l'0uwd: E- M- de Ruig en A. A. B tw Z0Ilv H' KiPPersluis en H. A. Boer- ti^TV?' v' Vries en A. de Kilvlt- H n Rohde en E' J- A- M- van rti I?' B,ossen en C. de Munk; F. van de Kreeke en A. M de Vos v GemTn K aprrU: W' P' Bierre en H' F j cPt' i V' Lo°y enJ.II. Galjaard; fnwTvm Ee?^nbergfjrt:HJ'Meure - A. F. van cffi J' W' Huiberts Gasthuisvest; 22 L Stein" ^eaprrü0wmsnh' j'' Hezepatuslaan; laam 22 ariT-n.C ippfrs' 67 L Paviljoens! terhöutlaan A' J' °skam' 80 i> °°*- BOVEN: De heer P. H. Borghouts over handigt het stafje aan de heren J. W. van Santé, links, en H. Th. Fibbe, midden. Hieronder ziet men een afbeelding van het stafje. (Advertentie) en misschien is dat nog wei artistiek ook, maar is toch wel even mooier en vooral hygiënischer om als bestek te gebruiken. Er zijn zoveel mooie modellen in ZILMETA. het huis met het carillon, waar U altijd slaagt. GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM HAARLEM, 25 april Op uitnodiging van de Nederlandse werkgroep van de vereniging Crusade against all cruelty to animals (kruistocht tegen alle wreedheid jegens dieren) zijn enkele vertegenwoordigers van het Londense hoofdkwartier der vereniging op bezoek in Nederland om een propaganda-tour BLOEMENDAAL, 25 april Een 17- jarig meisje, dat gistermiddag alleen liep te wandelen in de Kennemerduinen in de omgeving van 't Kopje, is daar plotseling door een man aangevallen. Hij greep haar bij de keel en kneep deze dicht, zodat het meisje het bewust zijn verloor. De man vluchtte. Volgens het meisje moet hij ongeveer 35 jaar oud zijn geweest, ongeveer 1.75 lang en donker van uiterlijk. De man droeg een spijkerbroek en een jack. Hij maakte een slome indruk. De politie in Over- veen verzoekt inlichtingen omtrent de identiteit van de man. HAARLEM, 25 april Op de krui sing Friese Varkensmarkt-Prinsenbrug verzuimde een 71-jarige slager uit Haar lem, die omstreeks elf uur met zijn bromfiets uit de richting van het Prin sen Bolwerk kwam, voorrang te ge ven aan een 53-jarige drukker uit Haar lem, die met een bestelauto van links naderde. Bij de botsing, die volgde, liep de slager een hersenschudding op en moest in het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden opgenomen. Zowel de bromfiets als de bestelauto werden ernstig beschadigd. Advertentie) ■•■DH BIHBB HAARLEM, 25 april Honderden kilometers is de afstand van de wijn firma H. F. A. Okhuysen in de Gier straat naar de Loire-oevers, het heuvel achtige Bourgogne of de wijnstokterras sen langs de Rijn, diep in Duitsland. De Haarlemse firma, opgericht og 23 april 1867 en sinds kort onderscheiden overbrugt thans met zijn onlangs ge reedgekomen uitbreiding van de yer" koopruimte, magazijnen en wijnkelders de afstand naar die streken, waar de druif gedijt en het wijnglas veelvuldiger dan waar ook wordt geheven. En niet alleen omdat van verre al de fleurige, gestreepte zonneschermen boven de etalagevensters iets van de ondefinieer bare sfeer rond een Franse dorpsbistro brengen. Links en rechts in de verkoop ruimte, achter de gebeeldhouwde toon bank, staan in eikenhouten stellingen de flessen, druk geëtiketteerd, kleine en grote: één grote, bonte verzameling naar soort, smaak en jaar gerang schikt. Opzij, in het gedeelte waarmee de winkel is uitgebreid, de antieke, be schilderde fustenstellage, met z'n gilm- mende koperen kranen, welke werd uit gevoerd door de antiquair H. Visser uit Bennebroek. Ook op andere punten is het bedrijf aanmerkelijk vernieuwd en uitge- breid. De pakhuisruimte is door het bijtrekken van een pand aan de Lange Annastraat voor de helft vergroot en met de uitbreiding van de wijnkelders waartoe ook een indertijd door de gemeente aangelegde schuilkelder behoort is de opslagcapaciteit meer dan verdubbeld. De oppervlakte YS!1 het b?drijf beslaat thans ruim 400 M-. Ook zijn verschillende antieke voorwerpen door de heer Okhuysen voor zijn „vernieuwde" zaak aange kocht. Zo hangt in het proeflokaaltje een uit de 17e eeuw daterend in hout gesneden heiligenbeeld en geeft het lokaal via een uit dezelfde eeuw af komstige eikenhouten deur-met-ven sterluik toegang tot een van de magazijnruimten. Schaars worden in de kelderruimten de donkere flessen in de eindeloze stel lages door lantaarns verlicht. Aan de wanden en het lage, uit ruwe stenen gemetselde nieuwe plafond tekent de natte schimmel -r- ae tapis de Bor deaux", zoals de Fransman het uit- HAARLEM, 25 april— Op 9 mei orga niseert het district Kennemerland van de Nederlandse Bridge Bond voorwed strijden voor het landelijke jeugdkampi oenschap. De leeftijdsgrens is bepaald op 30 jaar. Belangstellenden ook zij die niet lid zijn van de bond kunnen zich tot 5 mei 1963 anmelden bij de districtssecretaris de heer S. Prins, Zandvoorter Allee 2 te Heemstede (tel. 36581). De wedstrijden zullen worden gehouden in de HKB te Haarlem. Ook de finale zal daar worden gehouden. drukt reeds grillige witte en groene lijnen. Het is er vochtig en kil. Midden in de kelderruimten staan naast elkaar opgesteld de fusten, die van drie, vier en vijfhonderd liter. De diverse verbouwingen van de wijn firma zijn naar ontwerp van het Haar lemse architectenbureau Schultheiss en Croese uitgevoerd door de Haarlemse bouw- en exploitatiemaatschappij Ho- gerveka. De laatste twee dagen heeft de heer Okhuysen vele vrienden en zakenrelaties zowel uit eigen land als uit Frankrijk, Duitsland en Engeland m zyn zaak te gast gehad. te maken. In januari van dit jaar kwa men de dierenlievende Engelsen voor de eerste keer in Nederland. Zij vonden daar veel begrip en enthousiaste mede werking en zagen hun vurige pleidooien voor het tegengaan van alle zinloze wreedheden tegen dieren in de dage lijkse omgang, in bedrijven en labora toria beloond met de oprichting van de Nederlandse werkgroep. In de door de nieuwe groep georgani seerde tournee is ook Haarlem opgeno men. Vrijdag zullen de Engelse gasten in de aula van het A. H. Gerhardlyceum aan de Raaks een viertal films verto nen: twee natuurfilms over kamgeroes en vlinders, een film over de walvis industrie aan boord van een walvis vaarder en de unieke hoofdfilm „They have no say" over experimenten met dieren in verschillende laboratoria. De oprichter-president van de Crusade, de heer Michael Fryer, zal op de bijeenkomst het woord voeren. De Crusade werd acht jaar geleden opgericht om de krachten van diverse dierenbeschermingsverenigingen in En geland te bundelen. De voornaamste doelstellingen van de vereniging zijn: met alle kracht en met zoveel mogelijk sympathisanten op te treden tegen wreedheid jegens de dieren, het publiek de ogen te openen voor de manier waarop dieren soms worden misbruikt en te streven naar toepassing van het principe eerbied te hebben voor alle leven. HAARLEM, 25 april In het kader van de culturele uitwisseling tussen Salzburg en Haarlem vond gisteravond in de Grote of St. Bavo-kerk een con cert plaats, dat verzorgd werd door de organist Albert de Klerk, de sopraan Annette de la Bije en de violist Jan Hesmerg. Het programma, uitsluitend bestaande uit werken van de Salzburger meester Wolfgang Amadeus Mozart, werd door een groot aantal bezoekers beluisterd. Het feit dat de jonge Mozart ongeveer tweehonderd jaar geleden het Müller-orgel in de St. Bavo-kerk bij zijn bezoek aan Haarlem heeft bespeeld, zal aan deze programma-opzet niet vreemd geweest zijn. Albert de Klerk opende het concert met adagio - allegro - adagio in f kleine terts K.V. 594. Evenals de aan het slot van dit concert gespeelde f molt fanta sie, K.V. 608, bezitten beide werken in de allegro-delen een virtuoos karakter, waarmee de meer verstilde adagio's een prachtig contrast vormen. Albert de Klerk zorgde door een weloverwogen registratie voor een kleurrijk geheel. Het andante K.V. 616, dit moet dus een der laatste werken van Mozart zijn ge weest, fungeerde als middenmoot in het programma. Albert de Klerk gaf er een speelse verklanking van. Het aan deel van Annette de la Bije bestond uit een aria uit „II re Pastore" en het zeer lastige „Et incarnatus est" uit de grote c moll-Mis. Wij kennen Annette de la Bije als een van Nederlands beste zangeressen. Wanneer dan haar zang ons niet in alle opzichten bevrediging heeft weten te schenken, is dat beslist niet haar schuld. Van de bijzondere charme en het prachtige timbre van haar stem ging veel verloren in de ruimte van de Grote Kerk. Jan Hes merg liet een fraai gevormde toon ho ren in zijn begeleiding van de aria uit „II re Pastore". Albert de Klerk heeft de oorspronkelijke begeleiding van het „Incarnatus est" zo zorgvuldig moge lijk op het orgel gerealiseerd. Buiten de orgelwerken hadden wy dit concert liever in een kleinere kerk gehoord. JAN LAARVELD BLOEMENDAAL, 26 april De Bloemendaalse gemeenteraad heeft gisteren zijn traditionele excursie door de eigen gemeente gemaakt. Even traditioneel was de sfeer in de bus, waarmee de raadsleden reisden. In de onderlinge gesprekken bloeiden de vrijmoedigheid en de lichte ironie moeiteloos op. Het toelichtende woord van burgemeester dr. D. Peereboom Voller sloot daarop niet alleen voor treffelijk aan. maar was herhaaldelijk aanleiding tot nog meer bon-mots in de discussies over en weer. Daarbij blijkt telkens weer hoe uitstekend de voorzitter van de Bloemendaalse raad op de hoogte is van personen en za ken in zijn gemeente. De rondrit is vooral bedoeld om de raadsleden een overzicht te geven van wat er in het afgelopen jaar tot stand is gekomen en van wat binnen kort tijdsbestek ter hand moet wor den genomen. Zo kregen de raadsle den gisteren te horen, dat zij binnen kort een voorstel van het college te gemoet kunnen zien over de aanleg van een picnicplaats. aan de Zeeweg. Verder, dat het j)lan Bloemendaal aan Zee over enige tijd ter visie zal wor den gelegd. De oorspronkelijke opzet is in die zin gewijzigd, dat de bebou wing meer landinwaarts is geprojec teerd. Dat is een gevolg van de vast stelling van de zogenaamde super- stormvloedlyn door de Rijkswaterstaat. Het wegenplan (de verlegging van de oostelijke rijbaan van de Zeeweg) is gehandhaafd. HAARLEM, $5 april In verband met de opbouw van de kermisattracties In verschillende delen van de stad heeft de NZH zich genoodzaakt gezien enkele wijzigingen in haar lokale busroutes aan te brengen. De wijzigingen gaan vandaag al in en zullen duren tot 8 mei. De wijzigingen betreffen de buslijnen 3 en 4. In verband met de afsluiting van de Marnixstraat en de Zaanenlaan zijn de haltes in de Marnixstraat ver plaatst naar de hoek van de Marnix straat en de Stuyvesantstraat. De halte in de Mercuriusstraat is verplaatst naar het Planetenplein. In verband met de afsluiting van de Nassaulaan zijn de haltes aan de Raaks en de Nassaulaan verplaatst naar de Zijlvest. 1. Een kiezer uit Haarlem is na 2 april verhuisd naar een andere gemeen te in Nederland. In een dergelijk geval dient de belanghebbende zich persoon lijk te vervoegen ter secretarie van een gemeente, waar hij o.m. opgeeft aan welk adres hij een oproepingskaart wenst te ontvangen. De kiezer kan dan onder overlegging van deze oproeping ei van de opgemaakte verklaring in zyn nieuwe woonplaats zijn stem uitbren gen. 2. Een kiezer uit Haarlem zal ver moedelijk op 15 mei in een andere ge meente in Nederland verblijf houden. Ook deze kiezer dient zich persoon lijk aan een gemeentesecretarie te ver voegen. Hij ontvangt zowel van de bur gemeester van zijn woonplaats als van de burgemeester van de door hem aan gewezen gemeente een oproeping voor de stemming. Hij kan, onder overleg ging van de desbetreffende oproeping en van de opgemaakte verklaring, naar keuze in één van beide gemeenten stem men. Var deze mogelijkheid kunnen kie zers gebruik maken die in Haarlem wonen en in een andere gemeente in Nederland hun werkkring hebben en zich op 15 mei bezwaarlijk tussen 8 uur 's morgens en 7 uur 's avonds in Haar lem bij het stembureau kunnen aan melden. 1. Een kiezer verblijft op 15 mei in het buitenland of op zee. 2. Een kiezer kan wegens een licha melijke omstandigheid niet zelf stem men. Als lichamelijke omstandigheid wordt aangemerkt: ziekte, aanstaan de bevalling, verlamming, hoge ouder dom en dergelijke. Een bewijsstuk be hoeft niet te worden overgelegd. In deze gevallen kan de kiezer een gemachtig de aanwijzen. Dit dient te geschieden op een formulier, dat aan elke gemeen tesecretarie kosteloos verkrijgbaar is. Als gemachtigde kunnen worden aan gewezen 1. echtgenoot of echtgenote, 2. kinderen, kleinkinderen, achterklein kinderen en aller echtgenoten, 3. ouders en grootouders, alsmede ouders en grootouders van de echtgenoot (echtgenote), 4. a broers en zusters, hun echtgeno ten en kinderen, benevens de echt genoten van dezen, b. boe»s en zusters van de echtge noot (echtgenote), alsmede hun echtegenoten en kinderen, 5. ooms en tantes. 6. huisgenoten (onder huisgenoten wor den verstaan zij, die blijkens het kie- zersregister op 2 april hetzelfde adres hadden als de volmachtgever). De aangewezen gemachtigde moet op 2 april 1963 zijn: a. 23 jaar, b. Nederlander c. niet van de uitoefening van het kies recht uitgesloten, d. opgenomen in hetzelfde kiezersre- gister als de volmachtgever. De gemachtige mag ten hoogste twee aanwijzingen als gemachtigde aanne men. 3. Een kiezer is schipper of heeft een reizend beroep, waardoor hij als regel telkens langer dan 3 dagen buiten zijn woonplaats verblijft. In dit geval kan een geachtigde worden aangewezen, die bui ten de groep van gezins- en familie leden en huisgenoten valt. Verzoeken tot het stemmen bij vol macht dienen uiterlijk op woensdag 1 mei bij het gemeentebestuur te worden ingediend. Voor verzoeken tot het stem men in een andere gemeente dient men zich uiterlijk op genoemde dag aan een gemeentesecretarie te vervoegen. Het bureau verkiezingen te Haarlem, stadhuis, ingang Koningstraat, is dage lijks geopend van 8.30 tot 12.30 uur Cs zaterdags gesloten). Op vrijdag 26 april, maandag 29 aprii en woensdag l mei is het bureau verkiezingen ook des avonds, van 7.30 tot 9.30 uur, voor het publiek geopend. Met eigen ogen hebben de raadsle den verder kunnen zien hoe voortref felijk de restauratie is uitgevoerd van twee eeuwenoude boerderijen aan de Tweede Doodweg in de buurt van het kampeerterrein „Vogelenzang". Ook vroeg de voorzitter de aandacht van zijn raad voor de uitdunning van de houtopstand in de parken en plantsoe nen van de gemeente, waardoor nog meer fraaiere doorzichten zijn ont staan. Een discussie in de openlucht leverde de Haringbuys op, waar de huidige en toekomstige verkeerssitua tie rondom dit veel besproken monu mentje alle aandacht kreeg. Voor- en tegenstanders probeerden elkaar te overtuigen van hun uiteenliggende standpunten. Bij de Kennemerweg werd vanuit de bus een oogje gewaagd aan de woning en wegenbouw ter plaatse. De rondrit, die 's morgens bij het raadhuis was begonnen, werd besloten met een fikse wandeling vanaf de begraafplaats aan de Bergweg door het fraaie landgoed van Caprera. De haringbuys heeft zich vooral d« laatste jaren mogen verheugen in de bijzondere belangstelling van de leden van de Bloemendaalse gemeenteraad. Gisteren, tijdens de jaarlijkse rondrit door de gemeente, kwam de raad per soonlijk poolshoogte nemen van de situatie rondom dit monumentje. Bin' nenkort zal het college de raad voor stellen doen over de restauratie van de Haringbuys. HOOFDDORP, 25 april Door nog onbekende oorzaak is vannacht brand uitgebroken in het gebouw van het Ont vangkantoor der Directebelastingen aan de Raadhuislaan in Hoofddorp. De brand, die om omstreeks half twee ont stond, laaide spoedig hoog op, terwijl de vlammen uit de ramen van de bo venste verdieping sloegen. De brand weren van Hoofddorp, Zwanenburg, Nieuw-Vennep en Badhoevedorp rukten met groot materieel uit en waren na een uur de toestand meester. Van het gebouw brandde de bovenste verdieping waarop het archief van het belasting kantoor gevestigd was. geheel uit. De overige verdiepingen, aarin de kanto ren van de Griffie en het Gewestelyk- Arbeidsbureau gevestigd zjjn, liepen waterschade op. HAARLEM, 25 april De laatste avond in de volleybaJcompetitie van de afdeling Haarlem heeft nog een twee tal kampioenen opgeleverd. De heren van PWN hadden nog één winstpunt nodig. Zij toonden zich in de laatste wedstrijd gedecideerd sterker dan de naaste concurrent FES, dat met 15-7, 15-5 en 15-6 werd geklopt. De mannen van Cochius werden dus verdiend kam pioen in de tweede klasse A. De meis jes van OSS 2 uit Zandvoort klopten De Blinkert 4 met 6-15. 12-15 en 4-15 en legden daarmede beslag op de titel in de derde klasse. De hoofdklasse-ontmoeting tussen HVS en het Alkmaarse Octopus lever de behoorlijk volleybal op en had ook wel een spannend scoreverloop, maar miste, omdat er voor beide teams niets meer op het spel stond, de sfeer, die volleybal zo aantrekkelijk kan maken. De Haarlemmers legden door zuiverder samenspel en doeltreffender afwerking van de aanval, waarbij vooral Van Driel op de voorgrond trad, beslag op HAARLEM, 25 april B en W van Haarlem, alsmede de voorzitters van de raadsfracties, zijn gisteren te gast geweest bij het Amsterdamse gemeen tebestuur. Ook hun collega's van Aals meer, Haarlemmeriiede, Landsmeer, Oostzaan en Weesperkarspel waren de gasten van Amsterdam. Het Amster damse gemeentebestuur zou op een andere dag gemeentebesturen en frac tievoorzitters van andere buurgemeen ten uitnodigen. De opzet van de samen komst was om als collega's kennis te nemen van de problemen waarvoor Amsterdam zich gesteld ziet en die slechts kunnen worden opgelost in goe de verstandhouding tussen de hoofdstad en zijn buurgemeenten. Tijdens een ontvangst in het Amster damse stadhuis wees burgemeester mr. G. van Hall op de noodzaak om tijdig met elkaar te praten over de conse quenties-van de Amsterdamse expansie problemen. Uiteraard ligt daarbij de nadruk op de uitbreiding van de havens in de richting van de oever van het Noordzeekanaal. In de Zuiderkerk be zochten de bestuurderen vervolgens een expositie, die gewijd was aan de ver schillende ruimtelijke plannen die Am sterdam heeft. De bezichtiging werd gevolgd door een zeer levendige discus sie. waarbij uiteraard opnieuw de ha venplannen van de hoofdstad de hoofd schotel vormden. Na de lunch in het Havengebouw werd eerst per boot en later per auto bus een bezoek gebracht aan het weste lijk havenbekken, waarna ook nog de tuinsteden en het Amsterdamse Bos werden bezichtigd. Met een diner in het Hiltonhotel werd de discussiedag beslo ten. Algemeen waren de gasten vol lof over het initiatief van het Amsterdamse gemeentebestuur. Zij waren onder de indruk van wat Amsterdam reeds in uitvoering heeft en met name de ont wikkeling van de havenplannen, die blijkbaar al in volle gang is, veroor zaakte een gevoel van ongerustheid, dat eens te meer de noodzaak aantoonde van een vertrouwensvol overleg tussen de hoofdstad ea zijn buurgemeenten. de beide eerste sets, maar lieten zich in de twee volgende sets door het goed volhoudende Octopus verrassen. In de vijfde set gaf de wat gavere techniek van HVS de doorslag (15-13, 15-12. 12-15, 12-15 en 15-11). Voor de kampioenen van de eerste klasse van de afdeling is het eind van het seizoen nog lang niet in zient Zo wel Vesmia als HVS 2 zullen de pro motie-wedstrijden voor een plaats in de districts-overgangsklasse in de zaal van „Sancta Maria" spelen. Maandag 29 april ontvangen de Vesmia-meisjes Smash '57 uit Enkhuizen en moet HVS 2 het opnemen tegen de Enkhuizer he ren-kampioen Madjoe. De uitslagen. Dames: GiosHBC 2 2-2, VeloxGios 2-2, TopscoreGios 3-0, Alliance '22PWN 3-0, die Raeckse 3Gios 2 3-0, FES 2die Raeckse 5 3-0, De Blinkert 4die Raeckse 4 1-3, DSSGios 2 3-0, De Blinkert 4—OSS 2 0-3, FES 2—PSVH 3-0, FES—PSVH 3-0, DSS 2HVS 0-3, Onze Gezellen Topscore 1-3. Heren: HVSOctopus 3-2, HVS 2— De Blinkert 3-0, GiosOSS 3-1, PWN— FES 0-3, Alliance '22 3—FES 0-3, HVS 3PWN 3-1, Alliance '22Triumph 3-0, WIK 3—PWN 3-0. JBS—Alliance '22 3-0. HVS 4HSVC 3-0, Alliance '22 2—OSS 3-0, die Raeckse 4—PWN 2 2-2, EnergieRapiditas 1-3, Gios 3 HVS 3 3-0. Alliance 2—PSVH 2 0-3, Energie 2—HSVC 0-3, PWN 3—OVRA 5 1-3, WIK 3—OSS 3-0, OSS 2—Alli ance '22 0-3. AMSTERDAM, 25 april. In aan sluiting op de verdere koersstijging die in de avondhandel van gisteren voor Philips en Koninklijke Petroleum is ingetreden, konden ook in de voorbeurs handel van vanmorgen hogere koersen voor de genoemde fondsen worden ge noteerd. De handel was echter van weinig betekenis en de koersen bewo gen zich gedurende de ochtend in een lichtelijk dalende lijn. Men was ge neigd de opkomende terughoudendheid toe te schrijven aan de gespannen poli tieke situatie in Laos, maar in hoeverre dit de werkelijke reden was, dan wel dat de markt voor de aandelen Philips door baissedekkingen enigszins gefor ceerd is geworden, laat zich niet met zekerheid vasstellen. Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.LJ4. Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OÜ Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S Steel 23/4 47% 32% ioe% 80 6S% 77% 14% 37 64% 38% 48% 42 33% 66% 23% 44% 51% Stemming: prijshoudend 24/4 46% 32% 106% 79% 69- 78 14% 36% 64% 38% 49% 41% 33% 64% 67% 23% 45 50%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3