S P E R 16 ct Twee jaar geëist wegens het plegen van verduisteringen i M I 1 O. Een dode door ontploffing in tankwagen white label RYNBENDE S GELD IN EIGEN ZAK GESTOKEN VOOR NOG TE BOUWEN HUIZEN Tamtam op veiling Breda bierstad 107-jarige Bank voor Beatrix Bouviers-speurder Legpenning Kaasmeisjes op Milanese jaarbeurs Hervormde leger- predikanten on eens met svnode c Geef moeder een STEP Zware straffen voor smokkelende marechaussees dubbele jonge Klare wenselijk „Zelfbediening ook voor textiel Douanier van snel rijdende auto ge werkt eis 4 jaar SENORITAS GROTE AANKOPEN Kernbewapening o Zonder rijbewijs met vrachtauto op stap: ravage en vijver in Kleuter verdronken Anderhalf jaar voor gemeente-ontvanger 45000 gld. verduisterd „Kunst uit Kerkelijke Musea" verlengd Jubileum BIJ LANDMACHT hogere vorming Dienstvak generale staf verdwijnt t.z.t. Voor hogere rangen Geruchtmakende zaak in hoger beroep VRIJDAG 26 APRIL 1963 PAGINA T ITMttDRY ifi SMERRlai PERSOONLIJKE LENING en ze zal verrukt zijn Of misschien heeft ze er al een; dan zal ze er dolgraag nog een hebben voor in dat andere tasje of op haar toilettafel. V' AGIO 's Lands Kroniek (Van onze verslaggever) HAARLEM, 26 april Wegens op lichting en verduistering, meermalen gepleegd, eiste de Haarlemse officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, gisteren tegen een 53- jarige, bouwkundige en oud-directeur van een bouwonderneming te Haarlem, twee jaar gevangenisstraf met aftrek en de ontzegging voor de tijd van vijf jaar om in Nederland op te treden als aannemer en koopman in onroeren de goederen. Zonder kapitaal, grond en bouwvergunningen, dus zonder enige Waarborg, zou hij meer dan honderd Nederlanders, uit het gehele land, met op het eerste gezicht heel aanneme lijke praatjes zover hebben gekregen, dat zjj met hem de koop afsloten van een nog te bouwen woning. Hij liet genadigden, meest jonge men- «en, een behoorlijke aankoopsom beta len, maar stak deze, wanneer de bouw door allerlei omstandigheden die ver dachte volgens de officier tevoren be slist voor ogen hadden moeten staan niet doorging, in eigen zak. Van de in drukwekkende serie oplichtingen waren er hem vijf tenlaste gelegd. De officier, die niet minder dan twintig getuigen had laten oproepen, achtte ze alle be wezen. Volgens de raadsman, mr. O. H. van Wijk uit Heemstede, stond op lichting en verduistering voistrekt niet vast. Hij pleitte vrijspraak en vroeg om onmiddellijke invrijheidsstelling, het geen de rechtbank weigerde. De eerste tenlastelegging behelsde de koopovereenkomst met een jeugdi ge meubelmaker uit Hillegom, voor wie verdachte in Culemborg een huisje zou neerzetten. De meubelmaker had een voorlopig koopcontract gesloten en dui zend gulden aanbetaald. Hem zou ver teld zijn dat spoedig met de bouw van de woning zou worden begonnen. Op zekere dag werd hem gevraagd om 1600 als garantiebedrag bij te beta len: de rijkspremie was plotseling ho ger geworden. Het laatste bedrag zou via verdachte worden gestort op de re kening van de gemeenteontvanger in Culemborg. Dat is niet gebeurd._ Ge belgd vertelde de jongeman, dat hij ten gevolge van de malversaties van ver lachte 2600 armer geworden was. Een Zandvoorter zou de bouwkun dige voor 8000 benadeeld hebben: voor dit luttele bedrag zou hij in het Bra bantse Luykgestel de bouw van een kleine bungalow in orde hebben kun nen maken. Enige tijd na het sluiten van de koop zou verdachte de Zand voorter en zijn vrouw hebben voorge spiegeld, dat men „over enkele da gen met de bouw zou kunnen begin nen, omdat de vergunning was af gekomen". De bouwkundige was ove rigens niet eens in het be' 't van bouwgrond. Wel had hij een gesprek gehad met de burgemeester van Luyjgestel over eventuele aankoop van grond. Tijdens een raadsvergade ring werd door de Luykgestelse ge meenteraad besloten, dat de bouw geen doorgang mocht vinden. Een aannemer, met wie verdachte tot een overeenkomst gekomen zou zijn, verklaarde op de zitting, dat deze met hem nooit had gesproken over de bouw van een bungalow. Tenslotte was de Haarlemmer ten- aste gelegd, dat hij vier Hagenaars ïad opgelicht door met hen een koop contract met aanbetaling te sluiten voor Sats in Loosduinen. De flats staan er, indanks de indertijd reeds „afgekomen vergunningen", nog steeds niet. Ook tou verdachte in deze gevallen met ver schillende aannemers tot een akkoord etjn gekomen. Ook van de Hagenaars zou verdachte enkele duizenden gul- dens hebhen afgetroggeld. In een geval zou hii een reeds verkochte te bou wen flat aan een tweede gegadigde hebben verkocht, omdat de eerste ko- Advertentie kunt u DIREKT doen door het sluiten van een nederlandsche.midde^'stA'ndsba.nk N V. per na de koopovereenkomst nooit meer iets van zich had laten horen. De gedu peerde vertelde, dat hij tot de zaak aan het rollen gebracht werd graag in het bezit van de flat had willen blijven. De affaire is aan het licht gekomen, toen het vorige jaar op het ministerie van Volkshuisvesting in Den Haag klachten begon te regenen van teleur gestelde kopers, die maar niets van de bouw van hun woning zagen komen. „Een van de meest ingewikkelde za ken, die ik ooit heb meegemaakt", ver zuchtte de president, mr. H. J. Ferwer- da, herhaaldelijk. Zo telde het omvang rijke proces-verbaal meer dan vierhon derd pagina's. Verdacht verklaarde in geen enkele geval met opzet te hebben gehandeld. Hij zou alleen te veel risico hebben ge nomen. De officier dacht daar anders over. „U fantaseerde maar wat om aan geld te komen. U loog om andere leugens waarschijnlijk te maken. Als bouwondernemer bent u één grote mis lukking". Mr. O. H. van Wijk achtte de tenlaste legging niet bewezen. Hij wees erop, dat niet nagekomen beloften wat de woningbouw betreft niet per se op op lichting behoeven te wijzen. „De man heeft in een te groot optimisme gehan deld. Zijn handelwijze ligt tussen nor maal zaken doen en oplichten in. De man kan worden aangevallen op zijn zaken-ethiek, maar een oplichter is hjj beslist niet", aldus de raadsman. Don derdagmorgen 9 mei om half tien zal de rechtbank uitspraak doen. i Pruebe y compare! proef en vergelijk... en ook U zult in BOBADILLA de perfecte Sherry vinden.. [«JACOBUS BOELEN) (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, april Van nog geen enkele geestelijke verzorger in werke lijke dienst is een reactie gekomen die er op zou wijzen dat het standpunt wordt gedeeld van de synode der Nederlandse Hervormde Kerk, dat christen-militairen reeds thans moeten meedelen in geen geval te zullen mede werken aan het gebruik van kernwa penen. Dit heeft de minister van Defensie, ir. S. Visser, de Eerste Kamer meegedeeld. De bewindsman meent dat niet hij moet oordelen over de geschiktheid van de predikanten uit de Hervormde kerk voor de geestelijke verzorging van de strijdkrachten, maar dat dit aan het geweten van de betrokkenen en aan het inzicht van de hoofdpredi kanten moet worden overgelaten. Wel is het de minister gebleken dat de leger- en luchtmachtpredikanten zich gesterkt hebben gevoeld door de brief van de staatssecretaris van Defensie als reactie op het geschrift van de synode over het vraagstuk van de kernwapenen. (Advertentie) v.a. 6.95 mmiiiiiuhiiiminiminiiiiiihiiiiiiu EPE, 26 april In het expeditie bedrijf van de 35-jarige heer H. Kamp huis is donderdagavond om kwart voor tien een ontploffing ontstaan in een tankwagen. Daarbij is de 18-jarige kantoorbediende H. J. van Norel uit Epe zo zwaar gewond dat hij vannacht in het Sophiaziekenhuis te Zwolle is overleden. Ook de eigenaar van het bedrijf en de 22-jarige monteur G. van Renselaar uit Doornspijk zijn in het ziekenhuis opgenomen. De toestand van de heer Kamphuis is nog vrij ernstig. Hij heeft evenals Van Norel zware brandwonden opgelopen. Men was bezig om de lege tank, waarin kerosine was vervoerd, schoon te maken, toen de tank plotseling met een hevige knal uiteensprong en in brand vloog. De stalen platen vlogen tientallen meters ver weg en brachten schade toe aan daken in de omgevirtg. In tal van woningen in de omtrek zijn de ruiten vernield. De brandweer heeft het vuur met een poederblusapparaat gedoofd. Een onderzoek naar de oor zaak van het ongeluk is nog in volle gang. DEN BOSCH, 26 april De krijgs raad te velde Zuid in Den Bosch heeft twee marechaussees veroordeeld we gens het over de grens smokkelen van door diefstal verkregen goederen. Een 25-jarige marechaussee werd veroor deeld tot anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Zijn 23-jarige collega kreeg twaalf maan den gevangenisstraf met aftrek opge legd, waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Beide vonn sen zijn conform de eis van de auditeur militair. Beide marechaussees, die gede tacheerd waren aan de grenspost Vaals, hadden koffie sigaretten en overhemden, verpakt in wollen dekens en van diefstal afkomstig, naar Duits land gesmokkeld De oudste mare chaussee die van een Duitser hiertoe opdracht had gekregen, had de goede ren op een afgesproken plaats ir, ont vangst genomen en in zijn kelder ge deponeerd. Daarna heeft hij zijn colle ga gevraagd hem te helpen bij het transport van de goederen. De president van de krijgsraad, over ste mr. P. Klots, was bijzonder ver ontwaardigd over wat hij noemde „een afschuwelijke misdraging door leden van een keurkorps, dat algemeen be kend staat om zijn trouw en plichtsbe trachting". Ook de auditeur-militair, majoor mr. Delescen. sprak van een smet, die geworpen is op het blazoen van het historische wapen der konink lijke Marechaussee De raadsman van beide verdachten bepleitte uiterste clementie, temeer daar beide jonge mensen na hun straf tijd weer opnieuw zullen moeten be ginnen. (Van onze correspondent) HENGELO, 26 april Eei. 35-jarige bouwvakarbeider is hier gisteren tegen de avond met een vrachtwagen van zijn baas, het aannemingsbedrijf Derks, in de vijver op het tuindorp ge reden. De man kon vrijwel ongedeerd met een nat pak uit de cabine kruipen. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs en was zonder toestemming van zijn baas met de auto gaan rijden. Waarschijnlijk heeft hij inplaats van op de rempedaal te trappen vol gas gege ven. Daardoor botste de auto eerst te gen een lichtmast op. die afbrak, en vervolgens schoot de wagen naar de overkant van de straat. Via het talud rolde de vrachtauto in de vijver. Dat hierbij geen andere personen zijn ge raakt, mag wel een wonder heten daar er over de Vijverlaan regelmatig nog al een druk verkeer is. SCHOONHOVEN, 26 april. Giste ren is in de buurtschap Willige Lange- rak het drieëneenhalf jarige meisje Ma rie van der Vlist in een sloot naast de ouderlijke woning verdronken. (Advertentie) (Van onze correspondent) DEN BOSCH. 26 april De recht bank heeft de voormalige gemeente-ont vanger van Ammerzoden, Hedel en Maasdriel veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Hij stond 11 april terécht wegens het feit dat hij ten nadele van de gemeenten uit de kassen die hij on der zich had, in totaal 45.000 gld. had verduisterd. De officier van Justitie eis te toen twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest tegen hem. DEN HAAG, 26 april Mr. L. J. F. Wijsenbeek, directeur dienst voor Scho ne Kunsten, is erin geslaagd de ten toonstelling „Kunst uit Kerkelijke Mu sea", die aanvankelijk op 28 april zou sluiten, tot en met zondag 12 mei te verlengen Gezien het succes van de expositie heeft hij de bruikleengevers bereid gevonden hun kostbare eigen dommen langer aan hei Haags Ge meentemuseum af te staan. DEN HAAG, 26 april Bij K.B. is aan R. de Haan, op zijn verzoek, met ingang van 1 februari 1964 eervol ont slag verleend uit zijn ambt van nota ris in Groningen. LEIDEN, 26 april Donderdag 2 mei is het vijftig jaar geleden, dat mr. F. G. G. Boerrigter, geboren te Sneek en thans wonend te Bergen (NH) aan de rijksuniversiteit alhier promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Donderdag 9 mei zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. K. H. Korff, ge boren te Loemadjang (Indonesië) en thans wonend te Yarraville, Victoria, Australië, aan de universiteit promo veerde tot doctor in de rechtsweten schap. Op dezelfde datum is het vijftig jaar geleden, dat mr. W. C. Snouckart van Schauburg, geboren en wonend in Den Haag, aan de rijksuniversiteit promo veerde tot doctor in de rechtsweten schap. UTRECHT, 26 april Op de derde en laatste dag van het zelfbedienlngs- congres 1963 in Utrecht zijn de moge lijkheden van de zelfbedieningsmethode voor de verkoop van textiel besproken. Dr. M. Bornemeyer uit Düsseldorf verklaarde, dat de zelfbediening interna tionaal al zo verbreid is. dat geen enke le branche van de detailhandel zich kan veroorloven, niet na te gaan wat de toepassing van dit systeem voor haar eigen artikelen voor nut kan hebben. In de moderne winkelcentra van de Ver enigde Staten worden ook textielproduk- ten volledig volgens het zelfbedienings- systeem verkocht. Volgens dr. Bornemeyer is gebleken, dat het publiek er prijs op stelt be wegingsvrijheid te hebben bfl het maken van een „anonieme" keuze. De ldant krügt in een zelfbedieningswinkel bo vendien direct een duidelijk en uitge breid overzicht van het assortiment en hij kan zelf bepalen of hij veel of wei nig aan zijn aankoop wil besteden. Onze faam als zuivelland wordt op de 31e Fiero di Milano hoog gehouden door in klederdracht gestoken kaasmeisjes. Voor het Jaarbeursgebouw laten ze zich voor een wandeling de weg wijzen door een ordebewaker. invloeden. Zij streven naar spreiding van de festiviteiten over de stad. Be sloten is botermarktfeesten te laten samenvallen met de bierfeesten. De Bredase commissie stedelijke activi teiten heeft inmiddels positief op het initiatief gereageerd. DEN HAAG, 26 april. Een eerst daags te verschijnen landmachtorder zal richtlijnen geven voor een nieuw carrièrebeleid dat in de toekomst bij de landmacht zal worden gevoerd. De selectie voor de rangen van kolonel en hoger zal in dit nieuwe beleid een voorname plaats innemen. Voorts zal het de aard van de studies aan de hogere krijgsschool veranderen. Een direct gevolg er van zal zijn dat bin nen niet al te lange tijd (de militaire autoriteiten denken aan ongeveer vijf jaar) het dienstvlak van de generale staf opgeheven zal worden. In een brief die hij verzonden heeft aan de onder zijn bevelen staande hogere commandanten en generale stafofficieren, heeft de bevelhebber der landstrijdkrachten, luitenant- generaal A. V. van den Wall Bake, het nieuwe beleid aangekondigd. Hij schrijft in die brief dat voor het be reiken van de kolonels- en hogere rangen in de toekomst in beginsel een hogere vorming zal worden ge vraagd. Hogere vorming betekent in dit ge val het met goed resultaat gevolgd hebben van de hogere krijgskundige studiën en de sturie voor hogere mi litaire bedrijfsleer aan de hogere krijgsschool, de (voormalige) hogere intendancevorming, de hogere techni sche vorming of nader te bepalen stu dies een universiteit of hogeschool. Afwijkingen van de nieuwe regeling blijven mogelijk. Omdat uit het nieuwe carrièrebeleid voortvloeit, dat het noch logisch, noch doelmatig is om de gebrevetteerde of ficieren onder te brengen in afzonder lijke ranglijsten, heeft staatssecretaris Calmeijer al bepaald dat dit niet meer het geval zal zijn. Dat betekent over een jaar of vijf een opheffing van het dienstvak van de generale staf. Pastoor Hermans beherdert zjjn pa rochie in het Franse dorpje Vil- lefranche in een gammel kerk je. Als de pastoor het opge knapt wil hebben, moet h(j dat maar b\j elkaar preken en trommelen. Het preken geschiedt in Villefranche, het trommelen gebeurt in Eist waar de pastoor een schare vrienden heeft ter grootte van een parochie. Op die vrienden heeft hp een beroep gedaan. Resultaat: morgenochtend een grote veiling van tweedehands spullen, voor afgegaan door twee kijkdagen. Gister avond heeft de veiling haar ouverture beleefd in „De Gouden Leeuw" in Eist. Vriendelijke mensen hebben daar een bonte menigte spullen bjj elkaar ge bracht; het schrijfbureau van de dok ter, de paraplubak van de notaris, twee enorme tuba's, een stel aftand se pick-ups, afgetrapte voetbalschoe nen, koffiemolens, H. Hart-, Maria en St. Jozefbeelden, Keulse potten, antie ke klokjes, een overvloed aan curio siteiten en zowaar een auto, die nog net niet de status van old-timer heeft bereikt. Op de eerste kijkavond werd me teen de originele tamtam geveild. Hij bracht met veel tamtam nochtans slechts twee tientjes op De totale op brengst van de veiling is bestemd voor het werkkamp van de senior-verken ners, die onder leiding van aalmoeze nier K. Pannekoek van de zomer met troffels en kwasten het kerkje van abbé Hermans gaan restaureren. Op initiatief van tien horeca-ex- ploitanten is het plan gerezen de zeventiende eeuwse boter markt van Breda weer in nieu we vorm tot leven te wekken. Er is een comité opgericht, dat een reeks festiviteiten heeft vastgesteld vooj ue eerste helft van augustus van dit jaar- De bedoeling van dit initiatief is Bre da in de zomer te maken tot een neu tralere bierstad dan tot heden door de activiteiten van 'n brouwerij het geval is geweest. De horecamensen zjjn van oordeel, dat bierfeesten, zoals die vo rig jaar voor het eerst in een spe ciaal gebouwd stadje zijn gehouden op het Bredase Chasseeterrein, in de feestperiode hun omzetten nadelig be- Advertentie) Sint Jansteen had gisteren een 102- jarige binnen zjjn muren. Het was de weduwe C. Pieters-Martens, algemeen in het Zeeuwsvlaamse dorp bekend als Catrien, die reeds vroeg op de dag de felicitaties plus een grote taart in ontvangst mocht nemen van burgemeester mr. J. L. H. Reuser. Na de burgemeester kwamen nog tal van vrienden en kennissen de hoogbejaarde de hand drukken. Ver meldenswaard is nog dat de broer van de weduwe Pieters volgende maand 93 jaar wordt. Het Nederlandse comité voor na tionale en internationale bc- roepenwedstrjjden organiseert van 7 t.m. 10 mei in de Juliana- hal te Utrecht een nationale beroepen- wedstrijd. Dit gebeuren beoogt een demonstra tie van het persoonlijk vakmanschap van hen, die werkzaam zjjn in am bacht en industrie. De manifestatie vindt plaats in de vorm van een wed strijd tussen per vakrichting ten hoog ste elf deelnemers in de leeftijd van 17 tot 21 jaar, die op voorafgaande examens van de verschillende lande lijke vakopleidingsorganen tot de best geslaagden behoren. Het Comité verwacht van deze ma nifestatie een toenemende belangstel ling voor de vakopleiding in ons land. En tegelijk een toenemende waar dering van het vakmanschap. Het is immers nog altijd zo ook al vallen er de laatste jaren tekenen van be terschap te bespeuren dat velen min of meer denigrerend neerzien op de vakarbeider en diens arbeid en maar liever de voorkeur geven aan een baantje, waar men werkt met een schone boord en schone handen. Hoe het zij, tijdens de demonstraties in de Julianahal zal in ruime mate aan dacht worden besteed aan de voor lichting over de mogelijkheden van vakopleiding. De manifestatie zal voor het publiek toegankelijk zijn. De winnaars van de vakrichtingen, die op het programma staan van de twaalfde internationale beroepswed strijden die van 6 tot 8 juli te Du blin zullen worden gehouden, kunnen eventueel naar dit toernooi worden uitgezonden. Aan deze internationale wedstrijden nemen elf Europese landen en ooit Japan deel. Naar wij nog vernamen toont prin ses Beatrix ruime belangstelling voor het streven van het Comité. Het ligt ln de bedoeling haar een werkstuk» tijdens de demonstraties in de Jaar beurshal door jongelieden vervaardigd, aan te bieden. Het zal bestaan uit een stenen bank, ter opluistering van haar landgoed Drakestein in de Lage Vuur- sche. De 34-jarlge sergeant van de Zuid- afrikaanse politie. Francois Loot» uit Pretoria, heeft op het terrein bij de speurhondenschool van het korps rijkspolitie aan de oude Waals- dorperweg alhier, de bouviers Sonja en Bart voorgeleid voor de examen commissie. Het resultaat is. dat d« leiding van de schooi de beide hon den, die ieder het predicaat „zeer moe dig" verwierven, node ziet uitvoeren. Sergeant Loots verleide", dat hjj bij zonder in zijn schik is met de dieren. Nog een derde bouvier was aange kocht, waarmee men in Zuid-Afrik* denkt te gaan fokken. Sergeant Lootl had tot voor enkele weken nog nooit een bouvier gezien. In zijn land ga- bruikt de politie herdershonden. Opval lend noemde de sergeant de agressi viteit en de springcapaciteiten van da bouviers, terwijl de honden boeendien „eerlijker zijn". De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft een legpenning ingesteld, welke zal kunnen worden toegekend aan hen, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heb ben gemaakt op het arbeidsterrein van zijn ministerie. De Legpenning is ont worpen door de medaïlleur Niel Steen bergen te Oosterhout. De ronde pen ning, die een middellijn heeft ran tachtig mm, toont aan weerszijden mo tieven, die verschillende facetten van het arbeidsterrein van het ministerie tot uitdrukking brengen. De penning, welke in brons, zilver of goud kan worden toegekend, draagt aan de ene zijde het opschrift „Minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid", ter wijl aan de andere zijde de inscriptie: „Verblijdt u met de blijden en weent met de wenenden" (Romeinen 12 vers 15) is aangebracht. De penning zal binnenkort voor de eerste maal worden uitgereikt. (Van onze correspondent) ARNHEM, 26 april De procureur- generaal bij het gerechtshof mr. G. W. C. Bijvoet heeft donderdagmiddag vier jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag geëist tegen een 21-jarige as sistent-uitvoerder en zfln 25-jarige vriend, beiden iut Kerkdriel. Dat ge beurde na behandeling van deze zaak in hoger beroep dat zowel de beide ver dachten als de officier van justitie te Arnhem hadden aangetekend tegen het vonnis van de rechtbank. De verdachten omdat ze de straf van drie jaar te hoog vonden en de officier omdat hjj de straf die hjj zelf had be paald op acht jaar gevangenisstraf te laag vond. De beide jongemannen moes ten zich in hoger beroep opnieuw ver antwoorden voor het hen ten laste ge legde misdrijf. Ze hadden n.l. op 14 april 1962 bij de grensovergang Wyler de 41-jarige douanier Robert Spin van hun met grote snelheid rijdende sport wagen gewerkt. De douanier had zich aan het portier vastgeklampt toen beide verdachten plotseling wegreden. De man werd enkele honderden meters meege sleurd en liep zeer ernstige verwondin gen op. De verdachten lieten hem hevig bloedend op de weg liggen, reden naar Kerkdriel en verkochten daar doodge moedereerd de patronen die zjj uit Duits land hadden gesmokkeld en onder de achterbank van de auto hadden ver stopt. Voor het Hof ontkende de assis tent-uitvoerder dat hij de handen van de douanier van het portier had losge wrikt. Evenals zijn medeverdachte gooi de hij het op de paniek van het ogenblik. De procureur-generaal achtte beide verdachten volkomen toerekeningsvat baar en verwierp het argument dat zij uit paniek zouden hebben gehandeld. Het hof zal 9 mei uitspraak doen. (Advertentie) (Advertentie) Hotel Groot Berg en Dal Nijmegen/Berg en Dal telefoon 08805/400 Ideaal hotel voor uw vakantie- en weekendverblijf. Restaurant a la carte. Eigen zwembad. Tennisbaan en manege.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7