ST.-PAULUSKERK ingewijd, pastoor E. Duym geïnstalleerd PETRI -INTERIEUR De Pion Castricum kampioen KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN IN STAD EN STREEK— SCHEEPVAARTBERICHTEN Aöemda voor Haarleuo DE 4 EXTRA VOORDELEN VAN DE WEEK Grote belangstelling in het Duinroosplantsoen Fa. B. ENGELENBERG Ernstig ongeval in Zandvoort Diefstal van drie bromfietsen Het Oosten heeft al 4 promoties 559ste STAATSLOTERIJ 2e k<« Installatie predikant W aalse gemeente Mevrouw A an der Wel bedankt als raadslid Fietser aangereden door auto Proces-verbaal voor verbranding huisvuil MAANDAG 29 APRIL 1965 /AGINA 6 tfATERPROOF-SCHUURPAPIER iaar 1.95-3.50 12 jaar W 2.95-4.95 NATUURLIJK, BABY- K LEUTE 1 R- EN KINDERKLEDING KOOPT MEN BIJ C A 't Is goed als KEYSER 't doet stomen verven stoppage SCHAREN BIJ HET WITTE PAARD „De Kampioen" Films Muziek Toneel I Jiversen Cabaret T entoonstellingen HAARLEM, 29 april Onder grote belangstelling is gisteravond het (nood)- kerkje, toegewijd aan de H. Apostel Panlus, aan het Duinroosplantsoen in gezegend. Vele parochianen en andere belangstellenden hadden rich omstreeks «even uur voor het kerkje verzameld, toen Deken drs. Th. Zwartruis. geas sisteerd door pastoor J. van Beukering en kapelaan C. Lokker van de Sint Jansparochie, vroeger kapeiaan in Aer- denhout, de plechtigheid verrichtte. Toen de muren buiten gezegend wa ren, trok een lange stoet van priesters en parochianen het smaakvol versierde kerkje binnen. Intussen zong het pas sa mengestelde koor de litanie van Allehei- Ügen. Volgens het gebruikelijk ritueel kreeg de inwijdingsplechtigheid haar beslag en werd feitelijk de oprichting van Haarlemse dertiende niet de twaalfde parochie voltooid. Daarna werd pastoor E. A. S. M. Duym geïnstalleerd. Voordat hij tot de eigenlijke installatie overging, hield Deken Zwartkruis een toespraak, waarin hy herinnerde aan de schaap herders in Palestina. Hij schetste de trouw van de schapen en memoreer de in dat verband het evangelie van gisteren, waarin het verhaal verteld wordt van de Goede Herder. In zijn bijzondere zorg voor de kudde, aldus de Deken, heeft Christus mensen in geschakeld om de kudde te leiden en te beschermen. Het zijn mensen met een eigen karakter, mensen van hun eigen tijd, levend volgens een modem levenspatroon. De Deken citeerde een preek van do minee W. Barnard, die er op gewezen had. dat de geestelijke herder geen ma nager is. Bij de manager heeft de con centratie de contemplatie verdrongen. De manager heeft achter zich de meute van de maatschappij en voor zich de vroege dood. Hij rent en runt. De pries ter rent niet. maar gaat in en uit, hij runt niet. maar hoedt en leidt. De priester, die nu in Uw midden ge komen is, zo ging de Deken voort, is geen manager, wel pastoor. Het ont breekt hem niet aan organisatorische (Advertentie) Doelstroot 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HAARLEM, 29 april Gisteren Is ds. M. Lenders in de oude St. Bavo- kerk tijdens een intrededienst ge ïnstalleerd tot predikant van de Waalse Kerk (aan het Begijnhof) te Haarlem. De intrededienst werd geleid door de Waalse predikanten ds. J. de Watte- ville uit Den Haag en ds. M. Jospin nit Amsterdam. Ds. Lenders, die als predikant van de Waalse gemeente te Haarlem de naar Bern vertrokken pasteur Baudraz is opgevolgd, oefent zijn ambt in de prak tijk reeds uit sinds november van het vorige jaar. De nieuwe Waalse predi kant is 28 jaar oud, is getrouwd en heeft drie kinderen. ZANDVOORT, 29 april In de nacht van zaterdag op zondag is een auto, bestuurd door een vrouw uit Amster dam. geslipt in de bocht van de Zand- voortselaan ter hoogte van de voorma lige manege. De wagen kantelde en schoot over de weg. Zij botste nog tegen een boom en kwam tegen een lichtmast tot stil stand. De bestuurster werd tegen een boom geslingerd en moest met ernstige verwondingen naar het Grote Gasthuis worden overgebracht. Haar auto werd totaal vernield. HAARLEM. 27 aoril Het Haarlem, se raadslid mevrouw C. van der Wel (PvdA) heeft bedankt als lid van de gemeenteraad. Zü vertrekt naar Mid delburg, waar haar echtgenoot onlangs ls benoemd tot griffier van de Provinci ale Staten. Als raadslid in Haarlem wordt zjj opgevolgd door mevrouw J. Lar.rhof-Baas. die vermoedelijk op 22 mei in functie zal treden. (Advertentie) Zijlweg 54-58 Haarlem Tel. 18014 kwaliteiten zijn activiteit als kape laan in de St.-Jansparochie heeft dat wel bewezen maar bovenalles is hij zieleherder, die evenals St.-Paulus door drongen moet zijn door de liefde tot Christus. U zult hem moeten helpen by zqn werk en mede-zorgen, dat hy geen manager wordt. Een bouwpastoor is al gauw een manager, als het kerkbestuur niet veel van zijn werk overneemt. Laat hem voor 90 pet. pastoor zijn, die 10 pet. is hy toch manager. Na er op gewezen te hebben, dat de St.-Paulus-parochie nog maar klein is, doch langzaam zal uitgroeien, drukte de Deken de parochianen op het hart. de dienende liefde niet tot elkaar te beperken, maar zich ervan bewust te zyn in een gemengde gemeenschap te wonen, zy dienen van de Kerk geen misvormd beeld te geven en er niet de vorm aan te geven van een betonnen gevaarte van voorschriften en collectes. Zq moeten zich ervan bewust te zijn deel uit te maken van het mysterie van de Kerk en te bedenken, dat hun niet- katholieke mede-christenen ook geloven en dat de niet-christenen een groot ge voel voor solidariteit en spontane ge meenschapszin hebben. Hij hoopte, dat niet alleen de kerk er getuigenis van zou geven, dat de Heer in hun midden is gekomen, maar dat zy daarvan zelf ook levende getuigen zouden, zyn. En dat alles in de geest van een Paulini sche liefde. Na de toespraak werd de installatie- plechtigheid vervolgd. Pastoor Duym werd toen in het feitelijk bezit van zyn parochie gesteld. Pastoor Van Beuke- ring bracht Ons Heer over naar de nieuwe kerk, voorafgegaan door bruid jes. Met het zingen van het Te Deum en het Tantum Ergo werd deze kerke- ïyke samenkomst besloten. Zeer velen, die de plechtigheid had den bögewoond, onder wie de vicaris- generaal, mgr. C. G. van Trigt, maak ten na afloop van de gelegenheid ge bruik pastoor Duym in zyn pastorie aan de Helmlaan te feliciteren. Vele belangstellenden volgden de plech tigheid, toen het kerkje van St. Paulus buiten werd gezegend. Maatschappij tot Belegging en Beheer „M13BEB" N.V. te Amsterdam De Directie bericht, dat in de op 26 april 1963 gehou den Algemene Vergadering van Aandeelhouders is be sloten het dividend op de gewone aandelen vast tc stellen op 16% in contanten betaalbaar van 30 april 196S af bij de Kas-Associatie N.V te Amsterdam. Het dividend is betaalbaar met 16.-., onder aftrek van 15% dividendbelasting, der halve met 13,60 tegen in levering van dividendbewijs no. 6. 27 april 1963. - Dl- No-lron f meisjes- HAARLEM, 29 april Een sur veillerende agent heeft in Haarlem-oost vöf jongelui aangehouden, die in het bezit waren van drie bromfietsen. Het bleek dat zy kort tevoren de bromfiet sen in Amsterdam hadden gestolen. By een onderzoek bleek dat de jongens ontvlucht waren uit een Amsterdams observatietehuis. HAARLEM, 29 april Vanmorgen om kwart over acht ls een aanrijding gebeurd op de hoek Marnixstraat-Duin- oordstraat. De 16-jarige scholier die op de fiets reed, kwam in botsing met een personenauto, bestuurd door een '27-jarige constructeur staalbouw. De scholier liep ernstig hersenletsel op en werd opgenomen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. HAARLEM, 29 april Een 35-jarige metaalbewerker heeft een proces-ver- baal gekregen omdat hy zaterdagmid dag huisvuil heeft verbrand in de ach tertuin van zyn woning aan de Waarder- weg. Het vuur brandde namelijk flink door, zodat de brandweer eraan te pas moest komen. HAARLEM, 29 april. Geheel over eenkomstig de verwachtingen is de schaakclub Castricum („De Pion") er in geslaagd de afgebroken partijen uit de beslissingswedstrijd met Pat Mat 2 tot een goed einde te brengen. Via een 2 - 2 gelijke stand overwonnen Verhoef- c.s. hun rivalen met 6-4 en werden daar mee kampioen in de 2e klasse C. De ho norering bestaat uit automatische pro motie naar de eerste klasse waar het team zeker een goed figuur zal slaan. Het kampioenschap van Castricum is tenvolle verdiend en het resultaat van een reeds enkele jaren durend offen sief om tot de eerste klasse door te drm- gen. De schakers van Het Oosten 3 (Haar lem) werden kampioen in de derde klasse D nu zij de beslissingswedstrijd tegen Aalsmeer 2 met 6-4 wisten te win nen. Ook dit team komt tot promotie en is daarmee reeds het vierde Oosten-team dit seizoen dat er in slaagt een afdeling hoger te komen. Een ongetwijfeld fraai succes. Aalsmeer 2 zal het nu nog mo ven proberen tegen nummer twee van de derde klasse C, het Haarlemse HWP. Wii achten de laatste favoriet. Na de zege van KTV 2 op Schaaklust 2 in de derde klasse A volgt hier nu een promotiewedstrijd tegen Castricum 2 om een plaats in de tweede klasse. Na de promotie van het eerste tien tal komt het ons voor dat ook het tweede tiental van Castricum een goe de kan zal maken. De beslissings-driekamp in de vierde klasse tussen Assendelft, Lasker (Uit geest) en Zaandam 4 ontwikkelt zich ten gunste van Assendelft. De ploeg won zelf van Zaandam 4 en zag met voldoening de Zaandammers over Las ker zegevieren. In de laatste wedstrijd tegen Lasker is een gelijkspel al vol doende om Assendelft in de derde klasse te brengen. De wedstrijden om de NHSB-leeuw zijn begonnen met de wedstrijden uit ae eerste ronde. De belangrijkste wedstrijd was zeker Het Oosten 2VVV. De Haarlemmers hadden vorig jaar by ver rassing de eerste plaats veroverd maar werden nu al in de eerste ronde door de Alkmaarders verslagen (1 1/2-2%). In de herkansing bestaat echter nog de mogelijkheid tot de tweede ronde door te dringen. Oppositie (Heiloo), ook een finalist van vorig jaar kende tegen Westsaen geen pardon en zegevierde met 4-0. Las ker (Uitgeest) dwong Kijk Uit (IJmui- den) verrassend een gelijkspel af maar moest het vervolgens in het snelschaken afleggen tegen de grotere ervaring van de IJmond-spelers. De uitslagen van de gespeelde wed strijden zijn: NHSB-leeuw, ie ronde: Castricum— Zaanstreek Noord 3 Va - Saende— Santpoort 3-1; Weenink 2—Witte Paard 0-4; Lasker—Kijk Uit 214-1'/,; HWP 1— Witte Paard 2 Het Oosten 2 - WV 1M-2J/,; Oppositie 1Westsaen 4-0, De Pion 2—MSC 0-4; Castricum 3—Het Advertentie LORENTZPLEIN 2 5 SOEN'DAP'tEEN 37 Oosten 4 4-0; Weenink 4De Pion 1 1-3; Witte Paard 3Oppositie 2 5-3; Castri cum 2Heemstede 0-4; Weenink 1Het Oosten 3 2%-l%; Het Oosten 1—HWP 3-1. Bondscomp. NHSB, 2e kl. C: Pat Mat 2Castricum 4-6 (Castricum kampioen en promoveert)3e kl. A: Schaaklust 2 KTV 2 2-8; 3e kl. D: Aalsmeer 2—Het Oosten 3 4-6 (Het Oosten 3 kampioen en promoveert)4e kl. B: LaskerZaan dam 4 4-6; Zaandam 4Assendelft 3-7. HAARLEM, 27 april Van der Vel de besloot de le ronde van de onder linge schaakcompetite van „Het Witte Paard" met een nederlaag, hem ver diend door Huneker toegebracht. Voor Ouddeken was het een bijzonder goede week. Eerst moest .Brohet, na geruime tijd het initiatief gehad te hebben, de overwinning aan hem laten en toen Raaphorst tegen Ouddeken niet byster goed uit de opening kwam, was dit voor laatstgenoemde meer dan vol doende, om een 2e winstpunt te laten aantekenen. Door deze successen steeg Ouddeken van de 17e naar de 12e plaats. Ook in Ran moest Brohet zijn meerdere erkennen. Verrassend was min of meer de zege, die Hoogland op v.d. Stoop jr. wist te behalen. Cöme- lissen snoepte Holtkamp een half punt je af, terwy'l Joosten de kracht van Bottelier moest ondervinden. Bleekemolen kreeg eindelpk zijn le nederlaag in de 2e ronde te incasse ren, maar had ook een sterke speler als tegenstander. Banken liet zich door Cobelens niét van de wys brengen en noteerde een winstpunt, hetgeen even eens met Scholte het geval was. v.d. Stoop sr. en v.d. Erf kwamen in hun party nog niet tot een beslissing. De uitslagen waren: v.d. Stoop jr.- Hoogland 0-1. v.d. Velde-Huneker 0-1, Bleekemolen-Lips 0-1, Ouddeken-Bro- het 1-0, Ran-Brohet 1-0, Ouddeken- Raaphorst 1-0, Bottelier-Joosten 1-0, Cornelissen-Holtkamp Vj-'/s, v.d. Stoop sr.-v.d. Erf afgebr., Buts-Scholte 0-1, Banken-Cobelens 1-0. Voor de wedstrp- den om het N.H. S.B. schild behaalde het le viertal van H.W.P. een be nauwde overwinning op Het Witte Paard 2 uit Koog-Zaandpk. De uitslag werd: Pancras-Kruyver 0-1, Huyboom- de Vries '/s-Vs, V. Emmerik-v.d. Schoor 1-0, Hopman-Buntsma 1O totaal 2lh 1'/!. Een premiewedstrijd voor C-kla_ssers, die zondag door „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gehou den, heeft een overwinning opgeleverd voor Gijs Kuilboer. Hij zegevierde in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep. Deze zeven leiders hadden 'n volle ronde voorsprong veroverd op het peloton. De uitslag luidt: 1. Kuilboer, 2. Van Keulen, 3. Van Krimpen, 4. Th. ,Krom, 5. Stut, 6. van der Pijl, 7. Bakker, 8. Visser op 1 ronde, 9. Lissenburg, 10 Blom. Uitslag jeugdklasse: 1. Van Berkel, 2. Kokkelkoren, 3. Krom, 4. Handgraaf, 5. De Ridder. Prov. Waterleidingbedrpf; dr. L. M. van Dis, oud-rector Coomhertlyceum, thans wonend in Zutphen; drs. S. Elte te Haarlem, directeur Meisjes H.B.S. prof. dr. ir. A. van der Neut te Heem stede, adviseur Lucht- en Ruimtevaart laboratorium; P. J. Waale te Heem stede, inspecteur PTT; C. J. Moolen- burgh te Bloemendaal, Cacaomakelaar te Amsterdam. Ridder Oranje Nassau: M. Th. van Dpk, gemeentesecretaris van Lisse; J. C. Schrama, wethouder van Sassen- heim; A. van Wingerde, gemeentesec retaris te Heemstede; J. G. van Kes- sel („burgemeester van Tuindorp") te Haarlem; H. Remiëns, hoofd lagere school te IJmuiden; G. H. Bernhard te Heemstede, ambtenaar Rpksgebou- wendienst; C. Kreuger te Heemstede, procuratiehouder Holland Afrika Lijn; W. Verkade te Heemstede, directeur ener n.v. te Amsterdam; W. J. Vessies te Beverwyk, hoofdbestuurder Kath. Middenstandsbond; G. S. Verdonschot te Heemstede, directeur Boekhoudbu- reau L. T. B.; G. Gerzon Serphos te Overveen, bestuurder diverse instellin gen. K. Verwey, kunstschilder te Haarlem; M. J. J. M. Kavelaars te Haarlem, A. H. C. der Katholieke Ver kenners; L. van Asperen, °ud;be- stuurder van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk, te Haarlem. Eremedaille in goud: verbonden aan de orde van Oranje Nassau: J. L. Breetvelt, adjudant rijkspolitie Aals meer; K. van der Sluis te Zandvoort, gerechtssecretaris kantongerecht te Haarlem" P. N. van Boekhoven te Haarlem, hoofdambtenaar P.E.N.; W. Jilleba te Driehuis, ambtenaar Open bare Werken te Velsen; J. H. W. Gal- lee te Heemskerk, administrateur ka tholieke school; mevr. C. M. E. Val- lentgoed-Lonbar Petri te Haarlem, on- derwüzeres te IJmuiden; J. Stam te IJmuiden, leraar school voor Visserij en Scheepvaart; Th. M. de Jong te Haarlem, commies der belastingen; C. de Gooyer te Haarlem, adjunct-sta tionschef N.S.; R. Grooters te Haar lem, opzichter tekenaar N.S.; P. W. Weeber te Haarlem, stations-chef N. S.; D. de Ruiter te Sassenheim, direc- teur PTT-kantoor; P. Saarloos, hoofd boekhouder bij Enschedé te Haarlem; A. J. van der Ploeg te Beverwyk; J. P. N. van Doorn te Beverwok. A. VAN WINGERDE, gemeentesecretaris van Heemstede: ridder Oranje-Nassau. IR. J. M. DE VOS, oud-directeur van het telefoondistrict Haarlem: ridder Nederlandse Leeuw HAARLEM, 29 april Ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn in Haarlem en omstre ken de volgende personen koninklijk onderscheiden: Commandeur Oranje Nassau: jhr. mr. J. H. Loudon, directeur-generaal van de N.V. Koninkiyke Nederlandsche Petroleum Maatschappy te Londen. Ridder Nederlandse Leeuw: mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van Haarlem: drs. H. Peschar, lid van de Tweede Kamer, wonende te Haarlem: drs. D. Roemers te Badhoevedorp, lid van de Tweede Kamer; ir. G. J. de Borst te Bloemendaal, directeur van de Provinciale Waterstaat; ir. J. M. de Vos te Haarlem, oud-directeur van het telefoondistrict Haarlem. Officier Oranje Nassau: mr. dr. F. C. Cremer, rechter-plaatsvervanger in Haarlem en Amsterdam; mr. M. E. Tjaden, administrateur ministerie van Justitie, wonende te Aerdenhout; mr. C. Blankevoort te Haarlem, secretaris afd. Haarlem Ned. Genootschap tot Reclassering; P. Blaauboer te Barsin- gerhorn, oud-lid van G.S.; ir. K. W. H. Leeflang te Overveen, hoofdingenieur M. TH. VAN DIJK, gemeentesecretaris van Lisse: ridder Oranje-Nassau. Eremedaille in zilver: mej. J. Voete link te Haarlem, ambtenares ter prov. griffie; mej. M. H. A. van Zwaanin gen te Haarlem, ambtenares ter prov. griffie; G. M. Prins te. Voorhout; H. Brouwer, adjunct commies belastingen Haarlem; J. van Capelle, adj. com mies belastingen te Haarlem; J. Kolle te IJmuiden, ambtenaar Staatsvissers- havenbedryf; G. de Roode te Haarlem; J. D. Manhoudt te Haarlem, adj. com mies N.S.; W. C. J. Pennings te Zand voort, bureauchef Van Gend en Loos; mej. W. P. C. Rahder te Haarlem, hoofdemployée PTT; M. C. Hoogendijk te Velsen, bedryfsleider; T. van Leeu wen te Sassenheim, chef-ziekzoeker; P. J. wytvliet te Lisse, bedryfsleider; A. J. J. Sprengers te Beverwyk; H. van Zutphen te Beverwyk; N. G. Gra- pendaal te Beverwyk; A. Borm te Vel sen, terreinbewaker bp Van Gelder; H. Vink te Noordwpk, meesterknecht te Noordwijk. Eremedaille in brons: J. de Groot te Haarlemmerliede, seinhuiswachter N.S.; J. J. van Boxtel te Haarlem, grof- bankwerker N.S.; C. H. Duinhoven te Hillegom, besteller P.T.T.; J. G. van der Meer te Heemstede, besteller PTT; R. Buitenhuis te Haarlem, be steller PTT; A. P. Balkenende te Lisse, ziekzoeker; C. T. Hassing te Lisse, bloemist-arbeider; C. Pauwels te IJmuiden, bedienïngsman Hoogovens; N. Bosman te IJmuiden, monsterne mer bij Van Gelder; J. F. van der Laar te IJmuiden, miagslijper bp Van electromonteur bp Van Gelder; Gelder; W. H. Wetting te IJmuiden, Paap, magazijnchef te Beverwijk. J. G. VAN KESSEL, burgemeester van Tuindorp": ridder Oranje-Nassau. Abbekerk 27 250 m. w Nicobaren naar Colombo. Achilles 27 te Cristobal. Aegis 27 500 m. o Cape Canaveral nr A'dam. Gaasterland 27 pass. Fernandonoronha naar Bremen. Algorab 27 pass. Kp Villano nr Antwerpen Althena 28 te Blo de Janeiro. Alkmaar 27 van Montevideo nr Curagao. Amstelkroon 27 340 m. no Bermuda naar Ceuta. Asmidiske 27 100 m. wzw Bermuda naar Baltimore. Attis 27 60 m. z Santo Domingo naar Puertoordza. Chiron 27 1320 m. zw Azoren naar Londen. Daphnis 28 te Baltimore Diemerdrjk 27 7 m. z Cabasan Lucas naar Balboa. Echo 27 374 m. zzw Kaap Verdische eil. naar Antwerpen. Foresthill 27 265 m. ono Bermuda naar Montreal. Foresttown 27 te Gibraltar. Helena 28 te Napels. Holendrecht 27 570 m. ozo Horta naar Byeka. Kaaphoorn 28 te San Lorenz. Katsedijk 27 390 m. nw Flores naar Port Everglades. Kennemerland 27 van Tenerife naar Beeife. Korendijk 27 100 m. ono Nantucket naar Antwerpen. Kreon 27 te Paramaribo. Liberiakust 28 te Monrovia. Maashaven 27 325 m wnw Keywest naar Norfolk. Maron 27 160 m. no Kaap Hatteras naar Willemstad. Meerdrecht 27 900 m. ono Bermuda naar Galvestone. Mylary 27 van Civita Vecehia nr Bizerta. Naess Commander 27 35 m. n Malta naar Milfordhaven. Peperkust 28 te Lobito. Pgthulin 28 te Lasalina Poseidon 28 te Curapano. Signon 28 te Curapano. Telamon 27 200 m. w Flores nr Bridgetown. Tamo 27 350 m. nno Canarische Eil. naar Bio de Janeiro. Thuredrecht 27 te St. Maria. Voco 27 van Civita Vecchia naar Livorno. Esso Botterdam (t) 26 van Kaap Matapan naar Suez. Geestland 26 van Tuscarrock nr Barbados. Agamemnon 26 te Bremen. Algorab 26, 175 m. w Kp St. Vincent naar Antwerpen. Batu 26 van Bushire naar Abadan. Bengkalis 26, 60 m. nw Cape Comorin naar Karachi. Bintang 25 van Djibouti naar Gibraltar. Bussum 26, 47 m. ono Algiers nr Brmdiil' Caltex Leiden 26 te Avonmouth. Caltex Madrid 27 te Lavera. Caltex Utrecht 26, 3 m. zw Jabal Atlir naar Persian. Camitia 26, 500 m. zw Walvisbaai naar Curagao. Dahomeykust 27 te Douala. Dinteldijk 26, 125 m. wzw Scillis Isl. naar Londen. Eenhoorn 26 te Zee van Marmora. Esso Botterdam 26, 35 m. wzw Olympia naar Bavenna. Geertje Buisman 26, 60 m. w Gibraltar naar Ceuta. Gulf Hansa 27 te Suez. Gulf Italian 27 te Port Said. Hollands Duin 26, 400 m. ono Yokohama. Kerkedijk, 840 m. o Cape Race naar Miami, Kossmatella 26, 25 m. zw Wight nr Curagao. Krebsia 26, 60 m. w Horta naar Curagao. Lekhaven 25 van Buenos Aires nr Santol. Marnelloyd 26, 85 m. nw Alexandia naar Genua. Medon 26 van Terschelling naar Bremen. Musilloyd 26 te Calcutta. Naess Commander 26, 120 m. wzw Kret« naar Milford. Neder Rhone 26 te Hongkong. Ondina 26, 33 m. nw Bone naar Mena. Slamat 27 te Genua. Sommelsdijk 26, 360 m. w Scillies naar Antwerpen. Straat Johore 26, 310 m. ozo Ceylon naaf Penang. Tjitarum 26 te Lagos. Vitrea 26 te Montreal. Waingapoe 27 te Aqaba. Westertoren 28 te Calcutta. Wonorato 26, 150 m. nw Manilla naar Lot Angeles. (Advertentie) PRODUKT VAN P1ETER SCHOEN VERFCHEMIE HOGE PRIJZEN 30.000 10785 5000 3651 2000 6035 1800 13242 13406 1000 5374 6261 8509 11564 12922 9573 10243 ^2701416058 16549 17682 18474 18673 19770 19796 20531 20607 300 1002 101T 1320 1468 1559 1565 1599 1939 2038 2635 2826 2858 3614 3733 4053 4287 5174 5398 5497 5743 5840 5934 5951 6821 6931 7340 7588 7666 7765 8794 9471 94759505 974C99d6 10281 10736 10816 11505 11825 12399 12451 12656 12753 12758 12927 13040 13095 13.o5 13904 14177 14541 14650 15699 15982 16093 16124 16595 16604 16665 J.7187 17375 17604 18068 18634 18774 19111 19349 20048 20169 20444 20646 20676 20740 21166 PRIJZEN VAN ƒ40.— 560 584 645 667 699 717 767 843 879 897 1004 007 008 013 018 054 073 087 116 159 165 167 175 192 200 242 246 270 314 329 355 385 448 474 510 511 524 535 558 589 642 651 656 671 699 711 740 762 790 813 815 816 845 863 868 871 874 904 945 2045 058 079 103 164 192 200 228 250 338 385 406 546 547 577 588 592 594 604 637 735 781 785 786 804 811 813 822 848 884 903 911 934 937 940 960 976 8054 072 075 128 130 154 161 162 177 189 200 270 271 275 313 329 342 359 388 429 451 510 514 518 564 588 643 679 701 710 730 738 744 746 748 756 779 794 864 868 873 890 910 914 916 923 965 974 984 4016 030 075 088 093 110 125 133 150 210 216 241 263 347 376 378 393 422 433 437 450 463 524 557 602 608 631 635 651 661 674 680 688 710 726 732 785 829 864 912 917 924 933 943 970 8004 009 012 018 026 044 046 052 069 098 124 125 135 141 178 199 218 265 273 293 300 313 352 419 443 451 464 507 534 543 556 564 599 646 647 654 656 692 742 745 759 776 798 816 828 847 868 874 889 891 947 971 981 6031 044 046 080 132 138 162 165 174 181 191 198 224 236 254 267 270 337 373 394 414 419 423 427 428 434 439 468 512 543 550 566 588 630 633 665 683 687 711 729 785 798 801 828 865 880 893 911 912 915 940 974 7005 006 009 075 100 148 226 243 248 323 379 400 415 437 447 475 477 488 499 517 534 546 678 744 745 799 824 871 880 881 883 926 950 966 978 8002 027 047 060 062 069 071 111 122 144 199 215 228 235 275 285 322 323 352 392 437 507 539 609 616 6W 624 690 717 734 748 756 766 786 791 795 806 815 858 887 9045 063 076 091 145 152 179 210 223 252 253 276 300 309 322 329 337 365 482 529 596 597 602 617 621 636 654 678 721 737 754 819 852 878 887 909 952 976 996 19002 034 084 121 144 199 264 275 291 331 445 456 470 488 537 569 651 671 674 716 729 751 774 776 821 861 889 890 904 954 966 967 11015 016 050 070 126 194 230 242 249 310 334 355 367 396 424 445 450 458 466 489 908 915- 930 983 998 12040 068 081 127 130 136 193 210 215 291 307 311 317 397 406 430 442 512 541 544 594 596 606 611 622 676 705 709 784 856 070 Qor, 099 Qq* 1S012 025 031 086 114 135 144 150 174 177 194 215 276 333 371 379 418 433 443 451 459 461 473 476 491 517 r. "3 i i <>15 650 656 773 778 797 819 839 848 893 974 984 990 14011 020 076 084 105 122 139 144 155 159 174 241 253 271 276 280 311 348 350 373 403 488 503 524 546 550 554 571 618 626 663 679 755 757 804 807 901 938 957 966 975 15028 061 107 110 116 167 191 264 273 314 323 365 396 400 480 482 502 518 522 528 608 621 693 700 710 714- 741 762 765 784 804 817 818 828 847 862 867 889 905 935 995 16001 021 042 046 086 092 102 105 189 223 225 269 313 315 326 355 394 396 411 436 448 452 482 486 499 512 529 551 552 561 565 575 601 675 679 704 720 731 748 780 792 796 809 814 874 878 881 988 17001 004 010 020 032 047 118 129 168 16? 251 269 281 299 326 398 442 542 547 554. 583 626 652 679 746 748 809 838 850 851 873 880 892 901 916 931 937 974 18024 056 067 073 079 141 157 170 180 l8g 195 206 209 211 223 249 291 348 399 437 455 485 516 537 577 585 602 698 703 729 747 750 767 768 769 798 801 805 810 8T1 867 882 888 966 988 996 19002 030 047 072 087 099 134 141 152 16» 200 209 258 295 330 380 390 404 459 480 483 486 518 551 559 579 612 626 632 647 666 703 710 774 799 839 857 861 877 893 952 20058 078 090 093 109 113 138 147 172 19? 197 222 231 234 290 298 303 307 361 380 450 457 499 521 536 589 591 601 603 61» 717 750 774 794 801 826 841 848 859 874 881 890 915 928 935 993 996 21034 043 044 057 067 089 094 106 122 12g 128 141 160 176 189 205 313 326 340 362 392 407 412 448 521 553 586 593 597 61J 638 655 672 695 718 722 726 740 770 773 778 807 814 825 857 863 876 956 967 987 991 Zaterdag 27 april CINEMA PALACE: West Side Story, 14 jaar. -Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Inspekteur Gorilla slaat erop los, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: Sodom en Gomorra, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LÜXOB: Mondo Cane, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Taras Bulba, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zo.: Doorbraak, 14 jaar. Ma. t/m do.: De vloek van Frankenstein, volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De smaak van honing, 18 Jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Maandag en dinsdag 8 15 uur: De dolle generaal, 14 jaar. Do. 8.15 uur: Misdaad achter het voetlicht, 14 jaar. Maandag 29 april. Stadsschouwburg. 7.45 uur: Operettever eniging „Diogé" met „De prins student". Dinsdag 30 april. Stadsschouwburg. 8 uur: J. J. Cremer met „Gerrit Witse". Maandag 29 april. Minerva Theater. 8.15 uur: H.K.K. Lezing door prof. M. A. Beek over literatuur en kunst in het oude Mesopotamië. Dinsdag 30 april. Concertgebouw. 8 uur: In alle zalen groot Oranjebal. Adam en Eva". Raamvest 5. Iedere avond van 8 tot 2 uur. Cabaret van 9 tot 11 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de temse School van de 16e t/m 19e eeu Bijzondere collectie werken van Frans Dag. van 105 u. Zo. 15 uur. 10 L. t/m 19 mei: avondopenstelling met KTLj« verlichting, bloemen, floodlight f" "„ts' muziek, 8.30—10.30 uur. Prentenkabin= j, schenking De Roos; tekeningen en aqua» len Herman Kruyder 20* Teylers Museum. Schilderijen 19e en eeuw Tekeningen Nederlandse Ita"a®°s- en Franse school 16e t/m 19e eeuw slelen, natuurkundige instrumenten opend op werkdagen, behalve maandag 113 uur Eerste zondag van de ma van 13 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat Oude religieuze kunst, scniiderijen m»' jj.jO eeuwse beeldhouwwerken Van en van 1.305 uur (behalve maano Zon- en feestdagen van 25 uur In 't Goede Uur, Nieuwe KerkpP^gjl Maand april: Tekeningen en grafie» Ruth Fischer Maand mei: Houtsneden van Cor o Museum ,,"t Huis van Looy". t/m SJ> .Van vormende hand tot lopende ba» \2r Geopend dag. van 10—17 uur Zo va» 17 uur Tot en met 3 iuni. Bt» Keukenhof, Lisse, tot 15 mei ope» per tentoonstelling van voorjaars- en ee» bloemen Geopend van 8 uur v "V .J uge» half uur na zonsondergang. Kasteel eu hof, schilderijen, plafondschildering kunstvoorwerpen ggia®" Huize .Bloemenheuvel". Bloemen1-' van weg 158 Tentoonstelling van graf,:gs 1 Flip van de Burgt Geopend dageUI uur Zo 2-5 uur Kujist, Vishal. Tentoonstelling Keltisch® d dal?" bodemschatten uit Salzburg GeoP iede* 10-5 uur, zo.- en feestdagen 1-5 uu vrijdagavond 8-10 uur t.m 2 juni Kunstcentrum „De Ark": AgHfvtflL-IjJJjr karakterpoppen van Johanna MU burg en Mary van Regteren Altena

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 6