Kota Baroe, in plaats van Hollandia OE TH A N'T herinnert aan zelf beschik kingsrech t Grote ongerustheid om Zuidmolukkers Vanochtend niet met het laatste KLM-toestel mee Bonay eerste gouverneur Werkende jeugd beheerst défilé Soekarno wil vrijheid voor Brits-Borneo OAS - opvolger voor Bidault Twee opvarenden onder zeebootjager Rotterdam in Curagao verdronken Benfica-Fdjenoord toch op de BLOEMENHULDE KONINGIN 9 m Het weer- Fris weer Minder spanning tussen Haïti en Dominicanen Nog geen spoor gevonden van pater Vergouwen BIJ ZOEKEN NAAR OVER BOORD GESLAGEN GEWEER Het weer in Europa WOENSDAG 1 MEI 1963 87ste JAARGANG No. 3142- KOTA BAROE, 1 mei (AFP, ANP, Rtr., UPI) Precies om vtif minuten voor half een plaat selijke tijd werd vandaag in Kota Baroe, dat Nederland beter kent als Hollandia, de hoofdstad van Westelijk Nieuw-Guinea, de vlag van de Verenigde Naties neerge haald. Het Indonesische rood-wit bleef alleen hoog aan de vlagge- brast. Een erewacht, die bestond hit 36 Pakistaanse V.N.-militai- ren, 36 Indonesische militairen en 28 Papoea-politieagenten, pre senteerde het geweer. Om half een zette een muziekkorps van het Indonesische leger het Indo nesische volkslied „Indonesia Raya" in. Daarmee was de over dracht van het bestuur over wes telijk Nieuw-Guinea door de Verenigde Naties aan Indonesië bezegeld. De eigenlijke overdracht was kort tevoren geschied tijdens een plechtigheid op het Imby- plein, waarvoor grote belangstel ling bestond. SOESTDIJK, 1 mei Ondanks het veelal sombere weer en de soms zelfs triest neervallende regen heeft de Nederlandse be volking gisteren de verjaardag van de koningin de traditie ge trouw met gepaste uitbundigheid gevierd. Overal in het land klonken aubades, beierden klok ken, klonk klaroengeschal van torens, wapperden vlaggen, en wekten trommelaars de langsla pers. Burgemeesters, leden van Oranjecomité's, onderwijzers en jeugdleiders haastten zich naar stadhuisbordessen, pleinen en wijkcentra om leiding te geven aan het aarzelend op gang komen de feestgedruis. Koningin Juliana begaf zich tijdens het défilé langs paleis Soestdijk op haar verjaardag gisteren ook even tussen de mensen toen zij tot haar verrassing en die van echtgenoot en dochters een poppekastpop kreeg aangeboden (Foto boven). Het jongetje op de foto hiernaast was te vroeg uit bed gehaald om mee naar Soestdijk te gaan. Hij passeerde zijn vorstin als een klein hoopje slapend mens. Vrij koud MORRIS '{jeforetfou (mj! FALCON REGENJASSEN LISSABON, 1 mei (UPI) Een officiële Portugese woord voerder heeft vanmorgen mee gedeeld dat de wedstrijd Benfica Feijenoord op 8 mei in Lissa bon rechtstreeks op de televisie wordt uitgezonden. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 208OO Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk. Zeestraat 50: telef. 4790 ijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Nrectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAAfiLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer mihimeter- hoogte. Omroepers 16 cents oer m m.-hoogte De administratie Behoudt zich het recht voor advertentiën eventuee1 zonder opgave van redener ie weioe'en ABONNEMENTSPRIJS 51 cents week f 2.65 jet maanc 9C oe «wartaal Voor klachten over de bezorging 's avond» tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. Bestuur Nieuw-Guinea aan Indonesië overgedragen De Indonesische minister van buiten landse zaken, dr. Soebandrio, hield epn rede, waarin hjj zei, dat thans aan het Kolonialisme in West-Irian een eind is gekomen. De minister las een bood schap voor van de Indonesische presi dent, ir. Soekarno, waarin deze o.m. zei, dat de onafhankelijkheid van West- Irian is bewerkstelligd door de „poli tiek van confrontatie", die Indonesië Sinds 19 december 1961 heeft gevoerd. Indonesië zal West-Irian thans ontwik kelen „om het op te trekken tot het peil van de rest van Indonesië". In de boodschap van president Soekarno stond voorts, dat West-Irian en Indone sië thans samen voorwaarts zullen gaan °P de weg naar een rechtvaardige en Voorspoedige socialistische gemeen- •chap. President Soekarno heeft vandaag Van vele kanten felicitaties in ontvangst ëenomen ter gelegenheid van de be- *'uursoverdracht. Premier Khroes.itsjev .?h president Brezjnev van de Sovjet unie, premier Tsjoe En-lai en presi dent Lioe Sjao-tsji van de Chinese Volksrepubliek behoorden tot de eer sten. De plechtigheid in Kota Baroe begon •net een toespraak van VN-bestuurder y-odoh die in herinnering bracht op p'elke wijze de „UNTEA" tot stand is gekomen ter beslechting van het Ne derlands-Indonesische geschil. H\j zei, bat men getracht had het akkoord zo «etrouw mogelijk na te leven. Vervol gens bracht dr. Abdoh in herinnering bat de UNTEA zich tot taak had ge steld orde en recht te handhaven, de economische voorziening te waarborgen en werkgelegenheid te behouden. De UNTEA is daarin volgens hem ge slaagd. Eveneens slaagde het VN-be- stuur er in de cholera epidemie, die kort voor de overdracht uitbrak te onderdrukken. Vervolgens betuigde hij de Nederland se en Indonesische regeringen zijn dank voor de samenwerking en in het bij zonder zjjn „goede vrienden" de Neder landse en de Indonesische vertegen woordigers, de heren L. Goedhart en mr. Soedjarwo Tjondronegoro. Tenslotte zei dr. Abdoh, dat de be stuurswisseling stellig van grote be tekenis zou zijn voor de ontwikkeling van de bevolking. Hij sprak er zjjn vertrouwen over uit, dat het nieuwe bestuur het welzijn van de bevolking zal bevorderen. Hierna droeg hij het bestuur over aan de republiek Indo nesië. Dr. Soedjarwo Tjondronegoro, verte genwoordiger van Indonesië zei onder meer, dat de terugkeer van West-Irian tot Indonesië een historische gebeurte nis is, die alleen verwerkelijkt kon wor den door de revolutie van 100 miljoen mensen die voor de vrijheid en de wel vaart van hun land streden. Na het verloop van de strijd om West Irian in de herinnering te hebben geroepen bracht dr. Soedjarwo dank aan de Ver enigde Naties voor het werk, dat zjj in de overgangsperiode hebben ver richt. Hij maakte geen melding van het plebisciet dat in het Nederlands-Indone sisch akkoord vervat is, en waarbij de inwoners van West Irian zich zullen kunnen uitspreken hetzij voor de onaf hankelijkheid hetzij voor een blijvende band met Indonesië. Hierna las de vertegenwoordiger Oe Thant. C. V. Narasimhan een bood schap voor van de secretaris-generaal. Secretaris-generaal Oe Thant her innert Indonesië er in zijn speciale boodschap aan dat het de verplichting heeft het volk van „westelijk Nieuw- Guinea" het recht van zelfbeschikking te laten uitoefenen. Thant, die het tijdelijk V.N.-bestuur een uniek experi ment noemde, sprak er echter ziin vertrouwen over uit dat de republiek Indonesië nauwgezet de voorwaarden zou vervullen die in de Nederlands- Indonesische overeenkomst van 15 au gustus 1962 zijn neergelegd, en het volk van Nieuw-Guinea het recht zal toekennen zijn wensen over de toe komst kenbaar te maken. Thant zegde Indonesië in dit verband alle mogelijke steun toe, ook wat betreft de tenuit voerlegging van andere bepalingen in de overeenkomst van New York. Op 1 oktober 1962 is de vlag der V.N. boven het huidige West-Irian ge hesen, de Nederlandse vlag is vorig jaar op 31 december neergehaald. Van die dag af heeft de Indonesische vlag naast die van de V.N. gewapperd, en van 1 mei af staat het gebied uitslui tend onder Indonesisch gezag. De Pa kistaanse militairen en het Canadese en Amerikaanse luchtmachtpersoneel dat de bevoorrading en het patrouille- werk mogelijk heeft gemaakt, zullen (Van onze Haagse redactie) HAAG, 1 mei Grote onzeker- 'dheerst er bij diverse officiële in- Nea'es en bij de Zuidmolukkers in Itdn /'aiil over het lot van hun land- fieti op Nieuw-Guinea, die maandag j,* "°rt geding tegen de staat hebben bev i en en die krachtens gerechtelijk derl a'8noK uiterlijk vandaag naar Ne- r'and moeten worden overgebracht. ti 7°en vanmorgen het laatste vlieg- dig al uit Biak was vertrokken was steeds niet bekend of het de t uldrnolukkers gelukt was tijdig uit wijken, eventueel voorlopig naar hrT„ Vanmorgen nog werd de tien gekoesterd dat althans negen- ha a/an de achtentwintig een plaatsje KTvien kunnen krijgen in het laatste "v »tuig dat om negen uur van- Nederlandse tijd uit Biak tinn Nederland is vertrokken. Om „„P, uur werd deze hoop de bodem in- mfi leV.toen de KLM hier een dienst- ffïo j g uit Biak bereikte waarin wan» werd dat de reserveringen waren geannuleerd. Wat°riaW-,a'1 yanmorgen nog niet duidelijk ofwpiHi;t?rgrond van dit bericht was: gelukt wa„ 5e Zuidmolukkers niet den tiidit- ri SoronS> waar zij woon- zij 'ejJprfn te bereiken ofwel dat Waren ovprcroh m°t hetzelfde vliegtuig zij dan i a naar Sydney, waar delfde vlWtn Zouden blijven' Het- keerd ziin ïaf Z°r- 1an direct terugge- katste vlucht te amak°en. VandBar de Deze mogelijkheid werd echter zeer klein geacht zodat het bange vermoe den dat het de Zuidmolukkers niet is gelukt per vliegtuig uit te wijken, vrij wel tot zekerheid werd. De ongerust heid en de onzekerheid worden vooral in de hand gewerkt omdat Buitenlandse Zaken vanmorgen nog steeds geen anfc- woord had gekregen op het telegram dat maandag al was gestuurd naar de Nederlandse vertegenwoordiger bii de UNTEA, de heer Goedhart, waarin opdracht was gegeven het vertrek van de Zuidmolukkers te regelen. Verwarring is ook ontstaan over het aantal Zuidmolukkers dat wil uitwijken. Zoals gemeld is het kort geding door 37 personen aangespannen. Tijdens het proces deelde de landsadvocaat ech ter mee dat de regering aan drie ge zinnen, negen personen, op het laatste ogenblik nog een uitreisvisum heeft ver strekt en dat zij al op weg waren naar Nederland. Dit gezelschap schijnt door de geboorte van een kind inmiddels tot tien gegroeid te zijn. Er bleven dus nog achtentwintig personen achter die naar Nederland wilden. Zoals bekend wilden zij uitwijken om dat ze represailles vreesden van de zij de van Indonesië na de overdracht. Zij hebben tijdens de landingen als „in formanten" inlichtingen aan de Neder landers verstrekt. Deze vrees werd door de president van de rechtbank gedeeld. Vandaar dat hij in zijn uitspraak stelde dat de regering alsnog alle pogingen in het werk moet stellen hen naar Ne- 'derland te halen. zeer binnenkort vertrekken. Djalal Ab doh zal, tegen het moment waarop de laatste V.N.-militair vertrekt, het ge bied eveneens verlaten. Abdoh zei in zijn toespraak dat het moment van de overdracht voor de V.N.-staf „een moment voor enige spijt" was, aange zien „wij ons aan dit gebied begonnen te hechten". Hij verklaarde echter ook dat van het begin af de wetenschap bijgezeten had dat. het optreden van de V.N. in het huidige West-Irian slechts tijdelijk zou zijn. De Nieuw Guinea-raad heeft maan dagavond besloten zichzelf op te hef fen. Dit besluit werd genomen in een vergadering, onder voorzitterschap van de heer Meseth, waarin 12 van de 16 leden aanwezig waren, die de eed aan het tussenbestuur van de Verenigde Naties hebben afgelegd. Alle aanwezi gen stemden in met het liquidatie- besluit. De stoffelijke resten van acht Indone- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii KOTA BAROE, 1 mei (AFP) On middellijk na de plechtigheid van de overdracht heeft dr. Soedjarwo Tjon dronegoro bekendgemaakt, dat de eer ste gouverneur van het gebied een Pa poea zal zijn, en wel de heer E. J. Bo nay. De heer Bonay was onder het Nederlandse bewind bestuursambtenaar en lid voor het kiesdistrict Japen- Waropen van de Nieuw-Guinearaad die zichzelf inmiddels heeft ontbonden. De aankondiging werd met grote geest drift ontvangen door de bevolking. llllllllll sische militairen, die destijds gesneu veld zijn toen hun motorboot voor de kust van Nieuw-Guinea gebombardeerd werd door Nederlandse strijdkrachten, zijn maandag met militaire eer bijge zet op het nieuwe „Helden kerkhof" te Kota Baroe. De VN-bestuurder dr. Djalal Abdoh, de Indonesische vertegenwoordiger dr. Soedjarwo en de commandant van het Indonesische militaire conting-nt Bri- gadeengeneraal Roekman legden kransen op de graven. DJAKARTA, 1 mei (Reuter) Pre sident Soekarno heeft vandaag onafhan kelijkheid geëist voor de Britse gebie den in Noord-Borneo. De Indonesische president sprak op een massabijeen komst in Ambon, die door een 70.000 mensen werd bijgewoond. Hij is op weg naar West Irian, waarvan Indonesië het bestuur vandaag officieel heeft over genomen. De Londense „Times" heeft in zijn nummer van heden Indonesië geschetst als een land zonder dynamiek en ken nelijk op het punt van een herwaar dering. Het onafhankelijke Londense blad verklaarde onder meer: „De Indonesische economie wordt slecht geleid het politieke leven staat stil. Indonesië's internationale sta tus is niet veel gunstiger, de langdu rige breuk met Nederland begmt te he- 1 maar dat is alles. Zittend op de wip tussen het westen en de communistische wereld heeft In donesië vaak zijn vertrouwelijke fami liariteit met Moskou en Peking bekend gemaakt. De Russen zijn echter, na en kele bittere ervaringen, even voorzich tig als wie ook als het er om gaat vee. meer in Indonesië te beleggen. De vriendschap met China is even eens voortreffelijk op een afstand. Hoe men de zaak ook bekijkt, Indone sië schijnt dicht bij een herwaardering" PARIJS, 1 mei (Rlr) De nationa le verzefsraad van ex-premier Bidault die thans in Brazilië verblijft, is over gegaan in de „nationale raad van de revolutie", zo werd bekendgemaakt in pamfletten die een aantal Franse dag bladen gisteren kreeg toegezonden. Volgens de geschriften staat deze anti-Gaullistische illegale organisatie onder bevel van Pierre Sergent, een oud-parachutistenofficier, die vorig jaar bij verstek tot 20 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld wegens OAS- activiteiten in Frankrijk. Sergent is eon voorstander van terrorisme en di recte actie. Geboorten. Volgens het In New York verschijnende medische vakblad ,,GP", worden in Noord-Amerika en in Europa de meeste baby's geboren tus sen 2 en 5 uur 's morgens. Tussen vier en zeven 's middags komen de minste baby'ste r wereld. (UPI) WILLEMSTAD, 1 mei. Gistermor gen heeft zich bij de Marine in Wil lemstad op Curapao een ongeval voor gedaan, waarbij de achttienjarige kok der tweede klasse G. W. ten Donke laar afkomstig uit Losser en de 29-ja- rige gehuwde kwartiermeester H. Bur ger uit Den Helder om het leven zijn gekomen. Beide mannen waren opva renden van de onderzeebootjager hr. ms. Rotterdam, die eind vorig jaar naar de Nederlandse Antillen kwam en vandaag de thiusreis heeft aanvaard. Toen 's morgens opvarenden van het schip, dat in de nieuwe haven van Willemstad lag, zich opmaakten om te gaan deelnemen aan de jaarlijkse mi litaire parade ter gelegenheid van ko ninginnedag viel er een geweer over boord. Beslist werd dat het vuurwapen zou worden opgedoken. Hiermee wer den de beide genoemde personen be last. Zij behoorden tot de duikerploeg van het schip. Beiden hadden vaker dak werkzaamheden verricht en waren vol gens de Marine-autoriteiten volkomen op elkaar ingespeeld. Ten Donkelaar ging met de duikapparatuur om naar beneden en daar het hier ging om zoe ken in ondiep water, werd hem lucht toegevoerd vanuit het schip. Op het dek stond kwartiermeester Burger, die via een zogenaamde seinlijn contact onderhield met Ten Donkelaar. Toen deze ongeveer twintig minu ten aan het zoeken was, bleek plotse ling het contact verbroken te zijn. Burger probeerde de lijn op te ha len. daar deze tevens dienst doet als veiligheidslijn. Dit lukte hem niet. Hij voorzag zich onmiddellijk van een aqualong en sprong te water om te trachten zjjn collega te helpen. Aan boord werd direct alarm gesla gen. Alle beschikbare duikers en medici van de marine werden terstond naar hr. ms. Rotterdam ontboden. Zelfs werden twee duikers opgehaald, die a> in de stad stonden opgesteld om deel te gaan nemen aan de parade. Reeds om negen uur was de duikploeg van het fregat hr. ms. Van Ewijck gereed om naar beneden af te dalen. Na enig zoeken vond men Ten Donkelaar. die tegen een gat in de bodem van het schip was aangedrukt, waardoor koel water wordt opgezogen. De duikers van de Van Ewijck hebben hem weten te bevrijden. Doktoren en verplegers hebben getracht de levensgeesten nog op te wekken. Meer dan een uur heeft men kunstmatige ademhaling toege past, maar tevergeefs. Inmiddels had men ook niets meer van Burger vernomen, zodat de duik ploeg ook naar hem ging zoeken. Toen men om twaalf uur nog geen spoor van hem had gevonden, werd aange nomen dat hij eveneens om het leven was gekomen, daar hij met zijn aqua long slechts 55 minuten onder water kon blijven. Drie inwoners van Wil lemstad. allen ervaren leden van een vereniging van onderwaterzwemmers en twee dnikers van de marine heb ben toen het zoeken voortgezet, 's Mid dags om half twee plaatselijke tijd werd het stoffelijk overschot van de kwartiermeester gevonden. Over de oorzaak van bet ongeval tas ten de Marine-autoriteiten volkomen in het duister. Er heerst bij de Marine grote verslagenheid. Hoogtepunt van al deze jubel rond de jarige vorstin was weer het défilé langs het paleis Soestdijk. Bussen vol men sen, uit alle hoeken van het land, reden al vroeg de gemeente Baarn binnen. De politie had handen vol werk om het verkeer in goede banen te leiden. De wegen rond het paleis waren afgezet en de verjaardagsgangers werden in rijen van vier voor de paleishekken opge steld voor de bloemenhulde. Het défilé werd dit jaar beheerst door de werkende jeugd van Nederland, die vormingsonderwijs geniet. De vormings instituten, verenigd in de nationale stichting voor Mater Amabilisscholen, het nationaal centrum Vorming Bedrijfs- jeugd en de landelijke stichting Katho- lieke Levensscholen voor Jonge Arbei ders, richten zich op de leerplichtvrije, werkende jeugd, die vrij abrupt de over gang moet maken van de school naar het bedrijfsleven in een leeftijdsfase, die deze overgang niet vereenvoudigt. Bijna vijftigduizend jongens en meis jes bezoeken deze vormingsscholen. Aan achthonderd van hen viel gisteren de eer te beurt, te defileren voor de ko ningin en haar gezin. Reeds meer dan een uur voordat het défilé begon, brach ten deze jongens en meisjes een gezel lige sfeer rond het paleis, met hun fleurige schoudercapes in rood, wit, blauw en oranje. Na afloop van het défilé onderhield de koningin zich enige tijd met een viertal vertegenwoordigers van de vormingsinstituten. Zij werd tenslotte nog verrast met een poppenkastpop en een oorkonde, het symbool van het geschenk dat de werkende jeugd heeft gemaakt voor de verfraaiing van de twee zilveren jeugdcentra, „Het Zil veren Schor" en „De Hunneschans". Het cadeau van de werkende jonge ren bestaat uit gebruiks- en versierings- voorwerpen, die duizenden jongens en meisjes zelf hebben vervaardigd tijdens de handenarbeidlessen in de vormings instituten. (Vervolg op pag. 5.) Berlijn. Het Oostberlijnse persbu reau ADN heeft maandag gemeld dat de hoofdwachtmeester van politie Jo zef Kreutz uit West-Berlijn in Oost- Berlijn om politiek asiel heeft ge vraagd Hij is in de nacht van zater dag op zondag in uniform naar Oost- Berlijn gegaan. De Westberlijnse poli tie vermoedt dat de 50-jarige Kreutz dit wegens huwelijksmoeilijkheden heeft gedaan. (DPA). Oost-Duitsland. Twee Oostduitse jongens van 16 en 20 jaar zijn maan dag de grens bij Eschwege overgesto ken. Beiden waren door het prikkel draad gewond, een van hen stortte vol ledig uitgeput ineen. Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt om 11.20). Zwaar bewolkt met aanvankelijk regen of motregen, morgen overdag enkele opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien. Vrij krachtige tot matige zuidwestelijke wind, later rui mend naar noordwest. Dezelfde tem peraturen ais vandaag of iets lagere. DONDERDAG Zon: 5.10-20.04; maan: 13.17-3.27. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 1 mei Vandaag passeer de een regenfront, ons land, gevolgd door een koudere noordwestelijke lucht stroom waarin enkele opklaringen zijn te verwachtep. De middagtemperatuur komt daarbij nauwelijks hoger dan 10 gr., zodat mei met enkele te koude da gen van start gaat. (Advertentie) BARTEL JORISSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KÖNING^Ltitol AMSTERDAM TEl 27?.S<>e Station Weer max mm. temp. temp gistereD Den Helder pen burg Vlissmger Belde De BUI Twente f'.inrthper. z.d-Limbu' Stockholm Oslo Londen Amsteroai Brussel l.uxeliil' Parijs Nice Berlijn i- rjnkfort Miincben Zurich regen regen geh. bew. regen geh. bew. geh. bew. geh. bew geh. bew. zw. bew. motregen regen regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbew. half bew. zw. bew. z.w bew. mist 10 12 11 14 14 14 12 14 12 12 15 12 14 13 16 18 15 16 19 14 6 7 7 5 7 4 5 5 4 4 7 7 5 4 1 13 5 5 6 T neersl af gel 24 uur 1 0.1 0 0.1 0 0 0 0 0 0.1 6 0.1 0 1 0 0 0.3 6 11 19 Dit is het resultaat van twee dagen onderhandelen, nadat alle kansen op uitzending verloren schenen. Maandag heeft ministers Luns de Nederlandse ambassade in Lissabon opgebeld met het verzoek aan de Portugese regering duidelijk te maken, dat het Nederland se publiek verwachtte de wedstrijd op de TV te kunnen zien op het moment dat ze werd gespeeld. Of dit een rol heeft gespeeld bii de bereikte overeen komst is niet duidelijk. Benfica beeft nooit rechtstreekse TV- uitzending van zijn wedstrijder, toege staan. De club is niet op deze hou ding teruggekomen. Het is klaarblijke lijk de Portugese radio en televisie die is gezwicht. Deze had op het stand punt gestaan, dat als Eurovisie de uit zending zou verzorgen, de wedstrijd tegelijkertijd in Portugal zelf te zien moest zijn. Het besluit om rechtstreekse uitzen ding te verzorgen, is gisteravond tele grafisch ter kennis gebracht van de De N.T.S. had reeds in principe be sloten van Benfica-Feijnoord een film- verslag uit te zenden. PORT-AU-PRINCE, 1 mei. (UPI) In de Haïtiaanse hoofdstad Port-au- Prince is gisteren een commissie van de Organisatie van Amerikaanse Sta ten aangekomen, die vijf leden telt en de opdracht heeft een politiek en mili tair bestand tussen Haïti en de Domi nicaanse Republiek in het leven te roepen. De commissie heeft geconstateerd dat de regering van Haïti de bewa king van de ambassade van de Domi nicaanse Republiek ingetrokken heeft en constateerde eveneens, dat er in Port-au-Prince vrijwel geen tekenen van militaire aktiviteit te zien zijn. In Haïti is het rustig en ook in de Dominikaanse Republiek is de span ning minder geworden. WOERDEN, 1 mei Van pater Ed- mar Vergouwen, de sinds zaterdag ver miste priester-piloot op Nieuw-Guinea, is nog altijd geen spoor gevonden, on danks onafgebroken pogingen om in het dichte oerwoud en de moerassen een levensteken van hem te ontwaren. In een telegram van de apostolisch vicaris van Hollandia, mgr. dr. M. Sta- verman OFM, aan de missieprocuur van de paters Minderbroeders deelde deze mee, dat maandag drie vliegtui gen aan het opsporingswerk hebben deelgenomen, en dat ook het Austra lisch deel van het eiland aan een nauw keurig onderzoek zal worden onderwor pen. De bevolking heeft eveneens red dingsacties op touw gezet

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1