Persconferentie SOEBANDRIO Onderwijs voornaamste taak in West-Irian Evenals Nederland dertig miljoen dollar jaarlijks voor ontwikkeling «Papoea's uit de bossen..." 4 Kardinaa l S uenens in de Curie HAND IN HAND OP HET RODE PLEIN NTS: ,Be Feijenoord blijft onzeker' Bezorgdheid over gebrek aan spionagebevei 1 iging bij EURATOM „FABIOLO" IN BRUSSEL Belgische koningin weigerde haar broer te ontvangen DON JAIME Moeilijkheden bij Landbank-concern STUDIE OVER ANIMO VOOR HAVENARBEID Het weer- Vrachtwagen tegen bus: 17 gewonden :v; SPECULATIES IN BRUSSEL Geen verzoek tot uitlevering van Rajakowitsch vertelt zijn verhaal Rapporteur op zijn werkstuk in R'dam gepromoveerd M ORRIS"iefore you (huj! [$uède en nappa vesten Kans op nachtvorst Het weer in Europa fiff® fe.ÏÏ |gÏÏ5?« 83* Minister Luns: Opvarende Zweeds schip overboord „Geen commentaar" DONDERDAG 2 MEI 1963 KOTA BARU, (voorheen Hol- «ndia), 2 mei (Rtr.) Op een Persconferentie die de Indonesi sche minister van buitenlandse 2eken, dr. Soebandrio, gisteren ha de bestuursoverdracht van West-Irian hield, heeft hij uiteen- SLAAPBANKEN 2-pers. m.- SCHAKEL N.V. gezet, dat Indonesië als zijn voor naamste taak de „emancipatie" van de bevolking ziet, vooral die in de binnenlanden. Aan onder wijs zal voorrang worden gegeven om het analfabetisme-percentage, dat thans 99 procent bedraagt, omlaag te brengen. BRUSSEL, 2 mei Naar de Brusselse krant Le Soir gister avond berichtte hoeft het niet uitgesloten te worden geacht dat kardinaal Suenens, aartsbisschop van Mechelen-Brussel en primaat van België, naar Rome geroepen zou kunnen worden om deel uit te maken van de Curie. Het blad verwees in verband hiermee naar het feit dat de kardinaal door de Paus werd uitgekozen om de en cycliek Pacem in Terris te gaan overhandigen aan de secretaris generaal van de Verenigde Naties, evenals naar de zeer gunstige re putatie welke de kardinaal heeft verworven tijdens de eerste zit ting van het Concilie. Zoals be kend vertrekt kardinaal Suenens op 11 mei naar New York. Fidel Castro, in parade-uniform, hand-in-hand met Khroesjtsjev op het Rode Plein in Moskou bij de feestelijkheden ter gelegenheid van 1 mei, waarbij de Cubaanse premier het stralend-exotische middelpunt was. Beiden namen het défilé af van de Sovjet-bevol king, van wie er velen Cubaanse vlaggetjes meedroegen en met bloesemtakken wuifden naar het prominente gezelschap op het dak van het Lenin-mausoleum (Téle- foto's) Chinees schip getorpedeerd? BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk Zeestraat 50: telef. 4790 ([kantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Wrectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents eer m.m.-hoogte. De administratie benoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week 2.65 per maanc., f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. (Advertev.tie) Zijlweg 8286 - Telefoon 21588 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 2 mei Verontrust door de weinige animo van Amster dammers en Rotterdammers om „in de haven" te werken, resulterende in «en groot tekort aan havenarbeiders, heeft men zich uit de havenkringen van genoemde steden gewend tot het sociologisch Instituut van de Rijksuni versiteit te Leiden om een studie te •naken van dit probleem. Een team van dit instituut heeft er vier jaar aan Sewerkt. Het rapport is thans versche nen en de wetenschappelijke leider, ?rs- P. J. A. ter Hoeven, is hedenmid dag aan de Ned. Economische Hoge school te Rotterdam gepromoveerd op ?eze „sociologische analyse van een ar- neidsmarktV he studie typeert niet alleen de ha ndarbeider en zijn werk maar ook de onderneming die hem zijn broodwin- verschaft. Hoewel geen beleidsad viezen worden gegeven, wijzen de con fusies van de studie wel in een be paalde richting, maar het inslaan van f6 richting zou, blijkens het verzamelde "materiaal, ongetwijfeld leiden tot een gVolutie, vooral in de middelgrote en fdne havenbedrijven. Op pag. 7 vindt een samenvatting van de belang rijkste elementen uit deze studie. ""uiiiiiiiiiiiNiiiiiininiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiinini (Advertentie) BARTBJORISSTR. .HAARLEM TEL 13439 ^'PSESTRAAT (BÜ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM. TEL 223-jQ- Verwachting tot vrijdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur). ^lude nacht met in het binnen - o nier en daar nachtvorst. Morgen wisselende bewolking met i vcspreld voorkomende buien. ?Fe tot matige -wind tussen west dagtem W6St Ongeveer dezelfde mid- VRIJDAG: n: 5 09-20.06; Maan: 14.25-3.50. Station: hen Helder gtocLhoven J^openiiagen bonden Amsterdam Brussel Luxemburg BerÜjn Francfort München Zünch Genève Locarno Wenen «msbrtick Borne Madrid Weer max. temp. min. temp. neersl. afgel. onbew. zw. bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew, licht bew, zw. bew. zw. bew. regen regen onbew. licht bew. zw. bew. regen zw. bew. licht bew. regen regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen licht bew. half bew. zw. bew. zw. bew. gisteren 24 uur 8 6 13 10 5 16 10 5 10 9 5 10 10 3 12 10 5 9 4 5 5 11 5 6 13 1 0 3 5 01 7 5 4 12 3 8 10 2 13 10 5 9 14 5 7 14 7 9 19 12 0 10 0.3 17 11 1 17 10 0 17 9 0 18 8 0 15 11 7 18 5 0 22 5 1 23 12 1 22 8 Op een vraag hoe Indonesië denkt over de mogelijkheid van een snelle ontwikkeling van het land, antwoord de dr. Soebandrio: „Afgaand op de vorderingen die we daarmee hebben gemaakt in andere streken, zoals b.v. het binnenland van Borneo, zijn wij wat dit betreft niet pessimistisch." Verder deelde hij mee, dat Indonesië 30 mil joen Amerikaanse dollars heeft uitge trokken en gereserveerd om geduren de het eerste jaar in West-Irian te besteden. Dit, zei hij, is hetzelfde be drag dat Nederland er jaarlijks aan ten koste heeft gelegd, „maar wij zullen het geld geheel ten goede doen komen aan de bevolking." Hii deelde voorts mee dat de Indo nesische strijdkrachten in West-Irian zullen worden bekostigd buiten de be groting van het gebied om. Driekwart van de 15.000 militairen in West-Irian heeft een speciale opleiding gehad in territoriaal bestuur. Deze mensen zul len worden gebruikt voor „burgerlijke werkzaamheden" en daarvoor ter be schikking staan van de nieuwe gouver neur, de heer Bonay en diens bestuurs ambtenaren. DOEHNCHEM, 2 mei Gisteravond is een vrachtwagen die op de Terborg- seweg alhier plotseling moest uitwijken voor een slingerend over de weg rijden de bakfiets, tegen een autobus van de Gelderse Tramwegen gebotst. Een boom die daarbij omver gereden werd, viel op de bus. Twee inzittenden van de bus werden vrij ernstig gewond en zijn naar een ziekenhuis overgebracht, 15 andere passagiers werden licht gewond en kon den na verbonden te zijn naar huis gaan. De politie vermoedt, dat de berijder van de bakfiets dronken was. De man is aangehouden. De met zand geladen vrachtauto, af komstig uit Lichtenvoorde, slipte bij de uitwijkmanoeuvre en kwam tegen de juist passerende autobus terecht. De bus vloog tegen een boom aan, die afknap te en het bovendeel van de bus geheel afrukte. De twee helften van de bus zijn later afzonderlijk naar een garage ge sleept. Doordat de vallende boom bovengrond se elektriciteitsdraden vernielde, is een groot deel van Doetinchem-oost een tijd lang van licht verstoken geweest. Om negen uur was de schade hersteld. De economische leiding van het land zal geschieden vanuit Djakarta doch in elk geval gedurepde enige maanden zal West-Irian een „afzon derlijke eenheid" zijn. Op het ogenblik wordt de mogelijkheid van buitenland se investeringen nog niet in beschou wing genomen, „de gedachten van de Indonesische regering bewegen zich nog op een lager niveau, name lijk om de bevolking uit de bossen te krijgen", aldus Soebandrio. DEN HAAG Op 1 april omvatte het aantal ambtenaren dat uit Nieuw- Guinea repatrieerde 2266 personen. Daar naast keerden 189 leerkrachten van het gesubsidieerde missie- en zendingson- derwijs in Nederland terug. Deze cij fers worden vermeld in de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over het wets ontwerp tot overdracht van Nederlands Nieuw-Guinea. Verwacht werd dat nog ongeveer tweehonderd personen zullen repatriëren. Van de inmiddels naar ons land te ruggekeerde ambtenaren zijn al zes honderd in het arbeidsproces ingescha keld. Ook voor de groep gerepatneer- den, die op kort verband diende, is een overwegend deel geplaatst. Deze re sultaten worden in de Memorie van Antwoord niet onbevredigend genoemd. Het moment van de overdracht in Kota Baru van West-Irian aan Indo nesië: de vlag van de Verenigde Na ties (links) wordt gestreken de rood-witte vlag van de republiek Indonesië wordt gehesen en wappert thans over het voormalige Nederlands Nieuw-Guinea na een overgangsbe wind van de V.N. De foto boven toont de inmiddels vertrokken V.N.-ver- tegenwoordiger Djalal Abdoh (met hoed in de hand) en de Indonesische commandant Soedjarwo, voorafgegaan door twee Pakistaanse V.N.-militai ren tijdens de inspectie van een een heid Papoea's tijdens de overdrachts plechtigheid van gisteren. (Van onze Brusselse correspondent) „Indien een hoge functie in het Vati- caan hem zal verplichten zich definitief in Rome te vestigen", aldus Le Soir, „zou de huidige aartsbisschop van Mechelen-Brussel uiteraard moeten wor den vervangen, hetgeen zou leiden tot de creatie van een tweede Belgische kar dinaal. Weliswaar zou zulks indruisen tegen de traditie, maar men weet dat de Paus er niet voor terugschrikt anti- conformistische initiatieven te nemen." Het overigens speculatieve be richt in de Brusselse krant schijnt te berusten op geruchten, die reeds sedert enige tijd ter sprake worden gebracht in bepaalde kringen van de clergé, vooral in Mechelen en Leuven. Volgens die ge ruchten zou kardinaal Suenens een eer der beperkte interesse koesteren voor de gewone aangelegenheden van zijn bis dom en zou hij de voorkeur geven aan de „internationale" taken welke hij heeft te vervullen. Zelfs wordt de ge dachte geopperd dat de Paus na afloop van het Concilie een nieuwe congregatie zou kunnen oprichten, belast met de be trekkingen met de niet-christelijke we reld, waarvan de leiding eventueel zou worden toevertrouwd aan kardinaal Sue nens. Van bevoegde zijde wordt voor alsnog echter weinig geloof gehecht aan deze geruchten. DEN HAAG, 2 mei. Minister Luns heeft verklaard dat de uitlevering van Rajakowitsch niet kan worden ge vraagd, mede gelet op het Jeit dat deze de Oostenrijkse nationaliteit be zit. De regering heeft zich wel bereid verklaard alle gegevens^ waarover zij met betrekking tot Rajakowitsch be schikt, ten dienste van de bevoegde Oostenrijkse autoriteiten te stellen. Minister Luns zei dit, mede namens minister Beerman, in antwoord op schriftelijke vragen van de heer Van Dis, fractievoorzitter van de bUP m de Tweede Kamer. De heer Van Dis had gevraagd, of de regering bereid is de uitlevering en de strafvervolging te bevorderen van Rajakowitsch, die duizenden Joodse Nederlanders tij dens de bezetting bijeen gebracht heeft voor vervoer naar Duitsland, waar het merendeel van hen in con centratiekampen is omgekomen. VS Een Califomische handelaar in religieuze artikelen heeft bij de rege ring van Jordanië duizend kilo van de rots besteld waarop het Heilig Graf in Jeruzalem is gebouwd. (AFP) TOKIO, 2 mei (Rtr-AFP) Het bij na 9500 ton metende Communistisch- Chinese vrachtschip Yue Jin is giste ren in de buurt van het Zukikoreaanse eiland Tsjéjoe door een onbekend schip tot zinken gebracht, zo heeft de Ja panse raad voor de scheepvaart mee gedeeld. Alle 55 bemanningsleden zijn gered door de Japanse vissersboot Iki- maroe. Volgens de opvarenden van de Yue Jin was hun schip getroffen door drie torpedo's. De vrachtvaarder was op weg van Tsingtao, noord-China, naar Moji aan de Japanse zuidwestkust met een lading mais en diverse andere goe deren aan boord. Het zou voor het eerst sinds vijf jaar zijn geweest, dat een schip uit communistisch China een Japanse ha ven aandoet. In welingelichte kringen in Tokio wordt betwijfeld, of de Ja panse regering haar toestemming voor het aanleggen in Moji al had gegeven. Amerikaanse marinekringen in Was hington achten de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het Chinese vracht schip op een mijn uit de Koreaanse oorlog is gelopen. VS Het Huis van Afgevaardigden keurde gisteren een begrotingspost van 49.5 miljoen dollar goed voor het bou wen van een nieuwe ambassade met bijbehorende kantoren in Parijs. Het voteren van het bedrag geschiedde zonder hoofdelijke stemming. (UPI) (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 2 mei Het optimis tische geluid dat gisteren van Portu gese zijde te horen was met betrekking tot de directe televisie-reportage van de voetbalwedstrijd Benfica-Feijenoord, is woensdagavond door een NTS-woord- voerder wel iets te optimistisch ge noemd. „Het ziet er somber uit" ver telde een functionaris van de pers dienst, die de officiële mededeling uit Portugal als „niet juist" betitelde. Uit het nauwe contact dat de NTS da gelijks met de verschillende instanties onderhoud is woensdagmiddag geble ken, dat de Portugese televisie de wed strijd zelf met uitzendt. „Dit schept grote technische problemen", aldus de NTS. „Niettemin is er op dit moment druk overleg gaande, zowel met autori teiten in Lissabon als in Madrid, om toch tot een oplossing te komen". Een beslissing hierover verwacht men niet vóór vrijdag. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 2 mei Naar aanleiding van de arrestatie, vorige week in En geland. van de Italiaanse Enratom-ge- leerde Giuseppe Martelfi, is in de Bel gische hoofdstad enige bezorgdheid ont staan over de controle welke door de Europese Instelling wordt uitgeoefend op haar personeel. Gebleken is met na me dat vier jaren van Martelli's loop baan blank werden gelaten in het vei- ligheidsverslag dat over hem werd op gesteld toen hij bij Euratom in dienst trad in april 1962. Het Vlaamse dagblad Het Volk noem de deze nalatigheid „een grote onvoor zichtigheid". Volgens de krant kende men op het Euratom-hoofdkwartier zelfs hei adres niet van de Italiaanse ge leerde. ook niet gedurende de maanden welke hjj in Brussel doorbracht alvo rens met een speciale opdracht te wor den gedetacheerd naar het laborato rium van Culham, dat afhangt van het Britse atoomcentrum Harwell. „In Bel gische kringen vraagt men zich af of Martelli geen medeplichtige had in de Italiaanse kringen te Brussel" aldus Het Volk. De 38-jarige Italiaanse geleerde werd naar men weet vorige week vrijdag met de allergrootste discretie door Scotland Yard aangehouden in de luchthaven van South End. Zijn arrestatie werd pas zon dagavond bekendgemaakt, zonder nade re toelichting. De bevestiging van het nieuws veroorzaakte maandag een wa re schok op het Euratomhoofdkwartier in Brussel, waar niemand kon geloven dat Martelli zich schuldig zou hebben BRUSSEL, 2 mei Meer nog dan met de speciale 1-mei nummers van de socialistische pers hebben de Brusselse krantenverkopers gisteren schitterende zaken gedaan met de jongste afleve ring van lei Paris, een om zijn roddel praatjes van en over allerlei gekroon de en ongekroonde hoofden door een bepaald publiek zeer begeerde sen satiekrant uit de Franse hoofdstad. On der de enorme kop: „Fabiolo in Brus sel; ik heb dezelfde lucht ingeademd als zij!", publiceert lei Paris op zijn frontpagina namelijk een overigens bijzonder idioot verhaal van de hand van Don Jaime de Mora y Aragon, de broer van koningin Fabiola van Bel gië. Verscheidene foto's moeten bewij zen dat de man inderdaad in de Bel gische hoofdstad is geweest en dat de reporter van het blad „er bij" was. Don Jaime arriveerde verleden week in Brussel" uit Latijns-Amerika, waar hij onlangs in he* huwelijk is ge treden met een Skandinavische ac trice. Hij kwam de laatste maanden bij herhaling in het nieuws wegens zijn weinig adellijke levensstijl. Hij maakte zich ondermeer verdienste lijk als cabaret-artist onder het pseudoniem Fabiolo, een van weinig goede smaak getuigende woordspe ling op de naam van zijn vorstelijke zuster. Ten tijde van Fabiola'S hu welijk met koning Boudewijn reeds waarop hij trouwens niet was uit genodigd had Don Jaime van de aldus verkregen „publiciteit" gepro fiteerd om te pogen carrière te ma ken in de filmindustrie, kennelijk zonder veel resultaten. Volgens Don Jaimes eigen verhaal in lei Paris heeft koningin Fabiola ook thans geweigerd hem te ontvangen. „Een wreed ogenblik", schrijft hij on der de foto waarop hjj samen met zijn vrouw en zijn hond staat afgebeeld voor de hekken van het paleis in La ken: „nauwelijks enkele meters schei den mij van mijn lieve zus, maar'ze wil mij niet terugzien..." Een andere foto toont Don Jaime in de buurt van het zelfde paleis, terwijl een rijkswachter stram in de houding staat voor hem: „hij tenminste erkent mij", merkt hij daarbij op. De Spaanse edelman bracht eveneens een bezoek aan de hoffoto- graaf in Brussel, die hem al evenmin met open armen ontving. Don Jaime wenste inderdaad vereeuwigd te wor den met als achtergrond het staatsie portret van het Belgisch koninklijk paar. De fotograaf weigerde echter zich tot deze bedenkelijke mise-en- scène te lenen. gemaakt aan spionage. Niettemin is dit de tweede keer dat de Europese Atoomgemeenschap indirect betrokken is geraakt bij een spion age-affaire: een jaar geleden ongeveer kwam een West duits personeelslid van Euratom in op spraak wegens zijn relaties met de Oostduitsers. Toen echtei kon de zaak zonder vee] ruchtbaarheid worden „af gehandeld". Hoe dan ook, thans is de chef van de Euratom-veiligheidsdienst, de Nederlander Van der Valk, naar Lon den gereisd om de Britse politie te hel pen. Het Belgische gerecht is tot dus ver niet ingeschakeld bii het desbetref fende onderzoek. Blijkens een officiële mededeling van Euratom had Martelli noch in Brussel, noch in Culham toegang tot geheime inlichtingen. Wel zou hij kennis hebben kunnen nemen van vertrouwe lijk genoemde informaties De Italiaan se geleerde was een deskundige op het terrein van plasma-fysica. Een specia liteit welke hij van 1958 tot begin 1962 de „blanke" periode in zijn Euratomdossier had gedoceerd als lector van de universiteit van Birming ham. Plasma-fysica is een der nieuw ste takken van de kernwetenschap en omvat de produktie van „vreedzaam" aan te wenden energie uit kernfusies. De Britse pers heeft zich de afgelo pen dagen intensief bezig gehouden met deze affaire. Volgens haar hield Mar telli er niet minder dan drie zeer dure wagens op na. Hjj had een wedde van 2.500 pond per jaar, een bedrag dat normaal gesproken een dergelijke luxueuse levenswijze niet schijnt toe te laten. Ook werd vernomen dat Martel li's vrouw, van wie hij gescheiden leef de, een Russische is; zij zou als wis kundige werkzaam zijn bij een onder neming in Pisa. Het Belgische departe ment van Landsverdediging heeft intus sen laten weten dat Martelli geen en kele officiële opdracht heeft vervuld voor Landsverdediging. DEN HAAG, 2 mei. Gistermiddag is in de Noordzee op zestig mijl van Den Haag een opvarende van hei Zweedse schip Iberia over boord ge slagen. Een neptune van de marine luchtvaartdienst heeft onmiddellijk koers gezet naar de opgegeven positie en een uur lang tevergeefs gezocht naar de vermiste. Het vliegtuig heeft het zoeken opge geven omdat het zicht ter plaatse zeer slecht was geworden. Het opnemingsvaartuig Luymes van de Marine, dat in de nabijheid van de Iberia was toen het ongeluk gebeurde, heeft ook aan het opsporingswerk deel genomen. Ook dit schip heeft het zoe ken moeten staken. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 mei De heer R. Zwolsman, voorzitter van de raad van bestuur van het Landbankconcern, wenst geen enkele bevestiging of ont kenning te geven op het bericht in Het Parool van gisteravond, waarin wordt gezegd dat er onenigheid zou zijn in de raad van bestuur van de Exploi tatie Maatschappij Scheveningen, de belangrijkste dochteronderneming. Deze raad van bestuur bestaat thans, behalve uit de heer Zwolsman, uit de heren dr. ir. F. Bakker Schut (stede- bouwkundige) en A. A. Vervoort (ac countant en financieel-deskundige). Deze beide heren zouden volgens de geruchten uit de raad van bestuur willen treden. De moeilijkheden zouden mede zijn ont staan door voorgenomen uitbreiding van de raad van bestuur met mr. Michielsen (van de raad van beheer van Van Om- meren's Scheepvaartbedrijf) en met mr. J. van der Wiel, tot voor kort directeur bij de KLM. Deze mutatie zal op de van vele zijden met spanning verwachte jaarvergadering van EMS, die nog deze maand zal worden gehou den, in bespreking komen. De vooral bij aandeelhouders en in beurskringen lang verbeide jaarstukken kunnen bin nen twee weken worden verwacht. De uitbreiding van de raad van bestuur zou ook een nieuwe taakverdeling nood zakelijk maken, welke niet zonder moeilijkheden zou zijn verlopen. De heer Zwolsman wilde gisteravond wel verklaren dat hem niets bekend is over een mogelijk aftreden van de he ren Bakker Schut en Vervoort. „Ik kan niets anders zeggen dan dat er alleen maar op _e aandeelhoudersvergade ring gewacht moet worden. De aan deelhouders moeten te allen tijde het eerst worden ingelicht wanneer er iets mee te delen valt". Hij laakte het blad om de publikatie, omdat er alleen op geruchten zou zijn afgegaan. „Ik wou dat er hier eens een krantenstaking kwam van zes maanden. Dan hadden wij ook eens rust", zo zei hij, niet hele maal ernstig. De heer Zwolsman zei niet te geloven dat de speculaties op een mogelijke onenigheid reacties zou den teweeg brengen op de beurs. „Ik blijf in ieder geval". De heer Bakker Schut verklaarde desgevraagd op dit ogenblik geen com mentaar te hebben op de Berichten. Over een maand zou er meer bekend zijn, zo zei hij, kennelijk doelend op de aandeelhoudersvergadering van de EMS. Ook de heer Vervoort volstond met een „geen commentaar", wat nog iets anders is dan een duidelijke ont kenning.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1