Soekarno komt morgen aan in Kota Baru (Hollandia De schoolkinderen zullen M er delta' roepen I i pa8V0™'2.95 CARPAN0 's werelds EERSTE Vermouth. CONTACT Bredere voorlichting vóór bijzondere uitzendingen 11 RYNBENDE'S 1 7 NIEUW ROOD in geding tussen VARA en RTN Luisteren naar: Kijken naar: MET DE KRUISER IRIAN De Opstelprijs r\n Ur Nieuwe activiteiten van de Nederlandse Radio-Unie heerlijke bessenjenever Recht van rectificatie geëist Vrijdag Vrijdag Zaterdag Zaterdag £adde^sT0PS-' Nijmeegse studenten met „Er komt geen oorlog met Troje „Theater" moet tering naar de nering zetten Eeuwfeest vanMO-wet Van Thorbecke tot Cals Leerlingenschaal is bij L.O. verlaagd Meer radiozendtijd voor V.P.R.O. Buitenland Buitenland VRIJDAG 3 MEI 1963 PAGINA 15 •>y KOTA BARU, 3 mei - Als pre- Baru. En dat is dan echt niet het sident Soekarno morgenochtend Biet de kruiser Irian in Hollandia arriveert, heet deze stad reeds geen Hollandia meer, maar Kota EUR VOOR EUR 0p4 A^ttAADL02£ ^*Zons met WIE KIJK HEEFT OP KOUSEN KIEST enige wat Indonesisch geworden is. De opschriften op de kantoren, vroeger in het Nederlands gesteld, zijn nu alle in het Indonesisch. De Nederlandse straatnamen zijn vervangen door Indonesische: de Julianaweg bijvoorbeeld werd Djalan Komandan Jos Soedarso (de man die sneuvelde toen de Koninklijke Marine indertijd een Indonesische landingsboot nabij Nieuw-Guinea tot zinken bracht) Op het vroegere gebouw van de Amsterdamsche Ballast Maat schappij staat nu „P.N. Irian Bhakti" (evenals in b.v. Oost- Duitsland voeren veel Indonesi sche zaken de toevoeging P.N. staatsonderneming), op dat van „Reden tot trots" de Hollandsche Beton Maat schappij „Nindya Karya", op dat van de Bouwmaatschappij Hol landia „Bank Tabungan Pos" postspaarbank), enz. De enige Nederlandse aannemer die door werkt noemt zichzelf nu „Con ti actor Indonesia". Kortom, alles is verindonesianiseerd, het Ne derlands is uitgebannen. President Soekarno komt morgen in een Indonesische stad, waar het ge- meentepersoneel fraaie erebogen langs alle wegen voor hem heeft opgericht en waar Indonesische troepen (ze zijn in enorme aan tallen naar Nieuw-Guinea over gebracht) hem alle eer zullen bewijzen. „Gerechte straf" HUIS VENTILATOR De FIJNSTE die men U kan presenteren PUNT e MES - CLASSICO - BIANCO - DRY Per fles f 8.95 ook in stijlvolle geschenk verpakkingen IW (Advertentie) °o/ Plv'ndend nieuws: Jn, mooi en toch zorge- 'oos als een vlinder! Hoe? Jovanda heeft uitgevonden wat niemand voor mogelijk hield: P ladderstops in boord en teen I ook bij de naadloze nylons I Bijvoorbeeld bij de Jovanda Romance. Een prachtige, hoog- getwijnde (dus zeerelastische, perfect passende) naadloze wandelkous van 30 denier. Enmet Skinfit rimpelloze (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 3 mei Zo zoetjes aan lopen de festiviteiten rond het eerste lustrum van het Nijmeegs Studenten- kunstgezelschap „Terpander' ten ein- «e. Zaterdagavond wordt met een voor stelling van Nathan de Wijze door de toneelgroep Centrum en een gala-soiree *n de stadsschouwburg het feest beslo ten. De elf actieve onderafdelingen van '•Terpander", die zich alle op de een nf andere manier met kunstbeoefening bezig houden, zijn dan vrijwel allemaal jtan de beurt geweest om hun aandeel in de festiviteiten te leveren. Gisteravond was in een slechts ma tig bezette stadsschouwburg de beurt aan het Nijmeegs Studenten Toneel om ®cte de présence te geven. Men had uaarvoor de keus laten vallen op Jean iJ'raudoux, „Er komt geen oorlog met /roje". Men kan zich een bescheide- ner keus voorstellen voor een amateur- Sezelschap en het heeft daarom weinig ~nt voor een dergelijke voorstelling de maatstaven van een kritiek aan te jeg- |eh, die tegelijk aan de toneelschrijver de spelers recht laat wedervaren. Eaat ons dus volstaan met de opmer- fmg dat het kritische publiek van vrij- £(&1 uitsluitend studenten voor het groot ste deel van de voorstelling geboeid toekeek en luisterde. Dat moge reeds graadmeter zijn voor de spontane ™Dze waarmee een en ander over het t'oetlicht kwam en waaruit men voorts kon maken, dat er vooraf met ani mo en serieus gewerkt is. .Men slaagde er in, een vlotte voor- «telling op de planken te brengen, die weliswaar niet meteen in aanmerking «wam voor de jaarlijkse gemeentelijke P^js voor het amateurtoneel, maar die onder de eervolle vermeldingen toch ze- ,ee.n bescheiden plaats toebedeeld *ou krijgen. Plezieriger nog was, dat hier studenten oor studenten speelden op een wijze m® aari weerszijden van het voetlicht voldoening schonk. Dat wil bij dergelij- voorstellingen wel eens anders we zen iiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiniiiiiiiMMiiiiiiiiiiiiiiii hadden het druk met. het „afdoen van hun correspondentie" wat doorgaans betekende dat alles verbrand werd. Het verleden wordt zoveel mogelijk uit gebannen. Ook de Chinese winkels doen daaraan al mee. De voormalige Oriënt- bioscoop in Hollandia heet nu bijvoor beeld „Theater Indonesia" en de leveneens Chinese) „toko Maureen" werd „toko Djakarta". De boek winkels hebben wat zfj nog in het Ne derlands overhebben ai zoveel mogelijk uit het zicht geschoven. Dat, ondanks het feit dat veel Indonesiërs goede ko pers blijken te zijn van bladen als Piccolo. De Lach, Panorama en Libe!: ie, die dan in dikke pakken naar fa milie en kennissen in Indonesië worden gestuurd. En de schoolkinderen op Nieuw-Guinea oefenen zich druk in het zingen van Indonesische nationale lie deren en het roepen van „Merdeka" Als de president komt, moeten de on derwijzers toch een goede indruk ma ken... Het is een merkwaardige operatie geweest, dit UNTEA-bewind van ze ven maanden, waarbij 78 mensen van 87 nationaliteiten betrokken waren. Over het geheel genomen is het verlo pen met een minimum aan incidenten en moeilijkheden, zodat secretaris-ge neraal Oe Thant dan ook sprak over een „reden tot trots". Desalniettemin blijft er iets vreemds inzitten dat Intussen zijn de winkels op Nieuw- Guinea echter wel angstwekkend leeg geworden. Aan de vooravond van de overdracht barstte de Papoea-bevol king uit in een hamsterwoede, die alle voorgaande overtrof. In de grote su permarket in Kota Baru kon men de rekken met blikken conserven, melk, allerlei soorten dranken enz. we] blij ven vullen, want ze werden in razend snel tempo leeggekocht en zo kwam er voor veel artikelen een ogenblik, dat ze definitief uitverkocht waren. In de andere winkels ging het al niet anders. Alle soorten vruchtensappen en andere soorten „soft drinks" zijn nu al weken lang uitverkocht in Kota Baru, evenals kaas, boter en nog een aantal goede ren. Eieren zijn alleen een enkele keer te krijgen als men goede relaties heeft. Vlees en groenten zijn schaars. Dat is begrijpelijk als men bedenkt dat deze dingen door de UNTEA zijn aange merkt als „luxe" en dus niet speciaal aangevoerd zijn. Maar ook suiker raak te uitverkocht in Hollandia, hoewel daarvan wel een grote buffer-voorraad aanwezig heette te zijn... De bezorgdheid van de Papoea's bij de overdracht is overigens niet al leen van economische aard. Men is bevreesd dat straks de tegenstellin gen tussen bv. Biakkers en Seroeiers weer zullen oplaaien en dat daarbij de genen die de Indonesiërs aan hun kant hebben het de anderen erg moeilijk zullen kunnen maken. Wat de Indonesiërs zelf betreft: zij heb ben verklaard dat er na 1 mei zeker geen algemene wraakneming zou ko men tegen degenen, die aan de Ne derlandse kant hadden gestaan. Zij zouden rustig en ongestoord door kunnen werken. Maar er zouden na tuurlijk wel „enkele Papoea's zijn, zo deed men in privé-gesprekken uit komen, die dingen tegenover Indone sië hadden gedaan die „onvergeef lijk" waren en die daarvoor „hun gerechte straf niet zouden ontgaan." Het is dan ook geen wonder dat een aantal Papoea's bij voorbaat maar naar het buitenland gevlucht is. Inmiddels is er dus aan de vooravond van de overdracht druk afgewikkeld. Zelfs een wit-rode Amstel-reclame werd in Hollandia rood-wit overgeschil derd... De UNTEA liep de handelsza ken af om kisten te vragen om alle papieren naar New York te sturen, waar een afwikkelingskantoor ge vestigd zal worden. En talloze zaken (Advertentie) reeds tijdens deze UNTEA-periode In donesiërs zo volkomen de toon konden aangeven, dat geen Papoea zijn Pa- poearvlag meer durfde uitsteken, dat alleen pro-Indonesische demonstraties nog mogelijk waren en dat alles nu reeds gereed is om voor de wereld de schijn te wekken dat de Papoea's en bloc op de hand van een Indonesisch bestuur zijn. Wie spreekt met de man in de straat die de winkels leeg heeft zien worden en die zich ernstig be zorgd maakt over wat er nu verder gaat gebeuren weet wel beter. Eén ding is echter zeker: Indonesië heeft de kwestie-Nieuw-Guinea op overtui gende wijze gewonnen. Niemand ge looft wel meer dat het nu nog in Nieuw-Guinea tot openlijk verzet tegen Indonesië zal komen. Het probleem- Nieuw-Guinea, dat zoveel jaren een struikelblok is geweest voor goede be trekkingen tussen Nederland en Indo nesië is de wereld uit. Ongeacht wat dat dan gekost mag hebben. C. H. SCHAAP (Van onze correspondent) ARNHEM, 3 mei In de commis sie, welke de Provinciale Staten van Gelderland moet adviseren over het al of niet verlenen van extra subsidie aan de Toneelgroep Theater in het te kort over het seizoen 1961-1962, wordt o.a. opgemerkt, dat Theater zijn uitga van voortdurend drastisch opvoert. Het wordt tijd' deze toneelgroep financieel binnen de perken te houden. Het sala ris van de directie bedraagt 90.000 per jaar. In deze directie zitten per sonen die nevenfuncties hekleden en daaruit eveneens aanzienlijke inkom sten trekken. Men wil in deze commissie een gede tailleerde opgave van de grootte van de salarissen van de directieleden alsme de van de nevenfuncties en de inkom sten daaruit. Daarbij heeft men vooral de cumulatie van de functies van direc teur van Theater en directeur van de Arnhemse Toneelschool op het oog. NIJMEGEN, 3 mei Dr. H. C. J. Oomen hield hedenmiddag in de aula bij de aanvaarding van het ambt van lec tor in de dierkunde aan de katholieke universiteit zijn openbare les over „de Strijd om het bestaan ofwel de oecolo- gie der dieren". Dr. Oomen, die gebo ren inwoner van Nijmegen is, werd in 1961 benoemd tot lector in de zoölogie. ZWOLLE, 3 mei De gisteren ge houden herdenking van het honderdja rig bestaan van de middelbaar-onder wijswet is enerzijds een hommage ge worden aan de staatsman, die in 1863 een evenwicht zocht tussen „bestendi ging" en „verandering", en anderzijds een kritische analyse van Thorbecke's conceptie, die nu vervangen gaat wor den door de Wet op hét Voortgezet On derwijs. Thorbecke schoot naar onze begrinpen kennelijk zijn doel voorbij, toen hij stel de, dat het onderwijs aan de gymnasia niet anders georganiseerd kon worden danin verband met de regeling van het universiteitsonderwijs, zo merkte staatssecretaris prof. dr. H. H. Janssen in zijn rede op. Indirect de conceptie van de Mammoetwet verdedigend, vroeg de staatssecretaris zich af of de doel treffendheid van het gymnasium in het gedrang komt, wanneer het onder een andere categorie, die van het middel baar onderwijs, wordt gebracht. In de conceptie-Thorbecke nam de persoon van de leerling niet de hem toekomende centrale plaats in. Daar om in hoofdzaak is de wet van 1863 een torso ge'o'even, dat om voltooiing vraagt. Men moet Thorbecke naar zijn tijd beoordelen, maar dit betekent te vens, dat wij, levend in een andere tijd met andere opvattingen en moge lijkheden, een andere weg mogen gaan Wij mogen de consequenties niet ont wijken. waarvocr een z;ch sterk en snel wijzigende maatschappij ons stelt. In zijn betoog over de praktijk van de middelbaar-onderwijswet trok dr. J. Karsemeijer vele interessante vergelij kingen en wees hij verschilpunten aan tussen verleden en heden. Dr. Karse meijer kwam tot de conclusie, dat ge durende de gehele bestaansperiode van de wet strijd is gevoerd over de vrijheid, die zij het onderwijs liet. Van de be oogde vrijheid bleef in de praktijk niet veel over. Spr. vroeg zich af hoe het op dit punt nu met de Mammoetwet zal gaan. De Staatssecretaris reageerde hierop met de opmerking, dat onderwijsver nieuwing steeds gepaard zal gaan met strijd, botsingen en tekortkomingen. Dit zal ook in de komende jaren niet anders zijn. De wet van 1963 is nog sterker dan die van 1863 geïnspireerd op de gedachte, dat het onderwijs niet van bovenaf door de overheid moet worden georganiseerd, maar dat het van onderop organisch uit de samenle ving moet groeien. Deze groei van on derop zal bepalend zijn voor de realise ring van de nieuwe wetstekst. BUSSUM, 3 mei In de „Opstel- prijs", een oorspronkelijk televisiespel van John Bowen kon men het overigens in een happy end uitmondende conflict meebeleven, tussen een niet helemaal begrijpende vader en een dichterlijk- gevoelige zoon. dat zich geheel in de Engelse leraren-sfeer afspeelde. Een niet zeer diepgravend maar toch wel boeiend en goed geschreven stuk. Het bood bovendien Joan Remmelts (de va der) en Jules Hamel (de zoon) een goe de gelegenheid hun toneelkunstig kun nen te tonen en zij maakten er royaal gebruik van. De regie van Guus Oster was wat fragmentarisch uitgevallen. Vooraf zag men de derde Afrika-re- portage van Kees van Langeraad en Didier van Koekenberg. Zij duurde een uur en dat was net iets te lang voor wat men eigenlijk te zeggen had. Ook ging de documentaire mank aan een ietwat zwaarwichtige en zichzelf herhalende commentaar. Maar overigens kon men ook dit keer genieten van bijzonder fraai camera-werk. H. Hn. Joan Remmelts, Jules Hamel en Lies de Wind in een scène uit „De Opstelprijs", het televisiespel dat de N.C.R.V. donder dagavond onder regie van P. Koen op het scherm bracht. (Advertentie) IMPORTEUR ANDRÉ KERSTENS N V. Reclame-actie mei - juni juli 1963 HILVERSUM, 3 mei Een noviteit bij de Nederlandse Radio Unie werd dezer dagen in de VARA-studio gelan ceerd: daar is n.l. de eerste van een serie bijzondere audities gehouden, waarbij vertegenwoordigers van de pers worden uitgenodigd om via band opnamen kennis te maken met mani festante werken op muziekgebied, te weten: 1. eerste uitvoeringen van he dendaagse composities. 2. bijzondere composities, die zelden ten gehore wor den gebracht. Het is de bedoeling, voor de kunst redacties en critici, die meestal niet in de gelegenheid zijn de avonduitzen dingen te beluisteren, zodoende de mo gelijkheid te scheppen om hun voor lichtende taak toch over deze sector uit te breiden en buiten het geijkte re pertoire vallende initiatieven onder hun aandacht te brengen. De heer A. Herckenrath, hoofd Afdeling Muziek der N.R.U., schetste de huidige situa tie als volgt: er komen weinig, hoog stens afbrekende reacties van lui steraars, de reacties zijn over het al gemeen moeilijk te peilen; op weten schappelijke basis worden momenteel de luister- en kijkgewoontes in Neder land gepeild. De N.R.U. treedt wat de ze „persaudities" betreft uitsluitend als overkoepelend orgaan op, niet als ini tiatiefneemster voor het uitzenden van bepaalde composities. Zo werden tij dens deze eerste bijeenkomst twee NCR V-opnamen ten gehore gebracht (het oratorium „De man Lot" opus 20 van Jan Koetsier en het Requiem van Jean Rivier) en één van de KRO (Hymne an die Nacht van Alphons Diepenbrock). Men wil dus via voor besprekingen in de pers de luisteraars nader oriënteren. De beide winnaars van de Prix Ita lia. Henk Badings (1962, radiofonisch oratorium Jona) en Lex van Delden (1963, radiofonisch oratorium Icarus) zullen in deze persaudities aan bod komen. Ook Nederland zal deelnemen aan de (Advertentie) v #Vi\ AMSTERDAM, 3 mei Het recht van rectificatie was gisteren de inzet van een kort geding dat voor de presi dent van de rechtbank diende en dat tegen de VARA was aangespannen door het initiatiefcomité „Stichting Radio en Televisie Nederland" (RTN). Het ging (laarhfj om een eis tot beschikbaarstel ling van twee maal vijf minuten zend tijd aan de voorzitter van de RTN, de heer P. A. G. de Ruwe uit Laren, omdat deze zich voor de VARA-microfoon dan zou kunnen verdedigen tegen aantijgin gen als „gangstermethoden en poging tot chantage van Kamerleden". Deze kwalificaties heeft de VARA gebruikt in haar commentaren in twee radio rubrieken („Dingen van de dag" en „Marimba") naar aanleiding van het 18 en 19 maart jl. door de RTN als advertentie in een groot aantal dagblar den gepubliceerde manifest aar de le den van de volksvertegenwoordiging. Dit gebeurde aan de vooravond van de kamerdebatten over de televisie. Een onrechtmatige daad c.q. beledi ging noemde de RTN-raadsman mr. A. G. Maris uit Den Haag deze kwalifica ties. Hij deed een beroep op het „droit de réponse" (het recht op weerwoord) en verlangde dit namens zijn cliënten (in de eerste plaats het initiatiefcomité en voorts zijn drie bestuursleden) voor 15 mei, de verkiezingsdatum, op straffe van een dwangsom van tien mille. Sub sidiair vroeg mr. Maris op kosten van de VARA in alle dagbladen waarin de RTN-advertentie verscheen, een rectifi catie te mogen plaatsen, eveneens voor 15 mei. De raadsman van de VARA, mr. G. Rood uit Amsterdam, concludeerde tot niet ontvankeHjkverklaring van de ei sen, omdat de stichting geen rechts persoon is (zij bestaat nog niet), omdat de drie bestuursleden geen actie voeren en alleen bij de gewone rechter kunnen procederen, maar niet in kort geding en omdat de VARA geen zendtijd kan verdelen, maar alleen de regering. „De hele zaak is opgezet als verkie zingsstunt", zo meende mr. Rood. „Men heeft bewust op dit kort geding aangestuurd, om daarmee de president van de rechtbank voor het verkiezings karretje van een bepaalde politieke partij te spannen en zich daarbij te baseren op niet geldend recht". Mr. Maris betoogde dat de RTN meent dat de tegenstand die de omroep verenigingen tegen de voorstanders van commerciële televisie bieden, alleen door een massa-actie kan worden ge broken. Dit was de bedoeling ook van de advertentie over een hele pagina: het volk in beweging brengen. Er was DEN HAAG, 3 mei De aantallen leerlingen, die het aantal onderwijzers aan de scholen voor gewoon, voortge zet gewoon en voor uitgebreid lager onderwijs bepalen zijn bij K.B. lager gesteld. Dit besluit treedt in werking 1 september van dit jaar of, voor die scholen, die de nieuwe cursus eerder beginnen, op de eerste dag na de zo mervakantie. Deze verlaging van de zogenaamde leerlingenschaal is een eerste van de drie voorgenomen fasen om te komen tot het peil dat voor een gezonde ont wikkeling van het lager onderwijs nood zakelijk is. Omdat een drastische ver laging niet ineens kon worden gereali seerd werd besloten tot een verlaging in etappes. geen sprake van de kamerleden te be- invloeden en het is dan ook een onrecht matige daad c.q. beledigend als de VARA op deze advertentie reageert met kwalificaties als „chantage" en „gangstermethoden". „Het kruipen in een vermomming is gevaarlijk en brengt risico's mee", zo meende mr. Rood, die zei dat de kritiek van de VARA zich juist richtte tegen de weinig elegante inhoud van de adver tentie en de ongebruikelijke presentatie. Ongebruikelijk en onelegant noemde mr. Rood het via een anonieme adver tentie pressie uit te oefenen. De president bepaalde de uitspraak op donderdag 9 mei. „Nog voor de verkiezingen zo zei mr. Stheeman lachend. deze maand tot stand gekomen Euro pean Broadcasting Union, een uitwis selingsorgaan dat verschillende projec ten op stapel heeft staan; gereed voor uitvoering zijn reeds een orgelproject, waarbij keuze is gemaakt uit drie or gelprogramma's die ieder deelnemend land heeft ingezonden; de Belgische Omroep trad hierbij als coördinator ot.v De Joegoslavische Omroep vervulde dezelfde functie ten aanzien van het volksliedproject, waarvoor elk lid twee programma's instuurde. In de sector Lichte Muziek heeft de N.R.U. opdrachten verleend voor een meerdelig werk voor het Metropole Orkest met een tijdsduur van zes zeven minuten, aan: Qtto Ketting, Dick Schallies, Rob van der Linden, Henk Briër en Manny Oets. DEN HAAG, 2 mei De verdubbe ling van de wekelijkse radio-zendtijd van de VPRO tot tien uur heeft geleid tot een nieuwe zendtijdverdeling, die 1 oktober 1963 zal ingaan. Blijkens de desbetreffende beschik king van de staatssecretaris van On derwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, komen de wijzigingen onder meer op het volgende neer: De bestaande morgenwijdingen van 10.00-10.20 uur en de dagopening van 7.50-8.00 uur van de VPRO blijven ge handhaafd. Daarbij krijgt de VPRO voorafgaand aan zijn vrijdagavondpro gramma van 19.30-21.00 uur de beschik king over de tijd van 16.00-19.30 uur. Op de zender, waarover de KRO en de NCRV hun uitzendingen verzorgen, krijgt de VPRO 2'uur zendtijd op don derdag van 11.45-14.15 uur. Dit laatste betekent, dat de uitzendingen van de VPRO van 1 oktober af over de beide zenders zullen worden verdeeld. Over een eventuele verschuiving van zend tijd op de zondag is nog overleg gaande. DEN HAAG, 3 mei De vereniging voor penningkunst heeft besloten tot erelid van deze vereniging te benoe men de heer mr. D. Giltay Veth te Amsterdam, raadslid in het gerechts hof aldaar en oud-voorzitter van de ver eniging. (Advertentie) De OLVEH sluit uw zorgen uit HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 18.00 Accordeonmuz. 18.20 De Hangmat, licht progr. 18.50 Regeringsuitz. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Verkiezingstoespraak. 19.20 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Klass. gram. 20.00 Meisjeskoor en licht lnstr. kwintet. 20.20 Prisma, gevar. progr. 21.10 A Child of our time, oratorium v. solisten, koor en ork. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Amsterdams kamerork.oude en mod. muz. 23.35 Amus. muz. (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m.: VARA: 18.00 Nws. 18.15 Harpspel met lnstr. begelei ding (gr.). 18.20 Verkiezingstoespr. 18.30 Licht lnstr. ensemble. 18.50 Loon naar werken, act. praatje. 19.00 V. d kleuters. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Toneel muziek Cgr.j. 19.55 Blijf er niet buiteii, praatje. 20.00 Nws. 20.05 Taal en lectuur in het nieuwe Afrika, lezing. 20.20 Spaan se gitaarmuz. (gr.). 20.45 Zit er muziek in onze tuin? lezing. VARA: 21.00 Wals- orkest. 21.30 Gesproken portret. 2il.45 De drie discotiers. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 De geestelijke achtergronden van de open bare school (III), gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws in Esperanto. 23.10 Weerklank, muziekrevue. 23 55-24.00 Nieuws. 13.10 Gevar. progr. 13.41) Gevar. muz. 14.10 Hoorsp. 15.10 Hoogtepunten uit de progr. van de afgelopen week. 16.00 Pop. klass muz. 17.00 V. d. kinderen. 17.55 Weerberi cht. ENGELAND, BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 Hersengymn. 12.32 Sportparade. 12.55 Gevar muz. 13.35 Cri- cketuitsi. 13.45 Gevar. progr. 14.32 Fan- faremuz. 15 32 Pianorecital. 15.45 Voet balreportage. 16.45 Lichte muziek 17.00 Sportreportages NDK-WDR, 309 m.: 12.UU Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Hammondorgelspel. 13.30 Jazzmuz 14.00 Lichte muz. 14.30 Schla gers 15.30 Volksmuz. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Duitse schlagers. FRANKRIJK Hl, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Lichte ork. muz. 14.40 Klass muz. Van 15.45-21.09 Symf. muz. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Amus. muz 12.30 Weerber 12.35 Lichte muz. 12.50 Progr. overz 13.15 Tenstar. 13.00 Nws. 14.00 Nws. 14.03 V d filmlief hebbers. 14.45 V. d piatenliefhebbers. 16.00 Nws. 16.03 Amus. muz. 16 40 Open baar Kunstbezit 17.00 Nws. 17.15 Lit. zan gen. 17.25 Amus muz. 17.45 Engelse les. BRUSSEL, 484 m.11.55 Amus. muz. 12.18 Gevar. muz. 12.30 Gevar. progr. 16.03 Bel Canto. 17.00 Nws 17.15 V. d. jeugd. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Interview. 20.00 Kamermuz. 21.15 Amus. progr. 22.00 Nws en ber. 22.30 Zangrecital. 22.45 Pari over zicht. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.45 Koorzang. ENGELAND, BBC Light Programme, loOO en 247 m.1833 Berichten voor de automobilisten. 18.35 Sportoverz. en uitsl. races. 18.45 Hoorspel. 19 00 Nws. en joum. 19.31 Lichte muz. 20.00 Hoorspel. 20.30 Nw sport en act. 20.41 Discussie. 21.30 Gevar. muz 22.31 Ber. voor automobilisten. 22 32 Ouderwetse dansmuz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.15 Macbeth, opera. 21.45 Nws. 23.35 Kamer muziek. 24 00 Nws. 0.20 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar muz. FRANKRIJK Hl. 280 en 236 m.19.00 Nws. 20.00 Ivan IV, opera. 21.20 Vervolg Ivan IV, opera. 23.10 Kamermuz. 23.52- 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m.: 18.00 Nws. 18.03 Ork conc. 18.20 V. d. soldaten. 18.50 Ra- diokron. 19.00 Nws. 19.40 Volksmuz. 20.00 Amus. muz. 20.35 Theaterkron 21.00 Amu muz. 21.45 Volkskunde. 22.00 Nws 2215 Jazzmuz. 22.35 De zeven kunsten. 23 00 Nws. 23.05 Zang- en gitaarrectiai. 23 35 Lichte ork, muz. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.18.08 V. d. sold. 18.38 Amus. muz. 19 30 Nws. 20.00 Kamer muz. 20.50 Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 Mod jazzmuz. 22.55 Nws HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7 10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. (7.30-8.35 V. d. jeugd). 7.45 Geestelijke lie deren. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Djinn: gevar progr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht lnstr. ens. en zangsol.: 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws 13.15 Nwe gram. 13.20 Musicerende dilettanten. 18.45 Franse les. 14.05 V. d. Jeugd. 15.00 Klass. kamermuz. 15.40 Omroep kamerkoor: Gewijde muz. 16.00 Als de dag van gisteren, klankb. 16 30 Lichte ork. muz. en zang. 17.00 V .d Jeugd. 17.15 Gouden Platen Kabinet 17.30 Boekbespr. 17.40 Licht instr. Octet. HILVERSUM H, 298 m. - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc strljdl. 7.23 Lichte gram., rep., mede en eomm (Om 7.35 V. d. voorpagina). (Om 7.40 Act7.45 Orgelspel. 8.00 Nws en soc strljdl. 8.18 Lichte gram. 8.50 Tips voor trips en vacanties 9.00 Postdulvenber en oechtendgymn. voor het gezin. 9 10 Ac cordeonmuz. 9.30 Klass. kamermuz. (gr.) 9.45 Buitenlands weekoverz. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Bijbelse mi niaturen VARA: 10.20 Klass. gram. 10.45 Rotonde, gevar. progr 12.15 Licht lnstr. trio. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. en postdulvenber. 12.34 Tussen start en finish: sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA- varia. 13 20 Lichte gram v. d. Jeugd. 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Radio Jazzclub. 15.15 Streekuitz.15.35 Opera conc. In de pauze (pl.m. 15.53-16.13)Boekbesprk. 17.30 Actualiteiten. VARA: 19.30 Spiegel der Kunsten. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Zendtijd politieke par tijen. 20.30-21.40 De Bezetting, documen tair progr. VARA: 12.40 De opstanding, rv-spel. NTS: 22 50-22.55 Joum. 23.10-23.30 Prijsuitr. Gouden Roos te Montreux. DUITSE TELEV1SIEPROGR. 18.06 Programma-overzicht van de ko mende week. 18.10-19.15 Nieuws. (Re gionaal progr.: NDR. 18.15 Die Nord- schau, en: Voor de kinderen. WDR 18.30 Journaal. NDR. 19.00 Nieuws 18.03 Ac tualiteiten. WDR. 19.12 Nieuws. 19 15 Amusementsprogramma. 19.19 Zijn klein ste rol. 19.59 Programmaoverzicht) 20.00 Journaal en weeroverzicht 20.15 Parie- mentsoverzicht. 20.30 Wereldspiegel 21 00 Toneelstuk. 21.45 Journaal en weerover zicht. 22.05 TV-fihn. TWEEDE PROGRAMMA 18.40 Nws. 18.45 TV-spel. 19.15 Korte notities. 19.30 Nws. en act. 20.00 Inter view. 20.15 Muzik. klankb. 21.46 Klankb. 22.30 Nws. en sportber. 22.45 Overz. v. d. progr. v. d. komende week. 23.00 Sport bokswedstrijden. FRANS BELG. TELEV1SIEPROGR 18.30 Ber. 18.33 V. d. kinderen. 19.00 Engelse les. 19.30 Landbouwkron. 20.00 Journ. 20.30 Tragedie. 22 30 Eurovisie: Prijsuitr. van de wedstrijd om de Gouden Roos van Montreux. 22.50 Journaal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Gastprogr. 19.30 Act. 19.55 Weer- raatje. 20.00 Journ. 20.20 Musik der Welt ass muz 21.25 "Filmnws en nwe films. 22.30 Eurovisie: rep. v. d. prijsuitr. van de wedstrijd om de Gouden Roos van Montreux. 22.50 Journaal. pr kli ENGELAND. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Kron v. automobilisten. 12.30 Interviews. 12.55 Weerber. 81.00 Nws. KRO: 15.00 De .aatste der Mohikanen. TV-film. 15.25 Licht instrumentaal kwar tet 15.40 20 uur onder water, doc film. 15.50 Van onze sportredacteur. 16.15 Huis, thuis, wonen, progr over de mogelijkhe den ter verbetering van ons wonen 17.00- 17.45 V. d. kinderen 19.30 Nacht, een Poolse filmimpressie. DUITSE TELEVISIEPROGR 10.55 Quizprogr. 12.00-13.00 Act. 14.30 Engelse les. 14.45 V. d kinderen. 15.15 Bont progr. 15.45-16.40 Quizprogr. 16.45 Miester Ed als toernooipaard. 17.15 Mode show. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGRAMMA 17.30 Davis Cup: Duitsland-Spanje, eerste ronde. FRANS BELG. TELEVISIEPROGR. 16.30 TV-spel VLAAMS BELG TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. Jeugd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 15