OOSTERS BEZOEK AAN KEUKENHOF Gevaarlijk dammers Dodenherdenkingen in Haarlem en omgeving Mari Andriessen exposeert zijn werk in Den Haag Aöenda Haarlem TJ KOSTUUMS Meer huizen voor gemeentepersoneel Exclusieve geschenken! PETRI-,NTERUUR Noodverpleeghuis voor langdurig zieken Rohlingtoernooi voor scholieren BRIEVEN van lezers Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN HEMT GRENSWIJZIGING ROND HAARLEM Haarlemse rechtbank Delftse student zou verkeer sover tredin g niet hebben begaan Verwisselde verbalisant auto's? Beeldje Van de schilder H. F. Boot Voor het eerst in de openbaarheid VRIJDAG 3 MEI 1963 PAGINA 3 4 1 Voorlopig verslag van commissie van rapporteurs geen spreekuur Dp Woo Centrum: Herdenkingsbijeenkomst in de St.-Bavokerk aan de Groote Markt om 18.45 uur. Daarna Stille Tocht naar het monument aan de Dreef. Noord: Van 20.00 uur tot 20.02 uur twee minuten stilte bij het monu ment Jan Gijzenbrug. Daarna herdenkingsbijeenkomst. Alle Stille Tochten vertrekken om 19.25 uur. 's Middags om 12.15 uur herdenkingsbijeenkomst voor de jeugd bij het monument Jan Gijzenbrug. Oost: Om 19.10 uur vertrek Stille Tocht naar het monument aan de Dreef vanaf het Nagtzaamplein, die op de hoek van de Gedempte Oude Gracht en Grote Houtstraat zal aansluiten bij de Stille Tocht uit de Grote Kerk. West: Stille Tochten van Kamerlingh Onnesstraat (19.15 uur), Van Oosten de Bruynstraat (hoek Pijlslaan; 19.25 uur), Theemsplein (19.20 uur), Hasselaersplein (19.30 uur) en Oranjeplein (19.25 uur). Van 20.00 tot 20.02 uur twee minuten stilte bij het monu ment aan de Westergracht. Daarna herdenkingsbijeenkomst. Om 12.15 uur Jeugdherdenkings-bijeenkomst bij het monument aan de Westergracht. Spaarndam: 19.40 uur: Herdenkingsbijeenkomst op het Kerkplein. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur: ontsteken van het be vrijdingsvuur. Zandvoort: Om 19.00 uur herdenkingsbijeenkomst in gebouw „Mono- pole" aan het Stationsplein, vanwaar om 19.30 uur de Stille Tocht vertrekt naar het verzetsmonument in het Vijverpark. Heemstede: Wijdingssamenkomsten van 19.45 uur tot 20.30 uur in de r.-k. kerk aan de Heerenweg, de Ned. Hervormde kerk aan het Wil- helminaplein en de r.-k. kerk aan het Valkenburgerplein. Daarna om 20.50 uur Stille Tocht van Heemsteedse Dreef (bij de Zand- vaartkade) naar het verzetsmonument aan de Vrijheidsdreef. Bloemendaal: Herdenkingsbijeenkomst in het gebouw van Publieke Werken aan de Brouwerskolkweg in Overveen om 18.00 uur. Om 20.00 uur herdenking op de Erebegraafplaats aan de Zeeweg. In het Rembrandt-theater te Haarlem wordt op de avond van 4 mei een speciale jongerenbijeenkomst gehouden, die om half negen begint. Medewerking daaraan wordt verleend door Emmy Lopes Dias, voor dracht, en „Die Haerlemsche Musyckcamer". Vertoond wordt de Rus sische film „Soedjba Asjelowska" (Het lot van de mens). Vanaf morgenavond 18.00 zullen in Haarlem met het oog op de dodenherdenking, geen openbare vermakelijkheden plaats vinden. Evenmin zal muziek ten gehore worden gebracht in café's. Bovendien verzoeken de burgemeesters van de verschillende gemeenten de be volking de vlaggen half-stok te hangen. De winkeliers is gevraagd de buitenverlichting 's avonds uit te doen. o Kunstnijverheid o Verlichting Zijlweg 36-38 Haarlem Telefoon 18014—02500 Bromfiets-sternit Films Muziek Toneel Diversen Cabaret T entoonstellingen Barte 69.138.— Trevira Pantalons 39.75 59.75 Arrow Sportshirts Haarlem Tiener-shows CZjCDi/lfUC'Lt-y Donderdagmiddag bezocht de Oosterse prins Sadruddin Aga Khan, Hoge com missaris van de V.N. voor de vluchtelingen, de Keukenhof te Lisse. De gemeente heeft sinds jaar en dag moeilijkheden bij het huisvesten van haar personeel. Dat is niet zo bijzonder. Ook in de particuliere sector zullen er weinig onderne mingen zijn van soortgelijke omvang, die zich niet met dergelijk moei lijkheden geconfronteerd zien. De gemeente heeft echter de mogelijk heid om die moeilijkheden te redu- cer®n- Zij is immers belast met de verdeling van de beschikbare woon- ruimte. De thans verschenen nota van B. en W. over de huisvesting van gemeentepersoneel wekt echter sterk de indruk, dat het College bezig is misbruik te maken van de ver leende volmacht. Het gaat immers niet aan, dat de gemeente deze vol macht in die zin hanteert, dat zij vóór een verdere verdeling, eerst een zeker contingent voor zichzelf reser veert. Men kan er vrede mee hebben, Wanneer op beperkte schaal gereser veerd wordt ten behoeve van het ge meentepersoneel. Dat doet men ten slotte ook ten behoeve van het per soneel van in de stad gevestigde bedrijven. Men moet daar echter niet tij vergeten, dat de rijks- en provin ciale overheden ook reeds gezorgd hebben dat te hunnen bate een be paald contingent gereserveerd wordt. De gemeente gaat echter beslist te ver, wanneer zij zichzelf in een der mate bevoorrechte positie plaatst, dat andere categorieën woningbehoeven- den daardoor duidelijk te kort wordt gedaan. Zolang er te weinig woningen be schikbaar komen, dient de gemeente lijke overheid met zorg te waken dat de beschikbare woningen zo recht vaardig mogelijk verdeeld worden. Zij heeft de moeilijke taak het begrij pelijke wantrouwen van de bevol king ten aanzien van het huisves tingsbeleid zoveel mogelijk weg te nemen. De thans ingediende nota Werkt in dit opzicht averechts. De Woningzoekende ambtenaar wordt met zoveel zorgen en voordelen om ringd, dat de gewone woningzoe kende burger wel wantrouwen moet krijgen. Natuurlijk is het waar, dat met de huisvesting van ambtenaren ®an algemeen belang gediend wordt, maar of dit voor andere categorieën m beduidend mindere mate geldt, '.s nog de vraag. En zeker is het niet zo, dat dit algemene doel de wellicht deugdelijke, maar toch beslist on deugdzame middelen heiligt. (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 12839 HAARLEM, 3 mei B. en W. van Haarlem willen een aantal maatregelen nemen om gemeentepersoneel gemakke lijker aan een woning in Haarlem te helpen. In de raad is herhaaldelijk ge klaagd over de moeilijkheden om b.v. leerkrachten voor het ontlerwijs aan te trekken omdat men geen passende woonruimte heeft aan te bieden. Er is nu een permanente commissie van een aar tal diensthoofden en directeuren in het leven geroepen, die B. en W. ad viseert over de mogelijkheden tot ver betering van de huisvesting. Er zal een contact- en voorlichtingsambtenaar wor den aangetrokken die de ambtenaren behulpzaam zal zijn bij het verkrijgen van woonruimte. Bovendien willen B. en W. het percentage woningwetwonin gen, gereserveerd voor gemeenteperso neel, verhogen. Dit percentage zal ook gaan gelden voor huur- en koopwonin gen die door particuliere bouwers in de particuliere sector worden gebouwd. In de permanente adviescommissie van B. en W. hebben zitting de hoofd commissaris van politie, het hoofd van de afdeling onderwijs der gemeentese cretarie, het hoofd van de afdeling per soneelszaken ter secretarie, het hoofd van het bureau Huisvesting en drie ver tegenwoordigers der erkende ambtena- rcnorganisaties. De wethouder van Volks huisvesting treedt op als voorzitter en een ambtenaar van de afdeling open bare werken van de secretarie is se cretaris. DEN HAAG, 3 mei De Eerste Ka mer kan, over het algemeen, instemmen met het wetsontwerp tot wijziging van de grens tussen de gemeente Haarlem- merliede en Spaamwoude enerzijds en de gemeenten Amsterdam en Haarlem anderzijds. Dit blijkt uit het gisteravond verschenen voorlopig verslag van de Commissie van Rapporteurs uit de Eer ste Kamer over dit wetsontwerp. In het voorlopig verslag wordt het toegejuicht, dat wanneer het wets voorstel kracht van wet zal hebben ge kregen een groene zone tussen de opdringende stedelijke bebouwing van de gemeenten Amsterdam en Haarlem zal worden bestendigd. Vele leden van de commissie waren, zo blijkt uit het verslag, van oordeel dat het voorkomen van niet strikt nood zakelijke bebouwing van het oostelijk gedeelte van de „Zuiderpolder" op meer effectieve wijze zou kunnen worden na gestreefd door dit deel van de polder vooralsnog in het bezit te laten van de landelijke gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude en dit gedeelte niet bi] Haarlem te voegen. In het verslag wordt o.m. gesteld dat de ontwikkeling van het recreatiegebied van de „Mooie Nel" door de gemeenten Haarlem en Haarlemmerliede-Spaam- woude tot stand moet worden gebracht. De minister wordt gevraagd of hij be schikt over gegevens die er op wijzen dat een zodanige samenwerking in de toekomst verzekerd mag worden geacht. HAARLEM, 3 mei „U verkoopt schertspraat", merkte de Haarlemse of ficier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. gisteren op tegen de 49-jarige generaal van de koninklijke landmacht J. C. uit Den Haag, die als getuige optrad in een zaak tegen zijn 23-jarige zoon P. C., een student te Delft. De jongeman stond in hoger be roep terecht wegens een verkeersover treding op de Schipholweg in Haarlem mermeer, waar hij ondanks een mhaal- verbod met zijn Fiat 500 een file wa gens zou hebben ingehaald. Het myste rieuze van de zaak is, dat zowel ver dachte, diens vader en een 25-jarige studievriend uit Delft verklaren, dat hjj op het tijdstip 14 november circa 4 uur 's middags waarop een agent van politie uit Haarlemmermeer de verkeersovertreding in zijn proces ver baal dateerde, niet op de Schiphohveg is geweest. De jongeman zou behou dens voor een bezoek aan een voet balwedstrijd in Haarlem, enkele maan den geleden, nog nooit op de Schiphol weg zijn geweest. Die middag zou hjj bij zijn vriend in Rijswijk thee hebben zitten drinken. Mr. Y. Nijgh uit Den Haag, raads man, betwijfelde ten zeerste of de ver balisant wei goed gekeken had en of hij zich bij het noteren van het kente kennummer niet vergist had. De vader van verdachte was bij verschillende in stanties in Den Haag gaan informeren naar kentekennummers, die vee) leken op die van de auto van zijn zoon. Daar bij was hjj tot de ontdekking gekomen, dat de auto van de burgemeester van Naarden op een cijfer na hetzelfde ken tekennummer had. De burgemeester is in het bezit van een Fiat van iets groter formaat en was die middag in Haarlem geweest; omstreeks vier uur zou hij op de Schipholweg hebben gereden. De officier sprak tegenover de gene raal er zijn verwondering over uit, dat deze op eigen houtje naar kentekennum mers was gaan informeren. Dat de ge tuige na drie maanden nog precies wist hoe zijn zoon die middag had doorge bracht betwijfelde de officier. Hoewel het volgens mr. Nijgh zeer aannemelijk was, dat de verbalisant de auto van de burgemeester voor de wagen van de Hagenaar had gehouden, achtte de officier het tenlastegelegde bewezen. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, die de jongeman tot een geldboete van 25 gulden had veroor deeld. Uitspraak dinsdag 14 mei om half tien. (Advertentie) KLEVERPARKWEG 20 - HAARLEM meester van Heemstede houdt êa?V de Heemsteedse wethouder^ Th" Bekker dinsdag geen spreekuur Th' (Advertentie) etc. HAARLEM, 3 mei De gemeente Haarlem wil voor 1.160.000 een nood- verpleegtehuis voor langdurig zieken gaan bouwen aan de Boerhaavelaan in Schalkwijk B. Het noodverpleegtehuis zal 106 patiënten kunnen herbergen. De bedoeling is, dat dit tehuis zes tot acht jaar in gebruik zal blijven, dus tot op het moment dat het laatste particuliere verpleeghuis voor langdurig zieken zal zijn gebouwd. Een protestants verpleeg tehuis is in aanbouw aan de Jansstraat, terwijl de bouwplannen gereed zijn voor de katholieke Pius XII-stichting en het algemene verpleegtehuis van de Stich ting Vriendenhulp Bejaarden. Deze drie tehuizen samen zullen ongeveer 600 pa tiënten kunnen herbergen, waarmee aan de behoefte in Haarlem wel ongeveer zal zijn voldaan. Het protestantse tehuis is in aanbouw, maar er kunnen momenteel slechts 60 patiënten worden verpleegd. Het zal nog wel enkele jaren duren eer het gebouw gereed is. Voor de beide an dere tehuizen moet de rijksgoedkeuring nog worden verleend. Maar momenteel is de behoefte aan verpleegbedden voor langdurig zieken reeds dermate groot, dat de GGD vaak niet kan helpen waar feitelijk geholpen zou moeten worden. Daarom is de gemeente met de bestu ren van de drie stichtingen gaan pra ten en het resultaat is geweest, dat deze drie besturen samen een nieu we stichting zal gaan vormen die zich uitsluitend bezig zal houden met het beheer en de exploitatie van het nood-verpleegtehuis dat de gemeente zal bouwen. Wanneer de drie eigen gebou wen gereed zijn, zal het noodverpleeg huis eigendom van de gemeente blij ven. Om met spoed dit nood-verpleeg huis te kunnen bouwen, wil de gemeente het volgens een pre-fabricated systeem doen bouwen. Er wordt dan slechts een beperkt beroep op de arbeidsmarkt ge daan, zodat men verwacht eerder een rijksgoedkeuring te krijgen. HAARLEM, 3 mei De „Brom fietsclub Haarlem" organiseert op 5 mei een puzzle-sterrit. De organisato ren rekenen op een groot aantal deel nemers. De start is om tien uur bij de firma E. van der Veldt aan de Rus tenburgerlaan. Belangstellenden kun nen zich daar nog opgeven, zo nodig onder telefoonnummer 19876. VONDELKWARTIER De speel tuinvereniging „Het Vondelkwartier" houdt in het clubhuis aan de Vergier- deweg een tentoonstelling, welke don derdag 9 mei 's avonds om acht uur wordt geopend. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 3 mei Mr. J. F. M. Jansen, chef van de onderafdeling Beel dende Kunsten van het ministerie vf O. K. en W. heeft gisteravond in de kunstzaal „Nouvelles Images" aan het Westeinde in Den Haag een expositie geopend van kleinplastiek en portretten van de Haarlemse beeldhouwer Ma' Andriessen. De expositie bevat 29 nun- mers, waaronder het zeer recent beeldje van de schilder H. F. Boot, er in brons gegoten ontwerp van een grote:- beeld dat eerlang een plaats zal krij gen dicht bij het huis aan het Haa- iemse Klein Heiligland, waar Boot d - laatste tientallen jaren van zijn leve- heelt gewoond. Maar ook het eerst beeldje van Andriessen is er te zier De Zaaier, door hem gemaakt toen h een jongen van twaalf jaar was. Voordat mr. Jansen over de persoon en het werk van' Mari Andriessen te spreken kwam, hield hjj een van milde spot doortrokken bespiegeling over de twijfels die in verschillende gestalten het deel zijn zowel van de exposant, die na aarzeling met de tentoonstelling had ingestemd, als van hemzelf, die als ambtenaar na enige aarzeling was inge gaan op het verzoek tot opening van de expositie. Hij wilde vooral spreken ais liefhebber en bewonderaar van Andries- sens werk, maar ook als iemand die zich verwant voelt aan Andriessens ge voelswereld. „Mari Andriessen," aldus mr. Jan sen, „is een populair kunstenaar, zon der dat dit iets te zijnen nadele zegt. Hij is vooral door zijn grote opdrach ten. waaronder de verzetsbeelden, be kend geworden bij het volk. Bij wijze van verpozing maakte hij de soms speelse kleinplastiek tussen de grote opdrachten door: de Mozartbeeldjes, de statuettes, enige portretten en wat reli gieus werk. Wij zijn er blij om, dat u eindelijk naar Den Haag bent geko men" zei de heer Jansen. En hij ein digde zijn toespraak met als zijn over tuiging uit te spreken, dat ook de komende generaties gunstig zullen oorde len over het werk van Andriessen. die temidden van de huidige ongewisheden in de kunst rustig zijn eigen gang blijft gaan. De tentoonstelling duurt tot 2 juni. (Advertentie) (in de betere klasse) mr Zijlstraat 71 Haarlem CINEMA PALACE: West Side Story, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. Zaterdag 4 mei alleen 8.30 uur. FRANS HALS: La Ciociara, volw. 2 7 en 9.15 uur. Za. 4 mei gesloten. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.18 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: (2e week) Sodom en Gomorra, 14 Jr. Dagelijks 2 en 8 uur. Zaterdag 4 mei alleen 9 uur. LUXOR: (2e week)Mondo Cane, str. volw. 2. 7 en 9.15 uur. Zaterdag 4 mei 2 en 9.15 uur. Zondog: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: (2e week) Taras Bulba, 14 jr. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 4 mei 2 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: De goudrovers van Fort Benton, 14 jaar (vrij. t/m zo.). De trottoirs van Chicago, volw. (ma. t/m do.) 2.30, 7 en 9.15 uur. Za. 4 mei 2.30 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Hart tegen hart, volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 4 mei 2 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Spartacus, 14 jaar. Vrij., ma. en wo. 8 uur; Zondag 2 en 8 uur. Vrijdag 3 mei. Concertgebouw. 8 uur: Concert door Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk. M.m.v. Aatje Heynis, Annette de la Bije, May Oranje den Uyl en het N. Ph. O. Programma: „Orfeo" van Chr. W. Gluck. Zondag 5 mei. Teylers Museum. 2 uur: Bespeling van het 31-toons Fokker-orgel door Anton de Beer. Maandag 6 mei. Concertgebouw. 7.30 uur: Operettevoorstel ling „De Prins Student". Dinsdag 7 mei. Grote- of St. Bavo Kerk. 8 uur: concert door Leslie Spelman. Orgel- Donderdag 9 mei. Grote- of St. Bavo Kerk. 3 uur: Orgel concert door Piet Kee. Vrijdag 8 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Co- medie met „De Botteriken" van C. Goldoni. Regie: Georges Vitaly. In de hoofdrollen: Joan Remmelts, Mary Dresselhuys en Allard van der Scheer. Zondag 5 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Letterlievende Vereniging J. J. Cremer met „Gerrit Witse" Vrijdag 3 mei. Openlucht-Theater Bloemendaal: Mozaïek, voorstellende een pronkende pauw. Het theater is 's avonds geheel verlicht. Zaterdag 4 mei. Rembrandt Theater. 8.30 uur: Haarlemse Raad voor de jeugd. Jongerenbijeenkomst. Zondag 5 mei. Duinlustweg 36 (even voorbij „Kraantje Lek") 2 uur: Kon. Ned Natuurhist. Ver weidevogelexcursie met kans op kemphanen in de richting Spaarndam o.l.v. de heer J. Visser. Dinsdag 7 mei. Terrein bij Dreefzicht. 8 uur: Circus Boltini. Woensdag 8 mei. Terrein bij Dreefzicht. 2 en 8 uur: Circus Boltini. Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraadsvergadering. Donderdag 9 mei. Terrein bij Dreefzicht. 8 uur: Circus Boltini, De organist Leslie P. Spelman uit Red- lands, Californië. Hij zal dinsdag 7 mei een concert in de Grote of St. Bavo kerk geven. Hotel Bouwes, Zandvoort. 2 uur: Congres Makelaarsvereniging Haarlem en omstreken. Prof. dr. J. Polak spreekt over „Rondom nieuwe wetgeving op de makelaardij". Best. Brinkmann. 8 uur: A.W.W.N., dr. P. Glazema over „De Steencultus". „Adam en Eva". Raamvest 5. Iedere avond van 8 tot 2 uur. Cabaret van 9 tot 11 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van do 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dag. van 10—5 u. Zo. 1—5 uur. 10 april t/m 19 mei: avondopenstelling met kaars verlichting, bloemen, floodlight en oude muziek, 8.30—10.30 uur. Prentenkabinets schenking De Roos; tekeningen en aquarel len Herman Kruyder Teylers Museum: Schildert]en 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school. 16e t/m 19e eeuw Fos sielen. natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur In t Goede Uur, Nieuwe Kerkspleln Maand mei: Houtsneden van Cor Basart Museum „'t Huls van Looy" t/m 3 juni .Van vormende hand tot lopende band" Geopend dag. van 1017 uur Zo van 13— 17 uur Tot en met 3 juni. Keukenhof, Llsse. tot 15 mei openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Geopend van 8 uur v.m tot een half uur na zonsondergang. Kasteel Keuken hof, schilderijen, plafondschilderingen en kunstvoorwerpen. Vlsh&l. Tentoonstelling Keltische Kunst, bodemschatten uit Salzburg Geopend dag 10-5 uur, zo.- en feestdagen 1-5 uur. Iedere vrijdagavond 8-10 uur t.m 2 juni. Kunstcentrum „De Ark": Aquarellen en karakterpoppen van Johanna MüllerLim burg en Mary van Regteren AltenaKoning Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 158. Schilderijen en beeldhouwwerken van Bloemendaalse kunstenaars. Geopend van 105 uur. Zondags van 25 uur. Op Mari Andriessens tentoonstelling in „Nouvelles Images" te Den Haag is voor het eerst in de openbaarheid te zien dit beeldje van de schilder H. F. Boot. Het is een brons gegoten ontwerp van het beeld dat een plaats zal krijgen bij het huis in het Klein Heiligland, waar Boot een halve mensenleeftijd heeft gewoond. Kort na Boots dood heeft Mari Andries sen van het gemeentebestuur de op dracht tot het maken van dit beeld gekregen. Het ontwerp in brons geeft de figuur van Boot weer precies zoals men hem heeft gekend en van hem heeft gehouden als van een deel van Haarlems eigenheid. BLOEMENDAAL, 3 mei De school sportcommissie onder voorzitterschap van de heer Ch. E. de Bock is gereed gekomen met de voorbereidingen voor het jaarlijkse mr. F. P. Th. Rohling toernooi. Het toernooi omvat wedstrijden zwemmen en slagbal voor de leerlin gen van alle lagere scholen in de ge meente. De zwemwedstrijden worden za terdag 4 mei van 9 uur af gehouden in Stoop's bad. De slagbalwedstrijden zul len maandag 6 mei van 9 tot 12 uur (voor de meisjes) en van 2-5 uur (voor de jongens) worden gehouden op het gemeentelijke sportterrein aan de Don- kerelaan. De beide bekers, de mr. F. P. Th. Rohling- en de mr. H. B. Wildt Mey- boom wisselbekers, zullen omstreeks vijf uur, na afloop van de wedstrijden, wor den uitgereikt, evenals de bijbehorende medailles. De wedstrijden worden dit jaar voor de tiende keer gehouden. De beide oud wethouders. naar wie de bekers zijn ge noemd, zullen de prijzen persoonlijk uit reiken. STADSSCHOUWBURG. 8 uur: Maandag 6 mei. Roosendaals Rooms Toneel uit Roosendaal met „Van de brug af gezien" van A. Miller. Dinsdag 7 mei. De Parochiespelers uit Joure met „Van de brug af gezien", van A. Miller. Woensdag 8 mei. Gereformeerde Amateur-toneelgroep „Ge- ron". uit Schiedam met „Het verraad" van A. Salacrou. Donderdag 9 mei. Toneelgroep ..Elckerlyc" uit Geldermalsen met „De familie-reünie" van T. S. Eliot. Vrijdag 10 mei. K.L.M.-toneelgroep Schiphol uit Amstel veen met „Spot niet met spoken" van Noel Coward. Maandag 13 mei. Toneelgroep „Volksonderwijs" uit Deven ter met „Dertien aan tafel" van De Sauva- jon. Dinsdag 14 mei. De Verenigde Toneelverenigingen ADO DVS uit Den Haag met „Clèrambart" van Marcel Aimée. Woensdag 15 mei. Toneelgezelschap „V.Z.O.D." uit Drieber gen met „Het laatste bedrijf" van E. Wil liams. Donderdag 16 mei. Toneelgroep „Suthwolda" uit Zuidwolde met „Achter de horizon" van E. O'Neill. Vrijdag 17 mei. C.J.V. Spelgroep „Argus" uit Vlaardingen met „Hamlet" van Shakespeare. Zaterdag 18 mei. Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst met „De gecroonde leersse" van M. de Swaen. Zondag 19 mei. Stichting Toneelgroep „Maastricht '46" uit Maastricht met „De liefde der zeven poppen" van P. Gallico. Maandag 20 mei. Stichting Winschoter Liefdadigheids To neel uit Winschoten met „Een bruid in de morgen" van H. Claus. Dinsdag 21 mei. Toneelvereniging „Jan van Dommelen" uit Santpoort met „De harpe des levens" van E. O'Neill. Woensdag 22 mei. Haarlemse Toneel Club uit Haarlem met „Kom terug, kleine Sheba" van William Inge. cat 5 Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezers") betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit va» de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen ie ondertekening met naam en adres vereist, tenzij i* een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht va» deze regel af te wijken. W(j uitten hier onze verwondering dat nog nooit iets in Uw courant heeft ge staan van de organisator en presentator van diverse teenershows de heer J. Konings. Kwam hij niet met Anneke Grönloh het veld oprijden op 30 april j.L r.c.h. terrein en verdween weer. na het op treden van Anneke, nagewuifd door vele duizenden teeners!!! Doet dat niet denken aan iets? Zien wij hem niet dikwijls in de nabij heid van Anneke, zij het dan onopval lend voor het publiek. Was de teenshow in de Hildebrand niet eindeloos? Zijn de komende teenershows in het openluchttheater niet fantastisch? Wat zegt U van de boottocht 5 op 6 juli a.s.? Hulde aan andere couranten die in de pen klommen en stukken schreven en foto's plaatsten van onze idool Joop Konings. MEJ. V. BOOTS MEJ. L. MAKSURILLA MEJ. M. DE GRAAF MEJ. M. SERNé MEJ. T. WOLHOF MEJ. J. AARDEWIJN NASCHRIFT: 1. Het komt wel vaker voor, dat een krant tot dan toe geen aandacht blijkt te hebben besteed aan mensen van wie anderen vinden dat zij zulk een aan dacht wel zouden verdienen. Wanneer het echter diamanten echtparen betreft zullen wij zelden verstek laten gaan. 2. Als de door u genoemde persoon met Anneke Grönloh een sportveld komt oprijden en met hetzelfde meisje het zelfde sportveld verlaat, nagewuifd door duizenden teenagers, doet dat ons niet aan zó iets bijzonders denken dat wjj ons gedrongen voelen daarvan mededeling te doen in de krant. 3. Wij vermoeden dat de door u bedoel de show in „de Hildebrand" niet einde loos is geweest, want vanmorgen trof fen wij de zaal leeg aan. Overigens trekt u het evenement door van „teenshow" te spreken meer in de pedicure-sfeer dan ons gerechtvaardigd lijkt. 4. Van de komende tiener-shows in de open lucht kunnen wij niet meer zeggen dan dat wij hopen, dat het dan goed weer zal zijn. 5. De passage in uw (overigens letter lijk overgenomen) brief over het song festival in de Zoetestraat hebben wjj moeten laten vervallen, omdat zij be ledigend is jegens enige executanten. U gebruikte daarin het woordje ,cruw'. Men behoort dit echter zonder .w" te schrijven. Het is ontleend aan het Frans en betekent: rauw. onkies. Het Franse woord komt op zijn beurt van het Latijnse „crudus". De letterlijke betekenis daarvan is „ongaar". REDACTIE Advertentie) Het bewijs dat praktisch en charmant hee! I goed samen kunnen gaan vmdt U in de| regenmantelkollektie van tippits! Talrijke: hartveroverende modellen in modieuze j j voorjaarskleuren, maar allen gesneden uit; eerste kwaliteit edelkatoen! Water- en vuilj clafstotend. En dat is onmisbaar in ons re jachtig landje! KRUISWEG 72 HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3