Woningnood staatsvijand nummer één (IV) Arbeiders moeten actievere plaats in bouwproces krijgen Coöperatief aannemen van werkzaamheden zal hun positie verbeteren LANDBOUW KNELPUNT IN OVERLEG V.S. MET E.E.G. Delftse studenten houden van „Speculaas" Amerikanen op top Mount Everest Geslaagde beklimming - derde of vierde? I KOFFIE HAG Nieuwe ridder der „Scone Levensconste" prjese /berenroute N1? Joekelshow Reclame-luchtschip Spanje in Nijmegen Mgr. G. de Vet naar Rome herdenking oud illegaliteit Ongeveer een ton verduisterd Tarief besprekingen in Genève Kind verdronken Overheid moet bouwnijverheid stimuleren IN BLOEMENDAAL Anderhalf jaar geëist CPN-raadslid uit Finsterwoide wil geding tegen Staat Katholieken in V.S. De betere kleurenfilm j met de zekerheden Voorzitter N.C.A.B. MATROOS IN RIJN VERDRONKEN VRIJDAG 3 MEI 1963 PAGINA 7 coffeïnevrij Men schrijft ons uit aannemers kringen: In onze strijd tegen de woningnood verdient zeker ook de factor arbeid onze aandacht. Daarmede zijn wij op het spoor van een van de grote verliesbron- nen in de bouwnijverheid. Een nadere studie loont dan ook zeker de moeite. Het is bekend dat «leverancier" en „afnemer" van arbeid elkaar in deze industrie niaar moeilijk verstaan. Als hoofd oorzaken kunnen wij noemen: a. De „leverancier"oordeelt dat zijn aandeel in de opbrengst van het produkt arbeid) te gering is. b. De wet van Vraag en Aan bod laat zich niet op zij schuiven. Diverse situaties maken de sfeer rondom de „arbeid" in het bouwen nog onbehagelijker. Uurloon Werken in tarief Heel licht zijn die DRAKACEL matrassen MOOIERE KLEUREN SCHERPERE BEELDEN MÉÉR GESLAAGDE FOTO'S Een DRAKACEL matras geeft 'n oase van rustl ~*uwj* DEN HAAG, 3 mei (KNP) Mgr. de Vet, bisschop van Breda, gaat Van 16 tot 22 mei naar Rome. Daar vergadert de gemengde commissie van ©kenapostolaat en theologie ter voor- ©reiding van het nieuwe concilie-sche- ma> het zogenaamde 17. Het schema 17, handelend over kerk zal voor een deel bestaan uit oofdstukken, ontleend aan enkele der m oude schema's, voor een ander deel heel nieuwe hoofdstukken. Bij de oorbereidmg van deze laatste, is de vaüeC'. bet comité ter voorbereiding internationale congressen voor le- a's adviescollege opgetre- hit leken COTrdt^ bestaat voornamelijk BLO EMEND AAL, 3 mei De acht- ste herdenkingsavond van de oud-ille- Kaliteit, die hier gisteravond in het hervormd kerkgebouw werd gehouden, *yas slechts een korte en sobere plech tigheid. Mejuffrouw dr. M. E. Nolte, Wethouder en in deze gemeente voorzit ster van de commissie „Nationale Her denking", sprak de herdenkingsrede Oi t. Zij legde er de nadruk op, dat thans ttld is aangebroken het herdenken ai en te vervangen door bezinning. "Ais men liefde voor de medemens wil ronen en proberen elkaar te begrijpen, «an gezamenlijk worden getracht een «n ^,an goodwill over de aarde uit te spreiden, waarin ieder kan worden óp- genomen ongeacht ras, kleur of geloof", v voor de muzikale omlijsting zorgde ji|t rooms-katholieke kerkkoor uit Roemend aal onder leiding van Thijs jveyers en de organist Johan Timmer- ffion. Tot slot werden gemeenschappe- gezongen de coupletten een en twee Van het Wilhelmus. (Advertentie) Koffie HAG laat u dubbel genieten. De verkwikking, het genot van pure koffie. De veiligheid van koffie zonder coffeïne. Koffie HAG is coffeïnevrij, dus veilig voor hart en zenuwen, maag en bloedsomloop, lever en gal. Groot pak f 2.20 H AG-Verkoopkantoor - Postbus 619 - Haarlem DEN BOSCH, 2 mei De officier van justitie, mr. J. Dony, heeft van daag anderhalf jaar gevangenisstraf ge- eist tegen de 46-jarige voormalige direc- teur van het gewestelijk arbeidsbureau te Valkenswaard. Verdachte bekleedde talrijke functies in het maatschappelijke 1 leven van deze gemeente en was o.m. secretaris-penningmeester van de Ma- j ria kleuterschool en penningmeester van de Gezinszorg. Uit de kassen van deze beide instellingen had hij in de loop i van de jaren een bedrag verduisterd dat volgens de dagvaarding de hon- j derdduizend gulden dicht benaderd zou hebben. Een en ander is mogelijk ge- weest door de grondige slordigheid van i verdachte zelf ten opzichte van zijn ad- ministratie en een volkomen gebrek aan controle. Mede als gevolg daar- J van is het bedrag van de verduisterin- gen, dat door verdachte betwist wordt, niet nauwkeurig meer vast te stellen. Verdachte, die een gezin met drie kin- deren heeft, heeft het verduisterde geld geheel aan dat gezin besteed, zij het dat er wel op royale schaal uitgaven ge- daan en luxe artikelen gekocht werden. Verdachte, die tot voor kort een uit stekende reputatie genoot, was nog niet eerder veroordeeld. De officier van justitie zocht in zijn requisitoir naar de psychologische ach tergronden van deze verduisteringen. De raadsman, mr. Nijst uit Eindho ven, bestreed een deel van de tenlaste legging omdat de verduisteringen reeds vóór 1957 begonnen en dus strafrechte- i lijk verjaard zijn. Hij betoogde dat, gezien de situatie in deze administra- tie, niet ieder tekort een opzettelijke verduistering kan worden genoemd. Hij pleitte voor een ten dele voorwaarde lijke veroordeling. De rechtbank zal 17 mei vonnis wijzen. DEN HAAG, 3 mei Bij K.B. is aan D. M. A. Kruijen op zijn verzoek met ingang van 1 juni eervol ontslag verleend als burgemeester van Schin- nen en aan H. J. Knoppers als burge meester van Heteren, beiden met dank betuiging voor de goede en langdurige diensten door hen als zodanig bewezen. Jaarlijks komt in het befaamde keldertje van een Zuidlimburgse brouwerij in Wylré bij elkaar het „Illustere Gilde der Scone Levensconste". En ieder jaar maakt dit gezelschap, samengesteld uit vooraanstaande figuren uit juridische, medische, artistieke en bestuurlijke kringen een ridder in dit gilde bekend. Deze ridder krijgt van de leiding van dit gilde een cultuurprijs ter waarde van duizend gulden. Dat gebeurde donderclag jl. voor de elfde keer. Ridder in de orde der „Scone Levensconste" werd ir. C. Raedts, directeur der Oranje Nassaumijnen en cultuurpromotor, voorzitter o.a. van het Limburgse Symphonie-orkest, en van de Heerlense Schouwburg. Ir. Raedts (links) is voorts raadslid van Heerlen, lid van de Prov. Staten en zal straks lid zijn van de Eerste Kamer. iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiHiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii -Hot meest toegepaste loonsysteem, oe talen per werkuur zonder aan wacht te besteden aan de grootte van °e Prestatie, geeft paityen meestal wei- n'K voldoening en is niet bepaald ge. r"hikt om tot extra inspanningen te ko men. Het sterk progressief karakter *an onze loonbelasting animeert extra ■perken niet. De overheid heeft de Panningen systematisch verhoogd op arbeidsmarkt o.a. door (vooral goe- het Vakiieden te helpen bij emigratie; perken in Duitsland vooral niet in te»?e* te «taan en verder betere krach- hort» de houw af te schrikken door len Wnd vergunningenbeleid. O^er deze moeilijke omstandigheden v tie overheid de arbeid verkocht zien riw* e.®n vaste prijs per uur. Daarbij tiï *1 zij niet de „leverancier" de par- -al et de meeste kiezers) te verbie- ,meér te vragen. Zij verbiedt ech- moo* ''afnemer" met de nodige boete- maatregelen, op deze eis in te gaan. °Yerheid wast haar handen in on- hnl en ziet met belangstelling toe mpt „erancier, afnemer en inspecteur ar worstelen over „grijze" en Ioneneen spel dat steeds r ,en geraffineerder gespeeld dB „..worden. Een zeer onbevredigen- schnif3 dus- die af heel weinig ge- nmÜ 'f om °ns sneller van de wo ningnood af te helpen. wfa^f^ heter zijn de resultaten, den plfil tarief uitgegeven kon wor- gGrXfeebelon?nfSPreStatie heeft vorm van deze tarifiëring Goerfo t no«al wat bezwaren: gedetaniei^passinfe- eist een uitvoerige De uer! ,6 administratie, de eesoWvlal oyerheidsvergunnlng en grotf uitgaven. ten vergen Sogal Uiïiftl "nettarieefWerken lenen zich voor inD|enezIernafhran>av-,de arbeid blbft de afnemer en be^hoÜwt dP°Sitie t0'V' nmgproduktie" als een^wStT^lëT afnemer en niet hem aanSat d® De vindingrijkheid van de leveran cier van de arbeid wordt onvoldoende ingeschakeld. Hij is meer geïnteres seerd in een hoger tarief dan in een be tere produktie. Op de mogelijkheden van deze toon stelsels zijn wij wel zowat uitgeke ken. Willen wij in de strijd tegen de woningnood werkelijk successen boe ken, dan moeten wij met de factor „arbeid een heel andere weg op en de leveranciers daarvan een veel gro ter belang bij voordeliger produktie van woningen geven. Die kans is er, als wij de mogelijkheid openen tot het coöperatief aannemen van de ar- beidsposten van een werk. Dit moet arbeiders de kans geven, ge zamenlijk aan te nemen voor eigen ri sico en voordeel de verschillende werk zaamheden, die er in een bouw voor komen, zoals het grondwerk het be lasten het vlechten het betonstor- ten het metselwerk het stucadoor- werk enz. De leveranciers van de arbeid wor den dan ondernemers. Zij zuilen voor- AMSTERDAM, 3 mei Het com munistische gemeenteraadslid van Fin sterwoide, de heer H. Haken, over weegt een procedure te beginnen tegen de Staat der Nederlanden in verband met zjjn voorarrest dat, naar hij meent, „zonder enige gegronde reden heeft plaats gehad". Zoals bekend werd de heer Haken, die tevens lid is van de Eerste Kamer, enige weken geleden in voorarrest ge steld, tezamen met enige andere CPN- leden in verband met mogelijke mal versaties na de brand in het Volkshuis, het communistisch bolwerk in Finster woide. De heer Haken acht zijn „goede aaam en politieke integriteit, in het byzonder als volksvertegenwoordiger aangetast". Hij denkt een schadever goeding te eisen van tenminste vijftig duizend gulden. Advertentie «ONBERISPELIJK"..* Na het gronden pla muren met Alabastine en gaaf, egaal, „onberispelijk" is het eindresultaat! EKS Handig voor' Ii 1001 karweitjes a'-'J in Uw huis AlABMTMEHOLUIIlhl-'-l'EIO'ESriACHr 6 - AMSTERDAM. NEW YORK, 3 mei (AFP) Er zijn thans in de Verenigde Staten 43.851.538 roomskatholieken, bijna een miljoen meer dan in 1962 en 13.426.523 meer dan in 1953. Dit betekent een styging van 44,1 pet in tien jaar. (Advertentie) af een studie van hun werk maken; een vaste prijs moeten bieden en veel belangstelling krijgen voor betere werk methoden. Zij zullen zich moeten groe peren, plaatselijk of regionaal, en ei sen stellen aan hun collega's. Zij zul len hun werk (al of niet verdeeld over meerdere bouwprojecten) zo efficiënt mogelijk indelen en een eenvoudige ad ministratie opbouwen voor het uitbeta len van voorschotionen en de afreke ning van opgeleverd werk. van dit systeem zijn grote succes sen te verwachten ook voor onze wo ningbouw, maar het vereist hier en daar ook heel wat aanpassing: De overheid zal het optreden van de ze coöperaties op eenvoudige wijze mo gelijk moeten maken. De huidige ondernemers zullen steeds meer moeten omschakelen op zgn. „Ge- neral Contractors", die zioh speciaal toeleggen op de organisatie van het I bouwproces en de levering van produk- tiemiddelen en materialen. De werkne- mers hier zullen zich steeds meer be perken tot de kern van „Key-men" voor de bijzondere details van de bouw. Menige kleine ondernemer zal een in- teressantere baan met minder zorgen vinden als voorman van een coöpera tie. Zeker de invoering van arbeids- coöperaties is een belangrijke ingreep. Maar eist de schande van onze woning nood geen verstrekkende maatregelen? De arbeidsstand zal naar een beter niveau stijgen, waar hjj recht op heeft enonze maatschappij zal er niet slechter door worden. Deze gedachte verdient zeker nadere studie. (Advertentie) WASHINGTON, 3 mei (Reuter, ANP) De Verenigde Staten zullen weige ren een tarielovereenkomst met de Europese Economische Gemeenschap te aanvaarden die aan Amerikaanse landbouwprodukten geen toegang tot de gemeenschap verzekert, zo deelden ambtenaren gisteren mee. De regering- Kennedy heeft echter niet het voor nemen de voorgenomen onderhande lingen over de voorgestelde regelingen voor verlaging van invoerrechten tus sen beide partijen af te gelasten, zo werd hieraan toegevoegd. Deze onder handelingen zouden gevoerd worden in het kader van de Algemene Overeen komst voor Tarieven en Handel (G.A.T.T.). De ambtenaren gaven in grove trek ken de zienswijze van de regering weer, nadat er besprekingen waren gevoerd tussen president Kennedy en een delegatie van de Europese Com missie onder leiding van de vice- president Robert Marjolin en de voor zitter van de groep buitenlandse be trekkingen, Jean Rey. Welingelichte kringen deelden mee, dat beide partyen bijzondere aandacht schonker aan de ernstige Amerikaanse verontrusting over protectionistische tendenties van de agrarische politiek van de E.E.G. Ambtenaren verklaar den, dat de Verenigde Staten erop staan dat niet alleen industrieproduk- ten, maar ook agrarische produkten onder de onderhandelingen vallen. E.E.G.-kringen alhier zeiden, dat de Europese Commissie de raad van mi nisters verzocht heeft toe te stemmen in opneming van agrarische produkten in de voorgenomen regelingen voor verlaging van invoerechten. Verwacht wordt, dat de ministerraad dit vraag stuk zal behandelen als zyn besprekin gen volgende week dinsdag in Brussel beginnen. HAARLEM, 3 mei De bijna drie jarige Jan Hidding uit de Staalstraat is gisteren in een sloot langs de Bazel- iaan in Parkwijk gevallen. Om kwart voor elf was het jongetje nog door zijn moeder gezien. Een uur later vond zij ht a drijvende in de sloot. Op weg naar het Grote Gasthuis is het knaapje over leden. MUSSELKANAAL Gisteren is de tienjarige Jan Schepers te Vledderveen, bij het oversteken van de weg door een zandauto gegrepen. Het kind werd met zeer ernstige verwondingen overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Bij aankomst bleek het te zijn overleden. de hondsdolheid uit Neder land is verdwenen kan de heer Jan Bogaers in Tilburg met een gerust hart en zonder kans op ingrijpen van de wetsdienaren zijn plan uitwerken om in juni In Tilburg weer een nationale „joekelshow" te houden. In maart 1962 werd de eerste show voor deze straat-viervoe ters gehouden en vanwege het enor me succes de beestjes kwamen uit alle delen van het land kan dan ook een reprise met optimisme worden tegemoetgezien. De heer Bo gaers veronderstelt dat niet alleen de „gediplomeerde" rashond met aan toonbare bewijzen van een zuivere afstamming voor het grote publiek moet worden tentoongesteld doch dat ook de gewone straatjoekel die toch het troeteldier van velen is, ook eens een kans moet maken om in de pu blieke belangstelling te komen. De organisator verwacht dit jaar een nog grotere belangstelling dan de eerste keer en daarom wil hij voor de show de veilinghal in Tilburg voor een dag gebruiken. Evenals het vorig jaar zal ook de ze zomer het in 1944 in Ame rika gebouwde luchtschip, dat tegenwoordig voor reclamedoel einden dienst doet, weer boven Ne derland varen. In heel Europa zijn er thans nog slechts twee. Het lucht schip zal als thuishavens achtereen volgens Eelde, Teuge, Beek, Seppe en Hilversum gebruiken en wel in een totale periode van 1 mei tot 23 juni. Op iedere vlucht kan de twee kop pen tellende bemanning drie passa- iers meenemen. Deze ontvangen als lerhmering aan hun historische vlucht een luchtwaardigheidsbrevet. De tiende Jornadas Hispanicas, de Spaanse Dagen, worden dit jaar in Nijmegen gehouden, en wel op zaterdag 11 en zondag 12 mei. Het zal er dan Spaans toe gaan, onder auspiciën van het Spaans Genootschap te Nijmegen en de stu dentenvereniging La Cueva de Mon- tesinos en onder protectoraat van prins Bernhard. Het programma voor beide dagen mag er zijn. Het Spaanse universiteitstheater komt voor het eerst naar Nederland en brengt za- terdagmiddag in de stadsschouwburg ARNHEM, 1 mei De grote ver gissing, die aan het huidige bouwbeleid ten grondslag ligt, is dat men niet in ziet, dat de kracht van de bouwnijver heid niet ligt bij de overheid, maar bij het bedrijfsleven. Laat het over heidsbeleid erop gericht zijn de onder nemingen in staat te stellen hun func tie zo onbelemmerd mogelijk te ver vullen, en laat men niet door beper kende, maar door stimulerende maatre gelen bevorderen, dat daarbij prioriteit wordt verleend aan die sectoren, waar in de behoefte het grootst is. Dit zei de heer D. Versloot, voor zitter van de Nederlandse christelij ke aannemers- en bouwvakpatroons bond (N.C.A.B.) bij de opening van de algemene vergadering van deze organisatie, vanmorgen in Arnhem.... Wanneer vandaag steen en been wordt geklaagd over het nog steeds heersende woningtekort dan richt men ten onrechte verwijten aan het kabinet en de minister, die het laatst in functie zijn geweest, zo ging hij verder. De narigheid is al veel eer der begonnen, en ligt onder meer in het huurbeleid, zoals dat onder socia listisch bewind is gevoerd. Kunstma tig is daardoor een mentaliteit bevor derd, waarbij men wel bereid is voor secundaire levensbehoeften, zo als televisietoestellen, bromfietsen en auto's grote bedragen te betalen, maar waarbij men niet bereid is de reële huur op te brengen voor een primaire levensbehoefte, als een goe de woning is. De heer Versloot wijdde ook enige aandacht aan de samenwerking tussen de Christelijke Aannemers- en Bouw vakpatroonsbond en de Rooms-katholie- ke Aannemers- en Bouwvakpatroons bond. De besturen van beide organisa ties hebben in principe overeenstem ming bereikt over een coördinatie van het beleid, een combinatie van taken in te voeren en van gemeenschappelij ke technische hulpdiensten. Volgens de heer Versloot moet men dit zien als een eerste stap om te komen tot nieu were en betere organisatorische ver houdingen in het bouwbedrijf. het toneelstuk „El Acero de Madrid" van Lope de Vega en zondag „Otra vez al Diablo" van Alejandro Casona. Dan is er onder het vele andere weer de exclusieve dans- en muziekvoor- stelling onder de naam „Fiesta Gitana", met onder anderen de ver maarde gitarist José Motos en een keur van negen raszigenners met hun zang- en danskunst. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Mr. D. H. Okma, fid van Ge deputeerde Staten van Fries land, heeft in het „Badpavil joen de Pier" te Terhorne de „Friese merenroute" officieel ge opend als resultaat van nauwe sa» menwerking tussen de provincie en de A.N.W.B. Tevoren had de heer H. Rienstra, directeur wegenwaeht van de A.N.WA, gesproken over de per spectieven die deze route biedt voor de recreatie in Friesland. Hjj zei, dat de A.N.W.B. hiermee leiding wil ge ven aan de toerist, die niet gesteld is op massa-recreatie. Mr. Okma wees erop, dat de Frie se meren steeds meer een trekpleis ter vormen voor toeristische fijnproe vers, hetgeen ook wel blijkt uit het rapport „Recreatie en ruimtelijke or dening in het Friese merengebied". Daarin wordt geconcludeerd dat het vrij zeker is, dat het totale aantal vrije dagen dat door de recreatiezoe kenden aan de waterkant wordt door gebracht groter is dan het aantal re- creatiedagen op het water. Tenslotte memoreerde de heer Okma nog enige gegevens over de herkomst van de recreatie-zoekenden in het Friese wa tersportgebied. Van de van buiten Friesland afkomstige vakantiegan gers uit Nederland kwam blijkens in 1954 en 1960 gehouden tellingen 47 tot 49 procent uit de provincies Noord en Zuid-Holland. Wanneer de nieuw» rijkswegen door de polders gereed zul len zijn kunnen onze Hollandse gas ten uit Amsterdam en omgeving in minder dan een uur de Friese kust per auto bereiken, zo besloot de heer Okma. Het Delftsch Studenten Corps liet gisteren alvast een stukje „Speculaas"' proeven, toen burgemeester De Loor de eer ste paal had geslagen voor het open luchtpodium, waarop het corps zijn lustrumstuk laat opvoeren. „Specu laas" is de titel van deze musical, die 30 juni in première moet gaan. In het stuk worden niet alleen be grippen als mode en idool op de hak genomen, maar ook speculeren en gokken. Met een deel van „specule ren" en met „aas" van gokken heeft een Inventieve geest „Speculaas" ge maakt. Jan Blokker schreef de dialogen; de liedjes zijn in „aller-Emst van Altena" en vein Paul van Wely. Jack Bow laat zestig studenten (de heren uit Delft, de dames uit Utrecht) naar zijn pijpen dansen, terwijl Jules Croi- set voor de regie zorgt. De „Specu laas" wordt opgediend op een vijfde lig podium, dat voor het grootste deel in het water komt te staan, en tegen de achtergrond van het zeven tiende eeuwse Armamentarium, het wapenhuis van de Staten van Hol land en West-Friesland. Ook de tri bune, die duizend mensen plaats zal bieden, komt op pontons ir net water te staan. Gisteren kreeg het talrijke „eerste paal-publiek" een voorproefje van de musical: een studentikoos balletje a la West Side Story (zie foto). Het is allemaal begonnen om het 23ste lustrum van het Corps, waarvan de viering zich zal concentreren rond het feestterrein dat in en om het Armamentarium is ingericht. (Advertentie) KATMANDOE, 3 mei (Rtr)— Twee leden van de Amerikaanse expeditie, die bezig is met een beklimming van de Mount Everest, hebben woensdag de top van deze berg bereikt. Dit is me degedeeld in een radiobericht, dat gis teren op het basiskamp in de Nepalese hoofdstad Katmandoe is ontvangen. De top werd woensdag te een uur 's mid dags plaatselijke tijd bereikt. De Amerikanen hielden op 380 me ter beneden de top drie groepen ge reed, die de aanval op de top zou den wagen. Een van deze ploegen heeft dus haar doel bereikt. Het is de eerste maal, dat Amerikanen po gen de 8.880 meter hoge Mount Eve rest te beklimmen. Het is tevens de eerste maal dat de Mount Everest reeds zo vroeg in het jaar werd be klommen. De top werd echter reeds op 29 mei 1953, het eerste bereikt door de Nieuw- zeelander Sir Edmund Hillary en Sjerp» Tensing Norkay. Vier leden van een Zwitserse expe ditie bestegen de top in mei 1956. Een communisnsch-Chinese expeditie heeft verklaard dat zij het hoogste punt van de Mount Everest op 25 mei 1960 heeft bereikt. Dit geschiedde via de noorde lijke helling, die tot dan toe nog niet was beklommen. De eerste poging, om de top van de Himalaja te bereiken, werd in 1921 on dernomen. Elf personen zijn om het le ven gekomen, voordat Sir Edmund Hil lary in 1953 slaagde. De Mount Everest is de hoogste top in het Himalaja-geberte, dat zich van Noord-Indië, over geheel Nepal, tot Ti bet uitstrekt. WASHINGTON, (UPI) De Ameri kaanse president Kennedy heeft inmid dels hulde gebracht aan de Amerikaan se Himalaja-expeditie, die er in ge slaagd is de Mount Everest te beklim men. De president noemde het succes een „uitmuntende prestatie van menselijke volharding". Kennedy zwaaide eveneens lof toe aan de Britse en Zwitserse ex peditie, die al eerder de berg, die „het dak van de aarde" wordt genoemd, hebben bedwongen. (Advertentie) BONN, 3 mei De zestienjarig» Rini van der Pas uit Veghel is gisteren bij werkzaamheden aan dek in de Rijn gevallen en verdronken. De Jongen was matroos op het Nederlandse motorschip „Clemens" uit Nijmegen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7