(advertentie) Het Wad KOMMUNIST uit Moskou, dat de partijlijn voor de Sovjetunie formuleert, schreef in maart 1963 het volgende over Morele Herbewapening: „Onder de vele pogingen... om 'de Westerse beschaving van de aanval van het communisme te redden' is Morele Herbewapening wel de meest in het oog lopende. Zij heeft haar hoofdkwartieren in Europa, Azië en Amerika. Deze mensen beleggen ook conferenties in de landen van Latijns Amerika en organiseren thans zelfs Panafrikaanse conferenties... Morele Herbewapening wordt door haar voormannen voorgesteld als een kracht, die boven het kapitalisme en het communisme, uitgaat... Op een tijdstip waarop het moreel normbesef van de bourgeoisie bankroet is... verklaren de profeten van Morele Herbewapening: de wereld heeft een ideologie nodig, die in staat is het streven naar absolute maatstaven te bevredigen, een ideologie, die tot de harten van zowel ontwikkelde als onontwikkelde mensen weet te spreken. Zij leiden officieren, filosofen en filmregisseurs op...; zij reizen met hele expedities van 200, 300 of 400 personen, die met de modernste technische middelen zijn uitgerust, met filmprojectie-apparatuur, radiozenders en bibliotheken... Onlangs verspreidde Morele Herbewapening door middel van de grote dagbladen een oproep aan de communisten, dat dezen 'deel zouden nemen aan de gröotste revolutionaire onderneming aller tijden'. Deze mensen zeggen dat het probleem niet het communisme, noch het kapitalisme is, doch dat het er om gaat de menselijke natuur tot in haar wortels te veranderen. Zij blazen zich op vol trots en gaan zelfs zo ver dat zij de marxisten aansporen te veranderen en een ideologie aan te nemen die geldig is voor iedereen. Dit is waarachtig het sterkste staaltje van deze predikers van verzoening en vergiffenis." Aangezien de heer Chroesjtsjof en zijn volgelingen klaarblijkelijk trachten een verklaring te geven van de betekenis van Morele Herbewapening, is het noodzakelijk duidelijk te maken waar Morele Herbewapening VOOR en waar zij TEGEN is: Doordachte, nationale veiligheid. Een vrije pers. Communisten, fascisten, andere -isten of wie ook, die bereid zijn zelf te veranderen met het revolutionaire oogmerk de samenleving te veranderen. Een nieuwe verhouding met Duitsland. Een samenleving waarin niemand wordt achtergesteld op grond van huidskleur, ras, afkomst of opvoeding, waarin allen kans hebben op een vol en bevredigend leven. Vrede. Een revolutionaire verandering, maatschappelijk, economisch, nationaal en universeel, gebaseerd op persoonlijke verandering. Volledige en duurzame werkgelegenheid in een bedrijfsleven dat zich ten doel stelt in de behoeften van de mensheid te voorzien in plaats van de zakken van weinigen te spekken terwijl velen honger lijden. Christus' maatstaf van eerlijkheid, die inhoudt dat alles in het privé- of publieke leven het daglicht kan velen. Loon naar werken, maar ook werk naar loon. Christus' maatstaf van absolute reinheid. Huwelijken, duurzaam omdat zij gebaseerd zijn op een belofte voor goede en kwade dagen, die de echtgenoten en ook derden heilig zijn. Ware kunst voor toneel, film of televisie. Christus' maatstaf van onzelfzuchtigheid, hetgeen inhoudt een doel na te streven waaraan de gehele mensheid deel kan hebben - een nieuwe wereld tot stand te brengen, waar men sen regeren, die door God geregeerd worden. Christus' maatstaf van liefde, die het kwaad zowel geneest, als vergeeft. Waarheid. God, Christus als persoonlijke Vriend en Verlosser, een Kerk in vuur en vlam door de Heilige Geest. Sexueel perverse mensen op hoge posten, die potentiële spionnen in bescherming nemen. Degenen die journalisten onder druk zetten die de stem van hun geweten volgen. En journalisten die hun vrijheid misbruiken om nieuwsberichten over Morele Herbewapening en artikelen over haar toneelstukken en boeken te verdraaien of te weren. Communisme, fascisme en elk bekrompen en gevaarlijk -isme, dat God afschaft en in het atoomtijdperk rassen, klassen en mensen tegen elkaar ophitst. Een Nederland dat altijd vindt, dat het meer gelijk heeft dan zijn buurlanden en oude haatgevoelens levend houdt, die Europa onvermijdelijk in de richting van een oorlog drijven. Voormannen van maatschappij en staat die invloed en macht gebruiken om ons moreel bederf op te dringen: fanatici, die mensen aanvallen omdat ze weigeren op moreel gebied water in hun wijn te doen of te zwijgen, wanneer hooggeplaatsten het in hen gestelde vertrouwen beschamen. Pacifisme, dat oorlog onafwendbaar schijnt te maken. Invloedrijke personen die over vrede praten, maar omstandigheden scheppen die tot oorlog leiden. Geleerden en dwa zen die de mond vol hebben van vrede, maar die tegelijkertijd de mens leren als een beest te leven en hem zo ertoe veroordelen zelf als beest te leven, zijn medemens als beest té behandelen en de weg naar het slachthuis of de kooi af te leggen. De reactie die er naar streeft om iedereen te veranderen behalve zichzelf. Keiharde baatzucht van rechts, venijnige verbittering van links, die klassenstrijd, uit sluiting en wilde stakingen teweeg brengen en onvermijdelijk naar nationaal bankroet en oorlog leiden. Menselijke "eerlijkheid", die de tekortkomingen van anderen aan de grote klok hangt, eigen fouten verbergt, en mensen ertoe brengt een maximale beloning voor een minimale prestatie te eisen. Homosexuele en lesbische verhoudingen, pornografie, overspel en de leugen dat zonde geen zonde meer is wanneer genoeg mensen haar met plezier bedrijven. Het vuil in woord en daad, dat een volk berooft van hard werk en bekwaamheid, ën ertoe bijdraagt dat het zijn exportmarkten verliest Echtscheiding op grond van wederzijdse afspraak, volgens de wet of via een omweg. Regisseurs en recensenten die liederlijkheid gemaal noemen en diegenen uitrangeren die voor fatsoen, geloof en eer uitkomen. De menselijke zelfzucht die het "Ik" als nationale afgod verheerlijkt en ieder die niet hieraan mee doet als ouderwets en bekrompen doodverft. Menselijke "liefde", die er van uitgaat dat het kwaad in orde is, niet kan worden genezen, dat er daarom niets te vergeven valt en dat de mens het best in eigen kracht kan klaar spelen. Leugens, uitgedacht door gewetenloze lieden, onderschreven door "vooraanstaande" mensen en geslikt door dwazen, waardoor een volk de mogelijkheid tot morele en geeste lijke wedergeboorte wordt onthouden. Diegenen binnen of buiten de kerk, die theologie, wetenschap, positie en compromissen in het persoonlijk leven gebruiken om volken hun waarachtig geloof te ontnemen. Dit is één uit een reeks pagina's. Zoals al het wereldwijde werk van Morele Herbewapening worden zij financieel mogelijk gemaakt door duizenden die uit overtuiging geven en offeren Bijdragen kunnen worden gestort op gironr. 974, Nieuwsdienst Morele Herbewapening, Den Haag. Voor verdere oriëntering leze men: "Nieuw Wereldnieuws", tijdschrift geïllustreerd met prachtige kleurenfoto's foto's die het zoeklicht richten op de ideologische brandpunten van de wereld. nieuws over gebeurtenissen die beslissend zijn voor uw toekomst artikelen over een nieuwe wereld die aan het ontstaan is verschijnt vier maal per jaar. Losse nummers fl.-. A onnemen "MRA Nieuwsdienst Morele Herbewapening". Actueel veertiendaags blad dat het wereldgebeuren belicht vanuit het gezichtspunt van de wereldwijde strijd der ideeën, losse nummers f 0.20. Abonnement i<*.du "Frank Buchmans Geheim" door Peter Howard. Een fascinerend en uitdagend portret vaneen van de meest besproken mannen van onze tijd (Uitgave A. W. Sijthoff, prijs f 5.90. Verkrijgbaar bij de oe a Deze publicaties en verdere inlichtingen verkrijgbaar bij Nieuwsdienst Morele Herbewapening, Amaliastraat 10, Den Haag MORELE HERBEWAPENING EN CHROESJTSJOF VOOR TEGEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 20