CONTACT Operette „Schwarzwaldmadel" dinsdagavond voor KRO-TV ONGEKENDE EXTRA VEILIGHEID kneynsmv Filmfestival van Cannes The Birds", een tegenvaller van Alfred Chris Markers ,,Le joli mai een belangrijke film CALABUIG" OP T.V.-SCHERM LUISTEREN NAAR: KIJKEN NAAR: Vliegfeest AVRO gaat niet door EXAMENS 's Levensblije filmkomedie van Luis Berlanga Wereldnieuws Zaterdag Maandag Zondag Zaterdag Zondag Maandag Efficiency-onderzoek KRO begonnen bij Vanavond Zondag Hamlet uit Kasteel Elseneur op TV? Reikwijdte DUITSE T.V.-zender te Wesel VOOR UW AUTO 55 Bouwbureau Twents- Gelderse Industrie Jordaans kabinet zou ontslagen zijn Buitenland H Buitenland ZATERDAG 11 MEI 1963 PACTNA Verontrustend Groots B IO KOSMA uit Zwitserland - voor uw huid! het „natuur'lijke geheim van jeugd en schoonheid (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 mei Het vliegfeest, dat de AVRO ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan 1 juni in Hilversum zou houden gaat niet door. Dit besluit heeft de AVRO genomen naar aanleiding van een brief waarin minister Visser meedeelt geen medewerking te zullen verlenen aan een deel van het door de AVRO geprojecteerde programma. Nu een belangrijk deel van het aangekon digde vliegfeest moet wegvallen, aldus het commentaar van de AVRO, heeft het houden van een vliegfeest voor het pu bliek geen zin meer. Voor het vliegfeest had de AVRO de minister van Defensie gevraagd het Hun- ter-stuntteam „Whiskey Four een Fok ker SX14 van de Koninklijke Lucht macht en een helikopter van de Marine Luchtvaart Dienst beschikbaar te stellen. In een brief, waarin de bewindsman de AVRO van zijn besluit op de hoogte stelt, deelt hij mee, dat hij (in het kader van de bestaande regelingen) geen be zwaar heeft tegen het eveneens gevraag de inzetten van een F 27 „Troopship" voor het maken -an parachutesprongen door leden van de Eerste Nederlandse Parachutisten Club. Evenmin heeft de minister bezwaar tegen medewerking van de Luchtmachtkapel. Het motief voor de weigering een stuntteam, een Fokker S14 en een helikopter beschik baar te stellen is het feit, dat de AVRO een particuliere vereniging is. Minister Visser acht het onjuist deze luchtvaart- tuigen voor een particulier vliegfeest in te zetten, omdat hier het geld van de gehele gemeenschap mee gemoeid is, het geld van de belastingbetalers. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM. 11 mei De KRO heeft aan het Raadgevend Bureau voor bedrijfsorganisatie ir. K. H. van Gmne- ken opdracht gegeven tot het uitbren gen van een advies over de nadere uitwerking van taken der verschillende bedrijfsonderdelen van de KRO. Bo- vendien zullen ook de bestaandeproce- dures en regelingen in de organisatori sche sector worden bestudeerd en ge ïnventariseerd. Het onderzoek zal zich in de eerste plaats richten op een bestudering van de bestaande organisatiestructuur om dan eventueel te resulteren in voorstel len binnen het kader van de structuur wijzigingen, waartoe de KRO al enige tijd geleden heeft besloten. Een eerste stap in deze richting was reeds de benoeming van mr. W. Wagenaar tot adjunct-directeur van de radio en de heer J. Castelijns tot adjunct-directeur van de televisie. Het ..Bureau van Ginneken" krugt de noodzakelijke gegevens om tot een alzijdige beoordeling te komen door documentatie, die van de zijde van de KRO zelf wordt verschaft, maar vooral door het houden van gesprekken met medewerkers en door waarnemingen ter plaatse. klLVERSUM, 11 mei In het AVRQ-televisie-programma om half acht een nieuwe aflevering in de serie „Luipaard op schoot". Na journaal, weeroverzicht, een uitzending van de politieke partijen en de rubriek Tele- vizier, volgt om tien over half negen het amusementsprogramma Sterren en Streken, dat ditmaal afkomstig is uit het Kurhaus in Scheveningen. Een nieuwe aflevering van De Verdedigers kan men vanaf tien uur zien. Na het tweede NTS-journaal om elf uur op nieuw een verslag van de Ronde van Nederland. HILVERSUM, 12 mei Het zondag- avondprogramma omvat naast het weekoverzicht van de journaaldienst en de rubriek „Sport in Beeld" onder meer om negen uur de cabaretrubriek van Wim lbo, getiteld „Mens durf te leven", een optreden van de Franse zangeres Pia Colombo en haar man Maurice F anon (9.50 uur) een gesprek van Helen van Zijl met de schilder Carel Willink (10.20 uur) en een repor tage van de vierde etappe van de Ronde van Nederland om tien voor elf. KOPENHAGEN, 10 mei Er bestaan vergevorderde plannen ter gelegenheid van de vierhonderdste geboortedag van William Shakespeare een televisie-uit zending annex filmopname te organi seren tegen de door Shakespeare des tijds gedachte achtergrond van het kasteel van Elseneur. De Deense VW is geestdriftig voor het plan. Zij ziet daarin een mogelijk heid het jaarlijkse Hamlet-festival in dit kasteel te doen herleven. De vroegere Hamlet-opvoeringen werden op de binnenplaats van het kasteel in scène gezet, hetgeen keer op keer leidde tot afzeggingen door slechte weersgesteldheid. ft* s ut Lotte Ledl die de rol vertolkt van Thérèse in de operette „Schwarzwald madel", die de K.R.O. dinsdag op het scherm zal brengen. HILVERSUM, 11 mei D' KRO-tv zal dinsdag 14 mei wederom een groots gemonteerde operette uitzenden. Nadat op 26 februari „Die Kaiserin" op het scherm kwam. zal men nu kunnen ge nieten van „Schwarzwaldmadel", een co-produktie van de Westdeutscher Rundfunk en de Osterreichischer Fern- sehen. „Het meisje uit het Zwarte 1. oud" is een operette van August Neidhart. Componist Léon Jessel heeft de muziek geschreven voor dit 2'/« uur durende melodieuze zangspel. Hoezeer deze operette aanspreekt, moge blijken uit het feit dat het stuk drie maal als film is uitgebracht. De belangrijkste rollen worden vertolkt door Willy Reichert als de niet meer zo jeugdige „Domkapellmeister" Blasius Römer, Margitta Scherr als zijn niet onknappe dienstmeisje Barbele Bert For- tell als de romantische docent aan de universiteit van Wenen, Hans von Rit- tau, aan wie Barbele haar hart ver pand heeft, en Lotte Ledl als het meisje Thérèse, dat onvermoeid blijft pogen haar oude minnaar Hans terug te win nen. Medewerking wordt voorts verleend door het Keuls Radio-orkest, het Phil- harmonisch Koor van Keulen en het ballet van de Weense Staatsopera. Ter inleiding van deze operette heeft Fred Bredschneyder een vraaggesprek met Fritz Eckhardt, die de tekstbewerking voor televisie verzorgde. DEN HAAG, 11 mei De staats secretaris van O, K en W, mr Y. Scholten, heeft aan de Tweede Kamer nadere inlichtingen verstrekt over de reikwijdte van de televisiezender te Wesel (West-Duitsland)die in de loop van 1964 jn gebruik zal worden ge nomen. Volgens aan de PTT verschafte tech nische gegevens zal in een zone tot 56 km rond de zender, d.w.z. tot en met Zutphen, Arnhem en Nijmegen, regelmatig een zeer goede ontvangst mogelijk zijn. In een zone, gelegen tussen 56 en 78 km, d.w.z. tot en met Oldenzaal, Barneveld, 's Hertogen bosch en Sittard, zal door velen regel matig een aanvaardbaar beeld kunnen worden ontvangen. In een zone, ge legen tussen 87 tot 126 km, d.w.z. tot en met Hogeveen, Lelystad. Hilver sum. Woerden, Breda en Maastricht, zal de kwaliteit van het te ontvangen beeld sterk afhankelijk zijn van de atmosferische omstandigheden. Voor kijkers, die extra antennevoorzieningen treffen, mag voor 50 percent van de tijd een goede ontvangst worden ver wacht. In de zone, gelegen tussen 126 en 200 km. d.w.z. de rest van het land met uitzondering van de Waddeneilan den en een gedeelte van Zeeland, zal voor kijkers, die ook de genoemde extra-voorzieningen hebben getroffen, voor 20 percent van de tijd een goede ontvangst mogelijk zijn. Daarnaast zal het sporadisch kunnen voorkomen, dat kijkers, die dergelijke voorzieningen niet wensen te treffen, gedeelten van het programma van de zender Wesel kunnen opvangen. (Advertentie) Algerije Premier Ben Bella zal, aan het hoofd van een regeringsdele gatie, op 18 mei naar Addis Abeba vertrekken, ter bijwoning van de daar te houden topconferentie van Afrikaan se landen. Op de heenreis zal hü, op uitnodiging van president Nasser, _twee a drie dagen in C; "airo verbh'iven. (Rtr.) ongeëvenaarde anti-slip en duurzaamheid V83 wordt zonder prijsverhoging geleverd AMSTERDAM, 11 mei Vrije Uni versiteit kand. Ned. C. van Hoogen en H. de Boer, Delfzijl, kand. Klass. taai en letterkunde: C. Leenheer, Dordrecht, Kand psychol. de dames T. Datema, Groningen, J. v.d. Burg, Groningen en E. Niessen, Amsterdam. AMSTERDAM, 11 mei Universi teit kand. pedag. mej. N. van Mourik Broekman, Amsterdam, doet. econ. R. v. d. Berg, Amsterdam; kand. wis- en natuurwetensch. P, Heemskerk cn H. Verhoog, Amsterdam,, M.O.-A natuur- en scheik. J. Wientjes, Z.O. Beemster. NIJMEGEN, 11 mei Kath. Univer siteit: M.O.-A Pedagogiek: mej. M. Dijk stra, Breda. M.O.-B Pedag.: mej. A. Be- duwe, Nijmegen en de heer A. Lam, Dieren. ROTTERDAM, 9 mei Kandidaats economische wetenschappen: de heren G. J. Rietman, Enschede, J. de Jong, Rotterdam en J. Rodenburg, Zoetermeer; doctoraal economische wetenschappen: W. Klaver, Den Haag. (Advertentie) Opening Met bijzondere vreugde berichten wij dat aan de Ginnekenweg 40, te Breda, per 11 mei 1963 is gevestigd boekhandel Scène uit Hitchcocks „The Birds". (Van een medewerker) BUSSUM, 11 mei „Calabuig", de levensblije filmkomedie van de Spaanse regisseur Luis G. Bevlanga, die in 1956 op het Filmvestival van Venetië door het Internationale Katholieke Film- bureau (OCIC) werd onderscheiden met de „Grand Prix" wordt maandag avond door de KRO-televisie op het scherm gebracht. Calabuig is de naam van een geïso leerd liggend Spaans vissersdorpje waarheen een groot atoomgeleerde de wijk neemt, die een wereld ontvluchten wil, waar men alle wetenschap en ver nuft mobiliseert tot vernietiging. Men weet er van geen slechte mensen en zo wordt hij onder de naam Jorge in de gemeenschap opgenomen. Daar leert hij de eenvoudige genoegens en de pure vreugden van het menszijn kennen: Maar het kostbaarste, dat hij ervaart, is de ware, oprechte vriendschap van de mensen, ondanks hun tekortkomin gen Zijn kennis van raketten en vuur werk wordt hem echter noodlottig. Als het dorpje de jaarlijkse wedstrijd tegen een naburig stadje met een daverend stuk vuurwerk glansrijk wint komt er een foto van de maker in de krant, die zijn identiteit verraadt. De regering stuurt een vloot van oorlogsschepen om hem terug te halen. De bewoners van Calabuig mobiliseren hun belachelijke verdedigingsmiddelen: oude geweren, speren, stokken en messen. Maar de professor neemt vrijwillig afscheid in de wetenschap, dat hem geen andere keus overblijft. De wijze, waarop Berlanga dit ver haal in een mitrailleurvuur van knappe details en vondsten voor de camera heeft gebracht, is overrompelend en meeslepend. Bijna zonder inzinking wervelt het gebeuren voort. Uit dui zend kleinigheden construeert hij tal rijke episodes, die hij rusteloos voort stuwt naar het weemoedige einde. Met grote meesterschap en artistiek gevoel voegt hij deze stukjes aaneen, speelt hij met prachtig gevonden en met be tekenis geladen beelden, laat hij zijn spelers niet acteren, maar leven en weet hij de veelvuldige dialogen in de vaart van zijn beeldwisselingen op te vangen. In de vorm van een komedie onthult hij ontwapenend-charmant de tragiek van het mensdom in onze tijd, dat zijn kennis en energie alleen aanwendt tot zelfvernietiging. Aan het slot is men zich dan ook bewust, dat achter deze beelden een diep heimwee leeft naar het verloren paradijs. CANNES, 11 mei —Het zestiende film festival is hier begonnen met de ver toning van de film „The Birds", een studie in terreur van Alfred Hitchcock, eens de meester van de thriller, die de laatste tijd zijn films van een grote re dosis realisme voorziet. Zijn nieuwe film speelt in een plaats je bjj San Francisco waar plotseling de vogels in opstand komen en de ge meenschap bedreigen, zich verenigen en massa-aanvallen organiseren Gedurende het eerste half uur toont hij ons een weinig originele comedie, er is geen dreiging, en als na een half uur een meisje door een meeuw wordt aan gevallen is dat slechts een incident. Pas na een vol uur doen de vogels de eerste massale aanval op een huis, hetgeen wil zeggen dat Hitchcock een uur lang een liefdesverhaal aan het vertellen is geweest. Als de toeschouwer toch In spanning is over wat de vogels zullen «aan doen, is dat niet aan de opbouw van de film door de regisseur te danken maar eenvoudig aan het feit dat we via de uitvoerige publiciteit voorbereid zijn op wat we kunnen verwachten en dat is dus niet een kwaliteit van Hitchcock de filmaker maar van Hitchcock de re clameman. De moraal van de film is volgens Hitchcock, „als de mens de na tuur niet goed behandelt, zal de natuur zich tegen hem keren", hij heeft twee uren nodig om dit in een onlogisch ver haal te vertellen. Beginneling Nico Papatakis heeft het gegeven van zijn film „De afgronden" (Les abysses) gezocht in een bekend geval dat aan het begin van de dertiger jaren gebeurde en inspiratie gaf aan auteurs als Cocteau en Gide voor ro mans en waar Genet zijn toneelstuk „De meiden" op inspireerde. Twee dienstboden zijn reeds jaren in dienst bij een familie wier boerderij in verval is door gebrek aan geld. De twee zus ters, die aan elkaar gehecht zijn zodat ze geen seconde buiten elkaar kunnen, zijn reeds drie jaar niet betaald en oefe nen uit wraak een terreur uit op de fa milie. Aangezien een verkoop van dé boerderij dreigt waardoor de meiden zonder emplooi zullen komen, trachten zij de verkoop tegen te gaan door het verval van het huis te bewerkstelligen en kopers af te schrikken. Het eindigt met de moord van de twee zusters op de meesteres en haar dochter. „De afgronden" is een verontrus tende film omdat het een doorsnede geeft van anarchie in een bourgeois- huishouden, van rebellie in een bur gerlijke familie. De zusters worden schrikgodinnen die welbewust te gronde willen richten. Haar daden zijn destructief en van de aanvang af is de onafwendbaarheid van het noodlot aanwezig. Hitchcock heeft in ..The birds" het klamme gevoel van fatum trachten te bereiken en is er niet in geslaagd ondanks al zijn fi'm- meesterschap, Nico Papatakis treft in ,,De afgronden" in iedere scène de juiste toon, weet steeds met zijn ca mera-instelling de juiste sfeer te ka rakteriseren. Een werkelijk grootse film werd ook reeds vertoond. Naast, maar in het ka der van het festival, wordt door de bond van Franse kunstcritici een manifesta tie georganiseerd waarin films van be lang zijn opgenomen die om de een of andere reden door de festivalkeuzecom- missie over het hoofd werden gezien. De eerste film in de serie is Chris Mar kers „Le joli mai", opnamen die in de maand mei van 1962 in Parijs werden gemaakt. De film valt onder het hoofd stuk Cinema Verité, maar men kan het de maker ternauwernood kwalijk nemen. Marker, die in „Description d'un com bat" soms nare opmerkingen plaatste, die niets met zijn verhaal te maken hadden, heeft zich in „Le joli mai" als een ingetogen cineast gemanifes teerd, ingetogen in alles, behalve de tijd: de film duurt twee en een half uur en hoewel hij interessant genoeg is, is dit toch te lang. Een knappe monta ge die de aandacht vasthoudt, een ca mera die steeds het juiste detail weet te vangen. Deze film van Marker is belangrijk. Hij is bovendien intelligen ter dan Reichenbachs „Parijs is ook van mij" of Rouchs „Verhaal van een zomer", die zich op hetzelfde vlak en in dezelfde stad bewegen. Frankrijk Volgens het Franse cen trum voor wetenschappelijk onderzoek heeft Frankrijk een tekort aan krach ten op het gebied van het wetenschap pelijk onderzoek, hetgeen tussen nu en 1970 een ernstige weerslag zal kunnen hebben op hoger onderwijs, industrie en economie. In 1964 zijn minstens 800 nieuwe krachten nodig buiten de 4.130, waarover het land thans de beschikking heeft (Rtr.) VS Op het proefterrein Wallops Island in de staat Virginia, hebben Australische geleerden donderdag, mei oehulp van een Amerikaanse Aerobee- raket, met succes een capsule met in strumenten tot op een hoogte van 200 km he' luchtruim ingeschoten, voor hel verrichten van metingen op het gebied van radiogolven in de ionosfeer (Rtr). NIJMEGEN, 9 mei Doctoraal so ciale wetenschappen', mej. M. H. C. J. Aldenhuysen, Boekei en heer J. H. A. van der List, Delft. GRONINGEN, 9 mei Kandidaats pedagogiek D. G. A. Meerman, Amster dam. Kandidaat psychologie: de heren J. J. Hemmel, Assen, Y. R. Wielinga, Zaltbommel en R. J. Saan, Groningen. AMSTERDAM, 9 mei (G.U.) Kan didaats klassieke letteren mej. M. G. Grosfeld. Amsterdam. Doctoraal Frans de heer H. H. L. Courdron, Amsterdam. Kandidaats Frans mevr. O. M. Noor- dam-Cannegieter, Amsterdam. UTRECHT, 9 mei Kandidaats rech ten: mej. E. S. M. Zeegers, Utrecht, de heren J. E. Fesevur, Den Haag, J. Ërenninkmeijer, Lichtenvoorde. Doctor aal niet-westerse sociologie: de heer G. G. van Reers, Utrecht. DELFT, 10 mei Vliegtuigbouwk. ing.M. T. Bello (Aerdenhout), W. G. de Boer. met lof (Den Dolder), D. J. van den Hoek (Den Haag), H. B. H. Ramakers (Leiden), J. T. van Vliet (Hillegom). LEIDEN, 10 mei Doet. rechten: mevr. A. E. Schmid-Colmjon (Brussel), doet. vrije studierichting rechten: mej. C. A. Speekenbrink (Den Haag). (Van onze correspondent) HENGELO, 10 mei Gistermiddag heeft minister Van Aartsen na de op richtingsvergadering van het Bouwbu reau voor de Twents-Gelderse Industrie N.V. op het Deppenbroek in Enschede de eerste spade in de grond gestoken voor de bouw van het eerste complex van 36 flatwoningen. In Almelo zullen voor rekening van het nieuwe bouwbe drijf 75 flatwoningen worden gebouwd. LONDEN, 10 mei (Rtr) Cairo maakt melding van een beric uit Beiroet, als zou koning van Jordanië besloten hebben het Ka net van Hoessein Ben Nasser te o slaan en Samir Rifai te belasten tn de vorming van een nieuwe regering' Rifai is al tweemaal eerder Vrern[eS geweest, de laatste keer van 27 maa tot 20 april j.l. toen hij aftrad een nederlaag in het parlement. d dag daarop vormde Hoessein D. Nasser, een oom van koning Hoesseu r een nieuwe regering. (Advertentie) HILVERSUM I, 402 m. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Pianospel: lichte muz. 18 50 Voor de kleuters. '9.00 Nws. 19.10 Verkiezingsuitz. 19.20 Act. 19.32 Ronde v. Nederland 1963. 19.40 De Oelewappers, licht progr. 20.00 Radio-kamerork. en zangsol.: Pop. klass. muz. 21.00 Tiere lantijnen: gevar. progr. 22.00 Licht instr. ensemble. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nieuwe klass. gramm. pl. met com mentaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 18.00 Nws en commentaar. 18.20 Verkiezings- progr. 18.30 Promenade-ork. en sol. 19.00 Art. Staalkaart. VPRO: 19.30 Schotland tussen schemeruur en middernacht, lez. 19.45 Grammofoonmuz. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Disco- Festival. 21.15 Soc. comm. 21.30 Muziek- memoires. 22.15 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hoe later op de avond..., cabaret. 23.10 Danstnuz. met zang. 23.40 Klass. gramm. muz, 23.55-24:00 Nws. OKiEAepggKEi. 13.00 Nws. 13.10 Vragenbeantwoording. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken voor de tuin. 14 30 Mod. en klass. muz. 16.15 Kink beeld 17.00 V. d jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en jóurn. 18.45 Lichte ork. muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Gods dienstig progr. 20.25 Liefdadigheidsoproep. 20.30 Hoorspel. 21.00 Klankbeeld. 22.00 Nws. 22.10 Muzik. klankbeeld. 22.50 Epi- loog. 23.00 Nws. 23.02-23.45 Kamermuz. ENGELAND, BBC Light Programme 1500 en 247 m.: 12.00 Verz progr. 13.32 Amus. muz. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Lichte muz. 15.00 Filmkron. 16.00 De top twenty en de beste nieuwe gram. 17.00 Reisrep. 18.00 Liedjes. 18.32 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Ouderwetse dans muziek. 20.31 Godsdienstige samenzang. 21.00 Popul. gram 22.00 Lichte ork muz. 23.00 Zuid-Amerikaanse muz. 23.30 Ge var, niuz. 23.50 Avondgebeden en gewijde ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18 00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Par lementair overz. 19.00 Amus. muz. 19.30 Gevar. muz. progr. 20.30 Hoorsp 22.00 Nws. 22.10 Boekbespreking. 22.45 Avond gebeden 22.58 Weerber. 23.00 Nws. 23.02- 23.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.: 18.00 Gevar. muz. 18.32 Schotse gevar. muz. 19.00 Nws en journ. 19.18 Sportjourn. 19.31 Orkestconc. 20 30 Nws en sport. 20.40 Lichte muz. 21.10 Gev muz. 22.31 Latijns-Amerikaanse muz. 23.15 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.: 19.00 Nws. 19.30 Koormuz. 20.00 Amus. progr 21.45 Nws. 22.10 Klass. muz. 22.35 Gevat. muz. 24.00 Nws. 0.10 Gevar muz. 1.00 Dans- muz 2.00 Weerber.*, en gevar. muz. FRANKRIJK III. 280 en 235 m.: 21.10 Nws. 21.16 Hoorsp. 23.40 Kamermuz. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m.18.00 Nws. 18.03 Koorz. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Amus. muz. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 Soldaten- koren. 22.10 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. Nws 2300Gevarieerde muz 2330 Viool- BRUSSEL. 484 m.: 19.00 Vioolrecital. 19.30 Nws 20.00 Hoorsp. 21.00 Chansons. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevarieerde muz. 23.30 Viool recital. 23.55 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Mod. en klass. muz. 13.00 Nws. 13.10 Dperafragmenten. 14.45 Klass. muz. 15.30 Klass. muz 16.30 Dansmuz. 18.15 Klass muz. 18.40 Liede ren 19.00 Nws. 20.00 Lichte muz. 21.45 Nws 2215 Gevar. muz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Gevar. muz 24.00 Nws. 0.15 Klass. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.12.00 Nws 12 10 Ork. conc.: Lichte en klass. muz. 15.50 Philippine, operette, 17 45 Or kestconc. 19.35 Hedendaagse muz. 20.lo Hoorsp. 21.30 Hedendaagse Franse muz. 23.00 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Opera en Bel Canto conc. 15.30 Sport progr. 18.00 Nws. 18.03 Pianorecital. 18.30 Godsd. uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Amus. progr. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 23.55-24.00-24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m: 12.18 Chansons. 13 00 Nws. 17.00 Nws. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnieuws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7 35 Sportuitsl van zaterdag. 7.45 radio krant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. ziekem 9.3o Waterst. 9.40 V d vrouw 10.10 Grain 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Klavecimbel-recitaloude H;35 Morgen wordt Wilma 90 jaar, klankbeeld. 12 05 Lichte gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw 12.33 Gram., event, act. 12.40 Triptiek: ber. v. d. vakantie. 1300 Nws. 1315 Licht instr ens 1345 Koorzang, liedies van de zee (gr). 1405 School:.- radio .1430 Mod. gram 15.40 ..Vocaal ens. 16.00 Bijbel-overd. 16.30 Mod. Ka- mermuz 1700 V... d kleu.ters 1715 V d.. jeugd 1730 Gram „174.0 Beursber. 174o Gram 1750.. Regeringsuitz Wetgev.ende: en uitvoerende macht in Suriname door dr. C. Nagtegaal. HILVERSUM II 298 m .VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijd lied. 7.23 Klaarwakker: gram, rep. meded. en comm. (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Lichte gram 9.00 Ochtendgymn. v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram. VPRO: 10.00 Mijn spe len is leren - mijn eren is spelen, muzik. lezing. VARA: 10.20 Lichte gram. 11.05 Voordr. 11.20 Metropole ork. (herb. van zaterdagmiddag jl). 12.00 Klass. piano muziek (gr.). 12.30 Meded, t.b.v. land- en tuinb 12.33 V. h. platteland. 1238 Orgel spel. 13 00 Nws. 13.15 V. d middenstand. 13.20 Instr. licht sext. 13.45 Wikken en wegen uitz. over consumentenbei 14.00 Klass.' gram. 14.35 De zaak Winston, hoorspel. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Ita liaans erïs. en zangsol.lichte muziek. 17.50 Militair comm. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Cricketreportage. 12.10 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13 00 Nws. 13.10 Gevar muz, met comm. 13.40 School radio. 15.00 Cricketrep. 15.30 Hoorspel. 16 30 Progr. v. oudere luisteraars. 17-00 V. d. jeugd 17.55 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m.12.00 Pop. gram. 12.31 Ge var muz. 13 30 Nws. 13.35 Cricketuitsl. 13.45 V. d. kinderen. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Dansmuz. 15.31 Muz. bij het werk. 1615 The Dales, dagb. 16.31 Uitsl races. 16.32 Gram. v. d. jeugd. 17.00 Gevar. muz. 17.31 Gevar. progr. NDR-WDR. 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13 00 Nws. 13.15 Amus. muz. i6.00 Pop. klass, muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. FRANKRIJK Hl, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Klass. muz. 14.300 Gew. muz. 15 00 Gevar. muz. 16.00 Gram BRUSSEL, 324 m.: 12.00 Nws 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Land- bouwkron. 12.42 Lichte muz. 12.5u Beurs berichten. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Lieder--- 17.45 Franse les. BRUSSEL, 484 m.: 12.30 Act. en ge varieerd progr. 14.18 Operettefragm. 16.08 Klass. muz 17.00 Nws 17.15 Belg- muziek. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Oude gram. 8.25 Inl. Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV9.30 Nws. en water- stadnen. 9145 Geestelijke liederen (gr.) CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Gere formeerde Kerkdienst. NCRV11.30 Gees telijke liederen. 12.00 Omr. ork.gewijde muz. KRO: 12.15 Lichte ork. muz. (gr.). 12.25 De Springplank. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nws. 13.05 Harten 5: Vakantie-aktie voor langdurig zieken. 13.10 De stemvork: bel-canto-progr. 13.45 De kerk in Zuid-Afrika, lezing. 14.00 V. d. d. kinderen. 14.30 Moderne muz. 15.00 De vliegende Hollander - De toekomst van Schiphol, lezing. 15.10 Omroepkamer- koor. 15.25. Muzikale aspecten, muzik le zing. 15.55 De hand aan de ploeg, lezing. 16.00 Sportrubriek. 16.30 De zingende Kerk KRO: 17.00 Nederlands Hervormde Kerk dienst. 18.00 Het Geladen Schip. 18.30 De kerk aan het werk: akt. van het kerkelijk erf. 18.40 Hang het nog van ons af? gesprekken. NCRV: '9.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang: Geestelijke^ lie deren. 19.30 Gesprekken over de Heidel- berger, lezing. KRO: 19.45 Nws 20.00 Onderste Boven, hoorspel. 21.00 Klass. kamermuz. 21.30 Wissewassen... licht programma. 21.50 Kinderkoren en licht instr. ensemble. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avond gebed. 22.50 Volksmuz. met comm. 23.20 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 8.00 Nws postduivenber. en soc. strijdlied. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Weer of geen weer weer, gevar. progr 9.45 Geeste lijk leven, toespraak. 10.00 Strijkork.oude muz. 10 25 Woorden van werkelijkheid: gedichten van deze tijd. 10.40 Zondagmor gen zonder zorgen: lichte gram. AVRO: 12 00 Platenmatinee. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing 13.17 Me dedelingen of gram. 13.20 Knipperlicht, progr. voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Amus. muz. 14.40 Hou je aan je woord, literair quizpro gram.. 15.40 Interland hockeywedstrijd Ne derland—België. 16.20 Dixielandork 16.40 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuisl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Neder landse Hervormde kerkdienst. IKOR: 19.00 Kinderdienst. 19.30 De Open Deur. AVRO: 20.00-Nws. 20.05 Operettefragm. 21.00 Spanning in de ruimte, hoorspel. 21.35 Licht ork. en zangsol. 22.00 Mod. pianomuz, (gr.). 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuitsl. 2e kl. voetbal. 23.00 Met de Franse slag. 23.25 Klass. en mod. muz. (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. AVRO: 19.30 Luipaard op schoot. TV- film NTS: 20.00 Journ. en tveeroverz. 20.20 Verkiezingsprogr AVRO: 20.30 Tele- vizier. 20.40 Sterren en streken, gevar. programma. 22.00 De Verdedigers. TV- film. NTS: 22.55 Journ. 23.00-23.10 Extra Sport In BeeldRonde van Nederland, filmverslag. DUITSE TELEVIS1EPROGR. (Regionaal programma: WDK: 14.00 Weekjourn 18.30 Hier und Heute, journ. NDR: 18.30 Sprong uit de wolken. 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.10 Nordschau WDR: 19.12 Nws. 19.15 Sie schreiben mit: slag zinnen van de eeuw NDR: 19.59 Progr.- overzicht20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Die Sonntagrichter, ticht progr. 21.45 Journ. en weeroverz. Daarna: Het woord voor de zondag. 22.15 Verlobung mit dem Tod, speelf. 23.26 Overzicht van de progr. van de komende week TWEEDE PROGRAMMA 18.40 Nws. 18.45 Voordracht 19.15 Tips voor automobilisten. 19.30 Nws en Act. 20.00 Sein bester Freund, speelf. 21.35 Reportages uit Duitsland 22.20 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPKOGR. 18 30 Berichten. 18.33 Le Fils du Cir que, feuilleton. 19.00 Records La Volon- té 19.30 De wereld van de dieren. 20.00 Nws 20 30 Les trois (anciers du Bengale, film. 22.00 Prototype 63. wedstrijdprogr. 22.45 Nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPKOGR. 19.00 Volksdansen. 19.30 Act. 19.55 Sport. 20.00 Nws. 20.20 Margie, TV-feuiUeton. 20.45 Ontspanningsprogr 21.40 Qulzprogr. 22.20 Nws. 22.30-23.15 Eurovisie Genève: Europese'kampioenschappen judo. Extra feport in beeld: Filmversl. v. <i- Ronde van Nederland. DUITSE TELEVISIEPROGR. 1100 Protest campingmissie in Ita lië. 11.30 Weekjourn. 12.00 intern, borrel uurtje. 12.50 Overz. v. d. progi. v. cl. lopende week. 13.15 Keg. weekjourn 14.30 Engelse les. 14.45 Engelse les. 14.45 Film v d jeugd 15.15 Interlandwedstr. tafel tennis Duitsland—China te München. 16.00 Derde Rijk. doe 17 00 Twis< und gute Laune. amus. progr 18.00 Rep. v. d reporters van de Windrose. 18.30 Sport journ 19.50 Sportber. 20.00 Journ en weeroverz. 20.15 Die AbrecJnung. TV-spei. 22.30 Journ. en weeroverz. DUITSE TELEVISIEPKOGR TWEEDE PROGRAMMA 18.«i Wereldkamp Moto-Cross te Biel- stein 18.50 Sportnws 19.00 Rep over moederdag 19.30 Nws., act. en sportreP- 20.00 Vater sein dagegen sehr comedie 21.45 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISjEPKOGK. 15.00-18.00 Le dimanche en Pantuufles, gevar progr 19.30 Défi, .euilleton 20 00 Journ 20 40 C'est arrivé Sunrise, film. 21.30 Sportulz. 22.15 Progr uit Cannes. 22.45 Jazzmuz. 23.15 Journaal. VLAAMS-BELG, I'ELEV LSiEPKüGK. 11 00-11 40 H. Mis tn de Sulpiciuskerk te Dieet. 15.00 Landbouwkron. 15.30 Euro visie Den Haag Intern Badmintontoer- nooi. 16.00 Panorama, de week in beeia- 16.30 Eurovisie Den Haag: Intern Baa- mintontoernooi (verv.) 17.00-17 20 d. kleuters. 18.40 De windmolen, avon turenfilm v d Jeugd. 20.00 Nws 20.-V Lieben Sie Show? TV-süow. 21.20 bport- programma. 21.50 Close-up van Geoige Mellèes. 22.35 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in beeld. VPRO: 20.30 Progr. over het Schotse eilandje Iona. 20.45 Iets voor niets. 20.50 Gesprek aan de schrijftafel. 21.00 Mens durf te leven, eanaret NTS: 21.50 Franse chansons. VPRO: 22.20 Ate- 22.45 Journ 22.50-23.00 DUITSE TELEVISIEPROGR 16.30 Prot. campingmissie tn [tfl!er 17 00 Zien is kennen. 17.20 rips vo consumenten. 17.35 Stille wateren: d „a. leven rond de bosvijver 18.00 Der s fer. feuilleton. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR- 14.15-15.30 Schooltelevisie. 12.55 Weerbericht, lierbezoek. NTS: 12.10 Kritieken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 12