K.L.M-toneelgroep Schiphol met Spot niet met spoken Het eerste lachertje werd een succes KIJK Koffie KREME R Frans van der Ruit werd snelste in Beverwijk RROUWELS - NEON PROVIMI-EIEREN 2 voor 1 Aóemda voor Haarlem om NATIONAAL LANDJUWEEL KANUNNIK AUSTIN Expogé op Erebegraafplaats PARTIJ ECONOMISCH APPÈL OPENBARE VERGADERING Haarlem IN KLUIS ZAT f 10.000 BRIEVEN KIJKEN KOST NIETS! j deze TESTLABEL geeft U zekerheid. Deken Amsterdam ED KIMMAN Co Landjuweel Dodenherdenking van lezers Vier scholen - toernooi in Heemstede 0 ATAX-TAXI Inbraak in Haarlem Schoorsteenklachten? ZATERDAG 11 MEI 1963 PAGINA 2 HAARLEM, 11 mei Het eerste lachertje hebben we gehad. We hadden er behoefte aan. Na vier probleemavonden en op de vooravond van een vrij weekeinde wil je wel wat lichtere kost. Die is ons gisteravond in de stads schouwburg opgediend door de KLM-toneelgroep „Schiphol", de Amsterdamse winnaar van de voorronde van het Landjuweel. Deze groep heeft ons een paar uur allerplezierigst bezig gehou den met het blijspel „Spot niet met spoken", geschreven door Noel Coward en vertaald door Gerard Rekers. De KLM-ers trof fen een volle zaal. Het bestuur van de Rederijkerskamer „Alber- dingk Thijm" trad als gastheer op. Zeer vele donateurs van de Kamer vulden met de talrijke supporters van de KLM de zaal. Ze zullen geen spijt van hun avond hebben gehad. stoutenbeek Kransl egging bij monument in Bloem endaal Koninginneweg 6 - Haarlem Tel. 14752 - 14024 Eorét in Ccbouw kijken. O £1 DAGBLAD COBOilW (Het vakdagblad voor de bouwwereld) c/eauiïrc&e, Heen- jvzttfen "magi ruremesi N.V. Films Toneel Cabaret T entoonstellingen 1.2.3.4.5 E.H.B.O.-wedistrijd iim Heemstede Ere wie ere toekomt Waarom zou U nu niet eens komen kijken als U toch van de zomer wilt gaan kamperen. Nu zijn alia tenten en kampeerartikelen volop aanwezig en wij hebben de tijd om eens rustig met U te praten en advies te geven. U bent dan verzekerd van een fantastische vakantie en mocht het U niet schik ken nu reeds te kopen, dan reser veren wij graag voor U! Zo'n ser vice geeft alleen Schouten de Jong, de speciaalzaak met de 30-jarige ervaring. IVARMOESSIRAAÏ 21 - TEL. 10845 Apotheken en dokters diensten Heemstede Aerdenhout N.V. „DE STEENWERF" Burgerlijke Sltand Haarlem We kregen dit keer te maken met een groep die kennelijk haar eigen kracht kent. Het stuk van Coward is een kolfje naar de hand van amateurs. Het is geen goedkoop gevalletje, het heeft genoeg voetangels en klemmen om zelfs de beste amateurs te doen struikelen en, wat het belangrijkste is, het heeft niveau. Een lachstuk is al tijd een dankbaar stuk. Het moet al heel gek lopen, wil het publiek niet rea geren. Als het een beetje handig ge speeld wordt, heb Je de zaal zonder veel moeite mee. Maar behalve dankbaar werk is een blijspel ook heel gevaar lijk. De ervaring heeft geleerd, hoe amateurs maar al te gemakkelijk den ken, dat een blijspel wel even gauw (Advertentie) ZOEKT U EEN GOEDE GORDIJNSTOF Verschillende gordijnstof fen en ook vast tapijt en matrassen zijn bij Stou- tenbeek Woninginricthing onderscheiden met de Testlabel. Dat betekent, dat deze artikelen zijn beoordeeld op kwaliteit, kleurecht heid. binding en slijtweer- stand. Zij zijn beslist beter dan de andere soorten in de zelfde prijsklasse. Kies daarom rustig uit de enorme sortering van Stoutenbeek Woningin richting want „Een test- label artikel is een veilig adikel". WONINGINRICHTING BEVERWIJK 250 MODELKAMERS BLOEMENDAAL, 11 mei Vrijdag avond had de jaarlijkse kranslegging plaats bij het monument, dat in Bloe- mendaal dorp achter het kerkgebouw van de Hervormde gemeente is opge richt ,,ter herinnering aan de ingeze tenen van de gemeente Bloemendaal om gekomen ten gevolge van de tweede we reldoorlog 19391945". Er werden bij deze korte plechtigheid, zoals gewoon lijk, geen toespraken gehouden. Wel werden na de krans- en bloemlegging enige ogenblikken stilte in acht geno men. gemaakt is. Als de mensen maar lachen, is het succes verzekerd. Een blijspel is lang niet zo moeilijk zo heet het als een ernstig stuk. In het laat ste komt het op een sterke typering aan, in het eerste geval is het een kwestie van woorden en wat uitgekook te gebaren. Dit misverstand heeft er al herhaaldelijk toe geleid, dat een blij spel niet heeft gekregen, wat het waard is. Dat een regisseur er niet alles heeft uitgehaald. Dat verwijt nu kan men de regis seur van gisterenavond, Jacques van den Bogaard, moeilijk maken. Hij heeft op knappe wijze met zijn men sen gespeeld. Hij heeft oog gehad voor de details en wat het belangrijk ste is: hij heeft met zorg vermeden de humor te chargeren. Het hele stuk heeft hij in een gezellige sfeer ge houden. Bovendien heeft hij gezorgd voor een enorm tempo, waardoor het verhaal er gesmeerd uitkwam. Dat verhaal draait om een succes vol schrijver, die terwille van wat ge gevens voor een nieuw boek een spi ritistische séance in zijn huis laat hou den. De spiritiste, die daartoe op be zoek komt, heeft niet over succes te klagen. De séance heeft echter voor de man een macaber gevolg. Zijn eerste gestorven vrouw verschijnt op mysterieuze wijze op het toneel. Hij alleen ziet haar en kan met haar con verseren. Voor de anderen, met name voor zijn tweede vrouw, is dat een ramp. Het gezelschap valt van de ene in de andere krankzinnige situatie. De ellende wordt nog groter, wanneer de tweede vrouw bij een ongeval, veroor zaakt door de geest van de tweede, om het leven is gekomen. Wanneer de spi ritiste probeert de geest van de eer ste vrouw te doen verdwijnen, begaat zij een vergissing en roept zij juist de geest van de tweede vrouw op. Krank zinniger kan het niet: de man krijgt met zijn twee vrouwen te maken. Zij geven tenslotte weer ,,de geest", maar voor het zover is, heeft het wereldje van gewone stervelingen helemaal op zijn kop gestaan. Voorwerpen zweven door de lucht, een harnas komt tot le ven, kortom het onmogelijke wordt mo gelijk. Een kostelijk stuk dus, dat de „K.L.M." binnen een uitstekend décor op de planken zette. Bij vorige bespre kingen hebben wij opgemerkt, hoe ge makkelijk bij amateurs bijrolletjes als een noodzakelijk kwaad worden ver waarloosd. Gisterenavond zagen wij het tegendeel. Marian van Tongeren speelde het dienstmeisje volkomen gaaf en liet zien, dat ook zij een functie te vervullen had. Voor de overigen ook veel lof. Met name had Jopie van de Beek groot succes met haar spiritiste en leverde Ané Hekkelman een zeer verdienstelijke prestatie als de bekla genswaardige echtgenoot. Jammer was het, dat op enkele cri- tieke ogenblikken de zaak niet helemaal klopte. Het falen van de grammofoon was evident. Of hoorde dat bij het mys terie? In ieder geval, wij hebben ple zier aan de voorstelling beleefd. Na af loop zal er in de studio van „Alber- dingk Thijm" nog lang over gepraat zijn. Daar werden de K.L.M.'ers ont vangen. W. H. BEVERWIJK, 11 mei Een wieler koers voor nieuwelingen, die vrijdag avond in afwachting van de aankomst der deelnemers aan de Ronde van Ne derland in het uitbreidingsplan Meere- stein in Beverwijk werd gehouden, is op overtuigende wijze gewonnen door de jonge Amsterdammer Frans v. d. Ruit. Er was niemand die hem in zijn zegerush kon stuiten. Door de activiteiten van de Haar lemmer Rinus Stevens en zijn hoofd stedelijke makker Frans v. d. Ruit werd het aanvankelijk 61 man sterke §eloton al spoedig uiteengeslagen, lechts vijftien renners konden zich in deze temposlag op het voorplan hand haven en zij reden de rest van het „veld" op een ronde achterstand. Voor een ordelijk koersverloop werden alle ..gedubbelden" uit de strijd genomen. Van die vijftien aanvoerders bleven Van der Ruit en Stevens met Peter Slotemaker (Beverwijk). Chris Plus (Haarlem), Piet de Wit (Wormer), Rob Troost (Zaandam) en Gé v. d. Winden (Beverwijk) de toon aangeven. Zij kre gen echter geen kans op een beslissende ontsnapping. Vooral streekfavoriet Jan van Rijn was zeer actief met het dich ten van de bressen. Toen Van der Ruit, die eerder in de strijd een vluchtpoging door een val verijdeld zag worden, in de slotfase nogmaals in het offensief ging en zijn concurrenten verzuimden met kracht de tegenaanval ter hand te nemen, was er geen houden meer aan. Onbedreigd snelde de slanke Amster dammer tenslotte als triomfator door de finish. De uitslag luidt: 1 F. v. d. Ruit, Am sterdam, de -60 km. in 1 uur 25 min. 18 sec., 2 T. Blom Haarlem, die netjes de sprint van het peloton won, 3 J. de Goede, Beverwijk, 4 R. Stevens, Haar- HEEMSTEDE, 11 mei In het vier scholen-voetbaltoemooi om de St. Jozef-cup zijn de kansen van de St. Jozefschool door de laatste resul taten niet weinig gestegen. De jon gens van de Herenweg wonnen zelf met 4-0 vein de Bennebroekse St. Franciscusschool, terwijl de grote concurrent Jacobaschool met 1-0 ver slagen werd door de St. Aloysius- school. Met drie punten voorsprong en nog twee matches te spelen kan de St. Jozefschool de eindoverwinning in dit toernooi bijna niet meer ont gaan. Het treffen op het HBC-terrein tussen de Jacobaschool en St. Aloysianen had een spannend verloop. Aangevuurd door een flinke schare getrouwen trok Jacoba keer op keer op de Aloysius- veste af, maar de goed gerichte kogels stuitten af op paal en lat. Midden in de tweede helft viel het enige en beslissen de doelpunt. Bij een snelle uitval door het midden boekte een invaller van de Aloysiusschool met een fraai doelpunt succes en dat betekende tevens de zege. In de wedstrijd tussen de St. Jozefschool en St. Franciscusschool ble ken de Heemsteedse knapen in uit stekende vorm te zijn. De Bennebroek se keeper verrichtte enkele schitterende reddingen, maar hij kon uiteindelijk niet voorkomen dat de „vijandelijke" aanvallers hem viermaal, waarvan één strafschop, lieten vissen. Het toernooi zal waarschijnlijk woensdag 29 mei worden besloten, waarbij de vier elftal len op één middag twee wedstrijden zullen spelen. De stand luidt: 1 St. Jozefschool 4-7, 2 Jacobaschool 4 - 4, 3 St. Aloysius school 4 - 4, 4 St.Franciscusschool 4-1. (Advertentie) Advertentie) lem, 5 J. Serpenti, Wijk aan Zee, 6 R. Troost, Zaandam, 7 M. v. Bohemen, Amsterdam, 8 P. de Wit, Wormer. 9 J. van Rijn, Heemskerk, 10 C. Plus, Haar lem, 11 P. Slotemaker, Beverwijk, 12 A. Dijkman, Haarlem, 13 G. v. d. Winden, Beverwijk, 14 B. v. d. Pol, 15 Th. v. d. Stoop, 16 R. Sweers, allen Haarlem. Door burgemeester J. G. S. Bruins- ma van Beverwijk werd de winnaar na afloop in de bloemetjes gezet. Ook de Uitgeester Wim Vleesman (weg- kampioen van Noord-Holland der ama teurs) en Jan van Rijn (snelste nieu weling van Noord-Holland) werden door de sportieve burgervader in de hulde betrokken. HAARLEM, 11 mei. Gistermid dag hing in het Pim Muiier Sport park aan de Delftlaan de vlag uit. Daar was alle reden voor, omdat on langs de laatste betonnen steenkolom waarop de buitenrand van de tribune komt te liggen, is aangebracht. De tribune, zal omstreeks eind juni, wan neer in Haarlem de honkbalweek wordt gehouden, klaar moeten zijn.: Het middelstuk van de tribune, waar van de hoogte zes meter bedraagt, is ovaal en loopt aan weerskanteni uit in rechte vleugels. Op de tribune zijn 3000 zitplaatsen gepland. Op 25 februari is het aannemingsbedrijf J. P. A. Nelissen te Haarlem met de eerste werkzaamheden begonnen: het uitzetten van de verschillende licht masten. Kort daarop, terwijl de win terkoude nog heerste, kwam het heien aan de beurt: ruim vierhonderd palen werden met behulp van compressoren de grond in geslagen. Advertentie Voor een gratis proefabonnement COBOUW, POSTBUS 1067, DEN HAAG (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 11 mei De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. van Dode- waard heeft vrijdagavond de deken van Amsterdam, mgr. J. A. G. v. d. Hoogte persoonlijk mededeling gedaan van zijn benoeming tot kanunnik van het kathe draal kapittel van St. Bavo. Tevens is medegedeeld dat de vroe- - gere deken van Amsterdam, mgr. G, P. J. v, d. Burg öp zijn- verzoek eervol ontslag is verleend als kanunnik en benoemd is tot ere-kanunnik. Advertentie STAD HOI IDfcRSKAD ZIJLWEI E 100-101 AMSTERDAM TE 5 35 HAARLEM TEL. 11906-1 L. 790975 - 790964 1905 CINEMA PALACE: West Side Story, 14 Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Winchester '73, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: Het Chapman rapport, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Mondo Cane, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: La Viaccia, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: Sergeant X van het vreemdelingenlegioen, 18 jaar. Ma. t/m do.: .En schiep de vrouw, volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. STUDIO: La Aventura, strikt volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m ma. 8 uur: Boccaccio '70, strikt volw. Zondag 2 en 4.15 uur: Jeugdfestival, alle leeftijden. Do. 8.15 uur: La Traviata, 14 jaar. Zaterdag 11 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met „Zo ik iets ben", flitsen uit Couperus' werk. Regie: Bob de Lange. In de hoofd rollen: Myra Ward, Annie de Lange en Anne-Marte Heyligers. Zondag 12 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek", blij spel van Tirso de Molina. Regie: Joris Diels. In de hoofdrollen: Myra Ward, Do van Stek en Maria de Booy. „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond van 8 tot 2 uur. Cabaret van 9 tot 11 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dag van 105 u. Zo 1—5 uur 10 april t/m 19 méi: avondopenstelling met kaars verlichting, bloemen, floodlight en oude muziek. 8.30—10.30 uur Prentenkabinets schenking De Roos; tekeningen en aquarel len Herman Kruyder Teylers Museum: Schtldertlen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fos sielen. natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 78 Uude religieuze kunst, schilderijen middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12 31) en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur. In 't Goede Uur, Nieuwe Kerkspieln Maand mei: Houtsneden van Cor Basart Museum ,,'t Huls van Looy". t/m 3 Juni .Van vormende hand tot lopende band" Geopend dag. van 1017 uur. Zo. van 13 17 uur Tot en met 3 juni. Keukenhof, Llsse, tot 15 mei openlucht- tentoonstelUng van voorjaars- en zomer bloemen. Geopend van 8 uui v.m. tot een half uur na zonsondergang. Kasteel Keuken hof, schilderijen, plafondschilderingen en kunstvoorwerpen Vishal. Tentoonstelling Keltische Kunst, bodemschatten uit Salzburg. Geopend dag 10-5 uur, zo.- en feestdagen 1-5 uur. tedere vrijdagavond 8-10 uur t.m 2 juni Kunstcentrum „De Ark": Aquarellen en karakterpoppen van Johanna MüllerLim burg en Mary van Regteren AltenaKoning (Tot en met 17 mei). Van 11 t/m 18 mei: Expositie fotogroep „De Muggen". „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158. Werken van Bloemendaalse kunstenaars, t/m 26 mei. Geopend van 105 uur. Zondags 25 uur. STADSSCHOUWBURG. 8 uur: Maandag 13 mei. Toneelgroep „Volksonderwijs" uit Deven ter met „Dertien aan tafel" van De Sauva- jon. Dinsdag 14 mei. De Verenigde Toneelverenigingen ADO DVS uit Den Haag met „Clérambart" van Marcel Aimée. Woensdag 15 mei. Toneelgezelschap „V.Z.O.D." uit Drieber gen met „Het laatste bedrijf" van E. Wil liams. Donderdag 16 mei. Toneelgroep „Suthwolda" uit Zuidwolde met „Achter de horizon" van E. O'Neill. (Advertentie) OVERVEEN, 11 mei Ruim vijf honderd leden van de vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezet tingstijd en belangstellenden uit vrijwel het gehele land kwamen vrijdagmiddag naar de Erebegraafplaats aan de Zee weg in Overveen om de doden die de vrijheid niet hebben beleefd, te her denken. Het aantal deelnemers aan deze herdenking was dit jaar veel gro ter dan in voorgaande jaren. Een bij zonder tintje kreeg de samenkomst door de aanwezigheid van een enkele dagén in Amsterdam vertoevende de putatie van ex-politieke gevangenen uil Denemarken. Op de Zeeweg, vlak bij het toegangs hek naar de begraafplaats, vormden de. met bussen, naar Overveen gekomen deelnemers een stoet en vervolgens trokken zij, voorafgegaan door de met zwart omfloerste trommels marcheren de leden van de muziekkapel van het Haarlemse politiekorps, naar de zoge naamde „spreekruimte". Onder leiding vah Jos de Klerk speelde de kapel de speciaal voor deze herdenkingen door de dirigent geschreven marche funèbre. De declamatrice mevrouw Ennie Mols- de Leeuwe zegde enige verzen. Het is reeds enige jaren de gewoonte dat de Expogé burgemeesters van om liggende plaatsen uitnodigt de herden kingsrede uit te spreken. Vrijdag ge schiedde dit door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard. In de geschiedenis van ons volk zul len de data 10 mei 1940 en 5 mei 1945 blijven voortleven, aldus spreker. Hij vreesde dat mei 1940 voor ons volk een fatale datum voor het einde van het zelfstandige volksbestaan zou zijn ge worden als ,er niet het verzet was ge weest. Ten koste van onnoemelijk veel offers werden grootse daden verricht. Belangrijk was dat door dit verzet het volk geestelijk weerbaar bleef en niet twijfelde aan> de uiteindelijke overwin ning. Voor de helden van het verzet vroeg spreker dankbaarheid en bewon dering. Gewone mensen gingen anderen voor in kritieke ogenblikken. De geeste lijke weerbaarheid van het volk te behouden noemde hij de onverganke lijke en wezenlijke waarde van het verzet. Burgemeester Van Rappard be steedde vervolgens enige woorden ter nagedachtenis van koningin Wilhelmi- na. V Declamatie, koraaimuziek en het bla zen van The Last Post besloten de bij eenkomst op de sprekersruimte, waarna het gezeiscnap zich naar de eigenlijke dodenakker begaf. Hier legde hoofd bestuurvoorzitter mr. G. Ch. Aalders uit Rotterdam een krans van gele theerozen namens de Expogé en de directeur van de Nederlandse Oorlogs gravenstichting P. W. den Hertogh een krans. De heren Vigo Clemmensen en Axel Christensen legden een fraaie krans namens de ex-politieke gevange nen uit Denemarken, die zij vertegen woordigden. Tot besluit speelde de politiemuziek- kapel het Wilhelmus, neigden de vlag gen en ging de tot dan halfstok gehan gen Nederlandse driekleur in top. Tot de genodigden behoorden de com missaris der koningin in Noord-Holland mr. M. J. Prinsen, de gedeputeerden mr. H. Westerman en W. A. van der Donk, militaire autoriteiten, leden van de gemeentebesturen uit de omliggende gemeenten, dr. Lion Cachet namens de Stichtingen 194CP1945 en Erebegraaf plaats, hoofdinspecteur Brauckmann en anderen. In de vooravond kwamen de deelnemers aan deze herdenking bijeen in restaurant Brinkmann. Zij hielden een reniëu, gevolgd door een gemeen schappelijke maaltijd. (Advertentie) in samenwerking met VRIJE BURGERS Maandag 20 uur Brinkmann, Grote Markt Sprekers: J. J. M. Smits, Waalwijk J. Fabius, 's-Gravenhage Dr F. A. van Woerden, 's Gravenhage Maj. b.d. K.N.I.L. H. C. J. G. Schmidt, Rijswijk. Inleiding Dr J. P. van Waasbergen arts te Breda. Mobilofoon service dag eiii nacht HAARLEM, 11 mei In verband met de inbraak in het warenhuis aan le Kruisstraat in Haarlem heeft de politie vier mannen gearresteerd. Het zijn een 44-jarige aannemer, een 42-ja- ige handelsagent, een 36-jarige boek houder, allen uit Amsterdam en een :3-jarige varensgezel uit Rotterdam. Deze laatste werd aangehouden, toen- hij op de tweede verdieping van het warenhuis bezig was het slot van de kluis met een brander los te branden. Om niet opgemerkt te worden had hij een tentzeil gespannen, waarachter hij aan het werk was. In de kluis bevond zich een bedrag van 10.000 HEEMSTEDE, 11 mei In de tra ditionele EHBO-wedstrijd om de Vriend schapsbeker tussen de r.-k. vereniging „De Barmhartige Samaritaan" en <le afdeling Heemstede van de Kon. Ned. Vereniging, heeft eerstgenoemde ver eniging na een spannende strijd de be ker gewonnen. De einduitslag was 1. Barmhartige Samaritaan 435 punten; 2. Kon. Ned. Ver. 409 punten. Het in .behandeling te nemen onge val betrof een aanrijding van een mo torrijder tegen de gevel van een café. De motorrijder wordt met verwondin gen aan pols en been tussen de ravage van gebroken glas aangetroffen, terwijl ook de duopassagier er op het eerste gezicht vrij ernstig aan toe is. De jury, bestaande uit de doktoren R. J. P. Muller en M. A. Houtkoper en de instructeur A. van 't Hoff, keek er nauwlettend op toe, of de slachtof fers van dit ongeval wel op de juiste wijze werden behandeld en verbonden. Nadat de beide doktoren bij het einde van de wedstrijd het verloop uiteen hadden gezet, werd bekend gemaakt dat „De Barmhartige Samaritaan" met als commandanten broeder Franciscus en mejuffrouw M. Huymans, de beste prestaties had geleverd en deswege de Vriendschapsbeker had gewonnen. Plaatsing van ingezonden stukken („Brieven van Lezersbetekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van r-edenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereisttenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. In Uw verslag „Gevallenen herdacht in Haarlem en omgeving", schrijft U over de herdenking in Zandvoort o.m.: „Om 8 uur zongen het R.K. Kerkkoor en Zandvoorts Mannenkoor gezamen lijk „Beati Morfui" van Mendelssohn en „Ecce quo modo moritur" van Handel Een indrukwekkend besluit van een stijlvolle plechtigheid". Om alle misverstanden te voorkomen stel ik er prijs op te vermelden, dat deze uitstekende uitvoering niet te dan ken is aan de medewerking van het Zandvoorts R.K. Kerkkoor, doch aan het R. K. Gevangeniskoor uit Haarlem en het Zandvoorts Mannenkoor. Voorzitter Zandvoorts Mannenkoor. (Bekort van redactiewege). (Advertentie) Haarlem Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, tel. 51959; Apotheek Loomeyer en Zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Hildebrand Apotheek, Kleine Houtweg 15» telefoon 10539; Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, telefoon 57903. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathot, telefoon 11990 (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit Gele Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Westerman, Hartenlustlaan 7, telefoon 51555. Ziekenvervoer: G.G.D., telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt. Telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: tel. 12823, b.g.g. 008 boodschappendienst. Apotheken: zie onder Haarlem. P. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903. W. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, telefoon 40404. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. L. Moolenaar, Camp" huysenlaan 18, telefoon 43207. Bloemendaal Doktersdienst: J. Bosch, Bloemendaalse* weg 84, telefoon 52655. Wijkverpleging: Zuster Odinot, Rusten - burgherweg 16, telefoon 52129. Apotheken: Zie onder Haarlem. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. Oosterhuis, G. School* meesterlaan 2, telefoon 42630. Wijkverpleging: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, telefoon 52129. Zandvoort ApotheekZeestraat-Apotheek, Zeestraat 71, telefoon 3073. Doktersdienst: R. Drenth, Hogeweg 43^ P telefoon 3355. (Advertentie) Wij spuiten in één dag een nieuw rond, glad, lekvrij en NAADLOOS KANAAL in Uw oude schoorsteen zonder hak- of breekwerk. Spaarndamscheweg 48, Haarlem - Telef. 02500-53750. BEVALLEN van een zoon: 8 mei: Z. Hartmans^Bosman; 9 mei :A. Kloos- ter-Tensen; H. M. van der Putte-van Rijn, J. M. E. Spaargaren-Engelhardt, M. A. Plekker-Rogmans, W. C. Schmid1- Moerkerken, T. M. H. Hendrikx-ScoW' te; 10 mei: W. A. M. Kiveron-Ver- spyck Mijnsen. BEVALLEN van een dochter: 9 me) MNAlfonsi-Dolstra; C. G. van Leuven- Bakker, J. J. Noordhuis-Hendriks, C- M. Kriebel-Duijzers, E. H. de Jong-van Weel; 10 mei: H. Veenstra-van Stee nis, M. L. Wielders-Barendsen, A. E- Kalff-de Greve. BEVALLEN van een zoon: 8 mei: Piet-Heijmel, C. M. van der Geest- Heemskerk, G. Wijtkamp-Beentjes, A' S. Dinkelberg-Krom, M. Th. B. JonK" hoff-Greve. W. Osinga-Erdtsieck, E. J' Uitendaal-Zonneveld. BEVALLEN van een dochter: 8 me\ M. W. Eijskoot-Groes, P. J. Heems-B®1' lerman; 9 mei: N. Heijerman-Gerards. M. J. Kwaak-van Leeuwen. ONDERTROUWD: 10 mei: J. C. Ter- stal en G. J. Blom; A. van Diest en A. W. Booij, H. A. Staats en N. P- Olthuis, F. Coenraad en W. I. de Jong' J. J. Thijssen en A. Lust. ONDERTROUWD: 9 mei: C. Ouwen3 en A. Heinrichs, A. M. Veldt en J- *1 Schaap, J. P. J. van Steenbergen e A. J. Mulder, GETROUWD: 10 mei: J. Jebbink W. E. Klein Onstenk, P. F. Hoogste der en E. J. Lourenburg, J. G. Rats»n en G. M. v. d. Pol, C. P. Kuiter A. J. Kooij, A. Krijger en P. C. en kooih H. J. Valk'en E. Anspach, P. Wernsen en A. Anspach, F. L. de Zwart en jy L. Stegeman. H. Tauber en I. M. £4 mers, A. J. H. Wijngaarden en M. J- gj Broos, P. A. H. Herman en J. H. v. d. Wal. /—h, GEHUWD: 9 mei: F. Bij] en A- Man in 't Veld, G. P. M. Spierings A. M. Lagerweij, A. Lesierse en Wiedijk, K. Nijenhuis en M H. p°Jt, nebosch, C. B. Lugtmeier en R. H. B. de Kleuver en E. J. v. d. B vel, T. F. de Waard en Y. A. H. C. M. J. Lokenberg en J. P. KeU OVERLEDEN: 9 mei: M. E.é gr gaat-Hoogerwerf, 80 j., Gasthuis^ gji OVERLEDEN: 6 mei: J. C. Veth; f Petegem, 77 jr., CravenesterlaaJ mei: H. G. Stöver, 70 jr., Leidsesj -ji, W. J. Schoute, 78 jr., Hazepaters' j0ri- M. Verbruggen-Walkers, 87 jr., weg; 8 mei: H. C. Adding, 42 jr., V- huisvest, P. van Doorn, 70 jr., N* 56 Heemskerkstraat, L. van der Hor5 1 jr. Gasthuisvest. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2