HET RAADSEL ECIL E.M.S. zet ontwikkeling van bouwobjecten voort Jaarverslag geeft weinig inzicht over stand nu Mies Bouwman en parikoers Alfredo DAGPUZZLE L I2 L_ BOODSCHAPPER VAN DE NACHT DE „GREENHORN DE FLUIT MET ZES SMURFEN L De voordelen van aandelenbezit met beperking van rieicot aandelen Vereenigd Bezit van 1694 EXAMENTIJD Defensie krijgt een computer H.B.S.-A Financiële rekenkunde KLM-directeur naar vergadering I.A.T.A. |T Simon de Wit neemt deel in maatschappij voor recreatiecentra WOENSDAG 15 MEI 1963 PAGINA 4 nuc DE NOORMAN 2 3 i k 5 5 6 I 6 door JOHN BINGHAM KARL MAY rr HE! daar! mju laapzeu! MUM PE/SA/LEPEUZADEL GEEP ME Uf/JU PAARD.' (Advertentie) DEN HAAG, 15 mei Het met span ning verbeide jaarverslag van de Ex ploitatie Maatschappij Scheveningen le vert in zoverre een teleurstelling, dat het als momentopname per 31 decem ber 1962 weinig inzicht verschait in de werkelijke positie van de vennootschap op dit moment. Inmiddels is de struc tuur van de vennootschap door over names en koop van aandelen in andere bedrijven al weer sterk gewijzigd. Het kapitaal is van 10 miljoen per balans datum zelfs verdubbeld tot 20 miljoen. Men beschikt slechts over schaarse ge gevens en men kan eigenlijk alleen maar een schatting maken van de huidige intrinsieke waarde van de aan delen. Gaat men uit van de geconso lideerde balans (waarin niet eens de cijfers van alle per ultimo 1962 be staande dochterondernemingen zijn ver werkt), daarbij rekening houdend met het feit, dat twee taxateurs de daar op voorkomende onroerende zaken heb ben geschat op 93.127.000, en raamt men de waarde van de intussen ver worven deelnemingen (alsook de uitbrei ding van het belang bij de n.v. De Kutten's Bierbrouwerij ,,De Zwarte Rui ter") op circa 80 miljoen dan komt men tot een intrinsieke waarde van ongeveer 620 pet. voor de aandelen te gen een beurskoers van 720 pet. Nie mand kan zeggen of deze beurskoers te hoog is, wel dat er een flink stuk opti mistische verwachting omtrent de earning capacity van de E.M.S. in ver werkt is. In de vergadering van 27 december J.l. stelde de voorzitter van de raad van beheer, de heer R. Zwolsman, in het vooruitzicht, dat de E.M.S. in het vervolg een driemaandelijks verslag van de gang van zaken zou publiceren. Ver moedelijk heeft de concentratie gedu rende de eerste maanden van dit jaar het onmogelijk gemaakt dit voornemen vooralsnog te realiseren. Men mag ech ter verwachten, dat het plan om tot een meer geregelde verslaggeving te ko men met op de lange baan wordt ge schoven en dat binnen afzienbare tijd geconsolideerde cijfers van het gehele concern zullen worden gepubliceerd, die de aandeelhouders een beter inzicht verschaffen over de positie van de ven nootschap. Op zijn persconferentie noemde de heer Zwolsman als de belangrijkste taak van de E.M.S. de ontwikkeling van bouwobjecten aJs kantoren, winkels en ook woningen in grote eenheden en het verwerven van opties in uitbrei dingsplannen en saneringsgebieden. De E.M.S. is meer een development com pany dan een zuivere onroerend goed my. Een deel van de objecten zal worden verkocht, een ander deel in eigendom gehouden en geëxploiteerd. De exploitatie geschiedt door de Ne- derlandsche Grondbriefbank. Het be lang van de E.M.S. in deze dochter is sinds het begin van dit jaar door rui ling van aandelen belangrijk" uitge breid boven de 50 pet. De bedoeling is steeds voldoende projecten in porte feuille te hebben, zodat men geregeld rijksgoedkeuringen kan verwachten en men niet tot stilstand is gedwongen. Tot de objecten, waarvoor op 31 de cember goedkeuring was aangevraagd behoort het complex Schedeldoekshaven in Den Haag, ontworpen door prof. Ner- vi te Rome. Indien alle overheidsgoed- keuringen tijdig worden verleend kan in oktober met de bouw door de Hollandsche Beton Mij. worden be gonnen. Het ligt niet in de bedoeling dit complex na gereedkomen te verko pen. Met de in uitvoering zijnde objec ten en aangevraagde rijksgoedkeurin gen is een bedrag aan stichtingskosten gemoetd van circa 254 miljoen; de stichtingskosten van het woningplan op arbeidsbesparende wijze totaal in drie jaar 6000 te bouwen woningen vergen ongeveer een zelfde bedrag. Van de overige plannen in voorberei ding vallen te noemen een hotel- en recreatiecentrum Noord-Boulevard en verdere plannen te Scheveningen, met uitbreiding van het Kurhaus en vervan ging van het Palace Hotel en het ge bouw Les Galeries. De financiering van al deze objecten geschiedt uit de op brengst van verkochte objecten of door uitgifte van grondbrieven. De E.M.S. voert geen objecten uit als niet de ze kerheid bestaat, dat men daarvoor lang lopend geld ter beschikking heeft. Een tweede belangrijk onderdeel van de werkzaamheden van de E.M. S. is de exploitatie van Horeca-be- drijver.. Een verderè concentratie in deze bedrijfstak wordt nagestreefd; bundeling en wetenschappelijke aan pak van de gehele bedrijfsleiding zal kostenbesparend werken en de moge- MIES BOUWMAN (Van onze onderwjjsredacteur) DEN HAAG, 15 mei Op het mon deling examen h.b.s.-A komen dit jaar de vakken Duits en aardrijks kunde te vervallen. Dit betekent, dat er wel mondeling geëxamineerd zal worden in Frans, Engels en geschie denis. Aldus is gisteren bekend ge maakt na de beëindiging van het schriftelijk examen. De kandidaten voor h.b.s.-A hebben op de laatste examendag voor Engels een verslag gemaakt (2,5 uur) van een afdelingsvoorzitter van het Genootschap Nederland-Engeland, die zijn hoofdbe stuur rapporteert over de werkzaamhe den in het afgelopen winterseizoen. Het afdelingsbestuur heeft zijn best gedaan een interessant programma samen te stellen, maar het ledental blijft dalen. De voorzitter houdt zich aanbevolen voor suggesties van het hoofdbestuur om hierin verbetering te brengen. Het was voor de kandidaten niet zo moeilijk zich in het geval in te denken, maar het onder woorden brengen van het hele relaas, waarin verschillende activitei ten ter sprake kwamen, vormde toch wel een opgave, die aan de pittige kant was. Vrij moeilijk werd ook de Franse briefwisseling gevonden, waarmee de middelbare handelsdagschool gisteren haar examen besloot: correspondentie over een kwestie van alleenverkoop van meubelen. Inhoud en idioom wn- ren niet eenvoudig en de kandidaten moesten er enige gegevens zelf bij maken. Een nogal zware kluif zei een leraar. De h.b.s.-A kandidaten hebben op de Iaetste dag van het „schriftelijk" ook het tweede deel van „organisatie en techniek van de handel en handelsreke- nen" afgewerkt (twee uur). Vele kan didaten vonden dit werk niet gemak kelijk. Het gedeelte handelskennis „ging wel", al bleek de vraag naar de functie van de Liquidatiekas in de Nederlandse termrjnhandel hier en daar moeilijk heden op te leveren. De opgave voor financiële rekenkunde vindt men elders afgedrukt. De maanden bij de samengestelde in terest werden niet met onverdeeld ent housiasme ontvangen. De opgaven voor handelsrekenen bevatten het element parikoers, dat in lange tijd niet op het examen aan de orde is gekomen. Kandi daten met veel flair hebben dit wel goed gemaakt, aldus het commentaar van een leraar. Maar niet alle kandidaten héb ben flair.Het eerste van de twee delen dezer opgave volgt hieronder: Een artikel wordt te Londen geno teerd in pence per lb; te Amsterdam in cents per 0,5 kg. De notering van het artikel te Londen is 20. De chequekoers van Amsterdam op Londen is 10,09. 2.240 lbs is gelijk 1.016 kg. Bereken de parikoers van het artikel Van handelsrekenen naar boekhou den. Op het R.-K. Mulo-examen, dat gisteren begonnen is (17.500 kandidaten in 186 zalen), kreeg men een uur en drie kwartier voor drie boekhoudopga- ven: serieus werk, dat echter voor de doorsneekandidaat zeker te maken was. Het Mulo-examenprogramma omvat te verder meetkundewerk, dat de kandi daten over het algemeen moeilijk von- de. en waarbij rnen z'n tijd (ander half uur) ook bepaald nodig had. Voorts was er anderhalf uur voor Frans: een verhaaltje over een reizi ger, die zijn portefeuille in de trein is kwijtgeraakt, met vertaalwerk uit en in het Frans en een tiental vragen, die in het Frans beantwoord moesten wor den. De vragen waren van dien aard, dat ze de kandidaten de gelegenheid gaven zich te uiten, er iets van te maken. Bjj de opsteltitels waren er twee, die wel zeer actueel waren „Morgen zijn er weer verkiezingen" en „Ik zou (toch geen) ruimtevaarder willen zijn". Ver der o.a. „Mies Bouwman opende Het Dorp". Bij de tekstbehandeling-Nederlands, waarvoor een uur was uitgetrokken, kregen de kandidaten een stuk van Anna Blaman uit „Overdag" voorge legd Het was geen lichte tekst, maar als de kandidaten er de nodige aandacht voor konden opbrengen, waren de vra gen niet te lastig. Toevallig dat nu juist ook gisteren in de Eerste Kamer Anna Blaman vrij uitvoerig ter sprake kwam. P. Verhulst koopt van zijn werkgever een huis voor 20.000. Bij de over dracht op 31 mei 1962 wordt 10 pet. van de koopsom betaald. De resterende schuld zal telkens aan het eind van de maand, voor het eerst 30 juni 1962. worden voldaan in 84 gelijke termijnen, elk bestaande uit aflossing en rente. De rente bedraagt pet per meend over de schuldrest aan het begin van de des betreffende maand. a. Bereken de grootte van de termijn. b. Bereken per 1 januari 1963 de con tante waarde k pet. samengeste'- de intrest per maand van de termij nen die na deze datum nog verval len. c. Als P. Verhulst na 1 juni 1962 niets zou betalen, tot welk bedrag, op ba sis van pet. samengestelde intres' per maand, zou de schuld aan ziin werkgever dan na 10 jaar zijn aange groeid? d Bereken, op basis van samengestelde intrest, met welk percentage per jaar pet. per maand overeenkomt. lijkheid scheppen tot het opvoeren van de produktiviteit. Het grote be lang, dat de E.M.S. hecht aan dit onderdeel van haar werkzaamheden, blijkt ondermeer uit de samenstelling van de raad van bestuur zoals deze er uit zal zien, nadat de aandeelhou dersvergadering aan de desbetreffende voorstellen haar goedkeuring zal heb ben verleend. Iii verband hiermee is voor 24 mei een buitengewone verga dering geconvoceerd, waarbij een sta tutenwijziging aan de orde zal komen, die behalve in een wijziging van de bestuursvorm voorziet in de uitgifte van prioriteitsaandelen, waaraan on dermeer rechten met betrekking tot een bindende voordracht voor de benoeming van het bestuur zijn ver bonden. Op de voordracht voor de raad van bestuur, die op 31 mei benoemd zal moeten worden, staan de heer Zwols man, voorzitter, mr. R. Miehielsen (thans secretaris van Ph. van Omme ren), de heer D. de Roov (firmant van het accountantskantoor Dijker, de Boer en Vin), de heer D. Schuitemaker (adj. dir. van de Levens verzekering Mij Utrecht), mr. J. van der Wiel (oud directeur van de KLM), mr. A. Adama Zijlstra (lid van de raad van beheer van de Mij. Zeebad Scheveningen), B. A. Rietmeijer (technisch-directeur van de E.M.S.), dr. J. F. van Saarloos (econ. directeur van de E.M.S.) en de heer F. J. van der Wolk (directeur van Ru- teck's). De heren Van der Wiel, Adama van Zijlstra, Van Saarloos en Van der Wolk worden speciaal belast met de opzet en uitvoering van hotelprojecten, tentoonstellingsruimten en recreatie-ac tiviteiten. Uit de volledige raad van be stuur zal een dagelijks bestuur worden gevormd van de vier eerstgenoemden. Tenslotte wordt een raad van commis sarissen voorgesteld, bestaande uit de heren dr. P. Rijkens, jhr. J. A. G. Sandberg, prof. mr. W. C. L. van der Grinten en dr. W. C. Treurniet (notaris te Rotterdam). De heren A. A. Vervoort en F. Bak ker Sehut zullen dus geen deel meer uitmaken van het bestuur van de E.M.S.; de laatste zal echter wel als adviseur aan de vennootschap verbon den blijven. De heer Zwolsman ont kende op de persconferentie ten stellig ste, dat een diepgaand zakelijk verschil van mening met de overige bestuurs leden de reden is van het niet terug keren van de heren Vervoort en Bakker Schut in de nieuwe raad. Omtrent de gang van zaken in 1963 zegt het verslag, dat eerst in dit jaar de verschillende nieuwe activiteiten tot ontplooiing zullen komen. Reeds in de eerste drie maanden werd in de Hore ca- en recreatiesector een actief beleid gevoerd, terwijl dezelfde periode voor wat de sector onroerende zaken betreft eveneens een grote activiteit te zien gaf. De activiteiten in de onroerend goed sector zullen in 1963 volledig tot hun recht komen. De raad van beheer heeft de stellige overtuiging, dat het onroe rend goed hier te lande een periode van verdere hoogconjunctuur tegemoet gaat. Een op haar verzoek door het Ned. Eco nomisch Instituut te Rotterdam inge steld onderzoek heeft de conclusie opge leverd, dat brj het beleid, dat ten aan zien van investeringen van onroerend goed wordt gevolgd, rekening kan wor den gehouden met de omstandigheid, dat de prijzen van onroerend goed in Ne derland in de periode 1965/70 structureel aan stijgingen zullen zijn onderworpen. De heer Zwolsman verklaarde tijdens de persconferentie, dat de mogelijkheid tot uitkering van weer 24 pet. dividend over 1963 over een opnieuw aanzien lijk verhoogd kapitaal aannemelijk geacht mag worden, al zijn de eerste maanden niet maatgevend voor het ge hele jaar. De resultaten van de onroe rend goed sector met name zijn afhan kelijk van het feit of de verkoop of verhuur van de gereedkomende objec ten nog dit jaar gerealiseerd kan wor den. Volgens de heer Zwolsman is een nieuwe uitkering van bonusaandelen (v. j. 200 pet.) beslist niet ter sprake bjj de vennootschap. DEN HAAG, 14 mei Deze week nog wordt in een bunkercomplex in De Lier, dat voorheen bij de lucht macht in gebruik was. een computer in gebruik genomen. Minister Visser is van plan een dezer dagen met verschil lende autoriteiten een bezoek te bren gen aan dit Westiandse computer-cen trum. 82. Het bericht, dat Wuffa gevlucht is, slaat in als de bliksem, doch dat is nog niet alles. Als Eric vraagt, hoe dit is kunnen gebeuren, vertelt de gewonde krijger; „Er waren maar een paar mannen op de boot ter bewaking. Opeens sprongen Wuffa en zijn bende kerels over eind en doodden de wachters. Voordat wij konden ingrijpen, hadden ze de boot al vlot. e wilden ook Ulfa doden, maar deze wist te ontsnap pen. Wij hebben echt ons best gedaan om ze tegen te houden, maar..." „Ja, beste kerel," knikt Eric, „daar twijfel ik ook niet aan. Dus Ulfa was ook niet meer gebonden. Ik denk dat ik dan wel begrijp, hoe het gebeurd is." Hij geeft bevel, paarden te zadelen en enige ogenblikken later zitten hij en Svein in het zadel. „Volg met de troep," roept hij Leif toe. Dan zetten zij hun paarden aan en jagen in galop in de rich ting van de kust. Duizenden gedachten spoken Eric door het hoofd. „Wuffa verdwenen met zijn bende nekkensnijdersdat zou wel eens ernstige gevolgen kunnen hebben." Onvermoeibaar rijden de twee vrienden door en Eric slaakt een zucht van verlichting als hij de rest van zijn kleine vloot ongeschonden in het oog krijgt. „We mogen nog van geluk spreken, dat die boeven onze schepen niet in brand hebben gestoken," mompelt hij. „Daar hebben ze natuurlijk de kans niet voor gekregen." Hij zwijgt opeens en staart naar een stille gedaante aan de landzijde van het strand. „Daar hebben we de schuldige," zegt hij tot Svein. „Heer Ulfa, hij heeft zijn boeien vermoedelijk los weten te wurmen en is door Wuffa overgehaald om ook hem en zijn troep te bevrijden." „Het was zogezegd een stomme streek van hem," gromt Svein. „Zijn stomste streek en zijn laatste." „Domme kerel," prevelt Eric hoofdschuddend. „Was maar op zee gebleven. Ja, zo is het maar al te vaak, Sveintje. Een domme muis, die zich verbeeldt een beer te kunnen zijn." „Dat is maar een raar praatje zogezegd, Noorman," gromt de Sakser. „Ik vond die kerel helemaal niet op een muis lijken, eerder op een tja, laat eens kijken, eh..." „Doet er niet toe," zegt Eric met een vage glimlach. „Wuffa is op het ogenblik belangrijker en met Wuffa zijn we nog niet klaar, vrees ik." f© P!B| C0PENHIGII» MOCO DEN HAAG, 14 mei De K.L.M. zal aanwezig zijn op de I.A.T.A.-verga- dering die directeur-generaal Sir Wil liam Hildred voor donderdag op Ber muda heeft uitgeschreven. De heer V. H. L. Dubourcq, bedrijfsdirecteur van de K.L.M.zal zijn maatschappij verte genwoordigen. Sir William Hildred heeft de leden bijeengeroepen om de betrokken maatschappijen de gelegen- heid te geven van gedachten te wisse len over de huidige moeilijkheden in zake de retourtarieven op het Noordat- lantische traject. LETTED GREEPRAADSEL Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen. 1. soort stof - 2. sterke drank - 3. veronderstelling - 4. zwaar dreunen - 5. iemand die van zijn geld loeft - 6. ziekte aan een inwendig omgaan. OPLOSSING VAN 14 MEI Horizontaal: slof, troef; 2. pavil joen; 3. open, oor; 4. antsoen; 5. tomaat; 6. roller, le; 7. kar, agón; 8. gat, Zeus 9. evern-ne*-' 10. tonijn, nier; 11. s.s., aders. Vertikaal: 1. sport, koets; 2. Lap. ora, vos; 3. overmorgen; 4. finaal, anijs; 5. nalaten; 6. tjotter; 7. roos. razend; 8. oeros, genie 9. en, louter; 10. onmens, trus'. HOOFDSTUK H Het verhaal van de civiele ambtenaar Zoals Harold Summers me veel later vertelde had hij al in mindere of meerdere mate de hele dag vóór het af scheidsfuifje op het bureau een ze kere angst gevoeld. Er waren echter ook perioden geweest waarop hij er van bevrijd was, en zelfs als de vrees terugkwam ging die toch gepaard met de hoopvolle gedachte, dat alles met een sissei zou aflopen. Er was een maand voorbij gegaan sedert hij de dreigbrief had ont vangen en hoewel hij geen enkele stap had gedaan om de daarin ver vatte instructies, om binnen een week een annonce te plaatsen in een bepaalde kolom in een bepaalde krant, op te volgen, had hij van de on bekende schrijver niets meer gehoord. Hij was er daarom vrij zeker van geweest dat de hele zaak óf een mis plaatste grap van de een of andere collega was geweest óf dat de schrij ver van zijn plan had afgezien, bevreesd voor mogelijke gevolgen. Maar viij zeker van iets zijn wil daarom nog niet zeggen dat je gerust bent. En daarom had hij nog steeds momenten waarin de onrust hem bekroop en eens, toen iemand de naam van Isobel Brook, hoofd van het archief, noemde was zijn angst met volle hevigheid teruggekomen en de doffe Pijn, die hij daardoor in zijn maag kreeg had minuten lang aangehouden. Wat het weer betrof: dat was die dag mooi genoeg geweest, misschien ;-erst een beetje koud, maar daar mocht je begin februari niet over mop ieren en op een lichte nevel in het westen na was de lucht blauw en de '.on warm voor de tijd van het jaar. Tegen de middag was de nevel echter lichter geworden en was de zon bloedrood achter een mistbank onder gtgaan. Toen Harold Summers die morgen naar zijn bureau ging was hij blij geweest, dat hij niet heen en weer hoefde te reizen tussen Frenton in Sussex en Londen. Het was verstandig geweest, Elspeth vooruit te laten gaan om het huis daar in te richten, terwijl hij de laatste paar dagen op het ministerie werkte. Nu was zij weer in Londen terug om de verhuizing voor te bereiden. Alles was bijzonder vlot gegaan. De verkoop van hun huis in Notting Hill Gate was. bijna als een wonder, samengevallen met de datum waarop ze over de cottage in Frenton konden beschikken. De verhuisdatum werd dus vastgesteld en alles werd ordelijk en op bevredigende manier geregeld. In ander opzicht had voor Harold Summers de dag verschillende emoties ;n petio en het was begonnen met het incident van de dode, zwarte kat Misschien herinnerde de kleur van de zonsondergang hem door gedachten' associatie aan het bloed dat hij, toen hij naar het bureau ging, op het 4. Toen de brave mr. Henry het vurige dier zag, kreeg hij spijt mij te hebben overgehaald het te be rijden. Hij probeerde mij ervan af te brengen. Maar ten eerste was ik helemaal niet bang en ten tweede beschouwde ik het nu als een erezaak. Ik steeg in het zadel... Nauwelijks zat ik of mr. Körner rende weg en de schimmel steigerde en sprong in de lucht en opzij. Toen dit niet hielp wierp hij de achterbenen hoog in de lucht. Met de voeten stevig in de stijg beugels, knelden mijn knieën zijn flanken en met grote moeite wist ik mij rechtop te houden. Na alle trucs die hij kende met mij te hebben uitgehaald droop het dier van het zweet en grote vlokken schuim stonden hem op de mond, maar... hij ge hoorzaamde aan elke druk. Toen ik eindelijk afsteeg, beefde ik over al mijn leden en mijn knieën knikten van uitputting. Mr. Henry straalde net zo van trots als ik. „Jij buitengewone greenhorn, ik heb respect voor je en ik heb je niet voor niets laten schieten en rijden, dat verzeker ik je." Na mr, Körner harte lijk te hebben bedankt, wandelden we naar huis. „Je hebt aan wiskunde en aan landmeten gedaan, heb je verteld, welnu, overmorgen kom ik je halen om je aan een paar heren voor te stellen, die wel eens een greenhorn willen zien," zei mr. Henry, toen hij de huisdeur voor mijn neus sloot. WAT /S ME OAT? W/E /S DAAR BEK/ JOK/GEK/ KOMT O/T PEPKAMEUT AFGEVEfJ HEEP.' HET 13 EEG DR/UGEUD, ■ZEGT HJ J 'EU TJDJE LATER OP SLOT BRACHT.K/EG EU. T/EU! EU DAT /S '/-/OUDE PD DQ/E EU ZEST/G HOUDEPD GOUDSTUUHEU. HÈ HÈ'.t BEU.-.TWEE... ZGEUHE/M. WAT W/LLEKJ ZE UU WEER VAU U1E HEEP'. OUS HOMPLOT /S OUTDEHT. 'H HAUJEU/E T U/TL EGGEU WAT EP /S GEBEURD, WAUT MJU SCU/P t/AAPT AAUSTOUDS AP. HOM ZO GAUW MOGEL.JP BJ ME. EEK/ V/SS EP WACHT OPJG/U GPAVEL/UGEW. MAAkf VOOPT, OP ALLES /S VEPLOPEU. MATTUYS PEPEPSACZ. trottoii had gezien, hoewel het opgedroogd was en roestkleurig bruin van kleur. Hij liep over het trottoir, toen hij plotseling het bloed zag één, grote plek en twee kleinere, en een paar passen verder lag, eerst nog verborgen dooi een vooruitspringende muur, het kadaver van een kat, een grote, bijna ge heel zwarte kat met wat witte haren om zijn snoet en een beetje wit aan zijn Doten. Hij lag heel stil op z'n zij, de staart rechtuit, keurig langs de muur, en Harold vroeg zich af wie hem van do '■ijweg zou hebben weggehaald. De chauffeur van de auto die hem had overreden misschien? Of een voorbij ganger? En wie zou het dier nu meenemen? De straatveger was een kleur ling die langzaam voortsukkelde achter een klein wagentje en lukraak zo'n heetje de goten bijveegde. De kat zou zijn miniatuur vehikel zowat helemaal rullen hij zou het beest dus negeren En de mannen van de vuilnisdienst wa ten erg kieskeurig en wilden zelfs geen tuinafval meenemen als ze geen be oorüjke fooi kregen. Wie zou de kat dan meenemen? Arme poes, had Harold Summers gedacht en hij had zijn ogen afgewend en was om het bloed heengelopen en nu hij alleen in zijn kamer zat vóór net afscheidsfuifje zou beginnen, dacht hij weer: Arme poes, eens hielden ze van je en werd je vertroeteld en nu heeft niemand je meer nodig. AMSTERDAM, 15 mei (ANP) - °Z gericht is, blijkens het bijvoegsel JLj. de Staatscourant, de n.v. tot ExpUj, tatie var Recreatiecentra te Zaano^tr, Het kapitaal bedraagt 1.001.000, ejjc deeld in tien prioriteitsaandelen ,en groot 100 en duizend gewone aanoe elk groot 1000. Simon de Wit neemt deel voor tien prioriteitsaa n len en 199 gewone aandelen Doei de vennootschap is het expioitere voor exploitatie voor derden teur ken var recreatiecentra rot cure is benoemd de heer G. C. Hellem Den Haag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 4