V.Z. O.D. uit Driebergen met Het laatste bedrijf9 Melodramatische voorstelling Neg atieve uitspraak Agenda voor Haarlem Tas met f1800 verdwenen Eerste concert van N.Ph.O. in de Beethoven-cyclus JOHANNES EN WINDEKIND U geeft haar uw hart HENSEN NATIONAAL LANDJUWEEL A/phenaar UITGEBREID SPEELPARK IN LINNAEUSHOF GEOPEND GODFRIED BOMANS opende met badinerende toespraak Steekpenningen Ambtenaar van Rijksgebouwen geschorst Excellent spel Van Richter Haaser Bekend jazz combo overtrad auteurswet Philips en AKU vast Fa. B. ENGELENBERG mode Bakker's vishandel heropend Duistere drie ton op belastingbiljet KOOP LIEVER ZE ZIJN SELLMA WASCOMBINATIE REEDS VOOR F 320.- Nog 2 dagen Feest bij BOERLAGEN SCHOENEN m „We moesten toch doorspelen!'' Dieven slaan hun slag Cooper weer op t.v. DONDERDAG 16 MEI 1963 PAGINA 3 ïSmln ime por- 5.33 2,7 re- ter- •ve* ï|62). «re" be- ling HAARLEM, 16 mei Voordat net Nationaal Landjuweel goed °P gang was gekomen, kon men reeds de opmerking horen, dat de deelname aan de eindstrijd toch maar betrekkelijk is. Men wilde er maar mee zeggen, dat de vijf tien deelnemende verenigingen niet per se de besten uit de voor ronde hoefden te zijn. Het was immers niet uitgesloten, dat bij voorbeeld nummer twee in de Zuidhollandse voorronde een veel betere prestatie leverde dan num ber één in een andere provincie. Dat is natuurlijk waar. Maar de grote vraag blijft, hoe de „voor- selectief anders zou moeten ge- schiedén. Wij zullen ons daar nu biet het hoofd over breken. Die gelegenheid komt nog. Intussen ZlJn wij gisteravond op gevoelige Mize met dat probleem gecon fronteerd. Het Toneelgezelschap nV.Z.O.D." uit Driebergen kwam namelijk met een bijzonder teleur stellende voorstelling. Het had zijn keus laten vallen op „Het laatste bedrijf", een spel van Emly Williams, dat onder voor behoud nog wel tot een succes te maken is. „SICOVA" MENIEVERVEN KRUISWEG 47-49 HAARLEM Speelpark Burgerlijke Stand Haarlem Films Muziek Diversen Cabaret HUISHOUDTECHNIEK, Zijlweg 277, Haarlem, tel 1S5SS. T entoonsteliingen OVERALLS Sanfor blauw, khaki, groen f 12.25 15.60 17.25 Voor de juiste keus natuurlijk.... PAARLAARSTEEG I Haarlemse politierechter REISKOFFERS en PARAPLU'S sul- jton *S'"n de jgwn %x>r- nen per fif. loo- Onder dat voorbehoud verstaan wij, "at er natuurlijk enig talent aanwezig hioet zijn en vervolgens dat de regis- Seur althans in de enscenering enige ^Panning weet te brengen. Bovendien "ient hfj de moed te hebben flink In Jat zes scènes (lees: bedrijven) tellen- stuk te schrappen. Van dat alles viel niets te bespeuren. Van enig talent Ij'as geen sprake, de enscenering liet "eel veel te wensen over en de regis seur liet het spel in de volle breedte en (Advertentie) Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Er was weinig reden om te veron derstellen, dat Kennemerland anders zou stemmen dan de rest van het land. De landelijke tendenzen vindt men dan ook hier terug. Dat bete kent dus een lichte winst voor de KVP, vooral in Haarlem en Heem stede. Alleen in Haarlemmerliede ging de KVP flink achteruit. De PvdA verloor ook hier in niet onbe langrijke mate: In Haarlem zelfs met 4 pet. in vergelijking met de kamerverkiezingen van 1959. De VVD herstelt zich enigszins van het stem menverlies, dat verleden jaar bij *fe staten- en raadsverkiezingen bleek. Maar zij is nog lang niet aan hat hoge percentage van 1959 toe. A.R. vertoont een lichte achter- hitgang, maar de CHU vertoont winst f°°ral in Heemstede en Bloemen- uaai. De groei van de PSP blijkt nu ehigszins tot stilstand te zijn geko men. ...Het meest opvallend is vermoede- i'Jk de .aanhang", die de partij van Pfer Koekoek in deze contreien bhjkt te hebben. In Haarlem behaal- bf deze partij 2,2 pet. van de stem men; in Heemstede 1,45 pet; in Bloe- mendaal 1,10 pet.; in Zandvoort 3 Pct- en in Haarlemmerliede maar kefst 6,33 pet. Behalve in deze laat- gemeente zijn deze stemmen ver- mkomstig. E moedelijk allerminst van agrarirs mkornstig. Evanals het hele ver °ehijnsei van het vele stemmen op Plmterpartijen, betekent de winst an boer Koekoek waarschijnlijk een Ïïkere mate van ontevredenheid, zou het kunnen omschrijven is een nieuwe vorm van blanco pbbimen. Men toont zich ergens te- |fn, zonder zich verder te willen uit keken. st=? bet' algemeen kan men dus con fer -en' dat in Kennemerland de con bjp?10ne!e partijen zich opnieuw sta in a kbbben betoond. Voor zover er traa groePen verschuivingen op- Rvo Was er sprake van winst voor g„ en CHU. De echte verschuivin- fiipl nebben plaats gevonden bij de confessionele partijen. Met na- Va beeft een aantal kiezers zich tjjpi de grote niet-confessionele par ky afgewend om heul te zoeken vinp splinterpartijtjes. Die verschui- Wef ls zeker niet ten gunste ge- .e.st van de min of meer stabiel ..traditionele' litieke ï1- maar van de P°" kleine par- gop'"= ééndagsvliegen. Vooral de Pél jfnPartij en het Economisch Ap- TTp^bhen ervan geprofiteerd, sel u - ïer gesignaleerde verschijn- de ft" mhaerent aan een goed-lirgen- Verrnnljnctuur- Piet is een teken van zinCTcI?^i"de Politieke belangstelling, gerint 'Ku ,al was gebleken uit de Zinrraf6 belangstelling voor verkie- tioifoi ergadcringenVoor de „tradi- zinnirf Partijen zou dit tot een be aamd ^bbgen leiden. Groei van het de nHfo''^bbkeraars" z oals die uit liik iters blijkt is niet bevorder de Hom1 A goed functioneren van keur a^le' Me.n zou hit de voor eer, 7«X?°r splinterpartijen zelfs hnna 6,. neiging tot politiek vaga- 2ersv^tn,blJ een deel van het kie- u kannen afleiden. Vóór de ontwivJir dat -tot een gevaarlijke dat i geleid. Het is te hopen, dereeSfiir' 'traditionele" partijen een Stuiten ontwikkeling tijdig weten t in een zeer traag tempo uitspelen. De klok sloeg reeds twaalf uur, toen na het laatste bedrijf het applaus verklon ken was. Het klinkt allemaal hard. Maar met de beste wil van de wereld kunnen wij geen goed woord voor de voorstelling overhebben. Wij hebben ooit „Het laat ste bedrijf" zien spelen door een Haar lemse vereniging. Onze voorkeur is ge makkelijk te raden. Is het stuk van Williams niet te spelen? Wij geloven, dat er wel iets mee te beginnen is. Maar dan mag het niet zo'n statische vertoning krijgen als gisteravond het geval was. Het is tenslotte één brok melo-örama, dat alleen door pittig spel althans een schijn van waarachtigheid kan krijgen. Het verhaal draait om een acteur, die in vroeger jaren grote triomfen op het toneel heeft gevierd. Hij is aan de ptano's drank verslaafd geraakt en aan lager wal terecht gekomen. Zijn huisgenoten zjjn merkwaardige types. Slechts zijn dochter, een ongelukkig meisje, blijkt degene te zijn, die hem tqt een nieuw leven inspireert. De man komt er lang zaam boven op en heeft het geluk, dat hij weer in een gezelschap opgenomen wordt. Hij boekt weer succes, maar de tragiek begint opnieuw als hij de titel rol krijgt aangeboden in Shakespeares King Lear. Met behulp van zijn doch ter heeft hij zich terdege op de voor stelling voorbereid, maar vlak voor de voorstelling bedrinkt hij zich en de pre mière wordt afgelast. Het meisje is intussen in een amourette ge raakt. Zij ziet echter van een huwelijk af om haar vader opnieuw te redden. Een val van de trap maakt helaas een einde aan het leven van de man. Er wordt nogal wat gevraagd van amateurs om zo'n drama waar te ma ken. Het is een drama geworden. Het mag toch niet voorkomen, zeker niet in de eindstrijd om het landjuweel, dat, als het doek opengaat, twee spelers, die niet op het toneel thuis horen, moe ten wegrennen. Een lachsalvo uit de zaal was het gevolg. Wjj zijn ervan overtuigd, dat de men sen van V.Z.O.D. zich serieus op de voorstelling hebben voorbereid. Wij kunnen met name respect opbrengen voor Annie van Dusschoten, die op in nemende en soms ontroerende wijze vooral na de pauze de rol van de dochter speelde. De regisseur, Ad van Noort, nota bene toneeladviseur van de N.A.T.U., had nooit zijn mensen in die conditie en in dat stuk het toneel op mogen sturen. Jammer voor al die ijver van de spelers en speelsters. W.H. BENNEBROEK, 16 mei Niet min der dan ruim vijfhonderd weeskinderen uit het hele gebied tussen Leiden en Haarlem waren door de directie van de Lannaeushof in Bennebroek uitgeno digd om gistermiddag de opening mee te maken van de nieuwe speeltuin in Linnaeushof. Het is een plezierig kin derfeest geworden, dat officieel geo pend werd met een bijzonder informele toespraak door Godfried Bomans. Ver schillende bedrijven hadden ervoor ge zorgd, dat de kinderen niet met lege magen door de hof behoefden te dolen. En na het keuren van de bijna zestig gloednieuwe speeltoestellen, werden de kinderen in het restaurant vergast op het optreden van de goochelaar en pop penkastspeler, Gerry Montagne. Godfried Bomans liet niet na links en rechts toehoorders in zjjn betoog te betrekken. Hij nodigde vooral de aan wezige paters en nonnen „en andere kerkelijke hoogwaardigheids bekleders" uit om de komende dagen toch vooral kind te zijn met de kinde ren en een druk gebruik te maken van de speeltoestellen. De heer Bomans toonde zich getroffen door de liefde voor het kind, die spreekt uit de opzet van de nieuwe speeltuin. Vroeger, al dus de heer Bomans, gingen we naar Kraantje Lek en troffen daar hooguit een paar speeltoestellen aan. We moes ten ons vermaken met een lollie en daar konden we het mee doen. Intussen is het verkeer zo drastisch in omvang toegenomen, dat de kinde ren van hun eigen speelterrein de straat verdreven zijn. En de kinde ren zijn in aantal toegenomen. Geluk kig wordt in aldus ohtstane moeilijkhe den nu voorzien door de aanleg van prachtige speeltuinen. „Een voortreffe lijke tuin" badineerde de heer Bomans, „compleet met kinderpsycholoog, die achter de struiken ligt opgesteld om de kinderen ongezien te kunnen observe ren". Die perfectie heeft echter ook een keerzijde: de activiteit van de eigen fantasie van het kind wordt bepaald niet meer zo geprikkeld als vroeger, toen met een kippeveer en een stuk hout Old Shatterhand en Winnetou tot reëel leven werden gebracht. Het kinderfeest werd opgeluisterd door de aanwezigheid van mejuffrouw Kawamora een Japans zangeresje, dat enkele kinderliedjes uit Japan met 'n rag fijn stemmetje ten gehore bracht, en dat zelfs op oratoriumachtige wijze ons welbekende „Lang zullen z e leve" zong. Mejuffrouw Kawamora maakt deel uit van een Japans televisieteam, dat momenteel Europa bereist om te bestuderen wat hier zoal gedaan wordt voor het kind. Ook van de feestelijkhe den van gistermiddag in de Linnaeus hof werden opnamen gemaakt voor de Japanse T.V. Wat de speeltuin zelf betreft, kan worden opgemerkt, dat Haarlem hiermee in zijn directe omgeving een bijzonder aantrekkelijk speelpark voor de jeugd rijker is geworden. In een heuvelachtig gedeelte van de Linnaeushof zijn bijna zestig speel toestellen opgesteld, die wonderlijk BEVALLEN van een zoon: 11 mei: M. W. Groot-Blok. 13 mei: Th. M. Brouwer-Alleman. 14 mei: C. M. v. d. Putten-v. Straten, A. J. Vcrmeulen-Gö- bel, G. A. P. J- Inpijn-v. Kesteren. 15 mei: A. J. A. Singeling-Levering, N. L. Hogervorst-Hadders. BEVALLEN van een dochter: 12 mei: J. J. B. Bosman-v. Hecke. 13 mei: A. Wakker-Oudshoom, Th. L. Winkler- Geerlings. 14 mei: M. Medema-Drijver, M C. Th. Vissers-de Vries, A. den Har- tog-Walther. 15 mei: E. Out-Wester. ONDERTROUWD: 15 mei: J. J. M. Spronk en M. J. v. d. Nouwland. H. h. M. I. Dreijklufft en A. M. Th. Versluis. J. J. L. v. d. Kerkhof en. F M. Lippes, L. Boon en W. A. Troost, J. E. C. de Vos en A. du Pree. GEHUWD: 15 mei: J. Verhallen en J. M. Floris, P. L. Barnhoom en E. P. C. Vermeer, F. v. d. Kreeke en A. M. de Vos. OVERLEDEN: 14 mei: H. Rees, 81 j, Oranjestraat, T. Westerman-Leistra, 57 j, Vijverlaan, M. J. Traksel-de Zwaan 77 j, Mrt. v. Heemskerkstraat. goed passen in deze omgeving. Bij de opstelling is als het ware gebruik ge maakt van de geacidenteerdheid van het terrein. Aantrekkelijk is ook, dat dit speelpark als het ware een af zonderlijk gedeelte van de Linnaeus^ hof vormt, dat er weliswaar bij hoort, maar nreg ensde rust in het wandelpark zelf verstoort. HAARLEM, 16 mei Vanmorgen om 9 uur heeft de heer Bakker zijn nieuw ingerichte vishandel in de Grote Hout straat heropend. Vier weken lang is men naar de inzichten van de heer Bak ker te werk gegaan en het resultaat is een inrichting die aan alle mogelijke eisen van hygiëne voldoet. Een moder ne brede vitrine vormt de etalage, van waaruit de gerookte en gebakken vis verkocht zal worden. In een lange gra nieten bak wordt tussen het ruwe ijs de verse vis bewaard, terwijl de voorraad staat opgeslagen in een ruime koelcel achter in de zaak. De vloer bestaat ge heel uit graniet, evenals de onderste rand van de muren en de vitrines. Al leen met de plannen voor verbouwing van de pui heeft de heer Bakker minder succes gehad: Monumentenzorg stond pal voor het behoud van de huidige pui, die een onderdeel vormt van de karak teristieke Kerkstraat. Advertentie) chiocotSLci&mefl-c heet Fosco.' VRUMONA FABRIEKEN - BUNNIK FoDa-625 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 16 mei De minis ter van Volkshuisvesting en Wederop bouw heeft tegen een ambtenaar van de Rijksgebouwendienst maatregelen getroffen die in eerste instantie neer komen op schorsing uit zijn ambt. De aanleiding van deze schorsing is de ge- brekkige invulling van zjjn belastingbil jet. Het vermogen van de ambtenaar bleek te zijn vermeerderd met drie ton. Deze post is op werkelijk naïeve wüze toegelicht. Het is het bureau van de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst in Amsterdam dat de zaak aan het rol len heeft gebracht. By het zoeken naar wat dan wel de reden van deze forse vermogensvermeerdering zouden kunnen zijn was de gedachte aan steek penningen, gezien de functie van de ambtenaar, onvermijdelijk. De man oefende namelijk controle uit op door aannemers voor het rijk uitgevoerde projecten. Hij zou daarbij tegen beloningen min der hebben kunnen zien dan zijn functie zou vereisen. De ambtenaar, werkzaam bij de directie van de Rijksgebouwen dienst voor Utrecht en Noord-Holiand, was gestationeerd in Haarlem. De Haarlemse officier van Justitie mr. H. F. van der Valk Bouwman leidt het onderzoek in deze zaak. De ambtenaar heeft toegegeven te hebben geknoeid met zijn belastingformulier, zodat hier uit in ieder geval een fiscale straf zaak volgt. Hij ontkent echter steekpenningen te hebben aangenomen. Volgens de fiscale inlichtingen zou waarschijnlijk één ton van de drie nog wel op redelijke wijze kunnen worden verantwoord. (Advertentie) CINEMA PALACE: West Side Story, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Winchester '73, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Het Chapman rapport, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Mondo Cane, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: La Viaccia, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, do.: ...En schiep de vrouw, volw., 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: La Aventura, strikt volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Donderdag 8.15 uur: La Traviata, 14 jaar. Donderdag 16 mei. Grote Kerk. 3 uur: Orgelbespeling door Klaas Bolt. Vrijdag 17 mei. Concertgebouw, 8 uur: Symphonie-orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Solist: George van Renesse. Donderdag 16 mei. Concertgebouw. 8 uur: Koninklijke Ver eniging „Oost en West", lezing door proi. dr. Joh. Hanrath over het onderwerp „10.000 km door Turkije". Concertgebouw. 8 uur: Vogelrampenfonds, filmavond „Vogels in nood". Vrijdag 17 mei. Ziekenhuis St. Joannes de Deo, 8 uur: AfrikaVrouwengade' lezin8 met dia's over „Adam en Eva", Raamvest 8. Iedere avond (Advertentie) van 8 tot 2 uur. Cabaret van 9 tot 11 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van da 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dag. van 10—5 u. Zo. 1—5 uur. 10 april t/m 19 mei: avondopenstelling met kaars verlichting. bloemen, floodlight en oude muziek, 8.30—10.30 uur. Prentenkabinets- schenking De Roos; tekeningen en aquarel len Herman Kruyder. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school. 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2—S uur In 't Goede Uur, Nieuwe Kerkspleln Maand meiHoutsneden van Cor Basart Museum ,,'t Huls van Looy". t/m 3 juni .Van vormende hand tot lopende band" Geopend dag. van 1017 uur Zo. van 13— 17 uur Tot en met 3 juni. Keukenhof, Llsse, tot 15 mei openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Geopend van 8 uur vun. tot een half uur na zonsondergang. Kasteel Keuken hof, schilderijen, plafondschilderingen en kunstvoorwerpen Vishal. Tentoonstelling Keltische Kunst, bodemschatten uit Salzburg Geopend dag. 10-5 uur, zo.- en feestdagen 1-5 uur. iedere vrijdagavond 8-10 uur t.m 2 juni Kunstcentrum „De Ark": Aquarellen en karakterpoppen van Johanna MüllerLim burg en Mary van Regteren Altena—Koning (Tot en met 17 mei). Van 11 t/m 18 mei: Expositie fotogroep „De Muggen". „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158. Werken van Bloemendaalse kunstenaars, t/m 26 mei. Geopend van 105 uur. Zondags 25 uur. STADSSCHOUWBURG. 8 uur: Donderdag 16 mei oep „Suthwolda' Toneel) met „Achter de horizon" uit Zuidwolde van E. O'Neill. AMSTERDAM, 15 mei Uit het kan toor van een taxi-onderneming aan de Cruquiusweg is gistermiddag ontdekt dat een tas met achttienhonderd gulden is verdwenen. Het kantoor was enige tijd onbeheerd geweest. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 32 HAARLEM, 16 mei Dat Beethoven nog steeds het idool is van het grote concertpubliek, werd gisteravond tij dens het eerste concert in de Beet- hovencyclus van het N.Ph.O. opnieuw bewezen. Ondanks het feit dat de com posities van deze titaan belangrijke steunpilaren van het geijkte concert repertoire vormen, blijkt dat voor de cyclische uitvoeringen de belangstelling niet terugloopt. Er waren zelfs meer dan 1000 abonnementen verkocht. Had men in Amsterdam besloten om het deze keer zonder Beethoven te doen, Haarlem kwam met een nieuw idee: nu eens geen symphonie- en met uitzondering van de zeven de maar alle vijf de pianoconcerten vertolkt door één solist, nl. de Duit ser Hans Richter Haaser. Gisteravond bleek dat men een juiste keuze had gedaan. Hans Richter Haa ser, die de reputatie geniet een formida bele pianist te zijn, toonde zich een excellent Beethoven-vertolker. Hij soli- eerde gisteravond in het eerste en derde concert met een verbluffend ge mak zonder uitbundige klankexpansie, welke zou kunnen ontaarden in een te felle krachtontlading. Bijzonder fraai klonk het breed uitgesponnen midden deel van het derde concert, waarbij de omspeling van de piano ten gevolge van het vederlicht toucher vah de solist een mijmerend karakter verkreeg. Ook de orkestrale begeleiding van HANS RICHTER HAASER Dit is het schetsmatige ontwerp in klei, dat Mari Andriessen heeft gemaakt voor het Frederik van Eeden-monument, dat een plaats zal krijgen in het Frederiks- park te Haarlem. Het stelt twee figuren voor uit ,£)e kleine Johannes": Johannes en Windekind. Het ontwerp is te zien op de expositie van klein-plastiek en portretten van Andriessen in de kunstzaal „Nouvelles Images" aan het Westeinde te Den Haag (tot 2 juni). Het definitieve beeld zal niet onbelangrijk afwijken van dit ontwerp. Het wordt in brons uitgevoerd en krijgt een hoogte van 1,40 meter. De beeldhouwer heeft het in klei bijna gereed. Zoals men zich zal herinneren is de opdracht tot het maken van dit monument gegeven in I960 toen het een eeuw geleden was dat Frederik van Eeden in Haarlem werd geboren. Het zal een plaats krijgen in het Frederikspark dicht bij het huis waar Frederik van Eeden enige tijd gewoond heeft (één van de in lichte tint gepleisterde villa's in de zuid-oosthoek van het parkbij het punt waar de Twijnderslaan op de Kleine Houtweg uitkomt). (Advertentie) Geef haar dan ook de mooiste ring. Geef haar een CONSTANT verlovingsring dan geeft U het beste wat er is. Voor iedere vinger een ring bij GROTE HET HUIS MET HET CARILLON HOUTSTRAAT 49 HAARLEM het N.Ph.O. bevatte momenten van bijzondere kwaliteit. Het geïnspireerde spel van de pianist was hier mede debet aan, en men mag dan ook met veel belangstelling naar het tweede concert in deze reeks uitzien. Dirigent Henri Arends, die de avond met een verzorgde uitvoering van de ouverture Egmont had geopend, komt alle eer toe voor de originele samenstelling van dit programma. ANDRé KAART (Advertentie) HAARLEM, 16 mei Wegens over treding van de auteurswet veroordeelde de Haarlemse politierechter gisteren drie musici van een bekend Nederlands jazz-combo tot een geldboete van zes tig gulden. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman had tegen hen respectievelijk honderd gul den boete geëist. De drie musici, de 30-jarige B., de 46-jarige S. en de 40- jarige Ch. E., alle drie uit Amsterdam, waren gevraagd op te treden op een dansfeest in het Haarlemse concertge bouw dat georganiseerd was door een ballet-studio in Haarlem. Tijdens hun optreden werden zij erop gewezen, dat zij enkele nummers brach ten .a. „Janus, pak me nog een keer", de „Rozemarie Polka" en „Tan go Italiona" waar geen auteursrech ten voor betaald waren. Het combo had zich daar niet aan gestoord en was door blijven spelen: de organisatoren van het feest zouden wel voor de boete opdraaien. Dat wordt overal in het land gedaan, merkte de combo-leider op. Maar de officier vond, dat vooral in Haarlem met d auteurswet een handje gelicht werd. En dat daar maar eens een eind aan moest komen. „Daarom kan ik niet anders dan een fikse geld boete eisen". Omdat de musici volko men te goeder trouw waren door blij ven spelen had de politierechter iets van de gevraagde geldboete afgedaan. HAARLEM, 16 mei Gisteren tus sen 18 en 24 uur is er ingebroken in eea winkel aan de Noorder Tuindorplaan. De bewoners waren afwezig, wegens huwelijk van een winkelmeisje. De on genode gast heeft alles overhoop ge haald. Uit de slaapkamer nam hij een portefeuille met 1.000 mee en een bedrag van 80 aan klein geld. Uit de kassa stal hij nog 50. Een 29-jarige broodbezorger kwam gisterochtend tot de onaangename ont dekking, dat uit zijn geldtas een bedrag van 140 tot 150 was gestolen. Het was allemaal papieren geld. Het kleine geld had de dief in de tas gelaten. Vermoed wordt, dat de diefstal is ge pleegd tijdens het inladen van het brood. De tas stond toen in de broodwagen. HILVERSUM, 16 mei De NTS zal vannacht tussen 23.52 en 00.36 een recht streekse uitzending geven van de sfeer die er dan in Amerika heerst over het slot van de ruimtereis van Cooper in de Faith 7". De reportage bereikt Neder land via Telstar. Morgen hoopt de NTS via Telstar tussen 13.55 en 15.30 een filmverslag uit de Verenigde Staten te ontvangen over de val in zee van het ruimteschip. (Advertentie) .y late lederwaren Creisartikelen terrri" saraplu's GFN (RONjFSTP. 34-HAAPI.EM-TEl. 5568* AMSTERDAM, 16 mei De stem ming op de Amsterdamse effectenbeurs werd vandaag begunstigd door de vaste houding welke Wall Street gisteren aan de dag heeft gelegd. De Dow Jones-in- dexcjjfers bereikten daar voor alle drie de marktsectoren een nieuw hoogtepunt voor dit jaar. Van de Nederlandse in ternationale fondsen zjjn de koersen van Royal Dutch en Unilever op de Ameri kaanse beurs echter onveranderd ge bleven. Daarentegen was Philips zeer vast. In aansluiting daarop konden van daag in het voorbeursverkeer in Am sterdam weer hogere koersen voor het electrofonds worden genoteerd. Op een koers van 164,50 beliep de stijging t.o.v. de officiële slotprijs van gisteren ruim twee gulden. Zeer vast waren ook de aandelen AKU, die ex 13 pet. slotdividend 484 noteerden, tegen giste ren 489 cumdividend. Van het dividend werd aldus reeds 9 pet. ingehaald. De andere internationale soorten wa ren niet meer dan goed prijshoudend. Koninklijke Petroleum deed 170,80 (plus 40 ct.), Unilever ƒ166,30 (plus 50 ct.) en Hoogovens 590 (plus 3). De cultures waren iets in reactie. HVA gold 166 (min 1 Amsterdam Rubber 126 (min 2) en Deli Mij 145 (min 50 ct.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3