Grote openhartigheid rond ruimtevlucht van Cooper Astronaut stapte lachend en wuivend uit de cabine Een huis is President De Gaulle op bezoek in Griekenland Prijzende woorden voor NAVO op banket in Athene Verkeer eist drie levens méér dan een parkeerhaven COURVOISIER Gouden ambachtsring voor ,Kokosgember-ring' De oudste 105 jaar Geertruidenberg viert 750-jarig bestaan Gelderland beschermt natuurgebieden Half jaar voor smokkelaar Man verdronken Wallace in kort geding tegen de staat De protestanten in Spanje Eert jaar geëist tegen Venezolaan 20 maanden voor directeur gew. arbeidsbureau 10 x genieten ONDER TREKKER Uitwijzingskwestie SCHERPE VEILIGHEIDSMAATREGELEN Ned. zaakgelastigde ontmoet pres. Soekarno Vele verzoeken om visa en steun Eredoctoraat voor kardinaal Suenens Verklaring van de bisschop van Huelva In Valkensivaard Veertig procent van toestellen niet voor aardgas geschikt Hagemeijer doet bod op Tels gestand Wat-vraagt U van Uw huis: dat het een parkeerhaven is - meer niet? Of wilt U een echt „thuis"? Vraag dan bij de vakman de nieuwste sta- lenboeken van R&D-behang. -Een kleine bloemlezing uit de grote collectie ontvangt U als U een briefkaart (voorzien van 30 ct. extra postzegels) stuurt aan Rath Doodeheefver, afd. D, Postbus 375, Amsterdam. (Vervolg van pagina 1) Typerend voor de openhartig heid, waarmee de Amerikanen bij hun ruimte vluchten te werk gaan, is wel dat op Cape Canaveral het falen van de automatische bestu ring reeds werd bekendgemaakt toen Cooper nog in de lucht was Mevrouw. Cooper en haar doch ters die het verloop van de vlucht volgden in haar woning in Hous ton, zullen dan ook wel enkele moeilijke kwartiertjes hebben doorgemaakt. Vele andere Ame rikanen trouwens ook. Een veel- beluisterd radiostation in New York verzocht iedereen voor Cooper te bidden. Erewacht Kennedy belt op COGNAC COURVOISIER mmm if urnen r\ -L- Beleg modern - beleg in inTer UNIE VRIJDAG 17 MEI 1963 PAGINA T (Advertentie) RATH DOODEHEEFVER ontwerpers en fabrikanten van behang. vioA r v'-•*. (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT, 17 mei. De econo mische politierechter mr. H. Disch heeft gisteren een 32-jarige „beroeps- smokkelaar" uit Budel de man gaf nis beroep rioleringslegge op ver oordeeld tot zes maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest, Wus een boete van f 1000,- subs, drie maanden en verbeurdverklaring van in beslag genomen goederen: een Repantserde auto en een lading boter van 2000 kg. De officier van justitie mr. W. Moors had zeven maanden gevange nisstraf geëist en een boete van f 500 "et betrof een smokkelzaak van 20 ^aart j.l. Op die dag reed de douane een gepantserde smokkelauto een b«se lading uitgegooide kraaiepoten '®n spijt klem in Neerbeek. De auto ®loeg over de kop en uit de wrakstuk- jen kroop de thans terecht staande "«-jarige man uit Budel. Verdachte Phtkende de chauffeur van de aange houden auto te zijn geweest, want, zo midde zijn commentaar „ik kan niet ïliden, ik bezit géén rijbewijs". Mr. Moors wenst dit verweer niet te aan aarden. „Deze man wil geen rijbe- "ijs", aldus de officier. „Om te kun nen voorwenden onmogelijk smokkel auto's te kunnen besturen". Twee andere verdachten, een rij- ?choolhouder uit Elsloo en een land- -■>ouWer uit Hulsberg beiden 47 jaar oud gaven de ten laste gelegde me- ueplichtigheid aan smokkel toe. De jConomische politierechter veroordeel- ,e de rijschoolhouder tot 9 weken ge- angenisstraf plus f 100 boete subsidi se drie maanden. Het vonnis tegen landbouwer luidde: f 2000 boete of maanden gevangenisstraf en twee maanden voorwaardelijk met een °eftijd van twee jaar. GIETHOORN, 17 mei De 33-jarige I^Uiwdp arbeider R. Bruinenberg uit vè>jnwÜk is gisteravond te Njjeveen ij. uronken, toen de door hem bestuur- lii J^cker in een sloot terecht kwam. kwam onder de trekker terecht. De Mnd Was Re'luW(l en vader van een Ook een andere Amerikaanse astro naut, Scott Carpenter, moest op 24 mei 1962 zijn ruimtereis (drie omwentelin gen) beëindigen met gebruikmaking van de handbesturing. Hij deed liet echter niet zo goed als Cooper en kwam vér buiten het landingsgebied in de Atlantische Oceaan terecht. De oor zaak hiervan was dat hü de remraket- ten precies vijf seconden te laat in werking stelde. Coopers landing was echter een meesterstukje van perfec tie. Om 21.34 uur gisteravond had Coo per zijn twintigste omwenteling rond de aarde voltooid. Hij begon toen aan de voorlaatste ronde. Hij wist toen al een paar uur dat men op Cape Canaveral meer dan tevreden was over het verloop van de vlucht en dat men daarom had beslist, dat hjj de geplande 22 omwentelingen ook in derdaad zou volmaken. (Advertentie) Nadat de Faith 7" aan boord van de Kearsarge was gehesen, werd de cabine geopend en stapte Cooper lachend en wuivend naar buiten. Hij sprak even met artsen en officieren en liep toen in zijn zilverkleurig ruim- tepak monter over de rode loper, die voor hem was uitgerold. Volgens de artsen verkeerde hij in een uitstekende conditie. Toen hij nog in zijn cabine zat hadden de artsen al zijn bloeddruk gemeten. Dat gebeurde nogmaals toen hij al op het dek stond. Toen Cooper naar de ziekenboeg ging om een gron dige medische inspektie te ondergaan stond een erewacht in het gelid. Een marinekapel speelde. Even later kreeg Cooper aan boord van het vliegdekschip president Kenne dy aan de telefoon, die hem gelukwen- te met het verloop van „deze grootse vlucht". Kennedy beidé ook mevrouw Cooper op en nodigde haar, samen met haar man en hun twee dochters, uit voor een bezoek aan het Witte Huis. Kennedy had de laatste fase van Coopers vlucht via de televisie en de radio gevolgd. Hij zag dezelfde beelden die op dat moment ook de Europeanen konden zien, dankzij Telstar. Via een rechtstreeks in verbinding met Cape Canaveral. Later noemde Kennedy in een korte verklaring voor radio en TV Coopers vlucht „een grote prestatie van vrije mannen en vrouwen en een overwin ning voor de menselijke geest". II IMP. OUD HAARLEM ROTTERDAM, 17 mei De Am sterdamse advocaat mr. J. H. Smeets, de verdediger van de Amerikaan Carl William Wallace (34), heeft bij de pre sident van de Haagse rechtbank een kort geding aangevraagd tegen de Staat der Nederlanden. Hij heeft de president verzocht het kort geding op 31 mei te behandelen. De staatsadvo- caat, mr. E. Droogleever Fortuyn, hoopt dat de behandeling een week eerder zal plaats vinden ter wille van een snelle oplossing van de „zaak Wal lace", die nu al geruime tijd speelt. Hoewel mr. Smeets de dagvaarding nog niet heeft verzonden, mag men aannemen dat hij de president van de rechtbank in Den Haag zal vragen uit te spreken dat een eventuele uitwij zing van Wallace naar Amerika neer zou komen op een uitlevering naar dat land. Een dergelijke beslissing zou in houden dat de Staat der Nederlanden onbevoegd zou zijn om Wallace op de een of andere manier toch in Amerika af te leveren of te laten afleveren. Wallace wordt in ons land als onge wenste vreemdeling beschouwd omdat hij hier is veroordeeld wegens het in bezit hebben van marihuana. Naar de Verenigde Staten, waar hem een ver oordeling voor hetzelfde vergrijp wacht, kan hjj echter niet worden uitgeleverd, omdat daartoe geen verdrag tussen de Verenigde Staten en Nederland bestaat. Inmiddels is de laatste termijn die de minister van justitie de Amerikaan heeft gegeven voor het zoeken van een land dat hem toegang wil verschaffen, volledig verstreken. Wallace zit nu al ruim zes maanden als ongewenste vreemdeling in het huis van bewaring in Rotterdam, na al een gevangenis straf van twee jaar in Amsterdam te hebben ondergaan. Advertentie Volmaakte rust geeft de DRAKACEL matras ATHENE, 17 mei (Rtr) President De Gaulle van Frankrijk is gisteren met zijn vrouw in Athene aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen. Op het vliegveld, 19 kilometer buiten de Griekse hoofdstad, werd het echtpaar De Gaulle begroet door ko ning Paul, koningin Frederika en leden van de Griekse regering. Daarna ver trok het gezelschap per auto in éen stralende zon naar Athene, toegejuicht door duizenden mensen die langs de route stonden. Er was vrijwel niets nagelaten om de veiligheid van het Franse staats hoofd te verzekeren. Zo mochten de toeschouwers geen bloemen naar de auto's gooien. Iedereen die in de buurt van de route een pakje Wj zich had werd door de politie staande gehouden en moest laten zien wat erin zat. Alle politiemannen uit het gebied van Athene en Piraeus waren opgetrommeld en hadden bovendien versterking gekregen van vierdui zend rechercheurs in burger. Volgens welingelichte kringen zal De Gaulle in Griekenland tijdens redevoe ringen in het openbaar of in vertrou welijke gesprekken de nadruk leggen op twee punten: 1. De behoefte aan een politieke een heid van Europa, rekening houdend met de mogelijkheid dat er eens een tijd zal komen, dat West-Europa niet meer in die mate op de bescherming van de Verenigde Staten kan rekenen als bij de oprichting van de NAVO het geval was. 2. De waarde voor geheel West- Europa van een onafhankelijke Fran se kernmacht. Men verwacht niet, dat de Griekse regering De Gaulle definitieve toezeg' gingen zal doen. De Gaulle zei gisteravond, toen hij op een officieel banket een toast uitbracht op hei Griekse koningspaar, dat de wereld in „de ergste chaos" zou ver vallen zonder het Atlantisch bondge nootschap. Frankrijk wil „vastberaden en krachtig voor zichzelf en voor de vrije volkeren" opkomen, zo zei hjj. De solidariteit met Griekenland is een onderdeel van de Franse politiek, die gericht is op vooruitgang en vrede. Frankrijk en Griekenland, aldus De Gaulle, zijn zich bewust van hun lots verbondenheid. Zij zijn beide „beladen met roem, maar ook met plichten". Wat met onze landen gebeurt, heeft onvermijdelijk gevolgen voor vele an dere staten, aldus de Franse president. DJAKARTA, 17 mei. De Neder landse diplomatieke vertegenwoor diging hier word* in toenemende mate overstelpt met verzoeken van spijtop tanten, niet alleen om visa maar ook om steun. Het aantal brieven en be zoeken loopt in de veie honderden en vele nieuwe, vaak schrijnende geval len blijken daarbij te zijn. Zo werd een verzoek ontvangen van een vrouw om tweeduizend roepias om „sleutelgeld" te kunnen betalen voor een huisje in een van de kam- oongs bij Djakarta, daar zij anders op straat gezet zou worden. De Nederlandse zaakgelastigde drs. C. D. Barkman heeft voorts een groot aantal sollicitatiebrieven ontvangen en verscheidene schriftelijke gelukwensen met zijn benoeming van Indonesische zijde. Van particuliere zijde zijn drs. Bark man ook aanbiedingen gedaan voor huisvesting van de Nederlandse verte genwoordiging. Daarbij worden prijzen cevraagd die tot tachtig miljoen roe- oias gaan. Drs. Barkman en zijn staf behelpen zich nog steeds in enkele ka mers van het hotel „Indonesia". Het huisvestingsprobleem werd wel reeds met de Indonesische autoriteiten be sproken, doch een oplossing is nog niet gevonden. Inmiddels heeft de Nederlandse -.aakgelastigde een eerste, toevallige, ontmoeting gehad met president Soe karno. Dit gebeurde tijdens een lunch die de gouverneur van West-Java aan- iood aan diplomaten. SOUTH BEND, 17 mei (UPI) De primaat van België, kardinaal Suenens, is gisteren door de Onze Lieve Vrouwe universiteit van South Benr in de Amerikaanse staat Indfo- onderscheiden met een eredoctoraat in de rechten. In zijn aanvaardingstoespraak zei de kardinaal, dat het belangrijkste vraag stuk, waarvoor de Kerk zich nu ge plaatst ziet is, hoe passieve katholieken tot actieve belijders gemaakt kunnen worden. De christenen hebben de plicht „God te kennen en hem bekend te maken, god te beminnen en hem be mind te maken, God te dienen en te zorgen dat hij gediend wordt". Madrid, 17 mei (Rtr) De bisschop van Huelva, mgr. dr. Pedro Cantero, heeft te Madrid verklaard, dat het nood zakelijk is de kwestie van de gods dienstvrijheid in Spanje te herzien. Dit zou echter met voorzichtigheid moeten geschieden, aangezien Spanje sociaal en psychologisch niet toe is aan godsdienst vrijheid op een schaal zoals in andere landen. De bisschop acht een opnieuw bezien van de positie van de protestanten noodzakelijk met het oog op de ontwik keling van Spanje in de richting van de Europese integratie, terwijl ook de toenemende stroom toeristen een factor vormt. Weliswaar geniet dekatholieke kerk in Spanje een voorkeursbehande ling, maar dit is volgens de bisschop ge enbelemmering voor andere gods diensten. De positie van de katholieke kerk noemde hij een gevolg van de traditie en een waarborg tegen bin nenlandse strijd. Naar verluidt zijn de Spaanse auto riteiten met instemming van het epis- copaat bezig aan een regeling tot ver- betering van de positie van de pro testanten. DEN BOSCH, 17 mei De officier van justitie bij de rechtbank heeft in de voortgezette behandeling van de zaak tegen de in Venezuela een farm beherende E.S. wegens verduistering een jaar gevangenisstraf gevorderd met aftrek van voorarrest, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De man wordt ervan beschuldigd in Venezuela 540 koeien, dan wel de te genwaarde hiervan, verduisterd te heb ben ten nadele van de n.v. Jardines Del Tuy. De verdachte verklaarde ech ter, dat hij niet alleen bij deze n.v. in dienst was als beheerder van de farm, maar ook aandelen in de n.v. had. De uitspraak is bepaald op 30 mei. VELDHOVEN. Gisteren is over leden een zevenjarig zoontje van het gezin De Boer uit Meerveldhoven, na dat de jongen maandagmiddag ern stig werd gewond toen hij bij het over steken van de Burgemeester Van Hoof- laan alhier door een bestelauto werd aangereden. LOCHEM. Gisteren is de 43-jarige heer A. J. van den Briel uit Haren (Gr.) op de rijksweg tussen Loehem en Goor dodelijk verongelukt, toen hij met zijn auto tegen de achterkant van een langzaam rijdende vrachtauto bot ste. Beide wagens reden in de richting Goor. De vrachtwagen reed langzaam, omdat de bestuurder voor een parkeer plaats wilde stoppen. De heer Van den Briel heeft dit vermoedelijk niet tijdig genoeg gezien. HORST. Gisteren is de 36-jarige heer Cox uit Blerick op de Venloseweg onder Grubbenvorst verongelukt. De achterband van de door hem bestuur de loonsproeiwagen klapte, waarna de wagen over de kop sloeg. De heer Cox, die beklemd raakte in de cabine, was op slag dood. Een naast hem zitten de inwoner van Grubbenvorst kon zich tijdig in veiligheid stellen door uit de wa gen te springen. De heer Cox was ge huwd en vader van drie kinderen. NEW YORK, 17 mei (AFP) Acht of negen functionarissen van de Ver enigde Naties, die deel hebben uitge maakt van het voorlopig bestuur over West-Irian, zullen zich periodiek naar dat gebied begeven om zich ervan te verzekeren, dat de Indonesische regering zich houdt aan haar akkoord met de V.N., in het bijzonder wat betreft het zelfbeschikkingsrecht van de bevolking. Dit heeft de chef van het kabinet van secretaris-generaal Oe Thant, Narasim- han, donderdag op een persconferentie in New York verklaard. Advertentie) DEN BOSCH. 17 mei. De recht bank heeft gisteren de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Val- kenswaard veroordeeld tot een jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De directeur stond op 2 mei terecht wegens het ver duisteren van gelden ten bedrage van in totaal f 95.000.- ten nadele van ver schillende sociale instellingen, waar van hij de kassen onder zijn beheer had. De officier van justitie eiste toen tegen hem anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. HAARLEM, 17 mei In 600.000 ge zinnen zal men in de loop van de komende tien jaar moeten omschake len op aardgas. Dat betekent, dat bij al deze verbruikers de gasmeters en gastoestellen zullen moeten worden vervangen of aangepast. Op een gisteren alhier gehouden ver gadering van de bond van loodgieters- en fitterspatroons heeft de directeur van het gemeentelijk gasbedrijf ir. A. K. van 't Huilenaar, gezegd aan te ne men, dat veertig procent van de be staande gastoestellen niet voor aard gas kan worden omgebouwd. Intussen is over deze kwestie al overleg ge pleegd tussen de Gasunie, de gasdistri- butiebedrijven en de fitterspatroonsor- ganisaties. .gouden ambachtsring voor de heer Van Esch. ve elementen opgenomen; zo zal voor het eerst sinds 1957 de bekende Biesbosch-stertocht weer kunnen wor den gehouden, dank zij de medewerking van de pontonniers uit Keizersveer De watersportvereniging „De Amer" heeft in 1957 van de stertocht afge zien, omdat de genie, waarvan de pontonniers deel uitmaken, niet lan ger haar medewerking kon verlenen. Wanneer de tocht in augustus weer wordt gehouden zullen, zo verwach ten de organisatoren, weer honder den schepen door de Nederlandse wateren naar Geertruidenberg koer sen. Er komt in de vestingsstad tijdens de feesten ook een speciale dag voor het leger met demonstraties en een grote parade. Op het binnenplein van de oude markt wordt een klank- en lichtspel opgevoerd dat de Brabantse auteur Jan Naaykens speciaal voor deze gelegenheid heeft geschreven. Elke dag zal de markt middelpunt zijn van allerhande festiviteiten, zo- ais een muziekfestival en een Oud hollandse kermis. Op 22 juni wordt de viering ingezet met een acade mische zitting in de hervormde kerk. De Broederschap van de Gouden Ambachtsring heeft er een nieuw lid bij: de heer G. van Esch uit de Bilderdijkstraat te Amsterdam ontwierp een zo voor treffelijke „kokosgemberring", dat hem de eer waardig is gekeurd, in deze broederschap, waarin het puikje van het bakkers- en slagersgilde ver enigd is, te worden opgenomen. De leden ervan zijn herkenbaar aan een gouden ring en aan een wit (bakkers) of rood (slagers) lint, waaraan een enorme medaille hangt. Deze onderscheiding werd de heer Van Esch toegekend tijdens een bij eenkomst in het Ahoygebouw te Rot terdam, waar gistermiddag ook de uitslagen bekend werden gemaakt van de vakwedstrijden, die ter gelegen heid van de Nebato zijn gehouden. Ook hier bleek de heer Van Esch zich uitstekend te hebben geweerd. Hij werd kampioen in de invitatie- groep, afdeling banket. Hiervoor ont ving hij een gouden polshorloge, een gouden steekspeld met Nebato-em- bleem en een oorkonde. Dezelfde on derscheiding, in de invitatiegroep, af deling brood, behaalde de heer L. G Holleman, eveneens uit Amsterdam De kamploensprijzen in de overige wedstrijdklassen werden toegekend aan de heren H. de Beer uit Amster dam, F. J. van Daalen uit Bodegra ven, A. J. Hendriksen uit Ruurlo en G. J. T. Kelderman uit Ommen. De invitatieklasse was bestemd voor deel nemers, die ook bij overige wedstrij den ai bijzonder goed uit de bus wa ren gekomen. De overige klassen had den aldus minder van de concurren tie van deze „supermensen" te vrezen. De jaarlijkse wedstrijd om de gou den bakkersring stond los van deze vakwedstrijden. De bedoeling ervan is, met een nieuw produkt voor de dag te komen, dat deugdelijk, origi neel en goed verkoopbaar is. Het gebak van de heer Van Esoh bleek aan alle eisen te voldoen. Het was bijzonder appetijtelijk, zoals alle aan wezigen hebben kunnen constateren. Ieder mocht het proeven en men kreeg bovendien, ter navolging, het recept mee naar huis. De prijzen van de vakwedstrijden werden uitgereikt door de heer J. Hurkmans, voorzitter van de Neder landse Bakkerijstichting en van de N.R.K.M., de gouden bakkersring werd door drs. H. L. Jansen, alge meen secretaris van de SER, aan de vinger van de winnaar gestoken. Een ander Nebato-evenement, in de avonduren, was er in het dakpavil joen van het Groothandelsgebouw, waar aan tachtig inwoners van Rot terdam en naaste omgeving, een z.g. Abraham werd uitgereikt. Dit, omdat zjj tijdens de Nebatotentoonstelling de leeftyjd van vijftig jaar bereikten en dus „Abraham hebben gezien". Dit plezierige feest was georganiseerd door de Rotterdamse bakkerij com missie. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHitmmiiiiHiiiiiuiiiiiimii In do week van 10 tot en met 18 augustus zal de stad Geertrui denberg het 750-jarig bestaan vieren. In de oude vestingsstad aan de Dongemond, waar men de feestplannen, alle aanvankelijke moeilijkheden ten spijt, nu gereed heeft, zal het historische Marktplein toneel van de meeste feestelijkheden zijn. De kelders van de oude ambaohts- schoo' zullen worden ingericht als stadsherberg en er zullen tijdens de feester, twee tentoonstellingen worden gehouden. De een zal een historisch overzicht geven van het wel en wee van de stad; men neeft voor deze expositie de medewerking gekregen van diverse musea, onder meer van het legermuseum. De andere ten toonstelling, die wordt ingericht met medewerking van rijkswaterstaat en staatsbosbeheer, verschaft een kijk op de Biesbosch. In het programma zijn ook sportie- De oudste inwoonster van ons land, mevrouw J. A. de BreeMeijer uit het Groningse plaatsje Hoogkerk, is don derdag 105 jaar geworden. De jarige, die nog zeer kras is, werd op de heug lijke dag door burgemeester G. Nijman van Hoogkerk persoonlijk geluk gewenst. iiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Met een recreatiegebie 97.200 hectare staat land veruit aan de et een recreatiegebied van Gelder- top der Nederlandse provincies. Dat terrein beslaat namelijk 29,5 procent van het totale Nederlandse recreatie gebied. Alleen reeds de Veluwe met 79.230 hectare vormt een kwart van het vaderlands natuurgebied. Dit maakt het urgent, het gebied te beschermen, maar ook in toenemen de mate in overeenstemming te bren gen met wensen van vakantiegan gers. Daartoe heeft het provinciaal bestuur van Gelderland een „facet streekplan natuurbescherming en re creatie op de Veluwe" samengesteld. Bescherming is nodig, want de natuurgebieden op de Veluwe zijn in de laatste anderhalve eeuw in om vang verminderd. De villa- en land- huisbouw drong hier en daar diep in de natuurgebieden door terwijl ook militaire objecten aanspraak maak ten op het gebied. Gelderland wil de recreatieve capaciteit nu niet verder verminderen. De bescherming zal zich hoofdzakelijk richten op de hoger gelegen delen van de Veluwe met zijn vaak droge zandgronden, bossen, heide en zandverstuivingen. Reeds is, om verdere aantasting van het na tuurgebied tegen te gaan, een eind gemaakt aan ontginning op grote schaal. In het plan wordt zelfs de wens uitgesproken gebieden, waar van de huidige bestemming buiten de sfeer van natuur en recreatie ligt, weer asm de recreatie dienstbaar te maken door bebossing en het aan trekken van niet goed renderende landbouwgronden. Voor de toekomst wordt rekening gehouden met toename van de va- kantietijd en dus van vakantiegan gers. Ook voor het kamperen zullen voorzieningen moeten worden getrof fen. Het logeren bij familie en ken nissen is reeds sedert 1954 duidelijk aan het afnemen. Daarentegen groeit de vraag naar kampeerhnisjes voort durend. Op de Veluwe staan er mo menteel 2500. In 1980 zullen er naar schatting 5800 nodig zijn. Daarvoor moet ongeveer 1200 hectare beschik baar zijn, gerekend op vijf hectare voor 25 huisjes, nog afgezien van de ruimte voor het kamperen in tenten, waarvoor volgens het plan 450 ha. nodig zfjn. Ook de verkeersverbindingen vra gen de aandacht. Voor de bromfiet sers zullen er enkele routes moeten komen, weliswaar door landschaps- gebieden maar met vermijding van de stiltegebieden. Voor watersport en oever-recreatie aan de voormalige IJsselmeerkust, langs IJssel en Rijn en aan afgesneden rivierbochten worden mogelijkheden „uitgedokterd." President De Gaulle op de Akropolis. (Advertentie) V rust acht uit op een DRAKACEL matras AMSTERDAM, 16 mei. Hagemeij er en Co's Handelmaatschappij deelt mede, dat haar aanbod tot overname van de aandelen en bewijzen van deel- gerechtigdheid in L. E. Tels en Co's Handelmij. wordt gestand gedaan. (Advertentie) N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7