3 50 Minister: geen bezwaar tegen ziekenfondsraad Echter zonder toezicht en heheer van ziekenfondsen Een grapje RUSLAND ligt nog voor in race naar de maan Maar achterstand van FS heslist kleiner geworden E D Gouden doctor in Helmond HET LE- YEN BE GINT A Antwoord aan de Kamer ONDANKS SUCCES VAN COOPER: Strenger toezicht op ingeënt zijn van honden Toestand koning Saoed slechter? In België geen collectieve schuilkelders Vlot door Europa met (£sso)autokaarten Slachtoffers brand in Nijmegen - drie zusjes - begraven Dr. H. H. Knippenberg ZATERDAG 18 MEI 1963 PAGINA 5 VOOR MENSEN DIE VOORUIT ZIEN '•Jï?' N& T v o S /- r-,.^ (nadruk verboden ^Liturgische weekkalender ^!rdefedoHeni?V{aart des Heren= el«en "na -wf£' H" Urbanus: p«'- v. Cezinspremie Unieke wegengids van Europa: 72 pagina's vól wetenswaardigheden over 70.000 km van Europa's belangrijkste routes. Ideale gids om plannen mee te maken! Inclusief wegenkaart van Eu ropa en routestift f 2,50. Europa-kaart apart f 1,25 Perfecte autokaarten van 15 landen! Voor hen die vlot willen reizen, veel willen weten en veel willen zien. Een schat van informaties op de achterkant, Handig formaat f 1,25 Nieuwste kaart van Parijs en omgeving! Feilloze gids door deze wereldstad. Wegwijzer naar Chartres, Fontainebleau, enz. f 1,25 Speciale antokaart van Nederland Aangevuld met plaatsnamenregister, afstandstabel, routes door steden, interessante uitstapjes, enz. f 0,90 Vele honderden Esso dealers hebben al deze kaarten in voorraad. fTOURING MET ESSO BENT U BETER UIT I Russische plannen En de Amerikanen? x^ERK\tZlN &s" ViiTSL^&tW mei: 5e zondag na Pasen; eigen toaand pret v" Pasetl wit- Hjder^LiJ1, ®ornardinus van Siena. be- (Na órorl M's; Pref- v. Pasen -wit— ae Bh b iBoetemii v- d- Kruisdagen: "-"Paars—) Bernardinus; pref v. Pasen -~\vu£j Mis v' d- zondag; pref. v. Pasen jM^Statui?' n^ffrldT?' bisschop-belijder; Na prOCeT^P c T Tasen -wit- Pref. v pfl~" etemls v. d. Kruisdagen; ^oensrt -paars—). Mia; (Breda-8 s!? YTnTTHemelvaart: el8en v. Pasfn EwiW)geb- H" Ansfridus); pref. 2»gèb°vanivi?uetemis v' d' Kruisdagen; öv- Pasen parojïf j,Van Hemelvaart; pref. v Hemelvaart—wlw ®n Communic- van ^iiv,-Hemelvaart; pref. v. ^diuip?' ,Greeorius, paus-belijder; Mis ^H«a;Serertlel: bondag na Hemelvaart; eigen credo; pref. v. Hemelvaart wii>- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 18 mei Minister Veld kamp zegt in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op de zieken fondswet, dat overwogen zou kunnen worden een ziekenfondsraad samen te stellen, waarin ook de ziekenfondsen zelf en de medewerkers zitting hebben De minister stelt daarbij de voorwaarde voorop, dat bij de Kamer geen bezwaar bestaat tegen het losmaken van het toe zicht op en het beheer van de zieken fondsen. Een ziekenfondsraad, zoals de Kamer in het voorlopig verslag op het wetsontwerp heeft voorgesteld, zou niet meer belast moeten zijn met het toe zicht op het beheer en de administratie van de ziekenfondsen. Ook zou die raad het goedkeuringsrecht van overeenkom sten tussen medewerkers en ziekenfond sen moeten worden ingetrokken. De minister acht het uit het oogpunt van algemeen belang geen zuivere pro cedure, dat de overeenkomsten van zie kenfondsen en medewerkers worden goedgekeurd door een college waarin deze groepen zijn vertegenwoordigd. Het lijkt de bewindsman ook niet juist, dat degenen op wie toezicht wordt uit geoefend, in het toezichthoudende or gaan zelf vertegenwoordigd ziin. In de memorie wordt ook gezegd, da1 het niet mogelijk is normen te geven san de in stantie die met de goekeuring van over eenkomsten tussen ziekenfondsen en medewerkers zal worden belast. Uit het feit, dat de ziekenfondsraad aan de minister verantwoording ver schuldigd is en zijn aanwijzingen moet opvolgen, mag zijns inziens- niet wor den geconcludeerd tot een sterke afhan kelijkheid. Als niet de vorm van een raam wet wordt gekozen zou iedere wijzi ging in de administratievoorschriften moeten leiden tot wetswijziging. De minister begrijpt bijvoorbeeld niet, hoe er bezwaar kan bestaan tegen het voorstel om alles wat de inschrij ving van verzekerden betreft, aan een regeling bij of krachtens algemene maatregel van bestuur over te laten. Het gaat om zaken van technische uitvoering,! die gevoeglijk aan lagere instanties dan de wetgever kunnen worden overgelaten. De minister heeft geen bezwaar te gen het voorstel van de Kamer, dat de ziekenfondsraad vooraf wordt gehoord over regelingen die bij algemene maat regel van bestuur of ministeriële be schikking zullen worden vastgesteld. De wijziging die in het wetsontwerp wordt aangebracht zou dan luiden, dat het oor deel van de ziekenfondsraad wordt ge vraagd over alle aangelegenheden die de ziekenfondsverzeker. betreffen. Een voorbehoud wordt gemaakt voor het geval dit wegens het spoedeisende ka rakter van de te treffen maatregel niet mogelijk is. Op het stuk van een beperkt eigen risico voor de verzekerden bij de zie kenfondsen en de mogelijkheid de wij ze van verzekering te kiezen kan de mi nister de Kamer niet tegemoet komen Beide voorstellen zullen, meent de mi nister, aan de orde komen, wanneer Ik heb in deze dagen nogal eens horen verluiden, dat het duidelijke verlies, dat de P.v.d.A. heeft geleden, mede een gevolg is geweest van een opvallend gebrek aan humor bij de voorman nen van die partij. Ik hoop van harte dat het waar is. Want het zou wijzen op een dartel soort rechtvaardigheid, dat mij wel is aangekaart. Temeer daar het mijn in nige overtuiging is, dat men precies politieke idealen niet kan aanhangen en zelfs verkondiggen, zonder een ge voel voor bevrijdende betrekkelijkheid. De geschiedenis geeft trouwens geloof ik, enige grond aan deze, mijn over tuiging. En in het contemporaine vlak gesproken is bijvoorbeeld minister Luns in dezen mij een lichtend voor beeld. Hij bedwingt zelfs onmogelijke situaties met tal van bijna altijd ge slaagde grapjes. Inderdaad, de heer J. G. Suurhoff niet. Ik heb in de afgelopen weken verschillende malen het genoegen ge had hem via de televisie in mijn huiskamer te ontvangen. En ik mag een socialist wezen als hij mij ook maar één keer heeft laten glim lachen. Het viel mjj op dat hjj al leen maar gelijk wilde hebben. En voorzover hij de cijfers niet in zijn hoofd had, had hij ze wel in zijn aktetas. Maar gelijk hebben is in dit ,nH. eenmaal iets anders dan geluk krijgen. En slechts in het tus sen liggende niemandsland is het goed (lachend) leven. Nu viel mij gisteren toevallig in de Voorhchtmgskrant van de Nationa le Commissie tegen Alcoholisme" op. dat men met een poging tot vrö wrange scherts „Prosit" als ti tel had meegegeven. En daarin een artikeltje van de heer J. G Suur hoff. Een opbouwend artikeltje uiter aard. De heer J. G. Suurhoff houdt ons, met-drankbestryders, o.m. vóór dat „weinig mensen van zichzelf vol doende zeker weten of de matigheid nooit in onmatigheid zal omslaan." En dan heeft hjj, potverdrie, na tuurlijk weer gelijk. Ifc zou mij dan ook ongetwijfeld onder zijn volgelin gen hebben geschaard, ware het niet dat ik hem op mijn televisie-scherm weliswaar niet heb zien drinken, maar wél zien roken. Zjjn tegenstan ders verdwenen tennaastebjj onder het door hem aangelegde rookgor dijn. En toen hij de tweede keer zou komer heb ik van te voren tegen mijn vrouw gezegd: berg in 's he melsnaam alle sigaretten weg. Ik be doel, ik gun het de heer J. G. Suur hoff wel, maar waarom gaat er vóór hij prekerig schrijft over matigheid en haarzelfs grenzen geen lampje bij hem branden? Een róód voor mijn part? Ik vrees, dat het komt, om dat hij het niemandsland voorbij ziet. Maar goed. De één is zo en de ander zus, zoals mijn moeder mij al tijd en terecht te geloven heeft vóór gehouden. Kortom, ik hóóp, zoals gezegd, van harte dat de P.v.d.A. heeft verlo ren door een gebrek aan humor ha rerzijds. Maar ik gelóóf het niet. En in ieder geval weiger ik aan te ne men dat de jongens, die de winnen de boer Koekoek drievoudig in de Kamer hebben geholpen behoren tot het meest jolige deel van de natie. Tót het tegendeel blijkt houd ik het er dan ook maar op dat zijn (uit) verkiezing berust op een grapje. besloten wordt tot de invoering van een volksverzekering voor zware genees kundige risico's. Die verzekering zal, naar het oordeel van de minister stellig ook van toepassing moeten zijn op de ambtenaren. De wenselijkheid de verplichte ver zekering te koppelen aan de hoogte van het inkomen acht de minister van te verstrekkende aard om binnen het kader van dit wetsontwerp te verwezenlijken. Premievrije verzekering van kinde ren beschouwt dr. Veldkamp als een aanvaard feit. Hij is er dan ook tegen bij het bepalen van de premie voor de vrijwillige verzekering het kindertal in aanmerking te nemen. Dat thans voor een deel van de kinderen kinder bijslag wordt genoten, kan naar het oordeel van de bewindsman niet vol doende grond opleveren om op dit punt de weg terug in te slaan. Naar zijn zienswijze is de premie voor de vrijwillige verzekering een gezinspre mie. De minister acht het niet passend, dat nog medische selectie optreedt bij het toetreden tot de vrijwillige verzekering. Hij merkt dat als een in het algemeen sociaal minder gewenste situatie aan. Door het stellen van wachttijden is het gevaar voor misbruik voldoende bezwo ren. Dat misbruik zou erin kunnen be staan, dat het sluiten van een zieken fondsverzekering wordt uitgesteld tot 'de noodzaak van geneeskundige verzorging aan het licht treedt. Overigens stelt het wetsontwerp vor de vrijwillige ver zekering geen verplichte inschrijving voor. Van de sombere voorspellingen uit de Kamer en uit de ziekenfondsorganisa ties over de uittocht uit de verzekering van de hogere inkomensgroepen, is dr. Veldkamp niet overtuigd. Van een ver loop onder de verzekerden is weinig te bespeuren. (Advertentie) Overal in West-Europa vindt U Esso stations met dit embleem. Wenst U adressen van hotels? U bent er welkom. Andere wen sen Ga er heen. De Esso dealer is speciaal op toeristen ingesteld. Cordon Cooper lacht opgewekt tijdens het telefoongesprek dat hij kort na zijn behouden landing met zijn vrouw voerde. nkele jaren geleden, toen het hjj project - Mercury nog weinig méér was dan de droom van een klein groepje ruimtevaart specialisten, werd ergens het bericht gelanceerd, dat Wernher von Braun persoonlijk de toen nog onbekende Leroy Gordon Cooper enkele malen bij zich had geroepen voor speciale in structies. Sommigen trokken daaruit de voor de hand liggende conclusie, dat deze jongste van de zeven astro nauten de eerste Amerikaan in de ruimte zou worden. Nu, enkele dagen na Coopers historische vlucht, menen wij te kunnen zien wat in werkelijkheid de bedoelingen waren, die de Ameri kaanse ruimtevaart-autoriteiten met astronaut Cooper hadden. Zij hebben het kennelijk nodig geoordeeld hem als de meest betrouwbare van de zeven astronauten in reserve te houden voor de meest moeilijke en enerverende op dracht: de slotfase van het Mercury- programma. Leroy Gordon Cooper heeft voor de duur van 34 uur in de toestand van gewichtloosheid verkeerd, popu lair uitgedrukt; voortdurend het ge voel gehad dat hij aan het VALLEN was. Met name onze landgenoot dr. P. Lansberg heeft verondersteld, dat deze situatie het optreden van „ruim teziekte" tot gevolg zou kunnen heb ben, een theorie die in het geval van de Rus Titov volkomen werd bevestigd. De tweede Sovjet-kosmo naut bekende later dat hij herhaalde malen een gevoel van onpasselijk heid had gehad. Gooper heeft van dit alles niets geweten. Deze feiten bewijzen, dat ook in de toekomst alleen lichamelijk en geestelijk zeer gezonde personen geschikt zullen zijn om te reizen in de ruimte. De mens is als schakel in de ruimte vaart onmisbaar gebleken. Cooper is daar wel het beste voorbeeld van. Met name de „rendez-vous"-techniek, die in principe toepaste door het lan ceren en volgen van een kleine knip perlicht-satelliet, is buiten de mense lijke faktor niet te verwezenlijken. Daarmee krijgen de tegenstanders van de bemande ruimtevaart, die bewere" dat men het ook zonder de mens kan stellen, definitief ongelijk. Cooper zelf heeft aan de vele successen, die hij als bestuurder van de Faith 7 boekte, nog op eigen initiatief een belangrijke indicatie gegeven in de richting van de toekorhst: het bemande weerobser- vatiecentrum in de ruimte. e Verenigde Staten hebben be slist een grote stap voorwaarts gedaan, die de vrije wereld nieuwe en gerechtvaardigde hoop geeft op een Amerikaanse pri meur bü de verovering van de maan. Aan de andere kant mag men ver wachten, dat de Russen binnen korte tijd hun onmiskenbaar kleiner gewor den voorsprong zullen trachten te ver groten. Wat zijn hun plannen? 1. Tussen 15 mei en 15 juni beproe ving van een nieuwe versie van de Wastok-draagraket, bestaande uit twee trappen. Deze raketten worden, zonder de laatste derde trap, gericht op het centrale deel van de Stille Oceaan. Zij worden gelanceerd vanaf een basis nabij het Aralmeer. ng van de „rendez lie dat de Sovjets binnen enkele maanden opnieuw twee kosmonauten in de ruim te zullen brengen, als herhaling van het gedeeltelijk mislukte experiment met Nikolajev en Popovitsj. Mogelijk ook slaan zij deze stap over en ver schijnen zjj met een tweepersoons ruimtecabine op het toneel. De rede lijke verwachting is, dat men drie Vervolmaking vous"-techniek. Het is te verwachten 2. in meerdaagse perioden met als maxi mum twee weken. 3. Tussen 1963 en 1967 moeten zes Loeniks een zachte maanlanding ma ken. Loenik 4 was de eerste mislukte poging tot een dergelijk experiment. 4. In 1964 een bemande verkennings reis van twee kosmonauten rond de maan teneinde de juiste landingsplaats vast te stellen en nadere gegevens te verkrijgen. 5. Omstreeks 1965-1966 een bemand driepersoons ruimtestation in een baan rond de aarde. 6. Landing van Sovjet-kosmonauten op de maan in 1968. Het Amerikaanse ruimtevaartpro gramma loopt hier praktisch parallel mee 1. In 1964 lancering van twaalf Gemini - tweepersoons ruimteschepen voor de duur van maximaal twee weken. 2. In 1965 Apollo-A, een driepersoons cabine, in een baan rond de aarde, 3. In 1966 Apollo-B, eveneens met drie astronauten, in een vlucht rond de maan. 4. In 1967-'68 landing van een twee persoons capsule op de maan vanuit een parkeerbaan rond de maan. Er is weinig kennis van zaken nodig om te zien, dat dit een ware nek-aan-nek-race blijft. In de eerstkomende jaren zullen wij nog heel wat spannende gebeurtenis sen, zoals de succesvolle lancering van Leroy Gordon Cooper, meemaken. Pre sident Kennedy heeft een Amerikaanse maanlanding in 1967 beloofd. Hij hoopt oprecht dat het „tri... dva...odjin... noelj...start" van de Russische beman de maanraket op dat moment nog niet heeft geklonken. P. L. L. SMOLDERS DEN HAAG, 18 mei. Het minis terie van Landbouw en Visserij vreest dat strengere maatregelen op het ge bied van de hondsdolheidsbestrijding nodig zullen worden indien het aantal ingeente jonge honden zo laag blijft. Momenteel Is ongeveer tachtig pro cent van alle honden ingeënt, hetgeen ruimschoots voldoende is voor het op peil houden van de thans bereikte toe stand. Blijft echter het aantal inen tingen van jonge honden zo laag, dan zal ook het percentage van tachtig daarvan de weerslag ondervinden en in dat geval is bijvoorbeeld een terug keer van een landelijk aanlijngebod niet uitgesloten. Dit is gisteren van de zijde van het ministerie meege deeld. De politie heeft intussen van de mi nister van Justitie opdracht gekregen strenger toe te zien op het ingeënt zijn van de honden. Er is voorts een begin gemaakt met een onderzoek naar het voorkomen van rabiës on der wild. WENEN, 17 mei (DPA) De ge zondheidstoestand van koning Saoed, die voor een medische behandeling in Wenen verblijft, is de laatste dagen slechter geworden. Bijzonderheden wer den niet bekendgemaakt, maar de mo narch zou in een zuurstoftent liggen. Professor Fellinger, dit, hem behandelt, wilde slechts zeggen dat de koning niet in staat is te reizen en wat langer in Wenen zal moeten blijven. Koning Saoed heeft maagklachten, maar over de aard van deze ziekte wordt streng stilzwijgen bewaard. Verwacht wordt, dat de koning een maagoperatie zal moeten ondergaan. De kliniek wordt door het langere verblijf van de koning voor bijzondere moeilijkheden gesteld, aangezien tegen het einde van deze week nog meer familieleden van koning Saoed in We nen worden verwacht, die ook in de tweepersoons-satellieten zal lanceren kliniek moeten worden ondergebracht. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 18 mei Onder bij zonder grote belangstelling zijn gis termiddag de stoffelijke resten ter aarde besteld van de drie zusjes Smit, die vorige week vrijdag bij een felle brand in hun ouderlijke woning aan de Valkenburgseweg alhier om het le ven kwamen. In de tot de laatste plaats toe be zette Opstandingskerk werd vooraf een kerkdienst gehouden die geleid werd door de evangelisch-lutherse predikant ds. A. Steinhart. Voor in de kerk ston den de drie met witte kleden en vele bloemstukken bedekte kistjes van de achtjarige tweeling Ans en José en hun vierjarig zusje Beppie. Na ds. Steinhart sprak pater dr. O. F. ter Reegen om namens de buurt bewoners, die in groot aantal de plechtigheid bijwoonden, woorden van troost te spreken, waarbij hij dank baar gewag maakte van de vele hart verwarmende blijken van medeleven, die het zwaar getroffen gezin Smit on- (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 18 med De Belgische regering denkt er niet aan de bouw te financieren van collectieve schuilkel ders tegen eventuele atoomaanvallen. In verhouding tot de bescherming, die dergelijke constructies aan een ove rigens slechts beperkt aantal personen kunnen bieden, kosten zjj veel te veel. Wel zal men van overheidswege de ver algemening in de hand werken van de middelen ter zelf bescherming" tegen de uitwerkingen van kernexplosies. dervindt. Na afloop van de dienst werden de drie kistjes naar de nabij gelegen begraafplaats Rustoord gedra gen om aan de aarde te worden toe vertrouwd. In de lange stoet liepen opvallend veel kinderen mee met bloemen, die later op de graven wer den neergelegd. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. ~\J og meer bezoek?", merkt /V een vriendelijk lachend 1 l vrouwtje op, even nadat we aangebeld hebben aan een oud, maar riant gelegen huis tegenover het Carolus Bor- romeus-lyceum aan de Mierlo- seweg in Helmond. „Maar dat geeft niets, meneer is thuis en bezoek hebben we haast iedere dagNog voordat gedienstige Doortje is uitgesproken, zitten we al in dr. H. H. Knippenberg's zonnige, op een lommerrijk tuin tje uitziende werkkamer. Rond om boeken, kasten met tijd schriften, mappen met knipsels, opmerkelijk veel schilderstuk ken eneen schrijfmachine op de met paperassen bedekte ronde tafel. „Neem me niet kwa lijk, maar ik heb net een zwa ger uit Limburg op bezoek," zegt de kwiek binnenstappende doctor in de Nederlandse taai en letterkunde, d's 26 mei 1913 aan de Amsterdamse Universi teit promoveerde op een disser tatie over „Reyer Anslo zijn leven en letterkundig werk". „Oh, komt u daarvoor," zegt de krasse 83-jarige en met een twinkeling in de ietwat ver moeide ogen laat hij erop volgen: ,Ja, ja, dat is al een heel tijdje geleden1 Wacht, eerst een sigaar een kop koffie of een borrel?" Onze weder vraag: „Hoe bent u eigenlyk als geboren Maastrichtenaar en leraar aan de H.B.S. te Venlo op het idee gekomen om een dissertatie te schrijven over de Amsterdamse zijdelaken-verkoper, collega en tijdgenoot van Von del?", brengt hem met kennelijk prettige jeugdherinneringen op de praat stoel. „Dat kwam zo: ik had als professor aan de Amsterdamse Universiteit, waar wijlen dr. Moller een studiegenoot van me was, prof. J. te Winkel, die als promotor enkele onderwerpen adviseerde, onder wie Reyer Anslo. In het jaarboekje van Alb. Thijm trof ik bijdragen aan van pater H. J. Allard S.J. en dr. J. Sterk over zijn overgang naar het katholicisme in de zeventiende eeuw. In overleg met hen besloot ik mijn dissertatie te wijden aan het leven en werken van Vondel's tijdgenoot. Anslo was aanvankelijk lid van de Doopsgezinde Gemeente. Tijdens het jubileumjaar 1650 bezocht hij Rome, ging daar tot het katholicisme over en begon met de priester studie. Na slechts de diakenwijding ontvangen te hebben, stierf hij te Perugia in 1669. Behalve Nederlandse gedichten en het treurspel „Parijsche Bruiloft" schreef Anslo in Italië ook Latijnsp gedichten. Deze werden met mede werking van dr. Giesb. Brom prof. dr. G. J. Hoogewerff in het Historisch Instituut te Rome ontdekt en voor het eerst gepubliceerd in de disertatie van de heer Knippenberg. „Het is geen gemakkelijke stof geweest en ik heb er vele jaren aan gewerkt de zorg voor mijn sterk groeiend gezin ging voor maar het promotiediner met o.m. prof. Te Winkel, dr. Sterk en dr. Moller als eregasten was er des te gezelliger om," herinnert zich de gouden doctor. Kort na de oprichting van „Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Bra bant" hielp de jonge Limburgse leraar zijn vriend Moller bij de oprich ting van een middelbare handelsdagschool in Waalwijk en in 1918 bij de stichting van het St. Carolu.Borromeuscollege in Helmond, waarvan hij tot 1944 directeur bleef. Van 1921 tot 1954 was dr. Knippenberg tevens docent in de Nederlandse letterkunde aan de R.K. Leergangen te Tilburg en bij de hoofdakte-opleiding. Naast m na zyn onderwijs-functies en zyn aktiviteiten in het geweste lijk cultureel leven is de letterkundige wetenschapsbeoefening het levens elixer van dr. Knippenberg gebleven. Zijn meeste literair-historische stu dies verschenen in het Tijdschrift voor Taal- en Letterkunde, zijn heem kundige bijdragen in „Eigen Volk" en „Volkskunde" en nog steeds komt men zijn naam tegen in Brabantse en Limburgse dag- en weekbladen. Van een vijftal oudheidkundige genootschappen en maatschappijen van letter kunde is de vitale tachtiger een gewaardeerd lid en de Vereniging van Limburgse Schrijvers kent en begroet hem graag als erelid. Op de dag van zijn gouden bruiloft ',u alweer bijna vijf jaar geleden ontving dr. Knippenberg van zijn dankbare oud-leerlingen een televisie-apparaat. „Zie je, dat houdt bij alle lectuur je blik wereldwijd, maar mn schrijf machine behoeft daarom nog niet aan de kant."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5