Resultaten BILLITON tot nu toe lager dan in 1962 Deelneming in Delfzijlproject voor gelijk percentage als f ovens en Alusuisse Hoog< Maandultimo tekent zich al in biljettenomloop af Verolmes Mexicaanse werf kan schade opleveren voor N.D.S.M.-belang in Mexico DE STILLE STRIJD Alfredo DAG PUZZLE L L L BOODSCHAPPER VAN DE NACHT DE „GREEN HORN DE FLUIT MET ZES SMURFEN iBr Soft EEN schrijfwijze bastaardwoorden Moeilijkheden bij bouw militaire huizen in Budel II Nieuwe spelling commissie benoemd Vertraging dreigt Planologische dienst en Intervam oneens WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK k Artsen protesteren tegen aanleg weg door Westeinderplas Limburgsgouverneur' morgen 65 jaar WOENSDAG 22 MEI 1963 PAGINA 4 BOUW OP CONCORDIA OPBOUWPOLIS CONCORDIA LEVENSVERZEKERING - ERIC DE NOORMAN li 2 12 3 k 5 5 6 I 6 door JOHN BINGHAM KARL MAY II AyïWt Advertentie Neem nu eens die 26-jarige huisvader. Wü enig houvast voor vrouw en kind en voor zichzelf. Oplossing: bjjv. een opbouwverzekering voor: 3.000 GULDEN als hfl op zijn 65e wordt gepensioneerd 15.000 GULDEN als hij eerder overlijdt 30.000 GULDEN als hij bij een ongeval om het leven komt. En deze bedragen gaan elk jaar omhoog met een aandeel in de winst. Premie f. 16,65 per maand of f. 188,49 per jaar. Alle inlichtingen bij de'plaatselijke vertegenwoordiger», of big: HoofdkantoorOudenoord 10 - Utrecht - telefoon 0S0-16591 DEN HAAG, 21 mei De resultaten van de eerste vier maanden van het Billiton-concern zijn ten achter gebleven bij die van het vorige jaar. In hoeverre de hierdoor ontstane achterstand in de loop van 1963 zal worden ingehaald, kan op dit ogenblik nog niet worden overzien, aldus heeft de president-com missaris in de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders meegedeeld. Hjj zei ondermeer, dat op het ogenblik de kosten zich in opwaartse richting blijven bewegen, terwijl zich vooral in de chemische sector een scherpe con currentie voordoet. De druk, die hier door c*p de winstmarges van de Billiton- bedrijven in deze sector ontstaat, wordt voor een deel gecompenseerd door iets betere resultaten in de mijn bouw, met name van het bauxietbedrijf in Suriname. Dit bedrijf draait momen teel gunstig. Tengevolge van een sta king in Brits-Guyana kon het Surinaam se dochterbedrijf haar vrij grote voor raden aan de afnemer van het naburige land grotendeels kwijtraken. Dit feit, alsmede de sterk verbeterde kwaliteit van de Surinaamse bauxiet zijn oorzaak dat deze dochter tot tevredenheid draait. Ten aanzien van het Delfzijlproject werd meegedeeld, dat de participanten (Billiton, Hoogovens en Alusuisse) ieder voor een derde zullen deelnemen. Zoals bekend, zijn de totale kosten begroot op 1») miljoen gulden. Wat het aandeel van de Billiton betreft (40 miljoen gld) zal de financiering voor een gedeelte geschieden in de vorm van leningen, welke door een gezamenlijk op te rich ten dochtermij zullen worden opgeno men. Ter aanzien van de geografische •preiding van de Billiton-belangen in de mijnbouw, metallurgie en chemie was in Nederland per ultimo 1962 84,6 min (62,8 min) vastgelegd, in Suriname 82,9 min (34,8 min), in Afrika 5,1 min (11,3 min), in Engeland 10,1 min (7,1 DEN HAAG, 22 mei. Diepgaand overleg van minister Cals met zijn Belgische collega van O.K. en W'. Van Elslande heeft geleid tot volledige overeenstemming over de richtlijnen voor spoedige oplossing van de moei lijkheden, die met name ten aanzien van de spelling der bastaardwoorden bestaan. Aldus heeft mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van O. K. en W. ad interim, gisteren in de Eerste Kamer meegedeeld. De twee bewindslieden wensen een verdere vereenvoudiging door het volgen van de zgn. progressieve schrijfwijze. Er is een Nederlands- Belgische commissie benoemd, die advies moet uitbrengen uitgaand van het standpunt, dat in afwijking van het gestelde in de officiële woordenlijst de voorkeur moet wor den gegeven aan één schrijfwijze zonder keuzemogelijkheid. Het is de bedoeling dat een zo consequent mogelijke opzet in fonologische zin en een zo ver mogelijke verneder landsing van de bastaardwoorden wordt nagestreefd. De Nederlandse delegatie in deze commissie staat onder leiding van dr. J. H. Wesselings, oud-secretaris-gene- raal van het ministerie van O. K. en W. Leden zijn: dr. B. C. Damsteegt, prof. dr. K. H. Heersma en prof. dr. A. A. Weijnen. Secretaris van de Ne derlandse delegatie is drs. J. H. L. Mols. min), in Frankrijk 0,7 min (0,5 min) en in Amerika 1,5 min (1,7 min), totaal dus 134,9 miljoen tegen vorig jaar 118,0 miljoen. Op 1 augustus zal de eerste uitloting op de converteerbare obligatielening plaatsvinden. In 1964 eindigt het con- versierecht. Per 1 mei hadden de hou ders van 10.750 obligaties van hun conversierecht reeds gebruik gemaakt, dat is iets meer dan de helft (totaal was 21.000). Het verlies op de effectenportefeuille dat in het afgelopen jaar geleden werd en vijf miljoen gulden bedroeg, Is reeds voor twee en een half miljoen gulden ingelopen. De prijsnotering van tin beloopt thans 977 pond sterling. De jaarstukken wérden met algemene stemmen goedgekeurd, ook al konden aandeelhouders zich niet verenigen met de te sombere visie van de directie zoals die in het jaarverslag tot uiting was gekomen. Ook waren enkele aan deelhouders van mening dat de divi dendverlaging van 17 procent tot 15 procent niet nodig was geweest. Hand having van dit dividendpercentage had volgens hen gemakkelijk gekund; de behaalde winst had dit ruimschoots toegelaten. v (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 mei Er zijn moei lijkheden gerezen over de bouw van de 300 woningen ten behoeve van de gezinnen van Duitse militairen, die in Budel gelegerd zullen worden. Daar door dreigt vertraging te ontstaan in de uitvoering van het project, waarmee de Intervam deze maand zou beginnen. Vertraging in de bouw heeft niet alleen consequenties voor de Duitse gezinnen, maar ook voor de gezinnen van de in West-Duitsiand, met name Hamdorf, Hannover en Seedorf, gelegerde Ne derlandse militairen, die de vrijkomen de woningen van de Duitsers moeten betrekken. Oorzaak van de moeilijkheden is het bezwaar, dat de Prov. Planologische dienst van Noord-Brabant heeft tegen het bouwplan van Intervam, aan wie het ministerie van Defensie de bouwop dracht heeft verstrekt. Dit plan voorziet in de bouw van blokken vam acht tot tien woningen. De planologische dienst geeft op grond van het landelijk karakter van Budel de voorkeur aan de bouw van blokken van vier woningen. Bovendien, zo is het argument van de dienst, is het voor de mensen pret tiger wonen in kleine blokken. De n.v. Intervam wil vasthouden aan haar plan, omdat de uitvoering van de plannen volgens de inzichten van de planolo gische dienst financieel niet haalbaar zou zijn. De maatschappij financiert de bouw, die zal worden uitgevoerd in de vrije sector, zelf, maar krijgt van het ministerie van Defensie de gebruikelijke bijdrage van tweeduizend gulden per woning in de stichtingskosten. De planologische dienst deelt het bezwaar van de aannemingsmij. niet en gelooft dat het financieel weinig zal uitmaken of er blokken van acht of van vier woningen gebouwd worden. Tussen de Intervam en de verschil- lendt overheidsinstanties wordt intus sen overleg gepleegd om de gerezen moeilijkheden op korte termijn op te lossen. De Intervam wil overigens van moeilijkheden niet horen. Mr. M. Ja- cobson van de juridische dienst van de maatschappij gaf vanmorgen als commentaar: dit is een interne kwes tie. Het gaat de buitenwereld niets aan. Brittannië Dorothy McLean, ste- nografe bij het Britse consulaat in in Hamburg, wordt sinds 12 mei ver mist. Zij is 51 jaar en zij had een dag later met vakantie naar Schotland wil len gaan. (UPI). Kortje. Advertentie U rust echt uit op een DRAKACEL matras STOCKHOLM, 22 mei De Zweedse koning heeft hier een Oost-Aziatisch museum geopend waarin ongeveer de helft van Zwedens Oosterse schatten, die met elkaar op een waarde van mil joenen worden geschat, onderdak heeft gevonden. AMSTERDAM, 22 mei De muta-1 ties op de binnenlandse geldrekeningen, zoals deee op de weekbalans van de Nederlandsche Bank tot uitdrukking komen, zijn in de afgelopen week van kleine omvang geweest. Vermelding verdient dat de uitzetting van de bank- biljettencirculatie voor de komende maandultimo al vroeg is begonnen. Hoe wel er in het begin van de week grote hoeveelheden bankpapier zijn binnenge komen is de uitgaande stroom die daar op volgde zodanig geweest dat de bank- biljettencirculatie uiteindelijk met 18.7 miljoen is toegenomen. Dit houdt tevens in dat ongeveer f 90 miljoen van de vorige ultimo-uitzetting niet uit het verkeer is teruggevloeid dan wel daarin reeds weer is teruggekeerd. De betalingen aan het rijk vergden ditmaal slechts 13,7 (v.w. 102,3) mil joen. Het saldo van het rijk staat nu op 570 miljoen. Op 13 juni krijgt de schatkist beschikking over de opbrengst van de nieuwe staatslening, groot 300 miljoen. Hoeveel daarvan in contanten zal worden gestort moet echter nog worden afgewacht. Het agentschap van het ministerie van Financiën heeft reeds medegedeeld dat de storting ook zal kunnen worden voldaan door inleve ring van schatkistpapier dat in de maan den juli en augustus komt te vervallen. Het discontopercentage waartegen het rijk dit papier wil accepteren is echter nog niet bekend gemaakt. Voorzover de betaling van de staatslening door inle vering van schatkistpapier geschiedt draagt deze uiteraard eerst op de ver valdatum van het papier en dan op indirecte wijze tot de versterking van de positie van de schatkist bij. De verkoop van deviezen aan de Cen trale Bank leverde de banken in de af gelopen week de tegenwaarde op van 14,6 (v.w. 85,5) miljoen. De goud- en deviezenreserve is hiermede gekomen oj 6.451 miljoen. Het saldo van de banken is voorna melijk door de vorenvermelde mutaties op de andere rekeningen uiteindelijk met 21,3 miljoen gedaald tot 387,2 miljoen. Voor de kasreserve is in de periode die vandaag een aanvang neemt een daggemiddelde van naar schatting 225 miljoen nodig, vergeie- AMSTERDAM, 21 mei De NDSM staat in regelmatig contact met de Mexicaanse regering over de mogelijke schade, die de scheepswerf Mazatlan in Mexico zal ondervinden van de plan nen van Verolme in dat land. Men dringt er bij de Mexicaanse regering op aan rekening te houden met de belangen van de N.D.S.M. en Wilton Fijenoord, die, zoals bekend, samen een minderheidsbelang in Mazatlan hebben verworven. De zaak is thans nog lopende, zo werd op de jaarver gadering medegedeeld. .Stertil" in Friesland is rfiomenteel nog hoofdzakelijk een toeleveringsbe drijf. De onderneming heeft wel een •igen acquisitie, maar de eigen acti viteiten zijn nog e*g klein. De N.D.S.M. zoekt naar produkter.. die geschikt zijn om het Friese bedrijf zijn eigen pro gramma te geven. Machinefabriek iJmuiden werkt we! samen met de N.D.S.M., maar heeft een eigen pro- duktieprogramma. Werk buiten scheepsbouwgebied van de N.D.S.M. bedraagt momenteel zes tot tien pro cent varl de totale orderpositie. De nieuwbouw is beslist verlieslatend. Men werkt koortsachtig aan andere activiteiten om deze verliezen op te vangen. Dit vraagt veel investering en dat is een van de redenen waarom de bouw van het nieuwe dok is opge schort. Er waren voor deze bouw alleen nog maar voorbereidende werkzaam heden uitgevoerd, die beslist van blij vende waarde zijn. De opdrachten voor de N.D.S.M. lopen tot in 1965, maar in de tweede helfl van 1963 zal er op enkele terreinen al gebrek aan exploitatie be staan. Het teruglopen van het aantal werknemers houdt verband met de krappe positie op de arbeidsmarkt, maar door de geringere activiteit op nieuwbouwgebied kan dit teruglopen gecompenseerd worden. De jaarstuk ken werden goedgekeurd. ken met 300 miljoen in de vorige bin dingsperiode, toen het kasreservepercen- tage op 4 was gesteld, tegen thans 3. Bjj de beoordeling van het huidige te goed van de banken dient uiteraard re kening te worden gehouden met de nog te verrichten storting op de staatsle ning, en met de te verwachten verdere stijging van de bankbiljettencirculatie en met de betaling van belastinggelden aan het rijk. m t ïooo Activa: 13/5 20/5 Goud 5.697.557 5.697.557 Buitenl. vord goud en deviezen 877.998 905.539 Bult. betaalmldü. 177 203 Vord buitenl gld 4.642 4.645 Wiss In disc. 7.627 5.627 Wiss gekocht 295.200 295.200 Voorsch rek crt 4.467 3.336 Voorscb Rijk Nederl. munten 14.460 14.389 Diverse rek 7.216 8.326 Passiva: Bankbiljetten o 648.038 5.666.764 Rijks schatkist 556.4L1 570.182 Saldi Bank in Ned 408.569 387.222 Saldi andere ingezet 108.356 108.090 Saldi buit circ. bl 108.. 30 122.134 Saldi and niet-Ing 3.838 4.123 Saldi buit gelds 31.129 29.710 Diverse rek 39.530 40.050 Nederl schatk pap buit circu' banken viuntbiij door de staal in circulatie gebracht 62.429 61.891 Tot goud en dev 6.437.377 6.451.971 W v conv dev nette 847.046 876.032 Percentage goud en d' -iezen 95.77 95.84 4. Voor het eerst voelt Eric enige onrust over zijn zoon. Wat heeft deze voor plannen, dat hij zo in het geheim gesprekken heeft met zijn oude strijdmakkers? Verwarde beelden doemen voor Eric op; beelden van de gevreesde zwarte piraat, die niemand anders dan zijn eigen zoon Erwin bleek te zijn... Nadat Erwin zijn macht verloor is het grootste deel van diens piratenbende mee terug gegaan naar Noor wegen, waar Eric de mannen vrijheid en zelfs een stukje land beloofd had, als ze zich verder goed gedroegen. Voor zover de Noorman weet, hebben Erwins mannen daarna nooit reden tot klagen gehad een aantal van hen is zelfs in krijgsdienst bij Eric zelf getreden en over hen is de Noorman ook altijd tevreden geweest. Maar toch kan men nooit weten, de lust op avontuur en het wilde zeeroversleven, kan som migen van hen wel eens te véél worden. „Weet je misschien ook van Thorfinn wat Erwin met zijn piraatjes te bespreken had," zegt Eric. Axe schudt het hoofd. „En hoelang is Erwin hier al mee bezig?"'Ook dat kan de jongeman niet vertellen. Peinzend staart Eric even voor zich. „Ik vraag me af, wat hij nu uitgerekend bij Olaf de berenjager te zoeken heeft," mompelt hij. „Het zal wel ergens met elkaar in ver band staan, maar het verband zie ik niet. Olaf en Erwin zijn nooit erge grote vrienden geweest..." „Niets is veranderlijker dan een mens,' merkt Axe wijsgerig op. En glimlachend doet Eric er het zwijgen toe. De volgende ochtend breken ze vroeg op en in de namiddag zien ze Olafs burcht voor zich liggen. „Het ziet er allemaal erg vredig en vriendelijk uit," mompelt Eric, „maar ik ben bang dat dat maar schijn is..." ©PIB COPENHAGEN AALSMEER, 22 mei Nederlandse artsen zullen een bezwaarschrift Indie nen bij de Provinciale Staten van Noord-Holland tegen het plan tot aan leg van een verkeersweg van Heemste de naar Uithoorn dwars door de West einder plas. Verleden week is het be zwaarschrift verzonden aan 300 artsen uit Amsterdam, Haarlem, Amstelveen, Aalsmeer en omgeving. 150 artsen heb ben reeds adhesie met het protest be tuigd. De nieuwe weg zal volgens het ont werp dwars door de Westeinderplas nabij Aalsmeer lopen, hetgeen de me-v dici schadelijk voor de geestelijke volksgezondheid noemen. Zij menen dat de plas ongerept dient te blijven. Eerder werd tegen de aanleg van de weg geprotesteerd door o.a. de ANWB, de contactcommissie voor natuur- en landschapsbeschermihg, de Unie van Watersporttoeristen en enkele gemeen ten. LETTERGREEPRAADSEL Woensdag 22 mei Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen. 1. blaasinstrument - 2. stalling - 3. grondig - 4. veldwachter - citroen- kruid - 6. sinds. OPLOSSING 21 MIJ Horizontaal: 1. amputatie; 2. delin quent; 3. retour, ee; 4. gene, akers; 5. zinrijk; 6. leen, eest; 7. vendel, tol; 8. A.G., eilieve; 9. nat, gieren; 10, Weesp, re; 11. voort zijn. Vertikaal: 1. ad, Galvani; 2. mère, eega; 3. plenzen, two; 4. uiteinde, genot; 5. T.N.O., Eiger; 6. aquarellist; 7. Tur kije, iep; 8. ie, ekster; 9. ener, toverij; 10. test, lenen. (Advertentie) Volmaakte rust geeft de DKAKACEL matras 10 ..Hallo? Ik zei dat je mijn tweede brief wel ontvangen zult hebben." Boven het geluid van Greens stem en de gesprekken in de kamer kon Summers zijn hart in zijn keel horen kloppen. Hij bevochtigde zijn lippen en zei: „Ik heb niets te bespreken. Ik neem aan, dat dat duidelijk is?" „Ik zou gedacht hebben dat je een heleboel te bespreken zou hebben." Of het kwam door de honende klank in Greens stem of door de borrels of door beide, weet ik niet, maar als ik terugdenk aan Summers' volgende woorden ben ik altijd weer geneigd te roepen; ,,In godsnaam, pas op! Dit is geen gewone oplichter, deze man is levensgevaarlijk!" Want terug ziende op de levens van de mensen komt het me voor dat er altijd kruispunten in zijn, en dat ze volkomen vrij zijn de juiste of de verkeerde weg te kiezen, de verstandige of de dwaze, het kwade of het goede. Hoe het zij, Summers beging nu een grove fout. Zijn eigen besluit en Isobel Brooks instemming vergetend, ging hij plotseling tot de aanval over. „Niet alleen dat ik niets te bespreken heb," zei hij, „maar ik zal je brieven in handen van de politie geven." „Daar zul je spijt van hebben, verd... veel spijt," snauwde Green. Summers' moed begaf hem plotseling. Maar het was te laat, hij hoorde de lijn uitvallen voor hij nog iets kon zeggen. Hij ging langzaam terug naar de kamer waar Macdonald bezig was de bandrecorder in te pakken. „Toch geen werk, hoop ik?" vroeg Macdonald lachend. „Nee, een telefoontje van buiten de stad." Hij nam nog een borrel. Het partijtje was afgelopen, maar hij had die borrel hard nodig. Hij voelde zich beverig en was ontdaan, omdat hij zo plotseling was afgeweken van de gedragslijn, waarover hij en Isobel het eens waren geworden. Macdonald keek op van de recorder en vroeg: „Scheelt er wat aan, Harry? Voel je je niet goed?" „Ik voel me best, alleen wat moe. Niet meer zo jong als vroeger als 't op drinken aankomt." Plotseling ratelde de telefoon weer en zijn hart stond stil. Hij vreesde :;'\V p.1 10. Toen wij even afstegen om bij een beekje onze dorst te lessen, zag ik door het kristalheldere water een spoor op de bodem. „Denk je dat dit een voet afdruk van een Indiaan is, Sam?" „Jazeker, ben je nu niét bang?" „Bang? welnee, waarom?" „Omdat je de Indianen niet kent, je blijft toch een echte greenhorn. Je denkt de roodhuiden goed te zullen behandelen, maar als je ze leert kennen, ga je er anders over denken." Ik betwijfelde dit sterk, maar daar ik geen twistgesprek wilde uitlokken, bepaalde ik mij weer tot het spoor. „Wanneer zou hier een Indiaan zijn geweest?" „Zowat twee dagen geleden; als het gras zich niet in die tijd had opgericht zou den daarin ook sporen te zien zijn geweest. „Zou het een spion wezen," vroeg ik verder. „Een spion voor de buffels denk ik, want het is momenteel vrede tus sen de stammen hier in de buurt. Deze kerel was bovendien erg onvoorzichtig en dus nog jong." „Hoa dat zo?" wilde ik weten. „Een ervaren krijger «et zijn voet nooit zo neer, dat de afdruk nog dagenlang op de bodem zichtbaar blijft, zodat zelfs een green horn als jij het ziet, hahaha!" De goede Sam mocht me graag en uitte dit door steeds op me te schim pen. Op de terugweg namen we een prachtig pad, dwars door de heuvels. Op een gegeven moment hield Sam plotseling zijn paard in en tuurde in de verte: „Drommels, daar zijn ze!" VOOPUIT MAAR, p/... 9irr£me>/j dat het opnieuw Green zou zijn, die nog een poging waagde. Iemand als Green zou, te oordelen naar zijn stem, niet gauw iets opgeven. Het was bijna een opluchting dat de jonge Peter Haigh naar het toestel liep en de hoorn opnam. Nu had hij gelegenheid om zijnhouding te bepalen. Het was mogelijk dat Green zich had bedacht en zich zou terugtrekken, maar hij betwijfelde het. Haigh was een stoere jonge kerel met sterke longen en hij riep luid door de' hele kamer: „Harold, het is weer voor jou. Er staat beneden in de hal een politieagent die je moet spreken." Een luid gelach begroette die mededeling. Die was goed, zeg, die ouwe, ordelievende Harold, die een bekeuring kreeg omdat hij zijn wagen het laatste uur van zijn laatste werkdag verkeerd had geparkeerd! Summers, die er altijd op blufte dat hij nog nooit bekeurd was! Hij glimlachte beleefd, verborg zijn teleurstelling dat het Green niet was er dat hij nu geen kans kreeg hem gunstiger te stemmen, liep naar het toestel en hoorde de stem van de telefoniste. „Hier Summers." „Hier de hal." „Ja?" „Er is hier een inspecteur van politie, sir. Hij zou u graag even willen spreken als het u schikt." „Zeg dat ik beneden kom." Hij legde de hoorn neer en keerde zich om naard e glimlachende gezichten om zich heen. Bijna alle gesprekken waren verstomd. Hij kon beter weggaan vóór het fuifje helemaal was verlopen. Het was even belangrijk op het juiste moment te vertrekken als op het juiste tijdstip te komen. „Ik schijn werkelijk verkeerd te hebben geparkeerd," zei hij met een vaag lachje. Er volgde weer gelach. MAASTRICHT, 22 mei De commis saris van de koningin in Limburg, yT' F. Houben, wordt morgen 65 jaar. op zjjn verzoek zal aan dit feit geen sp_^ ciale aandacht worden geschonken, meer niet daar dr. Houben ondanks bereiken van de pensioengerechtigd leeftijd voorlopig nog in functie bW j naar allerwaarschijnlijkheid nog tot januari 1964. Limburg prijst zich gelukkig, dat d® p vnuvempUr" de aleemeen pi' et bare naam in Limburg voor de missaris van de koningin nog '„gp heengaat, omdat tal van vraagstuk*^ juist nu om een oplossing vragen, g. vele terreinen heeft dr. Houben bel^gg rijke initiatieven genomen, zoals onlaij^ nog is gebleken bjj de installatie; ».g> de provinciale welvaartscomm'ss r waarbij hij alle krachten bundelde v een zo harmonisch mogelijke ontwis ling van Limburg. H„uben- De bestuursperiode van dr. rio" n die op 1 januari 1947 commissaris de koningin in Limburg werd, ge merkte zich door een zelfde voo (Wordt vervolgd) dige ontplooiing van het gewest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 4