Engelse nozems: Brood en spelen is dat ook HET leven voor ons? GEDICHTEN Een Rocker is geen Mob WAT ANDERS JEUGD FE STIVALS" slaan geweldig in! Gehandicapten maker heel weiniö brokken" Volvo-Sportcoupé nu „thuis" in produktie Kleurenblindheid is geen bezwaar G DUBBELE BUITEN- E SPIECEL Historische „Morris" heeft verjongingskuur ondergaan Austin met rieten dak Experiment van Chevrolet Israëlische sportwagen ZATERDAG 25 MEI 1963 PAGINA 17 Echt lang haar? Nee, dat is die tegenwoordig zo geliefde nylon staart voor ongeveer 13 gulden in de winkel), die iedere dag anders of desnoods héle maal niet gedragen kan worden. Als het regent verschij nen vele meisjes tegen woordig met een zwarte herenparaplu, zelfs op de fiets, al moet je daarvoor wél even oefenen. In de rage voor kleine hoedjes duiken steeds weer twee modéllen op die Engeland als land van herkomst hébben. Het ene modél is de bolhoed en het andere het jockeypetje hier gefotografeerd)ver vaardigd van linnen, stro of vilt, in allerlei kleuren en dessins. Eén oog dicht TUSSEN DE WIELEN iiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Wil je rustig zijn zachte stem fluisterstem in mijn hart? Ik ben gelukkig en wil even vergeten de ellende het verdriet van anderen INGRID RIJKOORT BILTHOVEN Het schemerlampje van Ne derland ig een blauwig licht uit. Jtralende toverlantaarn in de ®oek van de kamer, die 's avOndg aangloeit en alle con- versatie het zwijgen oplegt, ^ie niet kijkt naar de Teevee ^eet niet waar hij over moet kwebbelen in de steeds kleiner ^ordende periodes tussen de Uitzendingen. „Big brother" woont als Si- fhon de Pilaarheilige op de zui len van Bussum en zijn groot tyclopenoog straalt overal. Hij blaakt van de mannen van feyenoord nationale helden en dwingt de pers uitvoerige be richten te maken over wereld schokkende gebeurtenissen als het projecteren van een ver keerde tekst of het huwelijk Van omroepster Huppelepup met •nijnheer Weetikveel. Hoe ver, heeft een verontrust man uit geroepen, zijn wij al verwij derd van het „grote onbenul?" Hoe lang duurt het nog voor dat „brood en spelen" ae aan dacht voor alle wezenlijke za- *en van het leven zal hebben °verwoekerd? Zulke vragen brengen je met- *en in het defensief. Die avond van Feyenoord heb je ook met J^mme handen voor het ~>?herm gezeten. En nu sta je direct op één lijn met de Ro meinen, die Christenen voor de •eeuwen wilden werpen. Dat hun voetbalsport. Het is even gemakkelijk om de „Untergang des Abendlan- des" met luidruchtige fanfares ®an te kondigen als om te be geren dat we nu aan het be- fjh van de „Nieuwe Mensheid" ra&n. Alle overdrijving heeft ?et voordeel dat je niet hoeft Je nuanceren. En gevoel voor •jdances is het eerste kenmerk der volwassenheid. Het verschijnsel Feyenoord daarin nauwelijks van be- ahg. Vijfendertig jaar geleden, vertelt mijn vader nogal J.ens, stond heel Nederland op ï.'ln kop voor de match Argen- i'niëUruguay in het Amster- aahise Olympische Stadion. En d°g langer geleden rukten de ?°®venierjagers Rossini het al van zijn lichaam als nij ergens verscheen; alsof hij Vince Taylor of een John- bai Halliday was. Sensaties be- ralen nauwelijks de betekenis ah een tijd. Ze zijn de rode £6condentellers van een tijd. 5® jagen rond als een gek, J?aar de uurwijzer verroert Jph nauwelijks. De seconden- a'Izer kondigt niet het eind van Wereld aan. Hoogstens van Volksuniversiteit en het Lof rozenkrans. En vraag mij "uniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimiHi ITV ij hebben nimmer de be- Xy doeling gehad in deze ru briek geregeld dichtproe- v ven van jongeren te blij- jjb publiceren. De hele pagina, e», Vf'i er indertijd aan hebben ..^jd, heeft echter zulk een s!:f0om van inzendingen losge- HarCn' dat wii af en toe iets. ons om een of andere re- Ui! i?og van belang scheen, er in» eLben opgevist. Zij, wier bJtfnding niet geplaatst werd, hoeven zich niet teleurgesteld de Voelen. aangezien niet alleen be Poëtische waarde onze keuze dia e, een keuze trouwens S1 uiteraard niet anders dan on. ecVef kon zijn. Nu wij naar btJ! oordeel voldoende kijk heb- i.r gegeven op wat er onder de pT,6 dichters-in-spe wordt seoacht, gevoeld en beleefd, JKt ons het moment gekomen na dit nummer voorlopig het publiceren van min of meer geslaagde dichtproeven van jon geren stop te zetten. Wij wen sen hun, die werkelijk talent bezitten, de tijd te gunnen om door levenservaring te rijpen. Het kan hun en hun werk al leen maar ten goede komen Wellicht, dat wij het thans de finitief afgesloten experiment ha verloop van tijd nog eens zullen herhalen om kennis te hemen van hun groeiproces. nu niet of wij op weg zijn naar het eind van het Christendom! Dat is overigens het enige in dit probleem dat onze aan dacht verdient. Maar ik weet het antwoord niet. Ik weet het beslist niet. De ouderen hebben de angst gekend van de crisisjaren toen alle zekerheden als los zand door hun vingers wegstroom den. Zij hebben zwarte honger geleden in de oorlog, zij heb ben Indonesië zien verdwijnen en de atoombom zien komen. Geef ze nou eens ongelijk dat ze als kinderen hun welvaarts- weelde genieten en als kinde ren de zoete onschuld van het leven op de TV inzuigen. Wel vaart en TV, Feyenoord en misschien de eigen auto zijn het opium der ouderen, dat de herinnering moet wegvagen aan de angsten van voorheen. De vraag is wat de jongeren zullen doen. Zij hebben geen angst gekend en zij zijn daar om misschien wat objectiever. Worden het even vervelende burgermannetjes als de mees te ouderen? Zullen ze verlan gen naar nóg meer welvaart of zal de nieuwe generatie zich afwenden van dat klein zielige gepeuter. Staat ons be ters te wachten? Het gaat natuurlijk niet om de massa. Daar gaat het nooit om. „Onze Lieve Heer wil van alles zijn deel", zeggen ze in Vlaanderen. Elke generatie be staat in meerderheid uit het „eerlijke onbenul". Dat is nooit anders geweest. Maar de klei ne kern, die straks zijn stem pel zal drukken op de jaartal len, hoe is die? Vraag het niet aan mij. Maar geef je ogen de kost. De oude vormen deugen niet meer. Ze worden verworpen. Het waren de restanten van een oude cul tuur, die hun zin verloren had den. Het is dood tij, maar straks komt de stroming terug. In welke bedding zal zij zich voegen? Wat wordt het „ge zicht" van wat komen gaat. En waar worden de nieuwe nor men door de nieuwe generatie gesteld. Hier in Nederland? Ik denk het niet. Waarschijnlijk zelfs niet in Europa. Misschien bij de jon ge Christenen van achter het IJzeren Gordijn. Laten wij ons echter niet ver beelden dat ze er automatisch zullen komen. Uit tonnen en tonnen erts wordt een spelde- knop radium gewonnen. Laten we ons niet verbeelden dat we er met een beetje zwammen komen. Kr. Onder de nozemige jonge lui- van Londen, de „Teds", heeft een ver slaggever van de Ob server nu een duidelijk onder scheid kunnen maken. Er blij ken „Mobs" en „Rockers" te bestaan, die elkaar hevig min achten. Aangezien de „Mobs" liever een geaffecteerde pi rouette draaien dan hun vuisten ballen, zijn vechtpartijen tus sen de twee „stammen" zeer zeldzaam, hoewel ze elkaar op vrije dagen vaak ontmoeten. „Mobs" kan men ontmoeten in Throgmorton Street, dicht bij de Effectenbeurs. Vele Mobs zijn werkzaam op de beurs, meestal jongste bediende of als loper van een effecten makelaarskantoor. Op hun ma nier streven ze de gedistin geerde manieren van hun ge- bolhoede werkgevers na, waar door zij tot de meest gecom pliceerde nozems van de aard bol gerekend moeten worden. Hun haardossen hangen noncha lant en weerbarstig tot vlak boven hun ogen, vaak zonder scheiding. Ze lopen met stijve nek in een hard gesteven boordje. De stijl van hun pan talons noemen zij „St. Tropez" en het betekent vooral dat de pijpen van onderen wijd uit waaien. Om hun colbertjes te kopen, moeten zij naar een van de bekendste sjieke winkels in herenkleding. Voor ongeveer 300 gulden kopen zij een jasje, genaamd „tonic", en dat is van een stof met een veelkleurige weerschijn. Er loopt vaak een bescheiden streepje door, zo dat het jasje sterk, lijkt op het streepjescolbert van de effec tenmakelaar. Hoewel de „Mobs" in intel lectueel opzicht ook niet zulke hoogvliegers zijn, stellen zij zich aan alsof zij willen lijken op Oscar Wilde, de geestige, fattige schrijver uit Londens „fin de siècle". Ze vechten niet. Door waardig optreden in mas saal verband en hooghartig woordenspel proberen zij in druk te maken op de „Rockers", maar „they play it cool". Evenals de „Rockers" rijden zij veel op driftige bromfietsen, voorzien van zoveel mogelijk accessoires, maar nog liever op scooters. De „Rockers" behoren tot de meer traditionele nozems, zon der intellectuele pretenties. Zij dragen nog de al bijna ouder wets geworden kachelpijpbroe ken, de zwarte leren vesten, de bakkebaarden en Italiaanse puntschoenen. mmminimummmiimmmimmmimmmimmmmi immmmmn Veel mensen, óók jonge mensen, denken dat, zo gauw je over kunst en kuituur gaat praten, je minstens je zondagse pak moet aantrekken om met een zwaar wichtig gezicht „moeilijk te gaan doen". Want kunst is iets deftigs en ernstigs en niets „voor ons soort mensen". En in deze mening liggen dan al le vooroordeel, onkunde en drempelvrees Het gaat ons goed in deze tijd; er is meer brood voor de jeugd dan er ooit is geweest. AI is kunst dan niet iets def tigs, voor de meeste jongeren is het toch een soort room op de koffie, niet helemaal be stemd voor de „gewone man". Maar kunstenaars bezweren ons, dat kunst een stuk van het dagelijks brood is, iets dat toch wel een echt deel is van dit leven. Maar om daar goed de smaak van te pakken te krijgen, hebben sommige kun stenaars aan spelen gedacht. Die heten festivallen, in onze moderne wereld. „En nou gaan we met z'n allen naar de bui tenlandse festivallen zingt men in het Haags Studenten Cabaret! Met de hoos van feestelijke Europese toneel- muziek- en songfestivals van onze dagen is er een soort festival op de markt verschenen, dat het ken nelijk goed doet: Het Jeugdfes- tival. Enkele jaren geleden be gon men er in Velp mee. WIKOR (Het Werk- en Infor matie Centrum voor de stude rende jeugd) en toneelgroep Theater zetten een plan op met het doel, de kloof te gaan over bruggen tussen kunslenaars en jeugd. Verleden jaar kwam Wim Bary met een festival „voor de werkende jeugd". Nog maar een paar dagen geleden werd een soortgelijk festival op de „Waterman" te Rotterdam gehouden. Op het ogenblik zijn in Tilburg weer honderden jon gens en meisjes bijeen om te luisteren naar wat de kunste naars nu allemaal te vertellen hebben. Het zijn open gesprek ken wanneer het ijs eenmaal gebroken is. In Velp duurde dat breken wel eens wat lan ger dan men had verwacht; maar de werkende jeugd blijkt minder remmingen te hebben. Zo is men in Rotterdam verle den week tot werkelijke hevi ge discussie gekomen. Er wa ren festivalgangers bij die pas hun mond hielden toen zij (ve len voor de eerste keer) de schouwburg betraden om De Revisor van Gogol in een op voering van het Nieuw Rotter dams Toneel te gaan zien. De avond tevoren woonden zij een promenade-concert bij, na af loop waarvan zij officieel wer den ontvangen in de Burger zaal van het Rotterdamse stad huis, waar zij van alle kan ten door vriendelijke boden werden getracteerd op frisse drankjes en hartige hapjes. Dan staan vele jongelui toch wel even te kijken. Deze vorm van cultuur is voor de mees ten ook nieuw. Kunst is vreugde voor het hele leven, zo formuleert men steeds de basisgedachte van elk jeugdfestival. Wim Bary, die als eerste de aandacht ves tigde op de „cultuur-honger" van de werkende jeugd, krijgt nog een tweede pluim op zijn hoed. Enkele weken geleden heeft hij ook een festival ge organiseerd voor theologiestu denten, zodat ook zij eens een paar dagen lang konden luis teren naar mensen, die getuig den van hun artistieke levens behoeften. Uiteraard spraken de kunstenaars voor hen een w'at zwaarwichtiger taal en vooral is de aandacht gelegd op de gedachte, dat de predi kers van de blijde boodschap ae kunst niet moeten bedillen, integendeel, naar haar moeten luisteren als de ideale tolk van de wereld. Stelde eens de cle rus de regels voor kunstuitin gen vast, thans staat de cleri cus tussen de andere mensen in om te luisteren en te zien naar de begenadigden onder ons. De kunstenaar heeft de ga ve onze tijdgeest te verbeelden Hij wil en moet dan ook de ion- geren weten te boeien en daar om wil hij hun taal spreken Vandaar de jeugdfestivals. Wij hebben in de loop der jaren al de bovengenoemde cul turele feesten bijgewoond. Wat komen die jongens en meisjes daar zoeken? Komen zij uit zichzelf of gaan zij naar zo'n festival omdat vriend of vrien din er heen gaat? Moeten zij van hun baas erheen of heeft de rector van het lyceum het graag? Is het een uitje omdat men voor niet al te veel cen ten eens iets meemaakt waar naar je later toch niet meer omkijkt of willen zij werkelijk iets te weten komen over wat die meneer van het toneel, die juffrouw van de televisie en die danser, musicus of baardi- ge beeldhouwer nu eigen doet? ieze vragen komen over het algemeen genomen breeduit aan bod. De inleidingen tot het programma zijn meestal hoog gestemd; de praktijk wijst uit dat de kunst nooit zo hoog te paard zit als vaak lijkt. De feestelijke verbroederingen aan het slot van menig jeugdfesti val wijzen dat uit. Opmerkelijk is dat in het begin vooral de meisjes met drommen naar de festivals to gen en dat de jongens verre weg in de minderheid waren In Rotterdam was dit voor hel eerst anders. Daar waren var de 450 deelnemers de meeste jongens. Voorts hebben wij ge constateerd dat de jongelui er toch wel veel voor over hebben Tenslotte kost het bijwonen van het festival een paar snipper dagen en ook enig geld. De laatste keren zijn er ook vee individuele aanmeldingen. Hel rapport, dat verleden jaar ver schenen is na het Tilburgse fes tival, spreekt klare taal waar om het een wel en het ander niet fijn gevonden werd. Na tuurlijk zat er ook een grappen maker tussen die verklaarde dat hij naar het festival geko men was om naast de be schermvrouwe, prinses Irene, in de schouwburg te zitten. Er is hartelijk om gelachen. Zo'n opmerking geeft wel iet van de open sfeer aan, dit zo'n festival bepaalt. Het jagen naar handtekeningen houdt meestal na enkele gesprekker, met kunstenaars al op. Dan komt het werkelijke contact met de kunstenaars, hetgeen volgens een andere grappenma ker zou betekenen (lat je ever. aan zijn artistieke baard ma- trekken. Dat is toch wel won derlijk. Het op afstand bewon deren van mensen met beken de toneel- of televisienamei maakt plaats voor een heeJ ander inzicht, n.l. dat er geer „ivoren torens" bestaan, dat hetgeen de kunstenaar dwing tot werken, uit dezelfde vra gen en problemen voortkom! die iedereen bezig houden. Die wat vreemd geklede mevrouw en die slonzige schilder, die lummelige musicus en die on verschillige bonk van een beeldhouwer moeten wel dege- u j,rart' Pezen voor het „brood dat zij zelf onmis baar vinden. Dat zij daarbij in nauw contact met de eigen lijke kunst zijn gekomen is een kwestie van „zien". Drie dagen of een week cul tuur voor een heel leven is als een slok vreugde op een kruik verdriet. Men hoopt echter dat de nasmaak tot meer slokken zal inspireren, F. Du. n Amerika heeft Chevro let zojuist de nieuwste experimentele versie van de Corvair aan geïnte resseerden getoond. Eén wa gen vol ultra-moderne snuf jes, zoals verstelbare pedalen en stuurwiel, intrekbare vei ligheidsgordels en verstelba re hoofdkussens. Onder de omvangrijke motorkap ligt een zes-cylinder luchtgekoelde boxermotor (met twee carbu rateurs). De wielen zijn van lichtmetaal en alle vier uit gerust met schijfremmen. Op vallend zijn de opklapbare voor- en achtergedeelten van de carrosserie, welke de bin nenruimte en de motor toe gankelijk maken. Er is ook een roadstar-model gemaakt, dat is uitgerust met vier carburateurs. liltiilfliiiiiilillliiiiiii.iiiiiiiuiiitilllKIlllllliuiliilUillllllllllllltlillllllliiilllliilltlllllIJlillliiillliltiii ehandicapten maken bijzonder weinig brok ken in het verkeer. Zjj zijn juist extra-voor zichtig. De mensen, die de ongelukken maken, zijn zij. die honderd procent zijn." Dit is de mening van de Groningse hoogleraar, prof. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllll dr. H. M. Dekking, die voor het Rotterdams Natuurkundig Genootschap een causerie hield over „het oog en het verkeer" en daarin tot enke le interessante uitspraken kwam. „De gezichtsscherpte is in het verkeer niet het aller- oelangrijkste", zo zei hij. Waarom? Nergens ter wereld is kleurenblindheid een reden tot afkeuring, er is geen enkel verkeersonge val bekend, waarbij kleuren blindheid de mogelijke oor zaak zou zr'n. En bovendien: internationaal is vastgesteld dat het rood van de verkeers- lichten oranje-rood is er. he' „Dat blijkt trouwens wel uit groen blauw-groen. zodat het de keuringseisen. Iemand die ook door kieuren-blinden kan aan één oog blind is en het worden waargenomen. De andere oog nog maar voor golflengte van het licht is de hèlft kan gebruiken, kan nog worden goedgekeurd voor het rybewys A en B. Van veel meer belang is het, dat het gezichtsveld intact is. vastgelegd, evenals trouwens de volgorde van de lichten. Wèl een groot gevaar vindt hjj storing in de aanpassing, wanneer men van licht naar De mens moet kunnen waar- donker komt. Past het oog nemen, wat er om hem heen zich niet aan, dan is dat le gebeurt. Afbraak van het ge- vensgevaarlijk. Wie hier last De Volvofabrieken in voor met schijfremmen en Zweden hebben beslo- achter met trommelremmen ten de bijzon- zijn uitgerust, zjjn voorzien der fraaie sport- van Pirelli Cinturato coupé P. 1800 in eigen land banden. De Volvo sport cou- in produktie te gaan nemen, pé P 1800 kost in Neder- Tot dusverre werd de wagen land bijna twintig mille in Engeland gebouwd bij Jensen Motors Ltd. omdat de productiemogelijkheden „thuis", in Zweden, te be perkt waren. Tegelijk met de aanvang van de assem blage in Goteburg heeft de P 1800 een aantal wijzigin gen ondergaan. Een andere nokkenas en wijziging van de compressieverhouding hebben het motorvermogen van 100 pk tot 108 pk ver groot. De kunstleren bekle ding van zitting en rugleu ning is vervangen door echt leer. De 15 inch wielen, die zichtsveld en de patiënt is zich hiervan meestal niet bewust is ernstig en voor de automohilist, ja zelfs voor de wielrijder, levensgevaar lijk in het verkeer. Dat iemand met één oog geen diepte zou kunnen zien, acht hij overdreven. Boven dien: er zijn verschillende manieren om met één oog zeer duidelijk diepte waar te nemen, zoals door het heen en weer bewegen van het hoofd. In het verkeer acht hjj dit gebrek geen bezwaar, evenmin trouwens als kleu renblindheid. „Vaak", zo zei prof. Dekking, „krijg ik briefjes van werknemers die bang zijn een man die kleu renblind is, aan te nemen als reiziger of chauffeur. iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiii van heeft, wordt daarom afgekeurd. Het is overigens normaal, dat het een minuu! of vijf duurt, voordat de ogen zich op de duisternis hebben ingesteld. Ook na verblin ding door een tegenligger kan het wel vijf minuten du ren, vóórdat de ogen weer de vroegere graad var gevoe ligheid hebben bereikt. oor wie véél last heeft van verblinding bü avond-rijden, had prof. Dekking een eenvoudig hulpmiddeltje in petto. Knijp, indien het gevaar van ver blinding dreigt, één oog ste vig dicht. Open het, wan neer de tegenligger voorbij is. De gevoeligheid van dat oog zal gehandhaafd zijn ge bleven en ge zult normaal kunnen blijven zien. „Pro beer het eens, het is tóch donker, niemand zal denken lat u gek bent.aldus de hoogleraar. Enige kritiek had hjj op de ontwerpers van auto's, die tog steeds gevaarlijke fou ten maken, zoals het plaat sen van het achteruitkijk spiegeltje cp zo'n wijze, dat een goed deel van het uitzicht naar rechts wordt weggeno men. Voorspijlen aanvaardt h\j als een noodzakelijk kwaad: hij zag ook wel in, dat de fraaie Chrysler met de Pinin Farina carrosserie een model dat we hier nooit zullen zien, want het werd met de Andrea Doria verscheept en rust thans op de bodem van de zee dié aan de voorkant hel«ltrla&, geen versteviging had vooi het dak, bp een ongeval le vensgevaarlijk zou kunnen zjjn. Nóg een tip voor de auto-ontwerpers; construeer en Amsterdamse ga- de bouwers Autocars rage is onlangs ge- Ltd in Haifa maken grif start met het impor- gebruik van de ervaringen teren van de Sabra, van buitenlandse toeleve- een in Israël gebouwde ringsbedrijven en dat is carrosserie. De wagen is niet. onverstandig voor de uitgerust met een door een fabriek in een land, dat op de instrumenten zo, dat, in- Engelse firma opgevoerde het gebied van de automo- dien alles in orde is, alle Ford Zephyr vier cilinder bielbouw nog betrekkelijk wijzers in dezelfde stand motor en beschikt over weinig ervaringen heeft, staan. Dan kan men het ge- voortreffelijke rykwalitei- In ons land kost de Sabra hele instrumentenbord in een ten. Stuurwiel, versnel- 73.490 in de cabnolet-uitvoe. oogopslag aflezen en behoeft imgsbak. stoelen en ban- ring. Hardtop is op bestelling men niet elk metertje apart aen zyn met zorg gekozen; tegen meerprijs leverbaar. te bekijken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH /n Duitsland is een dubbele buitenspiegel voor auto's geïntroduceerd. Op de bo venste spiegel is het ach terop komende verkeer te zien, in de onderste de wa gens, welke passeren. En van de weinige auto's ter wereld met een rie te.' dak rijdt op hei ogenblik rond in Corn wall (Eng.), waar een riet dekker tot de ontdekking kwam, dat het dak van zijn bejaarde Austin „Seven" T~1 en staaltje van „his- het had begeven. Hij |H torische" autobouw- bouwde een mooi strodak i kunst werd onlangs op zijn wagen, maar als opgediept in Enge- consequentie van dit doe- land. Een zakenman slaag- het-zelf karwei heeft de de erin de hand te leggen verzekering hem wèl laten op een 36 jaar oude Mor- weten, dat hij nu een ho- ris, die destijds werd ge- gere premie moet betalen, bouwd voor het persoonlij- vanwege het brandrisico. ke gebruik van Lord Nuf- field. De zakenman, Jack kofferdeksel is van alumi- Humphries, liet de auto nium en al het hout dat in geheel restaureren een de wagen is verwerkt, is werk, dat ruim twee jaar mahonie. De spectaculaire in beslag nam en mag Morris rijdt, volgens de zich nu gelukkig prijzen eigenaar, zeer soepel en met een van de zeldzaam- haalt nog met gemak een ste auto's ter wereld. De snelheid van 145 km per zijpanelen van de wagen uur. zjjn van massief koper, het Even heel even maar vraag ik stilte vraag ik volkomen geluk Toe, zwijg even een paar minuten dan kan ik alleen maar gelukkig en egoïstisch zijn

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 17