De betekenis der psychische beleving in religie en ethos Theologie voor uiterst precaire opgave SCHEREN IN EEN HANDOMDRAAI SCHICK Auto botst tegen boom: twee jonge Duitsers gedood CONTACT De klant is uiteindelijk koning A.V.R.O. wil komen met een „algemeen programma" Lrooi naar tweede 1V .-net en derde radionet Kommödchen w r Luisteren naar: Kijken naar: JAARVERGADERING THIJMGENOOTSCHAP ROBINSON 14.95 Zaterdag zwarte dag in verkeer Lachwekkende Gaat omroep de zuilen verlaten r 4 climax Maandag Maandag Dinsdag Dinsdag EN SPIEGELGLAD Geslaagd samenzijn van gehandicapte verkenners in Vught Wijding - i Vanavond Buitenland Buitenland Dinsdag MAANDAG 27 MEI 196} de sandaal met het ideale zachtverende voetbed kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken! ir v* i m Z m §i a#» *f ih I jykf i (Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) TILBURG, 27 mei. De indrukwek kende Eucharistieviering met een kor te homilie door mgr. drs. J. Bluyssen, hulpbisschop van Den Bosch, in de au la van de gloednieuwe katholieke eco nomische hogeschool was zaterdag het hoogtepunt van de jaarlijkse algeme ne vergadering van het Thijm-genoot- schap. Bijna driehonderd leden waren aanwezig. Tijdens de ochtenduren be spraken zij in de wetenschappelijke af delingen de pre-adviezen. Zij luister den in de namiddag naar een rede over „Riskante theologie". Het hoofd bestuur reikte de Struyckenprijs 1963 uit aan dr. i. A. Bornewasser voor zijn literaire prestaties. Ook werd be kend gemaakt dat de oprichting van de opvoedkundige afdeling van het ge nootschap thans een feit is. In de sectievergadering van de psy chologische afdeling werd onder voor zitterschap van prof. dr. K. van Loo het pre-advies behandeld waarin dr. C. A. J van Ouwerkerk CssR als cen traal thema voor een gedachtenwisse- ling tussen gelovige en psycholoog stelde: „Welke betekenis hebben de beleving en haar psychische vervor mingen voor de authenticiteit van re ligie en ethos?" Het gesprek tussen gelovige en psycholoog gaat niet z<> zeer over het wezen van godsdienst of ethiek, maar over religieuze en ethi sche levensproblematiek. Hierbij is ook de praktizerende psycholoog geïnteres seerd. Hij moet zich echter bewust zijn dat hij in zijn praktische bena dering van deze problemen boven de psychologie uitstijgt en in een over koepelend denken de totale mens be- oo'•deelt en leidt. Wat de psycholoog treft, is het feit dat de mens God aan spreek, met namen die geladen zijn met de ervaringen uit zijn jeugd, dat de mens de opdracht van religie en ethos ook moet realiseren op momen ten dat God en de evenmens hem af fectief vreemd zijn geworden, dat de gestoorde mens een eenzaamheid kan beleven die de vraag oproept of hier ook een reële eenzaamheid tegenover God aanwezig is. De gelovige kan zich niet van de ze feiten en problemen afmaken door alle „problematische" belevin gen en ervaringen te karakteriseren als louter „zinnelijk". De totale mens wordt door de waarden zoals hij deze ziet, aangesproken. Telkens opnieuw rijst de vraag hoe een au thentieke religie of ethiek kan stand houden tegen de wisselende ge voelens, sentimenten en hartstoch ten. Het is duidelijk dat de beleving aowel de inhoud als de gestalte van het leven bepaalt en normeert. Wat de psycholoog aanwijst, is de con crete gestalte van de vrijheid, wel licht gebrekkig, maar toch vrijheid. In die gebrekkige vrijheid van de mens realiseert zich een concreet ethos, een concrete religie, die wel licht heengaan langs de objectieve normen, maar die het enige uit gangspunt vormen om in therapie en zielzorg een mens verder te bren gen. De theoloog heeft wellicht te uitslui tend aandacht gehad voor de norm en dit doorleefde ethos niet au sérieux genomen. Zijn een dergelijk deficiënt ethos en een „gestoorde" belevings- wijze van de religie authentiek? Voor de gelovige betekent deze vraag: is deze gestoorde of „onvrije" mens wer kelijk met God verbonden? Houdt de verbondenheid met God en de even mens wel stand tegen de bijvoorbeeld egocentrische, onvolwassen vormen van liefde? Deze vragen verwijzen uit eindelijk naar het mysterie van Gods liefde primair een initiatief van God. HVÉ^Hlift^HHB MM wordt zij niet in adequate belevingen Mogelij deze liefde eenzijdig en beantwoord. Zij blijft een realiteit die het leven van de deficiënte mens draagt, er continuïteit aan geeft, als ook geborgenheid. Nle' alleen de grote expliciete nor men van het huwelijk zijn voor de zielzoiger belangrijk, maar de concre te beleving van de waarden die voor ieder mens verschillen en de ruimte aangeven waarbinnen een mens in con crete zijn weg moet vinden. Er is een cultuur van het huwelijk d'e soms be langrijker is dan een slechts uiterlijk zich conformeren aan de normen. Ob jectieve religie en moraal Wijven de dragende krachten van het leven. Zij krijgen voor de mens pas betekenis als zi;, gaan functioneren In een con crete beleving. Hier ligt voor de ziel zorger een groot ontgonnen gebied waar de psycholoog hem wegwijs kan maken. De dominicaan B. Wiliems merk te ir, zijn rede op dat de theoloog er rekening mee dient te houden dat hij de grens tussen geloof en theo logie niet mag overschrijden. Het ge loof is een totaalact van de mense lijke persoon waarin hij zich buigt voor en overgeeft aan het mysterie van de transcendente God. Geloven is een wegschenken van zichzelf, een religieus gebeuren waarin de nr.ens zichzelf actueel op het spel zet. Theologie is de wetenschappelijke reflectie op dit gebeuren. De theologie objectiveert en abstraheert, ziet een samenhang tussen de implicaties van verschillende geloofsdaden, articuleert de onderscheiden momenten in de ene geloofsact. Het geloof is een daad van de religieuze mens, de theologie als theologie is een bezigheid van de mens die zich op die wetenschap toe legt. Vanzelfsprekend kunnen zij in iiiu'it'imnumniHiimu'MiminmuMiitiiimuMHiiiiiiiiiimi één mens samengaan. Het Godscon tact dat in de geloofsdaad tot stand komt, vraagt om reflectie en commu nicatie, vraagt dus om een verwer king, liefst door de mens vanuit zijn persoonlijke geloofservaring. Het is echter niet mogelijk een menselijke to taalact adequaat te reproduceren in de objectiverende, reflexieve weergave. De theologie wordt niet gereguleerd door de geloofservaring van deze of gene, maar primair door die van- de gemeenschap. Het risico van de verwarring tus sen geloof en theologie brengt met zich mee dat men de indruk wekt dat de theologie onfeilbaar zou zijn. Het geloof is dat wel. In het geloof ondergaat de mens een onmiddellijk contact met de zich openbarende God. Dit onmiddellijk contact is on aantastbaar, niet onderworpen aan welke kritiek ook die van buiten het geloot komt. De articulatie van de ze geloofsdaad is echter we, aan kri tiek onderhevig. Bepaalde articula ties kunnen op de duur zelfs als fou tief worden afgewezen. De theologie compromitteert zich niet alleen door zichzelf met het geloof te vereenzel vigen. maar zij doet dit ook door als regina scientiarum aanspraak te maken op de top van de pyramide der wetenschappen. Na talrijke voor beelden te hebben aangehaald over de gevolgen van deze opvatting, zei pater Wiliems dat paus Gregorius IX in 1228 zelfs verklaarde dat alle wetenschappen de theologie hebben te dienen. In zijn conclusie» merkte dr. Wil iems op dat de theoloog zijn taak goed kan verrichten wanneer hij zich op de hoogte stelt van de concrete wereld waarin de openbaringswerkelijkheid en dus ook het geloof optreedt. De kriti sche taak waartoe de theologie vanuit de verworvenheden van de moderne wetenschappen moet komen, is een ui terst precaire opgave. De theoloog zou de pressie die van bepaalde weten schappen kan uitgaan om het openba- ringsgegeven anders dan voorheen -e interpreteren, eigenlijk eerst op haar eigen merites getoetst moeten hebben. Niet alles wat de wetenschappen op een bepaald moment naar voren bren gen blijkt steekhoudend. Zelfs hele sectoren van aanspraken kunnen na derhand bijzonder bedenkelijk blijken te zijn. v.a. malen 29[48 Zuid-Afrika Drie negers zün woens dag in Paarl ter dood veroordeeld we gens hun aandeel in de onlusten in deze stad vorig jaar november, waarbij een blank meisje en een blanke man met kapmessen werden gedood en zeven ne gers werden doodgeschoten. De drie ver oordeelden zouden lid zijn geweest van de verboden Poqo-beweging. (Rtr) l Advertentie) Het Schick INJECTOR- apparaat maakt scheren ultra-modern: nieuw mesje In twee seconden automa tisch. ultra-snel: apparaat ruat in enig-luiste hoek tegen de huid: feilloos scheren garandeerd. ultra-veilig: beschermde hoeken van de mesjes. mst de unlike Krans mesjes. VUGHT, 27 mei De afgelopen da gen zijn ruim 300 lichamelijk gehandi capte jongens op het landgoed Bergen bijeen geweest op het jaarlijkse week einde van de tak Bijzondere-Eisen-Ver- kennen van de Katholieke Verkenners beweging in Nederland. Ze vonden daar een prachtige accomodatic, omdat de Militaire Geneeskundige Dienst zo be reidwillig was geweest om op het ter rein twee enorme hospitaaltenten te plaatsen. Mede door het mooie voorjaarsweer Is dit weekeinde een volledig succes ge worden. Zaterdagmiddag hebben de jon gens een spel gespeeld dat bijzonder eigentijds was een volkomen aan hun eigen fantasie beantwoordde. Het had namelijk betrekking op de ruimtevaart en er stond zelfs een reusachtig pro jectiel op het terrein opgesteld, waar door ze volkomen in de sfeer kwamen. Het spel was bedacht en werd geleid door de stamleider van de F. C. Jans- sens-groep uit Eindhoven, de heer C. de Vries. Zaterdagavond hebben de jon gens kunnen genieten van het optreden van het poppentheater „De Schelle- boom" van Cia van Boort uit Oister- wijk. Ook zondag zijn ze urenlang gespannen bezig geweest met een spel, dat geleid werd door broeder Celestinus en waar aan werd meegewerkt door de verken- nersgroep van St. Michielsgestel. Het weekeinde stond onder leiding van de Hoofdkwartiercommissaris dr. W. v.d. Velden uit Eindhoven. Er wa ren enkele buitenlandse gasten. LOCHEM, 27 mei. Twee Duitse jongelui zijn zaterdagmorgen vroeg op de rijksweg Goor-Lochem met een kleine personenauto tegen een boom gebotst en vrijwel op slag gedood. De bestuurder, de 22-Jarlge F. Brttgglng uit Lotten werd uit de wagen geslin- Eerd en kwam enige meters verder tngs de kant van de weg terecht. Zijn vriend, de 23-jarige J. Schricke uit Haselilnne hing half alt de totaal vernielde wagen. De auto kwam uit de richting Goor en Is even voor Lo- chem in een flauwe bocht rechtuit ge reden. De mogelijkheid bestaat, dat het ongeluk is veroorzaakt door het springen van de linkervoorband. DEN BOSCH. Zaterdagmiddag roito vijf uur is op het Hinthamerein de de 81-jarige Bossenaar L. van Sant- foort bij het oversteken van de straat door een passerende personenauto ge- frepen. Hij werd zo ernstig gewond at hij enkele uren later in het Groot- ziekengasthuis is overleden. HAARLEM. De negenjarige Machteld Barendse is zaterdagmor gen op het Lorentzplein met haar fiets tegen een geparkeerde auto ge reden. Het meisje werd door de con cierge van haar school naar huis1 ge bracht. Een arts constateerde dat het meisje een hersenschudding had. Toen hij 's middags nog eens naar het pa tiëntje kwam kijken, was zij overle den. OOSTVOORNE Zaterdagavond om elf uur kwamen op het fietspad naast de Brielse weg twee bromfiet sers in aanrijding met een voetgan ger, die zij te laat opmerkten. Bij de valpartij die hierop volgde werd de 28- jarige L. Groeneveld uit Brielle zoda nig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis overleed. VEENENDAAL. Zaterdagnacht is in het Julianaziekenhuis alhier de 22- jarige J. Hasselaar uit die plaats over leden aan de verwondingen, die hij die dag had opgelopen toen hij op de pro vinciale weg Veenendaal-Elst met zijn motor uit de bocht vloog. HEERLEN. Op de .Akerstraat ls zaterdagmiddag de 65-jarige heer P. Loo uit Vijlen by een verkeersonge luk omgekomen. Hij reed op zijn bromfiets in de richting van het cen trum en trachtte een "voor hem rij dende file personenauto's te passeren. Op dat moment kwam een autobus hem tegemoet. De chauffeur wist de bus geheel tot stilstand te brengen, maar de bromfietser vloog met flinke snelheid tegen het front van de bus. Hij was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijftien kin deren. DEN HAAG. Op een zebrapad op de Wassenaarse weg is vrijdag de 80- jarige mevrouw A. Borst-van Waas dodelijk gewond, toen zij door een rechtsafslaande bestelauto werd aan gereden. Zij is vrijdagnacht aan haar verwondingen bezweken. Het ongeluk gebeurde, toen de bejaarde voetgang ster bijna de overkant had bereikt. AALSMEER Bij een autobotsing op de Provincialeweg tussen Aalsmeer en Uithoorn z(jn gisteravond zes perso nen ernstig gewond. Een van hen is Inmiddels overleden. Het ongeval ge beurde doordat een 38-jarige chauffeur uit Amstelveen, die vanuit Uithoorn na derde, onwel werd en met zijn auto op de linker weghelft terechtkwam, waar hy tegen de personenauto, bestuurd door een 25-jarige automobilist uit Kor- tenhoef botste. In deze personenwagen bevonden zich voorts de 22-jarige verloofde van de chauffeur, alsmede een echtpaar uit Huizen en hun zesjarig zoontje. Alle gewonden werden naar de Martastich- ting in Haarlem overgebracht. Daar is een van hen, een 34-jarige vrouw, later Op de avond overleden. BARNEVELD Gisteravond is de twintigjarige bromfietser J. Goor op de Valkseweg alhier frontaal in botsing ge komen met een personenbusje. Met zeer ernstige verwondingen werd hij over- tebracht naar het Julianaziekenhuis in !de, waar hij dezelfde avond is over leden. VELSEN, 27 mei Zaterdagavond is in het Rode Kruis-ziekenhuis te Be verwijk de 60-jarige H. de Ruiter uit Haarlem bezweken aan de verwondin gen die hy opliep by de aanryding vrydagmorgen op de Hoflaan met een motorrijder. Deze was toen op slag dood. DEN BOSCH, 27 mei (KNP) Mgr. W M. Bekkers zal zaterdag 8 juni in de St. Jan alhier de volgende wijdingen toedienen: Subdiaconaat aan J. P. A. Eijkman, G. J. J. Friesen, H. J. M. Gianotten, P. H. Goedhart, P. F. M. Jeurgens, J. C. F. de Jong, M. J. C. M. Klaasen, J. G. Klaassen, P. A. M. de Kroon, J. L. C. N. Kuyten, C. J. E. Remmers A. E. C. F. de Rooy, W. M. H. C. G. Senders, G, M. M. Sonnemans, F. G. Teunissen, C, F. J. Teunissen en A, J. Verschure; H. Priesterschap aan P. M, M. B. van Bragt, L. G. J. Bijl, J. J. M. van Esch, H. G. Groothuyse, W. J. Heerkens. P. M. Heesakkers, J. C. J. M. van den Heuvel, W. J. van Kreii, C. J. E. Rombauts, A. W. Siemens, J. A. A. M. Tonino en E. F. B. Verhoeven Advertentie) Dit zijn de leden van het Duitse cabaret „Das Kommödchen. Van links naar rechts Werner Vielhaber, Gisela Sauer, Walter Gottschow, Lore L orentz en Ernst Hilbich. S. <T'v*-''-' a -•••>. HILVERSUM, 27 mei De AVRO streeft ernaar om binnen niet al te lange tijd te komen tot een algemeen programma, zowel radio als televisie, dat los van de bestaande omroepvereni gingen een plaats zou kunnen krijgen in het toekomstige tweede televisienet en het derde radionet. In een verkla ring die zaterdagmiddag tijdens een buitengewone algemene vergadering van de AVRO door de waarnemend' voorzitter mr. W. Hoekstra werd gege ven, wordt hierover gezegd: „Nu er binnen afzienbare tijd een belangrijke zenderverruiming verwacht mag wor den, zowel door instelling van een twee de televisienet als een derde radionet, acht de AVRO de tijd gekomen vorm te geven aan het in brede kringen le vende verlangen naar een algemeen programma. Immers, de AVRO is van oudsher krachtens zijn beginselen de algemene omroep, welke uit dien hoof de by uitstek in aanmerking komt voor verzorging van een waariyk algemeen programma". „De AVRO wenst daarby rekening te houden", zo gaat de verklaring ver der, „met nieuwe stromingen welke zich in ons volk ontwikkelen voor zover zy eveneens in de richting van een universeel Nederlands totaal program ma streven. De AVRO is bezig alles in het werk te stellen om deze gedach ten gestalte te geven en te verwezen- iyken,! Teneinde voor de toekomstige veran deringen enige richtiynen te hebben heeft het algemeen bestuur van de AVRO een studiecommissie in het le ven geroepen, waarin de volgende per sonen zitting hebben: van bestuurszyde mr. W Hoekstra (waarnemend-voorzit ter), E. de Jong (onder-voorzitter), mr. H. A. Wassenbergh (algemeen secreta ris) en W. Vogt (adviseur honoraire), van öirectiezyde J. C. Bongenaar, J. M. van Overvest en S. K. van der Zee. Deze commissie zal de mogeiyk- heden voor een waarlijk algemeen pro gramma bestuderen en vastleggen in een ontwerpplan dat over ongeveer twee weken kan worden tegemoet ge zien. In antwoord op vragen van jouma- BUSSUM, 27 mei Het optreden van Kommödchen", het befaamde politieke cabaret uit Düsseldorf, werd gisteravond voorafgegaan door een klein vraagge sprek dat Thorvald Dudok van Heel voerde met Dora Paulsen, zy verklaar de daarin dat de ondertiteling van het volgende programma geheel overbodig zou zyn geweest: Het sprak allemaal voor zichzelf. Wy zijn zo vry daarin met haar enigszins van mening te ver schillen. Zo héél eenvoudig bleek het nu ook niel wat de jongelui te berde brachten en om hen goed te volgen was werkelijk nog wel iets meer nodig dan een rudimentaire kennis van het schoql-Duits. Overigens bleek het caba ret op zyn best ln het onverveerd sati rische en naar onze smaak waren ,,Um- gangssprache" en „Deutsches Cre do" de glansnummers. Het nadrukke lijk moraliserende van „Romanze auf dem Puiverfass" en ,,Wir leben alle in Babel" achtten wy minder geslaagd, ofschoor wp graag willen toegeven dat. Lore Lorentz een boeiende persooniyk- held ls, die „het vak" tot In de details verstaat. Natuurlijk heeft de K.R.O. er goed aan gedaan „Das Kommödchen" aan ons te presenteren. Wy zien met spanning uit naar de volgende uitzen ding. Er was gisteren ook een kleine, niet erg oorspronkeiyke maar toch wel aar dige eenakter van A. Milne: „Maak het hem niet te moeiiyk", waarin voor al het pittig acteren van Ramses Shaffy opviel Paul Meyer oom James hield zich ten aanzien van hem maar moeiiyk en moeizaam staande. De Durus-show van de VARA moest zaterdagavond wegens technische moei- ïykheden vervallen, ln stede daarvan kreeg men show-werk van Finse make- lu; de inzending n.l. die genoemd land laatst naar Montreux heeft ngeleverd. Het werd alles in het Fins gesproken en gezongen en ook nu werd niet ver taald. Maar wq kregen niet de indruk dat wy erg veel hebban gemist. Het ging om bijzonder mat en geforceerd amusementswerk, dat hoofdzakelijk dreef op reeds lang uitgekauwde melodiertjes. H. Hn. z - - - a l* if -I -k s 1 5 •- -- - f It listen deelde mr. Hoekstra zaterdag na afloop van de buitengewone vergade ring mee, dat een van de overwegingen by het opstellen van een mogeiyk ge heel nieuwe koers was, dat de „klant uiteindeiyk koning is" Hy illustreerde de verklaring met op te merken dat wanneer men aan een bepaalde om roep verbonden leden zou vragen welk programma zy zouden verkiezen naast dat var hun „eigen" omroep, men in negen van de tien gevallen te horen zal krpgen: dat van de AVRO. Dat laat zich goed denken", aldus mr. Hoekstra, „omda' wy een algemeen program ma brengen". En hy voegde er nog aan toe: „Het is onze gedachte dat wanneer die eigen groep niet in de lucht is iedere Nederlander dan ook moet kunnen luisteren of kyken naar een algemeen programma." I i' •Xy.'X'iSv HILVERSUM, 27 mei De kerke- ïyke rubrieken „Logboek" en „Ken merk" gaan om half acht vanavond het journaal vooraf. Om half negen toont de NTS een filmdocumentaire, getiteld „Leven in de bouwerij", die gemaakt werd naar aanleiding van het gereed komen van de miljoenste na-oorlogse woning in Nederland. Het eerste deel van een film over Japan, dat handelt over levende tradities in dit op het moderne leven gerichte land, komt van af tien voor negen op het scherm, ge volgd door „De sprong in het leven" van de Engelse regisseur Philip Lea- cock. In het radioprogramma van de NCRV om acht uur de laatste aflevering van een klankbeeld over het leven van ko ningin Wilhelmina, getiteld „By de gra tie Gods". De A.V.R.O. schijnt in alle ernst aanspraak te gaan willen maken op de bezetting van het tweede t.v.- het derde radio-net. En dat is dan e ietwat lachwekkende climax van een ontwikkeling, die men zich reeds ge ruime tijd binnen die omroep kon zien voltrekken. Zij lijkt een gev0 van het feit dat men er met natio nale" gedachten schijnt rond te l°Pen- Men mag nu vernemen dat d® A.V.R.O. zich wil „distancjëren van de zuilen" en een soort eigen wil gaan leiden. Daarbij kennel^ uitgaande van de gedachte: de katho lieken zijn ondergebracht bij K.R.O., het protestants-christelijk* volksdeel bij de N.C.R.V. of V.P.R.O., het socialistische bij V.A.R.A., wat overblijft is oprech nationaal en schaart zich dus ton de A.V.R.O.-vIag. De pretentie van de A.V.R.O. haaf „algemeenheid" nationaal te doeh zijn is al van zeer oude datum- 0 nu toe is die omroep er echter ge*nS* zins is geslaagd haar wéér te n,a'<*n' Integendeel zelfs. En wij vrezen da het de A.V.R.O. ook wel nimih*' zal lukken, zelfs niet nu men de hulp heeft ingeroepen van een vooroorlogs® „sterke man". (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel: pop. muziek. 18.30 Klassieks gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Gram. voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Kozakkenkoor. 20.00 Bij de Gratie Gods, klankb 21.30 Metropole-orkest, amus. mu ziek. 22.00 Pari. comm. 22.15 Pianorec.: mod. muziek. 22.30 Nws. en SOS-berich- ten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespreking. 23.05 Muzikale vraagbaak. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 1800 Nws en comm. 18.20 Act. 18.30 Licht ens. 18.50 Openb. kunstbezit. 19.00 Pari. over zicht. 19.15 Regeringsultz.De Radlozil- vervloot, gepresenteerd door Herman Stok en Elisabeth Mooy. 19.30 Amus. ork. van de Belgische Radio en Televisie met solisten. 20.00 Nws. 20.05 Omroeporkest met solisten: klass muziek. 2130 In mijn kwaliteit van zoogdier, klankb. over Artis. 22.00 Cowboy-combo en zangsolls- ten 22.30 Nws. 22.40 Tango-rumba-orkest en zangsollsten. 23.10 Op de praatstoel. 23.30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 Nws. 18.15 Reg. progr. 19.00 Ballades. 19.30 Lichte ork muziek. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nws 22.30 Kamermuziek. 22.45 Parlementsovèrz. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23 45 Ka mermuziek. ENGELAND. BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 18.33 Sportoverz en uitsl. races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en journaal. 19.26 Sport. 19.31 Gevar. progr. 20 00 Hoorspel. 20.30 Nws., sport en act. 20 40 Twee piano's. 21.00 Hoorspel. 21.30 Gevar. muziek. 22.31 Jazzmuziek. 23.5v- 24.00 Nieuws NDR, WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.30 Symf. muziek. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.30 Amus. muziek. 23.00 Gevar. muziek. 24.00 Nws. 0.20 Dansmuziek 1.00 Weer bericht en gevar. muziek. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.: 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws 20.00 Klass. muz. 21.30 Hoorspel. 23.10 Sollstenconc. 23.35 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m.. 18.00 Nws. 18.03 Lichte muz 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d. sold. 18.50 Radiokron. 19.00 Nws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Lichte muziek. 20.30 V d. Jeugd. 21.00 Gevar. muziek. 22.00 Nws. 22.15 Israëlische uitz. 22.45 De zeven kunsten 23.00 Nws. 23.06 Kamermuziek 23.55 Nws. 24.00-0.45 V. d. zeelieden. BRUSSEL. 484 m.: 18.46 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereld- nws. 22.15 Concertmuz. 22.55 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 ra.: 12,00 Cricketrep. 12.10 Klass. en moderne kamermuz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorspel 15.30 Cricketrep. 16.00 Verz, progr. 16.45 Praatje. 17.00 V d. jeugd. 17.55 Weerber. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 12.00 Pop. gram 12.31 Gram. v. d. arb. 13.00 Gevar muziek. 13.30 Nws. 13.35 Uitsl. cricket 1345 V d kind. 14.00 V. d. vrouw. 1500 Rep races. 15.25 Gevar. muz. '5.31 Muz. b. h. werk. 1615 The Dales, dagb. 16.31 Uitsl. ra ces. 16.32 Gram. v. d teenagers 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gevar. progr. NDR. WDR, 309 m.: 12.00 Muz. voor blaaslnstrum. 13.00 Nws 13 15 Opera- fragm. 14.30 Amus muziek. 16.00 Kamer muziek 17.00 Nws. 17.20 Muz. voor twee piano's. 17.45 Gevar muziek, FRANKRIJK Hl, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Klass. en mod. muziek. 13.40 Gevar. muziek 14.15 Kamermuziek. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gevar. muziek. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.46 Gevar. muz. 15.00 Nws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Kamer muziek. 17.00 Nws 17.15 V. d. kind. 17.40 Orkestmuz. BRUSSEL, 484 m.12.30 Gevar. progr. en act. 14.45 Koorzang. 16.08 Klass. en mod. muziek. 17.00 Nws. HILVERSUM I, 402 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7 15 Muziekpro gramma, strip v. d. jeugd, en event, act 7.55 Overw. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram 8.50 V. d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d kleuters 10.16 Moderne orkestwerken. 11.00 V d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan... vooruit, praatje 12.00 Middagklok-Nood klok. 12,04 Fragm. u. d. operette The Desert Song. 12.30 Meded. t.b.v. land en tulnb. 12.33 Lichte gram. 12.50 Act. en kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Platen- nws. 13.80 Lichte ork. muziek en zangsol. 14.00 Jazzmuz. 14.20 Schotse dansmuz. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen 14.45 Tierelantijnen: gevar. progr. 15.46 Lichte gram. 16.00 V d. zieken i6.30 Gebeds dienst. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 V. d. jeugd. 17.45 Beursber. 17.50 Regerings ultz: Industriebevordering ln de Neder landse Antillen, door mr. drs. F P. de Vries, handelscommissarls v .d. NederI Antillen. HILVERSUM n, 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Oe groente man. 9.05 Klass. gram. 9 40 Morgenwijd. 9.55 Een boek v. h. geestelijk leven: boekbespr. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters 11.00 V d zieken. 12.00 Elektronisch orgel. 12.20 Regeringsultz. Ultz. v. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v land- en tuinb 12.33 Dansork. en zang- solisten. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Koperork.: amus. muziek. 14.00 Viool en plano: mod. muziek 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar 15.30 Saxo foon en plano, 16.00 Adam en Eva, een- acter. 16.10 Opera-aria's. 16.30 V. d. Jeugd 17.25 New York calling, praatje. 17.30 Lichte gram. v. d Jeugd. CVV, IKOR. RK<: 19.30 Logboek: het Jeugdprogr. over de bijbel. 19.45 Ken*« Merk, een interkerkelijk magazine. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Zend tijd politieke partijen: CHU. 20.30 Leven in de brouwerij, doc. film. 20.50 Men sen van Japan (deel I), film over Japan, (deel I), 21.20 De sprong in het leven, speelfilm. 22.55-23.00 Journaal. DUITSE TELEV1SÏEPROGR. 18.10-18.15 Nws. (Reg. progr. NDR: 18.15 Nordschau en Progr. v d. kinde ren. WDR: 18.80 Hier und Heute, Journ- NDR: 19.00 Nws. 19.03 Act. WDR: 1?.« Nws. 19.15 Econ kroniek. NDR 19 Geschichten, die der Alltag schrieb- WDR: 19.20 Shannon klSrt auf. 19-« Europa ABC NDR: 19.59 Progr. overz- 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Flim- rep. v. h. nws. van gisteren en morgen- 21.00 Muz. uit Studio B, amus. progr- 21.45 Berlijnse prent: Muzen en mensen a. d Spree. 22.30 Journ en weeroverz- DUITS TWEEDE PKOUK 18.40 Nws 18.45 Terugblik op de flW>_ fragm. uit geliefde Duitse speelfihb®, 19.15 Er was eens, sprookje. 19.30 Heulie. Nws. en act. 20.00 Protest, uitz. zyf. De laatste reis van Kajpitein Scott, dbj- 21.00 Herrscher ohne Krone, speel"1"1' 22.45 Nieuws. FRANS-BELG. TELEV1SIEPKOGR 18.30 Ber. 18.33 V d. kind. 19.00 Sf' gelse les. 19.30 Sportprogr. 20.00 NW 20.30 De succès en succès. gevar. pr0»L 2115 Kleine bloemlezing van gedicbw en proza 22.00 Nws VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROU^ 19.00 Progr. v. u. Jongeren 19.40 C act. 19.55 De Weerman 20.00 Nws Wêer ln de maak Dans op vulka gefilmd progr. 20.40 Moord op vièra, speelfilm. 22.05 Kunstkron- Nieuws. DUITSE TELEVISIKPROGB- 17.00 Klas 7a filmt: bekend"! v. d. winnaar v. d. filmweds 7^er. V. d. kind. 17.35 Bezoek aan de spel voor de kinderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2