Nijmeegse k ro tte doen beroep op prof. De Quay m GEMEENTEBESTUUR: Touwtrekken over verkoop van grond houdt sloop beslist niet op I Tailleur Jazz-ballet V bij stuk op de V.P.R.O.-T.V. Duitse T.V. geeft in juni mammoet - uitzending Een hondse politiek w Luisteren naar: Kijken naar: SERI I 3,95 Guy Béart treedt 18 juni op Televisie-camera's volgen de president op de voet Vara zendt Opera Don Carlos thans volledig uit Donderdag Donderdag Vrijdag Yrüdag J <\3ND BIJ BEZOEK KENNEDY AAN BERLIJN Volgende week 200ste Vliegende Schijven' Con Nicolai hoofd produktie drama en kunstzaken van AVRO Deventer grootburgers kunnen weer geld halen Op 1 en 5 juni Vanavond Buitenland Buitenland DONDERDAG 30 MEI 1963 Erger gevallen ten°ze 800rten KIJK HEEFT OP kousen KIEST -- -c. f;>,,f Negerpoëzie y> Kinderen spelen tussen de krotten. onderhandelingen kan men het namelijk niet eens worden over de prijs. Het gemeentebestuur heeft echter met nadruk ontkend, dat hierdoor het slopen van de krotwoningen wordt opgehouden. Inmiddels heeft deze kwestie in Nijme gen het nodige stof doen opwaaien en de bewoners hebben daarvan terecht geprofiteerd om hun misère nog eens extra te onderstrepen. Daarin past ook hun schrijven aan de minister-president. De toestand van de woningen is dan ook zonder meer allerellendigst. Vocht, lekkages, rottende balken, bouwvallige muren en wat men verder aan woon- misère kan bedenken beheersen de Wil lemshof. Deze week kwamen van een muur van een dezer woningen een aan tal stenen naar beneden. Zowel de be woners van het betreffende pand (man, vrouw en drie kinderen) als de bewo ners van het aangrenzende pand (even eens met drie kinderen) trokken de straat op, hoewel ijlings ter plaatrr ge roepen ambtenaren van Bouw- en Wo ningtoezicht verklaarden, dat er geen direct gevaar bestond. Wel is er een week geleden een rapport over deze woning opgemaakt waarin ontruiming en sloop binnen uiterlijk vier a zes we ken noodzakelijk wordt geacht. Deson danks hebben de bewoners aangekon digd niet meer in het huis te zullen gaan slapen, omdat zij zich er niet langer veilig voelen. onze correspondent) L0oiitopUr'®^> 30 mei Miserabele Jiiirv, m'en hebben de bewoners van We* bon e®se Willemshof een com- "Uclp jtuvvvallige woningen bezijden de Jh'nlijr ~_se'aan doen besluiten geza- ?p' Dp r> ^ef te schrijven aan prof. 'hg in av om diens hulp en benvd- ''Ohaire r°epen. Zij hebben de deir-is- minister-prcsident stand, in de krotten is abominabel. "lefe» n "sLaaPkamer" van 1.80 by 3 ""cfer' Zaann een eenpersoons bed voor en moeder en cdrie kinderbedjes staan. - zocht naar Nijmegen te komen om zich zelf van de. onhoudbare situatie op de hoogte te stellen. Mocht de bewindsman op dit laatste verzoek ingaan, dan zou hij er zich in derdaad van kunnen overtuigen, dat de woningbouw niet het sterkste punt van zijn en voorgaande kabinetten is ge weest. Nijmegen zit namelijk met een ontstellend aantal krotwoningen. Het ge meentebestuur zou niets liever wensen, dan deze krotten morgen aan de dag te slopen wanneer men maar voldoende bouwvolume kreeg toegewezen voor ver vangende woonruimte. En daar nu juist zit het knelpunt. De erbarmelijke woontoestanden aan de Willemshof een deel van de wo ningen draagt al maanden lang het bordje „onbewoonbaar verklaarde wo ning" zijn on'angs opvallend in het licht van de (Ntmeegse) publiciteit ge komen, doordat het raadslid F. S. van den Ing (Kath. Democr.. Partij) vragen in de raad heeft gesteld met betrekking tot deze woningen. Daarbij werd min of meer gesuggereerd, dat de bewoners van de Willemshof in zekere mate de dupe zouden zijn van het touwtrekken over de verkoop van de grond tussen de gemeente enerzijds en de eigenaresse van de woningen anderzijds. Bij deze Van gemeentewege wordt de erbar melijke toestand van de woningen aan de V. hcruihof ronduit toegegeven. Maar, zo voegt men er aan toe, er be staan in Nijmegen nog erger gevallen. Krepeergevallen zonder meer. Het to tale krotten probleem drukt in Nijmegen zwaar en er bestaat een urgentielijst. Daarin kan men moeilijk wijzigingen gaan aanbrengen omdat er in een be paald geva! op de grote trom wordt geslagen. Er is in de voorbije jaren reeds een groot aantal krotwoningen in Nijmegen opgeruimd, maar nog lang niet voldoende. Dat hangt echter nauw samen met de toewijzing van vervan gend bouwvolume. Die toewijzing houdt echter in geen enkele mate ge lijke tred met het tempo waarin deze Urctopruiming zou dienen te geschie den. Daarnaast zit men bij de krot opruiming veelal nog met een sociaal probleem. Men kan de bewoners name lijk niet zonder meer overbrengen naar een willekeurige wijk, waar zij zich ge ïsoleerd en niet op hun gemak zouden voelen. Liefst komen zij weer een beetje bij elkaar in de buurt terecht, opdat het onderlinge contact behouden kan blijven. (Adver tentis) ,edere vrouw, heid, in V^temlngengelegen- Passenderm!n biedt Jovanda ny'ons. Eén U tencp, ^Oorbeeld fladdert egem06t;DeJovanda_ elaati<=BU9ant* Een fantastisch k^?;Sterke wandel- metnTi30 denier) m e" PtJDthiel Alle imb 4 bek°orlijk slank! Mlle nieuwe modekleuren 102e met Skinflt, rimpel- ,%ha T •I, 6aer_; het olieverbruik in ic^ebedHjven .te beperken wordt 51 .r'h cj.-Sb j ^um de zomertijd van Dk'6 maatrBCTBi8 Tw;eede Wereldoorlog maatregel nooit eerder genomen. :-k: .m 4 bV; k.j .r-.*düêi*s Overzicht van de toestand op het „Willemshof" in Nijmegen. v: :?ïh;v.;x mr-:;:.: V. ::::vV DRAADLOOS CONTACT BUSSUM, 30 mei Bij verrassing werden w;j gisteren geconfronteerd met Neerlands moppentapper nummer één: Max Tailleur. Hij bleek immers de gast heer te zijn in een amusementsprogram ma dat ons uit het Zandvoortse Bouwes gegeven werd. En dat zal dan voor ve len als voor ons ongetwijfeld een aangename verrassing zijn geweest. Tailleur beheerst het metier van het „witzen" vertellen als geen ander en hij is nauwelijks te weerstaan zelfs als hij er een meedeelt die „zo'n baard" heeft. Een wonderlijk man. De num mers die hij aan elkaar te smoezen had waren over het algemeen van behoorlij ke kwaliteit, zodat men zich bepaald niet verveelde. In „Litteraire ontmoetingen" had H. A. Gomperts ditmaal Hugo Claus op be zoek. En hier was dan weer sprake van een wei-gecomponeerd televisie-por tret, dat intelligent geregisseerd werd door Hans Keiler. Wij zouden niet durven beweren dat de toelichtende taal die Claus zelf sprak altijd even helder was, maar dan was er altijd Gomperts die met zijn nuchtere mildheid wat orde op de zaken stelde. Alleraardigst was de gefilmde interventie van G. K. van het Reve, die met onbewimpelde afkeer kwam vertellen dat het werk van Claus hoofdzakelijk uit „slechte kitsch" be stond, en de reactie daarop van de ge troffen auteur. Kortom, een boeiende ontmoeting met een man, die, hoe men hem dan ook verder waardeert, een belangrijke figuur is in het hedendaag se litteraire leven. Tenslotte trad in „Rondo Sinfonico" het Brabants Orkest op mat de vijfde symphonie van Tschaikowsky. Daaraan voorafgaande had een zeer hoffelijke heer Brans een vraaggesprek met de heren Hein Jordans en Ten Djjck, resp. dirigent en voorzitter van het orkest: een vraaggesprek waaruit een vrij dui delijke, zij het naar onze smaak niet helemaa' complete, positie-bepaling van het voortreffelijke ensemble ontsproot. H. Hn. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 30 mei De VPRO zal morgen voor de tweede maal een jazz-ballet van de Nederlandse choreo graaf Hans van Manen op het televisie scherm brengen. Het is getiteld „Voet bij stuk" en is geschreven op muziek van Howard Brubeck. De uitvoerenden zijn leden van het Nederlands Dans theater, waarvan Hans van Manen ar tistiek leider is. Voor de uitvoering zal gebruik worden gemaakt van de gram mofoonplaat Brubeck plays Bernstein plays Brubeck. Het ballet is samen gesteld uit vier delen: Aanloop, Drie in één, Beeldspraak en Eindsprint. Naast Hans van Manen werken onder meer mee Han Ebbelaar, Alexandra Radius er Jaap Flier. De uitzending begint om tien voor negen. Te beginnen dinsdag 18 juni zal de VPRO steeds wanneer hij televisie zendtijd heeft het van de NBC over genomen Amerikaanse programma „It's a man's world" op het scherm brengen. Van de twintig afleveringen die in Amerika zijn uitgebracht heeft de VPRO er in totaal zes aangekocht. Het verhaal draait om vier jonge mannen, die in hun woonboot „The Elephants" niet alledaagse gebeurte- (Advertentie) Elke OLVEH polls is winstdelend DONALD JONES nissen beleven. De eerste aflevering is getiteld „Four to go". Diezelfde achttiende juni zal ook de gevierde Franse chansonnier Guy Bé- art voor de Nederlandse televisiekij kers optreden. Béart, die dinsdagavond nog te beluisteren viel in een radio programma van de KRO, beschouwt het zingen als een hobby. Van beroep is deze in Caïro geboren Parijzenaar ingenieur met grote specialistische ca paciteiten op het gebied van de brug genbouw. Zijn televisie-optreden werd opgenomen in Concordia in Bussum. Lies Westenburg heeft de regie. (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 30 mei. Woensdag 26 juni zal de langste uitzending in de 10-ja- rige geschiedenis van de Westduitse televisie over de Bondsrepublikeinse beeldschermen lopen. Het wordt een marathon-uitzending, zij het van Iet wat bescheidener omvang als die voor „Open het Dorp" in Nederland. Aanleiding is het bezoek van de Amerikaanse president John Kennedy aan Berlijn. De t.v.-uifczending van dit bezoek zal zó lang duren als president Kennedy In Berlijn vertoeft. Hij komt er 's morgens aan uit Frankfurt en vliegt 's avonds verder naar het stamland der Kennedy's, Ierland. De t.v.-camera's zullen hem geen sekonde uit het oog verliezen, van het moment dat de president op het Fran se vliegveld Tegel Westberiijnse bo dem betreedt, tot hij de voormalige Duitse Rijkshoofdstad weer verlaat. President Kennedy is de eerste Ame rikaanse president die Berlijn bezoekt sinds Harry Truman in Potsdam met wijlen Joseph Stalin en Clement Att- lee in 1945 over de verdeling van Duits land spraken. De mammoet-reporta ge van het presidentiële bezoek Is na melijk een dergelijk omvangrijke t.v.- opgave, dat noch de bestaande omroe pen (in het le programma), noch de Charles Anderson Dana, die een eeuw geleden in Amerika een nationale figuur werd als hoofdredacteur van de New York Sun, heeft de journalistieke vuistregel opgesteld om uit te ma ken, wat nieuws is en wat niet. „Wanneer een hond een man bijt, dan is dat geen nieuws; wanneer een man een hond bijt, dan is dat wél nieuws". Maar toen de politie van Birmingham in de Amerikaanse staat Alabama begin mei honden en brandspuiten gebruikte om neger studenten te verspreiden, die betoog den tegen de rassenscheiding, toen werd het bijten door honden wel de gelijk nieuws. Foto's van politiehon den, die de woede van hun bazen koelden op zwarte Amerikaanse staatsburgers, vonden hun weg over de hele wereld. De Amerikaanse on derminister van buitenlandse zaken voor Afrikaanse kwesties, Mennen Williams, heeft terecht opgemerkt, dat de publikatie van één zo'n foto funest is voor alle goodwill,'* die de Verenigde Staten met grote moeite voor zichzelf, hebben opgebouwd in de jonge landen. Maar Amerika is niet het enige land, waar honden worden ingescha keld om demonstranten te verjagen. De Engelse politie maakte onlangs ook gebruik van wat wel 's mensen trouwste vriend wordt genoemd en wel, toen een groep pacifisten op ini tiatief van het z.g. Comité van Hon derd een betoging hield nabij een ba sis voor R.A.F.-bommenwerpers in het graafschap Norfolk. De politie is er blijkbaar van overtuigd, dat het gebruik van honden tegen beto gers, althans tegen deze betogers, een volstrekt geoorloofde en norma le praktjjk is. Want een woordvoerder van de Eolitie beklaagt zich erover, dat de etogers vals hebben gespeeld. In- plaats van het geweld van de vier voeters weerloos af te wachten had den zjj nameljjk wat broodjes bij zich gestoken alsmede een hoeveel heid anijsolie. Zowel de politie als Peter Cadogan, secretaris van het Comité van Honderd, noemen deze anijsolie een afrodisiacum of lief desdrank. In ieder geval moet het resultaat zeer opmerkelijk zjjn ge weest, toen de betogers bij het ver schijnen van de honden hun brood je in de anijsolie doopten en dat de dieren voorhielden. De honden lik ten aan de anijs, verloren vrijwel on middellijk al hun haatgevoelens en toonden zich jegens de verstrekkers van de versnapering uiterst aan hankelijk. Van de tachtig demon stranten, die later werden gearres teerd, was er niet één, die een hon- debeet had opgelopen. De woordvoerder van de politie is van oordeel, dat de beto gers zich onsportief hebben gedragen. „Het is ongeveer net zoiets", zei hij, „als knikkers strooien onder de hoeven van paar den. En je kunt nu meteen eens zien, hoe diep sommige mensen kun nen zinken". De heer Cadogan is het daar uiteraard niet mee eens. „Het is een smerige streek, dat zjj honden op ons afsturen. Ik erken, dat wij in anijsolie gedoopte brood jes hebben gebruikt. Maar dat is de enige verstandige tactiek, die je tegen honden kunt toepassen. Het bespaart de dieren en onszelf een hoop last". Al mag dat dan zo zijn, de vraag rijst toch: wat doen opeens al die honden in de politiek? Honden in dienst van de rassenscheiding; honden op de bres voor de Bom. Beleven wij misschien een moderne variant van de situatie, die Sir Tho mas More in zijn „Utopia" be schreef, van de anders zo vreedza me en schuwe schapen, die ertoe overgingen mensen op te eten en te verzwelgen? Zijn het nu de honden, die óns aan de riem houden? Heb ben wij daar al die tijd hondenbelas ting voor betaald? Voor een „Mondo Cane"? Het antwoord luidt natuurlijk ont kennend. Minstens al sinds het Pa- leolithicum (hier wordt weer eens het nut van de rotstekeningen bewe zen hebben onze voorouders de hond opgeleid voor allerlei taken: voor de jacht bijvoorbeeld en voor de bewaking van de holwoning. De politie in Birmingham heeft haar hon den het koeioneren van negers bij gebracht en Scotland Yard had de dieren reeds weten op te hitsen te gen de ongecompliceerde pacifisten, d.w.Z. tegen het soort zónder brood- jes-met-anijsolie. Zo krijgt ieder volk de honden, die het verdient. at dan te zeggen van volke ren, die geheel zónder hon den zijn? Toen de Australi sche professor Fitzgerald voor het eerst na jaren in het in middels communistisch geworden. China terugkeerde, merkte hij op, dat er in het land vrijwel geen honden meer waren. Hij vond er ook een verklaring voor. Tijdens de lang durige guerrillastrijd, die de Chine se communisten hebben gevoerd, verplaatsten zij zich bij voorkeur 's nachts. Zij ondervonden daarbij veel hinder van de troepen nauwelijks beheerde honden, die in en om de dorpen rondhingen en die heftig be gonnen te blaffen bj) de nadering van vreemdelingen. Vandaar, dat Mao Tse-toeng c.s. alle honden gin gen opruimen, die zij op hun weg tegenkwamen. De gebieden, die zj) in handen kregen, zuiverden zjj nauwgezet van de hinderlijke blaf fers. Aan de overzijde van de frontlijn verkeerden de Japanners in een ver gelijkbaar parket en ook zij verklaar den de oorlog aan de hond, aan de Chinese hond dan, want het is be kend, dat zij in de Tweede Wereld oorlog in grote dank tienduizend honden uit Duitsland hebben ontvan gen, die door de nazi's waren opge leid voor militaire doeleinden, zo heeft er tussen Mao Tse-toeng en keizer Hirohito een zeer doeltref fend bondgenootschap bestaan, dat uitsluitend gericht was tegen de hond. Prof. Fitzgerald meende, dat er alleen in Peking nog wat exem plaren (van buitenlandse diplomaten) waren overgebleven. Blijkens een berichtje in „Die Zeit" van enkele weken geleden zijn er nog andere honden overgebleven. De Chinese geheime politie maakte toen althans jacht op „illegale" hon den in Canton. Alle viervoeters, die niet bijdroegen tot verhoging van de agrarische produktie, moesten bin nen drie dagen worden gedood. Zij waren bestemd voor de consumptie. En voor zover zij nog niet onmiddel lijk aan de beurt waren om te wor den geslacht, mochten zij, om rede nen van hygiënische en economische aard, slechts in kooien buiten de stad worden gehouden. Er zijn, met name in China, politi ci, wie het niet veel beter is vergaan, en hun ontbreekt zelfs het toe vluchtsoord uit de dichtregels van Ogden Nash: „May I join you in the doghouse, Rover? I wish tot re tire till the party's over". H. J. NEUMAN omroep in Mainz (in het 2e program- ma) haar alleen kunnen uitvoeren. De beide programma's hebben daarom besloten hun technische apparatuur en hun commentatoren bijeen te brengen en samen het presidentiele Berlijn-be- zoek te „coveren", waarmee, althans voor wat de t.v. betreft, de hereniging een feit is. Een stuk of dertig camera's, zes re portagewagens en een draadloze-ca- mera in het gevolg van president Ken nedy, moeten de langste live-uitzen ding in de Westduitse t.v.-gesehiedenis op de beeldschermen brengen. En voor het geval de cameralieden Kennedy toch nog een sekonde uit het oog moch ten verliezen ligt een reeks documen taires over het leven en werken van Kennedy klaar om onmiddellijk op de schermen te worden geprojekteerd. De kosten: enige honderdduizenden mar ken. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 30 mei. Het KRO- verzoekplatenprogramma voor de mili tairen „Vliegende Schijven" gaat vrij dagavond 7 juni voor de tweehonderd ste maal de lucht in. Negen jaar gele den, in 1954, begon muziekmedewer ker Ton Kool aan dit programma van lichte muziek, dat toen in de plaats moest komen van „Na het eten noten toe". De eerste aanvragen kwamen van de vliegbasis Soesterberg. Al gauw bleek dat kapitein J. Chr. van der Putten de aangewezen man was om als tussenpersoon tussen de omroep en de militairen te fungeren. Hij werd dan ook een vaste medewerker, die van na genoeg alle 200 uitzendingen de pro ductie verzorgde. Ruim 3000 „Vliegen de schijven" gingen de afgelopen ne gen jaar de ether in. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 30 mei. Con Nico lai, difi is verbonden aan de AVRO als produktieleider van de afdeling kunst zaken, zal met ingang van 1 juni gaan fungeren als hoofd van de afdeling drama en kunstzaken van diezelfde om roep. Hij zal daarmee een deel van de taak van Ger Lugtenburg overnemen, die ad interim met de produktie en samenstelling van dramatische pro dukties was belast. (Van onze correspondent) DEVENTER, 30 mei In Deventer kunnen de „grootburgers" hun jaarlijk se uitkering van 30 uit de gemeente kas weer ophalen. Er zijn nog zo'n 200 „grootburgers" in Deventer en nog steeds betaald de gemeente hen elk jaar trouw uit. Het recht op die uitkering stamt uit 1545. De Deventemaren van toen had den het recht op de gemeenteweide gratis een paard of koe te laten gra zen. Een recht dat overging van va der op oudste kind. Maakte men geen gebruik van dat recht dan werd dit met geld afgekocht. Wat naar mate de De venter burgers minder dieren hielden meer en meer gebeurde en in onze tijd vrijwel steeds plaats vindt. Een en kele maakt nog wel eens gebruik van zijn recht op weiden. Indië Sedert het begin van het warme seizoen zijn in Sahibganj en omgeving, in de Indische staat West- Bengalen, meer dan tweehonderd men sen aan de pokken gestorven. In Ma- lakka lijden sinds begin mei ongeveer vierhonderd mensen aan cholera (AFP) Donald Jones en Paul Harrison zullen in het VPRO-tv-programma van 18 juni voordragen uit de zo rijk geschakeerde negerpoëzie. Voor deze uitzending, die Huib de Vries heeft samengesteld, werd onder meer een keuze gedaan uit de poëzie van het volk. Een van de voor te dragen gedichten is „Black Bessie". Almar Tjepkema en Wim Smits zijn woensdag aan boord van de Gabonkust van de Holland West-Afrika Lijn ge stapt voor een twee maanden durende reis naar de Westkust van Afrika. Zij zullen, voor de waarschijnlijk laatste uitzending in de serie „Navigare Ne- cesse est", onderweg een filmreporta- ge maken over het zeemansleven aan Boord van een vrachtschip en het werk in vreemde en vaak primitief inge richte havens. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 30 mei. De VARA zal de opera Don Carlos van Giuseppe Verdi voor het eerst in haar meest volledige vorm via de radio nitzenden. Het curieuze hierbij is dat Verdi zélf nimmer zijn opera in deze samenstel ling heeft kunnen beluisteren. Er be staan van Don Carlos namelijk drie versies, door Verdi bij versohUIende gelegenheden geschreven. Hiervan is thans een zo volledig mo gelijke eenheid gemaakt, die in ver band met de lengte van dit uit negen taferelen bestaande werk, over twee uitzendingen is verdeeld. De eerst» drie taferelen worden zaterdagmiddag van half vier tot vijf voor rijf uitge zonden. De overige taferelen kan men beluisteren op woensdag 5 juni 's-a- vonds van rijf over acht tot half elf. In de titelrol hoort men de Spaanse tenor Gian Paolo Corradi. De dirigen ten zijn Carlo Maria Giulini en Fulrio Vernizzi. Medewerking wordt onder meer verleend door het Groot Omroep koor en het Omroeporkest. De opera Don Carlos werd ruim een jaar gele den ook reeds uitgezonden, maar nu dit jaar de 150ste geboortedag van Ver di wordt herdacht, meende de VARA hierin een aanleiding te vinden tot een heruitzending ditmaal compleet met de balletmuziek. HILVERSUM, 30 mei. Pi Schef- fer brengt vanavond in het NCRV-pro- gramma „Debuut" een aantal jonge artiesten op het scherm. Onder meer kan men om half acht kijken naar Ur sula van 't Woud, Johan van Beek, Los Surmamenos en het orkestje van Jerry Jox. Om half negen presenteert Peter van Campen de rubriek „Film- kader", om vijf voor negen gevolgd door het televisiespel van vanavond ge titeld „Vliegtuig in gevaar", een Ne derlandse bewerking dóór A. Viruly naar het Amerikaanse spel van Arthur Hailey. De voorstelling komt tot stand in samenwerking met de toneelgroep Theater. De regie heeft Paul Cammer- mans. In „Onder vier ogen" spreekt Kees van Langenraad om vijf over tien met generaal-majoor b.d. H. J. J. W. Dürst Britt. Om vijf voor elf is er tot slot nog een extra uitzending van Sport in Beeld met een filmverslag van de laatste etappe in Olympia's Tour door Nederland. De AVRO-radio zendt om vijf voor negen het luisterspel ..Klimop in As- troy" van Alix du Frènes uit, hetgeen een herhaling is van de uitzending op 27 juli 1961. Om rijf over tien kan men luisteren naar de zangeres Corry Brok ken. Via de andere zender presenteert Victor Conselman om tien voor acht voor de NCRV het programma Lente- accoorden. HILVERSUM 1, 402m NCRV: 18.05 Gram. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht in strumentaal ens. 18.50 Soc. perspektief 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man al, praatje. 19.15 Geestel. liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lente-Akkoorden. 21.20 Het onderwijs in de nieuwe Staat Israël, lezing 21.40 Zang: Gospelsongs. 22.00 Orgelconcert. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platenws. 23.35 Nobelprijswinnaars in vertaling, lezing. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H, 298 m AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Lichte gram. 18.40 Licht instr. trio met zangsol. 19.00 Carrousel: licht progr. (Om 19.20 Sport- praatje Om plm. 19.35 Gesproken briel). Oregelspel: amus. muz. AVRO: 12.00 Licht lnstr. combo en zangsol. 12.20 Reg. uitz.: Uitz. v.d. landbouw. 12.30 Med. Lb.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en re creatie afgewisseld met gram 13.25 Beursber. 13.30 Licht instr. ens. met zang sol. 14 00 Omroeporkest en sol.: Klass. en mod. muz. 14.35 Lit. progr. 14.55 Om roeporkest (verv.)mod. muz. 15.30 Act. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Roemeens or kest. 17.00 V.d. zieken. 17.30 Licht orkest. 17.50 Actualiteiten. NDR-WDR 303 m: 19.00 Nws. 19.15 Volksmuz. 20.00 Klass. muz. 21.iö Nws. 23.35 Mod. kamermuz. 24.00 Nws. 0.20 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gev. muz. FRANKRIJK 3, en 235 m: 19.00 20.00 Nws. 20.05 Kamerorkest en sol: Nws. 20.00 Les caprices de Marianne, gewijde muz. 20.55 Klimop in Astroy, muz. stuk. 23.10 Pianomuz. en vioolrec. hoorspel. 22.05 Amerikaanse songs. 22.30 23.53-24.00 Nws. Nws. 22.40 Act. en med. 23.00 Sportact. 23.10 Pizzicato: ns.-flitsen en act. uit de lichte muziekwereld. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m: 19.40 Volkszang- toumooi. 20.00 Amusementsmuz, 20.35 Theaterkroniek. 21.00 Lichte muz. 21.10 Progr. gewijd aan Chopin. 21.45 Spaanse liederen. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nws. 23 05 Zang en gitaarrecital. 23.40 Kamermuz. 23.55- 24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m: 18.38 Gram. muz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 18.00 Nws. 18.15 In the South-East, reg. progr. 19.00 Evening Star. 19.30 Klass en mod. muz. 20.30 Conference. 21.00 Ca- baretliedjes van het Continent. 21.30 We- 19-30 Nws. 20.30 Moderne en klass. muz. tensch. vragenbeantwoording. 22.00 Nws. 21.45 Gram. muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 en ber. 22.30 Gevar. muz. 22.45 Pari. Jazzmuz. 22.56 Nws. overzicht. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m: 18.33 Sportoverz. en uitsl. races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Joum. 19.31 Hersengym. 20.00 Amus. progr. 20.30 Nws., sport en act. 20.41 Samenzang. 21.00 Vragenbeantwoording. 21.30 Gevar. muz. 22.31 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR, 309 m: 19.00 Nws. 19.15 Kamermuz. 20.30 Dansmuz. 22.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.20 Jazzmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muziek. FRANKRIJK, Hl, 280 en 235 m: 18.00 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.00 Klass. muz. 21.45 Muzikaal nws. 23.10 Gram. 23.53- 24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m: 18.00 Nws, 18.03 Lichte muz. 18.18 Paardesportber 18.20 V.d. sold. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws. 19.40 Lezing. 19.40 Schoolwedstrijd. 19.50 Gevar. muz. 20.00 Mod. en klass muz. 22.00 Nws. 22.15 Chansons. 23.00 Nws. 23.05 Uitz. gewijd aan de opera. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m: 19.30 Nws. 21.16 NCRV: 19.30 Debuut van Jonge arties ten. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Filmkader. 20.55 Vliegtuig in gevaar, TV-spel. 22.05 Onder vier ogen, gesprek. 22.35 Samenzang. NTS: 22.50- 22.55 Joum. 22.55-23.05 Filmverslag Olym pia's Tour. DUITSE TELEVISIEPRGR. 18.10 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.15 Nordschau en progr. v.d. kinderen. WDR: 18.30 Hier und Heute, joum. NDR: 19.00 Nws. 19.03 Rep. WDR: 19.12 Nws. 19.15 Eeon. kroniek. NDR: 19.19 Alles kommt Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.00 Mont- einmal «leder. WDR: 19.20 Anwait der martre chez vous. 2.55 Nieuws. HILVERSUM I, 402 m NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.30 Volksliederen uit Tirol, (gr.). 8.45 Amus.muz. 9.00 V.d. zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 V.d. vrouw. 10.10 Klass. liederen 10.15 Dankdienst t.g.v. het 25- - Jarig bestaan van het Baptisten Diako- 20.30 Jonge dirigenten hu hun werk ge- nessenhuis Tabitha te Scheveningen 11.00 observeerd. 21.00 Politieke discussie. 21.30 Gerechtigkeit. 19.45 Onze dieren. NDR: 19.59 Progr.-overz.). 20.00 Joum. en weer- overz. 20.15 Mauem, tv-spel. 21.45 Zentren der Macht: Die IG Metail und ihr My- thos. 22.30 Joum. en weeroverz. 22.50 Rep. v.d. kwartfinale v.d. Europ. kamp. amateur boksen. ZWEITES DEUTSCHES FERNSEHEN 18.40 Nws. 18.45 Der Untermieter, klein tv-spel 19.15 Aus dem Alltag ïiir den Alltag: Wie gelijk heeft, wint 19.30 Nws. en act. 20.00 Topliedjes van de maand. Kamermuz. (gr.). 11.15 In 't zilver, pr. voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gr. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht instr. kwintet 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte orkestmuz. en zangsol. 13.35 Franse chansons (gr.) 13.50 Volksdansen (gr.) 14.05 Schoolradio. 14.25 Mod. Fr. kamermuz. 14.25 Klas. kamer muz 15.55 Licht instr. kwartet. 16.15 Dui zendschoon - Rotsplan ten, lezing. 16.30 Zangrec. 17.00 Voordracht. 17.20 Voc. ens. 17.40 Beursber. 17.45 Johan Willem Friso- kapel. HILVERSUM n, 298 m VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyrr. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Klaarwakker: lichte gram., rep„ med. en commentaren. (Om 7.35 V.d. voorpag. praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 9.00 Och- tendgvm. v.d. vrouw 9.10 Klass. gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Kamerorkest en sol.: Klass. muz. 11.40 Nieuws. FRANS-BELG. TELE V1S1EPROGR 18.30 Ber. 18.33 V.d. kinderen. 19.00 Kunstkroniek. 19.30 Protestantse uitz. 20.00 Nws. 20.30 Lente in de Elzas, amus. progr. 21.00 Le premier rendez-vous, film. 21.30 Nieuwe films. 22.00 Lit. progr. 22.50 Nieuws. BELG.-VLAAMS TELEVISIEPROGR. 19.00 V.d. jeugd. 19.25 V.d. vrouw 19.55 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.20 Pol. debat. 2050 Het appartementje (El Pisito). speelfilm. 22.20 Nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGR. 16.00 V.d. Jeugd. 16.55 Progr.-overzieht van de middagprogr. van de komende week. 17.00-18.00 Rep. van de kwartfinale van de Europese kampioenschappen ama- teurboksen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 13