Nog een vijftal anderen wegens omgang met spion disciplinair gestraft hafftOl v/eer Wervelstorm veroorzaakt ravage in oost-Pakistan „Motorrenner" rijdt in op toeschouwers SOPHIE ONTMOET SOPHIA Aanwijsing van formateur niet voor Pinksteren te verwachten Kwestie van bindingen punt van grote betekenis PAUS door ontroerd meeleven NASLEEP VAN DE ZAAK-PENKOYSKY Blauw Wit trekt aan Feijenoords trainer FUCHS Het weer- Weer en eeropa Vrees bestaat dat honderden mensen bij ramp zijn omgekomen Vijf gewonden Auto - bestuurder dood - tegen bus Borrel en koffie mogen duurder Kennedy zal met zakenlui praten POLAROID Oe Thant in juli naar Hongarije Vrijdag opnieuw bijeenkomst met profRomme Worden kardinaals benoemingen „in pettokenbaar gemaakt Ter liefde Gods: Houdt U goed Hulp voor Britse scheepsbouwers r Overwegend zonnig Brits minister met bijzondere opdracht in de Sovjet-Unie? Rassenscheiding in VS West-Brabant ruimt toch op 18 juli op ^kOkOkQk^ki TELEGRAMMEN STROMEN BINNEN DONDERDAG 30 MEI 1963 87ste JAARCANC No. 31449 MOSKOU, 30 mei (AFP, Rtr, UPI) Het Russische blad „Izvestia" deelt mee, dat zes hoge officieren en wetenschappelijke werkers in de Sovjet-Unie, die op vriendschappelijke voet stonden met de terechtgestelde Russische spion Oleg Penkovsky, discipli nair zijn gestraft. De militaire procureur Gorny zei in een ge sprek met het blad onder meer, dat maarschalk Serge Varentsov, opperbevelhebber van de artille rie, van zijn functie is ontheven en in rang is verlaagd. tó'MÜRRIS %foreyou fnuj/ juède en nappa vesten d°ndenagen gttisterdam j rUssel feemburg Ooi f van Bengalen-..r A. k i< Zie onze grote Pinksferadvertentie op pagina 19 ZONNEBRILLEN OPTICIEN WEBER Grote Houtstraat 166 bij de Houtbrug BEDRIJFSSCHOOL Inschrijven van leerlingen dagelijks. Telefoon 11805 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 'Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telet. 4790 Bijkantoor en Red Umuiden: Leeuwerikiaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents Der millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents oer m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor aavertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents oer week t 2.65 per maanc. 9C oe^ Kwartaal Voor klachten over de bezorging s avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. Russisch maarschalk is in rang verlaagd v Varentsov is 62 jaar. Sinds 1955 is hjj opperbevelhebber van de artillerie geweest. In 1942 onderscheidde hy zich aan het Eerste Oekraïense Front. Hy nam deel aan de grote slag aan Oder en Weichsel en aan de verovering van Berlijn. Op het 22ste partycongres in 1961 werd hp tot plaatsvervangend lid van het centrale partijcomité benoemd. Generaal Gorny trad op als openbaar aanklager In het proces tegen Penkov sky, die samen met de Britse zaken man Wynne terecht stond. SERGE VARENTSOV nu ex-m.aarschalk (Van een verslaggever) DEN HAAG, 30 mei De geruchten kis zou Feijenoords trainer Franz Fuchs *n onderhandeling zijn met Ajax heeft 4© Oostenrijkse coach ten stelligste te gengesproken. „Ik heb niet met Ajax, t?ei met Blauw Wit een bespreking ge- voerd. Dat zegt overigens niets. Ik heb kok aanbiedingen uit Frankryk, West- Duitsland en zelfs Portugal gekregen. Ik graag in Nederland blijven, maar ols men my elders meer biedt dan ver wek ik. Over veertien dagen zal ik mijn beslissing nemen". Feijenoord zal zaterdag tegen MW «1 Maastricht de geheel van zijn blessu res herstelde Cor van der Gijp opstel den. Het meespelen van Bouwmeester, ?ie ook praktisch genezen is van zijn o'essures, is nog onzeker. Wellicht ^ordt Bouwmeester maandag opgesteld. (Advertentie) BARTELJQRISSTR. HAAgLEM TEL. 13439 LUÓSESIRA'AT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot vrijdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur:) Droog, overwegend zonnig en warm ^eer. Zwakke tot matige, langs de J^addenkust af en toe krachtige wind 'Ussen noordoost en oost. VRIJDAG: z©n: 4.28-20.48 maan: 13.20-2.17. (Advertentie) 8tatioa. Helder 5®, Bilt i^ente max min. neersl Weer temp temp. af gel. gisteren 24 uur onbew. 15 13 0 'licht bew. 15 12 0 onbew. 13 11 0.2 half bew. 23 11 0 half bew. 20 12 0 onbew. 24 11 0 zw. bew. 18 11 0.1 licht bew. 27 13 0 onbew. 20 11 0 geh. bew. 13 9 0 licht bew. 20 13 0 mist 15 12 0 onbew. 22 12 5 mist 15 12 0.1 geh. bew. 20 13 0 licht bew. 24 13 0 De generaal noemde in het artikel onder meer nog de namen van een ge- neraal-majoor A. Poznovny en een ko lonel V. Buzinov, die evenals maar schalk Varentsov „goede vrienden" van Penkovsky waren. De „Izvestia" spreekt in verband met berichten, als zou Penkovsky's schoon vader de voormalige opperbevelhebber van de Russische strijdkrachten wijlen maarschalk Nedelin zijn geweest, van „waanzinnige geruchten".Penkovsky's schoonvader was „generaal G", een po litieke commissaris in het leger, die niet bij de raketstrijdkrachten heeft ge diend, aldus het blad. Berichten in de westelijke pers, volgens welke Penkov sky niet terechtgesteld zou zijn, noem de generaal Gorny „schandalige kran teleugens". (Een Italiaans blad had ge meld, dat Penkovsky zelfs tot burge meester van een kleine stad nabij Vla divostok zou zijn benoemd). Gorny zei voorts nog in het inter view, dat sommige Russen zijn gaan geloven, dat Penkovsky „vrijwel alle geheimen met betrekking tot de mili taire uitrusting en het defensiepoten- tieel van de Sovjet-Unie aan de vij and had verraden" maar dat deze in druk „ongegrond" is. Penkovsky had berichten doorgegeven over bepaalde technische rapporten van Russische deskundigen, die in het bui tenland waren geweest, voorts „losse gegevens van militaire aard" die hij uit de mond van „kletsende vrienden" had vernomen en uit geheime publika- ties gehaald, en „zeker materiaal van binnenlands-politiek karakter". Verder op in het artikel stond, dat de Russische spion ook „losse gegevens" over oude raketmodellen aan buitenlandse geheime agenten heeft doorgegeven. Mede dank zij de steun van maar schalk Varentsov had Penkovsky een functie gekregen bij de staatscommissie van Coördinatie van het Wetenschap pelijk Onderzoek. DACCA, 30 mei (AFP, Rtr, UPI) Men vreest, dat honderden mensen zijn omgekomen als gevolg van een wer velstorm met windstoten van meer dan 225 km per uur, die gistermorgen vroeg een uitgestrekt gebied langs de oostkust van Pakistan teisterde. De ra- dioverbindingen met de voornaamste stad en haven van Oost-Pakistan, Chit- tagong, zün verbroken. Vliegtuigen kun nen op het met wrakstukken bezaaide vliegveld niet landen. Piloten van vliegtuigen, die over het geteisterde gebied hebben gevlogen meldden dat de huizen en hutten „als luciferdoosjes in elkaar zijn gedrukt." Overal liggen ontwortelde bomen en af geknapte telefoonpalen. Schepen, die in de haven van Chittagong lagen, werden van hun ankers en kabels losgerukt en naar open zee gedreven, aldus de be richten. De eerste slag viel tegen midder nacht. De rand van een wervelstorm trof de kustdistricten met windsnelhe den van meer dan 135 km per uur. Omstreeks vijf uur in de morgen sloeg de storm zelf, met windsnelheden van 225 km per uur, in hetzelfde gebied toé. Een vloedgolf rees op uit de baai van Bengalen, ongeveer 135 km zuide lijk van Chittagong, en richtte aan zienlijke schade aan op de eilanden voor de kust o.a. Koetoebodia, Hajija en Mahesjkali. De zender van radio-Pakistan In Chittagong ging op het hoogtepunt van het geweld uit de lucht. Spoor- en wegverbindingen werden volkomen verbroken, zodat geen onmiddellijke hulp verleend kon worden. Drie jaar geleden, in oktober 1960 is hetzelfde gebied getroffen door een cycloon, die meer dan 10.000 mensen levens eiste. HEESCH, 30 mei Bij een ernstig ongeval zijn hie:.- gisteravond twee per sonen levensgevaarlijk en drie minder ernstig gewond. Een 17-jarige jongeman hield „races" met enkele jongelui met bromfietsen op de niet meer in gebruik zijnde wielerbaan Stappershoef. Daarbij •s hp met zijn motor van de baan ge- geraakt en over de dijk bij de baan gevolgen. De motor raakte enkele palen op de dijk en vervolgens een 15-jarig meisje uit Heesch, dat met haar vader en 11-jarige broer naar de jongelui stond te kijken. Het meisje en de jongeman werden levensgevaarlijk gewond. Z\j zijn opgenomen in het ziekenhuis te Oss. De vader en de broer van het meisje wer den licht gewond. Een andere toeschou wer afkomstig uit Oss, is met een shock overgebracht naar het ziekenhuis. ELSPEET, 30 mei Het hoofd van de landbouwschool uit Ep (Gld.) de 48-ja- rige heer Otte, is vanmiddag op de weg Elspeet-Vierhouten in zijn auto, waar-, schijnlijk aan een hartverlamming, overleden. De heer Otte, die juist een vergadering in Uddel had bezocht, reed met zijn auto in op een bus met school kinderen van de Burgemeester de Vlugtschool uit Amsterdafti. Drie kin deren liepen lichte verwondingen op. Als gevolg van de botsing ontstond een grote ravage. DEN HAAG, 30 mei De minister van Economische Zaken heeft er geen bezwaar tegen, wanneer na 5 juni 1963, op welke datum de prijzenbeschikking dranken afloopt, de prqzen in de hore- casector worden verhoogd. Dit blijkt uit een mededeling van het ministerie van Economische Zaken. De prijsverhoging in de horecasector zal echter niet meer mogen bedragen dan twee procent van de omzet per be drijf. Hierbij, aldus de mededeling van het ministerie, is onder meer rekening gehouden met gestegen externe kosten, met de loonontwikkeling in het recente verleden en de naaste toekomst en met de rendabiliteitspositie van deze bédrijfs- tak. MOSKOU, 30 mei (UPI) De Brit se minister van luchtvaart, Julian Amery, is gisteren in Moskou aange komen om, zoals hy zei, „elk aspect" van de Russische vliegtuig-industrie te bestuderen. Amery, die een schoonzoon van pre mier Harold Macmillan is, verklaarde bij aankomst, dat hjj gekomen was „om zoveel mogelijk te zien en de gelegen heid te hebben de betrekkingen tussen beide landen te verbeteren. Amery werd op het vliegveld be groet door Pjotr Dementiev, voorzit ter van de staatscommissie voor luchtvaarttechniek en de bekende Rus sische vliegtuigontwerper Andrei Toe- polev. Bjj zijn vertrek uit Londen ontweek Amery een aan hem gestelde vraag, of hij in Moskou wellicht zal trachten een politieke topconferentie te arran geren. Sophie bij Sophia: de Griekse prinses, vorig jaar getrouwd met de Spaanse kroonprins Juan Carlos, is in Madrid gaan kijken bij de opnamen voor „De ondergang van het Romeinse rijk". De Italiaanse filmster Sophia Loren mocht de prinses het een en ander vertellen over de film en over het ongewone schoeisel, dat zij, „La horen" in de slot scène draagt. «l/ WASHINGTON, 30 mei (.AFP. Reuter) President Kennedy heeft 75 a 100 vooraanstaande zakenlieden telegrafisch gevraagd dinsdag a-s. met hem te be raadslagen over opheffing van de ras senscheiding in het meesl zuidelijke deel van het land. De betrokken zaken lieden, zelf veelal in het noorden woon achtig, staan aan het hoofd van hotels, theaters, bioscopen, warenhuizen en soortgelijke bedrijven in het zuiden. Een van de punten, die aan de orde komen, is al min of meer aangeduid. Het Witte Huis heeft namelijk toegege ven, dat president Kennedy overweegt, een wetsontwerp in te dienen tot het opheffen van de rassenscheiding in het merendeel van de winkels en restau rants ir. de Verenigde Staten In Jackson (Mississippi) zijn vijf ne gers er een blanke gearresteerd, die gisteren protesteerden tegen de rassen scheiding in de winkels. De schrijver James Baldwin, een van de actiefste jonge leiders van de neger beweging voor rassengelijkheid in de Verenigde Staten, heeft gisteren in Bos ton de wens te kennen gegeven, dat de negers hun actie in de strijd tegen de voorstanders van rassenscheiding verscherpen. Hij kritiseerde de door de neger-predikant Martin Luther King voorgestane geweldloze acties, waar mee King, naar Baldwin meende, niet veel bereikt heeft. BREDA, 30 mei. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor weste lijk Noord-Brabant alhier heeft bezwaar gemaakt tegen het besluit van de an dere Brabantse Kamers van Koophan del om de seizoensopruiming in win kelbedrijven te laten beginnen op 11 juli in plaats van op 18 juli. Na over leg met vertegenwoordigers van de middenstand in het gebied van de Ka mer besloot men dit „slechte voor beeld" niet te volgen en de aanvangs datum van de uitverkoop te handhaven zoals die is vastgesteld in de verorde ning uitverkopen hoofdbedrijfschap voor detailhandel 1963. (Advertentie) 52^5 (Advertentie) (Advertentie) NEW YORK, 30 mei (AFP, Rtr.) De secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Oe Thant, zal in juli een bezoek aan Hongary'e brengen, zo is officieel in New York bekendgemaakt. De secretaris-generaal geeft daarmee gehoor aan een reeds lang geleden ge dane uitnodiging van de Hongaarse re gering. Het zal het eerste bezoek van een hooggeplaatste VN-functionaris zijn sinds de opstand in Hongarye van 1956. Oe Thant zal naar Boedapest gaan in de loop van zijn jaarlijks bezoek aan Europa ter gelegenheid van de zitting van de Economische en Sociale Raad der VN, die op 2 juli in Genève begint. Men venvacht, dat de Algemene Ver gadering nu de geloofsbrieven van de Hongaarse afvaardiging naar de VN zal erkennen, een kwestie die sinds de opstand slepende is gehouden. De po sitie van kardinaal Mindszenty, die sinds de opstand in het Amerikaanse gezantschap in Boedapest verblijft, zal, naar men vermoedt, geen onder werp van gesprek vormen tussen Oe Thant en de Hongaarse autoriteiten. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 30 mei. Sensationeel in haar ontwikkeling kan de informa tie van prof. Romme zeker niet ge noemd worden. Het gaat allemaal heel voorzichtig en precieus en op buiten staanders moet het wel de indruk ma ken alsof er niet het minste schot inzit. Doch voor degenen die er wat nauwer bij zijn betrokken is iedere dag een nieuwe belevenis. Gisteren brachten de fractieleiders hun antwoorden bij de in formateur. Zij bleven geruime tijd bij hem om de reacties van hun fracties toe te lichten. Prof. Romme is Iaat in de namiddag met een wederom aan zienlijke nieuwe stapel papieren naar om de ant- Bloemendaal vertrokken woorden te bestuderen. Hij heeft besloten dat vrijdagmiddag weer een gezamenlijke bijeenkomst zal worden gehouden aan het Plein 1813. Opnieuw zullen dan de zaken worden besproken. Wellicht zal dan vrijdag avond eindelijk een conclusie worden getrokken, althans door de informa teur. Deze conclusie zal dan echter ge heim moeten blijven, want van het rapport dat hij aan de koningin zal gaan brengen krijgt niemand iets te le zen. De moeilijkheden concentreren zich naar verluidt rond een tiental hoofd punten van beleid. Hierbij nemen de woningbouw, de financiering van de so ciale voorzieningen, de commerciële televisie, het herzien van de onderne mingsstructuur en de toekenning van ondernemerswinsten aan de arbeiders waarschijnlijk de eerste plaats in. Ook is er nog de kwestie van de bindingen die tussen het komend# ka binet en de fracties dienen te be staan, maar dit is eigenlijk geen be leidspunt, wel een formatiepunt van grote betekenis. Prof. Romme schijnt een eind te willen maken aan een systeem, dat vooral bij de liberalen nogal geliefd is, van geheel los van iedere binding verder te werken. Dit zou erop duiden dat hij nog altijd bezig is in de volste zin van het woord een parlementair kabinet voor te bereiden. Het systeem om wel mee te doen maar, wanneer het zo uitkomt, toch tegen bepaalde kernpunten van het be leid op te treden, is na de ervaring van de afgelopen vier jaren niet meer geliefd. Alleen de liberalen blijven er grote waarde aan hechten. Dr. De Kort heeft al eens laten weten dat het geen bij de kinderbijslagwet is voorge vallen hem definitief heeft genezen van enige voorliefde voor dit systeem. Dat de koningin nog vóór Pinksteren het rapport, dat zij van prof. Romme verwacht, zo grondig zou kunnen be studeren dat een opdracht aan een for mateur hieruit voort zou kunnen komen ig zeer onwaarschijnlijk. Zij heeft waarschijnlijk aan prof. Romme de in formatie-opdracht gegeven omdat de situatie haar kort na de verkiezingen zeer ingewikkeld voorkwam. Zij heeft het niet verantwoord geacht direct zelf een beslissing tot formeren te nemen. Het ligt voor de hand dat zij nu de Pinksterdagen zou willen gebruiken om zich nader in het rapport van de infor mateur te verdiepen. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 30 mei Gedurende het jong. ste etmaal is er een zekere rustperiode ingetreden in de alarmerende gezond heidstoestand van Paus Joannes XXIII. De betrekkelijke verbetering was zoda nig, dat de dienstdoende medicus, prof. Mazzoni, de gehele dag het Vaticaan kon verlaten. De Paus, als steeds by voile kennis, sprak tweemaal met de kardinaal-staatssecretaris en interes seerde zich levendig voor zowel de drin gendste kerkeiyke zaken als voor de belangstelling en het medeleven van tal lozen met z\jn ziekte. Een Vaticaanse woordvoerder zei gisteravond, dat de Paus weer wat meer kleur op zijn wan gen heeft gekregen. Kankerspecialisten van verschillende landen zenden uit ei gen beweging adviezen aan 'g Pausen arts. Per vliegtuig bereiken de nieuw ste medicamenten, onder meer om maagbloedingen tegen te gaan, Vati caanstad. De Paus is met zijn zo even wichtige menselijkheid dankbaar en echt ontroerd door de overweldigende belangstelling voor zyn persoon. Mgr. Jan Baptist Roncalli uit Bergamo, een oom-zegger van de Paus, werd gister morgen aan diens ziekbed toegelaten. In de ziekenkamer van de Paus gaan de uren voorby. De Heilige Vader rust, verwerkt sereen zjjn periodes van licha melijke pjjn, laat zich voorlezen door zjjn privé-secretaris uit de Navolging van Christus en bidt zijn rozenhoedjes. Naar verluidt is er bij de tientjes, alle voor een eigen vaststaande intentie, ook één voor alle babies, die dit etmaal op de wereld geboren worden. Gisteren ging het de Paus bijzonder ter harte, dat hij niet de gewone openbare audiën tie kon houden in de St. Pieter, dat hij zelfs niet eens aan het raam van zjjn werkkamer kon verschijnen om de men sen op het Pietersplein te zegenen, met hen te bidden en iets, een gedachte, een „puntje", een groet tot hen te rich ten. De Osservatore Romano meldt, dat de Pa^„, dankbaar voor alle gebeden die voor hem gestort worden, speciaal getroffen is door het inroepen van de voorspraak van Onze Lieve Vrouw te Lourdes door bedevaarten uit Trente en uit Nederland. Bjj deze laatste pelgri mage had kardinaal Alfrink de deelne mers in een lange boodschap aange spoord de Heilige Vader hartelijk in hun gebeden te herdenken. De telefooncentrale van Vaticaanstad is overbelast door gesprekken uit Ita lië en het buitenland, gesprekken waar in personen van alle rangen en standen inlichtingen vragen over 's Pausen toe stand. Uit de pakken telegrammen, die bin nenkomen, zou verder een wonderlijke bloemlezing gemaakt kunnen worden. Er zjjn hele reeksen in officiële gedra gen maar daarom niet minder hartelij ke stijl. Er zijn er even zovele van par ticulieren, die in de meest directe vorm gesteld zijn. „Wij hebben U nodig, Hei lige Vader" of „Buiten alle afstand om bieden wij De Heer onze gebeden aan, verenigd met de Uwe, opdat de bewon derenswaardige en beminnelijke plaats bekleder, de apostel der waarheid en van de vrede bij ons blijft." De Poolse bisschoppen, die ter bede vaart waren in het Maria Heiligdom van Piekary, zonden uit naam van de hon derdduizend pelgrims, voornamelijk ar beiders, een telegrafische dankbetuiging voor de boodschap, die de Paus tot hen had gericht. „Allen", aldus het telegram, „bidden de Almachtige God door de tussenkomst van de Heilige Maagd, dat Uwe Heiligheid in een nog lang leven en goede gezondheid zijn krachten kan geven tot heil van de Kerk en voor het bewaren van de gave van de vrede in de wereld." Misschien het mooiste, het voor de Paus meest sprekende telegram on der de ontelbare luidde: „Ter liefde Gods: houdt U goed. Ik heb al zorgen genoeg aan mijn hoofd." De onderte kening luidde: een arbeider, vader van een gezin. De vragen, die zich in het centrale b:stuur van de Kerk thans acuut voor doen, zjjn onder meer of het Concilie op de aangekondigde datum van 8 sep tember zjjn tweede zitting zal kunnen aanvangen. Bekend is immers, dat met de dood van een Paus een aan de gang zjjnd Concilie automatisch eindigt, al thans in feite opgeschort wordt. Het is uiteraard ondenkbaar, dat bjj een on verhoopt overljjden van de regerende Paus net Tweede Vaticaanse Concilie voor onafzienbare tjjd zou worden on derbroken. De tweede vraag die men hoort, spruit meer uit nieuwsgierigheid voort. Zal de Heilige Vader op een desnoods embryonaal consistorie aan zjjn ziekbed van enkele kardinalen, bijvoorbeeld van de oudsten der verschillende rangen, die van de kardinaal-bisschoppen, kar dinaal-priesters en kardinaal-diakens als nog kenbaar maken welke personen hij indertijd in petto voorbestemde voor de kardinaalswaardigheid? De zogenaam de benoemingen in petto vervallen bjj het overljjden van een Paus. wanneer deze niet op duidelijke en controleerba re wijze voor zjjn dood de namen der door hem uitverkorenen bekend maakt#. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 30 mei Met het oog op aft werkloosheid bij de Britse scheepswer ven en het geringe aantal orders voor nieuwe schepen heeft de Britse rege ring besloten financiële hulp beschik baar te stellen voor de scheepsbouw- industrie in de vorm van goedkope kre dieten op lange termijn. De minister van vervoer, die heer Marples, maak te gistere in het Lagerhuis bekend dat met ingang van heden, doch voorlo pig slechts voor de duur van twaalf maanden, kredieten tot een totaal van f 300 miljoen beschikbaar zullen wor den gesteld voor de bouw van schepen op Britse werven. De Britse regering is bereid krediet te verschaffen tot een totaal van 80 pet. voor de kosten voor nieuwe sche pen tegen een rente van 5 pet., en af losbaar in maximaal tien jaren. Alle nieuwe schepen van meer dan honderd ton komen in aanmerking voor deze kredieten. Alleen visserijvaartuigen zijn uitgesloten, omdat voor dit soort sche pen reeds kredieten beschikbaar zijn van overheidswege. Beide partijen in het parlement verwelkomden het be sluit van de regering.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1