Na toelichting met 23 tegen 9 stemmen door raad aanvaard Grotere prioriteit voor leerkrachten dan voor het gemeentepersoneel KOSTUUMS IK HENSEN Haarlemmers Meer verkeer over vernieuwd kruispunt in Herenweg SCHAAPSKOOI" IN KENNEMERDUINEN NOTA HUISVESTING ONDERWIJSPERSONEEL KOSTUUMS KOSTUUMS Fier spel van Richter Haaser Baby Wolhuis WOLSOORTEN HEEMSTEEDSE POLITIE VERVACHT Wegen verbreed en beveiliging met verkeerslichten Scholen op zater dag vrij Jozefschool wint Jozef-cup Vaste stemming WELF SCHOENEN JAC. VAN MARIS Beethovencyclus wl'rwivviena ede Noodsifuatie Examens Rijkskweekschool Zilveren jubleum bij het P.E.N. Onze Gezellen- Bloemendaal Links af Bij wijze van proef: V ier-scholen-toernooi Huldiging dam- kampioenen De beurs vandaag: DONDERDAG 30 MEI 1963 PAGINA (waarover men spreekt) burgerlijke Stand Haarlem Weekenders in vlotte ruïtdes- sms, pied de poule en button down v.a.f 17.90 OVERHEMDEN BELL O FAST wit en grijs 12.95 - 14.90 WEEKENDERS een ruime keus uit een geheel nieuwe collectie vanaf 12.90 tot 19.75. TERLENKA PANTALONS met en zonder omslag in grijs en diverse modetinten vanaf 26.85 SOKKEN ANKLETS en ZELFBINDERS een grote sortering Voor een goede keus natuurlijk.... PAARLAARSTEEGI mm JANSSTRAAT 51-65 HAARLEM 99 99 HAARLEM, 30 mei Na een uitermate langdurige discussie heeft de Haarlemse raad zich gistermiddag uiteindelijk met 23 tegen 9 stemmen akkoord verklaard met de nota van en W. inzake de huisvesting van gemeentelijk en onderwijspersoneel. Merkwaardig is daarbij, dat van doorslaggevende betekenis is ge weest dat wethouder SCHIPPERS tijdens de discussies nadrukkelijk toezegde, dat de allerhoogste priori teit zal worden gegeven aan woning zoekend onderwijzend personeel. Bovendien zegde hij toe en dat is Vanzelfsprekend, maar het was goed dat ook dit nog eens genotuleerd Werd dat deze noodmaatregel Slechts zo lang van kracht zal blijven Ms da noodsituatie op het gebied van de huisvesting van onderwijzend per soneel bljjft bestaan. Terecht merkte (Advertentie) (de betere) (een klasse apart) bijlstraat 71 Haarlem BEVALLEN van een zoon: 25 mei: y- Strookman-van Dijkhuizen. 27 mei: <L C. Hageman-van Rooijen, Th. Okken- ^Unstra, H. Wolters-v. d. Kraats, E. van 6 Steege-van Dijck. «BEVALLEN van een dochter: 27 mei: Moeke-Flikkema, E. M. Opdam- S0ek. G. M. van Galen-Born, D. ten yr V;- Moeke-Flikkema, G. M. van G ^een-Vermeer, A. Paulusse-Does. M. °s-Groeneveld, A. P. W. Tang-Hoog- Janci. .ONDERTROUWD: 27 mei: C. Beu- vfker en W. P. Disco, G. Mandala en p„Eigthart, D. Habes en A. C. Ket, tï.M. M. Groot en W. Haafkens, J. J. T°oper en R. B. de la Leeuwe. 28 mei: jï.de Valk en A. A. H. Mutsaers, J. J «"Ubens en G. Twijnstra, J. Schuster vj. E Veld, K. J. Looman en I. Th. C. T y,v- Gaasteren, A. Gelaudie en C. S. «CStos, R. Kopijn en E. M. Kamer. BEHUWD: 27 mei: J. J. L. de Bont j? M. E. C. Brugman, C. S. Beers en 2» 'kkert, H. Kroon en A. C. Perling. B8 mei; W. C. M. Kottman en M. V-aTm m T>A m TVT T~> 2 j and F. Borst en A. F. N. Rijbroek, en VP^har en S. de Vries, H. P. Klipp la ij- Leunis, C. Groot en A. S. Kalver- -p- ^cuuia, k/. vji uut <rn o. xva.iv tri- vóiil* Kroes en A. E. v. Veen, A. M. J- F- Schaap. bur„ GLEDEN22 mei: P. J. Hazen- hen Vo® de Witstraat, J. van Dru- 79 j., Hazepaterslaan. 23 mei: M. horst1US' j-^Indischestraat, J. J^^Ter Dr. Leijdsstraat, J. M. v. e, 62 j., Junoplantsoen, R. 58 j., Breestraat. 24 mei: Keiir Steenken-van Leeuwen, 61 j., Rei- 3. 7b aat' E- H. de Wit-Verhaegen, 85 ifuanenlaan, Z. Verhoeven-Visser, 65 Sch^?suhuisvest. c- H- Erbrink, 65 j., öe Sdteat 25 mei: J. J. Kollaart- de Vb»179 3*» Djambistraat, M. Zus- Kin a ,Tg' 79 3-, Oude Raamstraat, C. r"amer-Cassee, 92 j., Koninginne- Ged' n j van Tii-Memelink, 72 j., j- Elsinger, 70 j., Kle- Weg pr' Bel, 83 j„ Koninginne- Ve4' t M- hamen, 10 i., Catshuis- batór =iL r^erman-Libosan, 70 j„ Haze- lenae^lt t M- Barendse, 9 j., Ko- j^aersteat. 26 mei: A. H. M. Schreurs, Steen' 7,an?Pe?Iaan. C. M. E. Montijn- Son kb 7 T' Hazepaterslaan, W. Par- Uinê 7^': Brouwersplein, R. H. P. We- 78 T Hazepaterslaan, J. Mulder, Eze.ndoSaZB.p?terslaan- 27 mei: G. J. leren Staalstraat, Ch. van He- Smit A' Aemstelstraat, M. r- V?®, J: Gasthuisvest, A. Hoogcar- -Schuurman, 82 j„ Gasthuisvest, E. Schanï^Ssma-Hoogerbeets, 87 j., Dr. Oost ïE!?anf J- M- Damstra 3 j„ ^^ïndiestraat. 26 mei: A. Zwart-Stroo- Crayenesterlaan. de heer VAN LIEMT (KVP) aan het slot van het debat op, dat men de notulen van de vergadering niet los mag zien van de nota van B. en W. Na deze toezeggingen zag de heer DE BRUYN (PvdA) geen aanleiding meer om de nota af te wijzen, zoals hij in eerste instantie van plan was. De socialistische woordvoerder voel de er aanvankelijk heel weinig voor om bij het geven van prioriteit ook de ca tegorie gemeentepersoneel te betrek ken. Dat zou de spoeling maar dunner maken. Niemand heeft ooit op priori teiten voor deze categorie aangedron gen. De heer SPEK (Prot. Christ.) bleef op het standpunt staan, dat voor het gemeentepersoneel niet een zoda nige noodsituatie bestaat dat een der gelijke prioriteit gerechtvaardigd is. Te gen de opmerking van de wethouder, dat het gemeentepersoneel ten algeme nen nutte werkzaam is, bracht de heer Spek in, dat dit evengoed gezegd kon worden ten opzichte van vele particu liere werknemers. Zijn fractie, die van de WD en de heer Rood (KVP) ver klaarden zich uiteindelijk tegen de no ta. Mevrouw SCHELTEMA (WD) had ook bezwaar tegen wat zij voelde als een discriminatie van de niet-ambtena- ren. Bovendien keerde zij zich tegen het voorstel om een voorlichtingsamb tenaar, die woningzoekend onderwijs- en gemeentepersoneel wegwijs moet maken Voor de gedachte zelf voelde zij alles, maar dan zou zulk een voor lichtingsambtenaar ten dienste moeten staan van iedere woningzoekende. Dat zou de mogelijkheid geven van een meer actief huisvestingsbeleid, dat zich niet beperkt tot het beoordelen van aanvragen, maar dat zelf oplossingen zoekt. Zij stelde overigens nadrukkelijk, dat dit geen kritiek inhield op de acti viteiten van het Huisvestingsbureau, dat inderdaad nu reeds doet wat hei kan. Op de heer ROOD na, nam de hele KVP-fractie genoegen met de ingedien de nota van B. en W. De heer PEE- TERS had het volste vertrouwen, dal bij de uitvoering van de nota de volle aandacht zou worden gegeven aan de prioriteit van het onderwijs. De heer ROOD kon met de nota geen genoegen nemen, omdat door prioriteit te verle nen aan verschillende categorieën, an deren tekort worden gedaan. De nota noemde hij „iets als een psycholo gische blunder". Met een zekere prio riteit voor het onderwijs kon hij nog wel meegaan. De heer BOVENKERK (PSP) informeerde of de gemeente niet ter voorziening in de meest onmiddel lijke behoefte, de vele leeg te aan vaarden woningen kon aankopen, die te koop worden aangeboden. De wethouder wees in antwoord daar op, op de verregaande garantie-rege lingen die van gemeentewege getroffen zijn. Belangstellenden kunnen dus zelf kopen. De heer Bovenkerk (PSP) yoelde daar weinig voor, omdat vooral jongere onderwijskrachten een zekere vrijheid van bewegen moeten blijven be houden. Als de noodsituatie dan voorbij is, kan de gemeente die panden weer HAARLEM, 30 mei Een ovationeel applaus, dat resulteerde in een toegift van do meesterpianist Hans Richter- Haaser, beweest gisteravond nog eens duidelijk, dat de Beethovencyclus van het N. Ph. O. dit jaar bijzonder geslaagd is. Ook al is er tegenwoordig een stro ming om Beethovens muziek opdrin gerig en pathetisch te noemen, de greep op het concertpubliek heeft deze componist nog steeds niet verloren. De solist Hans Riohter-Haaser, die in dit slotconcert solieerde met het vijf de pianoconcert heeft opnieuw bewe zen, dat hij op het gebied van de beet- hoveninterpretatie een vernieuwer is. Uit dit kolossale vijfde concert dat de weinig treffende naam van „Keizer- concert" kreeg spreekt in tegenstel ling tot het vierde een stoere manne lijkheid. Richter Haasers vertolking was met name in het eerste deel strijd baar en triomfantelijk tegelijkertijd, ter wijl de subliem uitgebalanceerde ketting thriller van het poëtische middendeel nog lang in onze herinnering zal blij ven. Ook in de toegift een menuet uit de sonate in E. gr. t. dat een enthousiaste zaal hem wist af te dwin gen toonde deze meesterlijke pianist wederom zijn dispositie voor Beetho ven. Het orkest, dat met een verzorgde ouverture „Coriolan" de avond had ge opend was na de pauze met de zevende symphonie bijzonder fortuinlijk. Henri Arends dirigeerde zeer geïnspireerd met als resultaat een geladen dyna mische uitvoering, die deze „Apotheo se des Tanzes", zoals Wagner zegt, alle eer aandeed. ANDRé KAART (Advertentie) voor exclusieve herenmode en zó heeft v. Kimmenaede nog veel meer modetips, ook voor corpulente of lange heren! grote houKtfc 59 een, crsttffetr. 8S teL 21392 Haarlem eeL 55477 Wethouder J. A. SCHIPPERS van de hand doen. Wethouder SCHIP PERS voorzag nogal ernstige finan ciële nadelen van dergelijke maatrege len, maar de heer Bovenkerk meende dat de huidige noodsituatie die wel ge doogde. De wethouder zou er nog eens over denken. In zijn uitvoerig antwoord legde wethouder SCHIPPERS er nog eens de nadruk op, dat de gemeente Haarlem de noodsituatie met name bij de huis vesting van het onderwijzend perso neel, volledig onderkent en daarom in stemt met een besliste prioriteit bij het toewijzen van woningen aan onderwij zend personeel. Daarnaast wil de ge meente de vrijheid behouden om binnen zekere grenzen woningen te kunnen toewijzen aan woningzoekend gemeen te-personeel. Vooral bij de politie dreigt ook een noodsituatie te ontstaan. Hij legde er de nadruk op, dat slechts een zeker percentage voor dit doel ge reserveerd wordt, volgens de ingedien de nota. De rest komt volledig ter be schikking van de „gewone" huisves- tingsgevallen. Men doet dus anderen niet zozeer tekort, maar geeft zich zelf enige armslag om in de practijk de uitgesproken prioriteiten te kunnen waar maken. (Advertentie) (Advertentie) hoeven hun kleding niet bij een postorder bedrijf te kopen, want zij hebben een speciaalzaak op dit gebied in hun stad, r»l. de H. K. C., Dansstraat, 51 - 63. Daar kunnen zij direct keus maken uit een enorme voorraad Dames-, Heren- en Kin derkleding. ZIE ONZE ETALAGES Er wordt geen rente berekend en (tot ƒ150.geen vooruitbetaling. HAARLEM, 30 mei Voor het eind examen 2de leerkring van de Rijks kweekschool te Haarlem zijn geslaagd de dames: M. Lagendaal te Over- veen; A. v. Leenders te Zandvoort; D. Theunisse te Haarlem; N. van Thie- nen te Haarlem; M. Vosshard te Haar lem. HAARLEM, 30 mei Op 1 juni zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer K. van Graas uit Haarlem in dienst trad bij het PEN. De heer Van Graas, thans werkzaam als hoofdmonteur bij de afdeling installatiekeuring, zal dat feit op dinsdag 4 juni vieren. Op die j dag zal hij door de directie van het i PEN op het hoofdkantoor in Bloemen- daal worden gehuldigd. (Advertentie) ANEGANG 16 HAARLEM HET HUIS VOOR BETERE HAARLEM, 30 mei De voor Twee de Pinksterdag vastgestelde voetbalwed strijd Onze GezellenBloemendaal, zal in plaats van op het OG-terrein op het veld van Bloemendaal worden gespeeld. Het terrein van Onze Gezellen is wegens een softbaltoernooi namelijk niet be schikbaar. jfawtwitwtwi HEEMSTEDE, 30 mei De Heemsteedse politie verwacht, dat vijftien tot twintig percent meer verkeer via het ingrijpend gewijzigde en met ver keerslichten toegeruste kruispunt HerenwegZandvoortselaanLanck- horstlaan kan worden geleid dan vroeger. Dat betekent inderdaad een hele verbetering, maar het wil niet zeggen, dat nu aan alle verkeersmoeilijk heden bij dit belangrijke kruispunt tussen Zandvoort en de rest van Neder land een einde is gekomen. Daarvoor zijn de naar deze kruising leidende wegen te ontoereikend. De Zandvoortselaan is en blijft een „dorpsachter weggetje" om Zandvoorts burgemeester mr. H. M. van Fenema.te citeren, de Herenweg een smalle rijksweg en de Lanckhorstlaan een fraaie straat, waarvoor de kwalificatie verkeersweg niet bestemd is. Het kruispunt heeft een grootsere al lure gekregen. Dat is bereikt doordat de op de kruising uitkomende wegen over een niet onaanzienlijke lengte be langrijk zijn verbreed. Tussen de Koe- diefslaan en de Laan van Rozenburg is de Herenweg over bijna driehonderd meter tot vijftien meter verbreed, dat is ruim tweemaal zo breed als het overige deel van deze rijksweg. De Lanckhorstlaan en de Zandvoortselaan zijn bij het kruispunt elk negen meter breed. Verder zijn de verschillende boch ten verruimd, waardoor het verkeer ook al sneller kan worden „verwerkt". Op de verbrede „uiteinden" van deze we- Een schaapskooi in de Kennemerduinen? Als zodanig zal dit gebouw niet funge ren. Wel heeft een schaapskooi bij de ontwerper „model gestaan", omdat hij terecht meende, dat deze vorm het beste past bij het landschap. Het gebouw is nu bijna klaar en is opgetrokken nabij een der kampeerterreinen. Het kan dienst doen als overdekte speelplaats of als noodonderkomen. Eventueel kunnen er op zondag kerkdiensten gehouden wor den. Begin juni zal het gebouw in ge bruik genomen worden. Thans wordt de laatste hand gelegd aan de reorganisatie van het kruispunt He renweg - Zandvoortselaan - Lanckhorst laan in Heemstede. Op bovenstaande foto, die in de richting Heemstede werd gemaakt, zijn duidelijk de portalen te zien, waarop ten behoeve van het ver keer op de Herenweg de verkeerslichten zijn gemonteerd. Men verwacht dat reeds morgenmiddag het verkeer van het kruispunt gebruik zal kunnen maken. gen zijn voor het verkeer opstelstroken gemaakt: drie aan eike kant van de He renweg en twee op de Zandvoortselaan en de Lanckhorstlaan. Om de mogelijkheden van een snel lere doorstroming van het verkeer vol ledig uit te buiten zijn bij de kruising verkeerslichten geplaatst, die heel wat meer „mans" zijn dan de verkeers agent tot nog toe. .Aan beide kanten van de Herenweg zijn deze lichten aan gebracht op portalen. De regeling ge schiedt in een vaste omloop van vier fasen, welke al naar gelang de door de politie verwachte verkeersdrukte kan worden afgesteld met als extra ver fijning een aantal drempels in de vier „poten" van de kruising. Een regeling in vier fasen is nodig gebleken door het vele linksafslaande verkeer op dit kruispunt. Op drie van de vier wegen liggen ten behoeve van de voetgangers zebra-paden: op het aan de Heemsteedse kant gelegen gedeelte van de Herenweg, op de Zandvoortse laan via een verkeersdruppel en op de Herenweg aan de Haarlemse zij de. Een zebra werd op de Lanckhorst laan niet nodig geoordeeld, omdat tel lingen hebben uitgewezen, dat de Lanck horstlaan slechts weinig wordt overge stoken en omdat overstekende voetgan gers daar niet veel last van het ver keer ondervinden. In de eerste fase van de regeling wordt het verkeer, dat vanuit de Lanck horstlaan naar de Zandvoortselaan of linksaf naar de Herenweg wil rijden, vrij baan gegeven. Tegelijkertijd kunnen voetgangers de Herenweg aan de Haar lemse kant oversteken. Zij krijgen daar toe het sein door middel van een groen licht. Kort daarna mag het verkeer vanuit de Lanckhorstlaan rechtsaf de Herenweg oprijden. Zodra dat gebeurt begint het groene voetgangerslicht op de zebra van de Herenweg te knippe ren, hetgeen wil zeggen, dat men zich haasten moet als men aan het overste ken is of dat men niet meer het ze brapad mag opstappen. Gedurende de ze hele fase mogen voetgangers op de zebra komen, die gelegen is bij de Zandvoortselaan tussen de Herenweg en de vluchtheuvel. In de tweede fase is al het verkeer op de Zandvoortselaan aan de beurt. De voetgangers die zich op de vlucht heuvel bevinden kunnen nu verder over steken naar de overzijde van de Heren weg, in de richting van de Lanckhorst laan dus. In omgekeerde richting is oversteken natuurlijk ook mogelijk. Daarna de derde fase is het ver keer op de beide gedeelten van de He renweg, voorzover het niet linksaf slaat, aan de beurt. Tezelfder tijd kunnen voetgangers de Zandvoortselaan via de zebra oversteken. Ook daar begint na verloop van tijd een groen licht te knip peren ten teken, dat het linksafslaan de verkeer vanaf de Herenweg naar de Zandvoortselaan (en naar de Lanck horstlaan) is gaan rijden. Het is de bedoeling, dat het kruis punt nog vóór Pinksteren in „bedrijf" komt. Wanneer het evenwel erg druk HAARLEM, 30 mei Een groot aan tal gemeentelijke scholen gaat tussen Pinksteren en de grote vakantie b(j wijze van proef de vrije zaterdag invoe ren. Op enkele katholieke lagere scho len heeft men reeds een vrije zaterdag ingevoerd en ook van protestants-chris telijke zijde wordt dit overwogen. Aan het einde van het schooljaar zal men de resultaten van de proefneming be kijken, waarna beslist zal worden of men nog verdere proeven zal nemen. Bij de gemeentelijke proefneming zijn de openbare kleuter-, l.o.- en v.g.l.o.- scholen betrokken, alsmede de buiten gewone Buitenrustschool, de Dr. Huet- school en de Albert Schweitzerschool. Bö de bijzondere scholen streeft men in dit stadium nog niet naar een alge mene maatregel. Ieder schoolbestuur wordt vrijgelaten om proeven te nemen. De belangstelling voor het invoeren van de vrije zaterdag op de scholen blijkt van buurt tot buurt te verschillen. Som mige schoolbesturen zijn erg enthousiast en hebben met de invoering al een be ging gemaakt. Anderen voelen er in dit stadium nog weinig voor. Bij de protestants-christelijke scholen zal bin nenkort een beslissing worden genomen, al zal men in dit stadium ook daar nog niet overgaan tot een algemene in voering van de vrije zaterdag. HEEMSTEDE, 30 mei In het vier scholen-toernooi om de St. Jozef-cup ia de Heemsteedse St. Jozefschool als over winnaar naar voren getreden. De jon gens van de Herenweg leden in dit prachtig geslaagde toernooi slechts één nederlaag en zij hebben zich inderdaad van de vier deelnemende ploegen de sterksten getoond. Op de laatste wedstrijddag, die te Bennebroek werd verspeeld, trad de St. Jozefschool in de eerste partij te gen de Jacobaschool aan. Het werd 2-1 voor St. Jozef en daarmee stond het vast dat deze school de beker niet meer kon ontgaan. De ontmoeting tus sen St. Aloysius en St. Franciscus ein digde onbeslist (1-1), waarna de Jacoba school met 3-2 won van de St. Fran- ciscusschool. In de laatste wedstrijd trad de St. Aloysiusschool in het veld tegen St. Jozefschool, een match waar in laatstgenoemde ploeg voor de eer ste maal werd verslagen. De strijd had een uiterst spannend verloop en tot en kele seconden voor tijd was de stand nog 1-1. In de laatste ogenblikken sleep ten de St. Aloysianen de zege echter uit het vuur, een resultaat waardoor zij op de tweede plaats in het toernooi beslag legden. De eindstand luidt; 1. St. Jozefschool 9 pnt.; 2. St. Aloysiusschool 7 pnt. 3. Jacobaschool 6 pnt.; 4. St. Francis- cusschool 2 pnt. Bij de prijsuitreiking ging aanvoerder de Reus van de St. Jozefschool met zijn halve meter ho ge „Cup" de hoogte in en onder dave rend applaus werd hij veld rond gedra gen. De drie overige deelnemende scho len gingen elk ook met een fraaie prijs naar huis. Iedereen was zeer voldaan en vooral de jongens bewaren aan dit toer nooi onvergetelijke herinneringen. HAARLEM, 30 mei Tot besluit van het toernooi om het kampioenschap van Kennemerland en dat van Haarlem in de klassen hoofd-, eerste en tweede af deling heeft het bestuur van het dis trict een speciale damavond georgani seerd welke gehouden zal worden op vrij dagavond 31 mei in de bovenzaal van Hof van Holland aan de Grote Markt te Haarlem. Ter omlijsting zal een „sneldamwed- strjjd" gehouden worden waaraan ieder een kan deelnemen; van elke vier spe lers ontvangt één een prijs. Het belooft een waardig besluit te worden. AMSTERDAM, 30 mei De stem ming op de effectenbeurs was vandaag vast. De stoot daartoe werd gegeven door Wall Street, waar de lichte koers- afbrokkeling van de laatste dagen plaats maakte voor een flinke stijging. Van de Nederlandse internationale fondsen boekte vooral Philips een goe de koerswinst. Op onze beurs werd Philips in de ochtendhandel echter ge klopt door Unilever. Laatstgenoemd fonds is nl. met ƒ1,60 in koers gestegen tot 172,-, terwijl Philips 1,10 hoger noteerde op 171,-. Aandelen Koninklij ke Petroleum werden met een stijging van 0,80 op 171,80 eveneens in de opgaande koersbeweging betrokken en hetzelfde was het geval met AKU en Hoogovens, die op 478 resp. 623 beide zes punten boven de officiële slotkoer- sen van gisteren uitgingen. Advertentie) Zitten zeer gemakkelijk door hun ingebouwde steun NIEUWE COLLECTIE Telefoon 15051 Barrevoetestraat 19 bö de Botermarkt wordt zal het verkeer niet met lichten worden geregeld, maar met het klap- bord. Dat vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Heemsteedse politie nog geen er varing heeft kunnen opdoen met deze installatie, die ook met de hand be diend kan worden. Wanneer het dus op beide Pinksterdagen heel erg druk wordt vindt de weggebruiker op het kruispunt de oude vertrouwde figuur van de po- litie-agent met het klapbord. Tenslotte zij tot geruststelling van de ouders van schoolgaande kinderen medegedeeld, dat de politie de eer ste weken de kinderen behulpzaam zal zijn bij het oversteken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3