PINKSTERDRUKTE IN EN ROND HAARLEM Verkeersregeling overtreft ieders (gespannen) verwachtingen I Rijkspolitie-vliegtuigje onmisbaar voor snelle diagnose van situaties NZH maakte gisteren niet minder dan 62 extra ritten Agenda voor Haar lei en omgeving Okker laat het in halve finale afweten Mej. Groenman en Maris favoriet in enkelspelen Ifllppïlg STUDIECENTRUM PETRI-interieur Unilever zeer vast m Systeem simpel en intelligent Pleidooi voor voorrang voor het openbaar vervoer Eerste Christelijk Lyceum sterkste Dodelijk ongeval in Aerdenhout Tent met inhoud in Zandvoort verbrand Bromfietser zwaar gewond Vijf nieuwe club records Plannen voor bos brandweer in Bloemendaal ATAX-TAX Schoolatletiek Groentehandelaar door bromfiets aangereden Duitse met brand wonden terug naar huis Inbraak in supermarkt INVITATIE-TBNNIS-TOERNOOI Tegen pilaar van viaduct gereden Requiemmis voor Paus R.K.A.V. Holland Veel „kijkers" bij de bloemenveiling DINSDAG 4 JUNI 1963 PAGINA 3 Moeilijkheden «Ik wou dat ik zonder rugpijn wakker werd Haarlems Matrassenhuis Vliegtuig Uitdag ing Tegen verkeenszuill op De Dreef gereden Films Muziek T entoonstellingen Toneel Cabaret HET LEUKE VLOTTE KAPSEL maakt MOLENDIJK voor U Scooter rij-der bij botsing gewond Levensgevaarlijke vloeistof gestolen 6 van de 10 mensen kunnen de kansen in hun leven niet benutten. Geen diploma's. De anderen grijpen hun kans wèi. Zij studeerden voor hun toekomst. Hun diploma's openen alle deuren! Wees daarbij. Studeer bij het Studiecentrum. De eerste met die unieke dubbele methode: schriftelijke lessen, des gewenst aangevuld met gratis mondeling onder- richt in speciale studie-weekends. Vraag snel gratis studiegids bij: f 300 gestolen De beurs vandaag: Beurs van New York HAARLEM, maandag Ongeveer tweehonderd man van de politie korpsen uit Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en van de Rijks politie zijn er gisteren in geslaagd de toevloed van auto's, brommers en fietsers van en naar Zandvoort in toom te houden. Daartoe was in onder ling overleg een regionale verkeersregeling ontworpen, welke vorig jaar tijdens de Grand Prix op Tweede Pinksterdag was beproefd en voor het gebruik van gisteren op vele punten was uitgebreid en verbeterd. De re sultaten zijn verbluffend te noemen. Tegen twaalf uur gistermorgen was iedereen, die in Zandvoort of in Bloemendaal moest zijn, op zijn plaats van bestemming, hetgeen voor Zandvoort met name wilde zeggenop het strand of op het circuit, waar de Nationale Autoraces werden gehouden. Over de Bloemendaalse Zeeweg reden 's morgens meer dan tienduizend auto's in de richting van de kust; over de Zandvoortselaan meer dan vijfentachtig honderd. 's Avonds, of liever gezegd tegen de avond begon het verkeer in omgekeerde richting te rijden. Om half acht was de grootste drukte voor bij: bijna dertienduizend auto's over de Zeeweg en een even groot aantal Over de Zandvoortselaan. de Fonteinlaan naar de Heemsteedse Dreef. Dat was gedaan om het kruis punt HerenwegLanekhorstlaanZand voortselaan niet nodeloos te belasten. Toen dan om half zeven bleek, dat de Spanjaardslaan als gevolg van de be wuste aanrijding dreigde te verstop pen, werd het verkeer voor het zui den onmiddellijk de Herenweg opge stuurd. De ontwerpers van de regeling wa ren gisterenavond buitengewoon in hun nopjes. De chef van de Haarlemse ver keerspolitie, de heer G. J. Endlich, die de gehele dag met zijn neus boven op het verloop van de operatie heeft gezeten, zei, dat de regeling hoege- naamd geen feilen aan het licht heeft i-,% gebracht. Om half acht werd de post in de watertoren van Zandvoort, waar de Haarlemse commissaris van politie, de heer I. B. Brauckmann, als coördi nator met behulp van enkele mobilo foons contacten onderhield tussen de mo biele posten langs de verschillende we gen en het vliegtuig van de Rijkspoli tie, dat vanuit de lucht een scherp oog in het zeil hield, opgeheven. Een half uur later waren ook uit de Haarlem- Se binnenstad en de wegen daar rond omheen alle posten verdwenen. Het kar wei zat er op. De regeling was in opzet zowel sim pel ais inteUigent. Simpel, omdat de aan- en afvoerwegen in heel beperkte mate voorhanden, zijn, waarvoor geen ingewikkeld systeem behoeft te worden Uitgedacht. Zandvoort en Bloemendaal Zijn alleen bereikbaar via de Zandvoort selaan en Zeeweg. Om daar te komen staan het verkeer uit het noorden, oos- 1 ten en zuiden van het land slechts de Schipholweg, de Amsterdamsestraat- Weg (Rijksweg 5 tussen Haarlem en Amsterdam), de weg via Hoofddorp on Rijksweg 9 (de weg vanuit de kop Van Noord-Holland door de Velsertun- hel) ter beschikking. Deze wegen kun- hen het verkeer op topdagen nog aan. voor hoelang is op het ogenblik een Vraag, welke verkeersregelaars liever biet beantwoorden. T De moeilijkheden liggen dan ook in Haarlem, waar in een korte spanne tijds duizenden auto's, brommers en fiet sers doorheen moeten worden gestouwd. Moeilijkheden zijn er ook telkens in Zandvoort te verwachten, omdat daar al die voertuigen moeten worden ge parkeerd. Om aan deze moeilijkheden bet hoofd te bieden is een gecoördi neerde verkeersregeling harde nood haak. Blijkt, dat een dergelijke rege- rjbg aan, alle eisen voldoet, dan kan het biet anders dan dat zij in elkaar ge doken is door mensen met verstand van (verkeers)zaken. In het syteem waren voor wat het Hansporteren van het verkeer door y-aarlem betreft verschillende „oplossin- een" mogelijk, welke zonder enige lang harige stagnatie konden worden geko- fan. Een voorbeeld: het verkeer uit Am- ®aerdam in de richting Zandvoort werd v!a de Amsterdamsevaart, Oostvest, Pa- Pantorenvest, Harmenjansweg, de Bol- T®rken en Kennemerplein over de Julia- aiaan naar de Zeeweg gedirigeerd. Om uur gisterenmorgen was de aanvoer "it die richting zo groot, dat er een Pstopping dreigde tussen de Amster- rpjbse Poort en het kruispunt Militai- nwegBloemendaalseweg, waarlangs u' verkeer uit het noorden van het hanL ?aar kust reed. Onmiddellijk «netelen was geboden: het Amsterdam- Va verkeer werd op de Amsterdamse- de een agent opgevangen en via na-,, rins Bernhardlaan, Schipholweg en Westelijke Randweg gestuurd vandaar naar de Zeeweg. *iiSei? ..soortgelijke complicatie dreigde Snar, I c'e afvoer voor te doen op de zg^b-^ardslaan, waar om ongeveer half Eerla twee auto's op elkaar waren in- u. eden. Dje vuistregel was, dat het ver- .m van- de Wa ke, af v?£r Den Haag en Rotterdam Kend?„^yesteliike Randweg (bij de de ü;8' geen gebruik mocht maken van ïnni;rrem^®£' maar de Spanjaardslaan st oprijden. Vandaar ging het via (Advertentie) Dit is mogelijk, wij lossen rugklachten op. Vrijblijvend advies aan huis. Grote Houtstraat 103 Haarlem - Tel. 11485 Bij dit werk bleek het vliegtuigje van de Rijkspolitie een onmisbare schakel. Door een snelle diagnose van situaties vanuit de lucht konden „te land" di rect afdoende maatregelen worden ge troffen. Soms behoefden er geen maat regelenen te worden genomen, zoals dat het geval was, toen de politie in Half weg het alarmerende bericht de lucht instuurde, dat de weg tussen Haarlem en Amsterdam bij de afvoer het ver keer niet meer aankon. Er werd een omleiding over de Schipholweg voorge steld. Dat was natuurlijk een mooi plan, maar het zou bij uitvoering ervan be tekend hebben, dat verschillende weg wijzers, welke speciaal voor deze Pink ster-verkeersregeling langs de routes wa ren neergezet, zouden moeten worden weggehaald. Dat was natuurlijk uitge sloten. Er was maar één oplossing: het vliegtuigje laten kijken en toen kwam uit, dat de situatie bepaald niet hope loos was. Een klein kwartier later wa ren de moeilijkheden van de baan. Op de kruispunten, waar gewoonlijk het verkeer met behulp van lichten wordt geregeld, moest gisterenmorgen al vrij vroeg worden overgegaan op re geling met de hand, waarbij aan het oostwest-verkeer de hoogste prioriteit werd verleend. Dat was onder meer het geval op het Kennemerplein in Haarlem en de kruising Herenweg— LanekhorstlaanZandvoortselaan in Heemstede, waarvan de recente reor ganisatie lijkt te hebben voldaan. Om tien over twaalf 's middags meldde de korpschef van Heemstede, de heer Het- terscheid aan de coordinatiepost in Zandvoort, dat op dit kruispunt de za ken weer door middel van de lichten werden afgewikkeld. Vijf minuten la ter kwam het bericht, dat alle parkeer plaatsen op de Boulevards in Zand voort waren bezet: de wagens die over de Zeeweg waren gekomen stonden met hun neus in de richting van deze weg; de auto's die Zandvoort over de Zand voortselaan waren binnen gekomen, met hun neus in de richting van die weg. Voor dit parkeren „met voorbedachten rade waren manschappen van de Rijks politie verantwoordelijk. Alles bij elkaar mag iedereen, die zich gisteren in de buurt van Zand voort en Bloemendaal op de weg be vond tevreden zijn. De automobilisten en andere weggebruikers, omdat zij ner gens hebben hoeven wachten: de files werden op gang gehouden, hetgeen ook om psychologische redenen van belang geacht kan worden. De verkeersrege laars, voor wie het gisteren een feest dag moet zijn geweest („een karwei, dat je uitdaagt", zoals een van hen het formuleerde), mogen eveneens niet kla gen: de regeling heeft immers goed ge- functioneert en dat betekent, dat zij de Grand Prix zondag 23 juni in Zand voort met een gerust hart kunnen afwachten. Ook al zijn er dan extra moeilijkheden te verwachten, omdat de Westelijke Randweg tussen de Zijlweg en de Leidsevaart en de Schipholweg voor een deel zullen zijn opgebroken als gevolg van noodzakelijke herstel werkzaamheden. Toeristische trekpleisters voor het Pink- sterverkeer waren vooral Zandvoort en Bloemendaal. Onze fotograaf maakte dit drieluik. Van links naar rechts: de aan voer op de kop van de Zeeweg in Bloe mendaal; een tentenkamp in Zandvoort en het strand, waar tienduizenden heb ben genoten van zon, lucht en water. HAARLEM, 4 juni Een 29-jarige chauffeur uit Lisse is zaterdagavond met een auto op De Dreef tegen een ver- keerszuii gereden, toen h(j probeerde een andere auto in te halen. Door de botsing raakte de chauffeur de macht over het stuur kwijt, waar door zijn wagen over de kop sloeg. Drie van de vier inzittenden werden uit de auto geslingerd en moesten in de Maria- stichting worden verbonden. Daarna konden zij naar huis gaan. Volgens de politie zou de chauffeur enkele glazen bier hebben gedronken. Zijn rijbewijs is ingevorderd. De politie verzoekt de be stuurder van de auto, die de Lissenaar wilde inhalen, zich met haar in ver binding te stellen. HAARLEM, 4 juni Het Pinkster- weekeinde heeft in zuid-Kennemerland heel wat drukte veroorzaakt. De NZH kan daarover meepraten. Er hebben heel wat bussen extra gereden en heel wat personeel heeft extra uren ge maakt. Gisteren heeft men geprofiteerd van de volkomen sluitende verkeers regeling, waardoor de vertragingen tot een minimum beperkt bleven. Op eer ste Pinksterdag verliep het verkeer veel moeizamer. Vandaar, dat men van de zijde van de NZH opnieuw de me ning heeft geuit, dat er op drukke da gen in zuid-Kennemerland voorrangs maatregelen getroffen zullen moeten worden voor het openbaar vervoer. Zo lang de verkeerswegen een onvoldoende capaciteit hebben om de enorme ver keersstromen te verwerken, kan het openbaar vervoer alleen een snel en doelmatig verplaatsen van grote groe pen personen aan. Gisteren maakte de NZH niet minder dan 62 extra ritten, nog vóór het 12 uur was. Dit gold dan ook alleen nog maar voor de lijn Amsterdam - Zandvoort. Alle bussen, die normaal op werkdagen ook rijden, waren ingezet. Ook de Kennemerduinen en het Langevelder Slag onder De Zilk trokken veel bezoe kers. Op eerste Pinksterdag ging het minder vlot. Tussen Zandvoort en Heemstede heeft het verkeer volkomen vastgezeten, met o.m. als gevolg dat rond half elf 's ochtends gedurende twintig minuten geen enkele bus meer in Amsterdam verscheen, terwijl er honderden mensen stonden te wachten. Er werden die dag 20 extra bussen in gezet. Het Bloemendaalse strand trok ook weer duizenden bezoekers, maar een echte top-zondag was het nog niet. Daarvoor is het water nog te koud. De reddingsbrigades hebben vele tientallen hulp verleend. Vijf patiënten werden voor nader onderzoek doorgestuurd naar het Marinehospitaal in Overveen. Het tekort aan parkeergelegenheid in (Advertentie) CINEMA PALACE: Mariandl, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Het zwaard van de ver overaar. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Een fijn stel dochters, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Summer Holiday, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De rust van een verdoolde, ontoelaatbaar. ROXY, t/m donderdag: Battle of Blood Island, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO. (2e week): Mijn beste vijand, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur. 8 1 uur Cobi Schrefjer en internationaal programma door jer en Ronnie Potedammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dag. van 10—5 u. Zo. 1—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school. 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1305 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 26 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land. Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Tot 16 juni: Tentoonstel ling van schilderijen van C. Nierop. Geopend van 10 5 uur. „In t Goede Uur", Nieuwe Kerkspleln. Tentoonstelling van tekeningen van Henk Broer, t/m 30 juni. Geopend 10-18 uur en 20 22 uur. Vleeshal. Tentoonstelling van wandtapijten, schilderijen, tekeningen en grafiek van Mario Prassino. Beeldhouwwerken van Jacques Lipchitz. Geopend van 105 uur en 8.3010.30 uur. Zondag 35 uur. Damstraat. Iedere avond (Tot en met 15 juli). Dinsdag 4 juni. Grote of St. Havo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Piet Kee. Dinsdag 4 juni. Stadsschouwburg. 8 uur: Eindexamen To neelschool Amsterdam. Adam en Eva, Raamvest 8. Iedere avond 8 tot 2 uur. Cabaret 9 tot 11 uur. Waagtaveerne, Bloemendaal bleek weer enorm. In Bloemendaal aan Zee werden 300 auto's in de berm geplaatst en bjj het Koevlak (Kennemerduinen) moesten de auto's langs de Zeeweg worden geparkeerd. Op de kampeerterreinen en in de Amsterdamse Waterleidingduinen was het bijzonder druk, evenals in de Lin- naeushof in Bennebroek. (Advertentie) Santpoorterplein 1 Telefoon 60643 - Haarlem Buslijn 2 HAARLEM, 4 juni De school- kampioenschappen, die de Haarlemse commissie voor schoolatletiek zaterdag op het sportveld aan de Kleveriaan organiseerde, hebben het le Christelijk Lyceum weer tal van successen opge leverd. Vooral bij de meisjes, waar alle drie de bekers naar deze school gingen, ook alle estafetteprijzen gingen dezelfde weg. En niet de Hildebrand- school. zoals vorig jaar, maar het Marnixlyceum bleek de grootste tegen standster. Drie tweede plaatsen voor deze school, maar vijf persoonlijke kampioenschappen, tegen het le Chris telijk behalve de estafettes één. Bij de jongens behield het le Christe lijk één van de vorig jaar veroverde bekers, en wel bij de A-groep. In de B- groep zorgde de ploeg van het Lorentz- lyceum voor een bijzondere prestatie. De slechts uit vijf man bestaande ver tegenwoordiging werd onbedreigd kam pioen, won de estafette-medaille, en bovendien noteerden drie van de vijf jongens een persoonlijk kampioenschap. De laatste beker ging naar het ver rassend sterk voor de dag komende seminarie Hageveld. Van de afzonderlijke prestaties treden er enkele bijzonder op de voorgrond. Van zeer goed gehalte was de speer worp van 46,04 m. van P. Smits van het le Christelijk. En S. Keyzer van dezelfde school kan er met 13,53 m. bij het kogelstoten ook heel wat van. Het hoogspringen was over de gehele linie van behoorlijk peil. Het Triniteitslyce- um haalde hier zelfs twee ereplakken door Overpelt bjj de A-jongens (1,60 m.) en v.d.Meyden bij de B-jongens (1,50 m.). M. Sterk van het Lorentz- lyceum vergaarde bij de D-meisjes twee kampioenschappen, nl. 80 m. in 10,7 sec. en hoog met een prima sprong van 1,47 m. En hetzelfde deed B. Ven- keman van het Marnix met speerwer pen (28,58 m.) en kogelstoten (9,49 m.). HAARLEM, 4 juni Maandagavond is op het Houtplein ter hoogte van de Dreef een scooterrijder tegen een Duit se auto opgereden. De bestuurder ervan, een 27-jarige monteur uit Melsbach, ver leende de scooterrijder geen voorrang. Deze werd met een lichte hersenschud ding in het Marine Hospitaal te Over veen opgenomen. HAARLEM, 4 juni Op de dag van Luilak is uit de tuin vn een huis aan de Heussensstraat een fles met vloei baar bladluisbestrijdingsmiddel wegge haald. De politie waarschuwt ervoor, dat het drinken van deze vloeistof levens gevaarlijk kan zijn. AERDENHOUT, 4 juni Vanmorgen om half elf is een ongeval met dodelijke afloop gebeurd op de Zandvoortselaan, ter hoogte van de Sparrenlaan. De 58-jarige groentehandelaar D. D. Hoefgeest uit Bentveld wilde het rijwielpad aan de noordzijde van de iaan oversteken, toen een bromfiets na derde, welke' bereden werd door een 19-jarige militair uit Amsterdam. De heer Hoefgeest weifelde bij het over steken, als gevolg waarvan hij door de bromfiets werd aangereden. Hij kwam te vallen en liep een schedeibasisfrac- tuur op. De man overleed ter plaatse. ZANDVOORT, 4 juni In Zandvoort is gisteren brand ontstaan in een tent op .een kampeerterrein. Als gevolg van een steekvlam in een spiritusbrander, brandde een tent met complete inhold af. De bewoonster, een dame uit Iser- lohn (Did) liep tweede graads-brand- worden aan gezicht en handen op en werd naar het Grote Gasthuis in Haarlem overgebracht. Vandaar kon zij later per ziekenauto naar haar woon plaats in Duitsland worden vervoerd. De waarde van de verbrande tent en inhoud, bedraagt ongeveer 1500. (Advertentie) LEVEnspositie I Nederlands Schriftelijk CULEMBORG Erkend door de I.S.O., met medewerking van het Ministerie van Onderwijs HAARLEM, 4 juni In het afgelopen weekeinde is er in een supermarkt aan het Prinses Beatrixplein ingebroken. Met behulp van een beitel werd een deur geforceerd. Uit de twee kassa's wordt een bedrag van ruim 300 vermist. Ook werd op dezelfde wijze een inbraak gepleegd in een foto- en optiekwinkel aan het Prin ses Beatrixplein. Uit de kassa werd 50 meegenomen. HAARLEM, 4 juni Het Pinkster-in vitatie-toernooi, dat jaarlijks door de Haarlemse Lawn Tennis club wordt ge organiseerd, is dit jaar weer een suc ces geworden. Onder de gunstigste weer omstandigheden hebben honderden men sen getuige kunnen zijn van een voor- lopertje op de nationale kampioen schappen. Ofschoon ook enkele Belgen en Duitsers aan dit toernooi deelnamen, zagen wij toch alleen Nederlanders in de eindstrijd. In de finale van het dames enkelspel versloeg Trudie Groenman Patrice van de Heuvel, terwijl in het heren enkelspel Willem Maris zijn su perioriteit toonde over Ron van Gel der. Het herendubbelspel werd een over winning voor Tom Okker en Ron van Gelder, die in twee sets Jan Ha jer en Beukers versloegen. De finale van het gemengd-dubbelspel werd een over winning voor Marian Knoppers en haar partner Peter Scholtz, die in drie sets de baas bleven over onze nationale mixed- kampioenen Trudie Groenman en Tom Okker. In het damesenkelspel waren de ster ke services, het doortastend aanvallen en goed volleren van Trudie Groen mej. v. d. Heuvel te veel. Aanvankelijk ble ken de miesjes goed tegen elkaar op gewassen, maar door veel pech van haar tegenstandster, die blijkbaar nog haar overwinning op de nat. kamp. mevr. E. de Jongh-Duldig, in de benen had, kreeg het Groningse meisje een voorsprong en triomfeerde met 6-4, 6-2. Dat Trudie de grote kampioene is geworden van dit toernooi, spreekt wel uit het feit, dat zij dit kampioenschap wist te behalen zonder ook maar één set te verliezen. Zelfs haar grote rivale mej. A. Lepoutre die als tweede geplaatst stond, moest met een nederlaag van 1-6, 1-6 genoe gen nemen.. Het herenenkelspel .is in zekere zdn voor het publiek een tegenvaller ge worden. Iedereen had graag de finale Maris tegen Okker gezien. Maar de Haarlemmer werd voortijdig door Ron van Gelder in drie sets uitgeschakeld. Na een zeer bevredigende eerste set voor Okker (6-2) nam Van Gelder de leiding: het volleren van Okker werd wat onzuiver, terwijl Van Gelder steeds resoluter ging spelen. In de beslissende set eöhter gaven de spelers elkaar aan vankelijk geen duimbreed toe. Ron van Gelder kon zich tenslotte plaatsen met 2-6, 6-3, 9-7 in de finale. Willem Maris bereikte na een over winning op Bijker en Dominicus de hal ve finale tegen Jan Hajer. Uit de uit slag 6-3, 6-3 in het voordeel van Maris blijkt dat Hajer nog niet helemaal zijn oude vorm heeft. De finale tussen Maris en Van Gelder werd een grote teleur stelling. Van een spannende strijd was totaal geen sprake. Maris zegevierde in vrijwel iedere game door zijn diepe passes en haalde Van Gelder volkomen uit zijn spel. In de eerste set bood Van Gelder vrijwel geen tegenstand en ver loor deze met 6-0. Na een iets beter begin in de tweede set waren de kan sen nog open, maar Maris won ook deze set, zonder een moment in gevaar te zijn geweest. In de halve finale van het herendub belspel moesten Okker en Van Gelder hun krachten meten met R. Kuypers (Advertentie) Zijlweg 36-38 Haarlem Tel. 18014 HAARLEM, 4 juni Zaterdagavond is een 48-jarige vertegenwoordiger nit Haarlem met een bromfiets tegen een van de pilaren van het viaduct bij het Kenaupark gereden. Hij kwam vanuit het Kenaupark en heeft de bocht naar rechts te ruim ge nomen. Volgens een mededeling van de politie zou de vertegenwoordiger onder invloed hebben verkeerd. Hij werd naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht en is later op de avond, in zorgwekkende toestand, vervoerd naar de Ursulakliniek in Wassenaar. Zij, die het ongeluk hebben zien gebeuren, worden verzocht zich met de verkeers politie in verbinding te stellen. en P. Scholtz, die zij in drie sets een finale-plaats ontnamen. De finale heren- dubbel is misschien wel de meest spectaculaire wedstrijd van dit toernooi geworden. Tom Okker en Ron v. Gel der versloegen met veel machtsvertoon Jan Hajer en Beukers, die in de halve finale v. d. Broek en Nijboer hadden verslagen. In het begin ging de strijd gelijk op, maar het volleren van Okker, die met zijn snelle reactie Beukers en Hajer steeds te snel af was, gaf de door slag. Laat in de middag werd de finale gemengd dubbel gespeeld. Marian Knop pers en P. Scholtz stonden voor de zware taak om het favoriete dubbel: Trudie Groenman en Tom Okker, na tionale mixed-kampioenen, de zege te betwisten. Tegen deze taak waren zij echter wonderwel opgewassen. Aanvan- vankelijk waren beiden volkomen aan elkaar gewaagd, maar door slordig spel van Okker werd de eerste set een over winning voor mejuffrouw Knoppers en partner. De tweede set werd wat serieuzer aangepakt. Trudie Groen man en Tom Okker hielden er een der de set aan over. In deze belissende reeks moesten mej. Groenman en part ner echter het hoofd buigen. Vrijwel zon der moeite behaalden Marian Knoppers en Peter Scholtz een verdiende over winning. Finale uitslagen: D.E.: Mej. T. Groen man-Mej. P. v. d. Heuvel: 6-4. 6-2. H.E.: W. Maris-R. v. Gelder: 6-0. 6-2. H.D.: T. Okker-R. v. GelderBeu- kers-J. Hajer: 6-3, 6-1. G.D.: Mej. M. Knoppers-P. ScholtzMej. Groenman- Okker: 6-3, 4-6, 6-1. HAARLEM, 4 juni In de H. Hart- kerk (Kleverpark) wordt woensdag- dagavond om 9 uur een plerhtige re quiemmis opgedragen. HAARLEM, 4 juni De RKAV „Holland" kwam 2e Pinksterdag uit in de wedstrijden om de NKS-beker, de zgn. R.K. cuibkampioenschappen van Nederland. Hoewel de eindklassering niet aan de verwachtingen beantwoord de, zijn er toch verschillende vermel denswaardige prestaties geleverd. Er werden nl. maar liefst vijf nieuwe club records gevestigd. En de belangrijkste prestatie was wel die van Henk Kers- sens, die een 25 jaar oud record op de 800 m. verbeterde! Met 1 min. 59,1 sec. bleef hij 1,7 sec. onder de beste presta tie van Jan Oosterveer in 1937. Overigens zorgde Lucy Oosterveer er op hetzelfde nummer bi) de dames voor toch een record in huis te houden. Zij liep met 2 min. 38,5 sec. sneller dan ooit een van haar clubgenotes. Mary van de Raadt staat nu tweemaal op de recordlijst, nl. met 64,8 sec. over 400 m. en 12,5 over de 80 m. horden. Marijke Dijkman noteerde 27,7 sec. ov-r 200 m. Voorts verdienen de sprint capaciteiten van Theo Braak de aan dacht. Hjj noteerde nl. 11,4 sec. over de 100 m. en 23,5 sec. over de 200 m. Bij het verspringen haalden Gé Zoon en Theo Bonzen een hoge klassering met resp. 6,44 m. en 6,39 m. Even goed kwamen de dames op dit nummer voor de dag; José Hoeker sprong 4,91 m. en Marijke Dijkman 4,82 m. BEVERWIJK, 4 juni De bloemen veiling op Tweede Pinksterdag trok een grote belangstetling. Er waren, voor de tijd van het jaar, veel bloemen; er wa ren veel kopers en de publieke belang stelling was ook groot, zodat de kopers tribune tot de laatste plaats bezet was. De aanvoer bestond voor een groot deel uit irissen, waarnaar veel vraag was. De „prof Blauw" en „Imperator" kwamen tot ƒ1,50 per bos. De gele irissen varieerden van 75 tot 110 cent per bos, terwijl de witte het tot 90 cent per bos brachten. Er kwamen ook goe de partijen rozen aan de veiling, waar voor veel animo bestond. De trosroos kwam tot 20 cent per tak. Minder vlot ging het met de anjers. Die waren goed koper, dan vorige week. De prijzen la gen tussen de 6 en 15 cent per stuk. BLOEMENDAAL, 4 juni Als de plannen, die thans in een nog heel pril beginstadium verkeren, doorgaan wordt er volgend jaar in Bloemendaal een bosbrandweer opgericht. De direc teur van het Nationale Park De Ken nemerduinen, dr. ir. E. C. M. Roder- kerk, heeft hiertoe het initiatief geno men. Met de rentmeester van het land goed „Duin en Kruidberg" en een ver tegenwoordiger van de Vrijwillige Brand- weer Bloemendaal wil hij de plannen hiervoor uitwerken. Het instellen van een bosbrandweer betekent niet. dat de huidige Vrijwillige Brandweer Bloemendaal tekort zou schieten. Overal bestaat grote waarde ring voor de enige tientallen vrijwilli gers, die dag en nacht paraat staan. Velen hebben tijdens de Pinksterdagen zichzelf huisarrest opgelegd, om by eventueel gevaar te kunnen meehelpen. Tijdens het Pinksterweekeinde werd de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal onder meer gealarmeerd voor duinbran den achter het Kennemer Lyceum, in de Kennemerduinen, en drie keer in de berm langs de Zeeweg. Er waren bi- zondere maatregelen genomen. Bij elk alarm rukten de drie rayonploegen (Bloe mendaal, Overveen en Aerdenhout) uit. Daardoor zijn ernstige vernielingen voorkomen. HAARLEM, 4 juni De drumband van de Harmonie Kunstkring Apollo uit Haarlem heeft tijdens een nationaal con- couers in Lienden (Betuwe) de eerste prijs behaald met lof van de jury. De drumband behaalde hiermee 380 punten. Voor deze beste prestatie van het hele concours, waaraan 28 drumbands deel namen, kreeg Apollo de mooiste beker. De band staat onder leiding van de heer W. van der Peyl. AMSTERDAM. 4 juni. De beurs heeft zich vandaag door een overwe gend gunstige stemming gekenmerkt. Zeer vast gestemd waren de aandelen Unilever, die bijna /4 hoger openden. Het fonds dankte deze stijging voor een groot deel aan Wallstreet, waar in de afgelopen twee beursdagen voor Uni lever een koersverbetering van 1% dol lar is ingetreden. Ook Philips is door de Amerikaanse beleggers gunstig gewaar deerd. Dit fonds opende hier vanmiddag zodoende 1.70 hoger. Aan. Kon. Pe troleum lagen met een verlies van 1,50 echter enigszins gedrukt in de markt. AKU en Hoogovens waren prijshoudend. In de cultuursector veroorzaakte enig aanbod een daling van 3 pnt. voor HVA. Ook Amsterdam Rubber was iets lager. Scheepv.aandelen waren gunstig gedis poneerd. Kon. Boot en Scheepv. Unie openden lts a 2 pnt. hoger. Van Nievelt Goudriaan werd ex 6 dividend geno teerd. Hiermede rekening houdend kon het fonds prijshoudend worden genoemd. De koersen van de staatsleningen hand haafden zich op het vorig niveau. 4% Ned. 1960 4% Ned. 1961 4'/< Ned. 19631 4>/. Ned. 1963II 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 BN.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H. V. A. A. K. U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij Fokker Ford van Gelder Hoogovens MOUer Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bex. Unilever Wilton-Flj enoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P. L K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij K. P. M. Stoomv. Mi). Nederland van Nievelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned.Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2 Amsterdam '56 I Amsterdam '56 n Amsterdam '56 HI Amsterdam '59 Rotterdam '57 Heyn Kl. obi Philips (stocks) Vorig Slot 101% 99* 99% 98% 98* 93 107% 370 123% 157% 477% 270 880 138.80 401 917 493 172.50 174.70 286 420% 790 172.50 HO1/! 168 59.90 163 147% 120 262 142 143 197 225 497 136 143 85% 93% 94% 85% opening 4/6 99ft 99* 93* 122% 154% 478 74.» 178.70 171.10 119% 159 113%d 144% 92 8.62 31/5 3/6 52% Anaconda Copper 52% Bethlehem Steel 33 32% Chrysler Corp. 63% 65% Genera] Electrio 84 83% General Motors 73% 73% Kennecott Copper 76% 75% K.LJH. 16% 16% Montgomery Ward 36% 38% 69% Radio corp. 70% Republic Steel 39 39% Royal Dutch 48 47% Shell Union Oü 43% 45% Southern Pacific 35% 35% Southern Railway 64% 65 Stand. Oil Ny 67% 66% Tidewater 24% 25% Unilever 48% 48% U.S SteeJ 51% 51% Stemming: nauwelijks prjj&h

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3