Draka-sch uimplasticfa briek in Noordwijkerhout afgebrand J Schade ruim 3 miljoen, brandweerman gewond Soekarno goed gezond s m H Raad voor de Luchtvaart Oorzaak van ramp „Fridjof Nansen5 onopgehelderd Kritiek op ondeugdelijke £11 IlSd. I w instrumenten LEMONHART Nieuwe monumenten in Brunssum en Sittard gordel Friese fontein Muziektent op wielen Schaa pscheerds rsf eest Spanningen in Alabama Zoutzuur chloride- tank gesprongen Duikboten van de jet-Unie in Middellandse Zee Sovjl Twee jongens verdronken Gedenkpenning van de Paus Paus Joannes in Senaat herdacht J het best ventilerende schuifdak Conclusie in Wenen: Zuidafrikaanse boer mishandelde vrouwen IÉT Ceylon neemt olie distributie over Amerikaans militair bureau overvallen in Venezuela Kwartier voor drenkeling Laatste woorden Portret van prof. Oud voor Tweede Kamer DotTOekijAG B TOTO T965 PAGINA 9 BUITENLANDSE KRONIEK V. Een vertrouwde raadsman vraagt,.. Een zakenman antwoordt... PPs «Kk&MfiUBMtffaittaMrKmf w ratfaflfefto •'iiiiiiiMiiiin;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii in Volgende week maandag zal de 'andackt van de hele Amerikaanse hatie gericht zijn op Alabama. In «eze staat, in het diepe zuiden van «u v.s zou zich een ernstig conflict kunnen voordoen met betrekking tot de rassenscheiding. Het prestige van de president van Amerika en het prestige van de gouverneur van Ala bama, George Wallace, zullen bij gelegenheid op het spel staan. Het federale gezag wordt geconfron teerd met dat van de autoriteiten van Alabama, die zich op het beginsel van de autonomie der deelstaten be nepen. De situatie is als volgt: De Uni versiteit van Alabama is de enige •taatsuniversiteit in de V.S. die nog Keen negers toelaat. Een federale Rechtbank heeft indertijd beslist dat deze universiteit de inschrijving van negerstudenten niet mag blijven weige ren. Maandag 10 juni zullen zich twee negers bij de Bang van de universiteit melden 0rri toegelaten te worden. Maar gou- Vertleur Wallace heeft aangekondigd Persoonlijk aanwezig te zullen zijn P1*1 de studenten terug te sturen, itussen heeft echter een federale ^chter in Birmingham, Alabama. Wallace het recht ontzegd de in schrijving van negerstudenten te be ften. Wallace zou zich eventueel ^dlen laten arresteren, om aldus de r°^ te spelen van martelaar voor de rassenscheiding. Het is niet uitge goten dat het incident zal ontaarden D ernstige onlusten, als die van Little Kook (1957), New Orleans (i960) en xford, Mississippi (1962). Nu is er onlangs een opzienbarend Worstel ged aan door enkele neger- ,e'ders die een onderhoud mochten ebben met de Amerikaanse minister Wn Justitie, Robert Kennedy. Zij Widen dat de president, John F. "Wnnedy, persoonlijk de negers door ingang van de Universiteit van A'abama zou moeten brengen en dat vervolgens zou moeten toezien op jttn inschrijving. Dit denkbeeld moge ^ntastisch schijnen, maar het is Ondersteund door de New York Hu»es. Het blad zegt, dat de presi- ®nt dit gebaar zou moeten maken s <.de man belast met, de hoogste verantwoordelijkheid voor de uitvoe rig van de federale wetten". „De lacht van zijn aanwezigheid zou piter zijn dan die van een divisie ®derale troepen". Robert Kennedy eeft het idee van een dergelijk presi- entieel optreden, in zijn gesprek met e negerleiders, niet ernstig willen nemen. Maar de suggestie van een zo farnatische interventie illustreert hoe oog Je kwestie van de rassenschei ding in het onderwijs wordt opge nomen. Volgende week zal de president overigens ook een nieuwe wet tegen no rassenscheiding aan het Congres ^oorleggen. Het rassenprobleem is op net ogenblik in Amerika een van de belangrijkste binnenlandse vraag stukken, en het verzet van de negers togen de segregatie neemt voortdurend jn heftigheid toe. De toestand is hoogst explosief. NOORDWIJKERHOUT, 6 juni Woensdagavond omstreeks half acht werd tot in de verre omtrek een enorme paddestoelachtige rookzuil zichtbaar boven het schuimplasticbe- drijf van de N.V. Draka aan de Haar- lemmertrekvaartweg in Noordwij- kerhout, gelegen langs de spoorlijn HaarlemLeiden. Tot nog toe onbe kende oorzaak was in het centrum van de fabriek brand uitgebroken, welke dermate snel om zich heen- greep, dat de bedrijfsbrandweer door de grote rookontwikkeling de vuur haard niet meer kon bereiken. Een lid van de ploeg werd door de rook bedwelmd. De brandweer van Noordwijkerhout, die met alle beschikbare materiaal was uitgerukt en die al spoedig assistentie kreeg van de Noordwijkse brandweer, kon weinig meer doen dan trachten het woonhuis van de bedrijfsleider, de heer Goedhart, en het voor de fabriek gelegen kantoor voor het vuur te red den. Daarin slaagden zij. Het vuur greep zo hevig om zich heen dat in een uur tijds het vrij nieuwe, korte tijd ge leden nog uitgebreide bedrijf, volledig in de as werd gelegd. De schade aan gebouwen en machines wordt geschat op meer dan 3 miljoen. De blussing werd bijzonder bemoei lijkt door de telkens weer tot ont branding komende olievoorraden, die het vuur nieuw voedsel gaven. Tij dens de blussing werd een lid van de Noordwjjkse brandweer aan het oog gewond. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Tegen het einde van de brand ontstond door het springen van een zoutzuurchlori- detank een prikkelende damp die de ogen deed tranen. De heer Bodet, directeur van het be drijf der N.V. Hollandse Draad- en Ka- belfabriek te Hillegom, waaronder ook de vestiging in Noordwijkerhout resor- teert, arriveerde bjj de brand toen de fabriek al niet veel meer dan een puinhoop was. Ook burgemeester P. M. M. van der Weijden was op het terrein van de brand aanwezig. (Advertentie) WENEN, 6 juni (UPIj De Indo nesische president, Soekarno, heeft gis teren een bezoek gebracht aan de voor aanstaande Oostenrijkse internist dr. Karl Fellinger, die hem een jaar ge leden opereerde. Dr. Fellinger deelde mee dat zijn patiënt „in goede gezond heid" verkeert, maar voegde hieraan toe dat hij het Indonesische staats hoofd vrijdag terugverwacht voor een tweede onderzoek. Gistermiddag lunchte de president met zijn 35 man sterke gevolg in een typisch Weens restaurant voordat men weer te rugkeerde naar het luxueuze hotel „Bris tol". Vandaag viert Soekarno zijn 62ste verjaardag. Een woordvoerder van zijn gevolg deelde mee dat het een „infor mele' aangelegenheid zal worden. Hoewel het Oostenrijkse bezoek van Soekarno „niet officieel" is, werd de president op het vliegveld begroet door de Oostenrijkse president, Adolf Scharf, door kanselier Alfons Gorbach en door de minster van buitenlandse zaken, Bru no Kreisky. De Indonesische president wordt over al begeleid door een officieel politie-es- corte, terwijl zijn hotel constant wordt bewaakt door Oostenrijkse rechercheurs in burger. Soekarno was vooral onder de indruk van het onlangs geopende openlucht res taurant „Bellevue'.', gelegen aan de rand van de bossen. Hij vond dat zo'n res taurant ook in Indonesië gebouwd moet worden. Tengevolge van Soekamo's bezoek aan Wenen is er een gebrek aan luxe huur-1, auto's. Ook de obers en serveersters, die op particuliere feestjes kunnen wor den gehuurd zijn schaars. Als men per soneel nodig heeft hoort men: „Sorry, maar al onze mensen zijn bezet. Pre- sident Soekarno is in de stad". ATHENE, 6 juni (Rtr) Russische kernduikboten met kernraketten aan boord patrouilleren op het ogenblik in de Middellandse Zee. De westelijke ge- S allieerden hebben echter nog niet vast gesteld waar zij zich bevinden. Dit meldt het Griekse blad „Apogevmati- ni" uit Parijs. Een speciale correspondent van het 1 blad, die een bezoek brengt aan mi litaire installaties van de NAVO, schrijft dat de Russische duikboten via de Zwarte Zee de Middellandse Zee zijn binnengedrongen. Van de zijde van de NAVO had hij vernomen, dat de klomst van de Russen in het ge bied waarschijnlijk verband houdt met het feit dat drie Amerikaanse Polaris- duikboten zich daar bij de Amerikaan se Zesde Vloot hebben gevoegd. SENEKAL, 6 juni (Rtr) Een Zuid afrikaanse blanke landbouwer, de 39- jarige Nicolaas Booyse, is in Senekal in Oranje Vrijstaat tot een boete van 15 rand (ongeveer 150 gulden) veroor deeld, omdat hij op zijn bedrijf twee Afrikaanse negervrouwen met een zweep had geslagen. Drie dagen tevo ren was hij ook al voor een dergelijk feit veroordeeld. De rechter zei dat er telkens vee van Booyse werd gesto len, maar dat hij daarom nog niet het (Advertentie) Enige tijd geleden hebben wij Uw financieringsproblemen met U besproken naar aanleiding van het feit, dat U aan grote afnemers in de Euromarkt tegen drie-maands accept moet verkopen, het geen veel van Uw liquiditeit vergt. Zijn deze problemen tot Uw tevredenheid opgelost? Ik ben inderdaad zeer tevreden ov§r de wijze waarop deze en andere problemen, welke zich tegenwoordig in het nationale en internationale handelsverkeer voordoen, worden opgelost in overleg met de deskundigen van... Dit is nr. van een serie advertenties Hende! - Maatschappij H. Albert de Bary Co. n.v. Deviszenbank Herengracht 450 - Amsterdam-C. - Te). 2211 55 - Telex 1202# .Sint Gregorius en de zwervers. COLOMBO, 6 juni (Rtr) De re gering van Ceylon heeft besloten de distributie van olie op het eiland over te nemen van de Koninklijke-Shell- groep en van de Amerikaanse maat schappijen Caltex en Esso. Alleen de regering zal dan zorgen voor de ver deling van olieprodukten. Zij zal het leveren van olie aan schepen (bunke ren) echter nie>t van de maatschappijen overnemen. (Advertentie) BI CARACAS, 6 juni (AFP) Acht in uniform geklede en bewapende leden van het uiterst-linkse Venezolaanse „Nationale Bevrijdingsfront" hebben gisteren een aanslag gepleegd op net gebouw van de Amerikaanse^ militaire missie in Caracas, dat zij in brand hebben gestoken. De acht aanvallers begonnen .met de vier Venezolaanse wachten die zich bui ten het gebouw bevonden onschadelijk te maken. Daarna drongen zij in het gebouw door; zij dwongen de zeven le den van het personeel der Amerikaanse militaire missie, die zij aantroffen, hun kleren uit te trekken. Daarop staken zij, na in de verschillende vertrekken benzine te hebben gesprenkeld, het ge bouw in brand. Het vuur greep snel om zich heen, doch het kon uiteindelijk worden bedwongen. Nadat de plegers van de overval de initialen van het „Nationale Bevrij dingsfront" op muren hadden geschil derd en de telefoondraden hadden door gesneden, verlieten zij ijlings het ge bouw. Geen der leden van het personeel der Amerikaanse militaire missie werd ge wond. et gemeentebestuur van de Limburgse mijnstad Brunssum besteedt de laatste jaren bij zonder veel aandacht aan de artistieke verfraaiing van deze plaats. Dit beleid komt „de Parel van de Mijnstreek", zoals Brunssum zich bjj voorkeur noemt, zeer ten goede. Het centrum van de stad, gevormd door het lommerrijke Bodemplein en daarmee annex het gehele vijver park leent zich uitstekend voor het plaatsen van beeldhouwwerken. Van deze gelegenheid heeft het gemeente bestuur een dankbaar gebruik gemaakt en tegen dit décor in de afgelopen jaren heel wat opmerkelijke beelden, vervaardigd door de Limburgse kun stenaars Géne Eggen, Frans Gast, Piet Killaars, Charles Vos en Pierre recht in eigen handen mocht nemen. Cox, laten opstellen. Binnenkort wordt Brunssums kunstbezit met een nieuw beeldhouwwerk verrijkt. Dit keer niet van een Limburgse kunstenaar, maar van Ubbo Scheffer uit Heelsum, die S verleden jaar begiftigd werd met de Culturele Prijs van de stad Arnhem. Het plaatselijke comité, dat belast was met de organisatie van de fees telijkheden bij gelegenheid van de viering van het historische jublileum: „Vier Eeuwen Heerlijkheid Bruns sum", heeft aan Ubbo Scheffer de opdracht gegeven een monument te vervaardigen, dat een blijvende herin nering zal vormen aan dit feit. Bij de vervaardiging van dit werk het ontwerp is gereed heeft de kunste naar zich laten inspireren door de le gende van Sint Gregorius, de patroon van Brunssum. Volgens deze legende werd de Benedictijner monnik Grego rius een engelachtige gedaante ge waar, toen hij bij twaalf zwervers de voetwassing verrichtte. Dit tafereel zal Ubo Scheffer in Franse zandsteen uitbeelden. Het mo nument komt te staan op het plein voor het in aanbouw zijnde nieuwe winkelcentrum. Ook Sittard heeft dezer dagen zijn monumentenbezit uitgebreidt met een fraai beeldhouwwerk van de ta lentvolle beeldhouwer Sjra Schoffelen uit Born. Kunstenaar Schoffelen vervaardig de namelijk voor het intieme Schouw burgpleintje een speelse dansgroep in brons. Voor de plaatsing van dit werk kwam de jonge beeldhouwer uit Berlijn over. Na de voltooiing van zijn studies aan de Jan van Eyck-Aca- demie te Maastricht (juli 1962) kreeg van staan niet gesproken mag worden: onmiddellijk renden drie mannen in blauwe dienst-zwemoroeken naar hun collega-drenkeling die duidelijk teke nen vertoonde, dat hij het twaalf gra den koude zeewater al lang beu was. Lang duurde zijn kou lijden nu niet meer. Weldra lag hij op een bran card op het strand en werd warm gewreven terwijl anderen hem zuur stof toedienden. Ondertussen was per mobilofoon de ambulance van de ge neeskundige dienst gewaarschuwd die in korte tijd op de boulevard klaar stond. Met jeep en ambulance werd de drenkeling naar het ziekenhuis Zuid- wal vervoerd waar hem dit keer niet, zoals heuse slachtoffers, een hartmas sage wachtte, maar een hartverwar mende kop koffie. Ondertussen is aan heel deze per fecte bedrijvigheid één nadeel verbon den. Als de politiejeep met dubbele claxon en zwaailicht over het strand raast, zijn de badgasten geneigd hun heil te zoeken in zee. Dikwijls is de zee juist gevaarlijk als de politie zo'n haast maakt. Er is nog niets op gevonden de badgasten de richting van de duinen op te laten gaan om ruim baan te maken voor ae snelle jeep. Ter gelegenheid van haar gouden jubileum heeft de Coöp. Zuivel- bank aan Leeuwarden een fon tein op het Europlein aangebo den. Dit geschenk wil de verbonden heid van de bank met de Friese sa menleving symboliseren, waartoe dit plein zich wel bijzonder leent. Men kan de monumentale fontein zien als ten symbool van Friesland, opgere zen uit het water, omhoog strevend, maar zich toch weer met het levende water omringend: zijn vleugels span nend om de wereld zijn kracht en zijn schoonheid te tonen. De fontein, die een ontwerp is vervaardigd door de Friese beeldhouwer Chris Fokma in samenwerking met ir. J. Wiers- ma, architect te Leeuwarden, krijgt een twaalfhoekig basin met een dia meter van twintig meter. r zijn in Groningen plannen om niiiimiiimiiiiiiiiimiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiimiiitiimtmim van gemeentewege een verrijd- Sjra Schoffelen een studiebeurs aan geboden van de West-Duitse Bonds republiek om zich verder in het mé tier te bekwamen bij de bekende beeldhouwer, prof. Heiliger in Berlijn. De Sittardse dansgroep is buiten een kleiner werk, dat Sjra Schoffe len voor zijn woonplaats Bom ver vaardigde het eerste grote beeldhou- werwerk van deze veelbelovende kun stenaar. Fbare 'muziektent"aan te schat- fen. Voor de zomereoncerten die de stad-Groninger harmonie- en fanfarekorpsen geven zijn de mu ziektempels in het Noorderplantsoen en het Sterrebos beschikbaar, maar deze plaatsen trekken weinig publiek. Met het gebruik van een verrijdbare tent kunnen ook in de nieuwe wijken concerten worden gegeven. Men heeft het oog laten vallen op een tent met een doorsnee van acht meter, die op een wagen van acht meter lang en twee meter breed is gemonteerd. Bij de opslag en tijdens het vervoer zijn de zijvlakken van de vloer opgeklapt. De tent kam door twee man m% anderhalf uur worden opgebouwd. "n een kwartier ligt een drenkeling uit de zee voor Scheveningen in het gemeentelijk ziekenhuis van Den Haag. Tenminste, wanneer het met de redding zo gesmeerd gaat als gisteren bij de demonstratie op het noorderstrand door het stranddeta- chement van de Haagse politie. De Eolitiemannen in hun korte blauwe roeken en witte overhemden, joe gen eerst een collega verder in zee dan voor een toerist gezien de omstan digheden gistermorgen om half tien, eb en oostenwind aanbevelens waardig mag worden geacht. Daarna begon de strijd m(et de Hjd. Waarbij het niet verwonderlijk is, dat één van de drie politie-jeeps in razen de vaart kwam aanrijden. Opzienba render was dat politieagenten kans zien in minder dan geen tijd in min der dan hun hemd te staan. Hoewel DEN HAAG, 6 juni „Door onopge helderde redenen hebben de bestuur ders de macht over het vliegtuig ver loren". Deze conclusie legde de heer W. J. Kruys, directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst voor aan de Raad voor de Luchtvaart die gistermiddag in het gebouw van de Hoge Raad een openbare zitting belegde ter behande ling van het ongeluk met de KLM-DC-8 „Fridjof Nansen" op 31 mei 1961. De „Fridjof Nansen" stortte 's nachts in zee voor de kust van Portugal, van Lissabon op weg naar Caracas. Het on geluk kostte alle inzittenden het leven. In een drie uur durende zitting heeft de raad onder voorzitterschap van mr. R. P. Cleveringa vier deskundigen ge hoord. Het waren de heer W. A. Riet bergen, hoofdinspecteur bij de rijks luchtvaartdienst, de heer C. G. J. Reij- ers, inspecteur bij deze dienst, de heer G. J. ten Duis, chef-vlieger bij de KLM en ir. N. Schipper, hoofdingenieur bij de rijksluchtvaartdienst. Deze laatste werd door mr. Cleveringa geprezen om zijn minutieuze arbeid aan het onder zoek. Ir. Schipper heeft toezicht gehou den op het lichten van de wrakstukken van het vliegtuig, dat in duizenden stuk ken op de bodem van de oceaan te recht is gekomen. Daarna heeft de heer Schipper aan dé hand van de wrakstuk ken bestudeerd, hoe het vliegtuig in zee is gedoken. Het te hem daarbij gebleken, dat het toestel nog geheel gaaf was, toen het met het water in aanraking kwam. Een ontploffing acht hij dan ook uit gesloten. Het vermoeden bestaat, dat de Nansen in een spiraalvluoht naar beneden is geraakt, toen de vlieger R. M. Draaisma door onbekende oor zaak de macht over het stuur verlo ren had. Hierop, denkt men, duiden de laatste woorden die op de ver keerstoren van het vliegveld bjj Lissa bon waren opgevangen en die gisteren op een bandrecorder voor de Raad werden herhaald. Die laatste woorden zijn door gezag voerder R. D. Bergemann gesproken en waren waarschijnlijk niet voor de verkeerstoren bedoeld. Ze zijn waar schijnlijk gericht geweest tot piloot Draaisma en ze luidden: „Take care of it. Keep climbing out..." Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de piloot van de afwijkende beweging die het toestel maakte aanvankelijk niets gemerkt heeft, doordat één van de apparaten die de ligging van het toestel ten opzichte van de horizon aan geven, defect was: Er werd tijdens de zitting opgemerkt, dat het goed zou zijn, als dergelijke apparaten werden voor zien van signalen die bij storing in wer king treden. De piloot kan zich dan tij dig oriënteren op andere instrumenten. De KLM heeft inmiddels besloten zo'n waarschuwingssysteem in de toe stellen te bouwen. Vooral chef-vlieger Ten Duis uitte op dit punt scherpe kri tiek. „Het is betreurenswaardig dat wij in het Jet-tijdperk nog moeten wer ken met instrumenten, waarvan de sta tistieken zeggen, dat ze niet deugdelijk zijn", zei hij. De Raad voor de Luchtvaart zal op 30 juli uitspraak doen. Advertentie) GOLDEN JAHACA RUN t MaCM"sH^A ELSPEET, 6 juni In het zwem bad van het christelijk vakantieoord „Feijtahof" is gisteravond de twaalfja rige Aalt .Vreeswijk verdronken. De jongen was met een schoolklas uit Huizen(N.H.) om half vier in Elspeet aangekomen. Tussen vier en vijf uur gingen de kinderen zich even verfrissen in 'het zwembad. Toen de jongen later op het appèl ontbrak, ging men in het dorp nasporing doen. Hij bleek in het zwembad te zijn verdronken. DEN HAAG, De elfjarige Johnny Fens uit de Maasstraat blijkt te zijn verdronken. De jongen werd sinds za terdagmiddag vermist. Hij was het laatst gesignaleerd, terwijl hij speelde bij de vijver tussen de Vlaskamp en de Be- zuidenhoutseweg aan de rand van de wijk Mariahoeve. Verenigde Staten Voor de tweede maal in de geschiedenis zijn mensen in een helicopter de Atlantische Oce aan overgestoken. De eerste keer ge schiedde dit in 1952 in een H-19 van de Amerikaanse luchtmacht. Deze week werd de tocht volbracht In een Sikorsky CH-3B, eveneens van de United Air Force. (UPI) DEN HAAG, 6 juni Sierk Schro der zal een portret schilderen van prof. mr. P. J. Oud. Het schilderij krijgt een plaats in het gebouw van de Tweede Kamer. Bij de 75ste verjaardag van prof. Oud, anderhalf jaar geleden, heeft de toenmalige voorzitter van de Tweede Kamer, mr. dr. L. G. Kortenhorst, de wens hiertoe geuit. Prof. Oud heeft, zoals bekend, thans definitief de Tweede Kamer veriaten. UTRECHT, 6 juni De Rijksmunt zal een penning slaan met de beelde naar van Paus Joannes XXIII en-het jaartal 1963. Aan de keerzijde staan twee in elkaar gestrengelde handen met een duifje en een afbeelding van een kerkje met de woorden: „Alfa et ome ga, et omnes unum sint, Secundum Con cilium Vaticana" gegraveerd. Het vorig jaar heeft de Rijksmunt ter gelegen heid van het Concilie een gouden ge denkmunt geslagen. oensdag is op de Ginkelse heide het traditionele jaarlijksc schaapscheerdersfeest gehouden. De vachtdragers werden met d* hand, ep oud-Veluwse wijze, van hun warme pak verlost, onder het belang stellend oog van de vele toeschouwers. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 6 juni Ook in de Eer ste Kamer is gisteren de Paus her dacht. Aan het begin van de ritting van de Kamer in de nieuwe samenstel ling sprak de voorzitter van de Senaat, mr. J. A. Jonkman, een herdenkingsrede uit, waarin hij paus Joannes XXTII prees als de bij uitstek oecumenisch den kende en handelende Paus. In de ge schiedenis zal hij blijven voortleven, al dus mr. Jonkman, als de kerkvorst die nieuwe banen opende. In het bijzonder door zijn streven naar contact met andersdenkenden heeft hij, aldus de Kamervoorzitter verder, de Kerk in een nieuw stadium gebracht. Tenslotte herinnerde hij aan de twee grote encyclieken, die tijdens het pon tificaat van de overleden Paus zijn ver schenen. Deze encyclieken, „Mater et Magistra" en „Pacem in Terris", zei hij, zijn voor ons parlementariërs van welke overtuiging ook van zo uitstekend belang. Hierna brachten de commissies tot onderzoek van de geloofsbrieven ver slag uit over de geloofsbrieven van de Kamerpresident en van de leden van de Senaat en volgde de beëdiging van de Kamerleden. In een korte toespraak richtte mr. Jonkman een bijzonder woord van wel kom tot de eenentwintig nieuwe sena toren. Hij deelde mee, dat er een com missie is ingesteld, die zal bestuderen hoe een zo efficiënt mogelijke werk wijze van de Kamer kan worden be reikt. Hij voegde hieraan toe, dat er naar gestreefd zal worden de Kamerzit tingen in het vervolg zoveel mogelijk te beperken tot één dag (de dinsdag) in de week.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7