VOLK VAN ROME PRAAT OVER JOANNES XXIII REEDS DAGENLANG ALS OVER „IL PAPA SANTO" Voorlopig bijgezet in crypte onder de St. Pieterskerk TELEX-lijn van Kremlin naar het Witte Huis m Rollen op zicht FORMATEUR HEEFT EEN EERSTE GESPREK MET MIN.-PRESIDENT Dr. De Kort begonnen met ontwerp regeringsprogram Duidelijke stap naar een vier partijen-kabinet ..Arm geborenben ik blij arm te sterven Herbegrafenis in de St. Jan van Lateranen te ';:r OMEGA HORLOGES Amerika bouwt lanceerbasis voor MAANREIS Honderdduizend en premie van dertigduizend op 9033 Controversiële punten tot zeven teruggebracht TESTAMENT VAN DE PAUS GEPUBLICEERD Het weer- 6 0 0 COTY SERVIEZEN Vier van de vijf Franse speleologen overleven avontuur STUURMAJA COHEN In Nieuw-Mexico BAKKER'S BEHANG Veranderlijke bewolking VRIJDAG 7 JUNI 1963 87ste JAARGANG No. 31455 ROME, 7 juni De schattin- Ren van gisteravond zijn, dat on geveer 700.000 mensen langs de baar van Paus Joannes in de St. Pieter zijn getrokken sinds Woensdag om acht uur de poorten Van de basiliek werden geopend tot gistermiddag 16.30 uur. Steeds kwamen bloksgewijze in zeer goe de organisatie en leiding de men sen binnen, ook in de hele nacht Van woensdag op donderdag, on onderbroken. Om drie uur 's nachts in een onaangenaam Weer met nu en dan plenzende Regenbuien telde men 10.000 per sonen in en in de directe omge ving van de kerk. Velen kwamen GENEVE, 7 juni (UPI) Vertegenwoordigers van de Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie hebben gisteren in Genève over- eenstemming bereikt over het in stellen van een directe verbinding tussen het Kremlin en het Witte Kuis, aldus hebben zeer gezag hebbende zegslieden meegedeeld. Keze (telex-) verbinding zal pre sident Kennedy en premier Rhroesjtsjev in staat stellen on verwijld met elkaar in contact te treden indien dat nodig is om een •.oorlog per ongeluk" te voorko ken. van buiten de stad met een kof fertje, natte regenjassen en para- pluies. Steekproeven hier en daar wezen uit, dat vele van deze men sen de tocht in de nacht zagen als een bewuste deelname aan de nachtwake, als een simpel bewijs van hun dankbaarheid aan de Paus van de goedheid en de vrede. Uitvaart Stille stoet Een overzicht van de uitvaartplechtigheid in de St. Pieterskerk. In het midden de katafalk, waarop het stoffelijk overschot rust. Daar achter heeft een groot aantal kardinalen plaats genomen. Begrafenis Geen uitzoeken met kleine pa piertjes. Kom kiezen uit een voorraad van 600 behangsels uit 5 landen, met 100 stalen van 1| meter in de Behangbar. Twijfel? Neem mee wat u wilt om thuis te beslissen aan de vólle rol! service c-f/a Regenjas, wo! trevira, kreuk- hersteliend, blijft dus mooi in het dragen. Multicolour f 158.- Aangepast èee MORRIS 'defore tpu dun! FALCON CAMELJASSEN Originele lippenstift slechts ƒ3.95 BJREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: w. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT AOVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents Der m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 51 cents per week 2.65 per maanc. f 7.90 oei «wartaal Voor klachten over de bezorging s avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. Laatste groet aan de Paus <Van onze Romeinse correspondent) Volgens de zegslieden werd_ de over eenstemming bereikt na achttien bijeen komsten van Amerikaanse en Russi- ®che technici in Genève en heelt presi dent Kennedy er reeds zijn goedkeuring kan gehecht. Het wachten is nu op for- Toele goedkeuring van Khroesjtsjev al vorens de overeenkomst kan worden on dertekend. Verwacht wordt dat Khroesjt- sievs goedkeuring binnen enkele dagen ?al worden gegeven en dat de overeen komst volgende week in Genève kan borden getekend. STOCKHOLM Het in de Zweedse hoofdstad verschijnende Zweedse och tendblad „Dagens Nyheter" meldt dat de verbinding tussen Moskou en Wash- mgton via de Zweedse hoofdstad en Hel- *mki in plaats van via Alaska, zoals SSnvankelijk werd verwacht, zal lopen. Set hoofd van de Zweedse PTT, Haakan gterky, bevestigde dat de Amerikaanse telegraph en Telephone Company hem «ad gevraagd of de Zweedse PTT be- ïeid was de nodige maatregelen voor 0e aan te leggen verbinding te nemen. LYON, 7 juni (AFP) Van de vijf jongelui, die zondag een grot nabij Val- r11 Pont d'Arc in Zuid-Frankrijk gin- onderzoeken en van de buitenwereld eerden afgesloten doordat de toegang •an de grot tengevolge van een stjj- ®hg van het water van een langs stro- ?Jende beek werd afgesloten, zijn er .ter in geslaagd de uitgang te berei- tw" verkeren in goede gezondheid, ko Y^fde zou om het leven zijn ge ien. (Advertentie) Uw correspondent heeft al lange tijd het voorrecht zijn werk in Rome te doen. Verschillende huidige gebeurte nissen, kritisch en noordelijk bezien, zijn voor hem raadsels: de massale belangstelling, het bijna hulpeloos af wachten van wat met Joannes zou gaan gebeuren sinds het ernstige alarm van vrijdagmiddag, drie etma len lang; de ongelooflijke deelname aan de nauwelijks aangekondigde Avondmis van kardinaal Traglïa op het plein maandagavond om zeven uur toen er ter plaatse meer volk plotse ling op de been was dan gemeenlijk op de hoogtijdag van Pasen, dit alles zonder planning of organisatie. Welk een instinct dreef de meer dan 100.000 naar dit punt onder de ramen van het apostolisch paleis op het exacte, niet te voorziene ogenblik dat de H. Vader stierf? Daama was er de ontroerende me nigte bij de overbrenging van de stoffelijke resten op dinsdagmiddag, waarna de gesloten pelgrimstocht van 33 uren aan één stuk volgde, bekroond door wederom een plein vol stille mensen om zes uur gister middag, toen nog éénmaal voor en kele minuten de baar met het li chaam van de dode Paus op het bordes van de St. Pieter omhoog ge houden werd op de schouders van de sediarii, een laatste wederkerige groet van Romeinen, Italianen en buitenlanders aan de H. Vader, van de Paus aan al zijn kinderen die hij naar zijn simpele woorden blijft bij staan vanuit de hemel. In de basi liek gaande langs de Paus tilden va ders en moeders hun jonge kinderen hoog op om hen het opgebaarde li chaam beter te laten zien en heel wat mensen zeiden: „Kijk goed, ont houd het, jij hebt de goede -Paus Jan nog meegemaakt". Overal wordt nu a! dagen over hem gepraat, in bussen en trams, op straat, in de winkels, de wijnlokaaltjes, de eethui zen. Het volk noemt deze man „II Papa Santo" en het is beslist niet het Italiaanse volk alleen. Wat wij hier nuchter historisch beschouwd dan toch maar meemaken, is de he le oude en ook in het kerkelijk recht nimmer vergeten heiligspreking: Vox Populi, Vox Dei. Gistermiddag om half vijf werd dan het afscheidsdefilé onderbroken om alles in gereedheid te brengen voor 's Pausen voorlopige bijzetting in de crypte onder de Vaticaanse basiliek. Om half zes, met een laatste wijzi ging in het program, werden de stof felijke resten van de Paus nog een maal naar buiten gebracht en daarna begon om zes uur de eigenlijke uit vaart. In processie kwamen de kardi nalen, waaronder reeds verschillende buitenlanders, uit de sacristie, gehuld in hun paarse rouwkleding, en zij na- nun plaatsen in bij de confessio, dicht bij het lichaam van de overle dene. De vicaris-generaal van de basiliek, mgr. Pericle Felici, deed de plechtige absoute. het koor van de St. Pieter, de Cappella Giulia, zong de liturgische gezangen. Het lichaam van de Paus werd gelegd m de driedubbele kist: de binnenste van cypressenhout ge voerd met rode zijde, de tweede van lood, de derde van glimmend olmen hout. Deze laatste droeg het wapen van de gestorven Opperherder, terwijl er een metalen plaatje op het deksel was aangebracht, die aangaf de data van geboorte en dood en het aantal regeringsjaren van Joannes XXIII. Nadat de kanselier van het Vati caans kapittel de notariële acte over het leven en de begrafenis van deze Paus had voorgelezen trokken in stil te de kardinalen langs het stoffelijk overschot en zegenden het ieder op zijn beurt. Dan legden de major do mus en de opperkamerheer op het ge laat en de handen van de Paus witte doeken, waarna de prefect van de ce remoniën met een rood zijden doek het gehele lichaam bedekte. Met lui der stem las naar gebruik mgr. Ton- dini, de secretaris van de Brieven aan de Vorsten, een in de Latijnse taal ge stelde korte lofrede voor op de over ledene. Het document werd in een lo den buis gestoken, die werd neerge legd aan de voeten van de Paus. De tribune het schip van de kerk tussen het Pausaltaar en de absis was vol met kerkelijke hoogwaardig heidsbekleders. het pauselijke hof, de diplomatieke vertegenwoordigers, de familie en genodigden. De verschillen de gardes zorgden voor de eerbewij zen en ordedienst. Toen mgr. Dante de rode doek over het lichaam van de Paus schikte, kuste nog eenmaal de privé-secretaris mgr. Capovilla diep ontroerd 's Pausen dode hand. Tot het einde van de plechtigheid heeft hij de zakdoek niet meer van zijn ogen kun nen halen. De halt publieke plechtigheid in de grote entourage van de St. Pieter en heel de luisterrijke traditie rond de Vicarius Christi op aarde eindigde met het deponeren in de kist van zak jes munten en herinneringsmedailles, die onder 's Pausen pontificaat gesla gen waren. Toen brak het ogenblik van de begrafenis aan. Niet meer als vroeger werd de driedubbele kist in aller bijzijn gesloten, waarbij het dichtsolderen van hel loden omhulsel zeker niet een van de verhevenste ogenblikken was. Evenmin was het neerlaten in de crypte door middel van een galgachtig apparaat een zeer es thetische behandeling. Nu namen sediarii en sampietrini de open kist waarover een lijkwade hing op hur schouders en langzaam voor afgegaan door het kruis en door tallo zen omstuwd ging de stoet naar de St. Martha-uitgang van de basiliek. Daar nam nagenoeg iedereen afscheid en slechts begeleid door vijf kardina len, familieleden, enkele kanunniken en de notaris ging het verder de trap pen af naar de crypte. Bij de nis te genover het graf van Paus Pius XI werden de laatste handelingen ver richt, het sluiten van de kisten en de bijzetting. Zo heeft Joannes dit gewild. Boven verlieten langzaam de aanwe zigen de basiliek. (Advertentie) Juweliers HOUTPLEIN 15 - Horlogers CIUDAD JUAREZ, 7 juni (Reuter) Volgens de Democratische gouverneur van de staat Nieuw-Mexico, Joseph Cambell, is in White Sand, in Nieuw- Mexico een begin gemaakt met de aan leg van een basis, vanwaar de eerste Amerikaan naar de maan zal worden gelanceerd. Gouverneur Cambell verklaarde dit tegenover verslaggevers, die in Mexico waren naar aanleiding van het bezoek, dat president Kennedy woensdag aan White Sand bracht. Ook deelde de gouverneur mee, dat de president zich opnieuw kandidaat zal stellen voor de presidentsverkiezingen, die eind 1964 zullen worden gehouden. De nationale partijconventie van de De mocratische partij, die in augustus a.s. wordt gehouden, zou volgens de gou verneur zeker besluiten Kennedy kan didaat voor de Democratische partij te stellen. Sovjet-Unie. Een kok van een ca fetaria in de Russische republiek Ka zakhstan is ter dood veroordeeld we gens verduisteringen tot een bedrag van 320.000 roebel. (UPI) Verenigde Staten. Reeds twaalf gemeenten in de staat New York heb ben besloten aan kinderen beneden de vijftien jaar te verbieden zich 's avonds na negen uur op straat te bevinden, tenzij in het gezelschap van een volwassene, dit om een eind te maken aan het hand over hand toene mende jeugdvandalisme. (Reuter) (Advertentie) Gen. Cronjéstraat 135 - Haarlem Telefoon (02500) 55432 DEN HAAG, 7 juni. In de 559ste Staatsloterij, vierde klas, zeventiende lijst, is het lot van de f 100.000.- en de premie van f 30.000,- gevallen op het lotnummer 9 0 3 3. De serie a is in twee helften verkocht in Amsterdam. De serie b is verkocht in Rotterdam. De serie c in Den Haag De serie d in Delfzijl. De serie e in Utrecht en de serie f weer in Rotterdam België. Een Belgische Lockheed F-104-G straaljager heeft gisteren de afstand Brussel-Parijs afgelegd in de recordtijd van negen minuten en 55 seconden. (UPI) Advertentie voor exclusieve herenmode en zó heeft v. Kimmenaede nog veel meer modetips, ook voor corpulente of lange heren! grote houtstr. 59 jen. cronjéstr. 86 tel. 21392 haarlem tel. 55477 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 7 juni Na zijn onder houd met de koningin, dat van twaalf uur tot half twee heeft geduurd, is Dr. De Kort gisteren begonnen met de eigenlijke kabinetsformatie. Hij heeft zijn intrek genomen in het kabinet van de minister-president, in de kamer waar ook prof. Romme zijn informatie werk heeft verricht. Allereerst had hij een langdurig onderhoud met de demis sionaire minister-president prof. De Quay. Tegen de avond is de formateur naar Ulvenhout gegaan om zich thuis te verdiepen in de vele adviezen, die de koningin tot dusverre heeft ont vangen. Daartoe behoren behalve het informatierapport van prof. Romme ook de schriftelijke stukken het zogenaamde .huiswerk" die aan de koningin zijn uitgebracht door mi nisters, kamervoorzitters, staatsra den en fractieleiders. Dr. De Kort, die in degelijkheid van werken niet voor zijn voorganger onder doet, begint weer met een algemene terreinverkenning. Daarbij komen niet alleen de politieke kwesties weer aan de orde. Hij ziet ook als eerste taak om de verschillende verlangens, die bij zijn voorganger zijn gedeponeerd, te toetsen aan de financiële mogelijkhe den. Ook wil hij, alvorens aan de op stelling van zijn regeringsprogram toe te komen, zich nog bezig houden met de departementale indeling en met de verdeling van de zetels in het kabinet dat hü wil samenstellen. Deze algeme ne brede oriëntatie zon naar zijn me ning wel eens een week kunnen duren. Eerst daarna acht hij het verantwoord algemene beleidslijnen kenbaar te ma ken. Dan komt vanzelf de vraag weer aan de orde of er een vijf- of een vierpar- tjjenkabinet moet worden gevormd. De opdracht waarmee dr. De Kort van Soestdijk is vertrokken luidt, dat hij een kabinet moet samenstellen dat zich verzekerd kan achten van de ruime steun van het parlement. Dit is een duidelijke stap verder in de richting van een kabinet waarin slechts vief partijen zullen zijn vertegenwoordigd. Theoretisch kunnen het er nog altijd vijf zijn. Dan is de steun bij uitstek ruim, maar men vergelijke deze nieuwe opdracht met die waarmee prof. Rom me als informateur zijn werkzaamhe den begon. Toen werd gesproken van „zo ruim mogelijke steun". De opdracht aan dr. De Kort toont aan, dat er op grond van het rapport- Romme alle reden is, deze beperking te laten varen en de formateur .neer mogelijkheden te geven. Het zal dr. De Kort nu weinig moeite kosten om de socialisten óf de liberalen, die beiden nog steeds met de christelijke partijen in één kabinet willen samen werken, buiten de deur te houden. Dr. De Kort verzond vanmorgen een uitnodiging aan prof. Romme om hem in Ulvenhout de gewenste toelichting te geven over onderdelen van het informa tierapport. Hij zal bij zijn algemene oriëntatie zeker nog demissionaire mi nisters willen ontvangen om nadere in lichtingen te verkrijgen. Bouwstenen voor zijn regeringsprogram heeft hij ook reeds aangetroffen in het rapport van de informateur, maar het zijn, zo als prof. Romme destijds heeft gezegd, „kantige" bouwstenen. De informateur heeft alleen de meningsverschillen tus sen de verschillende partijen geregi streerd en ze zoveel mogelijk beperkt. Hii is daar voortreffelijk in geslaagd. Er zijn nog slechts een zevental echte controversiële punten overgebleven. Over 25 andere is men het onderling reeds eens geworden. Het is bekend dat de formateur het vraagstuk van de commerciële tv aan een zogenaamde „pacificatie-commissie" wil toevertrou wen. Hst punt wordt te netelig geacht om het nu even tussen de formatiebe drijven door op te lossen. Vertegenwoordigers van de omroep organisaties zowel als van de gegadig den die zich hebben opgegeven voor een nieuwe concessie voor het tweede tv-net en van de NTS alsmede van de dagbladen zullen zich in deze commis sie kunnen beraden hoe zij verder den ken te komen zonder met de uitspraak van de Kamer in het debat over de tv- nota in strijd te komen. De mogelijk heid dat t.z.t. de Kamer, waarin van de 150 leden er ongeveer één derde nieuw is, er weer aan te pas gaat ko men, blijft vanzelfsprekend bestaan. Socialisten en liberalen hebben tot dusverre de tactiek gevolgd, zich zoveel mogelijk bij de christelijke partijen aan te passen. Zo is het oude socialistische strijdpunt om de prjjsbeheersing bij ver vreemding van landbouwgronden te handhaven, nagenoeg geheel verdwe nen, terwijl de liberalen zich o.m. heb ben neergelegd bij het bijschaven van de kinderbijslagregeling, die zü destijds met lelijke compromissen hebben voor zien. Sommige andere eisen worden nu zo zwak geformuleerd, dat zij geen reden meer vormen om er nog strijd over te voeren. Zo wordt de socia listische eis van een speculatiewinst belasting die prof. Zijlstra steeds be- streden heeft, nu als volgt geformu leerd: onderzoek naar de mogelijk heid om buitensporige speculatieprjj- zen in de sector van het onroerend goed te voorkomen Daartegen kan nauwelijks iemand meer bezwaren hebben. Prof. Vondeling 'heeft in een inter view voor de tv gezegd dat zijn partij het op bepaalde punten niet eens is met de „conceptie-Romme". Van een eonceptie-Romme kan geen sprake zijn. Prof. Romme heeft slechts geregis treerd wat op hem af kwam. Met dr. De Kort kan het anders worden. Hij zal echter een dankbaar gebruik kunnen maken van wat prof. Romme heeft vastgelegd. Van plotselinge frontveran deringen zal wat de afdeling controver siële punten betreft niet veel meer kun nen komen. Het rapport-Romme zou daarbij onmiddellijk gehanteerd kunnen worden. Den Haag speculeert over de op han den zijnde keuze van een minister-pre sident. De kans dat prof. De Quay te rugkeert wordt na de laatste ontwikke lingen wat groter geacht. Vast staat wel dat hij zal weigeren, wanneer een kabinet op een andere basis (bijv. met socialisten) tot stand zou komen. Maar wanneer de basis onveranderd blijft, schijnt het vooralsnog toch nog niet zeker te zijn of hij bereid is, weer de leiding op zich te nemen. Ook dit maakt een onderdeel uit van de niet geringe ver antwoordelijkheden die dr. De Kort thans draagt. In de fractie van de KVP wordt dr. De Kort als voorzitter vervangen door de heer Andriessen. Eerst in de loop van de volgende week zal het beraad in de fracties van de Tweede Kamer over de kabinetsformatie op gang ko men. (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ. KONINGSPLEIN) AMST€H>AM TEL: ^23596 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vrij warm en drukkend weer met veranderlijke bewolking en plaatse lijk regen of onweer. Hier en daar tijdelijk mist. Overwegend zwakke wind. ZATERDAG: Zon: 4.22-20.56. Maan: 2L59-5.20. Advertentie) (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 7 juni Gisteren is het tes tament van Papa Roncalli gepubliceerd. Het stamt in eerste versie uit 1925, aan gevuld in Istanboel, Parijs, Venetië, in Rome (1959) en in Castel Gandolfo (1961). In een bijlage met technische be palingen geeft de Paus als zijn vyens te kennen dat na de overbrenging van de bureaus van het Romeinse vicariaat naar het paleis van Lateranen, iets wat door Joannes was voorgestaan en be volen, „mijn schamele resten daarheen pieus worden overgebracht." Nadere bijzonderheden omtrent 's Pausen be doeling ontbreken nog. Wilde de over ledene tenslotte definitief bijgezet wor den in de aangrenzende kathedraal van St. Jan, de bisschopskerk van Rome, of heeft hij zijn laatste rustplaats in een kapel van het Lateraans paleis ge vraagd? Het geestelijk testament van de H. Vader is een mannelijke geloofsbe lijdenis en een lange, diep gemeende dankbetuiging aan God, de Kerk, zijn familie, zijn medewerkers en alle men sen met wie hij heeft gewerkt of on der wie hij heeft geleefd. „Ik vraag vergiffenis aan al degenen, die ik be ledigd zou hebben, of voor wie ik niet tot hulp jeweest ben". ,,Arm geboren, maar uit geëerde en eenvoudige mensen, ben ik bijzonder blij om arm te sterven. Ik dank God voor deze genade der armoede. In mijn jonge jaren heb ik een gelofte daartoe gedaan, armoede in de geest, als pries ter van het H. Hart, en werkelijke ar moede. Deze heeft mij geholpen om nooit iemand iets te vragen, functies, geld of gunsten. Niet voor mijzelf, niet voor mijn familie of vrienden". „Mijn geliefde familie naar het bloed kan ik slechts een grote speciale ze gen nalaten met de uitnodiging altijd te blijven leven in de vreze des Heren, eenvoudig en bescheiden. Want dit is hun ware adelstitel." „Bij mijn vertrek, zoals ik vertrouw, naar de hemel, groet, dank en zegen ik de velen, die achtereen tot mijn geestelijke familie behoorden in Berga mo, Rome. het Oosten, Frankrijk en Venetië. Aan allen denk ik, voor allen zal ik bidden. Maar mijn zonen van Ve netië, de laatsten tussen wie de Heer mij plaatste tot heel bijzondere troost en vreugde van mijn priesterleven, hen wil ik apart noemen. Allen omhels ik in de geest zonder onderscheid. Mijn kinderen, mijn broeders, tot ziens. In de naam van de Vader, de 2kx>n en de H. Geest, in de naam van Jezus on ze Liefde, van Maria onze en Zijn lie ve moeder, van St. Jozef, mijn eerste en meest geliefde patroon, in de naam van St. Petrus, St. Jan de Doper en St. Marcus, van St. Laurentius Gius- tiani en St. Pius X, zo zij het". In de laatste aanvulling uit 1961 leest men: „Ik vraag de Vader der barmhar tigheid vergeving voor mijn ontelbare zonden, beledigingen en tekortkomingen, zoals ik zo dikwijls zei en herhaalde ge durende mijn dagelijkse H. Mis. Het is mij een blijdschap des harten mijn be lijdenis van het katholiek apostolisch en Roomse geloof te hernieuwen. Van de verschillende vormen en symbolen, waarin zich het geloof laat uitdrukken, prefereer ik het Credo uit de H. Mis vanaf het: Ik geloof in God, de Al machtige Vader, tot: en het eeuwige leven. 24 oor houdbaar keus uit 2 typen: de stift voor gevoelige lippen en de volmaakte kissproof lippenstift prettige smaak. frisse geur zacht stralende glans in de nieuwste modetinten. GROTE HOUTSTRAAT 82-84- HAARLEM PARIS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1