DRAADLOOS CONTACT JURY-RECHTSPRAAK op televisiescherm D-day Postzegels l:so yff /nuM %x ZcZzMf Jx O&t- levensduur W REICHS-KUNSTSCHATTEN GAAN NAAR BONN -éZ onbezorgde LUISTEREN NAAR: KIJKEN NAAR: Zondag Y „De twaalf gezworenen van Sidney Lumet Requiemmissen voor zielerust van de Paus Requiemmis ook via KRO-radio met SuprimaT j Zaterdag Maandag Zondag Zaterdag Maandag Zondag Bij VARA-studio Mr. Burger onthult beeldengroep EVEN AANDACHT VOOR Vanavond Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 8 JUNI 1963 PAGINA LUXEMBOURG" PRO AERO1938-1963 HELVETIA MMERVERSEN jv, Mi km stand: Prof. Leemans tegen reisziekte l BüSSUM, 8 juni De voor- en na- delen van de jury-rechtspraak, zoals die in verschillende landen en met na tte in de Verenigde Staten wordt toe- Sepast, zijn reeds meermalen onderwerp geweest van films en televisiestukken, tiaar nog zelden is dat op zulk een in dringende en pakkende wijze gebeurd "is in de film „Twelve Angry Men" van de Amerikaanse regisseur Sidney Lumet, die maandagavond door de NTS °P het tv-scherm wordt gebracht. In deze film staat een 18-jarige jon geman, opgegroeid in de sloppen van een grote stad, terecht wegens moord, die njj op zijn vader zou hebben gepleegd. He officier van justitie baseert zijn requisitoir, waarin hij de doodstraf eist, op de verklaringen van een oude tnan, die beweert de verdachte te heb ben horen dreigen tegen zijn vader en nem na de misdaad te hebben zien ■wegrennen en op de getuigenis van een vrouw, die zegt de jongen de daad te hebben zien bedrijven. He feiten Hjken onweerleegbaar en de jury schijnt een gemakkelijke taak te hebben. Elf van „De Twaalf Gezwo renen" spreken dan ook onmiddellijk het schuldig uit, maar de twaalfde, een architect, twijfelt. Aangezien de Amerikaanse wet eist, dat een schuldigverklaring met alge mene stemmen wordt genomen, vindt een nieuwe, geheime stemming plaats, echter met hetzelfde resultaat. Dan krijgt de architect steun van een oude man, die zijn beslissing motiveert en er ontwikkelt zich een fel debat tussen de voor- en tegenstanders van het schuldig, dat tenslotte leidt tot het een stemmige besluit: niet-schuldig. De film speelt zich uisluitend af in de kamer, waar de jury vergadert. On afgebroken blijft de camera zich bin- he" deze beperkte ruimte bewegen, zon der dat de buitenwereld met behulp van de „flashback" bij de behandeling Wordt betrokken. Maar de karakters van de twaalf, die een oordeel over een medemens moeten vellen, worden bij zonder scherp getekend door hun wijze van argumenteren en de neven-motie- ven, waardoor zij zich laten leiden. Zonder een uitgesproken standpunt in te nemen of een eigen mening op te dringen, schildert de auteur Reginald Rose in dit verhaal de voordelen, maar ook de gevaren van een juryrecht- BUSSUM, 8 juni. Hoofdbestand deel, van het KRO-programma van gis- ter avond was naar onze smaak de do cumentaire over D-day, 6 juni precies negentien jaar geleden. Het ging hier om een werkstuk van David L. Wol per en Mel Stuart, dat vooral boeide voorzover het ging om exact histori sche opnamen. En die waren gelukkig nogal talrijk. Niettemin ontkwam men niet aan de indruk, dat er ook sprake was van enige romantisering" van een verschrikkelijk beslissende episo de uit de tweede wereldoorlog. En daarm kon men uiteraard niet hele maal meegaan. Krijgsverrichtingen, hoe noodzakelijk verder ook, zijn nooit glorieus. Zij zijn hoogstens alleen maar van een bitter soort onvermij delijkheid. En dat kwam in deze ge construeerde reportage-achteraf naar ®nze smaak onvoldoende tot uiting. De KRO had overigens zeker ge borgd voor een levendige avond. Daar Was „Boulevard", een aardig amuse- ments-programma waarin Johnny Kraaykamp letterlijk en figuurlijk de boventoon voerde. Hij deed dat gerou tineerd, maar men realiseerde zich niet voor de eerste keer dat deze on getwijfeld begaafde komiek zich veel doeltreffender zou kunnen waar ma ken als men hem eens onder een straf fe regie zou brengen en vooral als men hem wat meer spirituele teksten zou kunnen bezorgen. Kraaykamp grijpt heus wel alle kansen, maar men heeft hem, dunkt ons, nog nooit de goede geboden. Wellicht komt het er nog eens van. „De fuik" speelde zich dit keer ook M in de buurt van de invasie af, maar •leze aflevering berustte op een net Iets te simpel gegeven om helemaal overtuigend te kunnen zijn. H.Hn. DEN HAAG, 8 juni (KNP) Hier onder volgen enkele gegevens over de Requiemmissen voor de zielerust van de Paus. DEN BOSCH. Mgr. W. M. Bek kers, zal dinsdag om 8 uur 's avonds in de kathedraal St. Jan een pontifi cale requiemmis opdragen. De hulp bisschop, mgr. J. Bluyssen, zal die zelfde avond namens mgr. Bekkers, de requiemmis in Den Haag bijwonen, die mgr. G. Beltrami pontificeert. GRONINGEN. Voor zijn Groning se diocesanen zal mgr. P. A. Nierman dinsdag om 7 uur 's avonds in de ka thedraal een pontificale requiemmis celebreren. ROERMOND. Mgr. P. Moors, draagt woensdag om 7 uur 's avonds ln de kathedraal van Roermond een Pontificale requiemmis op. BREDA. Mgr. G. de Vet, draagt u» de loop van volgende week een pon tificale requiemmis op. Een datum is vanwege de afwezigheid van de bis schop nog niet vastgesteld. Dinsdag avond zal mgr. Baeten, emeritus-bis schop van Breda, namens mgr. de vet in Den Haag aanwezig zijn. AARTSBISDOM. Voor het aarts bisdom zal kardinaal Alfrink volgende week een pontificale requiemmis cele breren. Hiervoor is nog geen datum vastgesteld. Europa. In 1962 zijn bij verkeers ongelukken in de zes EEG-landen mensen om het leven gekomen. boo.ooo mensen werden gewond. (Reu ter) "Japan. De grootste stad ter we reld, Tokio, blijft gestadig in inwoner tal groeien. Er wonen in Tokio nu Neds 10.351.000 mensen. (Reuter) spraak. Zonder voorbereiding of er varing worden immers mensen aange wezen om feiten en daden te beoorde len en te zorgen voor een zo eerlijk en juist mogelijke uitspraak. Sommigen kunnen deze zware en verantwoordelij ke opgave aan. Anderen zijn te zeer be hept met, zij het onbewuste, vooroor delen. Weer anderen kunnen in iedere richting worden gepraat. Al deze ty pen mensen zijn in de film vertegen woordigd. Dank zij het knap geschreven ver haal, de uiterst bekwame regie en een juiste keuze van acteurs, onder wie Henry Fonda en Lee J. Cobb, is een sobere, oprechte en pakkende film tot stand gekomen, die personen boven 14 jaar ongetwijfeld zal boeien en wellicht stof tot bezinning geven. HILVERSUM, 9 juni. De NTS brengt zondagmiddag om half drie het Zweeds Radio Orkest op het scherm met een uitvoering van „Le Sacre du Printemps". Om kwart over drie kan men kijken naar een reportage over handbal. Om half negen een reporta ge over West-Pakistan gemaakt door een team van de NCRV-televisie. „Fee- erie" is een luchtig cabaret, geschre ven door Gerard Cox, waarin de tele visie het middelpunt is. „Onder vier ogen" heeft Jan van Hillo om twintig over negen een gesprek met de heer H. V. B. Burgerhout, drager van de Militaire Willemsorde. Om tien uur concerteert het Amsterdams Kameror kest. In het KRO-radioprogramma om acht uur „Een avond in Duitsland", waarbij Jan Bouwer als reisleider op treedt. In Melodiën Cascade kan men onder meer luisteren naar Maria Za- mora. Dit programma begint om tien voor tien. HILVERSUM, 8 juni. Mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de VARA, heeft vrijdagmiddag voor het nieuwe studiocomplex van deze omroep een beeldengroep, vervaardigd door de Belgische beeldhouwer Oscar Jespers, onthuld. Hij deed dit in tegenwoordig heid van burgemeester J. J. G. Boot, het voltallige VARA-personeel en vele genodigden uit de wereld van radio- en televisie, onder wie de voorzitter van de KRO, mr. H. van Doorn. De beeldengroep bestaat uit een vrouwenfiguur en een iets grotere man nenfiguur, die los van elkaar staan en die in hun houding de verbinding leg gen tussen de taak die de VARA in het prille begin verrichtte en het werk dat thans moet worden uitgevoerd. Voordat de beelden werden onthuld spraken in de VARA-kantine achter eenvolgens mr. J. A. W. Burger, Os car Jespers en prof. dr. A. W. M. J. Hammacher, directeur van het Kröl- ler Miiller-museum, die deel had uit gemaakt van de commissie van ad vies. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 8 juni. De KRO zal ook via de radio een directe uit zending verzorgen van de Pontificale Requiemmis, die dinsdag 11 juni in Den Haag zal worden opgedragen. De uitzending begint om acht uur via de zender Hilversum I en zal duren tot half tien. Daarna kan men luisteren naar citaten uit geschriften van Paus Joannes XXIII, een programma dat wordt samengesteld door drs. M. van Buuren. Het orgelconcert door Albert de Klerk, dat voor deze avond was aangekondigd zal van tien uur tot vijf voor half elf worden uitgezonden. De overige programma's vanaf acht uur komen te vervallen. Na het orgelcon cert is het radioprogramma weer zo als in de gids staat aangegeven. Op 14 mei 1.1. vond de openstelling van de „trekvogel route" plaats, de autoweg en spoorbaan die de kortste verbinding vormen tussen Slees' wijk-Holstein over Fehmarn naar de Deense eilanden. De nieuwe route is de zelfde die reeds eeuwenlang wordt ge volgd door vogels op hun tocht naar de broedplaatsen in het noorden. Een 20 Pf., welke bij deze gelegenheid in West- Duitsland verscheen, draagt als motief de schaduw van een vogel en een land kaart van het gebied dat door de ge stippelde route wordt doorkruist. Ook in Denemaken werd een speciale zegel (15 Ore) uitgegeven met een symbolische tekening: een wiel op een rail van een spoorbrug en er onder een vliegende vogel. Vaticaan. De toekenning van de Balzanprijs voor de vrede aan paus Jo annes werd o.m. gememoreerd door de emissie van twee zegels (15 en 160 L.). Op beide komt dezelfde afbeelding voor: de paus geze ten op zijn troon. Duitsland (Bondsrep.). Bij het eeuw feest van het Rode Kruis, dat vorige week in Münster werd herdacht, ver scheen een 20 Pf. waarvan de tekening bestaat uit een rood kruis op witte ondergrond. Denemarken. In verband met de wijziging van de posttarieven werden een nieuwe 15, 25 en 35 Ore uitgegeven; de eerste van het bekende cijfer-type en de beide andere met koning F. edèrik. Luxemburg. Het 100-jarig bestaan J® het Rode Kruis bracht hier een 2.50 rr. met het kasteel van Colpach er- •'r\ FON DATION EMILE MAYRISCH v.-.'. <V: op. Dit slot behoorde vroeger aan Emile Mayrisch, die tijdens zijn leven de pro motor van deze organisatie was en die zijn kasteel vermaakte aan het Luxem burgse Rode Kruis, dat het momenteel gebruikt als inrichting voor zieken en herstellenden. België. Een jaar geleden werd on der de naam „8 mei-beweging" een or ganisatie gesticht, waarbij de actie van vakbeweging en sociale verenigingen van vele godsdienstige en politieke richtin gen werd gebundeld in een strijd voor de vrede en tegen het atoomgevaar. Door middel van een 3 fr. en een 6 fr. werd de aandacht gevestigd op deze nieuwe beweging. Zwitserland. De Pro Patria-zegeis staan dit jaar in het teken van het Rode Kruis-eeuwfeest. De 5 5 ct. draagt het portret van Anna Heer (18631918), een wi rige zegels: 10 10 ct. een verbandrol, 20 10 voedselpakket, 30 10 ct. fles jes met bloedplasma en 50 10 ct. arm band. Bij het zilveren jubileum van de ver eniging „Pro Aero" verschijnt een 2 fr. luchtpost, die alleen geldig is voor het frankeren van poststukken die op 13 juli a.s. met de speciale vlucht BernLocar no zullen worden vervoerd. Het zegel motief bestaat uit een zweefvliegtuig met op de achtefgrond vijf straaljagers. Spanje. Ook hier werd de Pa- rijse Postconferen- tie van 1863 geme moreerd met een kleurige 1 Pta, waarop een diligen ce. Hetzelfde ge schiedde in Italië waar een 70 L. ver scheen met als te kening een post zegel, 'n posthoorn, U.P.U.-afdxuk en 'n deel van de wereld bol. Voorts kwam in Portugal een reeks van drie waarden van de pers (1, 1.50 en 5 Esc.), alle met een met vier paarden bespannen postkoets erop. Zoals bekend namen deze drie staten eveneens deel aan de eerst postconfe- rentie. Ver. Staten. De postale bijdrage van de V.S. in de „Freedom from huti- ger"-campagne be staat uit de hierbij afgedrukte 5 ct. De uitgifte vindt plaats op 4 juni bij de opening van het wereldvoedselcon- gres te Washington. Op die dag komen ook de anti-hon- ger-actie-zegels van 37 gebieden van het mcEooK erom hunger Britse Gemenebest in omloop. (Advertentie) HILVERSUM, 8 juni. Michaela en Armand Denis zijn weer terug op de Nederlandse televisieschermen met een nieuwe serie belevenissen, die zich ditmaal in Suriname afspelen. Na het journaal om twintig over acht in het AVRO-programma een directe uitzen ding van de vliegbasis Soesterberg, waar bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Koninklijke Lucht macht wordt geconcerteerd door de Luchtmachtkapel en het gemengd Luchtmachtkoor. Om vijf voor negen de eerste in een serie van vier amuse mentsprogramma's uit Duitsland, ge titeld „Houdt u van Show?". Hierin treden onder meer op het Hazy Oster- wald Sextet, Silvio Frencesco en Ju liette Gréco. De uitzending duurt tot tien over tien, waarna nog de rubriek Televizier en het tweede journaal. De KRO-radio zendt vanavond om negen uur de laatste Tierelantijnen uit, met daarin tal van bekende artiesten zoals Dora Pausen, Marie-Cécile Moer dijk, Romke de Waard en Seth Gaai- kema. Gastheer is Jules de Corte. arts uit Zürich, die de grondlegster is van de Zwitserse school voor verpleeg sters. Symbolen, die op het Rode Kruis betrekking hebben, ziet men op de ove- (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 8 juni De Bondsregering in Bonn houdt zich bezig met de vraag, wat er moet gebeuren met het vroegere kunstbezit van het in 1945 in het oorlogspuin on dergegane Duitse „Reich". Het bestaat uit ongeveer 3.700 schil derijen en tekeningen, 960 grafieken, 150 beelden en meer dan 6.000 munten. Adolf Hitler en Hermann Göring koes terden het plan om ze onder te bren gen in een „Reichsmuseum", dat in Linz aan de Rijn zou worden gebouwd, lot uitvoering van dit plan zijn de neren niet gekomen. Na de oorlog werd dit „Reichseige- ne Kunstbesitz" ondergebracht in een noodarchief in München. Daar bevindt ■u steeds. Buitenlandse kunst schatten bevinden zich niet onder deze gigantische verzameling. Deze zijn al lemaal teruggegeven, ook wanneer Gö ring als ..rijks-kunstverzamelaar" der N.S.D. A.P. ze contant had be taald, wat slechts in minderheid der gevallen zo was. Ook een hoeveelheid kunstschatten uit het particuliere bezit van Hermann Göring zijn uit de ver zameling verwijderd, omdat zij nog al tijd het onderwerp zijn van een rechts- strijd, die door Görings dochter Edda (zelf advocate van beroep) wordt ge voerd met de deelstaat Beieren. Ook de federale regering heeft een rechtsstrijd met Beieren moeten voe ren, die te harer gunste werd beslist. Nu ressorteert de verzameling onder de minister voor de staatsbedrijven, Dollinger (een Beier...). Minister Dol- linger heeft een registratie en catalogi sering van de verzameling gelast, waaruit bleek dat zich onder de kunst schatten vele kostbare voorwerpen be vinden, o.a. de Venus met de spie gel" van Rubens, „Portret van een saksische heer" van Lucas Cranach de Oudere, „Hendrickje Stoffels" van Rembrandt, een zelfportret van Titian, de „Doop van Augustinus" van Rafael en vele andere schilderijen. Bondskanselier Adenauer heeft voor gesteld om het Hitler-Göring-plan als nog uit te voeren en de verzameling onder te brengen in een „Bundeskunst- museum", dat in Bonn zou kunnen wor den gebouwd. Schilderijen, die Hitier had uitgezocht van „bloed en bo- dem"-onderwerpen zouden dan eerst uit de verzameling kunnen worden ge licht (Görings kunstkennis was veel groter) Het Dollinger-ministerie wil de kunst schatten en in ieder geval 860 schil derijen, die voor musea geschikt zijn nu eerst naar Bonn laten overbren gen om ze daar voor zover nodig te laten restaureren. Een deel van de schilderij en zal dan worden verkocht. Voor de rest zal een weg moeten worden ge vonden om ze voor het publiek toegan kelijk te maken. Opneming t* rubriek is oiat noodtaMU/k lm mm Inilimmlm In Vrij Nederland geeft Bibeb ver slag van een vraaggesprek dat zij heeft gevoerd met prof. dr. L. J. Leemans, de Belgische hoogleraar in de empirische sociologie aan de Universiteit van Nij megen. Te meer daar het interview van prof. Leemans met De Tijd, enige maanden terug, nogal verrassende reac ties heeft gewekt, lijkt het ons interes sant enige passages uit Vrij Nederland weer te geven: „Men heeft het hier over sociale rust. Ik moet erom lachen. Het is verdomme niet moeilijk als je de mensen met een bulldozer dwingt. Dat is geen sociale rust, maar gebrek aan vrijheid om voor zijn recht te vechten. En waar blijft het gevoel voor solidariteit, als men zich er bij neerlegt, dat mensen worden afgedankt. In andere landen staakt men door totdat de afgedankte arbeiders weer worden aangenomen. Dat is een algemene spelregel. In Char leroi staakten in die zelfde week als hier in Oss 8000 arbeiders. De staking werd door de vakbonden erkend en be taald: Prof. L. „In Nederland zeggen ze dat men in België 25 jaar ten achter is, men heeft zegt men de groene tafel nog niet ontdekt. Maar ik vind dat de strijdbaarheid in uw land een beetje te veel ontbreekt". Wijt dit aan de gebondenheid van de vakbeweging aan de nationale politiek, door de overtuiging dat het loonbeleid van de regering het enige juiste is. „De ruimte voor de eigen strijd is zeer klein geworden. De Sociaal-Economische Raad en de Stichting van de Arbeid zijn instituten van het nationaal sociaal economisch beleid. Loonsverhoging is niet meer een zaak van rechtsgevoe- lens, maar van economisch evenwicht. Ik geef toe dat economisch evenwicht belangrijk is. maar wanneer het rechts gevoel niet klopt met de economische berekeningen, zeg ik: néé, dan klopt het geheel niet. Het totale rechtsgevoel is in de verdrukking gekomen, daarom wordt er hier zoveel gesproken over aanpassing en verantwoordelijkheids besef. De mensen staan voor enorme aanpassingsproblemen. Eén daarvan be treft het stakingsrecht, dat een funda menteel recht is. Men moet ervan uitgaan dat in onze maatschappij de verhouding werkgever-werknemer al tijd een potentiële conflictsituatie blijft en dat o.a. de werknemer in laatste instantie moet kunnen zeggen." „Ik heb de indruk dat men hier onvrij is. Vrijheid is niet een toestand van iden tificatie met nationale normen." Prof. Leemans' uitvallen tijdens ver gaderingen worden niet zelden gevolgd door „afkeurende stilten". Bjj een fees telijke bijeenkomst van de Kath. Arbei ders Jeugd en de Kath. Arbeidersvrou wen kregen een paar bonzen van de KAB te horen: „Mooi hè, die woning- bouwpolitiek van jullie. Weet je wat 't is? Rottigheid. Jullie praten over ge zinsvorming, maar jullie moeten zwij gen. De pastoors moeten zwijgen, alle maal moeten jullie zwijgen. Menselij ke waarden tellen niet. alles draait om het economische evenwicht". Na het interview met prof. Leemans dat onlangs „De Tijd" publiceerde en waarvan m'n gastheer zich driftig dis tantieert, werden hem 3 commissaria ten aangeboden. „Ach ja, (lacht) de Nederlanders zijn niet gek. Kijk hoe ze een hele industrie voor elkaar hebben gebokst, waar heel Europa naar kan kijken. Wel kan een hoestbui van Kennedy direct de slui- Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. (Advertentie) tijdig ingenomen, reisziekte voorkómen. (in de blauwe verpakking let op de juiste dosering) ting van een aantal bedrijven ten ge volge hebben, maar niettemin..)" Korte pauze. „En men heeft Mer van die geraffineerde manieren om iemand te breken. Men zegt: hij ia wild. Dan heb je afgedaan: Of: hij is emotioneel dat is een scheld woord. Lieve God. als ze maar wot meer emoties hadden. Of men zegt: hij is niet geïntegreerd. Hij heeft aanpas singsmoeilijkheden. Het is kenmerkend dat men altijd het verantwoordelijkheidsgevoel en de aan passingsmoeilijkheden erbij haalt. Wie zich niet aanpast is wild, onverant woord, revolutionair. Wanneer arbei ders in Duitsland gaan werken, heet het: ze hebber geen verantwoordelijk heidsgevoel. De hyprocrisie." 20.25 Liefdadigheldsoproep. 20.30 Hoor- muziek. 17.40 Beursber. 17.45 Grm 17.50 spel. 21.30 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.10 Regeringsuitz.Javaanse nederzettingen Discussie 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. aan de Commewijne in Suriname n. HILVERSUM I, 402 m KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Noordelijk Phil, or kest en solist: mod. muz. 18.50 V.d. kleu ters. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Sport- periscoop. 19.30 De Oelewappers, licht progr. 20.00 Omroep-orkest en solist: Pop- klass. muz. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. 22.00 Licht instr. ens. 22.20 Het verplaatsen van tempels in het Nubisch gebied, lezing. 22.25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nieuwe klass. gram.-platen met commen taar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m VARA: 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Prom-orkest. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Schotland tussen schemeruur en midder nacht, lezing (VI). 19.45 Klass, kamer muz. 19.5g Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festival. 21.15 Soc. commentaar. 21.30 Onbewoond...: gram. en interviews. 22.15 Sportnieuws. 22.30 Nws. 22.40 Hoe later op de avond...: licht progr. 23.10 Dansorkest met zang solisten. 23.40 Klass. gram. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND. BBC Home Service. 330 m18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Pari. overz. 19.30 Amus. progr. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avond gebeden en gew. muz. 23.00 Nws. 23.02- 23.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m: 18.00 Lichte muz. 18.31 Gevar. muz. 19.00 Nws. en joum. 19.18 Sport- nws. en cricketuitsl. 19.31 Licht muz. 20.30 Nws en sportber. 20.40 Oude gram. 20.50 Lichte muz. 22.00 Latijns-Amerikaa se muziek. 23.15 Gevar. muz. 23.55-24.00 Niwus. NDR-WDR. 309 m: 19.00 Nws. 21.45 Nws. 22.10 Klass. muz. 22.35 Dansmuz. 24.00 Nws 0.10 Gevar. muz. 1.00 Dans muz. 2.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK IH, 280 en 235 m: 18.30 Hedendaagse kamermuz. 21.10 Nws. 23.40 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m: 18.00 Nws. 18.03 Koorzang. 18.28 Paardesportber. 18.30 V.d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gevar. muz. 20.00 Concertmuz. 21.00 Gevar. Belg. muz. 22.00 Nws. 22.15 Sterretijd. 22.30 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nieuws. 33.00 Nws. 23.02-23.45 Orgelmuziek. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m.12.00 Verzoekprogr. 13.31 Amusementsmuz. 14.00 Gevar. muz. 14.30 Lichte muz. 15.00 Filmkroniek. 16.00 Gevarieerde muz. 14.30 Lichte muz. 15.00 Filmkroniek. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Reisreportages 18.00 Zang. 18.31 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Ouderwetse dans muziek. 20.31 Godsdienstige samenzang. 21.00 Pop. gr. 22.00 Lichte orkestmuziek en zang. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Lichte muz. 23.50 Avondgebeden en gewijde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. NDR WDR 309 m.12.00 Klas. muz. 13.00 Nws. 13.10 Operamuziek. 14.45 Oude muziek. 15.30 Operamuz. 16.45 Dansmuz. 18.15 Klas. muz. 19.00 Nws. 20.00 Amusementsmuz. 21.45 Nws. 22.30 Dansmuz. 23.00 Lichte muz. 23.15 Gevar. muziek. 24.00 Nws. 0.15 Klas. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK III, 280 n 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Mod. en klas. muz. 15.50 In digo, operette. 17.45 Klass. muz. 21.30 Hedendaagse kamermuziek. 22 30 Gevar. muz. 33.05 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL 324: 12.00 Nws. 12.03 Fan- faremuz. 12.30 Weerber. 12.35 Amusem. muziek. 12.50 Progr. overzicht. 13.00 Nws. 13.16 Voor de soldaten. 14.00 Nws. 14.03 Opera en Bel Cantoconc. 15.30 Sportprogr. 18.00 Nws. 18.03 Pianorecital 18.30 Godsd. uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 Amusemenrsprogr. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 484 m.: 12.18 Chansons 13.00 Nws. 17.00 Nws. 19.30 Nws. en sport. 20.00 Amusementsprogr. 22.00 Wereld- nws. 22.15 Chansons 22.55 Nws. 23.00 Jazz-muziek. 23.55 Nieuws. door dr. G. D. van Wengen. HILVERSUM H 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte gr. reportages, meded. en commentaren. 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gr. 9.00 Ochtendgymn voor de vrouw. 9.10 Klass. gr. VPRO: 10.00 Bij bena dering, overdenking. VARA: 10.20 Onbe woond...: gr. en interview. 11.05 Voor dracht. 11.20 Promenade-orkest, (herh. v. zaterdag 8 Juni jl.). 12.00 Klass. en rom. muziek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuibouw. 12.33. Voor het platteland. 12.38 Orgelspel: lichte muziek. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand, lezing. 13.20 Licht instrumentaal sextet 13.45 Mod. Oost-Atrika - Madagascar, lezing. 14.00 Kamerork. en sol.: mod. muziek. 14 30 Klass. kamermuz. 14.55 De erfenis, blij spel (Herh. van woensdag 29 mei jl: 16.00 Zestig minuten voor boven de zes tig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Licht en semble met zangsolist 17.50 Militair commentaar. HILVERSUM I. 402 m. —KRO: 8.00 Nws. 8.15 Luitrecital. 8.25 Inleiding Hoog mis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterstanden. 9.45 Samenzang: geeste lijke liederen. CONVENT VAN KERKEN 10.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 11.30 Vo caal ensemble: Geestelijke liederen. 11.55 Kerkorgelconcert. KRO: 12.15 Pop. gr. 12.25 De Springplank. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nws. en mededeling. 13.10 De stemvork: belcanto-programma. 13.45 Lezing over Brazilië. 14.00 Zang recital: klas. liederen. 14.35 Muz. as pecten, muz lezing. 15.00 Licht. gr. en sportreportages. Bovendien: De Vliegen de Hollander, lezing door P. R. O. Pel ler. 16.30 God koos zich een volk, Gods dienstige uitzending. IKOR: 17.00 Pad- vinders-Wijdingsdienst in het Openlucht theater te Bloemendaal. 18.00 Het Ge- iaden Schip. 18.30 De kerk aan het werk, act. van het kerkelijk erf. 18.40 Inzicht ln de Oecumene, discussies. NCRV: 19.00 Nws. uit de Kerken. 19.05 Geestelijke liederen. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Een avond in Duitsland. 21.30 Pia noduo: klas. muz. 21.50 Lichte orkest muziek en solisten. 22.20 22.25 Boekbesprk. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Brabants-orkest en zangsoliste: Mod. en klas. muz. 23.25 Lichte gr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 8.00 Nws, postduivenber. en soc. strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Strijkork.oude muz. 10.25 Binnenste buiten, zelfportret ten van beroemde of minder bekende mensen, (le aflevering). 10.55 Lichte gr. AVRO: 12.00 Beiaardconc. 12.05 Pop. gr. (plm. 12.30 mogelijk afgelasting van wedstrijden). 13.00 Nws, daarna event, postduivenber. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gr. 13.20 Op de plaat rust...!, strijdkrachtenprogr. 14.00 Boekbespr. 14.10 Nederlands koor festival 1963. 14.45 Filmpraatje 15.00 Jeugdconc. door het Noordhol. Filharm. orkest en solisten. 16.00 Lichte gr. 16.15 AVRO 40, feestfUtsen. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuz. voor tieners. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Nederlands Herv. kerkdienst. IKOR: 18.00 Kinderdienst. 19.30 De Open Deur, veertiendaagse rubriek. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Van sehalager tot topper: 40 jaar lichte muziek (IH). 20.50 Een cocktailparty en een verras sing. blijspel. (Herh. van 25 nov. 1962). 21.25 Klas. gr. 22.00 Metropole orkest. 22.30 Nws. 22.40 Act. en meded. 23.00 Lichte Italiaanse muz. 23.20 Mod. gr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening 7.20 Mod. orkest werken. 7.35 Sportuitslagen van zater dag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Geestelijke liederen. 8.30 Lichte gr. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Oude muziek. 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Viool en piano: Klass. en mod. muz. 11.30 Musette-ensemble en zangsol. 11.55 Lich te grm. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gr. event, actualiteiten. 12.40 Triptiek: ber. voor de vacantie. 13.00 Nws. 13.15 Licht instrumentaal ensem ble. 13.45 Lichte gr. 14.05 Schoolradio. 14.30 Klass. kamermuz. 14.55 Mod. ork. werken. 15.40 Vocaal ensemble: Geeste lijke liederen. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Mod. kamermuz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Jazz- ENGELAND, BBC Home Serc. 330 m. 12.00 Klass. en mod. ork. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. en comm. 13.40 Schoolradio. 15.00 Hoor spel 16.30 Programma voor oudere luisteraars 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Weerbericht. ENGELAND BBC Light progr. 1500 en 247 m.12.00 Pop. gr. 12.31 Gevar. muziek. 13.30 Nws. 13.35 Uitslagen cricket 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Reportage motor races. 15.10 Dansmuziek. 15.31 Gevar. muziek. 16.10 Motorraces. 16.15 Dagboek 16.31 Uitslagen races en cricket. 16.35 Gr. voor de jeugd. 17.00 Gevar. muziek. NDR WDR 309 m.12.00 Jazzmuziek. 13.00 Nws. 13.15 Amusm.muz. 16.00 Ope rette- en walsmuziek. 17.00 Nws. 17 45 Gevar. muziek. FRANKRIJK Hl, 280 er. 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Klass. muz. 14.30 Hoorspel. 16.00 Kamermuz. 16.30 Werken van Fran se componisten. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Land- bouwkroniek. 12.42 Lichte muz. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nws. 13.15 kamer muz. 14.00 Nws. 14.03 Amusementsmuz. 14.5 Mod. muziek. 16.00 Nws. 16.03 Amusementsmuziek. 14.45 Mod. muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Zang met pianobegeleiding. 17.45 Franse les. BRUSSEL 484 m.12.30 Gevar. progr. en act. 14.03 Operettemelodieën 16.08 Klassieke muziek. 17.00 Nws. 17.15 Muz. v. Belgische componisten AVRO: 19.30 Luipaard op schoot. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. AVRO: 20.20 Koninlijke Luchtmacht Kepel. 20.55 Houdt U van show?, gevar. programma. 22.10 AVRO's Televizier: act NTS: 22.40-22.45 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.00-18.30 Prot. vesperdienst. (Reg. progr.: WDR: 14.00 Die Woche - Hier und Heute, weekjourn. NDR: 18.30 Sprong uit de wolken. WDR: 18.30 Hier und Heute. journ. NDR: 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.10 Nordschau. WDR: 19.12 Nws. 19.15 Ber. 19.20 Hoofdprijs: 6. 19.45 Hoor eens... wat doet u voor hen? NDR: 19.59 Progr.-overz.). 20.00 Joum. en weeroverz. 20.15 Haifischbar: verhalen en liederen van de zeekust. 21.30 De 90e verjaardag, of: Dinner for one, sketch. 2145 Joum. en weerover. Daarna: Het Woord voor de zondag. 22,15 Voetbalber. 23.15 Rep. v.d. wereldkampioensch. handbal. 0.15 Overz. van de progr. van de komende week. ZWEITES DEUTSCHES FERNSEHEN 18.00 Rep. uit Duitsland. 18.40 Nws. 18.45 Vertelling. 19.15 Ogen open: ver gissing voorbehouden. 19.30 Nws. en act. 20.00 Der Junge, der Pferde liebte, speel film. 21.10 Rep. van de finale om het Duitse voetbalkamp. 22.00 Nieuws. FRANS-BELG TELEVISIEPROGR 18.30 Ber. 18.33 Le Hls du Cirque, feuille ton. 19.00 Records: Casse-Cou. 19.30 De wereld van de dieren. 20.00 Joum. 20.30 Professeur Schnock, speelfilm. 22.00 Pro totype 63, spel. 23.00 Journaal. VLAAMS-BELG TELEVISIEPROGR. 19.00 V.d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.20 Mar gie. tv-feuilleton. 20.45 Echo. 21.15 Houdt u van show? Gefilmde tv-show. 22.20 't Is maar een woord, quizprogr. 23.00 Nieuws. over houtsneden. 22.00 Amsterdams Ka merork. en sol.: Mod. en oude muziek. NYS: 22.30-22.35 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 11.00 Kunst en kitsch in de kerk. 11.30 Weekjournaal. 12.00 Internationaal bor reluurtje. 12.50 Overzicht van de pgrog. van de lopende week. 13.15 Regionaal weekjournaal. 14.30 Engelse les. 14.45 Voor de kinderen. 1515 Eurovisie: Re portage van de wereldkampioenschappen handbal te Basel: Finale. 16.45 Toverij van getallen en formules, wedstrijdprog. 17.15 Die grosse Versuchur.g, speelfilm. 18.45 Reportages van de reporters van Windrose. 19.15 Sportjoum. 19.50 Sport berichten. 20.00 Journaal en weerover- zicht. 10.15 Mutter steht toren Mann, volksstuk. 22.00 Jazz-muziek. 22.45 Nws en weeroverzicht. 22.55 Eurovisie: Re portage van de 2e helft van de Inter land Voetbalwedstrijd Oostenrijk-Italië te Wenen. TWEEDE DUITSE TV-PROGRAMMA 18.15 Union-Rennen, opnamen van de wedstrijd van hedenmiddag te Keulen. 18.50 Sportberichten. 19.00 Voor 50 mark in de maand, reportage. 19.30 Nws, act. en sportber. 20.00 Einsame Menschen, toneelstuk. 22.10 Nieuws. FRANS-BELG. TV-PROGRAMMA'S 11.00-13.00 EurovisieWenen: Klassieke muziek. 15.00-18.00 Le Dlmanche en pantoufles, gevar. progr. (Om 16.15 Eurovisie: Reportage van de aankomst te Milaan van de Ronde van Italië). 19.30 Défi, feuilleton. 20.00 Journaal. 20.40 C'est arrivé a Sunrise, film. 2130 Sportuitz. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Journaal. VLAAMS-BELG. TV-PROGRAMMA'S 11.00-11.40 H. Mis. 15.15 Euroviise: Re portage van de finale Wereldkampioen schappen veldhandbal te Bazel. 16.30 Eurovisie: Reportage van de aankomst van de laatste rit: Brescia-Milaan. 17.15- 17.85 Voor de kleuters. 18.35 Voetballend de wereld rond, filmreportage. 20.00 Nws 20.20 Pro en contra, amusum. progr. 21.15 Sport. 21.45 TV-poliüef euilleton Een kogel voor Katie. 22.35 Nieuws. ENGELAND. BBC Home Service 330 m: 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws .13.10 Klankbeeld. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 Mod. en klas. ork. muz. 15.20-15.35 Lezing. 16.15 Hoorspel. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws en journaal. 18.45 Lichte ork. muz. 19.30 Brief uit Amerika, 19.45 Godsdienstig programma NTS: 14.30 Zweeds Radio Orkest: mod muziek. 15.05 Pauze. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 15.15-16.15 Eurovisie: Wereld kampioenschap handbal te Bazel. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. NCRV20.30 Tussen Karachi en Khv- ber-Pa (H), documentaire TV-film. 20.50 Feeërie, satire. 21.20 Onder vier ogen, Interview. 21.50 Documentair prog. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 16 30 Kunst en kitsch in de kerk (herh.) 17.00 Voor de vrouw. 17.30 Tips voor consumenten. 17.45 Vrouwenbeweging heden gezien, film.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11