Vial»»* weer Lottgering Noodtoestand in Lexington Franse socialisten doen niet mee aan herziening van oude partijstructuren GRAFTOMBE VAN DE PAUS IN CRYPTE ONDER ST. PIETER SPANJE Kennedy tijdens Europese reis ook naar Engeland Om daar te pleiten voor Multilaterale kernmacht PRINSES IRENE BIJ STIERENGEVECHT IN Peugeot skoda PARKETVLOER Stabieler met zon Zeven negerstwee blanken in arrest Bejaarde vrouw onder vrachtauto Nog meer bommen tegen regimes van Franco enSalazar DE GAULLE WORDT GEPASSEERD Hogere bedragen nog niet volgens nieuw indexcijfer Man wurgt zijn vrouw en wordt dood aangetroffen Brand in Venlo: tonnen schade Semi-arts in voorarrest marihuanazaak Negen dagen lang rouwmissen voor overleden Paus Vaticaan bedankt Khroesjtsjev Starfighter maakt buiklanding op Schiphol éee MORRIS"êeforeipuêui/! GARAGE VERBEEK N.V. Soc. verzekering: MOLLET BLIJFT OPPERMACHTIG ZATERDAG 8 JUNI 1963 87ste JAARGANG No. 31456 STOPPEN Suède dames- en herenjasjes VLOERENHUiS „C 0 M B Prinses Irenegefotografeerd op de tribune bij een stierengevechtdat zij een dezer dagen bijwoonde in Barcelona. Deze foto laat de tijdelijke graftombe zien in de crypte onder de Sint Pieter in het Vaticaan, waar hei stoffelijk overschot van paus Joannes XXIII voorlopig is bijgezet. Boven de tombe een reliëf van de H. Maagd met het Kind Jezus en twee engelen. Kransen sieren de tombe. Londen, 8 juni (Rtr/AFP) President Kennedy zal op 29 30 juni een bezoek brengen aan Engeland en daar besprekingen Voeren met premier Harold Mac allan. Zo is gisteren in de Britse nóofdstad meegedeeld. In de be kendmaking wordt gezegd, dat beide staatslieden informele be sprekingen momenteel nuttig échten, aangezien zij elkaar een balf jaar lang niet hebben ont boet. Onbeleefd *fter-shaves 3.45 - 4.95 - 7.50 Pr®-shaves 5.50, in atomizer 7.50 *che»rcrèmes 2.75 ''aarcrèmes 2.95 brillantines 4.95 en 5.50 taarlotions v.a. 5.75, talcs etc. STOMEN (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESIRAAT (BIJ KONINGSPLEIN; AMSTERDAM TEL ?23'jQ6 (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 8 juni Voornamelijk in Brabant en Limburg kwam het gister middag en -avond tot een onweersbui- tie, maar dit buitengebied trekt in de richting van Noord-Frankrijk weg. Het hogedrukgebied boven Scandinavië voert drogere lucht aan, zodat wij een zonnig weekeinde mogen verwachten met een afnemende onweerskans. Ook de vooruit zichten blijven bestendig. Aan zee: zonnig weer met een zwakke wind tussen noord en noord-oost. In de middag ongeveer 22 graden. Zeewater 13 graden. Vooruitzichten: enkele dagen zonnig en bestendig strandweer. ZONDAG Zon: 04.21—20.57 Maan: 22.52—06.05 MAANDAG Zon: 04.21—20.58 Maan: 23.57—07.00 IlillllUlllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltl (Advertentie) GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 AMSTERDAMSEVAART 30 - TEL. 11561 BINNENWEG 137 - TEL. 36432 Bloemendaalseweg 1-9 Bioemendaa) Telefoon 52301 ®UrEAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM elefoorv Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 jhjkantoor Severwijk Zeestraat 50 tete» 4790 'Jkantooi en Red Dmuiden: leeuweriklaan 3G Telefoon 5790 Wfectie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W A. M van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN eijW. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milBmeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogt*. De administratie beheudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgaare va* redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS «I cents per week 2.65 per maanc, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging 'si tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. LEXINGTON, 8 juni (FPI) De burgemeester van de Amerikaanse stad Lexington, C. V. Sink, heeft gis teren de noodtoestand afgekondigd en de politie van de staat North Carolina ingezet om de plaatselijke politie bij te staan in haar taak nieuwe rassen- relletjes te voorkomen. Gisteren werd, zoals gemeld in een deel van onze vorige oplaag, een blanke door pis toolschoten gedood en een persfoto graaf gewond, toen een groep van on geveer 500 blanken 50 negers met ste nen en flessen bekogelde. Zeven ne gers en twee blanken werden gearres teerd. Volgens Lester Sheets, hoofdcommis saris van politie, zal aan de twee blanken aanstichting tot wanordelijk heden ten laste worden gelegd, terwijl de negers beschuldigd zullen worden van doodslag. Twee van de gearresteerde negers hebben toegegeven dat zij met een pis tool op de blanke menigte, die nen van een 2000 man sterke groep negers in het centrum van de stad had afge scheiden, hebben geschoten. Zij houden echter vol, dat zij over de hoofden van de blanken heen hebben geschoten. LEEUWARDEN, 8 juni. De 85-ja- rige mevr. M. Vaartjes-Koopal is gis termorgen vroeg om zes uur het slacht offer geworden van een verkeersonge val. Zoals gewoonlijk liet zij in de vroe ge ochtenduren haar hond uit. Bij het oversteken van de straat werd zij aan getreden door een vrachtauto bestuurd door de veehouder H. A. S. uit Haaks- beren. Enige uren later overleed de bejaarde vrouw in het ziekenhuis. MADRID, 8 juni (Reuter) In de Spaanse hoofdstad zijn gisteren twee onontplofte plastiekbommen gevonden, waarvan er een in de buurt van het Presidencia del Gonierno (het bureau van de premier) lag. Generaal Franco is zowel staatshoofd als premier. Een officiële woordvoerder heeft meege deeld, dat de bommen zelfvervaardigd en primitief waren. Donderdag blijkt ook op het vlieg veld van Genève een sabotagepoging aan het licht te zijn gekomen. Een koffer, die aan boord zou worden ge bracht van een vliegtuig van de Spaan se luchtvaarmaatschappij Iberia, vloog plotseling in brand. In de koffer be vond zich een licht ontvlambare vloei stof. Degene die de koffer op het vlieg veld had gebracht, bevond zich niet aan boord van het toestel. De Iberia heeft al geruime tijd geleden bepaald, dat de bagage van de passagiers pas aan boord van haar vliegtuigen mag worden gebracht, als de eigenaars er van al ingestapt zijn. Op Londen airport en op het vlieg veld van Frankfort deden zich, zoals gemeld, donderdag dergelijke gevallen voor, met respectievelijk een Portu gees en een Spaans vliegtuig als doel wit. In maart werden ln Madrid pam fletten verspreid waarin toeristen wer den gewaarschuwd, dat zij ernstige ri sico's lopen als zij met Spaanse of Portugese vliegtuigen zouden reizen. DEN HAAG, 8 juni De onderling verschillende basis-indexcijfers voor de A.O.W.-pensioenen en de uitkeringsbe dragen sociale verzekeringswetten heb ben wijziging ondergaan als gevolg van de huurverhoging per 1 september 1962. Daardoor zijn de thans geldende uitke ringsbedragen voorlopig anders dan in een eerder bericht opgesomd als volgt: Ouderdomspensioen gehuwden 2358. Ouderdomspensioen ongehuwden 1518, weduwenpensioen voor weduwen met kinderen 2496, weduwenpensioen voor weduwen zonder kinderen, alsmede voor de tijdelijke weduwenuitkering 1740, wezenpensioen van wezen tot 10 jaar 552, wezenpensioen van wezen van tien tot zestien jaar 828, wezenpensioen van wezen van 16 tot 27 jaar 1080. Het zal, zo vernemen wij verder, nog wel even duren voordat de algemene maatregel van bestuur waarbij verho ging der uitkeringsbedragen wordt vast gesteld zal verschijnen. Het is, zoals bekend is, normaal dat er een perio de van circa drie weken nodig is voor het vaststellen van een index-cijfer van lonen. Dit betekent dat het index-cijfer per 31 mei omstreeks 21 juni a.s. op zijn vroegst bekend kan zijn. Met het vast stellen van de daarop gebaseerde al gemene maatregel van bestuur gaat ook nog enige tijd heen. Om te komen tot de bepaling van de nieuwe uitkeringsbedragen is niet ge wacht tot het indexcijfer per 31 mei 1963 bekend is, omdat er een tijdro vende procedure mee heen moet gaan en het in de bedoeling ligt degenen die voor deze uitkeringen in aanmer king komen zo snel mogelijk te kun nen uitbetalen. (Advertentie) van massief hardhout (dus geen triplex) vanaf f 14.75 per m2, incl. ondervloeren leggen. - Plastic tapijt f 9.75 per m2. Showroom: KI. Houtstraat 76 - Tel. 12695 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 8 juni Een ver schrikkelijk drama heeft zicfc vier o< vfjf dagen geleden zekerheid hier omtrent bestaat er niet afgespeeld in een woning in Betondorp. De politie van het bureau Linnaeusstraat heeft in een keurige woning aan dte Veeteelt- straat een bejaarde vrouw gewurgd aangetroffen. Zij is gedood door haar man, die zich na dit vergrijp van het leven heeft beroofd. De politie werd gisteren gealarmeerd door de buren van het bejaarde echt paar. Men had de betrokkenen in da gen niet meer gezien. Op bellen kreeg men geen gehoor, het huis leek verla ten. De buren dachten aan de mogelijk heid van gasvergiftiging. De politie for ceerde gistermiddag de deur van de wo ning. In de keuken lag de 67-jarige vrouw J. M. B.-v.d.S. Op haar hals konden nog de wurgsporen worden waarge nomen. In hetzelfde vertrek vond men het ontzielde lichaam van haar man. de 69-jarige J. B. Naar het motief van dit drama kan de politie slechts gissen. Het echtpaar stond bekend als „lieve, keu rige, nette mensen". Zij kunnen een verschil van mening hebbest gehad, een klein kibbelarijtje kan voor bejaarde mensen die verder rüets omhanden heb ben, een obsessie worden, meent de poli tie. Men houdt rekening met de moge lijkheid dat de man heeft gehandeld in een vlaag van totale moedeloosheid uit angst voor de toekomst die een moge lijk alleen zijn zou kunnen brengen. Het huis waarin zich het drama heeft vol trokken was keurig ingericht, zag er proper en goed onderhouden uit. De buren, die de politie hebben ge waarschuwd, hebben niets van de ge beurtenis gemerkt. Er zal geen nader on derzoek worden ingesteld, evenmin zal er sectie worden verricht. VENLO, 8 juni. Eem brand, die gisteravond is uitgebroken in de su permarkt Kijkgrijp te Venlo, heeft een schade veroorzaakt, die niet bij bena dering te schatten is, maar zeker in de tonnen loopt. Een grote partij win kelgoederen en levensmiddelen, opge slagen op de tweede vendieping, is verbrand, terwijl de voorraad op de benedenverdieping door water- en rookschade bedorven is. De brand is door onbekende oorzaak uitgebroken en liet zich al meteen zo ernstig aanzien, dat de Venlose brand weer de assistentie inriep van drie be- drijfsbrandweren alsmede van de brandweerkorpsen uit Helmond, Roer mond en Hout-Blerick. Het vuur was in de nauwe binnen stad en bij dit sterk ingesloten pand moeilijk te bestrijden. Er deed zich een enorme rookontwikkeling voor, die tot ver buiten de stad te zien was. De politie moest dé binnenstad voor het verkeer afsluiten en duizenden be langstellenden op een afstand houden. Omstreeks acht uur was het gevaar voor het overslaan van de brand naar belendende grote winkelpanden gewe ken, maar de nablussing nam nog uren in beslag. De verzekering dekt groten deels de schade. (Van onze Parjjse correspondent) PARIJS, 8 juni Het bestuurscomité van de Franse socialistische partij (SFIO) heeft Guy Mollet voor de zeven tiende achtereenvolgende maal tot alge meen secretaris, dat wil zeggentot voornaamste leider van de party, ge kozen en ook voor het overige heeft deze hoogste collectieve b estuurs instan tie van de „Franse sectie van de ar- beidersinternationale" in de samenstel ling van het partysecretariaat geen wy- ziging gebracht. Een en ander is het logische gevolg op het jongste party congres dat de SFIO, overeenkomstig een merkwaardige traditie, tydens het jongstleden Pinsterweekeinde heeft ge houden. De ook in de SFIO-gelederen wel gevoelde en tot uitdrukking gebrachte noodzaak om de oude en verouderde Franse partijstructuren, stammend uit de tijd van de vierde republiek en zelfs van daarvóór, grondig te herzien heeft, zoals uit het volgende biykt. maar matig succes geboekt. Met 2196 bij mandaat uitgebrachte stem men tegen 119 en 668 onthoudingen nam het congres een resolutie aan die erop neerkomt, dat iedere demo cratische hergroepering, waarin de SFIO als zodanig zou moeten opgaan en verdwijnen, ten stelligste wordt af gewezen. Er zal slechts een interne reorganisatie van de partij mogen plaats hebben eventueel met ver andering van de naam over welker aard en omvang uiterlijk over een jaar een buitengewoorf partijcongres zal beslissen. Inmiddels zullen dan besprekingen zyn gevoerd met al diegenen die, hoe wel zich puiten de partij bevindend, toch als behorend tot „de familie der socia listen" beschouwd kunnen worden, over de voorwaarden waaronder zij bereid zouden zijn tot de partij toe te treden. Het is duidelijk dat in de ogen van de SFIO dergelijke dolende socialisten op de eerste plaats verzameld zijn in de Partie Socialiste Unifié (afgescheidenen onder Depreux), terwijl er verder nog te vinden zouden zijn op de linker vleugel van de radicalen en van de Republikeinse Volksbeweging (christen democraten) en ander de aanhang van de vakbonden. Het denkbeeld van een algehele par tijpolitieke nieuwbouw tezamen met het gros van de radicalen, van de Republi keinse Volksbeweging en van ander* „burgerlijke", zy het als oprecht demo cratisch erkende formaties, werd door het socialistische partijcongres verre van zich geworpen. Dat was dus de ver wachte,' volkomen negatieve socialisti sche reactie op de verregaande bereid verklaring, zelfopheffing inbegrepen, waartoe het tien dagen vroeger gehou den congres van de Republikeinse Volks beweging was gekomen. En Guy Mollet zelf dikte dit in een toespraak tot het socialistische congres nog aan door vroom te verklaren dat het hem, hoewel zelf agnosticus, een raadsel was hoe men een oprecht christen kon wezen zonder zich socialist te voelen. Voor wat de betrekkingen van de SFIO met de communistische party be treft, besliste het congres dat, zolang de communistische party nog Anderwor pen biyft aan Moskou, van een gemeen schappelijke met haar gevoerde politie ke actie geen sprake kan zqn. Dit sluit evenwel niet uit, dat de SFIO tacti sche verkiezingsallianties met de com munisten zal kunnen aangaan of even tueel communistische steun zal kunnen aanvaarden voor de verwerkeiyking van een socialistisch regeringsprogram. In hoofdzaak heeft aldus Guy Mollet- het partijcongres weer een keer te meer weten te winnen voor de door hem uitgestippelde beleidslijnen. Oppo sitie ertegen werd vooral gevoerd on der aanvoering van de afgevaardigde en burgemeester van Marseille, ex-minister Gaston Defferre. De door hem verte genwoordigde stroming had groter voor behoud gewenst tegenover de communis tische partij en een veel beslistere en veel „opener' aanpak van de party- hervorming. Maar toen de slotresolutie in stemming werd gebradht, onthielden de aanhangers van deze stroming zich van stemming. Dit neemt allemaal niet weg dat ook voor de SFIO als gevolg va het ver schijnsel De Gaulle en het Gaullisme de politieke toekomst vooralsnog zeer onzeker bluft. (Advertentie) -..President Kennedy zal op 23 juni in **est-Duitsland aankomen voor een be- '°ek van drie dagen aan de Bondsre publiek en West-Berlijn. Vervolgens r«st hij naar Ierland, waar zijn voor- "uders woonden, en gaat hij op 29 juni ?uur Londen. De dag daarop vertrekt alweer om, als laatste onderdeel un zijn Europese reis, een bezoek uun Italië te brengen. Daar hoopt hij "e nieuwe Paus te ontmoeten. Kennedy en Macmillan ontmoetten •'kaar het laatst in december 1962 in ffussau in de Bahama-archipel, waar ®j onder meer overeenste-iming be reikten over de levering van Polaris- Jaketten zonder atoomkoppen aan Groot-Brittannië. Het lijdt geen twijfel, zo menen Waarnemers, dat Kennedy's plotse linge bereidheid om Macmillan te ontmoeten voortspruit uit zijn ver langen de Britse premier over te halen tot Britse deelname aan de door de V.S. voorgestane multilate rale NAVO-kernmacht van Polaris-ra- ketten. Engeland staat zeer koel te genover dit plan, zowel uit militaire als politieke overwegingen (de con servatieve regering houdt krampach tig vast aai de eigen Britse „deter- **nt"), terwijl de regering-Kennedy êelooft dat de oprichting van de mul tilaterale NAVO-kernmacht de enige Mogelijkheid is om de spreiding van kernwapens over afzonderlijke lan den tegen te gaan. Bovendien zou, Als die multilaterale kernmacht tot stand kwam, generaal De Gaulle met (Advertentie) fcllLANO ITALIA zijn „force de frappe' geïsoleerd ko men te staan. Tot nu toe heeft alleen West-Duits- land enthousiasme getoond voor de Amerikaanse plannen. Bonn is bereid 33 tot 40 procent van de kosten te dragen. Kennedy wil echter in ieder geval voorkomen dat de NAVO-kern- mari.t een soort bilaterale Amerikaans- Westduitse aangelegenheid wbrdt, al was het alleen maar omdat dit koren op de molen zou zijn van de Russische propaganda.' Ook dit is een reden waarom de Amerikaanse president als nog wil proberen Engeland, en ook Italië, tot deelname aan zijn Polaris- plannen te bewegen. Interessant bij dit alles is het feit, dat Kennedy's adviseurs hem tot het laatst hebben afgeraden naar Enge land te gaan om daar Macmillan te ontmoeten. De adviseurs geloven dat dit onbeleefd zou zijn tegenover gene raal De Gaulle, die tot nu toe Kennedy slechts éénmaal heeft ontmoet tegen Macmillan ongeveer zesmaal. De Gaulle wordt tijdens Kennedy's bui tenlandse reis nu wel erg duidelijk de grote buitenstaander. Belangwekkend in dit verband is ook het.ee,. de Westduitse minister van defensie, Kai-Uwe von Hassel, deze wei,- heeft gezegd op de bijeenkomst AMSTERDAM, 8 juni. De dinsdag wegens het bezitten van een half ons marihuana in zijn woning aan de Lan ge Leidsedwarsstraat alhier aangehou den 29-jarige semi-arts is gisteren voorgeleid aan de substituut-officier van justitie rar. W. K. baron van De- dem. Deze heeft daarop zijn gevan genhouding gevraagd. Aan dit verzoek heeft de rechter-commissaris voldaan. Deze beslissing geldt voor 6 dagen en kan daarna nog eens zes dagen wor den verlengd, waarna de raadkamer van de rechtbank moet beslissen over eventuele verlenging van het voorar rest met dertig dagen. De Rotterdammer die bij de inval door rechercheurs van de centrale re cherche in de woning van de semi- arts over de daken wist te ontkomen, is nog steeds niet achterhaald. Het laatste levensteken dat de poli tie van hem heeft gehoord, was via de telefoon. Hij belde woensdag de af deling verdovende middelenvan de po litie op om te zeggen dat de semi- arts onschuldig is, maar hij weigerde te voldoen aan een verzoek dit op het bureau te komen verklaren. (Advertentie) van de Westeuropese Unie. Hij pleitte daar voor een zo nauw mogelijk sa mengaan van West-Europa en de Ver enigde Staten en voor de multilaterale NAVO-kernmacht, zoals Kennedy die wenst. De Westduitse minister be schuldigde generaal De Gaulle ervan dat hij probeert de Amerikanen en Westeuropeanen tegen elkaar in het harnas te jagen, met als risico dat de Amerikanen zich uiteindelijk teleurge steld uit West-Europa zullen terugtrek ken. Waarnemers vragen zich af wat er, na deze uitval van de Westduitse mi nister van defensie, eigenlijk nog over blijft van het Frans-Westduitse vriend schapsverdrag, dat niet alleen econo mische, politieke en culturele, maar vooral ook militaire betekenis wordt geacht te hebben. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 8 juni De stoffeiyke res ten van Joannes XXIJI rusten in een eenvoudige stenen sarcofaag die, de drie kisten omhullende, staat in een ruime nis in de crypte onder de Sint Pieter recht tegenover het graf van Pius XI. Bloemen en kransen liggen op en rond de grafstede. Het is thans duide- Hjk geworden, dat te zijner tü'd volgens 's Pausen laatste wens de definitieve bezetting in de St. Jan van Lateranen zal zpn, de kathedraal van de bisschop pen van Rome. Vrijdagmorgen is de eerste plechtige H. Mis voor de zielerust van de overle den Paus gecelebreerd in de St. Pieter door mgr. Pericle Felici, vicaris van de aartspriester van de basiliek. De Cap- pella Giulia onder leiding van haar di rigent Renzi zong de vierstemmige „Rouwmis der kardinalen" van Pero- si. Dit was de eerste van de negen achtereenvolgende plechtige Heilige Diensten. Om de lopende administratieve be stuurszaken der Kerk af te handelen, en vooral die van de voorbereiding voor het Conclaaf, vergaderde gisteren voor de derde maal de generale kardinaals congregatie, waaraan 39 kerkprinsen deelnamen. Bepaald werd, dat het H. College maandag het diplomatieke corps, bij de H. Stoel geaccrediteerd, zal ontvangen voor zijn rouwbeklag. De dag daarna zal de souvereine grootmees ter van de Orde van Malta met zijn ge volg door het H. College ontvangen wor den. Vrijdagmorgen heeft in naam van de kardinaal-camerlengo diens eerste as sistent, mgr. Luigi Centoz, bezit geno men van het gouverneurschap van Va ticaanstad. De Osservatore Romano van gisteren wijdde meer dan twee pagina's aan een eerste lijst van rouwboodschappen van 91 staatshoofden en regeringen gericht aan het Vaticaan. Daaronder zijn tele grammen van het Nederlandse, het Bel gische en het Luxemburgse vorstenpaar, van de waarnemend president van Indo nesië en van regering en volk van Suri name. MOSKOU, 8 juni (UPI) Het Va ticaan heeft gisteren in een telegram aan premier Khroesjtsjev van de Sov jet-Unie zijn dank uitgesproken voor de condoléanceboodschap van de Rus sische premier bij de dood van Paus Joannes XXIII. Het telegram was on dertekend door de camerlengo, Bene detto kardinaal Aloisi Masella. Imp. Adiem SCHIPHOL, 8 juni Groot alarm is Dat ravoncl gegeven toen door nog on- ia5ende oorzaak een Starfighter straal- !a*2iF met registratie KG-180 bij de «naing op Schiphols langste baan, door sn .'Mwungsgestel zakte en met een I'.eetaculaire vonkenregen 900 meter op - Jn buik over het beton zeulde, voor e Machine eindelijk tot stilstand kwam. j- IJlings rukten brandweerwagens, po- trofr en ambulances naar de baan en ere. k1 ^aar de straaljager niet eens zo sin ®fschadigd aan. Er was wat kero- Z-rie brandstof uit de tanks gestroomd, baa brandweer schuim over de Men sPoot 0111 brandgevaar te voorko- tnjLaïJSezien het hier een militair vlieg je,,® betrof, werd een strenge afzetting olp ^ftdhaafd- De piloot, die ongedeerd kat-was een der vliegers van Fok- *®rs testteam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1