Willeke Albert i zong met het Noordhollands Orkest Ar ends: een succes! Ongekende extra veiligheid VREDESTEIN CONTACT T.V. tijdens het weekeinde Halsbrekende prestaties van Omroepkoor en -orkest Nijverheid en Handel' gaat ondernemingsstructuur onder de loupe nemen Cor de Wolff overleden Luisteren naar: Kijken naar: Experiment van H Aafje Heynis een „topper" Adenauer blijft partijvoorzitter Grip rubber m ProfLambersMaatregelen mogen economische potentie niet aantasten Bekend graficus Maandag Dinsdag MUZIKALE „BATTLE CRY" IN HAARLEM REQUIEMMISSEN VOOR DE PAUS voor uw auto Positie toonkunstenaar kan nog heter worden Vanavond Congres van orgel bouwers N CR V-voorzitter betreurt houding van de AVRO Buitenland MAANDAG 10 JUNI 1963 PAGINA 13 n „Cupfinal Geen invloed Geslaagd met VREDESTEIN een mislukking geworden. Van drie uur 's middags tot zeven uur 's avonds hebben de bezoekers voor 75 percent onbekend met het interieur van een. con certzaal geluisterd naar muziek en wat daar voor moet doorgaan. Vier uur lang heeft men de grote sterren uit de wereld der klassieke muziek, de jazz en de lichte muziek, optredend in een bon te, geheel willekeurige volgorde beluis terd. En men heeft genoten. Genoten van een Aafje Heynis, een Anneke Grön- loh, een Hans Henkemans, een Pim Ja cobs, een Henk Driessen, een Johnny Lion. Ovationeel applaus weerklonk na het optreden van het klassieke pianoduo Andre Presser en Joop Stokkermans; felle, snerpende, goedkeurende fluitjes sneden door de zaal na een optreden van twee in ons land „kennelijk graag gehoorde jongetjes", die zich ,,The Blue Diamonds" noemen. Willeke Alberti zong zondagmiddag in het Haarlemse Concertgebouw, begeleid door het Noordhollands Philharmonïsch Orkest o.l.v. Henri Arends. precies hadden de tweeduizend jonge muziekliefhebbers zaal en balcon van het Haarlemse Concertgebouw „be zet. De stoelen had men voor alle zekerheid uit de zaal verwijderd. Geen bezwaar, staande, of hurkend, liggend of zittend op de weldadig koude grond kan men ook genieten, redeneerde men. En terecht. (Van een verslaggever) HAARLEM, ÏO juni Hoe krijgt men "fl een ideaal zomerweer, bij tempera turen tussen de 25 en 30 graden, zo'n k'eine tweeduizend jonge mensen in de Concertzaal om te luisteren naar een tdooiromance van Beethoven, een •ymphonie van Mozart of een selectie Van melodieën uit Porgy and Bess? Dat Was de vraag die de 42-jarige dirigent Van het Noordhollands Philharmonïsch Orkest, Henri Arends, zich gistermiddag °h> ongeveer twee uur moet hebben ge steld, toen hij aan het begin stond van oen experiment dat in de veelbewogen geschiedenis van ons vaderlandse mu ziekleven nog niet is voorgekomen. Lang heeft de heer Arends niet in onzekerheid verkeerd. Om drie uur (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 10 juni. Om aan alle spe culaties der laatste weken een einde te maken: Adenauer zal ook na zijn uitreden als bondskanselier in de ko- •nende herfst nog tot het C.D.U.-par- tijcongres in het voorjaar van 1964 voorzitter van de christelijk-demokra- ösche unie blijven. Adenauer was op het partijcongres Dortmund in 1962 voor twee jaren herkozen. Hij kreeg toen de Vroegere minister van binnenlandse zaken van Noordrijnland-Westfalen, Duf- hues naast zich als secretaris gene ral. Dufhues geldt als de waarschijn- hjke opvolger van Adenauer als voor zitter der C.D.U. Adenauer zou in dat Seval „ere-voorzitter" worden. Men acht het in de leiding der C.D.U. niet gewenst, dat Adenauer eventueel als Partijvoorzitter zou kunnen trachten het werft van prof. Ludwig Erhard aJs bondskanselier te storen. Tot dus- Verre is het ambt van bondskanselier ®n partijvoorzitter altijd in één hand, 01 die van Adenauer geweest. -UTRECHT, 10 juni Kardinaal Al- **ihk zal woensdagavond om 8 uur een Plechtige requiemmis opdragen voor de «elerust van paus Joannes in de kathe drale kerk van Utrecht. UEN BOSCH, 10 juni Mgr. W. Bek kers, zal dinsdagavond om 8 uur in de kathedrale basiliek alhier een pontifica le requiemmis opdragen voor de ziele- Uist van paus Joannes XXIII. Tijdens °eze H. Mis zal de bisschop een her denkingsrede uitspreken. De gezangen ybllen worden verzorgd door de geza menlijke Bossche kerkzangers. ""lUMiiiiMiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiimiuiiiminiiiitiiiniiiiiiiuiuiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiit De opkomst onder dergelijke subtro pische omstandigheden was zelfs voor de aanstichter van deze muzikale „Batt le Cry" een complete verrassing. Ook Henri Arends dacht, evenals andere in siders, dat het gisteren voor concertbe zoek gewoon te mooi weer was, te warm en zeker te heet in de zaal, waar een batterij lampen en schijnwerpers van de televisie het verblijf bijna ondraaglijk maakten. Men had geen ventilatie. Een oplettende portier was wel op het luis terrijke idee gekomen om de tuindeuren van de zaal open te zetten. Maar hij, en mét hem de tweeduizend bezoekers, trof het niet dat juist toen de zon op die zijde van het Concertgebouw was gaan schijnen, zodat de temperatuur nog moordender werd. Het vreemde bjj dit alles was dat nie mand er eigenlijk aandacht aan besteed de. Af en toe zag men een zakdoek naar het voorhoofd gaan, hoorde men een di- pe zucht of een harde bons in, het geval een der bezoekers de sterren voor hem op het podium niet meer kon onder scheiden van die andere, die dansten voor zijn ogen. Maar over het algemeen kon de warmte weinig invloed uitoefenen op het verloop van het concert en de gedragingen van solisten en publiek. Dat was maar goed ook, want .anders zou dit „Hartewensconcert", waarvoor jonge mensen uit alle hoeken en gaten van ons land naar Haarlem waren ge komen, zonder twijfel een mislukking geworden zijn. Het is het tegendeel van Zwarte paraplu's met: ..Henri Arends Het was een uiterst vreemde mid dag. Direct na binnenkomst vielen ons een aantal zwarte paraplu's op waarop met witte letters geschreven stond: Henry Arends. Het bracht ona een moment in de sfeer van een cupfinal. Maar het was geen cupfinal. Mocht daar nog een misverstand over be staan, dan maakte Anneke Grönloh, begeleid door het Noordhollands Phil- harmonisdh Orkest daaraan een ein de met het tedere oorspronkelijk Portugese liedje „Goenacht, kleine schat, slaap zacht." Het was duidelijk dat Aafje Heynis met haar Eurydice- aria het bij dit publiek „moeilijk" zou hebben. Maar het pakte heel anders uit: tot zesmaal toe moest de bekende alt een open doekje in ontvangst nemen. En dat was het langste applaus dat het pu bliek deze middag voor een solist over had. Méér in ieder geval dan voor een dansende, hikkende, Johnny Lion en zijn Jumping Jewels, en een honingzoete, on der deze helse temperaturen geheel weg smeltende heer Rob de Nijs en zijn lal lende Lords, méér ook dan voor een gerenommeerde tienerster als Willeke Al berti („Nee jongen, je hoort niet bij mij"), en een uitnemend jazz-vocaliste als Rita Reys met een toch fraai ge zongen Summertime! Nee, om in tiener termen te spreken; Aafje Heynis stal de show! En u weet het dus: de aria Eurydice van Von Gluck wordt een top per. De reacties uit de zaal spraken tenminste boekdelen. Een duidelijk suc ces werd ook „de Moldau" van Smeta- na, terwijl ook „Django" door het Pim Jacobs trio hoog genoteerd stond. Het experiment van Henri Arends (vele jonge tieners kenden zijn naam alleen uit hun zo zeer geliefde Arends- oogboeken van J. Nowee) is geslaagd. Natuurlijk werden er aanvankelijk nog- t Advertentie I Ongeëvenaarde anti-slip en duurzaamheid al wat „fouten" gemaakt, maar wie gaf daarom. Natuurlijk, het is niet leuk ais men tijdens „de Moldau" tweemaal ap- plaudiseert, denkend dat het werk is afgelopen. Het klinkt wat vreemd als een optreden van Henkemans en Krebbers met een schel fluitconcert (dat niet op het overladen programma stond) wordt gehonoreerd. En we willen niet ontken nen dat het de oudere muziekliefhebbers wat pijn moet hebben gedaan toen tij dens een Habanera van Saint-Saëns en kele meisjes hartgrondig van hun tegen zin blijk gaven met een „ajazzes, al wéér kl'siek". Maar zulke dingen ziet men op zo'n middag door de vingers. Toegegeven. Ook de spijkerbroeken, de zwemshorts, de jeans en slacks ziet men niet vaak tijdens abonnementsconcerten. Maar ach, dat was tenslotte bijzaak. Hoofdzaak was deze middag de mu ziek. „Het is de bedoeling om de jon geren meer respect te laten krijgen voor het genre dat hun vader en moeder, hun vriendjes mooi vinden. Of dat genre nu vertegenwoordigd wordt door twee blauwe diamanten, door Willeke, Pim, Rita of Aafje, dat is niet het belang rijkste. Het gaat er om dat de jeugd liefde en respect krijgt voor alle gen res muziek, mits het maar goede mu ziek is", zegt Henri Arends, die overi gens vast van plan is volgend jaar weer ee™ uergeRjk evenement te organiseren. Vrijdagavond kunt u op het tv-scherm ee.R mdruk krijgen wat zich zondag middag in de kolkende zaal van het Haarlemse Concertgebouw allemaal heeft afgespeeld. BUSSUM, 10 juni - De AVRO heeft^fied^2"* OVerbeken' een viertal Duitse amusementspro- tf.c.R.V. kwam zondagavond met gramma's aangekocht die men samen- de tweede aflevering van „Tussen Ka- bundelt onder de titel van „Houdt u raclii en Khyber-Pas", waarin het goe- van show? De eerste aflevering zag de camera-werk van Didier van Koe- men zaterdagavond. En men kon dan kenberg en de ietwat gemeenplaatse- meteen wel constateren dat men, naar de techniek gemeten, zijn vak in München heus wel verstaat. Het werd alles kundig uitgevoerd ofschoon het overvloedige zij het goed gereali seerde trucwerk op de duur wel ging irriteren. Naar ae inhoud gemeten stond de zaak niet op zo'n hoog peil. Er waren wat al te luchtige, voor de huiskamer niet geschikte scènes en de teksten van de liedjes waren zelden echt leuk. En de tweelingzusters Alice en Ellen Kessler openbaarden zich als een ietwat star, hoogblond en hoog- Germaans duo. Juliette Greco viel in deze omgeving van als wij ze zo mogen uitdrukken welgefundeerde oppervlakkigheid ietwat uit de toon. Zij AMSTERDAM, 10 juni Een lid van een der aan het I.S.C.M.-Festival deel nemende orkesten zei mij onlangs: „Meet je, wat wij hier met z'n allen doen dat is: het sprookje van de Kle ren van de Keizer opvoeren. Wij doen net alsof wij muziek maken, en omdat er een dirigent staat te dirigeren ge looft iedereen dat het ook zo is, en be gin- te klappen. Het lijkt op een we derzijdse afspraak om mekaar voor de gek te houden, want je hoort niks dan onzin." Die veelgeplaagde man leed onbe schrijflijk onder het mishandelen van zijn instrument, dat hem door de heden daagse tonenverwekkers werd voorge schreven. Maar hij zal deze week daar mee nog dapper doorgaan. Want het publiek applaudisseert, de dirigenten gebaren ijverig (hoewel soms ongedeter- mineerd en improviserend of doende alsof) en de tonenknutselaars stormen achter elkaar het podium op om hulde (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 10 juni De Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel gaat op 19 juni haar vergade ring in Gouda wijden aan de problemen rond de structuurhervorming in de on derneming. Ter gelegenheid daarvan heeft de maatschappij een handzaam boekje uitgegeven met samenvattingen van de rapporten, die andere organisa ties reeds over dit onderwerp hebben gepubliceerd en met de inleiding en de pre-adviezen, die op de vergadering in Gouda zullen worden besproken. In een toelichting zegt de Maat schappij voor Nijverheid en Handel, dat de problematiek op het terrein van de structuur van de onderneming in ondernemerskringen nog niet vol doende aandacht en bekendheid heeft verworven. Toch is het de onderne mer, aldus het hoofdbestuur van de Maatschappij, die in de toekomst de al of niet veranderde onderneming zal moeten leiden, zodat het van groot belang is, dat hij vanuit zijn eigen verantwoordelijkheid er zich over uitspreekt, welke wijzigingen in de structuur nuttig, en welke nadelig zouden kunnen zijn voor de bedrij ven zelf en de sfeer, waarin gewerkt wordt. Prof, H. W. Lambers zegt in zijn in- NIJMEGEN, 10 juni De voorzit ter van de Kon. Ned. Toonkunstenaars vereniging, prof. dr. K. Ph. Bernet Kern- pers, heeft op de jaarvergadering vast gesteld dat er, sinds hij ongeveer 30 jaar geleden zijn intrede in het hoofd bestuur deed, in de positie van de toon kunstenaars in Nederland veel ten gun ste is veranderd. Verbetering is ech ter nog steeds mogelijk. De salarissen van de orkesten en van de docenten liggen nog in vele gevallen te laag, voor de vakopleiding en de beste orkesten lijkt de salariëring van leerkrachten bij het VHMO een redelijk punt van vergelijking. De door overheidsopdrach ten enorm gestimuleerde muziekpro- duktie zou misschien iets afgeremd moe ten worden door hogere honoraria bij iets minder opdrachten. Dat de om roepverenigingen zich zo weinig aan de eigentijdse symfonische Nederlandse muziek gelegen laten liggen is, aldus spreker, beschamend. In de steeds gro ter wordende kloof tussen de meest pro gressieve muziek en de executant, meer in het bijzonder de muzikale dilettant zag hij een gevaar voor beiden, in het bijzonder voor het muziekmaken, het spelen. Door de ruime subsidiëring van het muziekschoolonderwijs, dreigt de privé muziekleraar in het gedrang te ko men. Ook deze belangrijke groep zal op de duur door de overheid gesteund moeten worden. Het is onbillijk dat de particuliere muziekleraar met zijn eigen belastinggeld beconcurreerd wordt door de ten gevolge van de subsidies goed kope muziekscholen. leiding, dat het „het vraagstuk is, de instituties te vinden, waarbinnen het economische onderdeel zich kan hand haven onder bijvoeging van sociale en psychologische elementen". „De econo mist werkt tussen twee polen, doelma tigheid en rechtvaardigheid, die beide deel uitmaken van het algemeen be lang. De economische efficiency vormt slechts één aspect van het economisch belang", aldus prof. Lambers. „Het is de taak van de onderneming haar conti nuïteit te verwezenlijken mede onder aanpassing van de eisen, die de econo mische orde stelt. Onder deze voor waarden is haar maatschappelijke bij drage primair een economische, het nemen en vervullen van zodanige ini tiatieven. dat door haar werk de wel stand stijgt. Wij zullen de discussie niet hoeven voort te zetten als voorgestelde maatregelen de economische potentie van de onderneming zodanig aantasten, dat de welstand, waardoor de discussie mogelijk is geworden, zou terugzakken. Het wordt schipperen, maar dan liefst in de oude zin: met beleid klaren", zo schrijft prof. Lambers. De pre-adviezen zijn geschreven door de heren J. A. Hamburger, drs A. W. Overwater, prof. dr. F. L. Polak en dr. J. J. M. v. d. Ven. Er wordt o.a. in gepleit voor een verbetering van het overleg in de ondernemingsraden. Een beroepsrecht voor de werknemers op bepaalde beslissingen van de directie wordt in het algemeen wel aanvaard baar geacht. In de pre-adviezen wordt verder gepleit voor benoeming in hetzij de raad van commissarissen, hetzij de directie, van deskundigen op sociaal terrein, echter niet in de zin van een vertegenwoordiging van de arbeiders in deze colleges. De werknemers zouden volgens drs. Overwater wel althans bij de grote ondernemingen verte genwoordigd kunnen zijn in de raad van beheer. in ontvangst te nemen. Zondagavond waren ruim 500 luisteraars in de Grote Zaal van het Concertgebouw aanwezig orr. te luisteren naar de kunstige ver richtingen van het Omroep Kameror kest en Kamerkoor, die onder directie va de zwarte, driftige en gezette Bru no Madema geluiden deden opstijgen, die men grotendeels muziek in staat va ontbinding zou kunnen noemen. De tengere IJslander Sigurbjömsson tekende in het programma aan: „Tim- br fluctueren tussen zoveel bronnen als er instrumenten in het kleine or kest zijn." Dit was nog een der een voudigste cryptogrammen die de gelui den moesten verklaren. De Zweed Ham- braeus zette zich aan het (prachtige) orge' en bediende tegelijk een elektroni sch geluidsband, waardoor machtige geruisen ontstonden, die aan elektrische generatoren en straaljagers deden den ken. Het stuk „Bugaku" voor kameror kest van de Japanner Matsudaira was het toppunt van ongedetermineerdheid, zodat het een raadsel bleef waarom het niet volkomen anders had geklon ken. Dt 30-jarige, geleerde, baardige Itali aan Manzoni maakte ons deelgenoot van zijn pogingen om „nieuwe constructie grondslagen te vinden", waaraan liefst 24 instrumentalisten moesten meewer ken. De Deen Lewkovitch was bij het samenstellen van zijn „Improperia per voci" tot de ontdekking gekomen, dat „muziek tot een zekere graad overbo dig is. Hij bezigde een recitant indruk wekkend voorgesteld door Peter van der Bilt en een steunend, zuchtend en murmelend koor. Slechts de nu 62- jarige Hans Erich Apostel, leerling van Schönberg, bleek werkelijk muziek ge schreven te hebben in zijn a cappella koorwerk op het mooie gedicht „Um Mitternacht" van Mörike. Dit was te- gelij'. een knap staaltje van onbegelei de zang in atonale stijl, waarmee het ko^r grote lof verdiende. Dit wil niet zeggen, dat de prestaties van het or kest minder halsbrekend waren. Zij hebben het hunne bijgedragen aan het verwekken 'van enthousiasme voor mu zikale kleren, die er wel niet waren rr„ar waar iedereen toch in wilde ge loven. v.E. HILVERSUM, 10 juni De gezamen lijke kerkgenootschappen beginnen het maandagavondprogramma met de ru brieken Logboek en Ken-merk. Na het NTS-journaal en een uitzending van de politieke partijen presenteert de NCRV om half negen de actualiteitenrubriek „Memo". „Kinderogen" is een documen taire die de BBC maakte over blinde kinderen. Om kwart over negen zendt de NTS de film „De twaalf gezworenen" uit, die werd gemaakt naar de roman van Reginald Rose. Om kwart voor elf volgt het tweede NTS-journaal. De NCRV-radio zendt om tien voor half negen opnamen van het Nationaal Orgelimprovisatieconcours dat in Bols- ward wordt gehouden uit. ZAANDAM, 10 juni In Londen wordt tot 15 juni een congres gehouden van de International Society of Organ- builders. Ongeveer honderd orgelbou wers uit de hele wereld nemen aan het congres deel. Voorzitter van de orga nisatie is de Nederlandse orgelbouwer D. A. Flentrop uit Zaandam. Op de congresagenda staan voor drachten van prominente figuren uit de internationale orgelwereld en excursies naar de meest representatieve Engelse orgels. De Engelse orgelbouwer Her- bort Las French Norman leidt het con gres. AMSTERDAM, 10 juni In zijn wo ning hier is zondag, tengevolge van een hartaanval, op 74-jarige leeftijd overle- .i de bekende graficus en kunstschil der Cor de Wolff. Coi' de Wolff, die 18 april 1889 in Mid delburg werd geboren, wilde als kind graag kunstschilder worden, doch de strenge opvattingen van zijn vader ver zetten zich tegen dit plan. Hij begon wel als schilder, maar dan als knecht je van een huisschilder. Door avondstu die slaagde Cor de Wolff erin toege laten te worden tot de kunstnijverheids school in Haarlem, waar Chris Lebaeu zijn leermeester was. Later bezocht hij nog de Rotterdamse academie en stu deerde hH ook aan enkele kunstacade mies in Engeland en België. Hij deed nog examen voor leraar M.O.. maar hij verkoos tenslotte het bestaan van de vrijbuiter. Cor de Wolff behoorde voor de oorlog tot <fe oprichters van „De populisten" een groep schilders die inspiratie bij voorkeur zocht in het vro lijk volksleven vestigde zich in 1927 in A - jterdam. Tot de tweede wereldoorlog genoot hij vooral bekendheid als kunstschilder, ba- tikker en decoratief ontwerper, onder meer. van een muurschildering in het gebouw van de G.G. en G.D. in Am sterdam. Na de oorlog verrichtte deze, zeer sterk op de literator Israël Queri- do lijkende kunstenaar vrijwel uitslui tend grafisch werk. Hij werd een van de prominente gra fische kunstenaars van ons land. In vele musea hangt werk van hem en er wer den geregeld exposities gehouden, onder meer een in 1961 onder auspiciën van het provinciaal bestuur van Zeeland in Middelburg. Bij deze gelegenheid schonk Cor de Wolff honderd prenten aan het op te richten Zeeuwse museum. Hij was lid van de „De Grafische" in Am sterdam. Voor de laatste keer exposeer de hij in november j.l. honderd gra vures in Bloemheuvel in Overveen. Cor de Wolff, die veel jongeren in spireerde en tot steun was, wordt don derdag ter aarde besteld op de be graafplaats „Buitenveldert" in Amster dam. rige commentaar van Dick van Bom mel bleven opvallen. „Feeërie" werd aangekondigd als „een lichte satire op het televisie-we zen. zjj die het bedreven en zjj die het bekijken". Maar noch van het „lichte", noch van het „satirische" kwam erg veel terecht. Van het laatste kon men alleen iets bespeuren in het spotliedje over „het forum". En voor de rest ging het hoofdzakelijk orr. een gezochte en loodzwaar soort humor, waarbij woordspeligheden als T-fee, fee-arts. fee-stapel en N.C.R.-fee het moesten doen. Men ging er op deze warme zo meravond van transpireren. In „Onder vier ogen" raakte Jan van Hillo in gesprek met de heer H. V. B. Burgerhout, drager van de Mili taire Willemsorde. Ook daar kreeg men het nóg benauwder van. Van Hillo stelt zijn vragen weer heel anders dan zijn collega Kees van Langeraad het in de ze rubriek pleegt te doen. Dat wil zeg gen: minder intelligent en soms met een „directheid", die tegen de brutali teit aanleunt. „Gelooft u in God?" is geen vraag die men Iemand in de wijd vertakte openbaarheid van een t.v.-in- terview stelt. De heer Burgerhout gaf gaande de uitzending toe een agressief man te zijn. Daar bleek niet veel van in de manier waarop hij gisteren het „slachtoffer" was. H.Hn. (Advertentie) TELEFOON i 010 135910. 01896 3344 UTRECHT, 10 juni De voorzitter van de NCRV, mr. A. B. Roosjen. heeft op de vergadering van zijn omroepver eniging de houding van de AVRO be treurd. Hij acht het onjuist dat deze omroepvereniging zich plotseling van de andere omroepen heeft gedistancieerd door voor zich aanspraak te maken op de programma-verzorging op de netten die in 1964 gereed zullen zijn. Volgens hem dient de onzekerheid die op het gebied van de radio en televisie heerst weg te worden genomen. Bij de wettelijke regeling, aldus de heer Roos- jen, kan mogelijk aandacht worden ge schonken aan de wensen van een meer „open" bestel, die in deze tijd worden gehoord. Indien men andere zendgemach tigden naast de bestaande wil aanwij zen, dient er, volgens hem, een objec tief criterium te komen voor de repre sentatie van een groepering waaraan zendmachtiging wordt verleend. Op voorstel van het dagelijks be stuur nam de vergadering een motie aan waarin de wens wordt uitgespro ken dat op korte termijn een wette lijke regeling van het Nederlandse omroepbestel tot stand za) komen. In afwachting van deze wettelijke rege ling dient, aldus de motie, de pro grammaverzorging op het tweede tv. net toevertrouwd te worden aan de omroeporganisaties en de N.T.S. en die op het derde F.M.-radionet aan de omroeporganisaties. Bij het op stellen van deze voorlopige regeling moet, aldus de motie aandacht wor den geschonken aan de vraag of het wenselijk dan wel noodzakelijk is, re clameboodschappen in de ether toe te laten, los staande van het program ma. De heer Rooyen deelde nog mede dat de NCRV binnenkort twee adjunct-direc teuren zal benoemen. (Advertentie) Uw zorgen voor morgen bij de OLVEH geborgen mm 13.30 Dar.soricest en zangsolisten. 14.00 Iwl33Hfi3fl Pianorecital: Klassieke en moderne mu- IVluQIIUuU ziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Kamerkoor moderne koor- HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 18.00 werkjes. 15.45 Soledad Ziekenhaven. hoor- Pop. orgelspel. 18.30 Amus muz. (gr.) spel. (Herhaling van 20 januari Jl.) 16.lt 19.00 Nws en weerber. 19.10 Gram.muz. Lichte gram.muz. 16.30 Voor de Jeugd voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 17.25 New York calling. 17.30 Lichte gram. Militair ork. 20.20 Tweede Nationale or- muz. voor de jeugd, gelimprovisatieconcours 1963 Bolsward. 21.40 Licht instrum. kwartet. 22.00 Parle- J mentair commentaar. 22.15 Pianorecital: DullCM la Mu Nederlandse muz. 22.30 Nws en SOS-ber. 22.40 A vond overdenking, 22.50 Boekbe- ENGELAND, BBC Home Sendee, 830 M nö 1200 Klass- orkestmuz 12.55 Weer- ren. 23.40 Lichte gram.nnrz. .55-24.00 der. 13.00 Nws 13.10 Discussie. 14.00 HIIVVB5IIM n 998 m vara, is on Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 15.30 Klar.k- ,7% beeld. 16.00 Verzoekprogr. 16.45 Praatje Nws. en commentaar. 18.20 Act. 18.30 17 aa Voor de Ipueri 17 y» Wpprhpr Licht orkest. 18.50 Openbaar kunstbezet. 17,ü0 VOOr ae Jeugc1, 17,50 ^eert>er- 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Rege- ENGELAND, BBC Light Programme. v /n',* 1500 12.00 lopuialre gram muz- 12 31 Gram.muz. voor de arbeiders. 1 J2? S m cS \vLnc 13 00 GeVar mUZ' 13 30 NwS 13 35 Uit' slagen cricket. 13.45 Voor de kinderen. 9^i? c w n=. 14-°° Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz 20.00 Nws. 20 05 Omroepork. en solisten 15 31 Gevar. muz. 16.15 Dagboek. 16.31 fnriüïLY?Êr„Y0nviQnihS„!rtel99eivi Sportuitslagen 16 35 Gram.muz. voor de andere dieren, klankbeeld, 22.00 Cowboy- jeugd l7 0u Onbekend. 17.31 Gevar. pro combo en zangsollsten. 22 30 Nws. 22.40 Tango-rumba-ork. en zangsolisten. 23.10 Op de praatstoellicht progr. 23.30 Lichte gram.muz. 23.55-24.00 Nws. gramma. NDR-WDR, 3U9 m.12.00 Pianospel met zang. 13.00 Nws. 13.15 Franse muz. 16.00 Kamermuz 17.00 Nws. 17.20 Pianoreci tal. 17.45 Gevar. muz. FRANKRIJK U. 280 en 235 M.12.00 Nws. 12,10 Klassieke en moderne muz. 13.40 Gevar. muz. 14.15 Viool- en piano- ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.18.00 Nws 18.15 In the South-East. 19.00 Ballades. 19.30 Lichte muz. 20.30 ILêj-i Hoorspel. 22.00 Nws. 22.30 Klankbeeld. 22.59 Weerbericht 23.00 Nws. 23 02 Voor- brt «sfi 994 nl 19 IN| v„ 12fta dracht 23.15-23.45 Gevar. gram.muz. Li?hte 12 30 wëerbtr 12 K> Lieëte w muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws 13.15 Ka- m diermuz. 14.00 Nws. 14.03 Operettemuz loOO 6D 247 m. 18.33 Sportovcrzicht Gn 14 flflVPCifnhPlrpfitA! 9fi Kamer uitslagen races. 18 45 Hoorspel. 19.00 Nws muz M N™ 16 03 Beur'sber^« M en journaal. 19.25 Sport. 19.31 Gevar. pro- Oujtse les. 16 24 Lichte muz 17.00 Nws en1 actimliteiten ^40 6pianoreciLd. 2LOO k'nderen 17 40 GeVlr Hoorspel. 21.30 Gevar. muz. 22.31 Sport- nws. 22.35 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m.12.30 Gévar. progr _T_t en actualiteiten. 14.03 Gevar muz. 14 45 NDR-WDR, 309 m.: 19.00 Nieuws. ^9-30 Koorzang. 16.08 Moderne muz. 17.00 Nwi. Klas. muz. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. yr Ki?ss1ekp rrmzipk en modpmp 23.05 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.20 Dans- u l° assleK muz,et! en moaerne' muz. 1.00 Weerber en gevar. muz. FRANKRIJK LU, 280 en 235 m.: 18.05 Kamermuz. 1900 Nws. 19.20 Gevar. muz. 20.00 Klass. en moderne muz. 22.25 Gram. muz. 23.10 Kamermuz 23.53-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m.: 18.00 Nws. 18.03 Lichte muz. 18.18 Paardesportber. 15.20 Voor de soldaten. I860 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Lich te muz. 20.30 Voor de jeugd. 21.0 Show time. 22.00 Nws. 22.15 Volksdansen en -zangn. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nws. 23.05 Kamermuz. 23.55 Nws. 24.00- 0.45 Vor de zeelieden, BRUSSEL, 484 m.18.45 Grammofoon- muz. 19:30 Nws. 22.0 Wereldnieuws. 22.15 lazzmuz. 22.55 Nws. CVK, KOR, RKK: 19.30 Logboek, het Jeugdprogramma over de bijbel. (87e aflevering). 19 45 Ken-Merk, een Interker kelijk magazine. NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke par tijen: A.R. NCRV: 20.30 Memo. 20.40 Kin derogen, BBC-documentaire. 21.15 De HILVERSUM 1, 402 m. KRO: 7.00 twaalf gezworenen, speelfilm NTS: 22.45- Nws. 7.10 Morgengeb. 7.15 Ouverture 22.50 Journaal, radio voor vroege mensen. 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram.muz. DUITSE TELEV1S1EPROGR. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan- 18.00-18.15 Nws. (Regionaal programma) den. 9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleu- NDR: 18.15 Nordschau en programma ters. 10.15 Klassieke orkestwerken. 10.45 voor de kinderen. WDR: 18.30 Hier und Pianorecital: moderne muziek. 11.00 Voor Heute, Journaal. NDR: 19.00 Nws. 19.06 de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuz. Actualiteiten. WDR: 19.12 Nws. 19.15 Be- 11.50 Volaan... vooruit, praatje. 12.00 Mid- richten. NDR: 19.19 Geschlehten, die der dagklok-noodklok. 12 04 Licht Instrumen- Alltag schrieb. WDR: 19.20 Sprong uit de taal kwartet en zangsolisten. 12.30 Mede- wolken. 19.45 Florian, de bloemenvriend, delingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.33 19.59 Programma-overz.)20.00 Journaal Populaire gram.muz. 12.50 Actualiteiten, en weeroverz. 20.15 Panorama: Reporta- 13 00 Nws 13.15 Platennieuws. 13.30 Ge- ges, analyses, meningen 21.00 Er mag var. gram muz. 15.33 Promenade-orkest gelachen worden. 21.45 Politiek gesprek, en tenor: amus. muz. 14.35 Voor de platte- 22.30 Journaal en weeroverzicht. 22.50 Das landsvrouwen 14.45 Tierelantijnen: gevar. Labyrinth, opera progr. (herhaling). 15.45 Lichte gram. muz. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- TWEEDE PROGRAMMA lof. 17.00 Voor de padvinders. 17.1o Voor 18 40 Nws. 18.45 Muzlek-Muzlek: Made de jeugd. 17.45 Beursber. 17.50 Regenngs- in Germany. 19.15 Er was eens..., ver uitzending: Economische bedrijvigheid in telling. 19.30 Nws en actualiteiten. 20.00 de Nederlandse Antillen, door mr. drs. Protestantse uitzending. 20.16 Muziek uit F. P. de Vries. de Oude Wereld: Uederen en dansen uit Spanje, Olm. 21.00 Unter dem Hlmmel HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 von Paris, speelfilm. Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte ipening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Beiaard- FRANS BELG. TELEVISIEPROGR. concert. 8.20 Lichte gram.muz. 9 00 De 18.30 Berichten. 18.38 Voor de kinde groenteman. 9.05 Klassiek strijkkwartet ren 19.00 Engelse les. 19.30 Sportprogr. (gr). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek 20.00 Journaal 20.45 A I'école dea vedet- voor het geestelijk leven, boekbespreking, tes, gevar. programma. 21.45 Dossier: La 10.00 Lichte gram .muz. 10.50 Voor de traumatologie de la route 22.45 Journaal, kleuters 11.00 Voor de zieken. 12.00 Zang recital: Amerikaanse songs 12.20 Rege- VLAAMS BELG I'ELE VISIEPROGR- rmgsuitzending: uitzending voor de 19.30 Culturele activiteiten. 19.45 Qpen- landbouw. 12.30 Mededelingen Lb.v. tand- Daar kunstbezit. 19.55 De weerman 20.00 en tuinbouw 12.33 Licht orkest. 13.00 Nws. 20.20 Panorama: De week in beeld. Nws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac- 20.50 De grote afpersing, speelfilm. 22.20 tueel of grammofoonmuz. 13.25 Beursber Medium-Toneel 22.50 Nws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 13