Mac mill an komt steeds meer onder I zeer zware druk SPA Bronwaters Verkleed Wageningen viert feest GRATIS in dia-raampje gemonteerd LONDENSE BRIEF ADENAUER niet naar gevluchte Oostpruisen Verdreven Duitsers kunnen realiteit niet goed zien Set is moeilijk in te zien hoe Hij dit schandaal kan overleven m Gevangenisstraf voor Joklik en voor Ben Gal VN-contingent naar JEMEN Bonns militaire hulp Afrika „onnodig geheim" 1 voor het zelfde geld als Uw zwart-wit foto's nu in levensechte kleuren Bomans naar de West Drijvend congres van vrijgezell(inn)en Een Nederlandse „Spaanse Zuster" Heston helpt Dousadj SPA SUNIL bleekt voor a SUNIL blauwt voor o èn SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT Sedert eeuwen een der meest 0erenommeerde OtStjp titt) gezondheid uw genoegen ytCC: 20 kopjes heerlijke koffie of 8a9 kopjes echte thee Bandieten in Z.-Afrika Nederland op derde plaats met Allstar festival' De man die dacht dat hij een hond was J Een honds lam Les van Larry Kennedy naar Rome indien er een nieuwe Paus is Ook middagtrein Groningen-Bremen? DONDERDAG IS JUNI 1*» PAGINA 7 Laat uw bloemen en planten niet langer vernielen I OLIFLOR-ZOM SPA Met een liter SOURCE Dt U REINE „Geco", Ottostraat 5, Venlo ff It i V s? I TÉ mr' itillllaÉL dia's 24 x 36 mm projectieklaar nog geen cent toonaangevend in kleur, zwart-wit en camera's ILF0RD natuurlijk s. I BONN, 13 juni Bondskanse lier Adenauer heeft op korte ter mijn zijn deelneming aan en aan wezigheid op een bijeenkomst van uitgeweken Oostpruisen, die het komende weekeinde in Dusseldorp zal plaats hebben afgezegd. (Advertentie) DUBBELWEBKEND^ (Van onze Londense correspondent) .JONDEN, 18 juni Gisteren kwam Britse kernkabinet bijeen en be- f**dslaagde gedurende twee uren. Uit feit dat de vergadering niet ge- i« door de ontslagname van een J* meer ministers kan men conclude- ïüïi de Lord-Kanselier, Lord Dil ls?6' twijfelaars onder zijn collega's «et kabinet grotendeels heeft kun- geruststellen over de affaire-Pro- r?mo in zoverre de veiligheid van de A®*t niet deze zaak gemoeid is. Hier- ,7®® is evenwel niet gezegd, dat alle l?don van het kabinet (om nog te zwjj- Pj1 van jongere ministers, Lagerhuis- S*11 en de leden van de partij in de ®*®districten) zich gunnen verzoenen het morele aspect van de zaak. leiders van de conservatieve partij J Van de Labour-oppositie mogen dan J* onderling overeengekomen zijn om debat van maandag te beperken tot ro veiligheidsaspect van de zaak en morele kant bulten beschouwing te maar velen menen met de Ti- 5®* in zjjn opzienbarend hoofdartikel dinsdag van deze week, dat men oraal nieit buiten beschouwing kan Er gingen gisteren na de kabinets vergadering hardnekkige geruchten, Jat onder meer het kabinetslid Enoch Lowell, minister van volksgezond heid, zeer ernstige twijfels koestert. Er worden andere namen genoemd, Onder meer die van de ministers Boyle, Joseph en Brooke, respectie velijk ministers van onderwijs, volks huisvesting en binnenlandse zaken. .JJ'andaag wordt opnieuw een kabi netsvergadering gehouden, naar het £|jet voor het behandelen van routine- j-jtesties. Maar de spanning is nog Jteeds zeer groot en het wordt, niet ^mogelijk geacht dat de affaire-Profu- £[o opnieuw ter sprake wordt gebracht. P® bom kan nog steeds ieder ogenblik Sjvsten. Vandaag kwamen er eveneens •oO kopstukken van de conservatieve r^rtjj uit het gehele land te Lohden PÖeen, die zeker zo hun gedachten heb- ?®h over deze zaak. De tekenen wijzen Jbop dat de ontstemming in de kies kringen bij de gewone conservatieven ®eer groot is en nog toeneemt. Een conservatief Lagerhuislid. dr. Do- hald Johnson heeft gisteren een verkla ag afgelegd, waarin hij de mening dat men met Macmillan behoort mee 7 leven in diens huidige positie, maar ?at het met de dag duidelijker begint worden, dat de conservatieve partij *en volgende algemene verkiezing f'echts kan overleven, indien hij vóór debat van maandag plaats maakt ï°or een nieuwe conservatieve leider. ?.r zullen weinig conservatieven zijn •J1* menen dat er veel kans is dat zij volgende algemene verkiezingen na t het gebeurde kunnen winnen, maar "og minder die menen dat een over manning mogelijk is onder het leider- •chap van Macmillan. De Times bericht vandaag dat ge- turende de twee dagen sedert het ver- •tbijneji van zijn hoofdartikel van dins- Jag, brieven en telefonische betuigingen mji bijval zijn binnengestroomd en dat (Advertentie) .1 'v »;i vi BAZEL, 13 juni (Rtr) De twee "•Waagden in het proces in Bazel, Jo- ®®f Ben Gal en Otto Joklik, zijn beiden Veroordeeld tot twee maanden gevan Aenisstraf. Zij werden beschuldigd van het uitoefenen van dwang. Het vonnis met aftrek van voorarrest. .Beiden werden op 2 maart gearres- °®®rd. De 33-jarige Israëliër Ben-Gal de 41-jarige Oostenrijker Joklik heb- ?.®n beiden verklaard onschuldig te vin aan het uitoefenen van dwang op 2® Duitse raketdeskundige prof. Paul porcke met het doel hem op te doen houden in Egypte te werken. Zij zou- 3®n tijdens een samenkomst met diens dochter, de 25-jarige Heide Görcke, pornstige bedreigingen" tegen hem ■tobben geuit. fcI>e advocaat dr. Karl Serin zei dat i*n Gal en Joklik in hoger beroep zul- gaan. Het vonnis betekent hun on middellijke invrijheidstelling. De *®chters hadden zeven uur in raadka nten doorgebracht. Öe president van de rechtbank, dr. "mil Haberli, zei dat het vonnis geen Politiek vonnis was, maar dat is vast gesteld dat Egypte Israël wil vernie- er zelden in de ervaring van het blad een zo grote mate van eenstemmigheid heeft geheerst onder de lezers. De Ti mes publiceert heden een keuze uit de brieven. Als deze brieven representa tief zjjn voor de gevoelens onder de meer vooraanstaande conservatieven in het land, zoals waarschijnlijk het geval is, ziet het er niet goed uit voor Mac millan. De Times zelf. in een nieuw en weder om opzienbarend hoofdartikel van he denochtend, acht de tijd gekomen waar op de individuele ministers van de Brit se regering hun morele verplichtingen moeten onderzoeken en hun passieve houding moeten laten varen, en hoopt blykbaar dat een dergelijk gewetenson derzoek een aantal ministers zal nopen tot aftreden. ,,In het verleden", aldus het blad, „zijn ministers afgetreden voor veel minder belangrijke redenen en met veel geringere kansen op een gunstig effect". De Anglikaanse bisschop van het dio cees van Southwark sprak gisteravond zijn diocesane conferentie toe in Lon den en bracht het politiek schandaal ter sprake. Hij zei onder meer, dat er de laatste weken in Brittannië dingen zijn gebeurd, die een onaangename geur hebben achtergelaten, „de stank van corruptie in hoge posities". Hjj acht de tjjd gekomen om „de nationale stal te reinigen". Het begint werkelijk moeilijk te worden te zien hoe Macmillan dit schandaal en de daarop volgende reac ties in het land zal kunnen overleven. verdelgt schadelijke insecten en schimmels. Vraagt gratis dokumentatie NEW YORK, 12 juni (UPI) De veiligheidsraad heeft gisteren met tien stemmen vóór, geen tegen en onthou ding van Rusland secretaris-generaal Oe Thant de volmacht gegeven om een V.N.-oontingent naar Jemen te sturen. De kosten van de operaties zullen door Saoedie-Arabië, Jemen en de V.A.R. worden gedragen. Rusland sprak zijn veto als gevolg van intensieve diplomatieke rugge- spraken niet uit. KAAPSTAD, 13 juni (Reuter) De voorzitter van de Zuidafrikaanse volksraad heeft de hoofdredacteur van de „Pretoria News", Ronald Gill, ernstig berispt omdat in die krant een spotprent had gestaan die het deed voorkomen, alsof het parlement „een verzameling bandieten" was. Bij de gewraakte spotprent, die op 4 ok tober van het vorige jaar was afge drukt, stond geschreven: „Jazeker, er is verschil in Mississippi schen den de bandieten de wetten, in Zuid- Afrïka maken zij ze. Ronald Gill heeft de parlementsle den inmiddels reeds zowel mondeling als schriftelijk zijn verontschuldigin gen aangeboden. BONN, 18 juni (Reuter) De West- duitse regering heeft onthuld, dat zij in het geheim militaire hulp verleent aan zeven Afrikaanse landen. De eer ste regeringswoordvoerder, Günther von Hase, heeft op een persconferen tie vijf van deze landen genoemd. Het zijn Nigerië, de Soedan, Guinea, Soma lië en Madagascar. De resterende twee landen wilde hij niet vermelden. Zij krijgen weliswaar militaire steun, maar officiële overeenkomsten waren nog niet getekend. De woordvoerder zei nog, dat de tot dusver betrachte geheimhouding over deze militaire hulp „volkomen zinloos" en schadelijk voor West-Duitsland was geweest. Von Hase deelde mee, dat de mili taire hulp was verleend op verzoek van de desbetreffende Afrikaanse re geringen. In geen enkel geval had west-Duitsland het initiatief genomen. V 159 9V- GENEVE, 13 juni (UPI) Tot dus ver is uit de verkopen van de „Allstar festival''-langspeelplaat, waarvan de opbrengst bestemd is voor de vluchte- lingen, 800.000 dollar is ontvangen. Men rekent op een totale netto-op- brengst van meer dan een miljoen dol-1 lar. In drie maanden zijn meer dan een miljoen exemplaren van de plaat verkocht, wat een record betekent voor de grammofoonplatenindustrie. In Ne- plaats. op (Advertentie) llfOCHROME lltlllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII»" W/"J" ij hebben een man gekend die meende TT dat hij een hond was. Dit. was in een Limburgs dorp. Als je de man tegen kwam, begon hij altijd een vriendelijk en on schuldig gesprek, dat ge woonlijk begon met de vraag: „Hoe gaat het met uw lieve vader? Het is zo lang geleden dat ik hem ge zien heb." Deze opmerkin gen waren alleen in zoverre merkwaardig dat de goede man je vader nooit van zijn leven gezien had. Vervol gens sprak hij over een of ander landelijk onderwerp. Wij schijnen hem altijd ont moet te hebben langs een dorpspad in een korenveld, want als wij aan de man te rugdenken, zien wij altijd klaprozen en korenbloemen. Het gesprek duurde mis schien tien minuten. En on geveer om de andere zin blafte de man, terwijl hij je onschuldig in de ogen keek. Het blaffen was zo natuur lijk dat je niet geloven kon dat het geluid uit 's njans mond kwam. Honden (echte) die hem hoorden, blaften hartelijk terug. De man was vroom van aard, maar als hij in de kerk blaf te werd hij door de koster op straat gezet. De dorps pastoor had een grote zwar te hond, die hevig gehecht was aan zijn baas. Hij was goed afgericht en had ge leerd dat, wat er ook ge beurde, hij zijn meester nooit in de kerk mocht volgen. Als je op warme dagen in de kerk was en de deur stond wijd open vanwege de warmte, kon je buiten op het kerkhof de hond zacht horen janken. Het onvermij delijke gebeurde. Op een zo merse avond sloop de man die meende dat hij een hond was de kerk binnen tijdens het Lof. De pastoor cele breerde. Onze vrome man begaf zich naar de voorste bank en, eensklaps toen hij het gejank hoorde van de arme hond die tijdelijk was verbannen naar het kerk hof, begon hij uit volle borst te blaffen. De echte hond die blijkbaar in de mening verkeerde dat zijn meester werd aangevallen door een vreemde hond schoot wild blaffend de kerk binnen en sprong op tegen zijn verbou wereerde meester. De ar me mam die oorzaak was van al dit leed begon op nieuw hevig te blaffen. Het was een wilde scene. De koster probeerde tegelij kertijd de hond en de on echte hond uit de kerk te zetten. Wij waren jong en van goede wil, maar even als de rest van de jongelin gen in de tempel zaten wij zo hulpeloos te lachen dat wij niet in staat waren onze christenplicht te vervullen. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiHimiimiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiim^ De koster kreeg eindelijk de echte en de onechte hond de kerk uit. Vervolgens waren wij met de rest van de dorpsjeugd aan de beurt. Wij werden uit de tempel verdreven en verdienden niet beter. De echte en de onechte hond zijn dood even als de pastoor en de koster. Maar wij denken vaak aan hen terug zoals wij ook gaarne terugdenken aan een andere man die in hetzelfde dorp woonde. Deze man gaf pauselijke zegens in ruil voor sigaren. Er was niets godslasterlijks aan. De man meende eerlijk dat hij paus was en kon er niets aan doen. Wij zijn een van de weinigen die ooit de zegen ■gratis van hem hebben ge kregen. Dat kwam omdat wij hem tegen kwamen op straat, terwijl wij een groot legergeweer mee torsten. Wij waren niet op het oor logspad en hadden alleen maar moeten deelnemen aan de repetitie voor een toneelspel (met zang) waarin wij samen met enige kornuiten de weinig glorie rijke rol speelden van ge meen („intens gemeen", zo als de regisseur zei) sol daat. De „paus" hield ons, gemene soldaten, staande op straat, noemde ons .moe dige knapen' en gaf ons gra- (VA\\\ tis zijn zegen, zoals hij ver klaarde „Voor Moed, Beleid en Trouw". Het bovenstaande kwam ons in de oneerbiedi ge gedachten omdat wij dezer dagen voor het eerst van ons leven heb ben vernomen van een lam dat meent dat het een hond is. Dit verhaal is waar, en het lam heet Larry. Het dier, dat juist zijn eerste verjaardag heeft gevierd is officieel verbonden aan een tehuis voor honden, waar men er zich op toelegt lan delijke honden af te leren de schapen te kwellen op de weiden. Volgens de trainer, een zekere mijnheer Pettit in Watford heeft Larry een volledige persoonsverande ring ondergaan. Hij eet het zelfde voedsel als de hon den, gaat mee uit wandelen aan de riem en luistert naar zijn eigen naam, evenals al le goede honden. De wijze waarop Larry honden af leert schapen lastig te val len is merkwaardig en, naar men ons verteld heeft, uniek. -Als er een hond schuldig wordt bevonden aan het lastig vallen van schapen en wordt afgeleverd bij het hondentehuis om be tere manieren te leren, zet men Larry aan het werk. .de man blafte. Larry krijgt eerst geduren de vierentwintig uren niets te eten. Vervolgens laat men Larry los op een om heinde weide, waar zich eveneens de schuldige hond bevindt. Vervolgens plaatst de trainer een bak met hon- devoer op de weide. De hond meent natuurlijk dat honde- voer Js bestemd voor hon den en begeeft zich schielijk naar de bak met voer. On gelukkigerwijze meent even wel Larry dat hondevoer op zijn eigen weide bestemd is voor hemzelf en niet voor vreemde honden. Zonder een ogenblik te aarzelen vliegt het lam op de hond af en slaagt er zonder uitzon dering in om de hond op de vlucht te jagen. Volgens de trainer gaat het hier eerder om psyöhologie dan licha melijk geweld. De aldus be handelde honden zijn zo diep geschokt dat een lam het lef heeft een hond te lijf te gaan en Larry heeft zelfs grote herdershonden doel treffend de les gelezen dat de beesten afdruipen, kijkend alsof ze het in Keu len hadden horen donderen. En Larry werkt met bekwa me spoed. In een maand tijd heeft hij achttien honden zo bang gemaakt voor schapen dat de arme beesten een laantje omlopen als ze een schaap zien in de verte. Tot heden heeft Larry nimmer gefaald. De politie in de om geving is zo diep onder de indruk dat zij eigenaars van honden die schapen kwellen of bijten of zelfs de strot af bijten niet langer voor de politierechter brengen. In plaats daarvan gelasten zij de eigenaars de honden naar het hondentehuis te brengen om les te nemen bij Larry het Lam. Larry heeft een collega, een jonge bok die de mooie naam draagt van Coronet. Deze laatste even wel wordt slechts gebruikt in de meest moeilijke ge vallen. Mijnheer Pettit, die nu eveneens van plan is kip pen te dresseren om honden onderricht te geven in de juiste omgang met kippen, heeft onlangs bij toeval ont dekt hoe grondig Larry's persoonlijkheid is veran derd. Hjj liet Larry binnen op een wei waar een aantal schapen liepen te grazen. Larry verspreidde onmid dellijk een zo verschrik kelijke terreur onder de schapen dat de heer Pettit de beesten te hulp moest snellen. DAAN VAN DïKR VAT Op de belangrijkste dag voor Wageningen dat zijn zevenhonderdjarig bestaan viert, werd gisteren een Gelderse koffietafel in de open lucht opgediend, waaraan schout en schepenen van Wageningen tezamen met veel poorters en poorteressen aanzaten. Uitgedost in de meest kleurige kostuums uit deze zeven eeuwen liet men zich het eten goed smaken. Voor verpozing zorgde de hofminnestreel die een volksdansgroep met daarnaast een dansgroep uit de „belle époque" tot zijn beschikking had. Tot slot was er de troubadoxLr die met enige charmante ondeugende liedjes de zonovergoten feeststemming stimuleerde. Jong en oud loopt deze dagen verkleed door de straten zoals deze foto laat zien. miiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniHiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiii Vrijgezellen en vrijgezellinnen uit tenminste drie Europese lan den gaan eindvolgende maand een vijfdaags varend congres naar Satander, in Spanje houden aan boord van de „Statendam". Het wordt het tiende Wereld-Vrijgezellencongres sedert de Grevenbichtse gemeente secretaris Ger Grejjn hiertoe in 1953 het initiatief nam en het tweede con gres buiten het Limburgse mijnwer kersdorp na het succesvolle congres vorig jaar in Düsseldorf. Dit negende congres werd besloten met een kort bootreisje op de Rijn. Toen de heer Greijn vorig jaar van de Rijnboot stapte, zei hij tegen zijn echtgenote: „Volgens jaar vindt het hele evenement plaats aan boord van een schip". Enkele maanden later, in november, stierf de gemeente secretaris geheel onverwacht op 52- jarige leeftijd. Mevrouw Mia Grejjn- Benders, heeft nu „d Jvend con gres" georganiseerd. Als de „Staten dam" maandagmiddag 22 juli de Rotterdamse haven verlaat, zullen zich onder de passagiers een kleine honderd „eenzamen" bevinden, die dit samenzijn voor geen goud willen missen. Onder hen is fraulein Marx uit Heilbron-Karlsruhe, een klein dochter van Karl Marx. Het ligt niet aan mevrouw Greijn, dat de ver houding mannelijke vrouwelijke con- fesssisten een op drie is. Dat is door e jaren heen een normaal ver schijnsel „en de heren zijn van na ture wat meer verlegen dan de da mes in dit opzicht". Er is overigens nog plaats voor tweehonderd vrijge zellen.. Het uitgebreide programma bevat onder meer twee spreekbeurten door Frans Brunklaus uit Maastricht, de verkiezing van „de sympathiekste vrijgezel en vrjjgezellin", uitstapjes in Noord-Spanje, de verkiezing van de „Vrijgezellenkoningin 1963", een feesthal en de oprichting van een „internationale vrjjgezellenbond"De Grevenbichtse caféhouders zien de toekomst intussen somber tege moet: met het verplaatsen van het congres naar elders is Grevenbicht weer lichtelijk in de vergetelheid ge raakt. I oensdag vertrok van Schiphol I/I/ naar de West, de bekende TT auteur Godfried Bomans. Hij zal in Suriname en de Antillen lezingen houden. Met een welwillend oog bekeek de schrijver vanaf de in- gang van het vliegtuig op de wegbren gers neer. Moeilijkheden rond de voorgeno men stichting van een missie op Flores hebben de zuster» Missionaressen van Christus beter bekend als „de Spaanse zus ters" in 1959 doen besluiten haar enige klooster in Nederland (Sittard) op te heffen. De zes Spaanse zusters die in Sittard verbleven, hebben in dertijd node afscheid genomen van de gastvrije bevolking van het gezelli ge Limburgse stadje. Zij zijn Sittard nog niet vergeten en omgekeerd is dit ook het geval. Het verheugt de Sittardenaren daarom in niet geringe mate, dat twee „Spaanse Zusters" naar haar vroegere standplaats zijn teruggekeerd om vandaar uit een tour nee van enkele weken door Nederland te maken. De tournee is bedoeld om speciaal bij de studerende jeugd leerlingen van middelbare scholen, sociale aca demies, verpleegsterscursussen etc. meer belangstelling te wekken voor de nog jonge congregatie van de Mis sionaressen van Christus. De twes zusters zjjn goede bekenden van de Sittardse bevolking. Het zjjn moeder Pilar, die vijf jaar in Sittard verbleef, en zuster Elisabeth Cremers MCJ, een rasechte Sittardse, die enkele jaren geleden bij de Missionaressen van Christus intrad en na de opheffing van het klooster in Nederland naar Spanje vertrok om zich aldaar voor te bereiden op haar toekomstige taak ln de missie. Zuster Elisabeth eer tijds heilgymnaste-masseuse Lili Cre mers kwam min of meer toevallig in contact met de Spaanse Zusters. „Wat mij vooral getroffen heeft, was het prettige contact tussen de zusters onderling, alsmede tussen de bevol king en de zusters. Het waren zulke gewone nonnen. Haar kleding ver schilde praktisch niet met die van de niet-kloosterlingen, omdat de Missio naressen van Christus alleen maar in haar klooster een habijt dragen". De kleding-kwestie bepaalde aanvan kelijk mede de keuze van Lili Cre mers om bij de Spaanse Zusters in te treden. Later zag zij het betrekke lijke hiervan in. De voornaamste reden, waarom zij deze congregatie gekozen heeft, is ge legen in de doelstelling van dit Spaan se instituut: verdienstelijk werk ver richten in de meest primitieve missie- Ianden, als verpleegster, arts, onderwij zeres. maatschappelijk werkster, ar- chitecte of zelfs als kunstenares. Li li Cremers tot nn toe de enige Nederlandse onder de ruim 225 reli gieuzen zal waarschijnlijk als gods dienstlerares in de missie gaan arbei den. Samen met moeder Pilar trekt Lili Cremers thans door Nederland om in Utrecht, Amersfoort, Den Bosch, Ven lo en tal van andere plaatsen lezin- fen met lichtbeelden soms drie op én dag! te verzorgen over de nog jonge congregatie van de Missionares sen van Christus. Het moederhuis is gevestigd in het historische stamslot Xavier in Spanje. Het wapen van de familie Xavier: het kruis van Ronce- val, zwaard en pelgrimsstaf, is het em bleem van de zusters geworden. Be halve de drie opleidingshuizen in Span je telt de congregatie reeds achttien kloosters in diverse missiegebieden. Zuster Cremers hoopt van harte, dat de Nederlandse tournee een permanen te steun van haar thuisfront tot ge volg zal hebben, maar ook. dat zij niet de enige Nederlandse zal blijven temidden van de Spaanse zusters. Chariton Heston za] een steentje bijdragen tot de opbouw van het Perzische dorp Dousadj. Tijdens de première van de film „55 Dagen in Peking" in het Rotterdam se Corso Theater, 20 juni, zal hjj de verkoop op zich nemen van circa hon derdvijftig blokjes, die tezamen een pagode vormen. De prijs van elk blok je is een rijksdaalder. De filmacteur zal het eerste exem plaar aanbieden aan prinses Beatrix, presidente van de Europese Werk groep, die zich inzet voor Donsadj. De opbrengst van de voorstelling is. zo als bekend, bestemd voor het Perzi sche dorp. ROME, 13 juni (UPI) Volgens goedingelichte zegslieden in de Eeuwi ge Stad zal president Kennedy indien mogelijk de nieuwe Paus ontmoeten wanneer hel Amerikaanse staatshoofd op 30 juni in Italië komt. Wanneer op dat tijdstip nog geen Pans is gekozen zal hij een andere Italiaanse stad be zoeken, waarschijnlijk Milaan. Zijn perssecretaris, Pierre Salinger, was gisteren in Rome om voorlopige regelingen te treffen voor het bezoek van het Amerikaanse staatshoofd. Hij kondigde aan dat de president op 30 juni in Italië zou arriveren en in de middag van 2 juli weer zou vertrek ken. (Advertentie) (Van onze correspondent in Bonn) Het bestuur van de „Landmannschaft" de organisatie had al aangekon digd, dat Adenauer in het Rheinstadion zou verschijnen en de Oostpruisen zou toespreken, net als hij dat het afgelo pen weekeinde had gedaan op de bij eenkomst van Sileziërs, die in Keulen werd gehouden. Tijdens de Silesische bijeenkomst in Keulen is het toen ge komen tot een pijnlijk incident. Ee wilde t incident. Jfcen de chefreporter omroep, Jurgen Ne ven du Mont te lijf gaan, die met een camera op het jaarbeursterrein de mas sameeting filmde. Neven du Mont ligt met de Sileziërs overhoop sinds hjj voor de N.D.R. een documentaire draai de over het herbouwde Breslau. Deze documentaire, die liet zien wat de Po len van het vroeger Duitse Breslau hebben gemaakt, was niet naar de zin van de Sileziërs (en vooral van de ex- Breslauers), die het gelieft zich vast te klampen aan het beeld van de ver woeste stad die zij op de vlucht voor het Rode Leger hebben verlaten. En zeker willen de Sileziërs nooit toege ven, dat ook de Polen die het be heer voeren over het vroegere Oostduit- se gebied in Pommeren, Silezië en Oost- Pruisen een stad kunnen herbouwen en besturen. Onder geschreeuw van „communist," en „Er uit met Neven" en voor opgeheven vuisten, moest de Keulse politie de t.v.-reporter naar zijn auto leiden. Ofschoon in de omgeving van de bonds kanselier wordt beweerd, dat hij on der alle voorbehoud de Oostpruisen had toegezegd op hun jaarlijkse „Treffen" te verschijnen en dat zijn plotselinge afzeggen „niet onmiddellijk" iets te maken heeft met de tumulten van afge lopen zondag in Keulen, wordt toch al gemeen in Bonn vermoed dat de bonds kanselier niet nogmaals getuige wenst te zijn van dergelijke incidenten, die zich naar alle waarschijnlijkheid zullen herhalen, omdat ook de verdreven Oost pruisen zich voelen geprikkeld door ieder welwillend woord jegens de Pool se bestuurders van het vroegere Duitse gebied. De Westduitse minister van defensie, dr. Kai-Uwe von Hassel zal nochtans bondskanselier Adenauer zondag in Dus seldorp vertegenwoordigen. GRONINGEN, 13 juni De Kamer van Koophandel te Bremen heeft er bfcj de Deutsche Bundesbahn op aangedron gen met ingang van de dienstregeling 1964-'65 op het traject Groningen-Bre men een middagtrein in te voeren. Ge dacht wordt aan een trein die om twaalf uur uit Bremen vertrekt en om drie uur in Groningen aankomt, en aan een trein die om half drie uit Groningen vertrekt en om half zes in Brem- ar riveert De avondverbinding zou naar aen later tijdstip verschoven moeten worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7