Een bedrijf, dat gezien mag worden voor elck wat wils... het naadje van de kous... komt u eens vrijblijvend kijken breiers leerling-monteurs controleuses sorteersters re paratrices vormsters en vormers opmaaksters monteur/bankwerkers jeugdig administratief personeel leerlingen bedrijfsschool MAANDAG 17 JUNI 1963 PAGTNA 12 Achter de kantoorgebouwen aan de Zijlweg heeft HIN zich onopvallend voor voorbijgangers ontwikkeld tot een van de grootste en modernste kousenfabrieken van West-Europa. De oppervlakte van het gebouwencomplex is in de afgelopen 15 jaar ruim verdubbeld. Reeds bestaande gebouwen zijn inwendig aangepast aan de modernste eisen die techniek en werksfeer stellen. Even snel en progressief zijn de arbeidsvoorwaarden en sociale voor zieningen meegegroeid. Voorbeelden? H4N had al in 1942 een maatschappelijk werkster en behoorde tot de eerste bedrijven in Nederland, die een eigen bedrijfsarts en ondernemings raad hadden. Voor de werkpauzes en de vele ontspanningsavonden ie er een kantine, die menig eerste klas restaurant naar de kroon steekt. Bijna 1000 mensen werken bij HIN aan de vervaardiging van de Libelle- kwaliteitsprodukten. De vraag hiernaar neemt echter zo sterk toe, dat steeds nieuwe uitbreidingen en nog méér mensen nodig zijnl Jongens en meisjes, die een vak willen leren, ouder vrouwelijk en mannelijk per soneel, dat in uiteenlopende funkties een goed loon kan verdienen met prettig werk in een prettig bedrijf. DE HEER R. v.d. BERG MEJ. J. C SEYSENER DE HEER H. W. BERNHARD DE HEER J. J. BEXKENS DE HEER G. ILBRINK DE HEER F. WIERSTRA Iedere dinsdagavond van 19.3020.30 uur staan al onze deuren voor U open. Het adres: ZIJLWEG 138 HAARLEM. Foto: KLM AEROCARTO ln een zo groot bedrijf is plaats voor mensen met alle mogelijke aanleg en interesse. Vrouwelijk of mannelijk, graag zittend of graag staand, met gevoel voor techniek of gevoel voor fijn handwerk, nog jong of al wat ouder, geschoold of ongeschoold, iedereen vindt bij HIN werk dat hem ligt. Een beknopte beschrijving is duidelijker dan een mooi verhaal met veel franje. Van die gedachten gingen wij uit bij het opstellen van onderstaande lijst met funkties, waarvoor wij, in verband met onze uitbreiding, nieuwe mede werkers nodig hebben. Taak: De bediening van standardbreimachinas en de controle op een feilloos functioneren daarvan. Eventueel uitvoeren van kleine reparaties. Werk in 3-ploegendienst. Vereist is enig gevoel en interesse voor techniek. De opleiding vindt in het bedrijf plaats. Leeftijd bij voorkeur 1530 jaar. Loon: Jeugdige leerling-breiers beginnen met f 30.— tot f 35.— bruto per week opklimmend met de leeftijd. Ouderen krijgen in hun opleidingstijd een aanvangsloon van 90. bruto per week. Gemiddeld bereikbaar loon ca. 125.-f max. f 10.premie. Taak: Het uitvoeren van onderhoudsreparaties aan diverse machines. Ver eist is het met goed gevolg doorlopen hebben van de L.T.S. Verdere opleiding geschiedt in het bedrijf. Gelegenheid tot volgen van de Bemetel opleiding. Loon: Aanvangsloon 15 jr. 25.—. 16 jr. 30.— bruto per week. Taak: Het controleren van de kwaliteit van de kousen. Voor dit werk kunnen ook gehuwde dames worden geplaatst, even. tueel voor halve dagen. Loon: Bij volle werktijd ca. 50.—. Na inwerktijd ca. 60.— bruto per week. Taak: Sorteren van de kousen op lengte op een automatische sorteertafel. Loon: Aanvangsloon: 15 jr. 35.—, 16—17 jr. 40.— bruto per week. Bij goede prestatie is na de inwerkperiode een loon van ca. 60. bruto per week bereikbaar. Taak: Het repareren van foutjes in de kous. Loon: Aanvangsloon 15 jr. 40.—, 16—17 jaar 45.— bruto per week. Bij goede prestatie is na de inwerkperiode 65.bruto per week bereikbaar. Taak: Het bedienen van de vorm-machines, waarop de kousen hun uit eindelijke pasvorm verkrijgen. Vormsters werken in ochtend- en avonddienst. Vormers in 3-ploegen- dienst. Geen vooropleiding vereist. Leeftijd bij voorkeur 1830 jaar. Loon: Vormsters: aanvangsloon 75.Gemiddeld bereikt loon 105. Vormers: aanvangsloon 85.Gemiddeld bereikt loon 115. Taak: Het gereed maken van de kousen voor de verkoop: stempelen van het merk; bijvoegen van inlegvel en verpakking. Voor een deel geschiedt dit werk op inpakmachines, bediend door meisjes. Loon: Aanvangsloon 15 jr. 35.1617 jr. 40.— bruto per week. Bij goede prestatie is na de inwerkperiode een loon van ca. 55.— bereikbaar. Taak: Verschillende technische werkzaamheden in verband met onder houd van machines en verdere outillage. Loon: Indien in het bezit van het diploma L.T.S. en Bemetel 115. bruto per week. Taak: Diverse administratieve werkzaamheden op hoofdkantoor of kan toren van de verschillende afdelingen. Loon: Afhankelijk van leeftijd en bezit van diploma's, variërend van 100.tot 400.bruto per maand. In september a.s. start de nieuwe cursus van onze bedrijfsschool. Meisjes en jongens die leerplichtvrij zijn en 6 klassen van de lagere school hebben doorlopen worden op deze school geleidelijk gewend aan de overgang naar het bedrijf. Zij leren hier behalve een goed vak, ook iets over de sociale wetgeving, loonberekening e.cL Eén dag per week verblijven de leerlingen op een vormingsschool. Kousenfabrieken HIN 1963 in vogelvlucht. BREIAFDELING. In deze moderne en lichte zaal worden uit het fijne nylon garen de bekende naadloze Libelle-kousen gebreid. Foto: Luit Boersma OPMAKEN. Ook het inpakken van de kousen is tegenwoordig geen uitsluitend handwerk meer. Grappige machines, heel eenvoudig door meisjes te bedienen, nemen het grootste deel van het werk over. Foto: Luit Boersma Helaas is op deze pagina geen plaats om U alle bijzonderheden te ver tellen over de diverse funkties, de arbeidsvoorwaarden en onze sociale voorzieningen. Daarom nodigen wij U uit om eens nader kennis te maken met on» bedrijf. U kunt dit doen op 3 manieren: 1. Iedere dinsdagavond van 7.30—8.30 staan alle deuren van ons be drijf voor U open om eens te komen kijken. 2. Onze personeelsafdeling verschaft U gaarne alle inlichtingen tele fonisch (11953) of mondeling op werkdagen (behalve zaterdag) van 8.30—12.30 en 13.30—17.00 uur. Bovendien dinsdag-, woensdag" en donderdagavond van 7.30—8.30 uur. 5. Ook op onderstaande adressen bij U in de buurt, kunt U inlichtingen krijgen: Vredenrijkstraat 17, Haarlem Iepenstraat 14. Haarlem. Telefoon 62887 J. J. Hamelinkstraat 38 H. Telefoon 19448 Kolkstraat 26 rd., Haarlem Dutrystraat 13. Haarlem Oosterlaan 21, Heemstede NAAIAFDELING. Hier worden de kousen van boord tot teen of aan de voet (naadloze kousen) dichtgenaaid. Leuk werk voor meisjes, mede omdat deze zaal een van de modernste en gezelligste ateliers van Haarlem is. Foto: Luit Boersma VORMERIJ. De gewenste kleur en een goede pasvorm krijgen de kousen op deze verf-vormmachine. Foto: Luit Boersma In deze gezellige en moderne recreatiezaal zullen wij U graag eens ontvangen om onder het genot van een kopje koffie eens over Hin te praten. Deze zaal wordt niet alleen gebruikt voor de lunchpauzes, maar ook voor kaart-, dans en toneelavonden. Een volledig geoutilleerd toneel staat Hin's Amusements Gezelschap ter beschikking. Achter in de zaal ziet U de personeelswinkel, waar diverse artikelen tegen grote reduktie te koop zijn. Foto: Luit Boersma

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 12