R.-k. Bejaardencomplex-Parkwijk officieel in gebruik genomen Belangstelling en waardering van vele kanten Bezwaren tegen plannen om van Floraplein een parkeerterrein te maken Bewoners: „Er zijn nog andere mogelijkheden REPETITIE HAARLEMS JEUGDORKEST Agenda voor Haarlem STUDIECENTRUM Bondsvlag en megafoon voor Reddingsbrigade Haarlem viert nog geen kampioensfeest PALACE Schietwedstrijden in Overveen Feest in Bloemendaal Fa. B. ENGELENBERG ActieTimmert u mee?9 T elef oon-abonné's Worden ingeschakeld Dodelijke aanrijding boulevard Zandvoort Openluchtgarage NA AANRIJDING OVERLEDEN Bij TNastöra kost 't slechts J |ct per week Bromfietser rijdt tegen trottoirband Haarlemse jongeren naar Banneux Getuigen gevraagd van aanrijding op Kruisweg Huisvesting ISCC en kath. vereniging voor het gezin Huldiging MAANDAG 17 JUNI 1963 PAGINA 3 HAARLEM, 17 juni Met enig feestvertoon is zaterdagmiddag het r.k, bejaardencomplex in Parkwijk officieel in gebruik genomen. Offi cieus hadden de bewoners in de loop der laatste maanden hun woningen reeds betrokken. In de recreatiezaal van het complex kwam een uitge- opening de nodige luister bij te zet- opening de nodige luister bij te zet ten en om het bestuur van de r.k. Woningbouwvereniging „Sint Bavo- Oost", onder wier beheer het be jaardencomplex is gebouwd, te felici teren. In zijn openingswoord mocht de voorzitter van „St.-Bavo-Oost", de heer A. Rood, verschillende auto riteiten begroeten, onder wie de heer B. Fels die de minister van Maat schappelijk Werk vertegenwoordigde. Voorts de wethouders J. Schippers en A. van der Veldt, pastoor L. Voets van Parkwijk, ds. W. van Asperen en J. Dorresteijn, directeur van de ge meentelijke dienst voor Hout en Plantsoenen. Aanwezig waren ook vertegenwoordigers van de uit de be woners van het complex gevormde bejaardencommissie. Kwasten - Plamuurmessen - I PR0DUKT VAN PIETER SCHOEN VERFCHEMIE tW Huur een 125 L Italiaanse koelkast voor f. 1.70 per week. De weg naar een moderner leven HAARLEM Grote Houtstraat 176. Tel. 02500 20784 FilialenDen Haag, Zaandam en Wormerveer. Films Muziek METRO-GOLDWYNHV ftYER MSenlWt Toneel Cabaret Tentoonstellingen hangt voor een groot deel af van uw kennis. Diploma's zijn nu eenmaal belangrijk in onze op specialisatie gerichte maatschappij. Eik jaar op nieuw scheppen duizenden mensen zichzelf pro motiekansen door te studeren bij het Studiecen trum, waar schriftelijke cursussen (er zijn meer dan 100 verschillende!) desgewenst worden aan gevuld met gratis mondeling onderricht in speciale studie-weekends. Wilt u meer weten? Vraag vrij blijvend de volledige studiegids bij: CULEMBORG prom< nog een kane. In kort bestek gaf de heer Rood een overzicht van de wordingsgeschiedenis van het complex, waarvoor de eerste plannen reeds in 1954 ontstonden. Men wilde in ieder geval iets voor de be iaarden doen. Het bestuur van ,,St. Bavo-Oost" was te rade gegaan bij de bouwvereniging „St. Jozef" in Hilver sum, die een dergelijk bejaarden- complex had gebouwd. Na enkele jaren van plannen maken en besprekingen kon aan prof. G. Holt, die ook de Pas toor van Ars-kerk in Parkwijk had ont worpen, officieel opdracht tot een ont werp gegeven worden. De heer Rood bracht daarom dank aan de architect, de aannemers Roelofs en Haase, maar niet minder aan de gemeentelijke in stanties, met wie ,,St. Bavo-Oost" zo voortreffelijk had kunnen samenwerken. Dank bracht hij ook aan de Katholie ke Vereniging voor Volkshuisvesting". Hij meende, dat het complex, zoals dat nu tot stand is gekomen, op zichzelf reeds een bewijs vormt van de uitste kende samenwerking tussen alle betrok kenen. De heer Rood kwam uiteraard ook over de bewoners van het complex te spreken. Wij hebben hier nu een maal te doen, zo zeide hij, met een andere categorie mensen dan de ge bruikelijke woningzoekenden. Hier geen jonge mensen, die naar een huis snakken, maar bejaarden, die reeds jarenlang een woning hebben. Zij moeten vele weerstanden overwin nen om de vertrouwde omgeving, waarmede zij vergroeid zijn, te verla ten. zy hebben hun eigen herinnerin gen en het huis, dat zij gaan verlaten, is een deel van hun leven geworden. Niettemin hebben deze bejaarden de stap gewaagd, en de ervaring van de eerste maanden is, dat zij er geen spijt van hebben en reeds een een drachtige gemeenschap in Parkwijk vormen. Tenslotte sprak de heer Rood woorden van dank tot verschillende instanties. Met name nog bedankte hij de man, die tydens de bouw van het complex zich als „oom Keesje" verdienstelpk had gemaakt. Het ge ringste karwei was voor hem niet te min. Namens het gemeentebestuur bracht wethouder Schippers de gelukwensen over. Hij prees deze huisvesting voor bejaarden en wees er op, dat het zelf standig wonen van bejaarde mensen, zoals in dit complex het geval is, van grote betekenis is. Dat de recreatie en verzorging centraal zijn, zonder te doen denken aan do ouderwetse gestichts sfeer, achtte hij bijzonder gelukkig. Hij meende, dat ook de Haarlemse gemeen schap gefeliciteerd moest worden, om dat door dit nieuwe complex weer ruim te was vrijgekomen voor een jongere Seneratie en voor grote gezinnen. Van e bewoners van het nieuwe bejaarden complex liet 75 pet. een volledige wo ning achter, 15 pet. maakte inwoon- ruimte vrij en 10 pet. verliet een win- kelwoning. Aldus hebben deze bejaardenwonin gen een dubbel effect, zoals trouwens ook vastgesteld is bij de 765 woningen van Parkwijk. Een onderzoek daarom trent heeft immers uitgewezen, dat door het betrekken van de^e woningen zo veel ruimte elders was vrijgekomen, dat men van een effect van ruim 200 pet. kon spreken. Het verheugde de neer Schippers, dat ook in Schalkwijk een bejaardencomplex zal verrijzen, to taal 112 woningen met daarby een dienstverleningscentrum. Uit de woor den van de wethouder bleek voorts, dat gaf men hem zftn zin van de 90.000 woningen, die per jaar in Neder land gebouwd moeten worden, de wo ningwetwoningen vrjj gegeven zouden moeten worden voor de woningbouwver enigingen en de gemeenten. (Advertentie) Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 0FF1CIELE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HAARLEM, 17 juni De actie ..Timmert u mee?" ten bate van het Ankerclubhuiswerk, dat aan de Bake- nessergracht een nieuw jeugdhuis gaat inrichten, zal in de loop van de komen- de dagen de Haarlemse telefoonabon- hé's trachten in te schakelen. Velen van hen zullen door een medewerkCstler ?®n de actie telefonisch worden ge vraagd een eenvoudige handeling te verrichten voor de actie. Medewerking »5u beloond worden met een plezierige i« een Anker-diner in een restaurant m Haarlems binnenstad. Iedere dui- hiS e prijswinnaar zal bovendien een bested* Van naar keuze mogen ZuMvJDvoORT, 1T juni Gisternacht on a jarige Duitser E. R. uit Essen Noordboulevard ter hoogte van ren °°r een Passerende auto aange- be.22? ?p slag gedood. De auto werd S2"3arig<5 he**»*!. De heer B. Fels bood de gelukwen sen van de minister van Maatschappe- ïyk werk aan. Hier was zeker een reden tot felicitatie, omdat de bejaarden een eigen woning behouden, waarvoor dr. Klompé zo vaak heeft gepleit. Het Haar lemse gemeentebestuur feliciteerde hij met zo'n woningbouwvereniging als,,St. Bavo-Oost". In zpn antwoord infor meerde de heer Rood nog terloops naar subsidiemogeiykheden voor de inrich ting van het complex. Hij hoopte die ook te krpgen voor de recreatie-moge- ïykheden. Ook pastoor Voets, die 's morgens in de Pastoor van Ars-kerk ter inleiding van deze feestelijke dag voor Parkwyk een H. Mis had opgedragen en het be jaardencomplex had ingezegend, voer de het woord. Hy noemde de bewoners van het nieuwe complex een sterke een heid in zyn parochie. Met grote belang stelling had hp de bouw gevolgd. Het complex noemde hij een „parel aan de parochiekroon". Er waren nog verschil lende andere sprekers. De heer H. van Loppersum sprak namens het Wökcomi- té „Haarlem-Oost", mejuffrouw C. Sta- venuiter namens de afdeling Haarlem van de r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden en de heer Buijs na mens de bejaarden-commissie. Laatst genoemde bood een fraai kruisbeeld aan. De heer Orlemans sprak gelukwen sen uit namens de gemeentelij ke dienst van Volkshuisvesting en tot besluit de heer Keesoom namens de r.k. woningbouwvereniging „St. Bavo- Noord". Na afloop van de bijeenkomst kregen de genodigden gelegenheid het nieuwe complex te bezichtigen. Vorige week hebben wp reeds uitvoerig geschreven over de bouw en inrichting van het complex. HAARLEM, 17 juni Zoals wij enke le dagen geleden berichtten, hebben B. en W. bjj de gemeenteraad een voorstel ingediend om een parkeerterrein aan te leggen op het Floraplein. Tegen dat voorstel heeft nu een groot aantal be woners van het Floraplein en de Haze- paterslaan een bezwaarschrift'ingediend, waarin zij o.m. tot de conclusie komen, dat er nog wel andere mogelijkheden zijn om uit de parkeer-miscre op de Hazepatsrlaan te komen. Het voorstel van B. en W. komt in het kort hierop neer, dat het aantal Aan het slot van het bezwaarschrift wordt eraan herinnerd, dat het Diacon- nessenhuis binnen enkele jaren naar Heemstede verhuist, waardoor dus de noodzakelijkheid van meer parkeer ruimte op het Floraplein komt te ver vallen. Mede daarom wordt de gemeen teraad verzocht het unieke krakter van het plein te behouden, door het scheppen van een tijdelijke oplossing. Bijvoorbeeld het aanleggen van schuine insteekhavens aan de niet-gazonzijde van de Hazepa- terslaan en Floraplein, eventueel met een wachtverbod, waardoor het verkeer parkeerplaatsen op hét Floraplein met 1 ln de Hazepaterslaan vrijblijft. Gelijk- 49 zal worden uitgebreid. Zp achten de ze maatregel nodig, omdat wegens het bezoek aan het. Diaconessenhuis aan de Hazepaterslaan, waarby aan beide kanten van de laan wordt geparkeerd, het verkeer ernstig wordt belemmerd. Daaraan kan, wanneer het voorstel wordt aangenomen, een einde komen, omdat dan een wachtverbod voor de noordzijde van de Hazepaterslaan wordt ingevoerd. In het bezwaarschrift stellen de on dertekenaars, dat zij bjj gerucht hebben vernomen, dat het Floraplein geheel of gedeeltelijk tot parkeerplaats zal wor den bestemd. Zij tekenen tegen dat plan protest aan, omdat het „een bekend feit is, dat een parkeerterrein extra-verkeer aantrekt, waardoor veel drukte en la waai veroorzaakt worden". In verband met het nabijgelegen instituut „Bethesda Sarepta" wordt er in het be zwaarschrift op gewezen, dat die drukte prikkelend werkt op Ipders aan vallende ziekte en epileptische aanvallen opwekt. Langs en over dit plein wandelen ook deze gevoelige patiënten. Verder de kin deren van het kindertehuis „Zonnehuis", de kleuters van de kleuterschool en de leerlingen van de Flora-school. Bovendien spelen op het plein de zeer talrijke kinderen van de omwonenden. Voor al deze kinderen betekent, aldus het be zwaarschrift, een intensiever verkeer een sterk toegenomen gevaar. wordt voorts aan herinnerd dat aan het Floraplein vele verpleegsters (Diaconessenhuis en Flora Kliniek) en verplegers (Bethesda Sarepta) wonen, die regelmatig nachtdienst hebben en overdag in de noodzakelijke rust wor den gestoord. Aan het Floraplein be vinden zich eveneens enkele onderwps- instituten (Kennemer Internaat en On- derwijsvereniiging Lourens Coster), wier werkzaamheden door het lawaai ernstig geschaad zouden worden. Daarnaast stellen de ondertekenaars, dat er nog maar weinig plaatsen in Haarlem zijn, die kunnen bogen op een zo uitzonderlijk karakter als het Flora plein. „Het kan door zijn oude patri- cieërshuizen en zijn door struikgewassen omgevengazorts wedijveren met beroemde parken in het buitenland". Een groot parkeerterrein trekt uiteraard beroeps- (vracht)vervoer en langparkeerders aan waardoor de schoonheid en de intimi teit van dit unieke plein verdoren gaan. „Het Floraplein, wordt dan een open luchtgarage met alle narigheid van dien De ondertekenaars zjjn van mening, dat er op normale dagen tydens de be zoekuren van het Diaconessenhuis ruim voldoende parkeerruimte is, waarvan ook de raadsleden zich ter plaatse kunnen overtuigen. Zelfs op de drukste bezoek uren (zon- en feestdagen) hebben de bewoners van het Floraplein geen moeite hun auto s te parkeren. Wil men aan het verkeer in de Hazeparterslaan ruimte verschaffen door een eenzijdig wacht verbod, dan is er nog parkeergelegen heid te over aan de noordzijde van het Floraplein en het aangrenzende Flora park. Ten aanzien van het Diaconessenhuis merken de ondertekenaars op, dat af gezien- van het feit, dat een parkeer terrein vlak voor een ziekenhuis niet bevorderiyk zal zy'n voor de rust aldaar, het aantal parkeerplaatsen voor bezoe kers niet zal toenemen, aangezien veel beroepsvervoer en langparkeerders deze plaatsen zullen benutten. Vooral wan neer het parkeren in het centrum bin nenkort door parkeermeters belem merd wordt. Dan zal ook spoedig dit terrein te klein blijken, waardoor weer naar een ruimere mogelijkheid moet worden uitgekeken. soortige parkeerhavens aan desnoods ver brede straten van het Florapark, dat daardoor niet aan schoonheid zou inboe ten, zouden de parkeerruimte ruim vol doende maken. Tenslotte zy meegedeeld dat de belan gen van de bewoners worden behartigd door een comité waarin zitting hebben de heren G. Bernink, arts anaesthe- sist, A. Duynstee, J. v. Ravenswaay, leraar M.O., J. Smit, leraar H.M.O. en J. Waldenmaier leraar M.O. (Advertentie) O VERVEEN", 15 juni Gedurende vijf dagen zullen politiemensen mt het gehele land de revolvers en karabijnen Iaden en de kogels afschieten op de militaire schietbanen aan de Zeeweg in Overveen. Daar zijn vanmorgen de vijf daagse schietwedstrijden begonnen om de nationale kampioenschappen en om de kampioenschappen van het district West van de Nederlandse PoEtie Sport bond. Wegens de lustrumviering van de Po litie Sportvereniging Heemstede hebben de leden van deze vereniging de orga nisatie van de wedstrijden. Daarom was het ook de burgemeester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard, die vanmorgen omstreeks tien uur met een kort woord de kampioen schappen inleidde. Vandaag zullen vijftallen van de ge meentelijke politiekorpsen uit Zand voort, Bloemendaal, Velsen en Heem stede proberen om zoveel mogelpk pun ten te behalen. Ook Schiedam, Renkum en Gouda zijn vandaag van de party. Heemstede en Zandvoort schieten van daag alleen op geweer, Heemstede dins dag ook op pistool. Wat de korpsen uit Kennemerland be treft komt Bloemendaal met een twee de vijftal donderdag nogmaals naar de schietbanen en dan zullen ook vier vijf tallen van de politie Haarlem present zijn. De leden van het Haarlems Jeugdorkest hebben hun eerste grote werkrepetitie achter de rug. Zij werd zaterdag en zondag gehouden in het Woodbrokers huis in Bentveld. De dirigent van het orkestde heer André Kaart was over de verrichtingen van de zestig jongelui best te spreken. Ofschoon nog geen de finitief programma is vastgesteld, zul len zeker op het eerste concert in Haar lem, dat in het najaar tegemoet kan worden gezien, de Oudhollandse dansen van Julius Röntgen worden gespeeld. Concertmeeser van het orkest is Vera Beths. HAARLEM, 17 juni In de Ursula- kliniek te Wassenaar is zondag de 48-ja- rige vertegenwoordiger Bouke Boersma uit Haarlem die zaterdag 1 juni ernstig werd gewond, overleden. Hij botste met de bromfiets van zijn zoon tegen een van do pijlers van het viadukt bp het Kenaupark, omdat hij de bocht te ruim nam. (Advertentie) Wilt li naderhand de koelkast kopen, dan: wordt 70»/o van de totaal betaalde huurprijs als een gedeelte van de aankoopprijs beschouwd. 70% van C 1.70 UT. Het eigenlijk buren kost U .dus maar bij latere koop 51 et. per week. wastora CINEMA PALACE: De man die Liberty Valance doodde, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: World by night, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: Stoottroepen ln de aanval, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Eddy in topvorm, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De weg tot elkander, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m do.: Het mysterie van het zwarte museum, volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Vivre sa vie, strikt volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Maandag 8.15 uur: Gods Geuzen, 14 jaar. Woensdag 2.30 uur: De stropers van de zalmrivier, alle leeftijden. Woensdag en do. 8.15 uur: Les tricheurs, strikt volw. Dinsdag 18 jnnl. (Advertentie) GEFILMD IN ULTRA PANAVISION TECHNICOLOR* EEN ARCOLA FILM Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert. Maandag 17 jnnl. Stadsschouwburg. 8.15 uur: Toneelver eniging Kennemer Kunst Kring met „Ik kom als een dief". Dinsdag 18 Juni. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneeluitvoering V.Z.O.D. met „Polly Perkins". Adam en Eva, Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. Cabaret 9 tot 11 uur. Waagtaveeme, Damstraat. Iedere avond gi uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werkeD van Frans Hals Dag. van 105 u. Zo. 15 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse schooi, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Uude religieuze kunst, sctnlderjjen. middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) /.on- eD feestdageD van 25 uur Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heilig land. Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Tot 16 juni: Tentoonstel ling van schilderijen van C. Nierop. Geopend var. 10 5 uur. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerkspleln. Tentoonstelling van tekeningen van Henk Broer, t/m 30 juni. Geopend 10-18 uur en 20 22 uur. Vleeshal. Tentoonstelling van wandtapijten, schilderijen, tekeningen en grafiek van Mario Prassino. Beeldhuuwwerken van Jacques Lipchitz. Geopend van 105 uur en 8.3010.30 uur. Zondag 35 uur. (Tot en met 15 juli). Vishal. Tentoonstelling Keltische kunst, bodemschatten uit Salzburg. Geopend dage lijks van 10—5 uur. Zo. - feestdagen 1—5 uur, iedere wijdagavond 8—10 uur. Tot 1 juli. HAARLEM, 17 Juni Zaterdag om tien voor zeven 's avonds is op de Vergierdeweg een 33jarige klassificeer- der uit Haarlem met zijn bromfiets te gen een trottoirband gereden. De man viel en liep waarscbyniyik een sohedel- basisfractuur op. Hij is in het zieken huis Sint Joannes de Deo opgenomen. Twee dochtertjes, die bp hun vader op de brommer zaten, kregen geen letsel. De politie heeft de bromfiets voor on derzoek meegenomen. De politie vraagt getuigen zich met haar in verbinding te stellen. HAARLEM, 17 juni Ongeveer vijf tig jongeren, zowel jongens als meisjes uit de St. Jansparochie, zpn zaterdag en zondag op bedevaart geweest naar Onze Lieve Vrouw van Banneux. Even als vorige jaren was de organisatie in handen van de Banneuxcommissie van de Mariacongregatie en de K.A.J. Na een H. Mis en het reisgebed in de parochiekerk werd de reis naar België begonnen. De tocht werd verschillende malen onderbroken. De nacht van zaterdag op zondag werd doorgebracht in een jeugd herberg naby Heerlen. De andere och tend vroeg werd het laatste gedeelte naar Banneux afgelegd, waar kapelaan Lokker de H. Mis opdroeg. Ook toeris tisch gaf deze bedevaart natuurlijk veel te genieten. De Haarlemmers maakten nog een bedetocht door de prachtige omgeving van Banneux, waarna zij sa men met honderden andere Nederlan ders, Duitsers en Fransen het ziekenlof en de ziekenzegening bewoonden. HAARLEM, 17 juni Een dertien jarige scholiere heeft bp de poltie aan gifte gedaan, dat zij zondagmiddag om ongeveer kwart over twee door een auto op de Kruisweg is aangereden. De wagen kwam vein rechts uit een vem d,e zijstraten en reed de Kruisweg op in noordelijke richting. Bp het nemen van de bocht reed de bestuurder tegen het meisje op. Zij werd niet gewond, maar wel werd haar fiets beschadigd. De be stuurder is na de aanrpding uitgestapt om te zien of hij schade aan zpn auto had en is daarna doorgereden. De politie vraagt getuigen zich met haar in ver binding te stellen. HAARLEM, 17 juni Het bureau van het interparochieel sociaal charita tief centrum van Haarlem en omstre ken, dat tot 11 februari van dit jaar gevestigd was op Koninginneweg 41 en daarna tijdelijk onderdak vond in Sme denstraat 23 is vanaf vandaag 17 gevestigd zijn in Prinsen Bolwerk 1. Het bestuur is op dit definitieve adres bereikbaar zpn via zpn oude te lefoonnummer 13420. Het tpdelpke nummer is kamen te vervallen. Ook de katholieke vereniging voor het ge zin is thans gevestigd in Prinsen Bol werk 1. Het telefoonnummer is 19016. Advertentie UW Toekomst Nederlands Schriftelijk Erkend door de LS.O,, met medewerking van het Ministerie van Onderwijs BLOEMENDAAL. 17 juni Op de datum van oprichting en in dezelfde zaal. de bovenzaal van hotel Vreeburg aan het Kerkplein, waar deze gebeurte nis veertig jaar geleden plaats had, recipieerde afgelopen zaterdag het be stuur van de Bloemendaalse Beddings brigade. Op het Kerkplein wapperden vele brigadevlaggen. In de bovenzaal bleek uit de aanwezigheid van vele autoriteiten van gemeente- en bonds- bestuur de genegenheid jegens de bri gade. De bestuursleden mevrouw M. Straatsburg-Effring en de heren Jan G. de Vries (voorzitter), E. Vegter (secretaris), A. Heitiager (penning meester), R. van Heulen en J. van der Pol mochten de gelukwensen in ont vangst nemen van bijna honderd autori teiten, afgevaardigden van verenigin gen, eigen oud- en huidige leden. Het bestuurslid, de medisch leider dokter C. Eenhoorn kon door treinvertraging pas aan het einde van de receptie aanwezig zpn. Het gemeentebestuur van Bloemen daal werd vertegenwoordigd door bur gemeester dr. D. H. Peereboom Voller, beschermheer van de brigade, en wet houder ir. W. van der Laan. Burge meester Peereboom Voller memoreerde de prestaties van de reddingsbrigade. Voor het werk is ook bet gemeente bestuur de reddingsbrigadiers dank baar. De mogeiykheid tot ongelukken op het strand is steeds zeer groot. De leden doen voorts veel meer belangrijk werk ten behoeve van de medemens. Hij vond dat een woord van dank en hulde waard. Om deze dank tastbaar te doen zijn bood hij voorzitter De Vries een megafoon aan, „opdat de (Van onze verslaggever) HAARLEM, 17 juni Er heerste na de wedstrijd HaarlemWilhelmina ui teraard de nodige vreugde op het Haar lem terrein. De club ran de Roodbroeken had de kampioenstitel van de tweede divisie B behaald en dat was een huldi ging waard. Haarlem dacht er echter nog niet over om de „bloemetjes nu maar eens buiten te zetten" want het gestelde doei: promotie naar de eerste divisie, is hiermede nog niet bereikt. Daarvoor is een extra wedstrijd tegen buurtgenoot VSV nodig en eerst wan neer deze ongetwijfeld zware strijd tot een goed einde is gebracht, z.al het feest van het kampioenschap en de promotie uitbundig gevierd worden. Kampioensfeesten zijn in het kamp der Roodbroeken na de tweede wereld oorlog overigens geen zeldzaamheden geweest. De rechtgeaarde Haarlemmer weet zich het nog goed te herinneren. Het eerste na-oorlogse seizoen kam pioen van Nederland. Dat was in 1946 met Kick Smit, Wim Roozen, Piet Groeneveld in de zo schotvaardige voor hoede. In 1948 en 1952 volgden afde- en Haarlems zeer hoopvol. Toen kwam het betaalde voetbal! Haarlem mist op een haar na dg ere divisie in de betracht geworden extra wedstrijd met NOAD. De Roodbroe ken vielen terug via eerste divisie naar de tweede divisie totdat in het seizoen 1960/1961 het kampioenschap van de tweede divisie werd behaald. Promotie naar de eerste divisie volgde maar de Haarlemmers troffen het niet best toen in het daarna volgende sei zoen de versterkte degradatie van de de eerste divisieclubs in 't vooruitzicht werd gesteld. Haarlem kon het inder daad niet bolwerken en degradeerde opnieu Maar Haarlem zou Haarlem niet zijn wanneer het zich niet wist te herstellen van de inzinking. Dit nu practisch be ëindigde seizoen 1962/63 werd hoopvol ingezet. De start was zó goed en de successen bleven in een zodanige regel maat toevloeien, dat een kampioenschap welhaast zeker ging lijken. Totdat na de beruchte vorstperiode een inzinking optrad. De kansen begonnen aan een zijden draadje te hangen maar nog juist op tijd herstelde Haarlem zich en het resultaat is thans bekend. Haarlem kampioen! Je gr< tussen VSV en Haarlem. Clubs die in Nu is het wachten op de grote strijd het Haarlemse voetbal een prachtige reputatie hebben, zullen elkaar de eer stwi----- betwisten in één simpele wedstrijd. De winnaar promoveert. De verliezer krijgt belangrijke stem van de BRB nog veel steviger zal klinken, van Zandvoort tot Parnassia". De voorzitter van het bondsbestuur van de Koninkiyke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen, de heer P. J. Weyburg uit Santpoort, kwam evenmin met lege handen. Hij booi een klein model van de bondsvlag aan een geschenk dat elke bij de bond aangesloten brigade bö het veertigjarig bestaan ontvangt. De heer Weyburg verheugde er zich over dat er zoveel vrijwilligers zijn, die in hun vrije tyd oefenen om klaar te staan op het ogen blik dat een medemens die hulp be hoeft. Want achter de prettige en spor tieve sfeer by de brigades staat dat ene doel van alle brigades: het belang van de medemens te dienen. De KNBRD steunt dan ook op de kracht van da brigades. Het verleden achtte voorzitter Wey burg wel voldoende bekend om er lang over te spreken. Ten aanzien van de toekomst noemde hij de nu volgende periode zeer belangrijk voor deze bri gade. Een goede beslissing van bestuur en leden zal kunnen leiden tot een bundeling van krachten en het tot nog grotere bloei brengen van de Bloemen daalse reddingsbrigade. De heer Wey burg doelde kenneiyk op de plannen voor een fusie met de aan Parnassia werkende Vrijwillige kustbrigade Bloe mendaal aan zee. Overigens liet het bestuur van deze jonge brigade verstek gaan op deze receptie. Geschenken en bloemen werden voorts ontvangen van de Oranje Vereniging Overveen. het Oranje-comité Bloemen daal, de Politie Sportclub Bloemendaal, de kampeervereniging De Zeemeeu wen, de Bloemendaalse gymnastiek vereniging en de Zandvoortse reddings brigade. Als individuele bezoekers merkten we op de raadsleden A. Lagen dijk en J. Laane, de directeur van Pu blieke Werken Y. E. Dijkstra, de hoofd inspecteur van politie J. Voerman, de heren P. v. d. Mye Kzn. en A. Loos namens de Contact Commissie Kust- brigades, de heer F. Lodder voorzitter van de Haarlemse reddingsbrigade en bestuurslid van het district Noord West van de KNBRD en P. Schultink, direc teur van Stoops Bad. Van de vier brigadiers, die van de oprichting af lid zyn, waren er drie aanwezig. Met enkele geschenken wer den zjj gehuldigd voor zoveel trouw. Bovendien werd de heer C. Heitiager, de enige van het viertal die nog „ge woon" lid was, benoemd tot erelid. De echtgenotes van de ereleden werden in de hulde betrokken en kregen een bloemstuk. Namens de eigen leden bood mevrouw M. van Heulen-Schuite- maker enkele geschenken aan: bloe men, een nieuwe EHBG-vlag, een hulp apparaat by het beoefenen van de mond-op-mond ademhalingsmethode en een geschenk onder couvert. De nieu we bondsvlag, die overigens alleen ty dens bijzondere gebeurtenissen zal wor den gebruikt, werd zondagmorgen voor de post De Kentering aan het Bloe mendaalse strand gehesen. Zaterdagmiddag, na de receptie, werd het grootste bloemstuk naar het Ma rinehospitaal in Overveen gebracht. Er bestaat tussen marine en brigade een goede samenwerking by het behandelen van Riachtoffers op het strand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3