Zetels der 82 kardinalen passen precies in Kapel Bisschoppen in herderlijk schrijven: Paus Joannes liet de Kerk achter in gezonde onrust Een nieuweonstuitbare Pinksterstorm ontketend KARDINALEN BIJ 'S PAUSEN TOMBE V Winnaar Hotelschool-jaarprijs SKODA'63 Primitieve zolderkamers voor eminente kiesmannen Drie witte togen hangen klaar Oproep tot gebed en missen voor Conclaaf Mgr. Bekkers over Paus Joannes Voor „zoon"' f 500 uit nalatenschap schilder Boot Ooggetuige brand aan hartaanval overleden Hein Broekhoff BEZOEK AAN RUIMTEN VAN HET CONCLAAF Soekarno legt krans op graf Joannes XXIII Kardinaal ALFRINK in pauselijke apartementen Pax Christi-tocht „Afzien van rechten Nederlands echtpaar bij Lyon verongelukt Huiskapel Criezeldroom Isolement UTRECHT, 17 juni Gisteren is in alle katholieke kerken het volgende bisschoppelijk schrijven voorgelezen in verband met het overlijden van de Paus en het Conclaaf, dat woensdag begint. 'ier kardinalen bij het stoffe lijk overschot van Paus Joannes XXIII in de Sint Pieter: van links naar rechts de kardinalen Alfrink, Ritter, aarts bisschop van Saint Louis (V.S.), Ildebrando Antoniutti (Italië) en Suenens, aartsbisschop van Mechélen-Brussél. De foto werd zaterdagmorgen genomen tijdens de laatste drie der negen Requiem missen, die steeds voor de ziele- rust van een Paus in de Sint Pie ter worden opgedragen. De eerste zes worden opgedragen door leden van het kapittel van Sint Pieter, de andere door leden van het Heilig College. Gedreven Concilie Conclaaf iedere dikte, elke^maat bouw- en meubelplaat OMDAT SKODA U VOOR STANDAARD-PRIJS COMPLETE LUXE BIEDT een veilige keuze MAANDAG JUNI 1963 <Van onze Romeinse correspondent) ROME, 17 juni De Vaticaanse auto riteiten hebben ons in de gelegenheid gesteld de Conclaaf-ruimten van kelders tot zolders te bezien en te bezoeken. Set gehele Apostolische Paleis staat, tnet uitzondering van het pauselijk pri- Vé-appartement, de staatssecretarie en de musea, ter beschikking van het Con claaf. Zo hebben we gedwaald van zaal tot zaal, vertrek tot vertrek, wij zijn de weg kwijtgeraakt, wij verloren onze groep, werden door gendarmen weer ten naastebij op het goede pad gebracht om daarna weer het spoor bijster te raken. Het Vaticaan is een onvoorstel baar conglomeraat van eeuwen bou wen; een vlucht prachtige vertrekken eindigt in een rij primitieve zolderka mers, die normaal waarschijnlijk leeg staan en nu cellen worden voor de emi nente kiesmannen met hun conclavis- ten. Seminariebedden staan er gedekt met lakens van ongebleekt linnen, waar op in een hoek een merkje in druk inkt: de vage aanduiding van gekruis te sleutels en van de aartsbasilikale pa rasol. De Sixtijnse kapel kan nog juist de door smalle baldakijnen overhuifde plaatsen van de 82 kardinalen bevat ten. De kleurencombinates van blauw paars tegen het groen van de vloer bekleding, h«t rood van de stoelzit tingen en de gedempte kleuren van de muurschilderingen, doen vreemd aan. Het kacheltje, dat uit 1939 is, draagt aan de rand in het ijzer ge grift de data Van 1939, 1958 en reeds van 1963. Toen een gendarme achter oen deur terzijde van het altaar ver dween het was, zo merkten wij, om te telefoneren glipten wij ach ter hem aan en stonden in een ka mertje, een kleine salon, waar de drie witte togen komen te hangen en waar de nieuwe paus zich verkleedt in de witte pausdracht. Onze inspectie was maar kort, want wij werden beleefd maar resoluut weer buitengezet. In de Sala Duoale, waarop het appar tement van mgr. Van Lierde uitkomt, eagen wq de eerste kardiriaalscellen mgr. Van Lierde, zelf als sacrista met fcijn assistenten aanwezig in het Con claaf, kreeg drie gasten. In de centra- Je ruimte van het Conclaaf rond de Sixtijnse Kapel zijn alle treden en stoe pen weggewerkt door zachtglooiende toet rubber beklede vlakken. Voor het eerst zagen wjj het prachtige interieur van de Paulinische Kapel met de wand- •dhilderinigen van Michelangelo en met prachtige stucplafond. Deze kapel ^vas meestal gesloten, maar Paus Jo annes heeft hem in ere hersteld en be stemd als „regionale" huiskapel, waar de Godslamp stil voor het Allerheilig ste brandt. Langs de loggia op de eerste verdie- Ping komt men in het Borgia-apparte- teent. De eerste zaal gaat als eetzaal J'sn de kardinalen fungeren: 82 stoelen naast elkaar aan een u-vormige tafel, die gedekt is met fijn damast. Maar in de kamer ernaast staat het eenvoudige glas- en eetservies. De kardinaal-ka merling verwent zijn collega's niet. En een prelaat van de staatssecretarie, die °ns rondleidde, had wel veel respect £°or de zusters, die de kardinaalskeu- *en gaan bedienen, maar hij voegde eraan toe dat hun kookkunst helaas niet dun beste zijde is. Een verdere zaal in het Borgia-ap- Partement is als zitkamer ingericht, echter zonder veel zitjes, de volgende is (je eetzaal voor de eonclavisten en Jet eind spant de kroon: daar ligt cel De loting wees die toe aan kardi naal Tisserant. Maar cel 9 is een wa penmuseum en het bed van de kardi naal staat tussen haakbussen, vuurroe ren, zfidgeweren, kanonnetjes, antieke vuistvuurwapens en harnassen. Die kamer moet 's nachts, als een bleke teaan door het flessenglas schijnt, er uitzien als een geslaagde griezeldroom Van Hitchcock. Eminentie's conclavist tel in een belendend vertrek rusten tossen twee antieke, met fluweel bekle- 5*ei maar lege schatkisten en aan het Voeteneind v-an zijn bed staat een grote, helemaal ontstemde piano. De kardi naal en zijn dienaar zijn beiden aange wezen op één heel smal wasvertrek, dat ®chter stromend water heeft. Zulk een luxe ontdekten wij niet in ?e ruime kamer van kardinaal Lercaro, neei ergens anders. De aartsbisschop van Bologna logeert daarentegen vlak naast de ruime keuken van de Pala- HJnse Garde, thans van de conclavis- ten. Kardinaal Frings van Keulen is ondergebracht in het lokaal, waar de gwitsers, die de nachtdienst hebben in paleis, hun beurt plegen af te wsehten om hun ronden te doen. Daar om beschikt deze kamer over een aan tal douchecellen en ander sanitair. Het kwartier van de Edelgarde be staat uit een ineenlopende reeks ka mers, waar in de deurlijsten een ,,Ur- banus VIII" gegrift staat. Het zijn fraaie vertrekken met oude platen, schilderijen, wapens en museumstuk ken. Aan het eind ervan wonen enige kardinalen en de laatste kamer, die van Prins del Drago, de commandant, was de kamer, waar patriarch Ron- calli in 1958 woonde. Een gedenksteen herinnert de Prins en thans de gast, kardinaal Copello, aan dit feit. Maar de eminenties, die enkele nummers ho ger lootten voor hun verblijf, zijn onder gebracht in een soort kamertjes, waar in onze voormoeders hun boden plach ten te huizen. In de brede corridors van de loggia's van Rafael zün overal verkeersaanwij- zingen aangebracht, anders zou nie mand de weg terugvinden. Negen leden van het H. College zullen het moeten doen met de officiële zogenaamde zol derkamers boven de particuliere paus- vertrekken. van buitenaf gezien onder de hanebalken op een soort clandestie ne vierde verdieping. Kardinaal Al- frink deelt met kardinaal Liénart de eer in het pausappartement zelf te worden ondergebracht, al Is het dan ook in de dienstlokalen, volgens de lijst- De poort tussen de Binnenhof van de Papagaai en die van de Borgia's wordt dichtgemetseld. Er komt wel een grote tourniquet in voor goederen. De Hof van St. Damasus is afgesloten met een dubbele deur, waarvan de maar schalk van het H. Conclaaf, Prins Chigi Albano della Rovere buiten en de pre laten aan de ingang binnen de sleutels Links op deze foto de potkachel in de Sixtijnse kapel, waarin de stembriefjes van de kardinalen zullen worden ver brand. Ditmaal zullen ook rookpatronen van het Italiaanse leger worden gebruikt om de kleur van de rook goed duidelijk te laten uitkomen. Rechts een va,n de „cellen", waarin de kardinalen tijdens het Conclaaf de nacht zullen doorbren gen. Eten doen zij gezamenlijk in een grote eetzaal. iiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiimniitiiiiiiiitiiimiiiimiiii hebben. Opzij zijn er tweemaal twee spreekkamertjes, ieder met een kleine tourniquet. Alle andere toegangen tot heel het grote complex zijn dichtge maakt, de telefoonlijnen worden ver broken, want volgens de Constitutie van Pius XII zjjn radio, televisie, telegraaf en verdere middelen voor telecommu nicatie binnen de Conclaafruimte ver boden. De ruime Hof van St. Damasus, zo groot als een plein, valt geheel binnen de afsluiting. Daar kunnen de kardi nalen, de eonclavisten en het dienend personeel, allen tezamen ongeveer drie honderd personen, hun ludhtje scheppen. Woensdagmiddag, vlak voordat de twee deuren op slot gaan, maken de kardinaal-kamerling, de drie kardina len, hoofden der ordes, en de architect, begeleid door enkele Zwitsers, de laat ste ronde, de officiële inspectietocht, dat geen onbevoegden achter zijn geble ven. Dan trekt ieder zich terug en als het Conclaaf begint, gaat boven de bronzen poort de standaard omhoog van Prins Chigi. VATICAANSTAD, 17 juni (KNP) Zaterdagmiddag heeft de Indonesische president Soekarno een krans van wit te en rode rozen neergelegd op het graf van Paus Joannes XXIII in de crypte onder de St. Pieter. Hij ver bleef ook enkele minuten aan het graf van Pius XII. In aansluiting op zijn eerbetoon aan beide pausen legde Soe karno een kort bezoek af bij de earner- lengo, kardinaal Aloisi Masella. „Broeders en Zusters in de Heer, Paus Joannes XXITI stierf op de avond van de Tweede Pinksterdag. Van deze Pinksterdagen 1963 zal ons bijblij ven: de indruk van een wereld, die werkelijk geschokt is door het overlijden van deze Paus. Toen kardinaal Ron- calli in 1958 tot Paus gekozen werd, leek het even, alsof de H. Geest een moment van rust in de Kerk wenste. Maar hoe spoedig was deze indruk voor bij. Vrijwel zonder enige aanloop groei de Paus Joannes uit tot de opperherder, die de Kerk juist in deze tijd scheen nodig te hebben, tot de Paus, die de muren rondom de Kerk afbrak en een dialoog met de wereld aanging. Hij nam de wereld serieus, en dat is zeker een van de redenen, waarom vrijwel de hele wereld hem serieus nam. Paus Joannes werd gerespecteerd, natuurlijk om zijn hoge waardigheid, maar veel meer om zijn persoonlijk heid en om de wijze waarop hij in goedheid wéér maakte de servus servo- rum dienaar van de dienaren; te wil len zijn. Hoogbejaard werd hq benijd om zijn jeugdig élan, om zijn frisheid van geest en om zijn, zichzelf niet spa rende inzet en werkkracht. Hij werd herkend als een eenvoudig mens, die op benijdenswaardige wijze de kunst verstond het betrekkelijke van alles te zien, ook in zichzelf, en daardoor was hij voor ons allen zo'n aansprekend voorbeeld. Als grote Paus was hij niet bang om te zijn zoals hij was. De klein- menselijkheden, die daarbij soms aan het licht traden, hebben hem des te meer ons nabij gebracht, en hem doen herkennen als een echte medemens, die zjjn hoge waardigheid zelf noch gekozen, noch gezocht had Niemand kent de kledingmaat van de nieuwe Paus, die in het aanstaand Con claaf zal worden gekozen. Annibale Gam- marelli, de vermaarde kleermaker van Vaticaanstad heeft dan ook opdracht gekregen het zekere voor het onzekere te nemen en alvast een aantal witte togen te vervaardigen, in verschillende maten. Aan een ervan legt hier een der assisten ten van de kleermaker de laatste hand. Wij zouden echter, ondanks al on ze waardering en liefde voor de prach tige mens, tekort schieten, wanneer wq in Paus Joannes niet de man Gods zouden herkennen, die gedreven werd, ondubbelzinnig gedreven werd, door Gods H. Geest. Hij wilde niet de gezagvoerder op het schip van Petrus ztjn, die alleen maar de com mandopost kende. Neen, hij wilde het hele schip kennen, de hele bemanning en de zeeën die het bevaart, met alle gevaren maar ook met alle kansen. Onder zijn pontificaat kreeg Gods Geest, menselijkerwijs gesproken, de kans om in alle felheid een nieuwe, onstuitbare Pinksterstorm te ontkete nen. Joannes begreep dat een ideaal christen-zijn niet gebonden is aan een patroon, dat voor alle tijden onveran derlijk is, maar dat dit christen-zijn ten nauwste samenhangt met de eigen tijd. waarin de christen leeft. Hij her kende in deze tijd een volstrekte cul tuurverandering ten gevolge van de machtige vorderingen van weten schap en techniek en de ontzaglijke vernieuwingen op economisch, sociaal en politiek gebied. Hij zag dat de Kerk niet meer bij de tijd was, en nam het besluit tot het houden van een Kerk vergadering, om de Kerk weer bij de tijd te brengen, om de Kerk de taal van de wereld en de wereld de taai van de Kerk te doen verstaan. Hij heeft de Kerk iu gezonde onrust achtergelaten. Zijn levenswerk, het Con cilie, heeft hü niet kunnen voltooien. Dit waren zijn richtingwijzers voor dat Concilie: Bijbels Hij was bezorgd voor een eigentijds verstaan van Gods woord, oecumenisch. Hij was bekommerd om de verscheurdheid van het Christen dom. Tot in de laatste uren van zijn leven heeft hq gebeden en geofferd voor de eenheid. Pastoraal Hij verlangde een Kerk, die een echte liefdevolle leefruimte zou bieden. By deze karaktertrekken, mogen wq ook niet vergeten zijn voortdurende zorg voor de vrede. Dit alles tekent de ze Paus ten voeten uit en vormt de in houd van het geestelijk testament, dat hij ons heeft nagelaten. De droefheid om het heengaan van Paus Joannes wordt doorlicht door de grote dankbaarheid, dat wij hem moch ten hebben. In deze dankbaarheid staan wij niet alleen. Onze medechristenen en vele niet-gelovigen hebben getuigenis afgelegd van hun respect en waarde ring. Moge de Heer van leven en dood Zijn trouwe dienaar Joannes thans de vrede schenken, die hij zo nadrukkelijk heeft gepreekt, en de rust, die hij om wille van ons hier op aarde nooit heeft gezocht. Een uitermate belangrijke gebeurtenis staat de Kerk thans te wachten. Op 19 juni a.s. zullen de deuren van het Con claaf gesloten worden. In strikte af zondering zullen de kardinalen, de bij stand van de H. Geest afsmekend, een nieuwe Paus kiezen. Wetend hoezeer u meeleeft, behoeven wij u nauwelijks te vragen u aan te sluiten bij het gebed van heel de Kerk, dat God haar weer een wijze en heilige Paus moge schen ken. Wjj spreken de wens uit dat in VATICAANSTAD, 17 juni (KNP) Kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, woont met de Franse kardi naal-aartsbisschop Liénart van Rijssel in de dienstruimten van de pauselijke appartementen. De conclaafcommissie heeft de beschikbare ruimtes in het Vaticaans paleis via het lot verdeeld, maar voor zieke en gebrekkige kardi nalen speciale voorzorgen getroffen. De woonvertrekken van de Paus zelf zijn voor conclaafbewonlng echter uitge zonderd, omdat deze volgens de be palingen van het motu proprio van Paus Joannes gedurende het conclaaf afgesloten moeten worden. Ook voör kardinaal Mmdszenty is een lot getrokken. Wanneer hij alsnog naar het conclaaf komt, dan wacht hem een verblijf in het bureau van de majordomo. Vanwege het ongewoon grote aantal kardinalen, dat aan het conclaaf deel neemt, zijn verscheidene maatregelen getroffen. Wel wordt traditiegetrouw in de Damasushof de zgn. eonclaafklok aangebracht, maar omdat de kardina len overal in het Vaticaans paleis ver spreid z;jn, is bovendien een electrische schel in alle verblijven geïnstalleerd, die de kardinalen naar de conclaaf ruimte in de Sixtijnse kapel roept. Een verdere vernieuwing is de aan leg van een huistelefoon in de con claafruimte, welke iedere conclavist in staat stelt met het conclaafsecreta riaat te' telefoneren. alle kerken, waar dit mogelijk is, een gezongen votiefmis van de H. Geest zal worden gecelebreerd. Dit geschiede op dinsdag 18 juni, of op de openings dag van het Conclaaf. 19 juni. Uiter aard mag deze H. Mis een avondmis zijn, om zoveel mogelijk gelovigen ge legenheid te geven hieraan deel te ne men. Gedurende het Conclaaf zal in al le H.Missen gebeden worden het gebed voor de keuze van een nieuwe Paus. Wij sporen de gelovigen aan gedurende het Conclaaf deel te nemen aan het H. Misoffer, en in hnn gebed het licht van de H. Geest te vragen voor hen, die geroepen zijn voor de Kerk een nieuwe Paus te kiezen," aldus besluiten de bis schoppen. Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) LAREN <NH), 17 juni Honderden jongeren, die deelnamen aan de Pax- Christi-tocht, van het Begijnhof in Am sterdam tot in het hart van het Gooi, kwamen gistermiddag in de St. Jans basiliek bijeen. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop van 's-Hertogenbosch, droeg de H. Mis op en hield de toespraak In de plaats van kardinaal Alfrink. „Het geestelijk testament dat de be minde paus Joannes XXIII ons heeft nagelaten, kunnen we in enkele woorden samenvatten: in groot geloof open naar God en in diepe liefde open naar de mensen", aldus de bisschop die deze woorden in zijn boodschap tot de jonge ren nader verklaarde. Het christendom vraagt een eigentijdse beleving. Het Concilie is dan ook een appèl op onze geest, ons hart en onze liefde. In zijn stervensuur heeft paus Joannes gebe den voor de Pax Christi, het voorbeeld voor ons allen, aldus de bisschop. HAARLEM, 17 juni De officier van justitie te Amsterdam, die de zaak van een 63-jarige Hagenaar verdacht be trokken te zijn geweest by het doen op maken van een vals testament van de Haarlemse kunstschilder H. F. Boot. in onderzoek heeft, overweegt of een ver volging kan worden ingesteld wegens poging tot oplichting. De verdachte heeft van de nabestaan den een bedrag van vijfhonderd gulden ontvangen onder voorwaarde dat hy af stand zal doen van zjjn rechten. De Ha genaar heeft het testament in 1947 laten opmaken zodat hem wegens verjaring geen valsheid in geschrifte ten laste kan worden gelegd. De man had destijds 't valste testament laten opmaken door een Amsterdamse notaris, die hy had verteld de schilder Boot te zijn. De na latenschap moest bestemd worden voor zqn natuurlijke zoon. In maart, kort na het overlijden vein de kunstschilder, meldde de Hagenaar zich als de zoon om de nalatenschap op te eisen, maar de Haarlemse politie is tot de conclusie gekomen dat Boot geen zoon had en dat het testament vals is. KERKRADE, 17 juni Een bijzon der hevige brand heeft zaterdagnacht het bedrqfspand en de winkel van meu- b el handel L. Buck en Zn. aan de Hoofdstraat alhier grotendeels In de as gelegd, de brand is door een tot nu toe nog onbekende oorzaak uitgebro ken. De schade, welke door de verze kering wordt gedekt, bedraagt naar schatting rond drie kwart miljoen. Een overbuurman, de 64-jarige kapper J. Janssen schrok zo hevig, toen hy de brand gewaar werd, dat hij aan een hartaanval overleed. DEN HAAG. 17 juni De Haagse familie Smooker, Is in de nacht van zaterdag op zondag bq Lyon (Fr.) met een auto over de kop geslagen. Me vrouw Smooker (53) werti daarbij ge dood. De heer Smooker die de auto bestuurde, is zwaar gewond opgeno men in een ziekenhuis. Twee dochters van het echtpaar, die ook in de auto zaten, liepen lichte verwondingen op. Advertentie Elke OI.VEH polis ls winstdelend. Foor het eerst in haar der tienjarig bestaan heeft de katholieke hogere hotel school te Maastricht dit jaar de in alle opzichten beste eindexamenkandidaat onder scheiden met een speciale prijs. Een soort „prix-d'excellence" welke niet gemakkelijk kan worden behaald. Er is meer voor nodig dan „alleen maar" slagen met lof, aangezien de winnaar naast een voortreffelijk student, ook een excellent lid van de schoolgemeenschap behoort te zijn. Het viel de jury niet moei lijk, een geschikte kandidaat voor de eerste jaarprijs van de katho lieke hogere hotelschool te vinden. Unaniem waren de jury leden van mening, dat deze prijs aan de twintigjarige Amsterdam mer Hein Broekhoff diende te worden toegekend. De enige met lof geslaagde eindexamenkandi daat van dit jaar en daarbij een zeer verdienselijk lid van de stu dentenvereniging „Amphytrion". Hein Broekhoff was door de aan hem verleende „prix-d'excel lence" niet weinig verrast, te meer omdat hij indertijd, toen de directeur van de hotelschool, de heer Th. Spronck, het idee lan ceerde, aan de beste leerling een premie van duizend gulden toe te kennen, een fel tegenstander van dit plan was. „Elke student," zo meent hij, „moet woekeren met zijn talenten. Hij is verplicht bij zijn studie de best mogelijke resultaten te bereiken. Aanmoe digingen in de vorm van een uitkering in geld mogen daarbij geen rol spelen." Mei deze zienswijze van Hein Broekhoff, welke door verscheidene medestudenten werd gedeeld, heeft het schoolbestuur en de directie rekening gehouden. De financiële uitkering is vervangen door een jaarprijs, welke de winnaar in staat stelt zich verder in de gastronomie te bekwamen. Op welke wijze Hein Broekhoff de geldprijs zal besteden: een studiereis of een vakbibliotheek, is voor hem nog geen uitgemaakte zaak. „In elk geval nuttig," lacht hij en daar twijfelt niemand aan, er op uit als deze prijswinnaar is om zijn gastronomische kennis steeds te verdiepen. Het hotel-bedrijf is voor hem een boeiende onderneming. Reeds als kleine jongen dacht Hein Broekhoff er zo over. Het hotelbedrijf fascineerde hem meteen bij de eerste kennismakingMisschien wel, omdat hij als knechtjevan vader, die een slagerij exploiteert, vaak in de gelegenheid was een kijkje te nemen in de keuken van dit bedrijf. Hij bezorgde namelijk veel vlees in hotels. Het stond voor Hein Broekhoff vast dat hij na zijn middelbare schoolopleiding (St. Nicolaaslyceum) naar de hotelschool zou gaan. Zijn keuze viel op de katholieke hogere hotelschool te Maastricht. Het studieprogramma van dit instituut en met name de verplichte stages in het buitenland lokten hem sterk. aan. Over zijn Maastrichtse periode is Hein Broekhoff erg enthousiast. ,£>e katholieke hogere hotelschool is fantastisch! Ik heb er én theoretisch én praktisch veel geleerd. De meest waardevolle les was deze: al gauw kreeg ik in de gaten, dat je er met hard blokken alleen niet komt. Actieve deel name aan het leven van de schoolgemeenschap is minstens even belangrijk." In het geval van Hein Broekhoff bestond deze deelname in het leiden van het sociëteitsgebouw van de studentenvereniging „Amphytrion". Onder supervisie van zijn enthousiaste leermeester, de heer J. Vlasman, exploiteerde de jeugdige gastronoom de bar van het internaat ,J3ethlehem". Een heus bedrijf met een omzet van duizenden guldens per jaar, waar Hein Broek hoff zijn boekhoudkundige kwaliteiten, maar daarnaast ook zijn organisato rische talenten bij het verzorgen van speciale avonden voor de studenten ten volle kon ontplooien. Gewapend met een ruime dosis kennis en tegelijk met de nodige praktische ervaring, gaat de succesvolle student zich thans wijden aan het in zijn ogen meest fascinerende beroep van: gastheer-ex- professo. verwarming, rolhoes, lichtsignaal - schakelaar, binnen- en buitenspiegel, 2 kleerhaakjes, 3 asbakjes, spons- rubber kussens, slaapbanken etc. behoren tot de standaarduitrusting. Geheel compleet - v.a. f 5250,- Octavia Combi - v.a f 6475,- H. ENGLEBERT N V. DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL 01717-2010* Advertentie DEALERSrFa. H. BROUWER, 2e Jan Steenstraat 46, Amsterdam, tel. 726842 v. d. GUN's Autobedr. N.V- B. Ruloffstraat 5, Amsterdam, tel. 738022 Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7. Bloemendaal, tel. 52301 Rayon Hilversum-Baarn: Garage J. H. IESBERTS, Loosdrechtseweg 24, Hilversum, tel. 45100 Rayon Naarden-Bussum: KOUDIJS' Autobedrijf, Cattenhagestraat 45, Naarden, tel. 13486

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5