SCHEEPVAARTBERICHTEN KOOPJE VAN DE WEEK I V i (Advertentie uitknippen!!) Opstellen-wedstrijd Opstellen-wedstrijd Tekenwedstrijd Welke boven 65-jarige -ia Hilversum door EDO geklopt Lisse kan zich nog redden RCH rekent af met HDVS PRODUCTIELEIDER MEUBELEN V leerling verkoopsters aankomend verkoopster GROTE HOUTSTRAAT Hattrick van Van Beekum K.N.V.B.-RESERVES Geen basketbal op Paramariboplein UNIEK KOPEN MAANDAG 11 JUNI 1963 PAGINA 6 De N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, Sensationele aanbieding. Witte leren moccassins. Met gemakkelijk hakje. Licht en luchtig. Alleen deze week deze sensationele aanbieding. GULDENS GOEDKOPER! Kijk uit naar de volgende Huf attracties. Grote Houtstraat 28, Haarlem MNL. ADMINISTRATIEVE KRACHT VRL. ADMINISTRATIEVE KRACHT i WELKE HONDERD JONGELUI boven 16 jaar (met wat telefoonervaring en telefoon thuis) willen de komende vier weken elk honderd Haarlemmers bellen 's avonds tussen 7 en 8 uur De boodschap luidt kort: „Wilt u voor minstens één jaar donateur worden v. d. Stichting Ankerclubhuiswerk?" Voorwaarden 1. 3e stipt houden aan de 100 opgegeven adressen. 2. Gestempelde kwitanties binnen deze termijn aanbieden en in nen bij alle ja-zeggers. 5. 3e krijgt een legitimatie-bewijs met Anker-stempel en hand tekening. Beloning: Eén prijs (kampeeruitrusting) voor wie 't snelst minstens 250. bij de penningmeester deponeert. Tien prijzen voor hen ,die de hoogste totaal-som (minstens ƒ250.-) deponeren (kampeeruitrustingen). Voor alie overigen: Kleinere prijzen in verhouding tot de afgedra gen som. Aanmelden: Alleen maandag- en dinsdagavond vanaf 7 uur bij: tel. 34505 (achternaam met A tot F) of 13550 (achternaam met F tot L) of 11200 (achternaam met L tot S) of 11521 (achternaam met S tot en met Z) We kunnen dan tevens horen of je een telefoongesprekje zakelijk kunt voeren. Voor alle Haarlemse jongelui van 14 tot 20 jaar: Onderwerp: Veel ouderen zeggen: De jeugd van tegenwoordig is slap, ver nielzuchtig, zonder initiatief. Ze hebben geen manieren en idealen. Deel je die mening? Of ben je het gloeiend oneens? Op welke gronden? Heb je soms crïtiek op de ouderen? Schrijf die op. Lengte: Minstens pl.m. 500, hoogstens pi.m. 1500 woorden. 2. Opstel zenden aan 3. v. d. Molen, Fred. Hendriklaan 37. 3. Vóór 13 juli a.s. inzenden. Prijzen: 25% der deelnemersgelden wordt besteed aan kampeeruitrus tingen. Jury: Bekend Haarlems journalist, een psycholoog en een pedagoog. Bovenstaande opdracht met dezelfde voorwaarden geldt voor alle moeders (voor „je" leze men „u"). Voor alle Haarlemse jongelui van 10 tot 14 jaar: Onderwerp: 1. Als je een clubhuis zou inrichten, welke voorwerpen (waarmee kinderen iets kunnen doen) zou jij daar dan absoluut onmisbaar vinden? Teken die voorwerpen. of 2 Teken Een clubhuis aan de Bakenessergracht; of 3 Teken „Met iets bezig zijn" in een clubhuis. Voorwaarden: 1. Een stevig stuk tekenpapier met naam, leeftijd, adres, van minstens 20 bij 20 cm. 2. Inzendingen vóór 13 juli aan 3. v. d. Molen, Fred. Hendrikiaan 37. Losse postzegel (van 50 cent) insluiten. Prijzen: 25% der waarde der ingekomen postzegels wordt besteed aan kampeer- en strandspullen. Jury: Drie Haarlemse kunstschilders. heeft tijd en lust om tegen een vast te stellen beloning het kraampje „Timmert-U-mee?" nabij restaurant van Aken (einde Houtplein hoek Baan) een aantal uren per dag te beheren voor verkoop loten (in de vorm van doosjes met spijkers)? Liefst iemand mét wat verkoop-routine of plezier-in-de-actie (bouw clubhuis voor jeugd van alle gezindten aan de Bakenessergracht). Aanmelden dinsdagmorgen tussen 11 en 12 Bakenessergracht 61. Die Haarlemse jongen of dat Haarlemse meisje dat de meeste doosjes met spijkers (lootjes) verkoopt voor het Ankerclubhuis werk kan rekenen op een prima vakantie (Doosjes halen in zakken: dagelijks van 2 tot 6 uur aan de Bakenessergracht 61). HILVERSUM, 17 juni Hilversum heeft in zijn laatste ontmoeting luste loos gespeeld, in tegenstelling tot EDO, dat in elk geval nog het nodige enthou siasme ten toon spreidde. De behaalde overwinning der gasten was daarvoor dan ook een verdiende beloning. De ver dediging der Haarlemmers was zeker niet het beste deel van de ploeg en zo doende kreeg Hilversum wel enige goede scoringskansen, doch daar werd zelfs onvoldoende van geprofiteerd. De thuis club, die ronder Akkerman speelde, kreeg na 10 min. spelen de eerste ge makkelijke scoringskans, doch Pluim, die een verlaten doel voor zich had, schoot tegen de paal. EDO ging zich daarna meer roeren en het was na 25 min. spelen v. Beekum, die kans zag «ijn ploeg de leiding te geven (01). Doelman v. Maren dook daarbij royaal over het leder heen. Na een dekkings- fout van v. Moonst bracht midvoor Pe ters, 55 min. later, de stand op 0—2. Daarmede ging de rust in. Na de thee had de thuisclub reeds na enkele min. zijn eerste en enige succes. Het was v. d. Meer, die uit een onmo gelijke hoek op fraaie wijze doel trof (1—2). Even bleef Hilversum daardoor aange moedigd in de aanval. Weer miste Pluim een goede kans en kopte Krant even later tegen de lat. Toen waren het weer de gasten, die ten aanval trokken en met meer succes. Eerst miste Peters een kans voor open doel, doch na een half uur schoot v. Beekum via de rug van v. Wegen raak (13). Vijf min. later ver richtte dezelfde speler de hattrick (14) met een hard diagonaal schot. Vijf min. voor tijd bracht De Klein na een solo- rush de eindstand op 15. LISSE, 17 juni Voor Lisse is er nog een kansje om behouden te blijven voor de derde klas, want het is Alphia niet gelukt om het ene puntje, dat het nog nodig had om onbereikbaar te worden voor de Llssenaren, te bemachtigen. De tgestelde wedstrijd tegen HVV, welke op net VUC-terrein in Den Haag werd welke gespeeld, leverde een overwinning met 32 op voor HW. Alphia en Lisse zullen nu een beslis singswedstrijd moeten spelen op neu traal terrein, om uit te maken, wie met het Noordwijkse SJC naar de vierde klas degradeert. Het is voor het R.K. voetbal in de Bollenstreek te hopen, dat Lisse het vege lijf zal weten te red den, waardoor na de promotie van Hille- forti naar de tweede klas, tenminste één erde klasser als vertegenwoordiger overblijft. HAARLEM, 16 juni. RCH heeft voor een goed einde van het seizoen ge zorgd door Hermes DVS met 41 te verslaan. Dit gebeurde In een prettige sportie ve wedstrjjd waarin RCH duidelijk de sterkste was. Hoewel Hermes DVS het eerst voor een doelpunt zorgde, was het van het begin af al te zien dat RCH in deze ontmoeting duidelijk de sterkste was. Van der Poel had Hermes in de 25e minuut aan de leiding geholpen na een goede aanval, maar toen RCH daar na het tempo verhoogde kreeg de Schie- damse doelman Thie zoveel moeilijk werk te verrichten dat het waarlijk geen verwondering verwekte toen de RCH- aanvallers hem eindelijk lieten capitu leren. Nadat Thie vele malen reddend was opgetreden scoorde Engelsma eerst de gelijkmaker in de 33e minuut waar na in de 42e minuut Meyer RCH de lei ding verschafte en met 21 werd ge draald. Vier minuten na de rust verhoogde van der Berg met een zuiver hoog schot de Haarlemse voorsprong tot 31 en van dit moment af was RCH vrijwel doorlopend in de aanval. Het duurde echter tot tien minuten voor het einde vooraleer het Haarlemse overwicht nog maals tot uitdrukking werd gebracht. Na een vrije schop op het RCH-doel werd de bal ver naar voren gespeeld. Engelsma ontfermde zich over het leder en trok er in zjjn eentje tussen uit om de uitlopende doelman Thie daarna geen kans te geven, 41. SANTPOORT, 14 juni Het plan om het basketbalveldje op het Paramaribo plein te gaan benutten, is voorlopig weer van de baan. Zoals wij hebben ge meld was Akrides voornemens hier een zomercompetitie te organiseren, waar bij ook het publiek gelegenheid zou krij gen een wedstrijdje te spelen. Boven dien zou het veld worden gebruikt voor demonstraties tijdens de komende sport week. Juist met het oog op die sport week zou getracht worden het veld van een goede verharding te voorzien. Thans is gebleken, dat het onmogelijk is dit tijdig uit te voeren. Voor het aan brengen van een asfaltlaag is een kre diet van de gemeenteraad nodig, dat vervolgens nog de goedkeuring van Ged. Staten behoeft. Deze procedure is zó tijdrovend, dat het niet alleen onmoge lijk is dit nog vóór de sportweek te realiseren, maar dat er waarschijnlijk de hele zomer niets meer van zal kun nen komen. Wat de sportweek betreft wordt nu gezocht naar een andere plaats in Sant poort, waar de voorgenomen demonstra ties boksen en de te spelen basketbal wedstrijden zouden kunnen plaats vin den. Daarbij gaan de gedachten in de richting van het schoolpein aan de Frans Netscherlaan. Aldabi verm. 25 v. Buenos Aires n. Rott., Ja Montevideo. 30 Santos, 4 juli Rio de Ja neiro, 7 Salvador, 22 Antw. en 23 te Bot terdam verwacht. Alhena v. Buenos Aires n. Rott., 28 te Antw. en 30 te Rotterdam verw. Alnati verm. 23 v. Rott. n. Buenos Aires, 10 juli Santos, 15 Buenos Aires verwacht. Groote Beer opgelegd. Jagersfontein v. Lor. Marques nè A'dam, 19 Teneriffe, 23 Southampton, 24 Antw. en Amsterdam verw. Maasdam v. New York n. Rotterdam, 18 Gal- way, 20 Southampton, 21 Rott. verw., verm. 28 v. Rott. n. New York, 29 South ampton, 30 Gal way. 8 JuH te New York verwacht. Nieuw Amsterdam v. New York n. Rott., 21 Southampton-Le Havre, 22 te Rott. verw. Oranje v. Sydney n. Amsterdam, 19 Pa peete. 30 Balboa, 1 juli Cristobal, 3 King ston, 5 Port Everglades, 8 New York, 16 Southampton, 17 te Amsterdam verwacht. Oranjefontein verm. 21 v. Amsterdam n. Lorenzo Marques, 22 Southampton, 2o Teneriffe, 8 juli Kaapstad, 10 Port Eliza beth, 13 East London, 15 Durban, 19 Lo renzo Marques verwacht. Oranje Nassau v. A'dam n. Pt. Limon, 18 Oranjestad, 25 Pt Limon verw.; verm. 26 v. Pt Limon n. A'dam, alwaar 15 juli verwacht. Oranjestad verm. 21 v. A'dam n. George town, 27 Madeira, 5 juli Port a Pitre, 6 Fort de France, 8 Paramaribo, 12 George town verwacht. Prins der Nederlanden v. Oranjestad n Amsterdam, 16 Plymouth, 17 A'dam verw. Verm. 27 v. A'dam n. Oranjestad, 8 juli Barbados, 10 Trinidad, 13 Curasao en 16 Oranjestad verwacht. Prinses Irene v. Chicago n. Rott, 17 Ham burg, 19 Rott. verw. Verm. 29 v. Rott. n. Chicago, 9 juli te Quebec, lil Montreal, 14 Toronto en 22 te Chicago verwacht. Prinses Margriet v. Rott. n. New York, 17 te New York verw.; verm. 22 v. New York n. Bott., 1 juli te Rott. verw. Randfontein v. A'dam n. Lorenzo Marques, 16 Durban, 20 Lorenzo Marques verwacht. Verm. 23 v. Lorenzo Marques n. A'dam, 21 te Amsterdam verwacht. Rotterdam verm. 18 v. Rott. n. New York, 19 Le Havre-Southampton, 25 te New- York verwacht. Rijndam verm. 17 v. Rott. n. Montreal, 18 te Le Havre, 18 Southampton, 25 Quebec. 26 Montreal verw. ■even Seas v. Rott. n. New York. 16 Le Havre en Southampton, 24 te New York verwacht. •tatendam v. Rott. n. New York, 19 te New York verw. Verm. 21 v. New York n. Rott., 28 Southampton en Le Havre, 29 te Rotterdam verwacht. Waterman v. New York n. Rott., 16 South ampton en Le Havre. 17 te Rott. verw. verw. Verm. 22 v. Rott. n. New York, 1 verwacht. Westerdam v. New York n. Rott., 17 te Rott. verw. Verm. 22 v. Rott. n. New ork, 1 juli te New York verw. Willem Ruys v. Rott. op cruise, 16 Tenerif fe, 19 Lissabon, 22 Rott. terug verwacht. Verm. 22 v. Rott. op cruise. 23 Southamp ton, 26 Ceuta, 27 Valencia, 30 Las Palmas, 1-2 juli Madeira en 6 te Bott. terug verw. Willemstad v. Georgetown n. A'dam, 18 Pa ramaribo, 27 Madeira, 1 Juli Plymouth en 2 juli te Amsterdam verwacht. Almdijk 14 20 m. v. *&allorca n. Antw. Alnitak 13 v. Hamburg n. Antw. Angolakust 13 v. Douala n. Burutu. Avedrecht 14 70 m. no Kp Finisterre n. Pt. Said. Bengalen 14 te Hongkong. Celebes 14 te Genua. Cradle of Liberty 14 v. Suez n. Mena-al- Ahmadi. Doelwijk 13 15 m. o Malta n. Port Said. Gabonkust 14 v. Pcrwer Buchanan n. River- cess. Gulf Hansa IS te Isle of Grain. Nathor 14 90 m. o Alexandrië n. Alexandrië. Mariekerk 14 te Kuwait. Mame Lloyd 14 te L. Marques. Mohamed Reza Shah 14 570 m. z Bombay n. Mena-al-Ahmadi. Schelpwijk 14 te Malta n. Rott. Sinoutskerk 14 te Gibraltar n. Pt. Said. Straat Cook 13 v. Trineo Malee n. Penang. Straat Lombok 14 50 m. otz Lake Victoria. Tjinegara 14 20 m. n Krakatau n. Singapore Westertoren 14 v. Durban n. Mena. Willem Ruys 14 v. Casa Blanca n. Madeira Witmarsum 14 v. Hamburg n. Antw. Zaria 14 5 m. z Gibraltar, n. Rott. Achilles 14 570 m. wzw Flores n. Curasao. Acila 14 v. Gibraltar n. Lavera. Batavia 14 aank. te Songhla. Caltex Pemis 14 v. Bahrai n. Lourenzo Marques. Cities Service Valley Force 14 40 m. nnw Malta n. Banias. Hollands Dreef 14 240 m. no Mauritius n. Singapore. Jagersfontein 14 400 m. zzo Monrovia n. Teneriffe. Karakorum 14 v. Port Swettenham n. Singapore. Langkoeas 15 te Port Said. Mississippi Lloyd 14 v. Bombay n: Coahln. Munttoren 14 315 m. w Finisterre n. Curasao. Pericles 14 te Bremen. Pygmalion 14 te Antwerpen. Rotterdam 14 v. Southampton te Le Havre. Sinon 14 20 m. n San Miguel n. Hull. Steenkerk 14 195 m. nw Freetown n. Kaap stad. Straat Singapore 14 te Fremantle. Straat Van Diemen 14 v. Hbngkong n. Tyokkaichi. Tweelingen 15 te Narvik. Waiwerang 14 8.22 m. n. 105.26 o Bangkok. Westerdam 14 530 m. w Bishoprock n. Rott. Wonosari 14 v. Beira n. Dar-es-Salaam. Alcor 13 te Mombassa. Castor 13 390 m. no Pt. Limon. Cartage 13, 800 m. wzw Lands End. Dorestad 13, 25 m. zw. Skagen n. Fredericia. Esso Amsterdam 13, 80 m. ozo Kreta Esso Rotterdam 13, 50 m. w Gibraltar. Gaasterdijk 13, 340 m. z Kaap Race. Japara 13, 150 m. zzw Monrovia. Limburg 13, 1060 m. w Vancouver n. Hong kong. Merey Lloyd 18, TOO m. zw Bombay. Mirfak IS v. Kenitra n. Marseille. Sheratan 13 36 m. v. v. Rijeka. Zonnekerk 13, 630 m. zo Kaap Guard afui te Haarlem zoekt een voor haar brocheerderij. Deze functie komt qua niveau overeen met die van afde lingschef. In de productie van de tijdschriften vormt de brocheerderij de schakel tussen drukkerij en pakkerij. De tijdschriften worden hier uit verschillende secties samengesteld, geniet, gesneden en gebundeld, terwijl het transport van en naar de twee genoemde afdelingen eveneens van hieruit wordt verzorgd. Vereisten: goed organisatievermogen; ervaring in het geven van leiding; opleiding op Mulo-niveau, een grafische vakopleiding is niet noodzakelijk; leeftijd tussen 30 en 45 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige inlichtingen omtrent leeftijd, opleiding, tot nu toe verrichte werkzaamheden etc. te richten aan de afdeling Personeelszaken, Nassaulaan 91, Haarlem. Nu geen stuivers, MAAR HONDERDEN GULDENS goedkoper. Tevens de hoogste prijs voor Uw oude meubelen, bij aankoop van nieuwe. FABRIEKS-TOONZALEN in Uw directe omgeving. Betaling tot 18 mnd., 12 maanden zonder rente. Event, wordt U gehaald en thuisgebracht zonder enige verplichting. Inlichtingen aan N.V. 't Stuivertje onder nummer 97995 bureau van dit blad, of telefoon 03402 - 5383. Welke meisjes tussen 15 en 17 Jaar willen mee werken in de grote modezaak Vogelzang? Een open plaats en hartelijk welkom in de kring, voor op de afdelingen: BLOUSES EN ROKKEN, TRI COTAGES, NOUVEAUTÉS, JAPONNEN. Van deze meisjes vraagt Vogelzang: dat zi] smaak hebben en het interessant vinden, te werken met een keur van de nieuwste modellen, tinten en dessins uit de internationale mode; dat zij zin hebben om veel te leren en hun smaakte verfijnen; dat zij voorkomend, vriende lijk en behulpzaam zijn, want dét staat op het visitekaartje van Vogelzang. Voor deze meisjes bepaalt Vogelzang: dat zij 'n aantrekkelijk beginsalaris krijgen, oplopend met de vorderingen; dat zij een mooie kans krijgen op 'n goede positie; dat zij twee maal twee weken vakantie hebben - zomer en winter; dat met gemaakte vakantieafspraken rekening wordt gehouden. Bei even (02500) 11912 en vraag naar mijnheer v. d. Poel. Er is zó een afspraakje gemaakt Voor de afdeling HOEDEN vraagt Vogelzang. Een meisje van omstreeks 18 tot 21 jaar. Zij vindt hier een gezellige, goed betalende baan met toekomst. Op deze afdeling vol afwisseling, heeft ze alle gelegen heid om smaak en persoon lijkheid te tonen. Meekijken, meevoelen, mee- kiezen - en als u een dame zestien hoeden hebt laten zien, met toewijding en plezier een zéven- tiende uitzoeken om te passen. U krijgt 2x8 weken vakantie en met gemaakte plannen voor déze zomer houden wij rekening. Belt u even voor een afspraak? (02500) 11912: mijnheer v. d. Poel. Op ons Hoofdkantoor te Haarlem vragen wij: en een Leeftijd 1822 jaar. Mulo-diploma vereist. Geboden wordt een goed salaris, alsmede een waarderingspremie, welke driemaandelijks wordt uitbetaald. Vrij vervoer op ons lijnennet. Zaterdags vrij. Met vakantieafspraken zal rekening worden gehouden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de N.Z.H.V.M. n.v., afdeling Personeelzaken, Leidsevaart 396 te Haarlem. Een mondeling onderhoud is mogelijk na een telefonische afspraak, (telefoon 38940 - toestel 46). TIMMERT U MEE? Voorwaarden: 1. Postwissel van 1.naar of contant betalen bij P. A. v. Vuuren, penningmeester Ankerclubhuiswerk, Cremerstraat 65 zw., in de avonduren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 6