Nieuwe president directeur KLM: „Het komt nu aan op agressieve verkooppolitiek" SEDE VACANTE-POSTZEGEIS Schaken om de NHSB-leeuw Zeldzame onderscheiding voor prof. ir. J. Thijsse MARESCIALLO DEL CONCLAVE Wekelijkse beurs in Krelagehuis DE VAKANTIE! „CLOSE-ÜP"- AFFAIRE Minister lskandar uit Indonesië in ons land Autodief geraakt door pistoolschot r.40 Muziekdemonstratie door leerlingen van Rie en Chris v. d. Glas BRIEVEN van lezers Fokker kandidaat levering toestellen Twee Nederlanders en Duitser bij ongeval gedood Jongen verdronken V. d. Pol sprinter van ,De Kampioen Beslissingswedstrijd Reno va zaterdag tegen ETO Fuchs terug naar Blauw Wit VERGADERING HOOGHEEM RAADSCHAP VAN RIJNLAND Schoolklas uit Osna- brück bezoekt Haarlem Schaken ,De Vier Torens in Parkwijk P0STE VAIICANE Ook Weenink bereikt halve finale Atletiek-wedstrijden in Rotterdam Leen Kreuger wint bij „Excelsior' Vierde ontmoeting zwem-coinpetitie Rijkskweekschool door Francis Durbridge DINSDAG 18 JUNI 1963 PAGINA 2 „Heb je om de krant gedacht?" Eindexamens S£D£ VACANTS Lof voor politie en brandweer" PAUL VLAANDEREN |T WAT (Van onze Haagse redactie) DEN" HAAG, 18 juni De volgende week donderdag door de aandeelhouders te benoemen nieuwe president-directeur der KLM, mr. H. Albarda, lieeft er gis teren in een ontmoeting met de pers nog eens de nadruk op gelegd, dat het zyn speciale taak zal zijn de werkzaam heden van de binnenkort uit vijf man bestaande topdirectie te leiden en te coördineren. Hij zei verder dat men in hem iemand heeft willen vinden die „in *Ün leven het nodige heeft meegemaakt op zakelijk gebied". Mr. Albarda zei ernaar te willen stre ven dat de in gang zijnde reorganisatie zo spoedig mogelijk achter de rug is. „Ér moet weer rust komen in het be drijf. Men moet zich zo snel mogelijk weer geheel aan zijn taak kunnen wjj- den, zonder zich te hoeven af te vragen wat er nog gaat gebeuren". Het be- drflf draait overigens goed, aidus de heer Albarda. „Het produkt de ver voersdiensten dat wij afleveren, is goed. Waar het nu op aankomt is een agres sieve verkooppolitiek. Daarvoor zal dan ook een nieuwe (vijfde) directeur worden benoemd met ervaring op dit terrein en met de eigenschappen om er als het ware met de zweep achter te zitten" De besprekingen met de per soon, die men daarvoor op het oog heeft, iemand van buiten bet bedrijf zijn echter nog gaande. Volgens de nieuwe president-di recteur zullen de grote Europese lucht vaartmaatschappijen door de techni sche ontwikkelingen wel gedwongen worden te gaan samenwerken. Op de hele wereld is er maar één maat schappij (Panam) die misschien in staat zou zijn op eigen kracht te starten met de supersone luchtvaart. Dat is een bijzonder kostbare geschie denis. De supersone toestellen, die rond 1970-1972 op de markt zullen ko men, kosten minstens tweemaal zo veel als de huidige grote straaltoe- stellen. Mr. Albarda hoopt dan ook, dat de be trokken Europese maatschappijen in staat zullen blijken te zijn tijdig tot een realistische samenwerking te komen. In het verleden, en ook nu nog, is dat echter zeer moeilijk gebleken omdat na tionale luchtvaartpolitieke overweging- gen zeer sterk meespelen. Voor wat de KLM betreft verklaarde mr. Albarda dat z.i. de nationale eco nomie in hoge mate gediend is met een goed functionerende KLM. los van het feit op welke plaats van het rang- lijstje van internationale luchtvaartbe drijven onze onderneming prijkt. „Ik vertrouw, dat men zich in ons land de waarde van de KLM voor ogen zal wil len blijven houden en ons in het stre ven naar betere uitkomsten uit na tionaal eigenbelang terzijde zal staan." Mr. Albarda noemde als grondslagen voor het toekomstig KLM beleid: Het in principe handhaven van de be staande exploitatieplannen en het zo snel mogelijk realiseren van de reor ganisatie. Het kweken van een positieve werk sfeer en het handhaven van een ge zonde arbeidsdiscipline. Naast een zo economisch mogelijk be heer een agressieve verkooppolitiek. Alle aandacht voor de kwaliteit van het produkt met name voor dienstbe toon. algemene betrouwbaarheid en re gelmaat. Begrip voor de rol van het moderne ondernemerschap waarbij rentabiliteit wel doel is, maar waar het begrip winst ook wordt gehanteerd om de con tinuïteit van het bedrijf te verzekeren en werkgelegenheid te scheppen. De verantwoordelijkheid ten opzichte van het eigen personeel zie ik als uiterst belangrijk, aldus de nieuwe president directeur. De besprekingen over de lening die de KLM onder regeringsgarantie door bemiddeling van een bankconsortium wil sluiten, zijn nog gaande. Mr. Albarda zai in verband met zijn Uw dagblad gaat gaarne met U mee. Geeft echter Uw adres één week vóór Uw vertrek per BRIEFKAART aan ons op en vermeldt U daarbij Uw vaste adres. Uw vakantie-adres, de datum van ingang en de daturp van terugkeer. Voor toezending naar een adres in het buitenland worden de extra portokosten in rekening gebracht, d.wjz. 45 ct. per week. Wij adviseren onze lezers kranten naar Finland, Italië, Noorwegen, Portugal, Spanje, Zweden e.d. per luchtpost te doen verzenden. Hiervoor bedragen de extra kosten f 1.20 per week. (alleen voor landen in Europa) Indien verzending per lucht post moet geschieden, dient men dit duidelijk te vermelden. Week-abonnees gelieven het abonnementsgeld voor de vakantie-periode vóóruit aan onze bezorger te voldoen. De administratie nieuwe functie het voorzitterschap van de raden van commissarissen bij de Fries-Groningse Hypotheekbank, bij Vredestein en bij de Curacaose Handel Mij. neerleggen. „Ik realiseer mij dat vele ongrijpbare factoren moeilijk te ne men hindernissen zullen kunnen op werpen. Ik durf echter de nieuwe taak op mij te nemen, omdat ik weet hoe de regering en het Nederlandse volk metterdaad achter de KLM staan", al dus mr. H. Albarda. MINISTER ISKANDAR SCHIPHOL, 17 juni. Verwelkomd door een groot aantal autoriteiten op luchtvaartgebied is vanmorgen met een K.L.M.-toestel uit Parijs alhie aangeko men de vice-maarschalk Rd. lskandar, minister van burgerluchtvaart van Indo nesië. „De vriendschap tussen de K.L.M. en mij heeft ertoe geleld, dat dr. Van Konijnenburg tijdens zijn laatste bezoek aan Djakarta mij het aanbod deed om een vliegreis met de K.L.M. te maken", aldus de heer lskandar, die zich van de Engelse taal bediende. Hij verklaarde nadrukkelijk geen onderhandelingen te zullen voeren, noch met de K.L.M., noch met Fokker. „Op dit moment valt er niets te onder handelen" Hij noemde de Fokker Friendship een goed vliegtuig. „Indo nesië zal binnen afzienbare tijd zijn oude Dakota's moeten vervangen door modernere vliegtuigen en iedereen weet dat de Friendship van Fokker hiertoe uiterst geschikt is." „Concurrenten zijn echter de AVRO 748, de Dart Herald en een nieuw Rus sisch vliegtuig. Met al deze vliegtuigen hebben we in Indonesië al demonstratie vluchten gemaakt. Ik ben blij dat Fok- ker heeft aangeboden in de tweede helft van juli met de Friendship naar Indone sië te komen ter kennismaking. Het be tekent niet dat we onmiddellijk een or der zullen plaatsen", aldus luidde de Engelse verklaring van minister lskan dar. „We moeten het zo houden" zei de heer lskandar in antwoord op vragen over de verhouding tot Nederland sinds het herstel der oatrekkingen met zijn land. Indonesië staat open voor ieder zakelijk contact, óók met Ne derland. Hij hoopt dat vorderingen worden gemaakt op de ingeslagen weg Voorts deelde hij mee, dat nog niet beslist is of de Indonesische luchtvaart maatschappij Garuda met de nieuwe convairstraalvliegtuigen naar Neder land zal gaan vliegen. Desgevraagd zei minister lskandar ook dat hij op de luchtvaarshcw in Pa rijs samen met prins Bemhard heeft aangezeten aan een lunch. „Er waren echter 3000 personen op die lunch en ik heb de prins dan ook alleen vanuit de verte gezien". Vanuit de aankomsthal op Schiphol vertrok minister lskandar onmiddellijk naar de Fokkerfabrieken. ARNHEM, 17 juni Een achttienja rige behanger is zaterdagnacht op de Wegtvoortsedijk alhier door een schot van een politieagent in de schouder ge- j raakt. Hy is naar het Gemeentezieken huis overgebracht. Samen met een achttienjarige vriend I had hij een auto gestolen. Toen zij de politie zagen aankomen, sprongen de jongens uit de rijdende auto en sloe gen op de vlucht. De politieman heeft toen gebruik gemaakt van zijn revol ver. De andere jongen is gearresteerd, de auto in beslag genomen. NUENEN, 17 juni Gistermiddag is de 63-jarige heer J. J. Gardenier uit Nuenen om het leven gekomen bij een ongeluk op de weg van Marche naar Luik in de Ardennen. Zyn negentienja rige passagiere mej. C. Siegers kwam eveneens om het leven, evenals de be stuurder van een Duitse auto, die de heer Gardenier wilde passeren. Toen een Belgische tegenligger naderde. Hij raakte beide wagens. De bestuurder van de Belgische wagen werd licht ge wond. VRIEZENVEEN, 17 juni Tijdens het zwemmen in een plas in een zand- afgraving te Bruinehaar is gistermid dag de zestienjarige jongen G. H. J. Leus uit de Buurtschap Geesteren (gem. Tubbergen) verdronken. 99 HAARLEM, 17 juni Ber.t van der Pol heeft de vijfde rit van de voorjaars competitie, zondag door het Haarlemse „De Kampioen" als sprintwedstrijden in het „Van der Aartsportpark" verreden, op zijn naam gebracht. Hij zegevierde in de finale met duidelijk verschil over Tom de Klerk. Voor de halve finale hadden Fichter, Stevens, De Klerk en Van der Pol zich rechtstreeks geplaatst door overwinnin gen op Hensen, Plus, Van Seyst en Kie kens. In deze halve finale zegevierde Van der Pol over Fiechter en De Klerk over Stevens. De finalerit werd tenslot te gewonnen door Van der Pol. Hij hield De Klerk twee lengtes achter zich. De uitslag luidt: 1. B. v. d. Pol, 2. T. de Klerk, 3. R. Stevens, 4. W. Fiechter, 5. C. Plus, 6. H. Kiekens, 7. T. van Seyst, 8. J. Hensen. Een na deze sprints gehouden uurs wedstrijd voor A- en B-klassers leverde een zege op voor de lange afstandskam pioen Rinus Stevens. Toen hij in de laat ste ronde met een scherpe demarrage zijn finish beraamde, was er voor de sprinters geen houden meer aan. Zij kwamen 'n tiental meters op Stevens te kort. De uitslag: 1. R. Stevens, 2. B. v. d. Pol, 3. R. Portegies, 4. L. Otte, 5. K. Geusebroek, 6. A. van Leuffen. 7. H. Handgraaf, 8. H. Kiekens, 9. J. Hensen, 10. Koer. Een rit voor C-klassers over twintig ronden leverde het navolgende resultaat op: 1. De Ruyter, 2. Snijders, 3. Krom, 4. Van der Pijl, 5. Riethoff, 6. Visser, 7. Van Aalst, 8. Lissenburg, 9. Bakker, 10. Stut. Uitslag jeugdklasse: 1. Van Berkel, 2. Kokkelhoren, 3. Bakker, 4. Hand- graaf, 5. De Ridder, 6. Schenk, 7. R. Krom. HAARLEM, 18 juni Zaterdagavond om zeven uur zal op het terrein van NAS in Halfweg een beslissingswedstrijd worden gespeeld tussen Renova uit Haarlem en ETO uit Hoofddorp met als inzet een plaats in de derde klasse. Supporters en donateurs van Renova die hun club in deze moeilijke wed strijd de nodige steun willen geven, kunnen zich voor een plaats in de ex tra-bussen naar Halfweg aanmelden bij de secretaris van Renova, de heer Riko, Delftlaan 343 I, telefoon 60749. Vóór donderdagavond moeten deze aan meldingen binnen zijn. AMSTERDAM, 18 juni Na twee jaar trainer van Feyenoord te zijn ge weest is de Oostenrijkse oefenmeester Franz Fuchs teruggekeerd naar Blauw wit, dat hij voor de periode-Feijenoord al onder zijn hoede had. Fuchs trainde vóór Blauvv-Wit het Haagse SHS. HAARLEM, 18 juni Aan het Ix> rentzlyceum te Haarlem slaagden voor het H.B.S.-A examen: Rob van Dijk, Helma Fehres, Cees Hovingh, Frank Jacobs. Bettie de Raadt, Paul Stro man, Pieter Vogelaar. Hanneke de Vries, Tini de Vries, Paula van Vuu- ren, Marijcke van Waardhuizen, Willij Walbrecht, Frieda Walda. Voor het Gymnasium-Alpha examen slaagde alsnog: John Schouten. HAARLEM. 18 juni Aan het Coorn- hertlyceum zijn geslaagd voor het eind examen H.B.S.-A: Boudewijn Aangeen- burg, Frieda Beunder, Els Boekelaar, Bertus Brulleman, Jaap Dik, Hans Duijff, Manja Dijkstra, Irene Faber, yvonne Hamerling, Henriëtte Haije, Jan Maarten de Jong, Peter Krom, Bob Lindeman. Sjoerd van Meeteren, Ed Noort, Charlotte Phaff, Jan Schouten. Marianne Schumacher, Edgar v. Tuyll v. Serooskerken. Eiso Weert. LEIDEN, 18 juni De Verenigde vergadering van het Hoogheemraad schap van Rijnland kwam dezer dagen te Leiden bijeen voor haar rekening vergadering. Het over het dienstjaar 1962 door het college van dijkgraven en hoogheemraden gevoerde finan ciële beleid vond bekrachtiging. Het jaarverslag 1962 gaf aanleiding tot eni ge discussie over relatief hoge chlo- rydegehalten in enkele boezemwateren in het najaar van het verslagjaar. Dit verschijnsel moet in hoofdzaak worden geweten aan extreme chloryde gehal ten van het inlaat-water te Gouda, tij delijk veroorzaakt door bijzonder la ge Rijnstanden. Hoezeer het voor de waterhuishouding van ons land nood zakelijk is paal en perk te stellen aan de zorgwekkende vervuiling van de Ryn in het bovenstroomse buitenland, trad aldus andermaal aan de dag. Besloten werd tot bevordering van eigendomsverkrijging van een gedeel te van de noordelijke dijk langs de ge kanaliseerde Hollandse IJssel; zulks ten behoeve van doelmatige verbete ring en rationele toekomstig onder houd van deze dyk en de daarop ge legen weg. Voorts werd onder meer nog accoord gegaan met de bouw van een tweetal personeelswoningen bij de Grote Sluis te Spaarndam. Na afloop der vergadering werden de duinen in noordwestelijk Rijnland ge ïnspecteerd. De inspectie gaf gelegen heid tot nadere oriëntatie omtrent de problemen waarvoor Rijnland zich in de kuststrook gesteld ziet. HAARLEM, 17 juni In het kader van de algemene uitwisseling tussen de Duitse plaats Osnabrück en Haarlem brachten de afgelopen week zeventien middelbare scholieren met twee van hun leraren een week vakantie door in Haarlem. Zy logeerden in de jeugd herberg „Jan Gijzen" in Haarlem Noord. Niet alleen Haarlem bezochten de Duitsers, ook verschillende andere grote steden in ons land, om zoveel mogelijk kennis te nemen van de so ciale en economische problemen. Om de Duitsers hier enigszins mee te hel pen had de gemeente een klas van het Mendélcollege verzocht een week lang met de buitenlandse gasten op te trek ken. Het programma, opgesteld door de heer Tonino, leraar aan het Mendel- college, vermeldde een rondleiding door de stad door Harry Prenen, een bezoek aan het stadhuis, het Frans Halsmu seum en de Oude Bavo. Verder maak ten de Nederlandse en Duitse klassen een excursie naar Gouda en Amster dam, waar o.a. het Rijksmuseum be zocht werd. Het weekeinde bracht men gedeeltelijk aan het strand door. Vandaag zijn de Duitsers weer naar Osnabrück vertrokken. Uit hun woord van dank bleek, dat zij het verbiyf in Haarlem erg prettig hadden gevonden. Vanzelfsprekend hebben ook de Mende- liers een leerzame week achter de rug. Volgend jaar zal dezelfde Haarlemse klas waarschy'niyk de gast zün in Osnabrück. H.AARLEM, 17 juni De schaakver eniging „De Vier Torens" in Parkwijk heeft het winterseizoen afgesloten mei de prjjs-uitreiking van hun open beker competitie. Er is hard gestreden, ge tuige de behaalde punten en het wei nige onderling verschil. De eerste prijs, de Pastoor van Ars- wisselbeker, werd gewonnendoor de heer J. T. v. Dungen met 21'/t punt. 2 en 3 waren de heren P. Stam en M. A. Hollander, resp. met 21 en 19 pun ten. 99 MCMWW nyTwsgfcr-ysc" HAARLEM, 17 juni In het jeugd huis aan de Donkere Laan te Bloemen- daal werd zaterdagavond onder grote belangstelling de jaarlijkse muziekde monstratie gegeven door leerlingen van Pie en Chris van der Glas. Ook dit keer hebben de pupillen van deze uitsteken de muziekpedagogen bewezen dat de prestaties doorgaans van zeer goed ge halte zijn. De elementaire pianisten klasse, zo uiterst belangrijk, liet al dui delijk aanleg blijken in werkjes van Carrol, Zilcher, Nieland. Kabalewsky, Burgmüller en anderen. Een trap hoger van techniek en voordracht waren de interpretaties van een wals van Mozart, de vierhandige Spaanse dans van Hen- geveld, de legende van Katchaturian, Spleen van Tansman en Andaluza van Granados. Tegen het slot kwamen de meer gevorderden met werken van Tu- rina, Dvorak, Chopin en Schubert. Op vallend goed waren de vertolkingen van oomposities van Orthel, Ton de Leeuw en Voormolen. Niet onvermeld mogen de twee fraai gespeelde preludes van Scriabin blijvenMet de violisten was het hetzelfde gesteld. Via de eerstelin gen in werkjes o.a. van Biehl en Carse. werd er bijzonder goed werk geleverd zoals in delen uit concerten van Vivaldi, de Bériot, en Dvorak. Zelfs de hoge eisen stellende Romance in F grote terts van Beethoven voldeed goed aan de verwachtingen. Afgezien van de tradi tionele foutjes als gevolg van planken koorts, een muziekdemonstratie die de kwaliteiten van het echtpaar Van der Glas nog eens onderstreepten. 2 10, Purmerend 2 6, VVV 3 6, Saende 2 HAARLEM, 18 juni Ook de schaak club Weenink uit Beverwijk is erin ge slaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de wedstryden om de NHSB-leeuw, de afvalwedstrijden van de Noordhollandse Schaakbond. Met 1-3 won de ploeg van het Haarlemse HWP. In de deze week te spelen halve finales staan nu op het programma de wedstrijden Castricum-Kijk Uit (IJ- muiden) en het Het Oosten (Haarlem, Weenink (Beverwijk). Met de 5'/!-4'/2 overwinning van KTV 2 (Enkhuizen) op Castricum 2 in de der de klasse van de NHSB-bondscompeti- tie is het seizoen 1962-63 beëindigd. De eindstanden zien er als volgt uit: Overgangski.: VVV 12 K, Pat Mat 10, Heemstede 6, Kijk Uit 5, Schaaklust 4, VHS 2 4, Schaakmat 1 D. Ie kl. A: Zaanstreek-N. 7 P, Opposi tie (plus) 7, Weenink 5, KTV 5, Zaan dam 2 4, VVV 2 2 D. (plus) 2 pnt. in mindering. Ie kl. B: Kijk Uit 2 8 P. Rolland 6, Santpoort 6, Bloemendaal 6, Aalsmeer 4, Heemstede 2 0 D. 2e kl. A: MSC 12 P, Caïssa 9, Bergen 9, Wiering.m. 5, MSC 2 4, Magnus 3, Schaakmat 2 0 D. 2e kl. B: Purmerend 11 P. Saende 8, De Pion 8, Oppositie 2 7, Witte Paard 6, Westzaen 2, Edam 0 D. 2e kl. C: Castricum 10 P, Pat Mat 2 10, Santpoort 2 6, Bloemendaal 2 6, VHS 3 5, Kyk Uit 3 3, Zandvoort 2 2D. 2e kl. D: Het Oosten 2 12 P, Zand voort 10, Hoofddorp 8, Weenink 2 6, Rolland 2 3, De Uil 2, De Torens 1 D. 3e kl. A: Caïssa 2 10 P, KTV 2 6 P, Schaaklust 2 6, Schoorl 3, Aartswoud 3, Aris de Heer 2 D. 3e kl. B: Zaandam 3 10 P, Castricum Nieuwe postzegels van Vaticaanstad, die worden uitgegeven zolang er nog geen nieuwe paus gekozen is. Iedere zegel toont de pauselijke symbolen: twee sleutels en een grote parapluie. Er zijn drie waarden, tien, veertig en honderd lire. DELFT, 18 juni Nadat de bekende waterbouwkundige prof. ir. J. T. Thijs se maandagmidda- zijn afscheidscolle ge had gegeven als hoogleraar aan de Technische Hogeschool, werd hy na mens de koningin toegesproken door haar vertegenwoordiger, de eerste stal meester mr. W. F. K. Bischoff van Heemskerck. Deze deelde mee dat de koningin prof. Thijsse heeft onderschei den met de gouden eremedaille voor voortvarendheid en vernuft, verbonden aan de Huisorde van Oranje. Het is de vierde maal dat deze on derscheiding, die in 1905 werd inge steld, is toegekend. Eerder werd zij toegekend aan de vliegtuigconstruc teur Anthony Fokker (1924), de stich ter van het Philipsconcern, ir. Anton Philips, (1927). en de oud-voorzitter van de raad van beheer van de Jaar beurs, dr. Fr. H. Fentener van Vlis- singen (1951). Prof. Thysse is op byzonder harte lijke vyze gehuldigd. Hy had de wens te kennen gegeven geen cadeau te ont vangen. Niettemin kon prof. ir. A. A. van Douwen, sprekende als voorzitter van de afdeling der weg- en water bouwkunde, een geschenk aanbieden en wel een exemplaar van een boek, dat door tien deskundigen uit binnen- en buitenland is geschreven, en dat als ti tel heeft: „Selected aspects of hydrau lic engineering". Dit boek zai ook in de handel komen en dan een levensbeschrij- ving van prof. Thysse bevatten. De huldiging na het afscheidscollege, dat door ongeveer 800 genodigden werd bygewoond, begon met de mededeling van de eerste stalmeester der koningin over de uitzonderlyke onderscheiding, die aan prof. Thijsse is toegekend. Daarna spraken achtereenvolgens de mm Prins Sigismond Chigi Albani della Rovere, die de algehele leiding zal heb ben van het komende Conclaaf. Zijn titel is maresciallo del conclave. Hij is ver antwoordelijk voor de gehele gang van zaken binnen het afgesloten deel van het Vaticaan tot het moment waarop de nieuwe paus is gekozen. HAARLEM, 18 juni De bezoekers van de wekelykse keuring in het Kre- lagehuis waren ook gisteren gauw uit gekeken. Een verzameling „kleingoed" was het: wat hippeastrums, wat iris sen, wat ander by goed en wat pioenen. De hippeastrums of zo u wilt: amarylissen werden ingezonden door de kwekery Floralia te 's-Gravezan- de. Qua bloemvorm heel goed maar kort van stengel en dat deed afbreuk aan het geheel. Gebrs. v.d. Tang uit Voorhout presenteerden de zeer byzon- dere Hollandse iris Purple Sensation die in deze tint geen concurrentie heeft Echt een buitenbeentje onder de Hol landse irissen. Van de Lissese by'goed- kweker P. Drost zagen we weer de witte allium Cowenii in goede conditie. Deze variëteit laat zich ook heel goed van tint veranderen als men ze „doopt" in kleurstoffen, zoals men dat ook veelvtfldig doet met Omithogaiums. Het vaasje met de gekleurde exempla ren prykte wat later niet meer op de keuring. Kennelijk was dit het hoofdbe stuur wat al te gortig op een officiële keuring van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. De fraaie zwart gespikkelde gele lelie Leichlinii was er in prima conditie van de fa. W. Blokker uit Akersloot. Men noemt deze lelie wel eens de gele Tigrinum en hp heeft er inderdaad van weg. J. de Jong en Z. te Aalsmeer zorgde voor wat pioe nen: de oude, kennelijk onverwoestbare Sarah Bernhard nog altyd een der beste soorten voor de sno en de eveneens al zeer bejaarde Festiva ma xima. Daarnaast prykte de sierlyke, enkele rose Bowl Beauty. Uitstekende Hollandse irissen werden door Gebrs. De Graaf en S. A. van Konijnenburg en C. Noordwyk, ten tonele gevoerd. We zagen de opvallende Lilac Beauty, apart licht lila met eigele vlek op de lip, de beste gele Yellow Beauty, de oranjegele Orange Beauty en de merk waardige Oriental Beauty, een juweel van eer. iris. Een beauty was ook Blue Giant van G. Hommes, Heiloo. Inder daad een zeer kloeke iris met fraai blauwe tint. Angel Wings, wit met geel, valt niet op. N. C. Ruiter uit Uitgeest besloot de keuring met een groepje Eremurus Rui ter hybriden, die qua type dicht by de Shelford-hybriden staan. Fraaie de coratieve snijbloemen in tere, zachte tinten. Mr. Bischoff van Heemskerck wenst prof. ir. Thijsse geluk met zijn onder scheiding. heren ir. C. J. Tuyn, waarnemend voor zitter van het college van curatoren der Technische Hogeschool, die een over zicht gaf van de activiteiten van de scheidende hoogleraar, prof. ir. H. J. Wys, rector-magnificus van de T. H., die de betekenis van prof. Thysse voor de hogeschool belichtte en prof. Van Douwen, die zoals gemeld het geschenk overhandigde. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de heren ir. C. yan Gink, hoofd-assistent van prof. Thysse en H. J. Overbeek, voorzitter van het studentengezelschap „Practische stu die". Na deze toespraken was er een druk bezochte receptie. HAARLEM, 18 juni By wedstrijden in Rotterdam afgelopen zondag liep Ferrie Lamie in serie en halve finale 11,4 sec. over de 100 m„ waarmee hy het junioren b-clubrecord van de HAV ovenaarde. In de finale werd hy tweede met 11,6 sec. Hennie te Nuyl werd der de met 11,7 sec. en Adri Beun vyfde met 12,0 sec. (serie 11,5). Wim Aay liep een weinig tactische 600 m„ maar maakte met 1 min. 28,6 sec. zijn beste tijd tot nu toe (2e plaats). Rob van Nimwegen nadert by de a-jongens het cdubrecord discuswerpen van niemand minder dan Jeltjo Doornbos. Met 39,65 meter werd hy zondag tweede. By een tienkamp in Breda behaalde Wim Krynen de vyfde plaats met 5043 punten. Zyn beste prestatie was 3,60 m. by polsstokhoog. Rein Knol eindigde als negende en Ton van Zyl ais elfde. Belangryke wedstryden zaterdag in Den Haag hadden een zeer sterke be zetting op de 100 m. meisjes. Van Atmo- des liep Jos van Duffelen 12,6 sec., nu slechts goed voor een derde plaats, terwijl Mieke Sterk met 12,7 sec. vyfde werd. Deze laatste eindigde by ver springen als tweede met een goede sprong van 5,08 m. HAARLEM, 17 juni De jonge Leen Kreuger heeft een door de Haarlemse Raceclub „Excelsior" gehouden zomer- rit in zijn voordeel beslist. Samen met Buus Schouten, Hans van Steyn en Hans Assema, die hij in de laatste bocht met een felle demarrage verraste, had Kreu ger het peloton een niet meer te over bruggen achterstand bezorgd. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger, 2. B. Schouten, 3. H. van Steyn, 4. H. Assema, 5. D. Schouten, 6. H. Philips, 7. K. Kos- sen, 8. P. Rootlieb. Uitslag C-klasse: 1. J. Sweyn, 2. R. Schell, 3. J. Molenaar, 4. P. Neeskens. Uitslag jeugdklasse: 1. C. Kiekens, 2. J. Westerveld, 3. E. van Schoor. Uitslag veteranen: 1. Handgraaf, 2. Groeneveld, 3. D. Kiekens, 4. Devies (pech). -00 5, De Pion 2 4, DOS 1 D. 4e kl. A: Oppositie 3 8 P, j 8 P, Wiering.m. 2 6 KTV 3 6, Caïssa 3 2, Schaakmat 3 0. 3e kl. C: KSC 12 P, HWP 10. P, Wee nink. 3 6, Pat Mat 3 5, Driehuis Santpoort 3 4, Kijk Uit 4 1 -0'. i-, 3e kl. D: Het Oosten 3 10 P.-Aal® meer 2 10, Bloemendaal 3 7, HWP Z Heemstede 3 5, VHS 4 2, SSCH 1 D. 4e kl, B: Witte Paard 2 12 P, Assen delft 7 P, Zaandam 4 7, Lasker 7, baei de 3 5, Assendelft 2 3, Weenink 44, 4e kl. O: Heemstede 4 7 P, Het Oo ten 5 6 P, Driehuis 2 6, HWP 3 5, Kö Uit 5 4, De Vier Torens 0. 4e kl. D: Het Oosten 4 10 P. Hoof dorp 2 7 P, Bl'daal 4 7, Aalsmeer i Het Oosten 6 2, Het Oude Slot 0. P promoveert; K kampioen; D 1 degradeert. HAARLEM, 17 juni. Zaterdag avond werd in zweminrichting aan d° Kleverlaan in Haarlem de vierde zwem* ontmoeting gehouden van de competitie Kring Haarlem K.N.Z.B. De voornaam ste uitslagen zijn: 50 meter vrijeslag meisjes afdeling 1. A. Korstjens, DWT, en S. Ulric». DWR, ieder 38,4 sec.; 2 C. Driessen, HPC, 38,6 sec.; 3. N. v. d. Vegt, HPL 38,8 sec. 50 meter vrije slag jongens afdeling I: 1. A. v. d. Veen, HPC, 30,9 sec.; 2. Wildschut, HPC 30,9 sec.; 3. B. Bruin, DWR, 32 sec. 100 meter schoolslag meisjes afdeling II: 1. C. Smit, DWR, 1 min. 37 sec.; Z- A. Bilars, DWT, 1 min. 41,2 sec.; 3. Graaff, HPC, 1 min. 39,9 sec. 100 meter schoolslag jongens afda ling II: 1. M. Groeneveld, HPC, 1 mim 26,1 sec.; 2. T. Taverne, HPC, 1 min- 31,4 sec.; 3. M. Bernink, DWT, 1 imA 34,3 sec. 100 meter vlinderslag dames afdeling C: 1. E. Remer, HPC, 1 min. 23,5 sec.; 2. E. Blokker, HPC, 1 min. 28,4 sec.; 3. S. Schmidhamer, HPC, 1 min. 33,4 sec. 50 meter vlinderslag meisjes afdeling I: 1. H. Oorthuis, DWT, 46,5 sec.; 2. Ulrich, DWR, 49,1 sec.; 3. R. v. d. Bronk, 50,6 sec. 50 meter vlinderslag jongens afdeling I: 1. H. Wildschut, HPC, 33,9 sec.; 2. A- v. d. Veen, HPC, 35,8 sec.; 3. F. de Koek Bruning, HPC, 39,4 sec. 100 meter vlinderslag heren afdeling C: 1. B. Huizinga, HPC, 1 min. 13 sec.; 2. H. Mandje, HPC, 1 min. 19,6 sec.; 3. H. van Hemert, DWR, 1 min. 26,6 sec. 100 meter rugslag dames afdeling B: I. M. Dirkse, DWT, 1 min. 32 sec. 2. J- de Jong, HPC, 1 min. 37 sec.; 3. E. Knops, HPC, 1 min. 38,5 sec. 100 meter vrijeslag heren afdeling Bi 1. M. van Goor, Haarlem, 1 min. 3,1 sec.! 2. H. van Hemert, DWR, 1 min. 4,9 sec.'. 3. J. Bood, DWR, 1 min. 6 sec. 100 meter vrijeslag dames afdeling At 1. N. Neuteboom, HPC, 1 min. 11,8 sec. 2. E. Remer, HPC, 1 min. 12,9 sec.; 3. T. Dijk, DWT, 1 min. 21,4 sec. 100 meter vlinderslag heren afdeling A: 1. Johan Bontekoe, HPC, 1 min. 7,4 sec.; 2. R. Dix, HPC, 1 min. 10,4 sec. HAARLEM, 17 juni Rijkskweek school: 2de leerkring: Geslaagd de heren J. v. d. Kuijl (Haarlem), T. Verduün (IJmuiden), G. J. de Zwaan (Driehuis), K. Haleber (Santpoort). Nuttige handwerken: Geslaagd de da mes: M. Hansen, M. Hessels, S. J»n" sen, M. Kee, (allen Haarlem), E. v. d. Linde). Plaatsing van ingezonden stukken f,-Brieven va* Lezers") betekent nies noodzakelijk een bewijs van instemming doch betekent slechts dat de hoofd" redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd" redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge" meen is ondertekening met naam en adres vereist, tenzij in een zeer bijzom der gevcU de hoofdredactie dwingend* redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Naar aanleiding van het ongeval, dat zich in de nacht van vrijdag op zater dag j.l. voordeed aan de Leidsevaart en waarby het slachtoffer helaas doof verdrinking om het leven kwam, meent ondergetekende niettegenstaande da toch droeve afloop niet te mogen nalaten om langs deze weg woorden van lof en waardering te richten tot da manschappen van de gemeentepolitie en de brandweer, die in het midder- nachtelyke uur voor hulpverlening wer den gealarmeerd. By die gelegenheid heeft het mij n.l. byzonder getroffen, hoe snel en goed georganiseerd de gevraagde hulp kon worden verleend. Wanneer men uit er varing weet hoeveel maatregelen, han delingen en aktiviteiten er aan een der gelijke hulpverlening vooraf moeten gaan en wanneer men zich voldoende reali seert van hoe groot belang het moet worden geacht, dat de samenwerking tussen de diverse instanties vlot en doel treffend verloopt, dan kost het niet veel moeite meer om grote waardering en bewondering te hebben voor de doortas tende wyze, waarop hier hulp geboden werd! Rekening houdend met alle om standigheden, in het byzonder de hin derlijke duisternis, die het zoeken naaf de drenkeling in niet geringe mate be moeilijkte, past hier zonder twyfel een woord van hulde en lof voor allen, dl® by de hulpverlening betrokken waren. In tjjd van nood duurt wachten ge woonlijk lang en niet zelden leidt dl* tot misplaatste kritiek, maar zelden houdt men er rekening mee, dat de meest uiteenlopende omstandigheden me debepalend kunnen zijn voer de hulp. die geboden kan worden en de wijze waarop. Het was mij dan ook een be hoefte om op deze wijze uiting te geven aan mijn grote waardering voor hetgeen hier werd gepresteerd. Bovendien lees het my gerechtvaardigd om er nog een» op te wijzen, hoe de zorg voor de YeI cT heid van de Haarlemse burgerij met m alvermogende, maar wel in uitstekende en bekwame handen werd gelegd. TH. VAN BEEK, art» DAT WA5 BARNES, DE PORTIER... IE MAND IS ONS OP 'T SPOOR. JUDY... ZEI O, BARNES?^ ÉR HINGEN TWEE VERDACHTE LUI ROND B'J HET j KANTOOR,6N ZE J INFORMEERDEN [NAAR DAT STOMME .MEISJE IK OA EENS K'JREN WAT ZE /daar UITVOEREN. DOE DAT fMEISJE HET HUIS UIT EN ZET HAAR ERGENS AF, JUDy. ZE f KAN ONS NIETS MAKEN-TOT, DUSVERRE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2